eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Dobroszyce › Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Przebudowa i remont budynku przy ul. Parkowej 9-9a w Dobroszycach wraz ze zmianą sposobu użytkowania"



Ogłoszenie z dnia 2023-05-24


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Przebudowa i remont budynku przy ul. Parkowej 9-9a w Dobroszycach wraz ze zmianą sposobu użytkowania”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DOBROSZYCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934779

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 16

1.5.2.) Miejscowość: Dobroszyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 56-410

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: SEKRETARIAT@DOBROSZYCE.PL

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.dobroszyce.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Przebudowa i remont budynku przy ul. Parkowej 9-9a w Dobroszycach wraz ze zmianą sposobu użytkowania”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4ee7baf-fa27-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00231175

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-05-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00039627/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Przebudowa i remont budynku przy ul. Parkowej 9-9a w Dobroszycach wraz ze zmianą sposobu użytkowania - dokumentacja projektowa

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b4ee7baf-fa27-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz w zakładce „Centrum Pomocy”.
2.1 Zamawiający rekomenduje Wykonawcom zapoznanie się z materiałami dotyczącymi Platformy e-Zamówienia w szczególności z regulaminem dostępnym pod adresem:
https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-
https://ezamowienia.gov.pl/soz/latest-faq
https://ezamowienia.gov.pl/pl/komponent-edukacyjny/
3. Wszelka korespondencja kierowana do zamawiającego powinna być sygnowana wskazanym nr referencyjnym sprawy.
4. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913 oraz z 2021 r. poz. 1655) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.
5. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
6. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
7. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 8. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
9. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
10. Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej, email: zamowieniapubliczne@dobroszyce.pl (nie dotyczy składania ofert).
11. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ - zaleca się przesłanie wniosku w wersji edytowalnej na adres e-mail: zamowieniapubliczne@dobroszyce.pl
12. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.43.2023

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Przebudowa i remont budynku przy ul. Parkowej 9-9a w Dobroszycach wraz ze zmianą sposobu użytkowania” w podziale na zadania:
Zadanie 1
Opracowanie pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. „Przebudowa i remont budynku przy ul. Parkowej 9-9a w Dobroszycach wraz ze zmianą sposobu użytkowania”
Zadanie 2
Pełnienie nadzoru autorskiego nad inwestycją wykonywaną na podstawie dokumentacji projektowej, o której mowa w zadaniu 1.
2. Stan istniejący
1) Budynki przewidziane pod inwestycję zlokalizowane są w centralnej części działki nr 154/26 obręb Dobroszyce, stanowiącej własność Gminy Dobroszyce. Budynki są do siebie przyległe oraz istnieje możliwość komunikacji wewnętrznej między nimi. W budynku o nr 9A (nr ewid. 1098) mieści się obecnie świetlica wiejska. Budynek o nr 9 (nr ewid. 1103) pełnił funkcję remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.
2) Obszar, na którym znajdują się budynki objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego - uchwała nr XXIV-155/2016 Rady Gminy Dobroszyce z dnia 24.11.2016 r., oznaczony w w/w planie symbolem 1UP – teren usług publicznych z przeznaczeniem uzupełniającym – infrastruktura techniczna dla potrzeb projektowanej zabudowy.
3) Przedmiotowa działka znajduje się w strefie ochrony zabytków archeologicznych. Zamawiający posiada pismo Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu znak: WZN.5183.1017.2023.DO z dnia 04.05.2023 r. stanowiący załącznik nr 8. W przypadku konieczności prowadzenia prac pod stałym nadzorem archeologicznym, Wykonawcę badań archeologicznych wskaże UG Dobroszyce, po przedłożeniu przez Projektanta bilansu robót ziemnych z określeniem ich rodzaju.

