Ogłoszenie z dnia 2025-01-03
Powiązane ogłoszenia:
- 2024/BZP 00611526/01 - Ogłoszenie z dnia 2024-11-22
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług komunikacyjnych polegających na wykonywaniu odpłatnych stałych przewozów uczniów do jednostek oświatowych na terenie Gminy Moszczenica w okresie styczeń – czerwiec 2025 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MOSZCZENICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647948
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kosowska 1
1.5.2.) Miejscowość: Moszczenica
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-310
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@moszczenica.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ug.moszczenica.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ac566a79-8889-4a6e-a7e6-5f4f96fe7fe51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług komunikacyjnych polegających na wykonywaniu odpłatnych stałych przewozów uczniów do jednostek oświatowych na terenie Gminy Moszczenica w okresie styczeń – czerwiec 2025 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac566a79-8889-4a6e-a7e6-5f4f96fe7fe5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00003960
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00047202/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Świadczenie usług komunikacyjnych polegających na wykonywaniu odpłatnych stałych przewozów uczniów do jednostek oświatowych na terenie Gminy Moszczenica w okresie styczeń – grudzień 2025 r.,
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00611526
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IOA.271.17.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
świadczenie usług komunikacyjnych polegających na wykonywaniu odpłatnych stałych przewozów uczniów do jednostek oświatowych na terenie Gminy Moszczenica w okresie styczeń – czerwiec 2025 r., na podstawie zakupionych biletów miesięcznych wraz z opieką (osoba inna niż kierowca).
1. Każda trasa winna być dostosowana do dowozu dzieci do wszystkich szkół podstawowych, tj.:
1) Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy, ul. Dworcowa 9,
2) Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach, ul. Leśna 14,
3) Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Gazomi, Gazomia Stara 29,
4) Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Babach, ul. Piotrkowska 20,
5) Szkoła Podstawowa w Srocku, ul. Łódzka 5,
6) Szkoła Podstawowa w Rękoraju, Rękoraj 52.
2. Bilety obejmować będą następujące trasy dowozu i odwozu uczniów:
TRASA NR 1
Moszczenica – Pomyków – Baby – Kiełczówka – Raciborowice – Baby - Gościmowice Drugie – Moszczenica
Uczniowie dojeżdżający do: W okresie
styczeń – czerwiec 2025
Szkoły Podstawowej w Moszczenicy 70
Szkoły Podstawowej w Babach 56
RAZEM 126
TRASA NR 2
Moszczenica – Kosów – Gajkowice – Rękoraj – Gazomia Stara – Psary – Gazomia Nowa – Moszczenica
Uczniowie dojeżdżający do: W okresie
styczeń – czerwiec 2025
Szkoły Podstawowej w Moszczenicy 117
Szkoły Podstawowej w Gazomi 55
RAZEM 172
TRASA NR 3
Rękoraj – Sierosław – Srock – Gościmowice Pierwsze – Podolin – Srock
Uczniowie dojeżdżający do: W okresie
styczeń – czerwiec 2025
Szkoły Podstawowej w Srocku 83
Szkoły Podstawowej w Rękoraju 45
RAZEM 128
TRASA NR 4
Piotrków Trybunalski – Raków – Michałów – Jarosty - Moszczenica
Uczniowie dojeżdżający do: W okresie
styczeń – czerwiec 2025
Szkoły Podstawowej w Moszczenicy 86
Szkoły Podstawowej w Jarostach 153
RAZEM 239
UWAGA!!!
1) Na trasie nr 4 przewóz uczniów do szkoły (dowóz) musi być wykonywany przez co najmniej dwa pojazdy.
2) Na każdej trasie dowóz dzieci powinien rozpoczynać się najwcześniej ok. godz. 7.00.
3) Planowaną liczbę dzieci dowożonych z poszczególnych miejscowości do szkół przedstawia załącznik nr 8 do SWZ.
4. Uwagi ogólne dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) Liczba uczniów dojeżdżających na poszczególnych trasach jest liczbą prognozowaną i może zmieniać się w trakcie realizacji zamówienia.
2) Dowożenie uczniów do szkół podstawowych odbywać się będzie w godzinach ok. 7.00 – 8.10, odwóz w godzinach 12.50 – 15.45.
