eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi KruszwicaOpracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Piaski - Maszenice - Zaborowo - etap I - dokumentacja"



Ogłoszenie z dnia 2024-01-31


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Piaski – Maszenice – Zaborowo - etap I – dokumentacja”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA KRUSZWICA

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350777

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: Nadgoplańska 4

1.4.2.) Miejscowość: Kruszwica

1.4.3.) Kod pocztowy: 88-150

1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: um@kruszwica.um.gov.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/gminakruszwica

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00082506

2.2.) Data ogłoszenia: 2024-01-31

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2024/BZP 00082419

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
Wspólny Słownik Zamówień:
CPV 71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Zamawiający: Gmina Kruszwica
Termin realizacji: 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy

1. Część opisowa
1.1 Opis ogólny przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Piaski – Maszenice – Zaborowo - etap I – dokumentacja”.
Termin realizacji zamówienia: 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Dokumentację projektową należy wykonać starannie, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, zasadami projektowania, zasadami sztuki budowlanej oraz wiedzą inżynierską.
Realizacja zadania obejmuje:
1) uzyskanie mapy do celów projektowych
2) opracowanie geotechniczne
3) operat terenowo – prawny
4) opracowanie środowiskowe (w tym uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia)
5) opracowanie koncepcji rozwiązania projektowego
6) wykonanie projektu budowlanego przebudowywanej drogi gminnej
7) opracowanie projektu wykonawczego
8) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych
9) opracowanie przedmiarów robót
10) opracowanie kosztorysów inwestorskich
11) opracowanie wzorów kosztorysów ofertowych
12) opracowanie i uzyskanie zatwierdzenia projektów stałej organizacji ruchu
13) uzyskanie niezbędnych uzgodnień dokumentacji technicznej
14) w razie konieczności uzyskanie stosownego odstępstwa właściwego Ministerstwa od warunków technicznych
15) przygotowanie dokumentów do uzyskania decyzji o udzieleniu pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę.
16) sprawowanie nadzoru autorskiego.
Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do zatwierdzenia harmonogram rzeczowo finansowy do Umowy.
1.2 Opis stanu istniejącego.

Droga objęta opracowaniem zlokalizowana jest na działkach oznaczonych numerami ewidencyjnymi 8, 13 obręb Maszenice oraz części działki 66 obręb Piaski. Długość odcinka przewidzianego do przebudowy to około 1860 mb. Szerokość pasa drogowego zmienna od 7,0 m do 14,0m. Droga posiada utwardzoną nawierzchnie tłuczniową. Nie ma wydzielonych ciągów pieszych. Brak zachowania właściwej równości poprzecznej i podłużnej. Odwodnienie drogi odbywa się poprzez spływ wody na przyległy teren. Przy drodze zlokalizowane są pola uprawne oraz zabudowa jednorodzinna. W ciągu dróg istnieją urządzenia techniczne niezwiązane z funkcjonowaniem dróg tj. sieć kanalizacji sanitarnej, sieć wodociągowa, sieć energetyczna. Nie wyklucza się innych przewodów podziemnych. Początek opracowania obejmuje odcinek drogi od posesji nr 33 w miejscowości Piaski koniec opracowania do działki drogowej nr 24 obręb Maszenice W zakres zadania wchodzi zaprojektowanie przebudowy drogi gminnej z wykonaniem nawierzchni bitumicznej szerokości min. 4,00m. z obustronnymi poboczami z kruszywa łamanego i rowami. Do posesji i na pola uprawne należy zaprojektować zjazdy zwykłe.

