Ogłoszenie z dnia 2019-04-30
Ogłoszenie nr 560085477-N-2019 z dnia 30-04-2019 r.
Debrzno: Budowa budynku wielorodzinnego z funkcją usługową
OGŁOSZENIE O ZMIANIE UMOWY - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej
nie
Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 539447-N-2018
Zostało opublikowane ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie
Zostało opublikowane ogłoszenie o udzieleniu zamówienia:
tak
Numer ogłoszenia: 500171763-N-2018
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Debrzno, Krajowy numer identyfikacyjny 53021200000000,
ul. ul. Romualda Traugutta
2,
77-310
Debrzno, woj.
pomorskie, państwo
Polska, tel.
59 833 53 51, e-mail
urzad@debrzno.pl, faks
598335366.
Adres strony internetowej (url):
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa budynku wielorodzinnego z funkcją usługową
Numer referencyjny (jeżeli dotyczy):RRL.271.2.11.2018
II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
II.3) Krótki opis zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) - a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z funkcją usługową w parterze o łącznej powierzchni zabudowy 196,3 m2, powierzchni użytkowej 638,9 m2 oraz kubaturze 2 807 m3. Budynek usytuowany zostanie na działkach o nr 812 i 813/2 (obręb Debrzno), przy ich północnej granicy. Na parterze zaprojektowano 4 gabinety lekarskie wraz z innymi pomieszczeniami natomiast na kolejnych kondygnacjach zaprojektowano po 4 lokale mieszkalne: 2 mieszkania 2-pokojowe oraz 2 kawalerki. Każde z mieszkań wyposażone ma być w aneks kuchenny oraz łazienkę. Łącznie zaprojektowano 12 mieszkań. Zakres robót objętym postępowaniem obejmuje: 1) Rozbiórkę istniejących 2 budynków handlowo-usługowych, tj.: a) budynku byłego dworca PKS oraz sklepu o wymiarach 9,0 m x 9,5 m i wysokości 3,3 m. b) budynku byłej lodziarni o wymiarach 4,3 m x 7,3 m i wysokości 3,0 m, znajdujących się na działkach nr 812, 813/2, obręb Debrzno. Budynek byłego dworca PKS został wymurowany w technologii tradycyjnej z pustaków żużlowych oraz cegły i zadaszony dachem dwuspadowym oraz elementami zadaszenia wykonanego z konstrukcji stalowej. Budynek lodziarni to budynek pokryty deską z dachem jednospadowym. 2) W ostatnim etapie rozbiórki (usuwanie fundamentów i starych instalacji) konieczne jest przeprowadzenie nadzoru archeologicznego. W związku z tym, w harmonogramie prac Wykonawcy, należy uwzględnić czas trwania wyprzedzających ratowniczych badań archeologicznych (ok. 3 tygodnie), które zostaną wykonane przez Zamawiającego. Po ich zakończeniu pozostałe prace ziemne prowadzone przez Wykonawcę również będą prowadzone pod nadzorem archeologicznym. 3) Po zakończeniu badań ratowniczych Wykonawca będzie mógł rozpocząć budowę nowego obiektu wraz z niezbędną infrastrukturą, wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu.
II.4) Główny kod CPV: 45211340-4
Dodatkowe kody CPV:
45211350-7,
45310000-3,
45330000-9,
45111000-8
II.5) Okres na jaki została zawarta umowa w sprawie zamówienia publicznego/ umowa ramowa/dynamiczny system zakupów:
OD 22-05-2018 do 30-06-2019
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB W JAKIM UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Przetarg nieograniczony
SEKCJA V: ZMIANA UMOWY
V.1) DATA ZMIANY UMOWY:
30/04/2019
V.2) RODZAJ I ZAKRES ZMIAN:
podstawa prawna zmiany określona w art. 144 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp:
zmiana wynagrodzenia wykonawcy w związku z robotami dodatkowymi
V.3) PRZYCZYNY DOKONANIA ZMIAN W UMOWIE:
ad. I. W projekcie nie przewidziano dostępu kontrolnego do przestrzeni poddasza, wyłazu na dach oraz komunikacji dachowej pozwalającej dokonywać bieżącej obsługi , a także przeglądów kominiarskich kominów wentylacyjnych. Elementy te należało zainstalować zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j.: Dz.U.2015.1422 ze zm.), § 146 ust. 1 - Wyloty przewodów kominowych powinny być dostępne do czyszczenia i okresowej kontroli, z uwzględnieniem przepisów § 308.