3. Założenia programowe
W dokumentacji projektowo-kosztorysowej należy uwzględnić m.in.:
 zmianę sposobu użytkowania budynku świetlicy na punkt rehabilitacyjny;
 zmianę sposobu użytkowania budynku OSP na siłownię oraz salę fitness;
 dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych, które korzystać będą z usług rehabilitacyjnych;
 przystosowanie budynków do obowiązujących wymogów izolacyjności cieplnej wraz z zapewnieniem odpowiedniej wentylacji pomieszczeń;
 uporządkowanie istniejącego zagospodarowania terenu ze wskazaniem miejsc parkingowych wymaganych przez MPZP;
 uporządkowanie istniejącej zieleni, ewentualne wycinki (wyłącznie w uzasadnionych przypadkach) oraz nowe nasadzenia – zieleń niska i średnia;
 nowe ogrodzenie;
wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień, zatwierdzeń i pozwoleń, w tym pozwolenia na ewentualną wycinkę drzew/krzewów oraz pozwolenia na budowę lub zaświadczenia potwierdzającego brak wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia wykonania robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę dla w/w inwestycji.
Zamawiający dopuszcza rozbudowę budynków w uzasadnionych przypadkach, przedstawionych w fazie koncepcyjnej. W przypadku rozbudowy obiektów konieczne będzie wykonanie ekspertyzy budowlanej oraz badań geotechnicznych ustalających warunki gruntowo-wodne terenu.
Zamawiający dysponuje, opracowanym w 2016 r. przez mgr inż. arch. Bolesławę Purszke, rysunkiem inwentaryzacyjnym budynków, który stanowi załącznik nr 6 do niniejszego zaproszenia. W/w rysunek ma charakter wyłącznie poglądowy i nie może stanowić podstawy opracowania dokumentacji projektowej. Na wybranym w drodze postępowania Projektancie spoczywać będzie wykonanie kompletnej, aktualnej inwentaryzacji, obejmującej branże: architektoniczno-budowlaną, elektryczną oraz sanitarną wraz z opinią kominiarską i dokumentacją zdjęciową istniejącego stanu.
Zgodnie z art. 100 ust. 1 p.z.p. przedmiot zamówienia uwzględniać musi wymagania wynikające z odrębnych przepisów prawa w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. Zgodnie z nimi Wykonawca powinien zakładać przy projektowaniu zapewnienie dostępu osobom niepełnosprawnym, zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2022 r. poz. 2240).
4. Forma i zakres opracowania
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Opracowanie min. 2 wariantów koncepcji architektoniczno-urbanistycznych obejmujących rozwiązania funkcjonalno-użytkowe budynków oraz zagospodarowanie terenów wraz z analizą możliwości zagospodarowania wód opadowych (np. ogrody deszczowe) z uwzględnieniem kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych oraz rekomendacją najbardziej optymalnego rozwiązania.
2) Opracowanie pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej na podstawie zatwierdzonej przez Zamawiającego koncepcji architektoniczno-urbanistycznej.
3) Nadzór autorski:
Zamawiający przewiduje 10 pobytów w ramach nadzoru autorskiego w toku realizacji robót, które trwać będą ok. 10 miesięcy. Zakres nadzoru autorskiego obejmować będzie w szczególności:
a) nadzór w toku realizacji inwestycji nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami i normami,
b) uzgadnianie z Zamawiającym i wykonawcą robót możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do materiałów i konstrukcji przewidzianych w dokumentacji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych. Ewentualne rozwiązania zamienne Projektant przekaże w formie zapisów na rysunkach wchodzących w skład Dokumentacji projektowej, rysunków zamiennych, nowych projektów, wpisów do dziennika budowy, protokołów, notatek służbowych,
c) w ramach pełnienia nadzoru autorskiego, Projektant ma obowiązek niezwłocznego wykonywania w/w czynności na każde żądanie Zamawiającego lub Inspektora nadzoru inwestorskiego oraz obowiązek niezwłocznego przybycia na budowę podczas jej trwania, po zgłoszeniu takiej potrzeby przez Zamawiającego i potwierdzenia tego faktu odpowiednim wpisem w dzienniku budowy lub wpisem w karcie pobytu na budowie potwierdzonej przez inspektora nadzoru inwestorskiego,
d) czuwanie by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu;
e) Projektant główny i projektanci branżowi zobowiązani są sprawować nadzór autorski osobiście,
f) na wezwanie Zamawiającego - udział w komisjach i naradach technicznych, organizowanych przez Zamawiającego, uczestnictwo w odbiorach robót zanikających oraz odbiorze końcowym budowy itp.,
g) W kosztach nadzoru autorskiego, pobytów należy uwzględnić koszt dojazdu, delegacji itp.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 235 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie Projektanta w branży architektonicznej