1.3. Wymagania i parametry techniczno - użytkowe dla realizowanego zadania.
1.3.1. Parametry techniczno - użytkowe przebudowywanej drogi.
Przebudowę drogi należy zaprojektować w taki sposób, aby uzyskać założone poniżej parametry techniczno - użytkowe:
1. Klasa techniczna drogi - D.
2. Kategoria ruchu - KR-1.
3. Nośność nawierzchni – min. 80 kN/oś.
4. Doprowadzenie gruntu do grupy nośności podłoża G1.
5. Szerokość użytkowa jezdni – min. 4,00m.
6. Nawierzchnia jezdni - warstwa ścieralna z betonu asfaltowego.
7. Pobocza utwardzone kruszywem szerokości 0,75m.
8. Należy zapewnić właściwe odwodnienie dróg. Nie dopuszcza się spływu wód opadowych na przyległe posesje. Zaprojektować odwodnienie odcinka drogi poprzez zastosowanie odpowiednich pochyleń podłużnych i poprzecznych elementów drogi, umożliwiające odpływ wody do rowów przydrożnych i naturalnych odbiorników wody. Na obszarze, z którego odprowadzenie wody powierzchniowej bezpośrednio do ziemi lub do odbiornika wody nie będzie możliwe, należy uwzględnić zaprojektowanie urządzeń ściekowych. Wody powierzchniowe ze ścieku powinny być odprowadzone przez studzienki ściekowe przykanalikiem do kanalizacji lub w wypadku braku kanalizacji przykanalikiem do rowu przydrożnego. W przypadku gdy nie ma możliwości odprowadzenia wody za pomocą urządzeń do powierzchniowego odwodnienia należy uwzględnić zaprojektowanie kanalizacji deszczowej.
9. Zaprojektować budowę nowych i przebudowę istniejących zjazdów zwykłych zapewniając obsługę komunikacyjną każdej działki przyległej do drogi w granicach opracowania.
(...)
1.5 Nadzór autorski

1. Wykonawca zapewni sprawowanie nadzoru autorskiego, w rozumieniu art. 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351, z 2022 r. poz. 88, 1557, 1768, 1783, 1846, 2206) dalej ustawa Prawo Budowlane, przez osoby wymienione w dokumentacjach dla każdej z branż jako projektant.
2. Zmiana projektantów po zakończeniu realizacji zamówienia w zakresie opracowania dokumentacji dla przedsięwzięcia, może nastąpić jedynie po ich zaakceptowaniu przez Zamawiającego. Zaakceptowane osoby będą zobowiązane do złożenia oświadczenia o przejęciu obowiązków projektanta, wynikających z art. 20 ustawy Prawo Budowlane, z podaniem dnia przejęcia obowiązków oraz złożeniu przez dotychczasowego projektanta oświadczenia o zgodzie na scedowanie obowiązków projektanta na wskazaną osobę z podaniem dnia przekazana tych obowiązków.
3. Wykonawca jest zobowiązany do sprawowania nadzoru autorskiego w przypadku realizacji inwestycji, który obejmuje:
1) stwierdzenie w toku wykonywania robót budowlanych zgodność ich realizacji z dokumentacją
2) wyjaśnienie wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań oraz uzupełnianie szczegółów dokumentacji projektowej
3) uzgadnianie z Zamawiającym i wykonawcą inwestycji realizowanych na podstawie projektu możliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych
4) czuwanie, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonej dokumentacji
5) udział w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego - w razie konieczności
6) udzielanie odpowiedzi na zapytania do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dotyczące wykonanej dokumentacji bez osobnego wynagrodzenia w terminie 2 dni roboczych od pisemnego wezwania.
4. Podstawę podjęcia czynności Nadzoru Autorskiego przez Wykonawcę stanowi każdorazowe polecenie, wystawiane przez Zamawiającego w terminie nie krótszym niż 3 dni robocze przed wyznaczoną datą przyjazdu projektanta na budowę lub wykonania innych zobowiązań umownych związanych z pełnieniem Nadzoru Autorskiego. Zamawiający dopuszcza przekazywanie zlecenia pocztą elektroniczną.
5. W przypadku konieczności wykonania opracowań zamiennych i uzupełniających na skutek ujawnionych w trakcie realizacji robót budowlanych nieprawidłowości dokumentacji, Wykonawca zobowiązuje się do ich usunięcia, przez osoby wskazane w Ofercie, na koszt Wykonawcy dokumentacji.
6. W przypadku nie dostarczenia opracowań zamiennych i uzupełniających na skutek ujawnionych w trakcie realizacji robót budowlanych nieprawidłowości dokumentacji,
w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecenia ich wykonania osobie trzeciej, na koszt Wykonawcy.
7. W przypadku wykonania opracowań zamiennych i uzupełniających spowodowanych koniecznością skorygowania dokumentacji na skutek okoliczności nie leżących po stronie Wykonawcy dokumentacji, innych niż określone w pkt. 6 Wykonawca zobowiązuje się do ich opracowania przez osoby wymienione w Ofercie, na koszt Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecenia ich wykonania innemu projektantowi.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ.

