eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi GdańskZP/41/2015 Realizacja zadań w ramach projektu -Zastosowanie technologii telemedycznych w nowym modelu organizacji i realizacji kompleksowej rehabilitacji chorych z niewydolnością serca TELEREH-HF -badanie wieloośrodkowe- współfinansowane w ramach umowy nr STRATEGMED1-233547-13-2015 z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2015-06-11

Gdańsk: ZP/41/2015 Realizacja zadań w ramach projektu -Zastosowanie technologii telemedycznych w nowym modelu organizacji i realizacji kompleksowej rehabilitacji chorych z niewydolnością serca TELEREH-HF -badanie wieloośrodkowe- współfinansowane w ramach umowy nr STRATEGMED1-233547-13-2015 z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju
Numer ogłoszenia: 140706 - 2015; data zamieszczenia: 11.06.2015
OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gdański Uniwersytet Medyczny, ul. M. Skłodowskiej-Curie 3a, 80-210 Gdańsk, woj. pomorskie, tel. (058) 349 12 23, faks (058) 349 12 24 , strona internetowa www.gumed.edu.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: ZP/41/2015 Realizacja zadań w ramach projektu -Zastosowanie technologii telemedycznych w nowym modelu organizacji i realizacji kompleksowej rehabilitacji chorych z niewydolnością serca TELEREH-HF -badanie wieloośrodkowe- współfinansowane w ramach umowy nr STRATEGMED1-233547-13-2015 z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.

II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Do programu planuje się włączenie 170 pacjentów z niewydolnością serca. Pacjenci będą randomizowani (1:1) do grupy badanej i kontrolnej. Pacjenci zakwalifikowani do grupy badanej będą realizowali 9 tygodniowy program hybrydowej, kompleksowej rehabilitacji składający się z dwóch etapów: 1 tydzień w szpitalu i 8 tygodni telerehabilitacji domowej połączonej z monitorowaniem i codzienną analizą danych z urządzeń wszczepialnych przy użyciu urządzeń do -homemonitoringu-, udostępnionych przez Lidera- Instytut Kardiologii w Warszawie. Pacjenci z grupy kontrolnej nie będą uczestniczyć w programie telerehabilitacji kardiologicznej. Każdy pacjent będzie 2-krotnie hospitalizowany: 1) na początku programu: pacjenci z grupy badawczej przez 5 dni, pacjenci z grupy kontrolnej- przez 3 dni 2) po 8 tygodniach od wypisu ze szpitala- pacjenci z grupy badawczej i kontrolnej- - przez 3 dni. Po okresie 36 miesięcy odbędą się kontrolne wizyty - konsultacje kardiologiczne. Wykaz badań w projekcie : -lekarskie badanie podmiotowe i przedmiotowe, -badania laboratoryjne, -spoczynkowe badanie elektrokardiograficzne, -badanie echokardiograficzne, -6-minutowy test marszowy, -test spiroergometryczny, -24h-badanie holtera EKG, -kontrola urządzeń wszczepialnych (stymulatorów serca i kardiowerterów-defibrylatorów) -badania psychologiczne, -trening fizyczny w warunkach domowych pod nadzorem telemedycznym, -wizyta lekarska- follow-up,.

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 85.12.12.31 - Usługi kardiologiczne 82.51.21.00 - 82.51.21.00 .

II.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.

SEKCJA III: PROCEDURA

Tryb udzielenia zamówienia: Zamówienie z wolnej ręki

  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.

  • 2. Uzasadnienie wyboru trybu

    w związku z realizacją projektu STRATEGMED1/233547/13/NCBR 2015 (umowa między Narodowym Centrum Badań i Rozwoju a Instytutem Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie z dn. 16.04.2015r.) pt. Zastosowanie technologii telemedycznych w nowym modelu organizacji i realizacji kompleksowej rehabilitacji chorych z niewydolnością serca o akronimie TELEREH-HF (badanie wieloośrodkowe) dla członka konsorcjum - Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, jest Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku (UCK). Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku jest jedynym podmiotem w regionie, który spełnia łącznie niezbędne do realizacji projektu kryteria tzn.: - prowadzi rehabilitację kardiologiczną w warunkach stacjonarnych, - posiada doświadczenie w prowadzeniu rehabilitacji kardiologicznej pod nadzorem telemedycznym u min.150 pacjentów - ordynator oddziału Kliniki Rehabilitacji posiada dorobek naukowy z zakresu rehabilitacji kardiologicznej i telemedycyny. Zgodnie z powyższym tylko w tej jednostce możliwe jest przeprowadzenie kwalifikacji pacjentów do programu i określenie ich stanu klinicznego oraz wydolności fizycznej, psychicznej w punkcie startowym.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

Część NR: 1   Nazwa: ZP/41/2015 Realizacja zadań w ramach projektu ...

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA

  • Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk, kraj/woj. pomorskie.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.