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
- nie podlegają wykluczeniu na podstawie wskazanej w art. 108 ust. 1, art. 109 ust. 1 pkt 4 PZP oraz w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2023r. poz. 129 ze zm.);
- spełniają następujące, określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Wykonawca spełnia warunek jeśli wykaże, że prowadząc działalność gospodarczą lub zawodową jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli taki wpis jest wymagany przepisami;
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
3) w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:
- Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej, jeżeli wykaże się wykonaniem w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:
– co najmniej 1 dokumentację projektową dla inwestycji dotyczącej: budowy bądź przebudowy budynku użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej min. 250 m2 na podstawie której uzyskano pozwolenie na budowę lub dokonano zgłoszenia.
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli będzie dysponował:
• Projektantem głównym posiadającym:
a) uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej wydane zgodnie z Prawem budowlanym oraz Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2019r. poz. 831). Dopuszcza się ważne, odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie przepisów wcześniej obowiązujących a w przypadku cudzoziemców dopuszcza się równoważne kwalifikacje zdobyte w innych państwach, na zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2023r. poz. 334)
b) min. 3 letnie doświadczenie w projektowaniu potwierdzone wykonaniem co najmniej 1 dokumentacji projektowej dla inwestycji dotyczącej: budowy bądź przebudowy budynku użyteczności publicznej o pow. min. 250 m2 na podstawie której uzyskano pozwolenie na budowę lub dokonano zgłoszenia.
• Projektantami/sprawdzającymi posiadającymi uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w nw. specjalnościach:
a) architektonicznej,
b) konstrukcyjno-budowlanej,
c) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
d) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.


Zamawiający wymaga dostarczenia, potwierdzonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę kopii posiadanych uprawnień oraz zaświadczeń potwierdzających przynależność do izb przed zawarciem umowy.

4) Projektant zobowiązany będzie przedstawić, przed zawarciem umowy, polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej projektanta/pracowni (trigger act committed) wraz z odpowiedzialnością za podwykonawców, przy sumie gwarancyjnej min. 500.000,00 PLN na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia, na pełny okres opracowania dokumentacji projektowej, z uwzględnieniem czystych strat finansowych z limitem do pełnej wysokości sumy gwarancyjnej. Wymóg zawarcia umów ubezpieczenia będzie uważany za spełniony, jeśli Projektant przedłoży polisy: ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej oraz obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej projektanta, zgodnie z zakresem realizowanej umowy, obejmujące odpowiednio okres projektowania oraz okres realizacji zadania, wraz z potwierdzeniem opłaty wymagalnych rat składki ubezpieczeniowej.
Projektant zobowiązany jest do utrzymania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, spełniającego wyżej wymienione warunki, przez cały okres realizowanej inwestycji. Jednocześnie w przypadku wygaśnięcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w trakcie realizacji inwestycji, Projektant zobowiązany jest, nie później niż 7 dni przed wygaśnięciem okresu ubezpieczenia, przedłożyć Zamawiającemu polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej na kolejny okres. Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży potwierdzenia opłacenia wszystkich wymagalnych składek ubezpieczeniowych.
2. Zgodnie z art. 116 ust. 2 ustawy PZP Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
3. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
4. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
5. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 i art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy PZP.
6. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te będą realizowały roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
7. Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
8. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, sytuacja ekonomiczna lub finansowa podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu.
9. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji – z uwzględnieniem postanowień SWZ – Rozdział XVI pkt 7 powyżej.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) Wykazu usług, o których mowa w rozdz. X SWZ - wg wzoru – załącznik nr 4 do SWZ.
2) Wykaz osób, o których mowa w rozdz. X SWZ – wg wzoru – załącznik nr 7 do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 2 do SWZ.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454 PZP oraz wskazanym zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 PZP we Wzorze Umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Ponadto dopuszczalna jest zmiana umowy w okolicznościach i na warunkach wskazanych w art. 455 ust. 1 pkt 2 – 4, ust. 3 i 4.
3. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2023-06-02 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2023-06-02 12:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2023-07-01

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.