eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi WarszawaOrganizacja wystawy polskiego designu w Circulo des Bellas Artes w Madrycie.



Ogłoszenie z dnia 2011-06-01

Warszawa: Organizacja wystawy polskiego designu w Circulo des Bellas Artes w Madrycie.
Numer ogłoszenia: 153991 - 2011; data zamieszczenia: 01.06.2011
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie.

Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Instytut Adama Mickiewicza, ul. Mokotowska 25, 00-560 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 4476100, faks 022 4476152.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Państwowa Instytucja Kultury.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Organizacja wystawy polskiego designu w Circulo des Bellas Artes w Madrycie..

II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.

II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Organizacja wystawy polskiego designu w Circulo des Bellas Artes w Madrycie..

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 92.31.20.00 - Usługi artystyczne .

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki

III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 08.04.2011.

IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, ul. Myśliwiecka 8, 00-459 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 227642,28 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

  • Cena wybranej oferty: 280000,00

  • Oferta z najniższą ceną: 280000,00 / Oferta z najwyższą ceną: 280000,00

  • Waluta: PLN.

ZAŁĄCZNIK I

Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę

  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.

  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Organizacja wystawy jest przedsięwzięciem artystycznym, którego charakter i ranga wymaga by wykonawca była organizacją, posiadającą odpowiednią renomę o skali międzynarodowej i unikalne doświadczenie, w szczególności: - renomę gwarantującą opracowanie merytorycznej koncepcji wystawy o wysokim poziomie artystycznym - doświadczenie w realizacji przedsięwzięć artystycznych z zakresu wzornictwa, - wiedzę i doświadczenie w zakresie procedur postępowania z obiektami wzornictwa, ich wypożyczania, transportu, ubezpieczenia i ekspozycji. Wykonawca musi także dysponować wykwalifikowaną zespołem specjalistów w dziedzinie wzornictwa, które przede wszystkim zajmą się opracowaniem artystycznej strony projektu (przygotowanie koncepcji i scenariusza wystawy, przygotowanie projektu scenografii wystawy), a także będą w stanie zająć się jego stroną organizacyjną (promocja wystawy, druki, transport, wykonanie scenografii wystawy). Wskazana jest także znajomość języka hiszpańskiego przez przynajmniej jedną z osób zajmującą się wystawą. Nie może też budzić wątpliwości, że skoro zamówienie związane jest z oprawą kulturalną polskiej Prezydencji, pomysłodawcą i realizatorem wystawy polskiego wzornictwa powinna być organizacja polska. Powyższe warunki spełnia w największym stopniu jedynie Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych (SPFP) z siedzibą w Warszawie, istniejące od 1963 roku i zrzeszające około 100 członków, profesjonalistów w dziedzinie projektowania z głównych ośrodków w Polsce, będące członkiem członkiem ICSID - International Council of Societies of Industrial Design (od 1964 roku) i BEDA - Bureau of European Design Associations (od 2005 roku). Ponadto koncepcja wystawy Pokolenia przedstawiona przez specjalistów, będących członkami SPFP: Czesławę Frejlich, Michała Stefanowskiego i Magdalenę Kochanowską zyskała uznanie Dyrekcji i ekspertów Instytutu Adama Mickiewicza. Czesława Frejlich jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie, Michał Stefanowski jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a Magdalena Kochanowska wykładowcą na Universidad Europea de Madrid. Ich wiedza, doświadczenie oraz renoma są gwarantem wysokiej jakości artystycznej wystawy. Zostanie na niej zaprezentowanych około 40-50 obiektów polskich projektantów. Koncepcja wystawy ma się opierać na prezentacji dzieł zarówno starszego, uznanego już pokolenia twórców, jak i młodszych projektantów. Wystawa ma się odbyć w Circulo des Bellas Artes w Madrycie w terminie 7-23 października 2011 roku i będzie jednym z kluczowych wydarzeń kulturalnych w dziedzinie sztuk wizualnych i wzornictwa, organizowanym w Madrycie w związku z polską Prezydencją.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.