3) Na niektórych trasach wystąpi dwukrotny odwóz uczniów.
4) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy.
5) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa uczniów w czasie dowozu do szkół jak i również w drodze powrotnej. Wykonawca podczas świadczenia każdego przewozu zobowiązany jest zapewnić uczniom dodatkowo, tj. poza kierowcą, opiekuna.
6) Zgodnie z art. 21 Ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczości na tle seksualnym i ochronie małoletnich (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 560) Wykonawca zobowiązany jest przed nawiązaniem stosunku pracy z kierowcami i opiekunami do sprawdzenia tychże osób w Rejestrze Sprawców Przestępstw na tle Seksualnych i żądaniu przedstawienia zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego.
7) Zamawiający wyklucza możliwość łączenia funkcji kierowcy i opiekuna. Funkcję opiekuna może sprawować wyłącznie osoba pełnoletnia, która nie była karana i jest zdolna do ponoszenia odpowiedzialności karnej, cywilnej za działanie lub zaniechanie
w związku ze sprawowaną opieką.
8) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował autobusami z ilością miejsc w pojazdach lub odpowiednią ilością autobusów, zapewniających dowóz wszystkich uczniów na poszczególnych trasach w wyznaczonych godzinach. Niedopuszczalne jest dowożenie dzieci prywatnym samochodem.
9) Szczegółowa, imienna lista uczniów, dla których zostaną zakupione bilety (w rozbiciu na poszczególne placówki oświatowe) zostanie podana do wiadomości Wykonawcy przez dyrektorów szkół lub osoby przez nich upoważnione przed rozpoczęciem każdego miesiąca.
10) Ilość kupowanych biletów miesięcznych w okresie od stycznia do czerwca 2025 r. może ulegać zmianie. W przypadku zwiększenia ilości dowożonych uczniów – Wykonawca musi zapewnić ich dowóz na warunkach podanych w ofercie. Z tytułu zmniejszenia ilości dowożonych uczniów Zamawiający nie przewiduje ponoszenia dodatkowych opłat z tego tytułu.
11) Organizacja roku szkolnego jest uregulowana Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 roku w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 r. Nr 46, poz. 432 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 737 z późn. zm.).
12) Pojazdy uczestniczące w dowozach muszą odpowiadać ogólnym warunkom przewozu osób, muszą posiadać ważne polisy ubezpieczeniowe OC i NNW oraz aktualne badania techniczne.
13) Wykonawca musi dysponować ilością kierowców odpowiednią do realizacji zamówienia, przy czym kierowcy muszą posiadać stosowne uprawnienia, tj. ważne prawo jazdy kat. D, ważne badania lekarskie i psychologiczne, ważne świadectwo kwalifikacji lub zaświadczenie o ukończeniu kursu dokształcającego kierowców przewożących osoby, zaświadczenie o niekaralności.
14) Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym i na podstawie protokołu odbioru miesięcznych biletów imiennych.
15) Pozostałe warunki, jakim ma odpowiadać wykonany przedmiot zamówienia, zawarte są w Polskich Normach lub PN przenoszących normy europejskie, bądź normach innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.
16) Zamawiający zastrzega możliwe odstępstwa od podanego harmonogramu przewozów uzależnione od zmiany planów lekcji, ilości dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, rekolekcji, uroczystości szkolnych (choinka, dzień dziecka itp.), dowozu w niektóre soboty przy odpracowywaniu dni wolnych, dowozu na zawody sportowe oraz konkursy organizowane przez szkoły prowadzone przez Gminę Moszczenica, czy działania siły wyższej. Klauzula „siły wyższej” zdarzeń takich jak: pożar, powódź, trzęsienie ziemi, huragan, atak terrorystyczny, klęski żywiołowe, pandemie, epidemie, itp.
17) Przewozy mogą być dokonywane środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy „Prawo o ruchu drogowym” i innych przepisach związanych z przewozem osób. Przewóz nie może być organizowany prywatnym samochodem.
18) Przy dowożeniu uczniów kursami ogólnodostępnymi Wykonawca musi uruchomić
w razie potrzeby dodatkowe kursy, aby zapewnić uczniom bezpieczne i higieniczne warunki w czasie przewozu – każdy dowożony uczeń musi mieć zapewnione miejsce siedzące.