§ 308 [Zapewnienie wyjścia na dach]
ust. 1. W budynkach o dwóch lub więcej kondygnacjach nadziemnych należy zapewnić wyjście na dach co najmniej z jednej klatki schodowej, umożliwiające dostęp na dach i do urządzeń technicznych tam zainstalowanych.
ust. 2. W budynkach wysokich (W) i wysokościowych (WW) wyjścia, o których mowa w ust. 1, na-leży zapewnić z każdej klatki schodowej.
ust. 3. Jako wyjście z klatki schodowej na dach należy stosować drzwi o szerokości 0,8 m i wysokości co najmniej 1,9 m lub klapy wyłazowe o wymiarze 0,8×0,8 m w świetle, do których do-stęp powinien odpowiadać warunkom określonym w § 101.
ust. 4. Na dachu o spadku ponad 25% oraz na dachu pokrytym materiałami łamliwymi (tłukącymi) należy wykonać stałe dojścia do kominów, urządzeń technicznych oraz anten radiowych i telewizyjnych.
ust. 5. Dojścia, o których mowa w ust. 4, na odcinkach o nachyleniu ponad 25% powinny mieć zabezpieczenia przed poślizgiem.
ust. 6. Na dachu o spadku ponad 100% powinny być zamocowane stałe uchwyty dla lin bezpieczeństwa lub bariery ochronne nad dolną krawędzią dachu.
ad. II. W przedmiarze dostarczonym Wykonawcy do wyceny, nie zawarto jednostek wewnętrznych do gabinetów lekarskich i recepcji. Zaprojektowany system klimatyzacji MITSUBISHI VRF wymusza dla prawidłowego działania konieczność podłączenia wszystkich jednostek wewnętrznych do za-projektowanej i zamówionej jednostki zewnętrznej. Bez podłączenia wszystkich elementów klimatyzacji w systemie VRF nie można dokonać niezbędnych , wymaganych przepisami, prób i sprawdzeń.
W projekcie przewidziano tylko sufit podwieszony w części hallu na parterze oraz częściową obudowę rur kanalizacyjnych i poziomych kanałów wentylacyjnych. Jednakże po rozprowadzeniu instalacji klimatyzacji oraz odpływu skroplin sufity wyglądały nieestetycznie, a obawę budziło pra-widłowe utrzymanie czystości zarówno w gabinetach lekarskich jak i pomieszczeniach sanitarno-higienicznych. W związku z powyższym podjęto decyzję o wykonaniu sufitów podwieszonych, kasetonowych z wełny mineralnej we wszystkich gabinetach oraz - z płyt gipsowo-kartonowych w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych. Poza tym zastosowanie wełny mineralnej podwyższy komfort akustyczny w gabinetach lekarskich.
ad. IV. Z uwagi na konieczność zmiany lokalizacji zbiornika buforowego z pomieszczenia węzła cieplnego do pomieszczenia technicznego pod schodami, zachodzi konieczność zabezpieczenia pomieszczenia przed zalaniem w przypadku awarii w sposób analogiczny do przedstawionego w projekcie budowlanym tj. poprzez podłączenie do studzienki schładzającej w pomieszczeniu wę-zła cieplnego.
ad. V. W związku z kolizjami dużych grzejników c. o. z zaprojektowanymi gniazdami elektrycznymi i antenowymi oraz przewidywanymi elementami wyposażenia wnętrz, dokonano podziału wielkości i zmian usytuowania grzejników w tychże pomieszczeniach. Powyższa zmiana skutkuje konieczno-ścią wykonania dodatkowych podejść oraz montażu 5 kpl. grzejników wraz z zaworami i głowicami termostatycznymi. Ponadto zapewni to bardziej równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniach.
