eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi GrodzicznoPrzebudowa mostu drewnianego przez rzekę Wel w miejscowości Trzcin Gmina Grodziczno



Ogłoszenie z dnia 2024-05-27


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa mostu drewnianego przez rzekę Wel w miejscowości Trzcin Gmina Grodziczno

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grodziczno

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Grodziczno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118900

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grodziczno 17a

1.5.2.) Miejscowość: Grodziczno

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-324

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 564729722

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: benia@grodziczno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.grodziczno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_grodziczno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa mostu drewnianego przez rzekę Wel w miejscowości Trzcin Gmina Grodziczno

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5cea78c1-0613-11ef-b81b-aebd110f5279

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00339499

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-05-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00001191/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa mostu drewnianego przez rzekę Wel w miejscowości Trzcin Gmina Grodziczno

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00307135

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IP.271.1.6.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1233242,41 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Inwestycja obejmuje przebudowę mostu drewnianego przez rzekę Wel w miejscowości Trzcin Gmina Grodziczno.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację, między innymi: roboty rozbiórkowe drewnianego mostu, roboty przygotowawcze, roboty ziemne, wykonanie nowego obiektu mostowego wraz z dojazdami, montaż znaków pionowych, uporządkowanie terenu przyległego.
3. Obiekt mostowy zlokalizowany jest w południowej części gminy Grodziczno, w km 0+180 drogi wewnętrznej od drogi gminnej 183023N Trzcin – Chełsty.
4. Istniejący obiekt to czteroprzęsłowy most drewniany, na którym z uwagi na zły stan techniczny został wstrzymany ruch. Istniejący obiekt inżynierski to drogowy most drewniany, który zajmuje nieruchomość w pasie drogowym drogi wewnętrznej i przecina rzekę Wel w km 33+061 jej biegu pod kątem 90 º. Schemat statyczny mostu to belka czteroprzęsłowa o rozpiętości przęsła 3,05 m. Podpory mostu wykonane są z pali drewnianych zakończonych oczepem. W schemacie mostu występuje pięć rzędów podpór palowych z której każda liczy cztery pale o średnicy d = 25-30 cm. Konstrukcję nośną mostu stanowią belki drewniane 18x24 cm. Konstrukcja jezdni wykonana jest w postaci pokładu drewnianego z dylina górna i dolną. Do mostu z dwóch stron prowadzi droga gruntowa nieutwardzona. Zabezpieczenie ruchu na obiekcie stanowi drewniana balustrada.
5. Projektowane zagospodarowanie terenu zakłada całkowitą rozbiórkę istniejącego obiektu i zastąpienie go nową konstrukcją mostu. Rozwiązanie projektowanego mostu to most żelbetowy wykonany z dźwigarów stalowych. Przyjęte rozwiązanie nie zakłuci przepływu wód oraz umożliwi podwyższenie parametrów technicznych, eksploatacyjnych i użytkowych oraz podwyższenie obecnej nośności do nośności odpowiadającej kl. II wg LM1 (PN-EN 1991-2). Posadowienie konstrukcji zaprojektowano na żelbetowych przyczółkach i fundamentach pośrednio posadowionych w osłonie ścianek szczelnych. Zaprojektowano również najazdy do mostu w postaci nasypów wykonanych w technologii z gruntu zbrojonego. Zabezpieczenie ruchu na moście stanowi mostowa barieroporęcz stalowa.
6. Nie ingeruje się w istniejącą infrastrukturę podziemną.
7. Odwodnienie nawierzchni oraz korpusu drogowego jest realizowane powierzchniowo na przyległy teren, do istniejących rowów przydrożnych.
8. Przedmiot zamówienia musi zostać wykonany zgodnie z opracowanym projektem budowlanym, pozwoleniem wodnoprawnym oraz przedmiarem robót.
9. Wykonawca robót zobowiązany jest do opracowania i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu na czas robót.
10. Zakres robót został ujęty w przedmiarach robót, które stanowią część niniejszej dokumentacji postępowania i stanowią element dla skalkulowania ceny ostatecznej, ofertowej. Wykonawca nie może korygować zakresu robót umieszczonych w przedmiarze robót. Jeżeli natomiast w wyniku dokonanej przez siebie analizy i obliczeniach dostrzegł nieprawidłowości, to wyjaśnienia wszelkich wątpliwości może dochodzić procedurą pytań, zgodnie z art. 284 Pzp.
11. W przypadku stwierdzenia braków, wad lub sprzeczności w dostarczonych przez Zamawiającego do opracowania kosztorysu ofertowego materiałach, Wykonawca powinien niezwłocznie o tym fakcie powiadomić Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
12. Wykonawca odpowiada za ochronę instalacji na powierzchni ziemi i za urządzenia podziemne takie jak rurociągi, kable itp. oraz uzyska od odpowiednich władz będących właścicielami tych urządzeń potwierdzenie informacji dostarczonych mu przez Zamawiającego w ramach planu lokalizacji. Wykonawca zapewni właściwe oznaczenie i zabezpieczenie przed uszkodzeniem tych instalacji i urządzeń w czasie trwania budowy. Wykonawca będzie odpowiadać za wszelkie spowodowane przez niego działania uszkodzenia instalacji na powierzchni ziemi i urządzeń podziemnych.
13. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i miejscowe oraz inne przepisy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z robotami i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie tych praw, przepisów i wytycznych podczas prowadzenia robót.
14. Wszystkie odpowiednie materiały pozyskane na terenie budowy zostaną wykorzystane lub odwiezione na odkład odpowiednio do wymagań umowy lub wskazań zamawiającego.
15. Dla wszystkich materiałów odpadowych powstałych podczas realizacji inwestycji, Wykonawca wskaże numery bdo (Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) na podstawie art. 63 ustawy o odpadach. Wykonawca dokona utylizacji materiałów odpadowych na własny koszt.
16. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość zastosowanych materiałów i wykonanych robót i za ich zgodność z dokumentacją projektową.
17. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za dokładne wytyczenie w terenie i wyznaczenie wysokości wszystkich elementów robót zgodnie z wymiarami i rzędnymi określonymi w dokumentacji projektowej lub przekazanymi na piśmie przez zamawiającego. W przypadku gdy materiały lub roboty nie będą zgodne z dokumentacją projektową, to takie materiały będą niezwłocznie zastąpione innymi, a roboty wykonane zostaną rozebrane na koszt wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia badań w celu udokumentowania, że materiały uzyskane z dopuszczalnego źródła w sposób ciągły spełniają wymagania zgromadzone w dokumentacji technicznej. Każdy materiał lub produkt nieposiadający odpowiednich atestów, certyfikatów, itd. niezaakceptowany przez Zamawiającego, który został wbudowany lub użyty przez Wykonawcę będzie podlegał wymianie na właściwy. Wykonawca musi liczyć się z ryzykiem, że niewłaściwy materiał wbudował na własny koszt i będzie musiał go wymienić także na własny koszt. W przypadku, jeżeli Wykonawca nie wymieni niewłaściwego materiału, Zamawiający zleci jego wymianę na koszt Wykonawcy.
18. Cena oferty musi zawierać wszelkie koszty niezbędne do zrealizowania zamówienia wynikające wprost z dokumentacji projektowo-kosztorysowej jak i również w niej nie ujęte, a bez których nie można wykonać zamówienia. Wykonawca musi przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia.
19. Zakres prac oraz odpowiedzialności wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną ofertową obejmuje także koszty wszystkich robót, bez których realizacja zamówienia byłaby nie możliwa, a w szczególności:
a) organizację i zagospodarowanie zaplecza budowy,
b) organizowanie i prowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorczej zakresu robót objętych przedmiotem przetargu,
c) wykonanie dokumentacji powykonawczej,
d) po zakończeniu robót doprowadzenie terenu do stanu pierwotnego oraz jego uporządkowanie,
e) koszty ubezpieczenia budowy i robót z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku ze zdarzeniami losowymi, odpowiedzialności cywilnej oraz następstw nieszczęśliwych wypadków, dotyczących pracowników i osób trzecich, które to wypadki mogą powstać w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi oraz innych zobowiązań wynikających z umowy.
f) materiały i urządzenia należy zastosować zgodnie z dokumentacją techniczną.
20. Gdy w treści dokumentacji, w tym na rysunkach, w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarach zostały wskazane pochodzenie, znaki towarowe, producenta, dostawcy materiałów lub normy, aprobaty, systemy itp., Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych, czyli takich, które zagwarantują realizację przedmiotu zmówienia w zgodzie z zapisami opisu przedmiotu zamówienia i zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w w/w dokumentach. Jeżeli Wykonawca zamierza zastosować rozwiązania równoważne i wykaże to w ofercie przetargowej, to jest zobowiązany w treści oferty udokumentować i potwierdzić w sposób jednoznaczny, że zastosowane materiały, urządzenia, systemy itp. będą odpowiadały wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia w stopniu co najmniej równym w zakresie cech funkcjonalnych, jakościowych oraz estetycznych. Jeżeli Wykonawca zamierza skorzystać z tego uprawnienia, i nie wykaże na etapie składania ofert równoważności zastosowanych materiałów, urządzeń, systemów itp., to będzie to skutkowało odrzuceniem oferty jako niezgodnej ze Specyfikacją Warunków Zamówienia w aspekcie opisu przedmiotu zamówienia. Jeżeli Wykonawca zamierza skorzystać z tego uprawnienia wskazane jest, aby poza udokumentowaniem tej równoważności do każdej pozycji zastosowanego materiału, urządzenia, systemu itp. sporządził odrębnie arkusz porównawczy, w którym wskaże wymogi zawarte w opisie przedmiotu zamówienia i cechy równoważności.
21. W przypadku rozbieżności w dokumentach stosowane będą wymagania bardziej rygorystyczne. Przez wymagania takie rozumie się zwiększone parametry techniczne wykonywanych robót, ilość zaplanowanych do wykonania robót budowlanych w tym ilość metrów bieżących czy kwadratowych realizowanych robót.
22. Dokładny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach wskazanych w SWZ - Wykonawcy winni przygotować swoje oferty w oparciu o treść wskazanych tam dokumentów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta złożona przez Wykonawcę przewyższa środki zabezpieczone w budżecie gminy na realizację inwestycji.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2078783,55

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2973288,12 PLN

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.