eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Katowice › Pełnienie funkcji inwestora zastępczego dla zadania inwestycyjnego pn. Rozbudowa budynku biurowego Śląskiego OW NFZ w Katowicach przy ul. Kossutha 13

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2011-04-21

Katowice: Pełnienie funkcji inwestora zastępczego dla zadania inwestycyjnego pn. Rozbudowa budynku biurowego Śląskiego OW NFZ w Katowicach przy ul. Kossutha 13
Numer ogłoszenia: 121837 - 2011; data zamieszczenia: 21.04.2011
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Narodowy Fundusz Zdrowia, Śląski Oddział Wojewódzki , ul. Kossutha 13, 40-844 Katowice, woj. śląskie, tel. (032) 7351547, 7351637, faks 032 7351636.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.nfz-katowice.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Podmiot prawa publicznego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Pełnienie funkcji inwestora zastępczego dla zadania inwestycyjnego pn. Rozbudowa budynku biurowego Śląskiego OW NFZ w Katowicach przy ul. Kossutha 13.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na pełnieniu funkcji inwestora zastępczego dla zadania inwestycyjnego pn. Rozbudowa budynku biurowego Śląskiego OW NFZ w Katowicach przy ul. Kossutha 13, zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ). Wykonawca (Inwestor Zastępczy) odpowiada za przygotowanie, zorganizowanie, kontrolowanie i rozliczenie zadania inwestycyjnego, zgodnie ze złożoną ofertą, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (j.t. Dz.U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 ze zm.), oraz przyjmuje obowiązki związane z pełnieniem funkcji inwestora zastępczego. Opis przedmiotu zamówienia, a także przewidywany (orientacyjny) terminarz oraz warunki realizacji usługi zostały opisane w formularzu opis przedmiotu zamówienia oraz we wzorze umowy. Zamawiający zastrzega, z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia, jakim jest pełnienie funkcji inwestora zastępczego, że Wykonawca nie może powierzyć podwykonawcom wykonania ani całości, ani części zamówienia. Termin realizacji zamówienia: a) rozpoczęcie świadczenia usługi nastąpi w dniu wskazanym przez Zamawiającego (planowana (zakładana) przez Zamawiającego data rozpoczęcia: 16.05.2011 r. lub termin późniejszy). b) zakończenie świadczenia usługi przez Inwestora Zastępczego nastąpi w ciągu 60 dni licząc od dnia podpisania przez Zamawiającego oraz wykonawcę robót protokołu odbioru końcowego robót budowlanych. (Planowane (zakładane) przez Zamawiającego podpisanie protokołu odbioru końcowego robót budowlanych:w terminie do 720 dni licząc od daty rozpoczęcia robót). c) W terminie do 15 dni licząc od daty zawarcia przez Zamawiającego umowy z wykonawcą robót budowlanych, Inwestor Zastępczy w porozumieniu z wykonawcą robót budowlanych sporządzi i dostarczy Zamawiającemu Szczegółowy harmonogram rzeczowo-finansowy robót budowlanych. (Planowane (zakładane) przez Zamawiającego zawarcie umowy na roboty budowlane: sierpień 2011 r. Rozpoczęcie robót winno nastąpić nie później niż w 16 dniu licząc od daty zawarcia przez Zamawiającego umowy na roboty budowlane). Miejsce wykonania zamówienia: Katowice, ul. Kossutha 13..

II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: tak.

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, do wysokości 50.000,00 zł netto. Zamówienie uzupełniające polega na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień i wino być zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.

II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.24.70.00 - Nadzór nad robotami budowlanymi 71.24.80.00 - Nadzór nad projektem i dokumentacją 71.24.20.00 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów 71.52.00.00 - Usługi nadzoru budowlanego .

