eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Hyżne"Rewitalizacja budynku Dworku w miejscowości Hyżne" - etap III



Ogłoszenie z dnia 2025-03-27


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rewitalizacja budynku Dworku w miejscowości Hyżne” – etap III

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA HYŻNE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690582080

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 103

1.5.2.) Miejscowość: Hyżne

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-024

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 17 23 045 60

1.5.8.) Numer faksu: 17 22 950 01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@hyzne.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzp.hyzne.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

Platforma Zamówień Publicznych ZETOPZP:https://pzp.hyzne.pl.

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rewitalizacja budynku Dworku w miejscowości Hyżne” – etap III

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dd6a497f-8a79-4fdd-999e-0c3a0a856883

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00165010

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00067428/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rewitalizacja budynku Dworku w m. Hyżne etap III zadanie 1

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00084442

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIG2.271.1.2025.WCZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont części budynku wraz z przewiązką. Remont będzie przeprowadzony na zabytkowej części budynku Dworu w m. Hyżne. Budynek zlokalizowany jest na działce o nr ewid. 3087/1 (zakres prac obrazuje załącznik nr 1 i 2).
2. Zamawiający posiada pozwolenie na budowę, na podstawie którego prowadzone są równocześnie prace na rekonstruowanej części budynku Dworu. Na części objętej zamówieniem zostanie wymieniane pokrycie dachowe.
3. W ramach niniejszej umowy należy wykonać m.in.:
a) obwodową izolację poziomą ścian zewnętrznych wokół części obiektu przeciw podciąganiu kapilarnemu,
b) odcinkowe odkopanie ścian fundamentowych,
c) skucie zawilgoconych tynków do wysokości co najmniej 50 cm powyżej widocznej linii zawilgocenia wraz z pogłębieniem fug w murze na około 2 cm, usunąć farbę, doczyścić, - osuszanie murów budynku po odkopaniu fundamentów i skuciu zawilgoconych tynków powinno trwać taką ilość czasu umożliwiającą osiągnięcie przez ściany odpowiedniej wilgotności,
d) widoczne spękania konstrukcyjne należy naprawić za pomocą systemu szycia murów przy użyciu specjalnych kotew spiralnych dwubiegowych ze stali austenicznej,
e) izolację pionową ścian fundamentowych,
f) naprawę gzymsów – w tym celu należy użyć zaprawy do wykonywania rdzenie sztukatorskich, w razie konieczności należy wykonać zbrojenie z prętów i drutów nierdzewnych,
g) nałożenie w dwóch warstwach tynków renowacyjnych,
h) odtworzenie boniowania,
i) renowację stolarki okiennej, w przypadku złego stanu zachowania stolarki należy wykonać jej rekonstrukcję jako stolarki drewnianej z zachowaniem obecnych podziałów i formy okien.
j) renowację i rekonstrukcję stolarki drzwiowej. Zaprojektowano automatyczny system otwierania skrzydeł drzwiowych D3 w celu umożliwienia korzystania z budynku dla osób niepełnosprawnych,
k) rekonstrukcję krat okiennych w piwnicy,
l) wymianę opraw oświetleniowych na zewnątrz budynku,
m) renowację lub rekonstrukcję elementów drewnianych nad wejściem głównym na elewacji południowo – zachodniej,
n) inspekcję i udrożnienie istniejącej instalacji deszczowej.

Uwaga! Otwory po zdemontowanych oknach i drzwiach na czas renowacji zostaną przez Wykonawcę zabezpieczone i zaizolowane.

4. Roboty należy wykonać zgodnie z:
1) Projektem Zagospodarowania Terenu.
2) Projektem Architektoniczno-Budowlanym.
3) Projektem Technicznym (Wykonawczym) branży konstrukcyjno-budowlanej.
4) Przedmiarem robót.
5) SSTWiORB .
6) Ekspertyzą techniczną stanu konstrukcji i elementów budynku.
7) Programem prac remontowo – konserwatorskich zatwierdzonym przez PWKZ.

