Ogłoszenie z dnia 2024-05-27
Powiązane ogłoszenia:
- 2024/BZP 00279546/01 - Ogłoszenie z dnia 2024-04-10
- 2024/BZP 00289380/01 - Modyfikacja z dnia 2024-04-17
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa w formie leasingu operacyjnego urządzenia wysokociśnieniowego do obsługi sieci kanalizacyjnej oraz kamery mobilnej do inspekcji sieci kanalizacyjnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINNY ZAKŁAD UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W KRUPACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 364588468
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 72
1.5.2.) Miejscowość: Krupy
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-150
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 605 211 777
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gzup@post.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gzup.gminadarlowo.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e2831854-f69b-11ee-ac52-ee29f86ffd4f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa w formie leasingu operacyjnego urządzenia wysokociśnieniowego do obsługi sieci kanalizacyjnej oraz kamery mobilnej do inspekcji sieci kanalizacyjnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e2831854-f69b-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00339488
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00279546
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.2.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 189900,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa w formie leasingu operacyjnego urządzenia wysokociśnieniowego do obsługi sieci kanalizacyjnej oraz kamery mobilnej do inspekcji sieci kanalizacyjnej.
2. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi:
1) dostawa urządzenia wysokociśnieniowego do obsługi sieci kanalizacyjnej,
2) dostawa kamery mobilnej do inspekcji sieci kanalizacyjnej,
3) usługi pozostające w związku z realizowaną dostawą, w szczególności:
a) uruchomienie urządzenia wysokociśnieniowego do obsługi sieci kanalizacyjnej oraz kamery mobilnej do inspekcji sieci kanalizacyjnej,
b) szkolenie personelu Zamawiającego w zakresie obsługi i eksploatacji urządzenia,
c) w okresie gwarancyjnym obowiązkowe przeglądy urządzenia wysokociśnieniowego na koszt Wykonawcy,
d) obsługa serwisowa gwarancyjna i pogwarancyjne w siedzibie Zamawiającego.
3. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być przygotowany do eksploatacji i posiadać wszelkie wymagane przez prawo zaświadczenia, certyfikaty dopuszczające do obrotu i użytkowania.
4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi odpowiadać powszechnie obowiązującym standardom i normom przyjętym dla tego rodzaju urządzeń, być dopuszczony do obrotu i stosowania w Polsce i UE, spełniać wymogi SWZ.
5. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych oraz wad prawnych.
6. Podstawowe dane leasingu: czas trwania 48 miesięcy w tym czynsz inicjalny w wysokości 20% i 47 miesięcznych rat leasingowych, stała stopa procentowa, kwota wykupu 25%, leasing w zł.
7. Po upływie okresu obowiązywania umowy leasingowej, po zapłacie ostatniego czynszu leasingowego, Zamawiający będzie miał prawo wykupu przedmiotu leasingu na własność pod warunkiem spłacenia przez niego wszelkich należności wynikających z umowy leasingu.
8. Czynsz leasingowy uiszczany będzie w terminach comiesięcznych. Zamawiający zobowiązany jest do uiszczania czynszu leasingowego zgodnie z harmonogramem finansowym stanowiącym integralną część umowy leasingowej.
9. Zamawiający przez okres trwania umowy leasingu będzie ponosił koszty ubezpieczenia przedmiotu leasingu we własnym zakresie i nie ma obowiązku jego ubezpieczenia za pośrednictwem Wykonawcy, tzn. będzie miał możliwość skorzystania z oferty dowolnego ubezpieczyciela, w tym z oferty Wykonawcy, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat na rzecz Wykonawcy w związku z wyborem oferty zewnętrznego ubezpieczenia.
10. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia Zamawiającemu przedmiotu zamówienia spełniającego bezwzględnie minimalne wymagania, parametry techniczne i osprzęt określone przez Zamawiającego w poniższej specyfikacji.
11. Wymagania dotyczące odbioru:
1) Wykonawca powiadomi Zamawiającego o terminie dostawy maszyny najpóźniej siedem dni przed terminem dostawy.
2) Odbiór nastąpi na terenie Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej Sp. z o. o., Krupy 72, 76-150 Darłowo i zostanie potwierdzony pisemnym protokołem odbioru.
3) Sporządzony protokół odbioru podpisany przez strony umowy będzie potwierdzeniem zrealizowania umowy przez Wykonawcę.
4) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia we własnym zakresie i na własny koszt i odpowiedzialność oraz umożliwi jego sprawdzenie.
5) Zamawiający nie odpowiada za szkody powstałe w transporcie.
6) Zamawiający dokona odbioru wyłącznie przedmiotu zamówienia zgodnego z SWZ oraz Ofertą.
7) W przypadku dostarczenia przedmiotu umowy niezgodnego z SWZ lub Ofertą Zamawiający uzna, że dostawa nie została zrealizowana, a Wykonawca poniesie wszelkie konsekwencje przewidziane umową za niedotrzymanie terminu dostawy z winy Wykonawcy.