II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Rozpoczęcie: 16.05.2011.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Na podstawie art. 45 ust. 2 i ust. 4 pzp Zamawiający żąda od Wykonawcy wniesienia wadium w wysokości: 8.000,00 złotych. Formę wadium określa SIWZ. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy podany w SIWZ. W przypadku wnoszenia wadium w formie innej niż pieniężna, Wykonawca obowiązany jest złożyć dokument - wadium w kasie Śląskiego OW NFZ w Katowicach, ul. Kossutha 13, IV p., pokój nr 410. Treść takiego dokumentu nie może warunkować wypłacenia kwoty wadium Zamawiającemu od badania zasadności żądania wypłaty przez wystawcę dokumentu. Dokument w swej treści winien uwzględniać postanowienia art. 46 ust. 4a oraz ust. 5 pzp. Dokument swoją ważnością musi obejmować okres odpowiadający terminowi związania ofertą (30 dni). Bieg tego terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert (art. 85 ust. 5 pzp). Pierwszym dniem związania ofertą będzie zatem dzień, w którym upływa termin składania ofert. Wadium winno mieć charakter bezwarunkowy i nieodwołalny. Wykonawca wnosi wadium przed upływem terminu składania ofert (art. 45 ust. 3 pzp). Przez wniesienie wadium rozumie się złożenie dokumentu w kasie Śląskiego OW NFZ, bądź wpływ środków pieniężnych na podany w SIWZ rachunek bankowy, przed upływem terminu składania ofert. Zwrot wadium nastąpi zgodnie z zasadami wynikającymi z art. 46 pzp.

III.2) ZALICZKI

  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: nie

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca winien wykazać należyte wykonanie lub wykonywanie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert - a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - przynajmniej jednej (1) usługi (wykonanej lub wykonywanej) polegającej na pełnieniu funkcji inwestora zastępczego, z podaniem jej wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców. Pod pojęciem usługa pełnienia funkcji inwestora zastępczego odpowiadająca swoim rodzajem usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia należy rozumieć pełnienie przez okres co najmniej 12 miesięcy zastępstwa inwestorskiego nad nowowznoszonym obiektem kubaturowym o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 2.500 m. kw., należącym do jednej z następujących grup Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych: 12.20 - budynki biurowe, 11.30 - budynki zbiorowego zamieszkania, 11.22 - budynki wielomieszkaniowe. Usługa wykonana to taka, której realizacja została już zakończona (usługa wykonana w całości); usługa wykonywana to taka, której realizacja jeszcze trwa. W obu przypadkach okres pełnienia zastępstwa inwestorskiego musi trwać co najmniej12 miesięcy. Podając daty wykonania, Wykonawca: w przypadku usługi wykonanej wskazuje dzień, miesiąc i rok rozpoczęcia oraz zakończenia całej usługi, zaś w przypadku usługi wykonywanej wskazuje dzień, miesiąc i rok rozpoczęcia usługi oraz zakończenia jej części, z zaznaczeniem, iż jest to usługa nadal wykonywana (w trakcie realizacji). Podając wartość brutto w złotych, Wykonawca: w przypadku usługi wykonanej - wpisuje kwotę za całość tego zamówienia; w przypadku usługi będącej w trakcie realizacji (nadal wykonywanej) - wpisuje kwotę za zrealizowaną już w ramach całości część tego zamówienia. Należyte wykonanie (wykonywanie) wykazanych zamówień winno zostać potwierdzone stosownymi dokumentami. Dokumenty te