Ogłoszenie z dnia 2022-06-03
Powiązane ogłoszenia:
- 2022/BZP 00131768/01 - Ogłoszenie z dnia 2022-04-22
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wybór osób do realizacji usług szkoleniowych organizowanych przez Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach w ramach projektu pod nazwą „W stronę rodziny – wsparcie usług adopcyjnych”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Administracji i Kontroli
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 386274103
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Graniczna 29
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-017
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 501-362-322
1.5.8.) Numer faksu: 798913733
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@soa-katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: soa-katowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/soa_katowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Realizacja zadań przewidzianych dla ośrodka adopcyjnego ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wybór osób do realizacji usług szkoleniowych organizowanych przez Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach w ramach projektu pod nazwą „W stronę rodziny – wsparcie usług adopcyjnych”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-754ac930-c220-11ec-b879-9a86e5ac3946
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00193569
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00006256/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Realizacja szkoleń i warsztatów dla rodziców adopcyjnych i kandydatów na rodziców adopcyjnych oraz pracowników ośrodków adopcyjnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
W stronę rodziny-wsparcie usług adopcyjnych2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00131768/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ŚOA.AK.331.3.5.2022.PZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 88775 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 72174,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. Część I – Realizacja szkolenia pn. „Metody rodzicielskie wspierające dziecko z FAS/FASD”:1) W ramach realizacji usługi przewidziano:
a) Opracowanie treści i nagranie 2 podcastów dotyczących FAS/FASD.
Nagrania powinny zostać przygotowane w języku polskim, w formacie audio (plik mp3). Długość każdego z 2 odcinków powinna wynosić maksymalnie 45 minut, przy czym nie powinna być krótsza niż 30 minut.
Zakres merytoryczny podcastów powinien dotyczyć zagadnień dotyczących płodowego zespołu alkoholowego oraz metod wspierających i terapii i składać się z następujących zagadnień:
FAS/FASD – rodzaje i podstawowe informacje dotyczące zaburzeń,
Alkohol jako teratogen oraz skutki jego działania na organizm nienarodzonego dziecka,
Portret psychologiczny i funkcjonowanie dziecka z FAS w różnych obszarach (psychoruchowym, poznawczym, emocjonalnym i społecznym)
Wsparcie specjalistyczne i terapia dla dzieci z FAS/FASD – do kogo zwrócić się o pomoc, jakie rodzaje terapii są najwłaściwsze dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum poalkoholowych wrodzonych zaburzeń rozwojowych.
Osobą odpowiedzialną za opracowanie oraz przedstawienie treści merytorycznych w ramach podcastów będzie co najmniej 1 z osób zaangażowanych do realizacji zamówienia (trenerów). Dopuszcza się możliwość zaangażowania do podcastów również innych osób niewskazanych w wykazie osób odpowiedzialnych za realizację zamówienia, które będą posiadać wiedzę merytoryczną z omawianego obszaru. Szczegóły dotyczące terminów i sposobu akceptacji przez Zamawiającego treści merytorycznych podcastów lub wprowadzenia ewentualnych zmian zostaną szczegółowo omówione pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą po podpisaniu umowy, przy czym podcasty zostaną opracowane przez Wykonawcę w terminie umożliwiającym ich publikację co najmniej 5 dni przed planowanym terminem szkolenia wyjazdowego. Zaakceptowane przez Zamawiającego podcasty zostaną udostępnione na kanale Zamawiającego na youtube oraz w mediach społecznościowych. Wymaga się aby nagranie było dobrej jakości i głośności (bez pogłosu, nagrane w pomieszczeniu z uwzględnieniem warunków akustycznych oraz odpowiedniego sprzętu).
b) Realizacja dwudniowego szkolenia wyjazdowego dla rodzin adopcyjnych.
- Szkolenie będzie odbywało się w hotelu na terenie województwa śląskiego od soboty do niedzieli (zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników oraz trenerów zapewnia Zamawiający) i będzie trwało 16 godzin dydaktycznych. Minimalny zakres merytoryczny szkolenia:
a. Fakty i mity dotyczące wspierania i wychowania dzieci z FAS/FASD,
b. FAS jako trauma i ukryta niepełnosprawność,
c. Wsparcie dla dzieci z FAS/FASD – metody rodzicielskie wspierające rozwój dziecka w różnych obszarach:
- strategie i zasady postępowania wobec dzieci z FAS,
- metoda „8 kroków” według Lutke i Evensen,
- praca wychowawcza umożliwiająca osiągnięcie najlepszych efektów,
- terapia w domu - propozycje zabaw / ćwiczeń / zadań wspierających dla dzieci do wykonywania w domu wraz z rodzicami;
d. Pytania i odpowiedzi dotyczące wspierania i wychowania dzieci z FAS/FASD – panel dyskusyjny dla rodziców umożliwiający wymianę własnych doświadczeń moderowany przez trenerów.
- Wsparcie dla dzieci w ramach szkolenia wyjazdowego będzie obejmowało m.in. realizację zajęć ogólnorozwojowych z elementami socjoterapii i/lub arteterapii i/lub bajkoterapii itp.
- Liczba uczestników na szkoleniu wyjazdowym wyniesie: maksymalnie 16 osób dorosłych i maksymalnie 12 dzieci, tj. łącznie maksymalnie 28 osób.
- Liczba godzin dydaktycznych: 16 godzin dydaktycznych /2 dni szkoleniowe wyjazdowe.
- Dokładny harmonogram szkolenia z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy;
- Na szkoleniu wyjazdowym Zamawiający zapewnia 1 nocleg i wyżywienie dla uczestników szkolenia oraz dla 3 trenerów. W szkoleniu wezmą udział rodzice wraz z dziećmi. Z uwagi na powyższe Wykonawca zapewni 3 trenerów – trenera prowadzącego zajęcia dla rodziców oraz 2 trenerów prowadzących zajęcia dla dzieci.
c) Realizacja dwóch jednodniowych warsztatów stacjonarnych dla rodziców adopcyjnych.
- Warsztaty odbędą się w sali szkoleniowej zapewnionej przez Wykonawę, znajdującej się na terenie Katowic, po przeprowadzeniu szkolenia wyjazdowego w celu m.in. omówienia zagadnień i pytań zgłaszanych przez rodziców adopcyjnych.
- Sala szkoleniowa, w której realizowany będzie warsztat musi spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w odniesieniu do liczby uczestników, z uwzględnieniem wytycznych w zakresie reżimu sanitarnego w sytuacji zagrożenia epidemicznego w kraju. Sala musi być odpowiednio oświetlona, klimatyzowana (wyposażona w system klimatyzacji, nie dopuszcza się klimatyzatorów przenośnych), przystosowana do rodzaju zajęć, z oknem i dostępem do światła dziennego. Sala powinna być dostosowana do potrzeb uczestników oraz być wyposażona w system nagłośnienia, notebook, rzutnik multimedialny, stolik pod rzutnik, ekran do projekcji lub białą ścianę odpowiedniej wielkości, tablicę flipchart + odpowiednie kartki oraz pisaki, krzesła, stoły/stoliki;
- Liczba uczestników na szkoleniu stacjonarnym wyniesie maksymalnie 16 osób dorosłych (2 spotkania w soboty w godzinach 9:00 – 15:30 - dokładny harmonogram spotkania z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy);
- Liczba godzin dydaktycznych szkolenia stacjonarnego: 16 godzin dydaktycznych, tj. 2 spotkania po 8 godzin dydaktycznych każde.