Po zmianie:
Wspólny Słownik Zamówień:
CPV 71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Zamawiający: Gmina Kruszwica
Termin realizacji: 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy

1. Część opisowa
1.1 Opis ogólny przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Piaski – Maszenice – Zaborowo - etap I – dokumentacja”.
Termin realizacji zamówienia: 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Dokumentację projektową należy wykonać starannie, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, zasadami projektowania, zasadami sztuki budowlanej oraz wiedzą inżynierską.
Realizacja zadania obejmuje:
1) uzyskanie mapy do celów projektowych
2) opracowanie geotechniczne
3) operat terenowo – prawny
4) opracowanie środowiskowe (w tym uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia)
5) opracowanie koncepcji rozwiązania projektowego
6) wykonanie projektu budowlanego przebudowywanej drogi gminnej
7) opracowanie projektu wykonawczego
8) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych
9) opracowanie przedmiarów robót
10) opracowanie kosztorysów inwestorskich
11) opracowanie wzorów kosztorysów ofertowych
12) opracowanie i uzyskanie zatwierdzenia projektów stałej organizacji ruchu
13) uzyskanie niezbędnych uzgodnień dokumentacji technicznej
14) w razie konieczności uzyskanie stosownego odstępstwa właściwego Ministerstwa od warunków technicznych
15) przygotowanie dokumentów do uzyskania decyzji o udzieleniu pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę.
16) sprawowanie nadzoru autorskiego.
Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do zatwierdzenia harmonogram wykonania Umowy.
1.2 Opis stanu istniejącego.

Droga objęta opracowaniem zlokalizowana jest na działkach oznaczonych numerami ewidencyjnymi 8, 13 obręb Maszenice oraz części działki 66 obręb Piaski. Długość odcinka przewidzianego do przebudowy to około 1860 mb. Szerokość pasa drogowego zmienna od 7,0 m do 14,0m. Droga posiada utwardzoną nawierzchnie tłuczniową. Nie ma wydzielonych ciągów pieszych. Brak zachowania właściwej równości poprzecznej i podłużnej. Odwodnienie drogi odbywa się poprzez spływ wody na przyległy teren. Przy drodze zlokalizowane są pola uprawne oraz zabudowa jednorodzinna. W ciągu dróg istnieją urządzenia techniczne niezwiązane z funkcjonowaniem dróg tj. sieć kanalizacji sanitarnej, sieć wodociągowa, sieć energetyczna. Nie wyklucza się innych przewodów podziemnych. Początek opracowania obejmuje odcinek drogi od posesji nr 33 w miejscowości Piaski koniec opracowania do działki drogowej nr 24 obręb Maszenice W zakres zadania wchodzi zaprojektowanie przebudowy drogi gminnej z wykonaniem nawierzchni bitumicznej szerokości min. 4,00m. z obustronnymi poboczami z kruszywa łamanego i rowami. Do posesji i na pola uprawne należy zaprojektować zjazdy zwykłe.