winny zostać wystawione przez odbiorców, tj. podmioty, na rzecz których zamówienia zostały wykonane lub są wykonywane. Oprócz oświadczenia o spełnianiu warunku udziału w postępowaniu, na potwierdzenie opisanego powyżej warunku Wykonawca przedłoży dokumenty, o których mowa w pkt VI lit. B ppkt 3 lit. a) i lit. b) SIWZ. UWAGA! Biorąc pod uwagę fakt, iż doświadczenia nie można samodzielnie zbyć, ani w inny sposób zadysponować nim przenosząc go na określony podmiot (posiadanie doświadczenia jest kwestią faktu, nie zaś prawa) oraz ze względu na brak możliwości posłużenia się przez Wykonawcę podwykonawcami - patrz pkt III lit. e) SIWZ, skorzystanie w niniejszym postępowaniu z zasobów innego podmiotu w zakresie wiedzy i doświadczenia (art. 26 ust. 2b pzp) nie jest możliwe.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • 1) Wykonawca winien dysponować 1 osobą zdolną do wykonania zamówienia, tj. mogącą wykonywać samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, posiadającą uprawnienia budowlane w branży konstrukcyjno-budowlanej oraz uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi, która to osoba będzie pełnić w przedmiotowym zamówieniu funkcję koordynatora inspektorów nadzoru inwestorskiego. Osoba ta winna być czynna zawodowo i posiadać co najmniej 5-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru w zakresie posiadanych uprawnień. 2) wykonawca winien dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. mogącymi pełnić funkcję inspektorów nadzoru inwestorskiego, posiadającymi uprawnienia budowlane w następujących branżach: - co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane w branży architektonicznej; - co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; - co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Osoby te winny być czynne zawodowo i każda z nich winna posiadać co najmniej 12-miesięczne doświadczenie w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie posiadanych uprawnień. W formularzu wykaz osób Wykonawca składa oświadczenie dotyczące: kwalifikacji zawodowych i doświadczenia zawodowego, a także zakresu czynności wykonywanych przez osobę z danymi uprawnieniami oraz podaje informację o podstawie dysponowania osobami (np. umowa o pracę, umowa zlecenia etc.). Oprócz oświadczenia o spełnianiu warunku udziału w postępowaniu, na potwierdzenie opisanego powyżej warunku Wykonawca przedłoży dokument (formularz wykaz osób) oraz oświadczenie, o których mowa w pkt VI lit. B ppkt 4 i ppkt 5 SIWZ. UWAGA! Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Zgodnie z art. 26 ust. 2b pzp, Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. W takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany wskazać ten fakt w pkt 10 formularza oferty. Ze względu na brak możliwości posłużenia się przez Wykonawcę podwykonawcami - patrz pkt III lit. e) SIWZ, skorzystanie w niniejszym postępowaniu z zasobów innego podmiotu na zasadzie podwykonawstwa nie jest możliwe. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza winien najpóźniej w dniu zawarcia umowy przedstawić Zamawiającemu imienny wykaz takich osób oraz kopię dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnień, o których mowa powyżej w ppkt 1) i ppkt 2). Zamawiający dopuszcza w trakcie realizacji umowy możliwość zmiany osób podanych w wykazie przy spełnieniu przez nowych inspektorów nadzoru inwestorskiego warunków opisanych w niniejszym punkcie (pkt V ppkt 1lit. b SIWZ).