8) Jeżeli w toku czynności odbioru zostaną stwierdzone wady, to Zamawiającemu przysługują następujące uprawnienia:
a) jeżeli wady są istotne, Zamawiający może odmówić odbioru do czasu usunięcia wad,
b) w przypadku stwierdzenia w trakcie odbioru wad i usterek tj. takich, które nie wpływają, na jakość oraz nie utrudniają ani nie uniemożliwiają użytkowania urządzeń Zamawiający wskaże w protokole odbioru termin usunięcia wad i usterek przez Wykonawcę. Powyższy zapis nie odnosi się do parametrów technicznych, które Zamawiający wskazywał w Załączniku nr 2 do SWZ. Brak lub niezgodność któregokolwiek z parametrów wskazanych w Załączniku nr 2 do SWZ skutkować będzie brakiem możliwości odbioru maszyny,
c) jeżeli wady nie nadają się do usunięcia, Zamawiający może odstąpić od umowy lub żądać wykonania przedmiotu umowy po raz drugi, zachowując prawo do naliczania Wykonawcy kar umownych.
9) Wykonawca nie może odmówić usunięcia wad, które powstały z jego winy, bez względu na wysokość związanych z tym kosztów.
10) Strony postanawiają, że termin usunięcia przez Wykonawcę wad stwierdzonych przy odbiorze wynosić będzie 7 dni, chyba, że w trakcie odbioru strony postanowią inaczej.
11) Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia na piśmie Zamawiającego o usunięciu wad.
12) Ryzyko utraty i uszkodzenia przedmiotu umowy przechodzi na Zamawiającego z chwilą protokolarnego odbioru przedmiotu umowy (podpisania protokołu odbioru).
13) Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia w dniu dostawy nieodpłatnego szkolenia stanowiskowego w zakresie bieżącej obsługi, eksploatacji, konserwacji, dokonywania drobnych napraw oraz bhp dostarczonego przedmiotu zamówienia dla pracowników wytypowanych przez Zamawiającego.
14) Szkolenie odbędzie się na terenie Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej Sp. z o. o., Krupy 72, 76-150 Darłowo i obejmować będzie pełen zakres umożliwiający prawidłową eksploatację urządzeń. Z przeprowadzonego szkolenia zostanie sporządzony protokół szkolenia – podpisany przez Strony oraz szkolonych pracowników.
12. Urządzenie wysokociśnieniowe do obsługi sieci kanalizacyjnej:
1) Fabrycznie nowe, rok produkcji min: 2024.
2) Całość urządzenia umieszczona na ramie pośredniej.
3) Pompa ciśnieniowa o parametrach pracy: ciśnienie robocze min. 150 bar przy wydatku wody min 85l/min.
4) Regulator ciśnienia i manometr ciśnieniowy z zaworem (płynna regulacja ciśnienia i wydatku wody).
5) System automatycznie zatrzymujący pracę pompy, gdy poziom wody w zbiornikach zbliża się do minimum z możliwością krótkotrwałego włączenia pompy wysokociśnieniowej, np. w celu zwinięcia węża.
6) Silnik benzynowy o mocy min 36 KM z rozrusznikiem elektrycznym i bezpośrednim wtryskiem paliwa.
7) Dwustopniowe uruchamianie silnika poprzez stacyjkę umieszczoną na głównym panelu kontrolnym oraz pilotem zdalnego sterowania.
8) Przyłącze hydrantowe do napełniania zbiornika.
9) Zbiorniki na wodę wykonane z tworzywa sztucznego o pojemności min. 800 l, wyposażone w przegrody anty-falowe oraz przelew nadmiaru wody.
10) Główny panel sterujący (umieszczony na bębnie głównym z wężem wysokociśnieniowym), wodoszczelny, wyposażony w stacyjkę, regulację obrotów silnika, włącznik/wyłącznik pompy wysokociśnieniowej, wyłącznik bezpieczeństwa, sygnalizację niskiego poziomu wody w zbiorniku, joystick zwijania i rozwijania węża roboczego, gniazdo 12 V.
11) Licznik motogodzin oraz akumulator.
12) Układ cyrkulacji wody na obu wężach- praca w warunkach zimowych.
13) Główny bęben zamocowany na ramieniu uchylnym w płaszczyźnie poziomej o kąt 65 stopni, dodatkowo możliwość obrotu bębna o kąt 135 stopni, umożliwiający umieszczenie węża bezpośrednio nad studnią. Bęben zwijany/odwijany hydraulicznie z płynną regulacją prędkości obrotowej o pojemności min. 80 m węża wysokociśnieniowego DN 16, zakucie ½’’.
14) Drugi bęben pomocniczy – ciśnieniowy zwijany/odwijany hydraulicznie z wężem DN 10 o długości 60 m, zakucie ½’’.Bęben z płynną regulacją prędkości obrotowej.