1.3. Wymagania i parametry techniczno - użytkowe dla realizowanego zadania.
1.3.1. Parametry techniczno - użytkowe przebudowywanej drogi.
Przebudowę drogi należy zaprojektować w taki sposób, aby uzyskać założone poniżej parametry techniczno - użytkowe:
1. Klasa techniczna drogi - D.
2. Kategoria ruchu - KR-1.
3. Nośność nawierzchni – min. 80 kN/oś.
4. Doprowadzenie gruntu do grupy nośności podłoża G1.
5. Szerokość użytkowa jezdni – min. 4,00m.
6. Nawierzchnia jezdni - warstwa ścieralna z betonu asfaltowego.
7. Pobocza utwardzone kruszywem szerokości 0,75m.
8. Należy zapewnić właściwe odwodnienie dróg. Nie dopuszcza się spływu wód opadowych na przyległe posesje. Zaprojektować odwodnienie odcinka drogi poprzez zastosowanie odpowiednich pochyleń podłużnych i poprzecznych elementów drogi, umożliwiające odpływ wody do rowów przydrożnych i naturalnych odbiorników wody. Na obszarze, z którego odprowadzenie wody powierzchniowej bezpośrednio do ziemi lub do odbiornika wody nie będzie możliwe, należy uwzględnić zaprojektowanie urządzeń ściekowych. Wody powierzchniowe ze ścieku powinny być odprowadzone przez studzienki ściekowe przykanalikiem do kanalizacji lub w wypadku braku kanalizacji przykanalikiem do rowu przydrożnego. W przypadku gdy nie ma możliwości odprowadzenia wody za pomocą urządzeń do powierzchniowego odwodnienia należy uwzględnić zaprojektowanie kanalizacji deszczowej.
9. Zaprojektować budowę nowych i przebudowę istniejących zjazdów zwykłych zapewniając obsługę komunikacyjną każdej działki przyległej do drogi w granicach opracowania.
(...)
1.5 Nadzór autorski

1. Wykonawca zapewni sprawowanie nadzoru autorskiego, w rozumieniu art. 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351, z 2022 r. poz. 88, 1557, 1768, 1783, 1846, 2206) dalej ustawa Prawo Budowlane, przez osoby wymienione w dokumentacjach dla każdej z branż jako projektant.
2. Zmiana projektantów po zakończeniu realizacji zamówienia w zakresie opracowania dokumentacji dla przedsięwzięcia, może nastąpić jedynie po ich zaakceptowaniu przez Zamawiającego. Zaakceptowane osoby będą zobowiązane do złożenia oświadczenia o przejęciu obowiązków projektanta, wynikających z art. 20 ustawy Prawo Budowlane, z podaniem dnia przejęcia obowiązków oraz złożeniu przez dotychczasowego projektanta oświadczenia o zgodzie na scedowanie obowiązków projektanta na wskazaną osobę z podaniem dnia przekazana tych obowiązków.
3. Wykonawca jest zobowiązany do sprawowania nadzoru autorskiego w przypadku realizacji inwestycji, który obejmuje:
1) stwierdzenie w toku wykonywania robót budowlanych zgodność ich realizacji z dokumentacją
2) wyjaśnienie wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań oraz uzupełnianie szczegółów dokumentacji projektowej
3) uzgadnianie z Zamawiającym i wykonawcą inwestycji realizowanych na podstawie projektu możliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych
4) czuwanie, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonej dokumentacji
5) udział w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego - w razie konieczności
6) udzielanie odpowiedzi na zapytania do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dotyczące wykonanej dokumentacji bez osobnego wynagrodzenia w terminie 2 dni roboczych od pisemnego wezwania.
4. Podstawę podjęcia czynności Nadzoru Autorskiego przez Wykonawcę stanowi każdorazowe polecenie, wystawiane przez Zamawiającego w terminie nie krótszym niż 3 dni robocze przed wyznaczoną datą przyjazdu projektanta na budowę lub wykonania innych zobowiązań umownych związanych z pełnieniem Nadzoru Autorskiego. Zamawiający dopuszcza przekazywanie zlecenia pocztą elektroniczną.
5. W przypadku konieczności wykonania opracowań zamiennych i uzupełniających na skutek ujawnionych w trakcie realizacji robót budowlanych nieprawidłowości dokumentacji, Wykonawca zobowiązuje się do ich usunięcia, przez osoby wskazane w Ofercie, na koszt Wykonawcy dokumentacji.
6. W przypadku nie dostarczenia opracowań zamiennych i uzupełniających na skutek ujawnionych w trakcie realizacji robót budowlanych nieprawidłowości dokumentacji,
w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecenia ich wykonania osobie trzeciej, na koszt Wykonawcy.
7. W przypadku wykonania opracowań zamiennych i uzupełniających spowodowanych koniecznością skorygowania dokumentacji na skutek okoliczności nie leżących po stronie Wykonawcy dokumentacji, innych niż określone w pkt. 6 Wykonawca zobowiązuje się do ich opracowania przez osoby wymienione w Ofercie, na koszt Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecenia ich wykonania innemu projektantowi.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.