19) Ze względu na różne kierunki dojazdu uczniów do szkół oraz różne odległości występujące pomiędzy poszczególnymi miejscowościami, Wykonawca zobowiązany jest do podania jednej uśrednionej ceny biletu miesięcznego dwustronnego (dowóz i odwóz).
20) Przewiduje się, że ok. 30% uczniów będzie korzystać z przewozu tylko w jedną stronę (dowóz lub odwóz) wtedy cena biletu miesięcznego wyniesie 50% wartości biletu miesięcznego dwustronnego.
6. Obowiązki osoby pełniącej funkcję opiekuna:
1) zapewnienie bezpieczeństwa uczniów w trakcie wsiadania lub wysiadania ze środka transportu oraz w trakcie przejazdu,
2) współpracowanie z kierowcą pojazdu w zakresie bezpieczeństwa przewozu, a mianowicie opiekun:
a) w trakcie realizacji przewozu przebywa wewnątrz środka transportu,
b) w trakcie wsiadania uczniów, po zatrzymaniu się pojazdu, otwiera przednie drzwi
i wychodzi na zewnątrz,
c) sprawdza, czy w miejscu wsiadania nie występują jakiekolwiek zagrożenia dla wsiadających,
d) nadzoruje wsiadanie uczniów służąc w razie potrzeby pomocą przestrzegając zasady, że w pierwszej kolejności wsiadają uczniowie młodsi,
e) sprawdza po wejściu wszystkich uczniów do pojazdu, czy uczniowie zajęli miejsca siedzące,
f) sprawdza po zamknięciu drzwi pojazdu, czy zamknięte są drzwi tylne – awaryjne,
a następnie przekazuje sygnał kierowcy do kontynuowania jazdy,
g) kontroluje na bieżąco w trakcie przejazdu stan ładu i bezpieczeństwa w pojeździe podejmując skuteczną interwencję w razie jego naruszenia. W razie konieczności, w celu zapewnienia bezpieczeństwa, opiekun ma prawo do podjęcia decyzji o zatrzymaniu pojazdu w celu przywrócenia bezpiecznych warunków jazdy. W takim przypadku kierowca zobowiązany jest do zatrzymania pojazdu w najbliższym miejscu niezagrażającym bezpieczeństwu na drodze,
h) w trakcie wysiadania uczniów, po zatrzymaniu się pojazdu opiekun otwiera drzwi pojazdu i wychodząc na zewnątrz sprawdza, czy zachowane są warunki bezpiecznego wysiadania, a w szczególności czy poruszające się po drodze pojazdy nie stanowią zagrożenia dla wysiadających oraz służy pomocą uczniom w razie potrzeby,
i) po wyjściu uczniów opiekun zajmuje miejsce w pojeździe i daje sygnał kierowcy
w celu dalszej jazdy,
j) odpowiedzialność i podjęcie obowiązków opiekuna rozpoczyna się z chwilą zatrzymania się środka transportu w pierwszym miejscu zatrzymania rozpoczynającym dowóz uczniów, a kończy się z chwilą opuszczenia pojazdu przez ostatniego ucznia w miejscu zatrzymania kończącym odwóz,
k) po opuszczeniu środka transportu przez uczniów, opiekun dokonuje przeglądu wnętrza pojazdu i w przypadku stwierdzenia pozostawienia przez uczniów przedmiotów (np. torba, odzież itp.) przekazuje znalezione przedmioty kierowcy pojazdu,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34980000-0 - Bilety przewozowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 52,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 68,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 52,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.H.U. Libra Travel Michał Librowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7712669039
7.3.4) Miejscowość: Bujniczki
7.3.5) Kod pocztowy: 97-350
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
dane rejestrowe
i kontaktowe firmy
MICHAŁ LIBROWSKI PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE LIBRA TRAVEL
jakie przetargi wygrała firma
MICHAŁ LIBROWSKI PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE LIBRA TRAVEL
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 207480,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-02 do 2025-06-30INNE PRZETARGI MOSZCZENICA
więcej: przetargi MOSZCZENICA »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.