15) System automatycznego układania węża na bębnie głównym prowadzonym przez prowadnice ślimakowe.
16) Zdalne sterowanie radiowe PILOT z minimalnymi funkcjami: włączanie/wyłączanie, regulacja obrotów silnika urządzenia, włączanie i wyłączanie pompy ciśnieniowej, awaryjne wyłączenie urządzenia, bezstopniowa regulacja prędkości rozwijania i nawijania węża głównego i pomocniczego, przełącznik wyboru pracy bębna.
17) Wyłącznik awaryjny.
18) Minimalny zasięg 100 m.
19) Dodatkowa bateria do pilota.
20) Możliwość zablokowania ramienia roboczego w min. 4 pozycjach.
21) Możliwość zablokowania bębna w min. 7 pozycjach.
22) Możliwość załadunku/rozładunku wózkiem widłowym.
23) Ociekacz.
24) Maksymalne wymiary urządzenia ze zbiornikiem: dł.1950 mm x szer. 1300 mmx1250 mm.
25) Osprzęt:
a) Głowica kanałowa standardowa ślepa.
b) Głowica kanałowa standardowa z pilotem.
c) Głowica udrażniająca quarto.
d) Głowica czyszcząca granat.
e) Głowica czyszcząca obrotowa.
f) Wąż ochronny.
g) Pistolet wysokociśnieniowy z lancą.
h) Lampa robocza na magnesie.
26) Pozostałe wymagania:
a) Minimum 24 miesiące gwarancji, w okresie gwarancyjnym obowiązkowe przeglądy na koszt Wykonawcy.
b) Dostawa do siedziby Zamawiającego w terminie 14 dni od daty podpisania umowy.
c) Szkolenie pracowników, które odbędzie się w siedzibie Zamawiającego.
d) Serwis gwarancyjny w siedzibie Zamawiającego.
e) Serwis pogwarancyjny w siedzibie Zamawiającego.
f) W okresie gwarancyjnym czas reakcji serwisu Wykonawcy będzie wynosił max. 72 h od chwili pisemnego zgłoszenia awarii (e-mail).
g) Dokumenty w języku polskim dostarczone wraz z urządzeniem: dokumentacja techniczno – obsługowa urządzenia, deklaracja zgodności CE, karta gwarancyjna, katalog części zamiennych (dopuszcza się formę elektroniczną tego dokumentu).
13. Kamera mobilna do inspekcji sieci kanalizacyjnej:
1) Fabrycznie nowa, rok produkcji min. 2023.
2) Zakres pracy kamery od DN70 do DN300.
3) Monitor TFT 5,6’’ z gniazdem kart pamięci SD.
4) Regulowany wspornik na ramie kołowrotka.
5) Metalowa obudowa z osłoną przeciwsłoneczną.
6) Pojedyncze obrazy i sekwencje wideo.
7) Zintegrowana klawiatura.
8) Licznik metrów wyświetlany na monitorze.
9) Generator tekstu: dowolny tekst, data i godzina, wyświetlanie liczników, licznik domyślny, 100 stałych linii i 10 stałych stron.
10) Klawiatura z folią ochronną do użytku na zewnątrz.
11) Oko kamery o średnicy Ø 40 mm.
c. d. w SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 42997200-3 - Maszyny do czyszczenia wewnętrznej powierzchni rurociągów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42997100-2 - Maszyny do badania wewnętrznej powierzchni rurociągów
66000000-0 - Usługi finansowe i ubezpieczeniowe
66114000-2 - Usługi leasingu finansowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 289888,33 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 289888,33 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 289888,33 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Europejski Fundusz Leasingowy S. A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8970012657
7.3.3) Ulica: ul. Legnicka 48 bud. C-D
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 54-202
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
dane rejestrowe
i kontaktowe firmy
EUROPEJSKI FUNDUSZ LEASINGOWY S.A.
jakie przetargi wygrała firma
EUROPEJSKI FUNDUSZ LEASINGOWY S.A.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 289888,33 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Dostawa w formie leasingu operacyjnego fabrycznie nowego samochodu osobowego o napędzie hybrydowym na potrzeby Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie
- Dostawa w formie leasingu operacyjnego samochodu osobowego
- "Dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu fabrycznie nowego samochodu osobowego na potrzeby Copernicus PL Sp. z o.o."
- "KOMPLEKSOWA ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE 4 DNIOWEJ ZAGRANICZNEJ WIZYTY STUDYJNEJ, DOTYCZĄCEJ WYPRACOWANYCH MODELI USŁUG WSPARCIA, DOBRYCH PRAKTYK W OBSZARZE FAS/FASD"
- "Dostawa w formie leasingu operacyjnego samochodu osobowego dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica Sp. z o.o. z opcją wykupu przez Zamawiającego."
- Usługa leasingu operacyjnego z opcją wykupu używanego pojazdu ciężarowego - śmieciarki
więcej: Maszyny do badania wewnętrznej powierzchni rurociągów »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.