Ogłoszenie z dnia 2015-03-12
Warszawa: Pełnienie obowiązków Direttore dei lavori (DL) podczas budowy Pawilonu Polski na Światową Wystawę EXPO 2015 w Mediolanie
Numer ogłoszenia: 55380 - 2015; data zamieszczenia: 12.03.2015
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Pańska 81/83, 00-834 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. (022) 432 80 80, faks (022) 432 86 20.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: państwowa osoba prawna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Pełnienie obowiązków Direttore dei lavori (DL) podczas budowy Pawilonu Polski na Światową Wystawę EXPO 2015 w Mediolanie.
II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji direttore dei lavori (DL) podczas budowy Pawilonu na Światowa wystawę EXPO 2015 w Mediolanie w zakresie: a) kierowanie robotami, wsparcie w procesie kontrolnym, testy akceptacyjne - w rozumieniu art.148 dekretu prezydenckiego nr 207/10 (z włoskiego art. 148, d.P.R. 207/2010); b) kontrola nad zmianami w projekcie wykonawczym - w rozumieniu art. 148 ust. 4 dekretu prezydenckiego nr 207/2010 (z włoskiego art.148, comma 4, d.P.R. 207/2010); c) poświadczenie należytego wykonania roboty budowlanej - w rozumieniu art. 237 dekretu prezydenckiego nr 207/2010 (z włoskiego art. 237 d.P.R. 207/2010)..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.30.00.00 - Usługi inżynieryjne .
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
- Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak, projekt/program: Zamówienie jest współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 05.03.2015.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: .
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Image Design Studio snc di V. Regis & C., via Maria Goretti, 21, 10099 San Mauro (To), kraj/woj. Włochy.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 365500,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty: 85000,00
Oferta z najniższą ceną: 85000,00 / Oferta z najwyższą ceną: 85000,00
Waluta: EUR.
ZAŁĄCZNIK I
Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę
1. Podstawa prawna
Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Zgodnie z wytycznymi Organizatora EXPO 2015 dotyczącymi zarządzania robotami budowlanymi, niezbędnym jest posiadanie w zakresie wymaganego personelu osoby na stanowisku DL (z włoskiego: Direttore dei lavori), funkcja taka nie występuje w przepisach polskich). Powyższe wynika z prawa włoskiego (paragraf 1662 włoskiego kodeksu cywilnego). Osoba wykonująca obowiązki DL musi posiadać uprawnienia włoskie, umożliwiające monitorowanie postępu robót oraz ich weryfikację zgodnie z przepisami prawa włoskiego. DL jest uprawniony, oprócz weryfikowania postępu prac i zgodności wykonywanych robót z projektem budowlanym, do kontrolowania przestrzegania zasad bezpieczeństwa pracy. Wybór wykonawcy z trybie zamówienia z wolnej ręki wynika z pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć, a ze względu na konieczność natychmiastowego zawarcia umowy nie jest możliwe przeprowadzenie postępowania w innym trybie (przepisy prawa polskiego nie przewidują obecności na budowie dodatkowej funkcji poza kierownikiem robót i inspektorem nadzoru, która związana byłaby z nadzorem nad budową). Natychmiastowe zatrudnienie wykonawcy włoskiego do pełnienia funkcji DL jest niezbędne dla sprawnej, nie narażonej na opóźnienia i wynikające stąd utrudnienia, realizacji budowy.
INNE PRZETARGI Z WARSZAWY
- Usługa zaprojektowania, przygotowania i przeprowadzenia kompleksowego procesu szkoleniowo-rozwojowego pod nazwą Akademia Kompetencji w zakresie Zamówień Publicznych dla pracowników uczelni
- Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych dla jednostki Centrum Usług Logistycznych w Juracie
- Remont pustostanów lokali mieszkalnych stanowiących własność m.st. Warszawy, administrowanych przez ZGN Wola m.st. Warszawy na terenie TZOM Koło (5 lokali).
- Dostawa mebli na wymiar do domu studenckiego AWS w Kampusie Mundurowym w Kaliszu (część II)
- Remont nawierzchni wieży do skoków zlokalizowanej na basenie Pałacu Młodzieży w budynku Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
- Dostawa materiałów laboratoryjnych
więcej: przetargi w Warszawie »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Budowa zbiorników wodnych małej retencji w Gminie Ciechanowiec
- Rozbudowa ekranu akustycznego wzdłuż drogi S5 na odcinku Radomicko (bez węzła) - Kaczkowo (bez węzła).
- Budowa zbiorników retencyjnych na terenie gminy Rozogi
- Przygotowanie dokumentacji technicznej projektu rewitalizacji centrum Woli Gułowskiej
- Opracowanie dokumentacji projektowych
- Zaprojektowanie i wykonanie remontu obiektów mostowych w ciągu DW 897: Zad. Nr 1 - remont mostu w m. Wola Niżna w km 11+713; Zad. Nr 2 - remont mostu w m. Osławica w km 42+596
więcej: Usługi inżynieryjne »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.