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
    • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne: nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna: nie.

IV.3) ZMIANA UMOWY

Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1) 60-dniowy termin zakończenia świadczenia usługi może ulec przedłużeniu w przypadkach uzasadnionych okolicznościami niezależnymi od Inwestora Zastępczego, w szczególności w przypadku wydłużenia terminu wydania niezbędnych decyzji przez właściwe organy, bądź w przypadku konieczności wykonania obowiązków nałożonych przez te organy. W takiej sytuacji Strony niniejszej umowy sporządzą pisemny aneks do umowy opisujący okoliczności uzasadniające przedłużenie terminu ze wskazaniem ilości dni, o które termin zakończenia ulega wydłużeniu. 2) Zamawiający zastrzega, iż umowa na roboty budowlane, która zostanie zawarta z wykonawcą robót, będzie mogła ulec zmianie w zakresie terminu jej realizacji, w przypadku wystąpienia następujących przeszkód: a) w przypadku zaistnienia okoliczności siły wyższej, jeżeli uniemożliwia to prowadzenie robót, b) w przypadku zaistnienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających prawidłowe technologicznie wykonywanie robót budowlanych, c) w przypadku zaistnienia okoliczności leżących po stronie Zamawiającego spowodowanych sytuacją finansową lub warunkami organizacyjnymi, jeżeli uniemożliwia to prowadzenie robót. W sytuacji zaistnienia którejkolwiek z wyżej wskazanych okoliczności (a, b lub c), termin wykonania umowy na roboty budowlane zostanie zawieszony na okres niezbędny do usunięcia lub ustąpienia przeszkody w wykonywaniu robót. Od dnia roboczego następującego po dniu usunięcia lub ustąpienia przeszkody, bieg terminu realizacji umowy na roboty budowlane będzie kontynuowany. Zawieszenie terminu realizacji umowy na roboty budowlane będzie wymagało pisemnego potwierdzenia przez Inwestora Zastępczego na protokole zawieszenia podpisywanym przez Zamawiającego oraz wykonawcę robót budowlanych. Po usunięciu lub ustąpieniu przeszkody Strony niniejszej umowy sporządzą pisemny aneks do umowy wskazujący okres trwania zawieszenia umowy na roboty budowlane, a tym samym okres nie pobierania przez Inwestora Zastępczego wynagrodzenia z tytułu przedmiotowej umowy. 3) W terminie do 15 dni licząc od daty zawarcia przez Zamawiającego umowy z wykonawcą robót budowlanych, Inwestor Zastępczy w porozumieniu z wykonawcą robót budowlanych zobowiązuje się sporządzić i dostarczyć Zamawiającemu Szczegółowy harmonogram rzeczowo-finansowy robót budowlanych, zwany dalej także Harmonogramem, przedstawiony w postaci graficznej. Harmonogram winien uwzględniać pełen zakres robót budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem przekładek przy zapewnieniu nieprzerwanej eksploatacji istniejącego budynku przy ul. Kossutha 13 w Katowicach. Termin zakończenia robót budowlanych (tj. zakończenia odbioru technicznego potwierdzonego protokołem odbioru końcowego robót budowlanych) określony w Harmonogramie nie może wykraczać poza termin zakończenia robót określony w umowie na roboty budowlane zawartej przez Zamawiającego z wykonawcą robót budowlanych. Harmonogram po jego zatwierdzeniu przez Zamawiającego stanie się integralną częścią niniejszej umowy i stanowić będzie podstawowy dokument służący do rozliczania wynagrodzenia Inwestora Zastępczego oraz finansowania robót budowlanych. Na wniosek Zamawiającego, Inwestora Zastępczego lub wykonawcy robót budowlanych Harmonogram będzie mógł być korygowany w sytuacjach wskazanych w § 1 ust. 5 umowy lub w przypadku uzasadnionej technologicznie lub organizacyjnie konieczności zmiany kolejności robót. Na wniosek Zamawiającego Harmonogram będzie mógł być korygowany również w przypadkach uzasadnionych możliwościami finansowymi Zamawiającego. Zmiany w Harmonogramie zostaną wprowadzone pisemnym aneksem do umowy. 4) Wykaz osób biorących udział w realizacji niniejszej umowy ze strony Inwestora Zastępczego wraz ze wskazaniem ich uprawnień potwierdzonych stosownymi dokumentami (w formie kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Inwestora Zastępczego) oraz wskazaniem okresu doświadczenia zawodowego w zakresie pełnionej funkcji, stanowi załącznik nr 2 do umowy (wykaz osób spełniających wymogi określone w zamówieniu nr 14/pn/2011). Ewentualna zmiana osób wskazanych w wykazie będzie możliwa jedynie pod warunkiem spełniania przez nowe osoby minimalnych wymogów określonych w powyższym zakresie w zamówieniu nr 14/pn/2011. Zmiana taka wymaga jedynie pisemnej akceptacji ze strony jednej z osób wskazanych w § 5 ust. 1 umowy. 5) W przypadku ustawowej zmiany stawki podatku VAT w okresie realizacji niniejszej umowy, do wynagrodzenia miesięcznego netto, o którym mowa w § 6 ust. 3 lit. a umowy, zostanie doliczony podatek VAT w wysokości obowiązującej na skutek dokonanej zmiany. Zmiana stawki podatku VAT wraz z konsekwencjami w postaci zmiany wynagrodzenia całkowitego brutto umowy oraz wynagrodzenia miesięcznego brutto zostanie wprowadzona do umowy w formie pisemnej, w drodze aneksu do umowy, ze wskazaniem dnia wejścia w życie zmiany stawki podatku VAT.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.nfz-katowice.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ul. Kossutha 13, 40-844 Katowice, pokój nr 004 (parter).

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 05.05.2011 godzina 11:00, miejsce: Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ul. Kossutha 13, 40-844 Katowice, pokój nr 004 (parter).

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.