OGŁOSZENIE Z DNIA 2016-11-16
Nazwa: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Ogrody"
Adres: Osiedle Ogrody 34, 64-100 Leszno
Telefon: 603-338-080
e-mail: zobacz email
Osoba upoważniona do kontaktów:
Przemysław Górzny
Telefon: 603-338-080
Email: zobacz email
Określenie przedmiotu zamówienia:
Docieplenie budynku z kolorystyką elewacji i zmianą obudowy wiatrołapów budynku w Lesznie, os. Wieniawa 22-31
Miasto: Leszno
Województwo: wielkopolskie
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb postępowania: tryb podstawowy lub przetarg nieograniczony
Termin składania ofert: 2016-12-09
Szczegółowy zakres robót zawiera Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia. Zainteresowane firmy mogą otrzymać niezbędną dokumentację w siedzibie SM "Ogrody" w Lesznie, Os. Ogrody 34 w godzinach 15:00-18:00.
1. WYTYCZNE OGÓLNE
1.1. Informacja ogólne.
1.1.1. Informacja o przetargu
Zamawiający opublikował ogłoszenie o zamówieniu w miejscu ogólnie dostępnym na tablicy ogłoszeń w swojej siedzibie, w prasie lokalnej.
2. WYKONAWCY
Warunki udziału w postępowaniu wymagane od wykonawców.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w ust. 2.1.1.-2.1.4. dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności,
b) posiadania wiedzy i doświadczenia,
c) sytuacji ekonomicznej i finansowej,
oraz
d) nie podlegają wykluczeniu z postępowania z tytułu likwidacji przedsiębiorstwa lub ogłoszenia upadłości wykonawcy, oraz z tytułu popełnienia przestępstwa o którym mowa w zał. nr 3,
e) wnieśli wadium przetargowe na warunkach określonych w niniejszej instrukcji.
Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia:
a) aktualny wydruk z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, sporządzony nie wcześniej niż 30 dni przed upływem terminu składania ofert,
b) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 30 dni przed upływem terminu składania ofert,
c) aktualne zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego lub oświadczenie wykonawcy potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 30 dni przed upływem terminu składania ofert.
a) oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków - na Załączniku nr 2.
b) oświadczenie wykonawcy braku podstaw do wykluczenia - na Załączniku nr 3,
f) wykaz robót wykonanych przez wykonawcę w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, w zakresie niezbędnym do wykazania warunku spełniania wiedzy i doświadczenia zgodnie z danymi jak Załączniku nr 4
g) dokumenty potwierdzające, że roboty wykazane na Załączniku 4 zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
h) oświadczenie , że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia- posiadają wymagane uprawnienia - Załącznik nr 5 ,
i) wykaz podmiotów, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia na zasadzie podwykonawstwa robót budowlanych - na Załączniku nr 6.
j) kserokopia polisy ubezpieczeniowej, lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotowym zamówienia, wraz z dowodem opłacenia w/w polisy,
k) dowód wniesienia wadium.
Zasady składania ofert wspólnych.
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. w formie konsorcjum, spółki cywilnej).
Podmioty składające ofertę wspólną muszą złożyć ofertę razem i ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
Pełnomocnictwo musi być złożony przez każdego z konsorcjantów oddzielnie.
Do pełnomocnictwa (oferty) powinny być załączone dokumenty potwierdzające, że osoby podpisujące pełnomocnictwo są uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu danego uczestnika konsorcjum.
Wszelka korespondencja wymieniana będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako reprezentant pozostałych (pełnomocnikiem) na adres wskazany w ofercie.
Kopie dokumentów dotyczących podmiotów wchodzących w skład Wykonawcy składającego ofertę wspólną winny być poświadczane za zgodność z oryginałem przez te podmioty, przy czym nie uchybia to możliwości poświadczenia za zgodność z oryginałem przez pełnomocnika, pod warunkiem, że z treści pełnomocnictwa wyraźnie wynika umocowanie do dokonania takiej czynności.
Ofertę, oświadczenia i klauzule zgodności z oryginałem podpisuje ustanowiony wspólny pełnomocnik w imieniu wszystkich wykonawców działających wspólnie.
Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zostanie wybrana, Zamawiający przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia będzie żądał umowy regulującej współpracę tych wykonawców podpisaną przez jej uczestników, zawierającą w swej treści następujące postanowienia i zapisy:
a) wzajemne zobowiązanie się do wspólnej realizacji określonego zadania, w momencie zwycięstwa w postępowaniu przetargowym,
b) dokładne określenie celu gospodarczego obejmującego swoim zakresem przedmiot zamówienia,
c) sposób reprezentacji wszystkich uczestników umowy,
d) upoważnienie jednego z uczestników umowy do koordynowania czynności związanych z realizacją umowy,
e) sposób współdziałania podmiotów z określeniem podziału zadań i obowiązków w trakcie realizacji zamówienia,
f) ustanowienie zasady odpowiedzialności solidarnej wykonawców za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia, w tym wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
g) okres obowiązywania umowy - co najmniej na czas nie krótszy niż czas trwania umowy z Zamawiającym plus okres gwarancji,
h) zapisy wykluczające możliwość przenoszenia praw i obowiązków stron umowy bez zgody pozostałych uczestników konsorcjum,
i) wskazanie jednego rachunku bankowego, na który następować będą płatności za roboty.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarnie odpowiedzialność prawną za realizację zamówienia.
Jedna oferta
Każdy wykonawca złoży w niniejszym postępowaniu tylko jedną ofertę. Wykonawca, który przedłoży lub będzie partycypować w więcej niż jednej ofercie spowoduje, że wszystkie oferty z udziałem tego wykonawcy zostaną odrzucone.
Koszty udziału w przetargu.
Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
Wizja lokalna.
3.8.1. Zamawiający nie zamierza zwoływać zebrania wszystkich Wykonawców w celu wyjaśniania wątpliwości dotyczących treści SIWZ , ani nie przewiduje wspólnej wizji lokalnej z udziałem Wykonawców, lecz umożliwi wszystkim zainteresowanym dokonanie wizji indywidualnej.
3.8.2. Termin wizji należy uzgodnić nie później niż na dwa dni przed planowanym terminem jej odbycia z następującymi osobami Zamawiającego: Prezes Zarządu - Przemysław Górzny nr komórkowy 603 338 080.
3. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA.
Termin wykonania umowy.
Wymagany termin realizacji zamówienia: zawarty w projekcie umowy tj. 30.06.2017r.
Opis przedmiotu zamówienia.
Postępowanie przetargowe obejmuje następujące zadania: wymianę okien w piwnicy, wymiana drzwi wewnątrz wiatrołapów, remont wskazanych balkonów, naprawa wiatrołapów , ze zmianą obudowy, naprawa kominów oraz pomieszczenia technicznego na dachu, ocieplenie stropodachu, docieplenie ścian zewnętrznych i stropu przejścia pod budynkiem , prace budowlane uzupełniające.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 9 do SIWZ
4. INFORMACJA O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCAMI ORAZ SPOSOBIE PRZEKAZYWANIA OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW
Sposób porozumiewania się z zamawiającym.
Wszelka korespondencja z Zamawiającym musi być prowadzona w języku polskim.
Zamawiający postanawia, że wszelkie zapytania, informacje, oświadczenia, zawiadomienia należy kierować do zamawiającego za pomocą poczty e-mail ( na adres: prezes.smogrody@gmail.com) . Wykonawcy są zobowiązani do wskazania w ofercie adresu e-mail do kontaktów z Zamawiającym.
Zawsze dopuszczona jest forma pisemna (listowna) porozumiewania się Zamawiającego i Wykonawcy.
Wyjaśnienia treści materiałów przetargowych.
Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego w sprawie wyjaśnień dotyczących materiałów przetargowych w sposób określony w ust. 4.1. W piśmie z zapytaniami należy wyraźnie wskazać adres e-mail , na który Wykonawca zamierza otrzymać odpowiedź.
Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści materiałów przetargowych wpłynął do Zamawiającego nie później niż 5 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wniosek wpłynął po tym terminie, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.
Osobami uprawnionymi po stronie Zamawiającego do udzielania informacji w sprawach związanych z postępowaniem przetargowym są: Prezes Zarządu Przemysław Górzny.
5. PRZYGOTOWANIE OFERT
Język ofert
Wszystkie dokumenty ofertowe winny być sporządzone w języku polskim. Wykonawca może przedstawić w ofercie dokumenty w językach obcych wyłącznie łącznie z tłumaczeniem ich treści na język polski, poświadczonym przez wykonawcę.
Wymagane dokumenty ofertowe.
