Ogłoszenie z dnia 2022-09-05
Powiązane ogłoszenia:
- 2022/BZP 00230780/01 - Ogłoszenie z dnia 2022-06-29
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont Stacji Uzdatniania Wody i Hydroforni w m-ci Chabielice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szczerców
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647919
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pułaskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Szczerców
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-420
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 6318059
1.5.8.) Numer faksu: 6318079
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@szczercow.org
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://szczercow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
szczercow.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont Stacji Uzdatniania Wody i Hydroforni w m-ci Chabielice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c100866-f7a6-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00333296
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.3.7013.4.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont stacji uzdatniania wody w m-ci Chabielice Kolonia w następującym zakresie:
1. W zakresie robót instalacyjnych wodnych na Stacji Uzdatniania Wody:
- wymiana trzech pomp w układzie pompowym wody pitnej uzdatnianej z zastosowaniem pomp jednostopniowych, odśrodkowych, z silnikiem o mocy 11 kW, , na istniejącym fundamencie.
Parametry techniczne pompy: wydajność - 150,1 m3 / h, ciśnienie max. - 16 bar;
- wymiana jednej pompy w układzie pompowym wody pitnej z zastosowaniem pompy jednostopniowej, odśrodkowej, z silnikiem o mocy 30 kW, na istniejącym fundamencie.
Parametry techniczne pompy: wydajność - 150,1 m3 / h, ciśnienie max. - 16 bar.
Połączenia instalacji wodnej należy wykonać przy użyciu rur i kształtek ze stali nierdzewnej
o średnicy dostosowanej do wielkości przyłączy wlotowego i wylotowego w pompie, i tak:
- w przypadku pompy z silnikiem 30 kW : DN 125 na przyłączu wlotowym, DN 100 na przyłączu wylotowym;
- w przypadku pompy z silnikiem 11 kW : DN 100 na przyłączu wlotowym, DN 80 na przyłączu wylotowym.
W przebudowie układów pompowych nie przewiduje się robót budowlanych związanych z posadowieniem (podstawy fundamentowej) zespołów pompowych za wyjątkiem drobnych napraw w przypadku wystąpienia uszkodzeń podczas demontażu istniejących zestawów.
W zakresie tej przebudowy nie przewiduje się zmian w istniejącej instalacji elektrycznej, w odniesieniu do zasilania elektrycznego i sterowania pompami. Pompy będą pracować w systemie rozruchu bezpośredniego.
2. W zakresie robót instalacyjnych wodnych w Hydroforowni:
- wymiana 3 szt. zestawów hydroforowych z zastosowaniem pomp jednostopniowych, odśrodkowych, z silnikiem o mocy 30 kW, na istniejącym fundamencie.
Parametry techniczne pompy: wydajność - 150,1 m3 / h, ciśnienie max. - 16 bar.
Nie przewiduje się robót budowlanych związanych z posadowieniem (podstawy fundamentowej) zespołów pompowych.
Połączenia instalacji wodnej należy wykonać przy użyciu rur i kształtek ze stali nierdzewnej o średnicy dostosowanej do wielkości przyłączy wlotowego i wylotowego w pompie.
3.Wymiana instalacji elektrycznej zasilania elektrycznego i sterowania do wszystkich zestawów pompowych - 7 szt. - zainstalowanych w Hydroforowi, w związku z zastosowaniem przekształtnikowych układów napędowych oraz automatycznego układu sterowania pompami. Na tę okoliczność przewidziano dwie rozdzielnice nN, o oznaczeniu SZ1 i SZ2, zainstalowane w pomieszczeniu pomp hydroforowych oraz instalację elektryczną dostosowaną do zmienionych układów zasilania, sterowania oraz do aktualnie obowiązujących przepisów i norm.
W układzie napędowym pomp zastosowano przetwornice częstotliwości oraz układy sterownicze zintegrowane z typoszeregiem zainstalowanych pomp. Przetwornica częstotliwości dysponuje zakresem funkcji dostosowanych do tych pomp.
Projektowane rozdzielnice nN - SZ1 i SZ2 - będą zasilane z istniejącej rozdzielni nN, pola nr 3 w części odpływowej, po dokonaniu niezbędnych zmian w wyposażeniu tego pola. Zasilanie elektryczne rozdzielnic SZ1 i SZ2 należy wykonać w układzie sieci TN-C, z zastosowaniem kabli w izolacji XLPE, typu NA2XY-J (YAKXS) 4x120 mm2. Układ sieci rozdzielczej TN-C z przewodem PEN należy, na poziomie rozdzielnic SZ1 i SZ2, przekształcić w układ TN-S ,o osobnych przewodach PE i N. Wydzielony przewód PE podlega uziemieniu.