- Catering dla w postaci przerwy kawowej i obiadu dla uczestników i 1 trenera zapewnia Zamawiający.
2) Uczestnikami szkoleń/warsztatów będą rodzice adopcyjni zamieszkujący na terenie województwa śląskiego. W spotkaniu wyjazdowym wezmą udział również dzieci rodziców korzystających ze wsparcia. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający.
3) Celem szkolenia/warsztatów jest poszerzenie wiedzy rodziców adopcyjnych z zakresu Płodowego Zespołu Alkoholowego oraz Spectrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwoju, a także zapoznanie ich z metodami terapii, możliwościami wsparcia rozwoju dziecka przez rodzica oraz zapewnienie możliwości wymiany doświadczeń z innymi rodzinami wychowującymi dzieci z FAS/FASD.
4) WAŻNE! W przypadku uzasadnionym sytuacją epidemiczną w kraju, w razie braku możliwości realizacji zajęć w trybie stacjonarnym dopuszcza się przeprowadzenie szkoleń w trybie zdalnym, w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem połączeń on-line. W przypadku zastosowania takiego trybu całość szkolenia musi być bezpłatna dla uczestników i musi być nagrywana/rejestrowana, przy czym nie ma obowiązku rejestrowania/nagrywania wizerunku uczestników szkolenia ( na nagraniu musi być widoczny trener). Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej platformy celem prawidłowej realizacji niniejszego zamówienia na własny koszt i ryzyko.
5) Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
6) Zajęcia powinny mieć charakter warsztatowy, interaktywny, tzn. zapewniający uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń, z zastosowaniem metod aktywizujących, w tym dyskusji, studium przypadku, itp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32353000-2 - Nagrania dźwiękowe
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
4.5.5.) Wartość części: 8800 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
II. Część II - Realizacja cyklu szkoleń pn. „Trening umiejętności wychowawczych dla rodziców nastolatków”:1) W ramach realizacji usługi przewidziano:
a) Przeprowadzenie Spotkania 1- „Rozwój psychiczny i społeczny dziecka w okresie dojrzewania” – odbywającego się na terenie Katowic, w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Zajęcia organizowane będą w sobotę, pomiędzy godziną 8:30 a 16:00 – dokładny harmonogram spotkania z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy. Catering w postaci przerwy kawowej i obiadu dla uczestników szkolenia i 1 trenera zapewnia Zamawiający. Minimalny zakres merytoryczny szkolenia:
- Zmiany w mózgu oraz rozwój poznawczy i emocjonalny nastolatka;
- Kształtowanie się osobowości i tożsamości nastolatka w kontekście niewiedzy o swojej przeszłości;
- Jak zmienia się rola rodzica wraz z wejściem dziecka w okres dojrzewania i jakie są tego konsekwencje?
b) Przeprowadzenie Spotkania 2 – „Zagrożenia i problemy okresu dorastania” - odbywającego się na terenie Katowic, w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Zajęcia organizowane będą w sobotę, pomiędzy godziną 8:30 a 16:00 – dokładny harmonogram spotkania z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy. Catering w postaci przerwy kawowej i obiadu dla uczestników szkolenia i 1 trenera zapewnia Zamawiający. Minimalny zakres merytoryczny szkolenia:
Wagary, uzależnienia, agresja i autoagresja, negatywny obraz siebie, ryzykowne zachowania seksualne – kiedy i jak reagować?
Jak odróżnić bunt nastolatka od zaburzeń psychicznych i/lub zachowania?
Jak odpowiadać na „trudne pytania”?
Jak chronić dziecko przed podejmowaniem przez nie ryzykowanych zachowań?
Praktyczne wskazówki i metody wsparcia nastolatka w kryzysie;
c) Przeprowadzenie Spotkania 3 – „Skuteczna komunikacja i budowanie relacji z nastolatkiem” – odbywającego się w hotelu na terenie województwa śląskiego zapewnionym przez Zamawiającego. Zajęcia organizowane będą w weekend (sobota i niedziela). Zajęcia rozpoczną się w sobotę o godzinie 10:00 – dokładny harmonogram spotkania z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy. Zamawiający zapewnia 1 nocleg i wyżywienie dla uczestników szkolenia oraz dla 2 trenerów. W spotkaniu wezmą udział rodzice wraz z dziećmi w okresie dojrzewania. Z uwagi na powyższe Wykonawca zapewni 2 trenerów – trenera prowadzącego zajęcia dla rodziców oraz trenera prowadzącego zajęcia dla nastolatków. W zależności od potrzeb i opracowanego przez Wykonawcę harmonogramu część spotkania może obejmować zajęcia wspólne dla rodziców i dzieci.
Minimalny zakres merytoryczny szkolenia dla rodziców:
Jak słuchać?
Jak mówić o tym co dla nas ważne?
Rozpoznawanie swoich potrzeb oraz potrzeb dziecka
Co robić gdy nastolatek mówi nie?
Jak stawiać granice w relacji z nastolatkiem?
Jak zapanować nad własnymi emocjami?
Jak pomóc dziecku radzić sobie z trudnymi emocjami?
Jak budować współpracę i dialog?
NVC w relacji z dzieckiem
Minimalny zakres merytoryczny warsztatu dla nastolatków:
Samoakceptacja
Rozpoznawanie własnych uczuć i potrzeb oraz ich wyrażanie
Radzenie sobie z trudnymi emocjami
Asertywność i stawianie granic w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi
Jak słuchać?
Jak mówić żeby nas zrozumiano?
d) Przeprowadzenie Spotkania 4 – „Zasoby rodzica” - odbywającego się na terenie Katowic, w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Zajęcia organizowane będą w sobotę, pomiędzy godziną 8:30 a 16:00 – dokładny harmonogram spotkania z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy. Catering w postaci przerwy kawowej i obiadu dla uczestników szkolenia i 1 trenera zapewnia Zamawiający. Minimalny zakres merytoryczny szkolenia:
- Jakim jestem rodzicem, a jakim chciałbym być?
- Co jest dla mnie najtrudniejsze w byciu rodzicem i jak sobie z tym radzę?
- Jakie są moje mocne strony i jak mogę je wykorzystać w budowaniu relacji z dzieckiem?