Wykonawcy ubiegający się o uzyskanie zamówienia są zobowiązani dostarczyć Ofertę sporządzoną według załączonego wzoru wraz z wymaganymi załącznikami.
Złożone przez wykonawcę dokumenty ofertowe muszą zawierać:
a) Wypełniony formularz oferty sporządzonej wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1.
b) Wymagane dokumenty formalne oraz dotyczące informacji o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia.
c) Kosztorys ofertowy (wydruk uproszczony) i informacją o stawkach i narzutach,
d) Informacja o podwykonawcach wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6.
e) Stosowne Pełnomocnictwo(a) - w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio ze złożonego w ofercie odpisu z właściwego rejestru - załączone do oferty w oryginale lub w formie notarialnie potwierdzonej kopii, zawierające co najmniej umocowanie do złożenia oferty, oświadczeń i podpisania klauzuli zgodności składanych kopii dokumentów z oryginałem.
f) Informację o wniesieniu wadium.
Dokumenty przygotowywane samodzielnie przez Wykonawcę na podstawie wzorów stanowiących załączniki do niniejszej SIWZ powinny zawierać wszystkie dane wynikające z załączonych wzorów.
Dokumenty należy składać w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez wykonawcę za zgodność z oryginałem (na każdej zadrukowanej stronie).
Oferta nie może zawierać postanowień odbiegających od SIWZ.
Tajemnica przedsiębiorstwa.
W przypadku, gdyby oferta zawierała informacje, stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Wykonawca winien w sposób niebudzący wątpliwości zastrzec, które spośród zawartych w ofercie informacji stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Informacje te powinny być umieszczone na końcu dokumentów ofertowych w osobnej wewnętrznej kopercie i wyraźnie oznaczone napisem ,,niejawne". Strony dokumentów niejawnych należy ponumerować w taki sposób, aby umożliwić ich dopasowanie do pozostałej części oferty (należy zachować ciągłość numeracji stron oferty).
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za ujawnienie informacji, co do których wykonawca nie podjął działań, o których mowa w punkcie powyższym, a także za ujawnienie informacji, w odniesieniu do których obowiązek ujawnienia wynika z przepisów prawa, wyroków sądowych lub decyzji organów administracji, niezależnie od podjęcia przez wykonawcę działań, o których mowa w punkcie powyższym.
Nie można zastrzec informacji dotyczących ceny oferty.
Forma i podpisanie oferty.
Wykonawca przygotuje jeden komplet dokumentów ofertowych, stanowiących ofertę wraz z załącznikami. Złożenie większej liczby ofert lub oferty wariantowej spowoduje odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez danego Wykonawcę.
Dokumenty ofertowe winny być złożona w formie uniemożliwiającej przypadkowe ich zdekompletowanie.
Oferta oraz załączniki winny być złożone w formie pisemnej i napisane czytelnie technika nieścieralną, a wszystkie jej strony winny być ponumerowanie (wraz z załącznikami).
Podpis Wykonawcy w dokumentach ofertowych winien być czytelny bądź opatrzony pieczątką identyfikującą osobę składającą podpis.
Gdy mowa jest o podpisie Wykonawcy należy przez to rozumieć podpisy złożone przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy w obrocie prawnym i zaciągania w jego imieniu zobowiązań, zgodnie z wymaganiami ustawowymi.
Jeżeli podpisy na ofercie i załącznikach wymagających podpisania nie wynikają wprost ze złożonych dokumentów rejestrowych stwierdzającego status prawny Wykonawcy, wymagane jest dodatkowe załączenie innego dokumentu (np. pełnomocnictwa) lub jego poświadczonej kopii potwierdzającej zakres umocowania osób podpisujących ofertę.
Jeżeli ofertę składa kilku Wykonawców działających wspólnie, ofertę składa i podpisuje ustanowiony przez wszystkich Wykonawców wspólny pełnomocnik do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo/wa umocowujące pełnomocnika do działania w imieniu każdego z wykonawców działających wspólnie o ile umocowanie nie wynika z dokumentów załączonych do oferty. Pełnomocnictwo musi być złożony oddzielnie przez każdego z wykonawców działających wspólnie i zawierać co najmniej:
- określenie firmy czy nazwy osób ustanawiających pełnomocnictwo, ewentualnie nazwiska osób fizycznych jeśli to oni go udzielają,
- podpisy osób uprawnionych do reprezentacji przez każdego z wykonawców odrębnie,
- datę udzielenia pełnomocnictwa,
- zakres jego udzielenia
- prawo do udzielania dalszych pełnomocnictw.