Na potrzeby spełnienia wymagań odnośnie do kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), w połączeniach do silnika zastosowano przewody ekranowane o specjalnej konstrukcji chroniącej przewód przed wpływem zewnętrznych zakłóceń, typu 2YSLCY-J 4x16 mm2.
Przewiduje się wykonanie połączeń wyrównawczych jako środka uzupełniającego ochronę przeciwporażeniową. Połączenia wyrównawcze należy wykonać za pośrednictwem szyny wyrównawczej.
4. Jako rezerwowe (awaryjne) źródło na potrzeby zapewnienia ciągłości zasilania w przypadkach zakłóceniowych źródła zasilania podstawowego przewiduje się zespół prądotwórczy (spalinowo- elektryczny) w wykonaniu kontenerowym o mocy awaryjnej 220 kW, z rozruchem automatycznym. Agregat będzie zainstalowany na zewnątrz budynku hydroforowi, na fundamencie złożonym z betonowych płyt drogowych.
Rozdzielnia główna nN w postaci prefabrykatu będzie zainstalowana w pomieszczeniu istniejącej rozdzielni nN i w miejscu po uprzednim jej zdemontowaniu.
Projektowana sieć połączeń kablowych obejmuje:
- ułożenie nowego odcinka kabla typu NA2XY- J 4x240 mm2 pomiędzy złączem pomiarowym a rozdzielnią nN w stacji transformatorowej;
- ułożenie pojedynczych kabli typu NYY-O (J) 1x120 mm2 pomiędzy agregatem prądotwórczym a rozdzielnią główną nN;
- ułożenie kabli sterowniczych.
5. Nowe szafy sterownicze należy podpiąć do powstającego monitoringu i wizualizacji obsługującej część przepompowni ścieków.
6. Szczegółowo przedmiot zamówienia określony został w dokumentacji projektowej. Przekazany przedmiar robót traktuje się jako dokument informacyjny, ułatwiający Wykonawcy wycenę. Wykonawca może z niego skorzystać, ale nie ma takiego obowiązku. Za ustalenie ilości robót oraz za sposób przeprowadzenia na tej podstawie kalkulacji wynagrodzenia ryczałtowego odpowiada wyłącznie Wykonawca.
7. Do realizacji Zamówienia Zamawiający dopuszcza użycie materiałów równoważnych, lecz o parametrach nie gorszych . Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne
jest zobowiązany wykazać , że oferowane przez niego materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
8. Wykonawca zobowiązany jest do m.in.:
- opracować dokumentację powykonawczą, odbiorową i przekazać ją Zamawiającemu w wersji papierowej /2egz./, oraz w wersji elektronicznej (płyta CD, pendrive).
-dokumentacja powykonawcza będzie zawierała min.: deklaracje, zgodności, aprobaty techniczne i certyfikaty dla użytych materiałów, oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania obiektu z projektem, obowiązującymi przepisami i polskimi normami,
9. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót bądź urządzeń (np. istniejącego uzbrojenia) w toku realizacji prac, Wykonawca ma obowiązek ich naprawienia (doprowadzenia do stanu poprzedniego) na swój koszt,
10. Zamawiający wymaga złożenia atestów PZH dopuszczających do kontaktu z wodą pitną dla użytych materiałów (w szczególności pompy, armatura).
11. Zamawiający wymaga aby przed złożeniem oferty Wykonawca dokonał wizji lokalnej. W celu udokumentowania odbycia wizji Wykonawca winien złożyć podpis potwierdzający odbycie wizji na protokole sporządzonym przez Zamawiającego w siedzibie Zamawiającego pok. 15. Wymaga się osobistego stawiennictwa. Jest to warunek konieczny. Oferta, która zostanie złożona bez dokonania wizji (tj. braku potwierdzenia na protokole Zamawiającego) zostanie odrzucona na podstawie art.226 ust. 1 pkt 18) ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42122400-4 - Pompy wirowe i podnośniki cieczy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42122480-8 - Pompy wirowe
45317100-3 - Instalowanie elektrycznych urządzeń pompowych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1488300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1488300,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1488300 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BOLDER Serwis Sp. Z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 383455643
7.3.3) Ulica: Mogielnicka 103
7.3.4) Miejscowość: Grójec
7.3.5) Kod pocztowy: 05-600
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1488300 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-04-28PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Modernizacja systemu sygnalizacji pożarowej w budynku Wagi Miejskiej - Stary Rynek 2
- Przebudowa budynku przy Placu Niepodległości 4 w Kórniku
- AN/ZP/4/25 Budowa hangaru obsługowego Politechniki Poznańskiej na lotnisku Kąkolewo w formule zaprojektuj i wybuduj.
- Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w Strzyżowie
- ZP/CZD/179/24 Czyszczenie zbiornika paliwa agregatów prądotwórczych oraz wymiana podziemnego zbiornika paliwa.
- Budowa budynku usługowego - świetlicy wiejskiej kontenerowej w Mystkowie.
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.