- Jak zadbać o siebie w relacji z nastolatkiem?
e) Opracowanie treści i nagranie czterech podcastów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
4.5.5.) Wartość części: 11000 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
III. Część III - Realizacja szkolenia pn. „Behawioralne techniki radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dziecka”:1) W ramach realizacji usługi przewidziano przeprowadzenie szkolenia na terenie Katowic. Zajęcia zorganizowane będą w soboty, pomiędzy godziną 8:30 a 16:00 – dokładny harmonogram szkolenia z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy. Minimalny zakres merytoryczny szkolenia:
Na czym polega terapia behawioralna?
Behawioralna analiza zachowań – dlaczego dziecko powtarza pewne zachowania?
Kiedy rodzic sam może pomóc dziecku, a kiedy potrzeba jest pomoc specjalistyczna?
Zastosowanie narzędzi behawioralnych w pracy z trudnymi zachowaniami dziecka (nadpobudliwość, agresja, nieposłuszeństwo itp.):
• skuteczne wydawanie poleceń,
• system przywilej – zasada - konsekwencja,
• pochwały,
• system żetonowy,
• kodeks złości.
2) Uczestnikami szkolenia będą rodzice adopcyjni zamieszkujący na terenie województwa śląskiego. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający.
3) Liczba uczestników wynosi: maksymalnie 16 osób dorosłych w każdej z dwóch grup szkoleniowych,
tj. łącznie maksymalnie 32 osoby.
4) Liczba godzin dydaktycznych: 16 godzin dydaktycznych dla każdej z grup/2 dni szkoleniowe, tj. łącznie 32 godziny dydaktyczne/4 dni szkoleniowe.
5) Celem szkolenia będzie przybliżenie rodzicom adopcyjnym wiedzy z zakresu możliwości wykorzystania metod behawioralnych w radzeniu sobie z trudnymi zachowaniami dziecka oraz wzmocnienie ich umiejętności wychowawczych.
6) Szkolenie zostanie przeprowadzone w trybie stacjonarnym w sali szkoleniowej znajdującej się na terenie Katowic. Salę szkoleniową zapewnia Wykonawca.
7) Sala szkoleniowa, w której realizowane będzie szkolenie musi spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w odniesieniu do liczby uczestników, z uwzględnieniem wytycznych w zakresie reżimu sanitarnego w sytuacji zagrożenia epidemicznego w kraju. Sala musi być odpowiednio oświetlona, klimatyzowana (wyposażona w system klimatyzacji, nie dopuszcza się klimatyzatorów przenośnych), przystosowana do rodzaju zajęć, z oknem i dostępem do światła dziennego. Sala powinna być dostosowana do potrzeb uczestników oraz być wyposażona w system nagłośnienia, notebook, rzutnik multimedialny, stolik pod rzutnik, ekran do projekcji lub białą ścianę odpowiedniej wielkości, tablicę flipchart + odpowiednie kartki oraz pisaki, krzesła, stoły/stoliki.
8) Catering dla uczestników szkolenia oraz dla 1 trenera prowadzącego zajęcia w postaci przerwy kawowej i obiadu zapewnia Zamawiający.
9) WAŻNE! W przypadku uzasadnionym sytuacją epidemiczną w kraju, w razie braku możliwości realizacji zajęć w trybie stacjonarnym dopuszcza się przeprowadzenie szkolenia w trybie zdalnym, w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem połączeń on-line. W przypadku zastosowania takiego trybu całość szkolenia musi być bezpłatna dla uczestników i musi być nagrywana/rejestrowana, przy czym nie ma obowiązku rejestrowania/nagrywania wizerunku uczestników szkolenia (na nagraniu musi być widoczny trener). Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej platformy celem prawidłowej realizacji niniejszego zamówienia na własny koszt i ryzyko.
10) Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu szkolenia oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
11) Zajęcia powinny mieć charakter warsztatowy, interaktywny, tzn. zapewniający uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń, z zastosowaniem metod aktywizujących, w tym dyskusji, studium przypadku, itp.
12) Wykonawca powinien zapewnić również niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników, a w przypadku szkoleń zdalnych w formie e-podręczników, materiałów wideo, plików dokumentów itp. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
- stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
- logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
- harmonogram cyklu szkoleniowego;
- prezentacje wykorzystywane podczas cyklu szkoleniowego;
- rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
- miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych. opracowanych materiałów dydaktycznych.
13) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
- przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
- poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
- rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych
- prowadzenia list obecności uczestników szkolenia
- przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
- rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
- przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca.
14) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
- Koszt wynagrodzenia trenera;
- Koszt zapewnienia sali szkoleniowej;
- Koszt dojazdu trenera na miejsce realizacji zajęć, przy czym w związku z możliwością realizacji szkolenia w trybie zdalnym należy wziąć pod uwagę ewentualny koszt zapewnienia narzędzi do organizacji i przeprowadzenia szkolenia oraz umożliwienia uczestnikom bezpłatnego dostępu do platformy, na której zrealizowane zostanie szkolenie;
- Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów;
- Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
- Koszt ubezpieczenia NNW (w formie bezimiennej) dla uczestników szkolenia;
- Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
- Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
4.5.5.) Wartość części: 7520 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
IV. Część IV – Realizacja szkolenia pn. „Samoregulacja i zarządzanie emocjami - warsztaty dla rodzin adopcyjnych”:1) W ramach realizacji usługi przewidziano przeprowadzenie 3 dniowego szkolenia w trybie stacjonarnym, w Katowicach, w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem aktywnych metod szkoleniowych, pozwalających m.in. na samodzielne dochodzenie do wiedzy, uczenie się poprzez działanie i przeżywanie. W trakcie realizowania warsztatu możliwe do wykorzystania będą następujące metody: drama, burza mózgów, odgrywanie ról, analiza studium przypadków, techniki relaksacyjne itp. Warsztaty dla dwóch grup uczestników. Każdy z warsztatów składa się z trzech spotkań po 8 godzin dydaktycznych (każdy z warsztatów obejmuje zajęcia dla rodziców oraz zajęcia dla dzieci – w wieku od 5 do 10 lat). Warsztaty będą realizowane w soboty – dokładny harmonogram wraz z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy.
Minimalny zakres merytoryczny szkolenia:
Warsztaty dla rodziców:
Samoregulacja – czym jest w przypadku rodzica i dziecka?
Mechanizmy powstawania stresorów,
Emocje – jak je rozpoznawać, nazywać i jak sobie z nimi radzić?
Zarządzanie sobą w stresie, strategie i metody redukcji stresu rodzica i dziecka,
Jak wspierać dziecko w przeżywaniu trudności i napięć oraz towarzyszyć mu w przeżywaniu silnych emocji?
Budowanie samoświadomość dziecka, wspieranie identyfikacji stanów emocjonalnych,
Wzmacnianie poczucia akceptacji, stabilizacji i bezpieczeństwa u dziecka, budowanie bliskości z dzieckiem,
Błędne strategie zachowania – z czego między innymi wynika nieodpowiednie zachowanie dzieci i jak sobie z nim radzić?
Analiza przypadków i propozycje praktycznych rozwiązań w procesie wychowania dzieci,
Techniki relaksacji i odbudowania zasobów energetycznych.