Jeżeli pełnomocnikiem jest Wykonawca będący osobą prawną to może on działać zgodnie z ujawnionymi w dokumentach rejestrowych zasadami reprezentacji. Wskazane pełnomocnictwa należy dołączyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. Do niniejszego pełnomocnictwa stosuje się w szczególności przepisy ustawy Kodeks cywilny .
Wszystkie dokumenty (i załączniki) powinny być złożone w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę na wszystkich zadrukowanych stronach niezależnie od treści zawartej w dokumencie. Poświadczenie za zgodność z oryginałem oznacza umieszczenie na kserokopii dokumentu klauzuli ,,za zgodność z oryginałem" i podpisu osoby uprawnionej lub umocowanej. Za niedopuszczalne uważa się potwierdzenie za zgodność z oryginałem kserokopii dokumentu przez radcę prawnego lub adwokata, jeżeli nie posiada on stosowanego pełnomocnictwa udzielonego przez Wykonawcę do tej czynności w niniejszym postępowaniu.
Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kserokopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości, co do jej prawdziwości.
Wszystkie poprawki dokonane w dokumentach ofertowych winny być naniesione czytelnie. Wszystkie miejsca dokumentów, na których zostały dokonane poprawki powinny być parafowane przez osoby podpisujące ofertę.
Cena ofertowa
Umowa będzie zawarta na zakres robót określony dokumentacji projektowej, z wyłączeniem zakresu obejmującego montaż podzielników ciepła.
Wykonawca określi cenę ryczałtową w złotych polskich na kompletne wykonanie przedmiotu zamówienia. Cena podana przez wykonawcę na formularzu oferty jest wyrażoną w pieniądzu wartością robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia i innych świadczeń wykonawcy związanych z kompleksową realizację tego zamówienia.
Wykonawca jest zobowiązany przed złożeniem oferty uzyskać wszelkie potrzebne informacje dotyczące warunków miejscowych, rozmiaru i natury robót, rozwiązań technicznych oraz materiałów i urządzeń niezbędnych do wykonania zamówienia oraz informacji dotyczących ryzyka i trudności oraz wszelkich okoliczności, jakie mogą mieć wpływ na wartość złożonej oferty przetargowej.
Wykonawca winien dokonać kalkulacji ceny ofertowej na podstawie warunków umowy, opisu przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowej oraz przeprowadzonej indywidualnie wizji lokalnej. Wycenę należy wykonać zgodnie z zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i kosztorysowej oraz własnego doświadczenia zawodowego Wykonawcy.
W cenie ofertowej będą zawarte wszystkie cła, podatki i inne należności płatne przez Wykonawcę (inne świadczenia poza robotami budowlanymi), niezbędne do poniesienia w celu kompleksowego i prawidłowego wykonania robót przez Wykonawcę, według stanu prawnego na dzień wszczęcia postępowania przetargowego.
Zamawiający udostępnia wykonawcy przedmiar robót, który stanowi dokument pomocniczo-informacyjny do sporządzenia własnej kalkulacji robót przez wykonawcę. W związku z powyższym wykonawca jest zobowiązany do sprawdzenia podanego zakresu i ilości robót przewidzianych do wykonania w celu prawidłowego i zgodnego ze sztuką budowlaną wykonania wszystkich robót budowlanych objętych dokumentacją projektową i opisem przedmiotu zamówienia oraz oszacowania pozostałych kosztów realizacji inwestycji koniecznych do poniesienia w związku z realizowanymi robotami na podstawie dokumentacji dostarczonej przez Zamawiającego.
Cena wykonania zamówienia winna uwzględniać wszelkie pozostałe koszty niezbędne do jego zrealizowania wraz z całym ryzykiem ogólnym, zobowiązaniami i obowiązkami przedstawionymi w umowie, bez których nie można prawidłowo zamówienia.
Cena ofertowa nie będzie podlegała zmianom, negocjacji ani waloryzacji w czasie realizacji umowy.
Cena ofertowa winna zostać podana przez Wykonawcę w całości w walucie polskiej.
Wszelkie płatności i zobowiązania wynikające z niniejszej umowy będą realizowane w złotych polskich.
Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego po stronie zamawiającego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawione ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek zapłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Termin związania ofertą
Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 30 dni kalendarzowych. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu na składanie ofert.