Projekt nawierzchni utwardzonej dla parkingów i dojazdu samochodu asenizacyjnego przewidywał wykonanie jej z kostki betonowej gr. 6 cm obramowanej obrzeżami trawnikowymi. Ze względu na zmniejszoną trwałość przy takich obciążeniach oraz małą odpornością na siły poziome od kół samochodowych Wykonawca zaproponował wykonanie nawierzchni wg standardów drogowych tzn. z kostki betonowanej gr. 8 cm obramowanej krawężnikami drogowymi. Koszt zmiany będzie obejmował jedynie dodatkowe koszty za ustawienie krawężników oraz różnicę w materiałach.
Na etapie projektowania nie można było określić docelowych rzędnych terenu przy budynku od frontu (Rynek), gdyż w międzyczasie został opracowany projekt przebudowy ulicy - drogi wojewódzkiej nr 188. Wykonany przez firmę STRABAG chodnik spowodował, iż posadzka parteru została wyniesiona o ponad 60 cm powyżej jego poziomu. W związku z powyższym podjęto decyzję o wykonaniu balustrad w oknach parteru w miejscach, gdzie po otwarciu okien balkonowych zachodziłaby możliwość wypadnięcia oraz wykonaniu w tych oknach parapetów kamiennych, aby nie narażać elewacji na uszkodzenia mechaniczne.
Ze względu na to, iż zlewozmywaki znajdować się będą w pokojach z aneksem kuchennym zrezygnowano z tradycyjnych zlewozmywaków montowanych do ściany na rzecz montażu zlewozmywaków na szafce meblowej. Pozwoli to uniknąć późniejszych demontaży i ewentualnych skutków zalania przy nieprawidłowym ich przeprowadzeniu.
Niezbędne do wykonania roboty, bez których nie można kontynuować dalszych robót i prawidłowo zakończyć inwestycji nie mogły być przewidziane podczas projektowania i przyczynią się do zwiększenie kosztów inwestycji.
Rozwiązanie powyższe jest zgodne z treścią zawartej umowy, w której w § 22 ust. 7 Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmiany jej treści w sytuacji konieczności realizacji dodatkowych robót budowlanych przez dotychczasowego wykonawcę, nieobjętych zamówieniem podstawowym, o ile zostały spełnione łącznie warunki: wystąpiły okoliczności niemożliwe do przewidzenia w chwili zawarcia umowy, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, a do prawidłowego wykonania danego zadania wykonanie tych prac stało się niezbędne, a równocześnie łączna wartość zmian nie przekracza 50% wartości przedmiotu Umowy określonej w § 9 ust. 1.
Roboty dodatkowe objęte niniejszym protokołem nie spowodują przedłużenia umownego terminu zakończenia zamówienia.
Całkowita wartość zamówienia po uwzględnieniu robót dodatkowych w niniejszym protokole będzie wynosić brutto 2 502 702,26 zł
V.4) INFORMACJE DODATKOWE:
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych w zakresie modernizacji rozdzielni nn oraz stacji transformatorowej w budynkach - o ruchu ciągłym
- Modernizacja i przebudowa budynku obsługi MPK w Siedlcach w formule "zaprojektuj i wybuduj" w ramach zadania: Zrównoważona mobilność miejska na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Siedlce
- Dostosowanie budynku użytkowego przy ul. Mazowieckiej 12 (oficyna) w Warszawie do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych
- Wykonanie robót awaryjnych oraz innych robót wynikających z bieżących kontroli celem prawidłowego utrzymania obiektów - roboty wod.-kan. - paczka nr 2
- Wykonanie dok. projektowej oraz robót bud. zw. z wykończeniem i wyposaż. stref komercyjnych stadionu miejskiego w zakr. hotelowym, gastron. i handlowym w ramach zad. inw. Budowa St. Miej. w Katowicach
- Budowa drogi łączącej ul. Na Lotnisko z planowanym Centrum Szkolenia załóg Ryanair
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.