Warsztaty dla dzieci:
Stres i emocje – z czym to się je? - zajęcia terapeutyczne i psychoedukacyjne dotyczące samoregulacji, emocji i stresu
Zajęcia animacyjne w tym gry i zabawy edukacyjne i zespołowe etc.
Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny warsztatów. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
2) Uczestnikami szkolenia będą rodzice adopcyjni zamieszkujący na terenie województwa śląskiego wraz z dziećmi przysposobionymi jak i biologicznymi. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający.
3) Liczba uczestników wynosi: maksymalnie 16 osób dorosłych w grupie i maksymalnie 8 dzieci w grupie, tj. łącznie maksymalnie 32 osoby dorosłe i łącznie maksymalnie 16 dzieci.
4) Liczba godzin dydaktycznych: 24 godziny dydaktyczne /3 dni szkoleniowe dla każdej z dwóch grup -
tj. łącznie 48 godzin dydaktycznych.
5) Celem warsztatu będzie wsparcie rodziców i dzieci w efektywnym radzeniu sobie z trudnymi emocjami i stresem oraz wyposażanie rodziców w narzędzia i techniki samoregulacji, wzmacniające umiejętności budowania głębszych relacji, poszukiwania przyczyn niewłaściwych zachowań u dzieci, wspierania dziecka w przeżywaniu trudności i napięć a także umożliwienie dziecku realizację jego pełnego potencjału. Realizacja warsztatów umożliwi także wymianę doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy rodzinami.
6) Warsztaty zostaną przeprowadzone w trybie stacjonarnym w salach szkoleniowych znajdujących się na terenie Katowic. Sale szkoleniowe (jedna na potrzeby organizacji warsztatów dla rodziców oraz jedna na potrzeby organizacji warsztatów dla dzieci) zapewnia Wykonawca.
7) Sale szkoleniowe, w których realizowane będzie szkolenie muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w odniesieniu do liczby uczestników, z uwzględnieniem wytycznych w zakresie reżimu sanitarnego w sytuacji zagrożenia epidemicznego w kraju. Sale muszą być odpowiednio oświetlone, klimatyzowane (wyposażone w system klimatyzacji, nie dopuszcza się klimatyzatorów przenośnych), przystosowane do rodzaju zajęć, z oknem i dostępem do światła dziennego. Sale powinny być dostosowane do potrzeb uczestników oraz być wyposażone w system nagłośnienia, notebook, rzutnik multimedialny, stolik pod rzutnik, ekran do projekcji lub białą ścianę odpowiedniej wielkości, tablicę flipchart + odpowiednie kartki oraz pisaki, krzesła, stoły/stoliki.
8) Catering dla uczestników szkolenia oraz prowadzących zajęcia w postaci przerwy kawowej i obiadu zapewnia Zamawiający.
9) WAŻNE! W przypadku uzasadnionym sytuacją epidemiczną w kraju, w razie braku możliwości realizacji zajęć w trybie stacjonarnym dopuszcza się przeprowadzenie szkoleń w trybie zdalnym, w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem połączeń on-line. W przypadku zastosowania takiego trybu całość szkolenia musi być bezpłatna dla uczestników i musi być nagrywana/rejestrowana, przy czym nie ma obowiązku rejestrowania/nagrywania wizerunku uczestników szkolenia (na nagraniu musi być widoczny trener). Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej platformy celem prawidłowej realizacji niniejszego zamówienia na własny koszt i ryzyko.
10) Wykonawca powinien zapewnić również niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników, a w przypadku szkoleń zdalnych w formie e-podręczników, materiałów wideo, plików dokumentów itp. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
- stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
- logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
- harmonogram cyklu szkoleniowego;
- prezentacje wykorzystywane podczas cyklu szkoleniowego;
- rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
- miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych. Wykonawca przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowanych materiałów dydaktycznych.
11) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych
prowadzenia list obecności uczestników szkolenia
przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca
12) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
Koszt wynagrodzenia trenera/trenerów;
Koszt zapewnienia dwóch sal szkoleniowych;
Koszt zapewnienia materiałów plastycznych i animacyjnych oraz innych niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów dla dzieci;
Koszt dojazdu trenerów na miejsce realizacji zajęć, przy czym w związku z możliwością realizacji szkoleń w trybie zdalnym należy wziąć pod uwagę ewentualny koszt zapewnienia narzędzi do organizacji i przeprowadzenia szkolenia oraz umożliwienia uczestnikom bezpłatnego dostępu do platformy, na której zrealizowane zostanie szkolenie;
Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów;
Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
Koszt ubezpieczenia NNW (w formie bezimiennej) dla uczestników szkolenia;
Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
4.5.5.) Wartość części: 11280 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
V. Część V – Realizacja szkolenia pn. „ABC życia we dwoje – warsztaty rozwojowe dla par”:1) W ramach realizacji usługi przewidziano przeprowadzenie warsztatu wyjazdowego dla dwóch grup uczestników. Zajęcia organizowane będą w jednym z hoteli na terenie województwa śląskiego, zapewnionym przez Zamawiającego, od soboty do niedzieli – dokładny harmonogram warsztatów z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy.
2) Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem aktywnych metod szkoleniowych, pozwalających m.in. na samodzielne dochodzenie do wiedzy, uczenie się poprzez działanie i przeżywanie. W trakcie realizowania warsztatu możliwe do wykorzystania będą następujące metody: drama, burza mózgów, odgrywanie ról, analiza studium przypadków, techniki relaksacyjne itp.
3) Minimalny zakres merytoryczny warsztatów:
1. Ja w relacji;
2. Komunikacja w związku:
• Komunikacja werbalna i niewerbalna,
• Komunikacja wprost,
• Sztuka słuchania,
• Mówienie o swoich emocjach,
3. Budowanie porozumienia i poczucia wspólnoty;
4. Rozwój kompetencji emocjonalnych partnerów;
• Uświadamianie sobie i rozpoznawanie emocji własnych i partnera,
• Reagowanie na emocje,
• Konstruktywne wyrażanie emocji negatywnych,
• Wzmacnianie pozytywnych emocji wobec siebie,
5. Stres w związku i rozwój umiejętności radzenia sobie z nim;
6. Radzenie sobie z konfliktami i problemami w związku;
7. Pojawienie się dziecka a zmiany w relacji partnerskiej.
Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
4) Uczestnikami szkolenia będą kandydaci na rodziców adopcyjnych zamieszkujący na terenie województwa śląskiego. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający.
5) Liczba uczestników wynosi: 8 par, maksymalnie 16 osób dorosłych w każdej z 2 grup tj. łącznie maksymalnie 32 osoby.
6) Liczba godzin dydaktycznych: Minimum 16 godzin dydaktycznych – 2 dni szkoleniowe – dla każdej z grup, czyli łącznie 32 godziny dydaktyczne.