Zamawiający może przedłużyć termin związania ofertą o dodatkowe 30 dni.
Wadium
Wykonawca musi zabezpieczyć dostarczoną ofertę poprzez wniesienie wadium przed upływem terminu składania ofert. Wykonawcy, którzy nie zabezpieczyli oferty wadium będą przez komisję przetargową wykluczeni z postępowania i ich oferty zostaną odrzucone.
Wadium należy wnieść w wysokości: 20 000 zł.
W zależności od woli Wykonawcy, wadium może być wniesione:
- w pieniądzu,
- w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- w gwarancjach bankowych,
- w gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Wadium pieniężne należy wnieść na rachunek bankowy Zamawiającego: nr 17 1020 3088 0000 8102 0003 9149 z dopiskiem ,,Wadium w przetargu na DOCIEPLENIE BUDYNKU Z KOLORYSTYKĄ ELEWACJI I ZMIANĄ OBUDOWY WIATROŁAPÓW BUDYNKU LESZNO, OS. WIENIAWA 22-31"
Wniesienie wadium w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego będzie skuteczne z chwilą uznania tego rachunku bankowego kwotą wadium (tzn. jeżeli wpływ środków pieniężnych na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego nastąpi przed upływem terminu składania ofert).
W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu zalecane jest załączenie do oferty kopii przelewu.
Wadium wniesione w innej postaci niż pieniężne należy dostarczyć w oryginale do siedziby Zamawiającego /wówczas zaleca się jego kopię załączyć do oferty/ lub załączyć w oryginale do oferty.
Zamawiający wymaga, by wadium wniesione w innej formie niż gotówka zawierało następujące elementy:
- określenie terminu obowiązywania (musi obejmować czas związania ofertą),
- określenie kwoty (równoznacznej z wymaganą kwotą wadium),
- wskazanie gwaranta poręczenia lub gwarancji (instytucja wystawiająca poręczenie lub gwarancję),
- wskazanie beneficjenta poręczenia lub gwarancji (Zamawiający),
- bezwarunkowość dysponowania poręczeniem lub gwarancją (niezwłoczne- nie później niż w ciągu 14 dni- przekazanie kwoty poręczenia lub gwarancji na pierwsze pisemne żądanie beneficjenta ),
- płatność na pierwsze żądanie (niezwłoczne nie później niż w ciągu 14 dni- przekazanie kwoty poręczenia lub gwarancji na pierwsze pisemne żądanie beneficjenta),
- nieodwołalność poręczenia lub gwarancji (gwarant nie może odwołać) zobowiązania wynikającego z udzielonego poręczenia lub gwarancji.
W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej Zamawiający zwróci je bez odsetek na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
Wadium towarzyszące ofertom Wykonawców, które nie zostaną wybrane, będzie zwrócone niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej.
Wadium Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza zostanie zwrócone niezwłocznie po wniesieniu wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy i zawarciu przez niego umowy.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami jeżeli:
- Wykonawca, którego oferta została wybrana odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
- Wykonawca, którego oferta została wybrana nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
- zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
Oferty wariantowe.
Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert wariantowych - rozwiązania wariantowe nie będą rozpatrywane.
6. OZNACZENIE OFERT
Oferta winna być zaadresowana na Zamawiającego i opisana:
,,OFERTA NA DOCIEPLENIE BUDYNKU Z KOLORYSTYKĄ ELEWACJI I ZMIANĄ OBUDOWY WIATROŁAPÓW BUDYNKU LESZNO, OS. WIENIAWA 22-31"
NIE OTWIERAĆ PRZED ................ godz. .............
Dokumenty ofertowe należy zapakować w nieprzejrzyste opakowanie w taki sposób, aby nie można było zapoznać się z ich treścią do czasu otwarcia ofert.
Opakowanie winno posiadać swój identyfikator w postaci pieczątki firmy Wykonawcy (nazwa i adres Wykonawcy).
7. SKŁADANIE OFERT
Termin składania ofert
Oferty należy złożyć w sekretariacie Spółdzielni Mieszkaniowej OGRODY , Os. Ogrody 34, 64-100 Leszno, nie później niż do dnia 09.12.2016 do godziny 18.00
Oferty złożone po terminie
Oferty otrzymane przez Zamawiającego po terminie składania ofert będą uznane za ,,spóźnione" i zostaną niezwłocznie zwrócone Wykonawcom.