Dokumenty należy bezwzględnie rozpatrywać łącznie.
5. Przedmiar sporządzony dla przedmiotowego zadania inwestycyjnego jest jedynie materiałem pomocniczym i ma za zadanie przybliżyć ilości robót. Ewentualne pominięcia w przedmiarze nie upoważniają Wykonawcy do dochodzenia dodatkowego wynagrodzenia. W przypadku konieczności wykonania robót uwzględnionych w którejkolwiek części w.w. dokumentacji, a nie uwzględnionej w przedmiarze – Wykonawca zobowiązany jest do wykonania tych robót bez dodatkowego wynagrodzenia.
6. Nakłada się na Wykonawcę robót obowiązek kierowania robotami budowlanymi
przez osoby posiadające kwalifikacje o których mowa w art. 37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, tj.: Robotami budowlanymi kieruje albo nadzór inwestorski wykonuje, przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru osoba, która posiada uprawnienia budowlane określone przepisami Prawa budowlanego oraz która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach.
7. Prace konserwatorskie i renowacyjne przy remoncie piwnic, murów i tynków zewnętrznych wraz z detalem architektonicznym, stolarki okiennej i drzwiowej, stolarki tarasu powinny być prowadzone przez uprawnionego konserwatora dzieł sztuki.
8. Wszelkie odstępstwa od już zatwierdzonego zakresu robót każdorazowo wymagają uzgodnienia z tut. urzędem, w szczególności w przypadku nowoodkrytych w toku prowadzonych prac okoliczności.
9. Docelowy wygląd zewnętrzny zostanie zachowany i niezmienny w stosunku do stanu istniejącego. W celu ustalenia kolorystyki elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej należy odbyć komisję konserwatorską przy udziale tut. organu.
10. Użyte zostaną materiały odzwierciedlające stan istniejący. Każdy materiał użyty do remontu będzie zatwierdzony w drodze komisji przy udziale Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
11. Wszelkie materiały i wyroby podlegające wbudowaniu w ramach przedmiotowej inwestycji należy zatwierdzić w drodze komisji przy udziale przedstawiciela PWKZ. Wykonawca powinien zaproponować warianty produktów o parametrach nie gorszych niż proponowane w dokumentacji do wyboru przez komisję. W przypadku wbudowania materiałów bez zatwierdzenia drogą komisji Wykonawca na własny koszt zdemontuje materiał i zamontuje ponownie materiał zatwierdzony w drodze komisji.
12. Na każdym etapie prowadzonych robót należy obowiązkowo prowadzić dokumentację fotograficzną wykonywanych działań.


2. Zadanie objęte grantem w Konkursie „Nasz Zabytek - Dworek Sikorskiego w Hyżnem – Wykonawca będzie współpracował z Zamawiającym w celu rozliczenia udzielonej dotacji na przedmiot zamówienia.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do specyfikacji warunków zamówienia:
Dokumentacja techniczna– zał. Nr 4 do SWZ,
Zawarto w pliku:
- dokumentację projektową
- załącznik graficzny – zakres inwestycji - zał. nr 1 i 2
SSTWiOR – zał. nr 5 do SWZ
Przedmiar robót – zał. nr 6 do SWZ.

Jeżeli opis przedmiotu zamówienia wskazywałby w odniesieniu do niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy (PZP), dopuszcza składanie produktów równoważnych. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów /produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów (wraz z ofertą), uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie przez Zamawiającego, która będzie podstawą do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o akceptacji „równoważników”. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wystąpienia do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia.
5. Opisując przedmiot zamówienia w załączonej dokumentacji technicznej przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu do każdego zamieszczonego takiego opisu towarzyszą wyrazy „lub równoważne".
7. Ponadto Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia:
1) odpowiedzialny będzie za całokształt zamówienia, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia,
2) powinien, o ile uzna to za konieczne, zapewnić swoim specjalistom wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów, którzy mogą być niezbędni do właściwego wykonania umowy (np. dodatkowi projektanci, kierownicy danej branży, uprawniony geodeta, ekspert hydrogeolog, geolog, specjalista ds. ppoż., inżynier materiałowy, specjalista ochrony placu budowy, administrator, itp.). Wykonawca uwzględni w ofercie każdą konieczność uzupełnienia zespołu specjalistów wynikającą z przepisów prawa, decyzji, uzgodnień i porozumień, które są niezbędne do kompleksowej realizacji zamówienia. Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w cenie oferty Wykonawcy.
3) uczestnictwa w naradach budowy, na których przekazywane będą informacje o stanie zaawansowania robót i rozstrzygane bieżące zagadnienia związane z budową,
4) w okresie rękojmi i gwarancji do udziału w organizowanych przeglądach obiektu oraz każdorazowo w przypadku wystąpienia usterek,
5) ponoszenia pełnej odpowiedzialności za szkody spowodowane przez własnych pracowników lub podwykonawców na skutek nieprzestrzegania przepisów BHP,
6) ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie szkody wyrządzone przez jego pracowników, osoby działające na jego zlecenie, w tym za przypadki uszkodzenia ciała lub mienia wyrządzone działaniem lub zaniechaniem przy realizacji przedmiotu umowy, w zakresie przewidzianym przez kodeks cywilny.

8. Cechy techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia winny odpowiadać Polskim Normom przenoszącym europejskie normy lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45320000-6 - Roboty izolacyjne

50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.