7) Celem warsztatu będzie m.in. wzmacnianie więzi pomiędzy małżonkami oraz poczucia bezpieczeństwa w związku, doskonalenie jasnej i konstruktywnej komunikacji oraz umiejętności wspólnego, efektywnego rozwiązywania konfliktów i problemów.
8) Wykonawca powinien zapewnić również niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników, a w przypadku szkoleń zdalnych w formie e-podręczników, materiałów wideo, plików dokumentów itp. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
harmonogram cyklu szkoleniowego;
prezentacje wykorzystywane podczas cyklu szkoleniowego;
rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych.
Wykonawca przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowanych materiałów dydaktycznych.
9) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych
prowadzenia list obecności uczestników szkolenia
przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca
10) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
Koszt wynagrodzenia trenera/trenerów;
Koszt dojazdu trenera/trenerów na miejsce realizacji zajęć;
Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów;
Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
Koszt ubezpieczenia NNW (w formie bezimiennej) dla uczestników szkolenia;
Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
4.5.5.) Wartość części: 7520 PLN
Część 6
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
VI. Część VI – Realizacja cyklu szkoleniowego pn. „Przygotowanie dziecka do adopcji”:1) W ramach realizacji usługi przewidziano przeprowadzenie:
1) Interdyscyplinarnego webinaru dla pracowników instytucji zaangażowanych w proces adopcji, rodzin zastępczych oraz osób prowadzących rodzinne domy dziecka (maksymalnie 36 osób). Platformę do realizacji webinaru zapewnia Zamawiający. Webinar powinien trwać maksymalnie 5 godzin dydaktycznych i być realizowany w dzień roboczy pomiędzy godziną 9:00 a godziną 15:00.
Szczegółowa tematyka powinna obejmować zagadnienia związane z :
Rolą opieki zastępczej w życiu dziecka,
Przygotowaniem dziecka do adopcji z perspektywy opiekuna zastępczego, wychowawcy w placówce i ośrodka adopcyjnego,
Specyficznymi potrzebami dziecka kierowanego do adopcji,
Opiekunami zastępczymi a nastawieniem dziecka do adopcji.
UWAGA! Webinar powinien być przeprowadzony przez Trenera I i Trenera II.
2) Szkolenia dla rodzin zastępczych pn. „Rola rodziny zastępczej w przygotowaniu dziecka do adopcji”, realizowanego w trybie stacjonarnym na terenie Katowic, w miejscu wskazanym przez Wykonawcę.
W szkoleniu weźmie udział maksymalnie 12 uczestników - przedstawicieli rodzin zastępczych (zawodowych, niezawodowych, niespokrewnionych) i osób prowadzących rodzinne domy dziecka. Szkolenie będzie trwało 2 dni robocze od godziny 8:30 do 15:00 i obejmowało 16 godzin dydaktycznych.
Zakres merytoryczny:
Rola opiekunów zastępczych w życiu dziecka – jak zachować odpowiednie relacje z dzieckiem i wyznaczać granice;
Opieka zastępcza a przywiązanie;
Przygotowanie dziecka do adopcji – zadania rodziny zastępczej na rzecz dziecka (jak rozmawiać o różnych możliwościach rozwoju sytuacji życiowej dziecka, o przyszłych rodzicach adopcyjnych i o rodzinie biologicznej);
Sytuacje ułatwiające i utrudniające przygotowanie dziecka do adopcji z perspektywy opiekuna zastępczego;
Uczucia dziecka przed adopcją – jak wspierać dziecko przed ważną zmianą, przygotowanie do pierwszego spotkania, kolejnych wizyt przyszłych rodziców adopcyjnych, przeprowadzki dziecka;
Jak radzić sobie z własnymi emocjami w kontekście odejścia dziecka do rodziny adopcyjnej.
UWAGA! Szkolenie powinno być przeprowadzone przez Trenera I i/lub przez Trenera II.
3) Szkolenia dla pracowników instytucji pieczy zastępczej pn. „Rola pracowników placówek pieczy w przygotowaniu wychowanka do adopcji”, realizowanego w trybie stacjonarnym na terenie Katowic, w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. W szkoleniu weźmie udział maksymalnie 12 uczestników. Szkolenie będzie trwało 2 dni robocze od godziny 8:30 do 15:00 i obejmowało 16 godzin dydaktycznych.
Zakres merytoryczny:
Rola opiekunów z placówki w życiu dziecka – jak zachować odpowiednie relacje z dzieckiem i wyznaczać granice;
Przygotowanie dziecka do adopcji – zadania wychowawcy (jak rozmawiać o różnych możliwościach;
rozwoju sytuacji życiowej dziecka, o przyszłych rodzicach adopcyjnych i o rodzinie biologicznej);
Jak wspierać dziecko w okresie przejściowym pomiędzy placówką a rodziną adopcyjną.;
Jak rozmawiać o sytuacji dzieci adoptowanych z dziećmi, które pozostały w placówce.
UWAGA! Szkolenie powinno być przeprowadzone przez Trenera I i/lub przez Trenera II.
4) Warsztatu „Interdyscyplinarne podejście do procesu adopcji”- dla dwóch grup, realizowanego w trybie stacjonarnym na terenie Katowic, w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Warsztat zostanie zrealizowany w dzień roboczy, w godzinach od 8:30 do 15:00 (8 godzin dydaktycznych) – przeprowadzony równolegle dla dwóch grup szkoleniowych. W warsztacie wezmą udział uczestnicy wcześniejszych spotkań, realizowanych w ramach cyklu szkoleniowego „Przygotowanie dziecka do adopcji” – łącznie maksymalnie 36 uczestników. Warsztat będzie obejmował zagadnienia dotyczące możliwości współpracy na różnych szczeblach i pomiędzy różnymi instytucjami - w kontekście adopcji dzieci. Część warsztatu zrealizowana zostanie w formie panelu dyskusyjnego moderowanego przez trenerów, podczas którego przedstawiciele różnych instytucji będą mogli wymienić się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi przygotowania dziecka do adopcji.
UWAGA! Wszystkie szkolenia powinny odbywać się w tym samym miejscu. Catering w postaci przerwy kawowej i obiadu dla uczestników szkolenia oraz dla trenerów zapewnia Zamawiający.
5) Celem działania jest przekazanie pracownikom instytucji zaangażowanych w proces adopcji oraz osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka i rodzinom zastępczym, wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej wspierania dzieci, które przebywają w pieczy i znajdują się w procesie przysposobienia. Szkolenie ma na celu również zapoznanie z metodami przygotowania dzieci do adopcji i wspierania ich w tym niełatwym czasie oraz umożliwi wymianę doświadczeń pomiędzy pracownikami systemu wspierania.