Zmiana lub wycofanie ofert
Wykonawcy mogą zmienić lub wycofać swoje oferty za pomocą pisemnego zawiadomienia. Zmiany lub wycofanie złożonej oferty są skuteczne tylko wówczas, gdy zostały dokonane przed upływem terminu składania ofert.
Zawiadomienie o modyfikacji (zmianie) oferty winno być złożone w miejscu i według zasad obowiązujących przy składaniu ofert, a koperta powinna być dodatkowo oznaczona odpowiednio określeniem ,,MODYFIKACJA".
Oferta nie może być zmieniona po terminie składania ofert.
Wycofanie złożonej oferty następuje poprzez złożenie pisemnego powiadomienia. Powiadomienie należy złożyć w miejscu i według zasad obowiązujących przy składaniu oferty. Odpowiednio opisaną kopertę zawierającą powiadomienie należy dodatkowo opatrzyć dopiskiem ,,WYCOFANIE."
Oświadczenia woli o zmianie lub wycofaniu oferty powinny być podpisane przez Wykonawcę.
8. OTWARCIE I OCENA OFERT.
Otwarcie ofert
Otwarcie ofert jest jawne. Zamawiający dokona otwarcia w dniu 09.12.2016 o godz. 18.00 w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Ogrody" , os Ogrody 34, 64-100 Leszno
Oferty, dla których powiadomienie Zamawiającego o ich wycofaniu zostało przedłożone, nie zostaną otwarte i zostaną niezwłocznie zwrócone Wykonawcy.
Otwarcia ofert dokona komisja w składzie : Prezes Zarządu, Członek Zarządu, Przewodniczący Rady Nadzorczej lub/i członek Rady Nadzorczej.
Zamawiający sporządzi protokół z otwarcia ofert.
Jawność postępowania
Protokół postępowania o udzielenie zamówienia wraz załącznikami jest jawny.
Informacje dotyczące przebiegu sprawdzania, wyjaśnienia, opinie biegłych, oświadczenia, oceny, porównywania ofert, informacje składane przez zamawiającego i wykonawców itp. dokumenty stanowiące załączniki do protokołu postępowania o udzielenie zamówienia, nie zostaną ujawnione do momentu ogłoszenia wyboru najkorzystniejszej oferty lub unieważnienia postępowania.
Oferty Wykonawców są jawne od chwili ich otwarcia. Nie będą ujawnione informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa, jeżeli wykonawca zastrzegł, że nie mogą być one udostępnione.
Załączniki do protokołu udostępnia się po dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania.
Wyjaśnianie ofert.
Przy sprawdzaniu, ocenie i porównywaniu ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
Zamawiający może wezwać Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez Zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, lub którzy nie złożyli pełnomocnictwa, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba, że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
Wezwanie do wyjaśnień mogą być przekazywane zgodnie z ustaleniami zawartymi w ust. 4.1.
Przed oceną ofert zamawiający sprawdzi formalną stronę uczestnictwa wykonawcy w postępowaniu i określi czy każda z ofert spełnia wymagane warunki formalne, czy została prawidłowo podpisana, oraz czy jest zgodna z wymaganiami przedstawionymi w materiałach przetargowych.
Ofertę wykonawcy, który zostanie wykluczony z postępowania uznaje się za odrzuconą.
Zamawiający może odrzucić ofertę, jeżeli:
1) jej treść nie odpowiada treści instrukcji przygotowania ofert;
2) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;
3) została złożona przez Wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
4) zawiera błędy w obliczeniu ceny, których nie udało się poprawić;
5) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
Ocena i wybór najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które odpowiadają wymaganiom specyfikacji przetargowej.
Oceniając oferty Zamawiający określi cenę ofertową dokonując poprawy omyłek, o których mowa w punkcie 8.5.
Zasady oceny kryterium :
Kryteria oceny ofert - stosowanie matematycznych obliczeń przy ocenie ofert, stanowi podstawową zasadę oceny ofert, które oceniane będą w odniesieniu do najkorzystniejszych warunków przedstawionych przez wykonawców w zakresie każdego kryterium
Za parametry najkorzystniejsze w danym kryterium, oferta otrzyma maksymalną ilość punktów ustaloną w poniższym opisie, pozostaje będą oceniane odpowiednio - proporcjonalnie do parametru najkorzystniejszego, wybór oferty dokonany zostanie na podstawie opisanych kryteriów i ustaloną punktację: punktacja 0-100 (100%=100pkt).
Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów obliczonych w oparciu o ustalone kryteria przedstawione powyżej.
Zastosowane wzory do obliczenia punktowego.
Nazwa kryterium: CENA 80 pkt. / Wzór :
CENA liczba pkt. = najniższa cena : cena oferty badanej x 80 pkt. najtańsza oferta otrzyma 80 pkt., pozostałe oferty zostaną przeliczone wg wzoru.
Nazwa kryterium OKRES GWARANCJI 10 pkt. / Wzór :
Oferta z 10 letnim okresem gwarancji otrzyma 10 pkt.
Ocena będzie dokonywana wg. punktacji:
Wymagany okres gwarancji - 3 lata
3 lata gwarancji - 0 pkt.
4 lata gwarancji - 2 pkt.
5 lat gwarancji - 4 pkt.
6 lat gwarancji - 5 pkt.
7 lat gwarancji - 6 pkt.
8 lat gwarancji - 7 pkt.
9 lat gwarancji - 8 pkt.
10 lat gwarancji - 10 pkt.
Nazwa kryterium : REFERENCJE 10 pkt - po analizie referencji oferentów , komisja przetargowa przyzna odpowiednio pkt .
Suma punktów oferty = punkty kryterium cena + punkty kryterium okres gwarancji.
Wynik obliczeń będzie traktowany jako wartość punktowa oferty w kryterium ceny.
Oferty zostaną sklasyfikowane od najniższej do najwyższej wartości punktowej. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, który złoży kompletną ofertę, spełni wymagania Zamawiającego określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i którego oferta uzyska najwyższą liczbę punktów w ostatecznej ocenie punktowej. Jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej, ponieważ zostaną złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych. Wykonawcy składający oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
WYBÓR OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ.
Zawiadomienie o wyborze oferty.
Niezwłocznie po rozstrzygnięciu przetargu, które zgodnie z art.703 Kodeksu Cywilnego może także polegać na zamknięciu przetargu bez dokonania wyboru oferty, wszyscy Oferenci zostaną powiadomieni o jego wyniku.
Powiadomienie będzie zawierało informację, czy oferta złożona przez Oferenta, do którego powiadomienie jest kierowane została przyjęta, czy też przetarg został zamknięty bez wyboru oferty.
Zawarcie umowy.
Zawiadomienie wykonawcy o wyborze jego oferty będzie jednocześnie zaproszeniem do zawarcia umowy zgodnej ze wzorem załączonym do dokumentów przetargowych. Uwaga: Wszelkie uwagi do wzoru umowy należy wnosić w terminie określonym dla wnoszenia zapytań do SIWZ.
Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchylać się będzie od zawarcia umowy, Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny chyba, że zajdą przesłanki do unieważnienia postępowania.
O terminie i miejscu zawarcia umowy Zamawiający zawiadomi wybranego Wykonawcę telefonicznie lub odrębnym pismem.
Wykonawcy występujący w formie spółki cywilnej lub jawnej, których oferta została uznana za najkorzystniejszą, zobowiązani są przed podpisaniem umowy na przedłożenie Zamawiającemu kopii umowy spółki ze wszystkimi aneksami.
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy
Wybrany Wykonawca jest zobowiązany w wymaganym terminie podpisać umowę i przedłożyć Zamawiającemu wymagane zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10 % wartości umowy brutto.
Warunki wniesienia oraz zwrotu zabezpieczenia określono na formularzu zawierającym istotne postanowienia umowy stanowiącym załącznik nr 8 do SIWZ.
Nie wniesienie przez wybranego Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wymaganym terminie będzie stanowiło podstawę do anulowania wyboru.
SM "Ogrody" zastrzega sobie prawo do unieważnienia w całości lub w części przetargu i zakresu robót bez podania przyczyny.
INNE PRZETARGI Z LESZNA
- Sukcesywne dostawy sprzętu jednorazowego użytku
- Sukcesywne dostawy implantów i ostrzy ortopedycznych
- Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie odbioru, przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek, paczek pocztowych oraz ich ew. zwrotów na potrzeby KZGRL
- sukcesywna dostawa materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących
- "Przebudowa wraz z rozbudową i wyposażeniem w bazę dydaktyczną budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie"
- Budowa ul. Jana Skrzetuskiego i Onufrego Zagłoby w Lesznie
więcej: przetargi w Lesznie »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
więcej: »