6) Szkolenia zostaną przeprowadzone w trybie stacjonarnym w salach szkoleniowych znajdujących się na terenie Katowic. Salę szkoleniową zapewnia Wykonawca.Sala szkoleniowa, w której realizowane będzie szkolenie musi spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w odniesieniu do liczby uczestników, z uwzględnieniem wytycznych w zakresie reżimu sanitarnego w sytuacji zagrożenia epidemicznego w kraju. Sala musi być odpowiednio oświetlona, klimatyzowana (wyposażona w system klimatyzacji, nie dopuszcza się klimatyzatorów przenośnych), przystosowana do rodzaju zajęć, z oknem i dostępem do światła dziennego.
7) Sala powinna być dostosowana do potrzeb uczestników oraz być wyposażona w system nagłośnienia, notebook, rzutnik multimedialny, stolik pod rzutnik, ekran do projekcji lub białą ścianę odpowiedniej wielkości, tablicę flipchart + odpowiednie kartki oraz pisaki, krzesła, stoły/stoliki.
8) Wykonawca powinien zapewnić również niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników, a w przypadku szkoleń zdalnych w formie e-podręczników, materiałów wideo, plików dokumentów itp. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
- stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
- logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
- harmonogram cyklu szkoleniowego;
- prezentacje wykorzystywane podczas cyklu szkoleniowego;
- rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
- miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych. Wykonawca przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowanych materiałów dydaktycznych.
9) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych;
prowadzenia list obecności uczestników szkolenia;
przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca.
10) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
Koszt wynagrodzenia trenerów;
Koszt dojazdu trenerów na miejsce realizacji zajęć;
Koszt zapewnienia sali szkoleniowej;
Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów;
Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
4.5.5.) Wartość części: 10575 PLN
Część 7
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
VII. Część VII – Realizacja szkolenia pn. „Praca z dzieckiem przejawiającym zachowania agresywnei autoagresywne”:
1) W ramach realizacji usługi przewidziano przeprowadzenie szkolenia w trybie stacjonarnym, w Katowicach, w miejscu wskazanym przez Wykonawcę. Zajęcia organizowane od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 8:30 a 16:00 – dokładny harmonogram szkolenia z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy. Zajęcia o charakterze warsztatowym, interaktywnym, tzn. zapewniającym uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń, z zastosowaniem metod aktywizujących, w tym dyskusji, studium przypadku, itp. W przypadku uzasadnionym sytuacją epidemiczną w kraju szkolenie może zostać przeprowadzone w trybie zdalnym, w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem połączeń on-line. W przypadku zastosowania takiego trybu całość szkolenia musi być bezpłatna dla uczestników i musi być nagrywana/rejestrowana, przy czym nie ma obowiązku rejestrowania/nagrywania wizerunku uczestników szkolenia – na nagraniu musi być widoczny trener. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej platformy celem prawidłowej realizacji niniejszego zamówienia na własny koszt i ryzyko. Na szkolenie realizowane w formie stacjonarnej Wykonawca zapewni 1 salę szkoleniową dostosowaną do wielkości grupy, klimatyzowaną (wyposażoną w system klimatyzacji, nie dopuszcza się klimatyzatorów przenośnych), przystosowaną do rodzaju zajęć, z oknem i dostępem do światła dziennego. Sala musi posiadać odpowiednie oświetlenie i właściwą temperaturę oraz być wyposażona w system nagłośnienia, notebook, rzutnik multimedialny, stolik pod rzutnik, ekran do projekcji lub białą ścianę odpowiedniej wielkości, tablicę flipchart + odpowiednie kartki oraz pisaki, krzesła, stoły/stoliki.
Minimalny zakres merytoryczny szkolenia:
Trauma a zachowania agresywne i autoagresywne u dzieci i młodzieży;
Agresja i autoagresja u dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju;
Rozpoznawanie sytuacji wyzwalających lub zapowiadających zachowania agresywne;
Badanie funkcji agresji i autoagresji jako pierwszy etap pracy terapeutycznej;
Skuteczne i nieskuteczne metody interwencji – dostosowanie interwencji do rodzaju agresji;
Uczenie dziecka konstruktywnych i bezpiecznych sposobów wyładowania złości i innych trudnych emocji;
Wykorzystanie treningów relaksacyjnych w rozwijaniu samokontroli u dzieci i młodzieży;
Praca z dzieckiem przejawiającym zachowania agresywne i autoagresywne z wykorzystaniem elementów Treningu Zastępowania Agresji;
Zastosowanie technik behawioralnych w pracy z trudnymi zachowaniami dziecka.
Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
UWAGA! W szkoleniu wezmą udział specjaliści posiadający co najmniej podstawową wiedzę na temat agresji i autoagresji u dzieci i młodzieży, z uwagi na powyższe w zakresie merytorycznym szkolenia należy pominąć omówienie podstawowych zagadnień teoretycznych. W celu usystematyzowania wiedzy informacje te można jednak zawrzeć w materiałach dydaktycznych.
2) Uczestnikami szkolenia będą przedstawiciele systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej, w tym: psychologowie i pedagodzy zatrudnieni w ośrodkach adopcyjnych oraz placówkach instytucjonalnej pieczy zastępczej z terenu województwa śląskiego. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający.
3) Liczba uczestników na szkoleniu wynosi: maksymalnie 16 osób w każdej z 2 grup, tj. łącznie maksymalnie 32 osoby.
4) Liczba godzin dydaktycznych: 24 godziny dydaktyczne dla każdej z dwóch grup-
tj. łącznie 48 godzin dydaktycznych/6 dni szkoleniowych.
5) Celem szkolenia będzie doskonalenie umiejętności uczestników w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą przejawiającą zachowania agresywne i autoagresywne.
6) Catering dla uczestników szkolenia oraz osoby prowadzącej zajęcia w postaci przerwy kawowej i obiadu zapewnia Zamawiający.
7) Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
8) Wykonawca powinien zapewnić również niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników, a w przypadku szkoleń zdalnych w formie e-podręczników, materiałów wideo, plików dokumentów itp. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
harmonogram cyklu szkoleniowego;
prezentacje wykorzystywane podczas cyklu szkoleniowego;
rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych.
Wykonawca przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowanych materiałów dydaktycznych.
9) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych;
prowadzenia list obecności uczestników szkolenia;
przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca
10) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
Koszt wynagrodzenia trenera/trenerów;
Koszt zapewnienia sali szkoleniowej;
Koszt dojazdu trenera/trenerów na miejsce realizacji zajęć, przy czym w związku z możliwością realizacji szkoleń w trybie zdalnym należy wziąć pod uwagę ewentualny koszt zapewnienia narzędzi do organizacji i przeprowadzenia szkolenia oraz umożliwienia uczestnikom bezpłatnego dostępu do platformy, na której zrealizowane zostanie szkolenie;
Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów;
Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
4.5.5.) Wartość części: 11280 PLN
Część 8
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
VIII.Część VIII – Realizacja szkolenia pn. „Wykorzystanie Dialogu Motywującego w pracy z dziećmi i młodzieżą”:1) Szkolenie wyjazdowe będzie odbywało się w zapewnionym przez Zamawiającego hotelu na terenie województwa śląskiego dla maksymalnie 16 osób w każdej z 2 grup szkoleniowych, tj. łącznie dla maksymalnie 32 osób.
2) Zajęcia będą się odbywać się od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 8:30 a 18:00 – dokładny harmonogram spotkania z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy. Na szkoleniu dla każdej z 2 grup Zamawiający zapewnia 1 nocleg i wyżywienie dla uczestników szkolenia oraz dla 1 trenera. Zajęcia mają mieć charakter warsztatowy, interaktywny, tzn. zapewniający uczestnikom możliwość wymiany doświadczeń, z zastosowaniem metod aktywizujących, w tym dyskusji, studium przypadku, itp.
3) Minimalny zakres merytoryczny szkolenia:
Wprowadzenie do metody Dialogu Motywującego – podstawowe założenia, pojęcia i zasady;
Szczegółowe metody pracy w Dialogu Motywującym – narzędzia OARS i ich praktyczne zastosowanie;
Komunikacja w Dialogu Motywującym – słuchanie odzwierciedlające, odzwierciedlenia ukierunkowujące, bariery komunikacyjne;
Wzmacnianie i podtrzymywanie motywacji do zmiany;
Rozumienie oporu przed zmianą przez pryzmat DM oraz radzenie sobie z nim;
Wzbudzanie motywacji do zmiany;
Fazy zmiany w Dialogu Motywującym i praca z osobą znajdującą się w danej fazie;
Specyfika zastosowania dialogu motywującego w pracy z dziećmi i młodzieżą;
Ćwiczenia rozmów w stylu Dialogu Motywującego.
Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
5) Uczestnikami szkolenia będą przedstawiciele systemu wspierania rodziny i pieczy zastępczej, w tym: psychologowie i pedagodzy zatrudnieni w ośrodkach adopcyjnych oraz placówkach instytucjonalnej pieczy zastępczej z terenu województwa śląskiego. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający.
6) Liczba godzin dydaktycznych: 16 godzin dydaktyczne dla każdej z dwóch grup -
tj. łącznie 32 godzin dydaktycznych/4 dni szkoleniowe.
7) Celem szkolenia będzie zapoznanie uczestników z metodą Dialogu Motywującego oraz rozwijanie ich praktycznych umiejętności w zakresie wykorzystania DM w pracy z dziećmi i młodzieżą, w tym z dziećmi i młodzieżą niezmotywowaną do zmiany.
8) Wykonawca powinien zapewnić również niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników, a w przypadku szkoleń zdalnych w formie e-podręczników, materiałów wideo, plików dokumentów itp. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
harmonogram cyklu szkoleniowego;
prezentacje wykorzystywane podczas cyklu szkoleniowego;
rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych.
Wykonawca przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowanych materiałów dydaktycznych.
9) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
- przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
- poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
- rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych;
- prowadzenia list obecności uczestników szkolenia;
- przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
- rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
- przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca
10) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
a) Koszt wynagrodzenia trenera/trenerów;
b) Koszt dojazdu trenerów na miejsce realizacji zajęć;
c) Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów;
d) Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
e) Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
f) Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
4.5.5.) Wartość części: 7520 PLN
Część 9
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
IX. Część IX – Realizacja szkolenia pn. „Work life balance – redukcja stresu i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu”:1) Szkolenie wyjazdowe będzie odbywało się w zapewnionym przez Zamawiającego hotelu na terenie województwa śląskiego dla maksymalnie 75 osób, ok. 16-25 osób w grupie.
2) Nocleg, wyżywienie dla uczestników oraz prowadzącego/prowadzących a także salę warsztatową na potrzeby realizacji zajęć zapewnia Zamawiający. Warsztaty dla trzech grup uczestników. Każdy z warsztatów składa się z 16 godzin dydaktycznych zajęć - 2 dni szkoleniowe – dla każdej z 3 grup, czyli łącznie 48 godzin dydaktycznych/ 6 dni szkoleniowych. Zajęcia organizowane będą od piątku do soboty (I grupa) oraz w dni robocze ( II i III grupa). Dokładny harmonogram warsztatów z rozkładem godzinowym zajęć zostanie ustalony z Wykonawcą przed podpisaniem umowy.
3) Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem aktywnych metod szkoleniowych, pozwalających m.in. na samodzielne dochodzenie do wiedzy, uczenie się poprzez działanie i przeżywanie. W trakcie realizowania warsztatu możliwe do wykorzystania będą następujące metody: drama, burza mózgów, odgrywanie ról, analiza studium przypadków, techniki relaksacyjne itp.
4) Minimalny zakres merytoryczny szkolenia:
mechanizmy stresu oraz powstawania syndromu wypalenia zawodowego, objawy nadmiernego stresu i wskaźniki podwyższonego ryzyka wystąpienia syndromu wypalenia;
autodiagnoza własnego stanu: zmęczenie – przemęczenie – stres – wypalenie zawodowe;
czym jest a czym nie jest work life balance? – definicja formalna i osobista;
wyznaczenie celów, ustalanie priorytetów, multitasking, planowanie działań, metody zarządzania czasem – w kontekście work life balance;
zarządzanie własną energią i jej regeneracja;
trening antystresowy;
trening relaksacyjny, wzmacniający uważność na potrzeby swojego ciała.
Zamawiający podaje jedynie minimalny zakres tematyczny szkolenia. Wykonawca odpowiada za przygotowanie szczegółowego harmonogramu zajęć oraz przedstawienie go do akceptacji Zamawiającemu.
5) Uczestnikami szkolenia będą Przedstawiciele instytucji działających w obszarze wspierania rodziny i pieczy zastępczej oraz służb współpracujących z województwa śląskiego, w tym: pedagodzy, psycholodzy, wychowawcy, asystenci rodziny, kuratorzy, pracownicy administracji. Za rekrutacje uczestników warsztatu odpowiada Zamawiający.
6) Celem szkolenia będzie pogłębienie wiedzy z zakresu skutecznego przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu oraz wzmocnienie umiejętności radzenia sobie ze stresem, a także podniesieniem umiejętności związanych z technikami neutralizacji wypalenia zawodowego oraz zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.
7) Wykonawca powinien zapewnić również niezbędne pomoce dydaktyczne dla uczestników – w formie skryptów lub/i podręczników, a w przypadku szkoleń zdalnych w formie e-podręczników, materiałów wideo, plików dokumentów itp. Materiały dydaktyczne powinny obejmować w szczególności:
stronę tytułową zgodną ze wzorem przesłanym przez Zamawiającego;
logotypy i informacje o współfinansowaniu zamówienia z Funduszy Europejskich;
harmonogram cyklu szkoleniowego;
prezentacje wykorzystywane podczas cyklu szkoleniowego;
rozwinięcia zagadnień objętych szkoleniem;
miejsce do prowadzenia notatek (co najmniej 4 strony formatu A4).
W razie konieczności wynikającej ze specjalnych potrzeb uczestników zgłoszonych przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procesu rekrutacji, Wykonawca winien przygotować materiały w formie umożliwiającej ich wykorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością (np. wydruk materiałów powiększoną czcionką itp.).
Materiały muszą zostać oznakowane zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji” oraz zawierać informacje o współfinansowaniu zamówienia ze środków Unii Europejskiej. Zamawiający przekaże Wykonawcy logotypy niezbędne do oznakowania przygotowanych materiałów dydaktycznych.
Wykonawca przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowanych materiałów dydaktycznych.
8) Wykonawca odpowiada za przygotowanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji podczas szkolenia następujących czynności:
- przywitania grupy w imieniu Zamawiającego;
- poinformowania o współfinansowaniu szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z podaniem pełnego tytułu szkolenia;
- rozdania uczestnikom materiałów szkoleniowych;
- prowadzenia list obecności uczestników szkolenia;
- przygotowanie i rozdanie zaświadczeń uczestnictwa w szkoleniu;
- rozdania ankiet ewaluacyjnych, przygotowanych przez Zamawiającego, podczas zakończenia szkolenia oraz ich zebrania;
- przekazania pełnej dokumentacji szkoleniowej Zamawiającemu.
Uwaga: realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny w związku z wirusem SARS-CoV-2 a także innymi wytycznymi wydanymi przez uprawnione Organy w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Na potrzeby realizacji zamówienia przyjmuje się, iż Organizatorem w rozumieniu powyższych przepisów/wytycznych jest Wykonawca
9) Kalkulacja kosztów realizacji zamówienia musi zawierać:
- Koszt wynagrodzenia trenera/trenerów;
- Koszt dojazdu trenera/trenerów na miejsce realizacji zajęć;
- Koszt przygotowania i wydrukowania materiałów dydaktycznych dla uczestników szkolenia oraz przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanych materiałów;
- Koszt przygotowania i wydrukowania zaświadczeń uczestnictwa wraz z przygotowaniem kopii wystawionych zaświadczeń potwierdzonych za zgodność z oryginałem lub duplikatów wystawionych zaświadczeń;
- Koszt dostarczenia do siedziby Zamawiającego wszystkich wymienionych wyżej dokumentów;
- Wszystkie koszty jakie Wykonawca uzna za konieczne i niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia oraz konieczne do poniesienia w związku ze stosowaniem przepisów dotyczących ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju i GIS.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32353000-2 - Nagrania dźwiękowe
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
4.5.5.) Wartość części: 11280 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena złożonej oferty przewyższyła kwotę , którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 27200 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10800 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 34000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 10800 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Dejko Joanna Studium Doskonalenia Zdolności Poznawczych
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7131776704
7.3.3) Ulica: Spiczyn
7.3.4) Miejscowość: Stoczek 9
7.3.5) Kod pocztowy: 21-077
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 10800 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-11-30Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 2
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10880 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 27200 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 10880 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ewa Bensz-Smagała Lucky Mind
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6272409137
7.3.3) Ulica: Wrocławska 18/13a
7.3.4) Miejscowość: Chorzów
7.3.5) Kod pocztowy: 41-500
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 10880 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-08-31Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10560 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 38400 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 10560 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Joanna Dejko Studium Doskonalenia Zdolności Poznawczych
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7131776704
7.3.3) Ulica: Stoczek 9
7.3.4) Miejscowość: Spiczyn
7.3.5) Kod pocztowy: 21-077
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 10560 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-08-31Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena złożonej oferty, przewyższyła kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15680 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 15680,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 6
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 6)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 14850 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 35550 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 14850 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 6)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Romualda Ulasińska VRG PERSONEL
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 676158130
7.3.3) Ulica: Koło Białuchy 11
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-235
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 6)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 14850 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-11-30Część 7
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 7)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 7)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10800 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 36000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 10800 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 7)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Joanna Dejko Studium Doskonalenia Zdolności Poznawczych
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7131776704
7.3.3) Ulica: Stoczek 9
7.3.4) Miejscowość: Spiczyn
7.3.5) Kod pocztowy: 21-077
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 7)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 10800 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-08-31Część 8
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 8)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 8)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6396,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 20800 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6396,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 8)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Profesjonalne Centrum Rozwoju Butterfly Sp.zo.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9492206455
7.3.3) Ulica: Zamolska 5c
7.3.4) Miejscowość: Sulmierzyce
7.3.5) Kod pocztowy: 98-338
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 8)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6396,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-08-31Część 9
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 9)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 9)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9600 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 23500 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9600 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 9)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Dejko Joanna Studium Doskonalenia Zdolności Poznawczych
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7131776704
7.3.3) Ulica: Stoczek 9
7.3.4) Miejscowość: Spiczyn
7.3.5) Kod pocztowy: 21-077
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 9)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9600 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-08-31INNE PRZETARGI Z KATOWIC
- DOSTAWA SPRZETU KOMPUTEROWEGO
- Konserwację urządzeń dźwigowych podlegających dopuszczeniom przez UDT oraz ich bieżące naprawy.
- Usługa monitorowania środowiska pracy Zintegrowanego Systemu Informatycznego (ZSI) InfoMedica/AMMS
- KOMPLEKSOWE UTRZYMANIE CZYSTOŚCI BASENÓW: BRYNÓW, BUROWIEC, ZADOLE W MIESIĄCU STYCZNIU 2025r.
- "ŚWIADCZENIE USŁUGI SPRZĄTANIA I UTRZYMANIA CZYSTOŚCI NA TERENIE NIERUCHOMOŚCI POŁOŻONEJ W KATOWICACH PRZY UL. DĄBROWSKIEGO
- Dostawa leków Zad. 1 - Tenekteplaza proszek i rozp. Ds. r-r d/wstrzyk.
więcej: przetargi w Katowicach »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Wyłonienie Wykonawcy na konsultacje treści sylabusa kursu "Ekosystemy wodne - struktura i funkcjonowanie w celu modyfikacji kierunków: Biologia I i II stopnia na Wydziale Biologii.
- Wyłonienie wykonawcy na konsultacje treści sylabusa kursu "Ekologia wód śródlądowych - konwersatorium" w celu modyfikacji kierun.: Biologia I i II st. oraz Zarządzanie Zasobami Przyrody II st. - KEY.
- "Przeprowadzenie szkoleń dla uczniów/uczennic oraz nauczycieli w ramach realizacji projektu "Eksperci branży informatycznej" - z podziałem na II części
- Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń mających na celu podniesienie kompetencji kadr w systemie szkolnictwa wyższego, skierowane do pracowników UPWr, - 7 części.
- Wyłonienie wykonawcy na konsultacje treści sylabusa kursu "Hydrobiologia - podstawy" w celu modyfikacji kierunków: Biologia I i II st. oraz Zarządzanie Zasobami Przyrody II st. projekt KEY
- usługa szkolenia: "Kurs komputerowy z certyfikatem ECDL (BASE)"
więcej: Nagrania dźwiękowe »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.