eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi ZakopaneŚwiadczenie usług pralniczych na rzecz Szpitala Powiatowego w Zakopanem



Ogłoszenie z dnia 2024-06-05


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług pralniczych na rzecz Szpitala Powiatowego w Zakopanem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL POWIATOWY IM. DR TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W ZAKOPANEM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000311510

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kamieniec 10

1.5.2.) Miejscowość: Zakopane

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-500

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 182015351

1.5.8.) Numer faksu: +48 182015351

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@szpital-zakopane.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.szpital-zakopane.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpital-zakopane.ezamawiajacy.pl/pn/szpital-zakopane/demand/156565/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług pralniczych na rzecz Szpitala Powiatowego w Zakopanem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-80971c9c-022f-11ef-b21f-3ab44b58c1d6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00352220

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-06-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00071852/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Świadczenie kompleksowych usług pralniczych wraz z transportem

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00300020

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/11/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 948270,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem przetargu jest wybór wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz zamawiającego usługi polegające na świadczeniu kompleksowych usług pralniczych wraz z transportem na rzecz Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego, ul. Kamieniec 10, 34-500 Zakopane, obejmujących m. in. odbiór brudnej i dostawa czystej bielizny, pranie bielizny płaskiej i fasonowej (odzieży szpitalnej jak fartuchy, ubrania lekarskie, pielęgniarskie i inne odzieży roboczej personelu) oraz innego asortymentu używanego przez zamawiającego (jak np. koce, zasłony, mopy, itp.), suszenie, maglowanie, prasowanie i dezynfekcję chemiczno – termiczną (w tym artykuły niestandardowe jak materace, koce, zabawki pluszowe, kołdry, poduszki, mopy , itp.), w tym m. in. dla Oddziałów: Pediatrycznego, Neonatologii, Ginekologiczno – Położniczego, Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej, Chirurgii Ogólnej z pododdziałem Urologii i Bloku Operacyjnego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami sanitarno – epidemiologicznymi i reżimem obowiązującym w podmiotach wykonujących działalność leczniczą.
2. Zadaniem wykonawcy jest zapewnienie kompleksowych usług pralniczych Szpitalowi Powiatowemu im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, których wielkość została wyliczona w sposób szacunkowy na podstawie przeciętnej ilości prania oraz dezynfekcji za okres ostatnich 24 miesięcy i wynosi:
1) Szacunkowa ilość pranej bielizny w okresie trwania umowy wynosi – 270 000 kg,
2) Szacunkowa ilość bielizny i innych artykułów do dezynfekcji w okresie trwania umowy wynosi – 10 200 kg.
3. Zamawiający informuje, że podana powyżej ilość prania oraz dezynfekcji będąca przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest wielkością wyliczoną w sposób szacunkowy i w trakcie realizacji przedmiotowej umowy mogą ulec zmianie, zmniejszeniu nie więcej niż o 20 %, w zależności od rzeczywistych potrzeb zamawiającego.
4. Proces prania winien odbywać się zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i standardami z uwzględnieniem wymagań i zaleceń obowiązujących w jednostkach służby zdrowia w tym w szczególności zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia w zakresie wymogów prawidłowego funkcjonowania pralni dla podmiotów świadczących usługi pralnicze na rzecz podmiotów świadczących usługi lecznicze (szpitali), które stanowią załącznik nr 7 do SWZ.
5. Zamawiający zastrzega, że wykonawca musi posiadać uprawnienia niezbędne do wykonywania usługi w tym zezwolenie stacji sanitarno – epidemiologicznej właściwej dla miejsca wykonywania usługi (wyrażenie zgody na wykonywanie usługi dla zamawiającego – podmiotu wykonującego działalność leczniczą ze stwierdzeniem, że technologia pralnicza jak i transport spełnia wszelkie wymogi określone przepisami prawa dotyczące prania i transportu bielizny szpitalnej w tym dla oddziałów: neonatologii, pediatrii, oddziałów zabiegowych i bloku operacyjnego – zgodnie m. in. z wymaganiami sanitarno – epidemiologicznymi). Warunkiem bezwzględnym jest wyposażenie pralni wykonawcy w barierę higieniczną. Strefy czysta i strefa brudna, połączone śluzą szatniową wbudowaną w barierę higieniczną, powinny być wyodrębnione funkcjonalnie i oddzielone barierą higieniczną.
6. Zamawiający zastrzega, że wykonawca musi posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie, potencjał ekonomiczny i techniczny, a także pracowników zdolnych do wykonania usługi będącej przedmiotem niniejszego postępowania, tj.:
1) zakład pralniczy oraz maszyny i urządzenia zgodne z wymogami sanitarno – epidemiologicznymi dla procesów prania i dezynfekcji, w zależności od asortymentu oraz technologią i warunkami obowiązującymi w placówkach służby zdrowia z barierą higieniczną, w tym w szczególności przynajmniej jedną przelotową pralnico-wirówka, tzw. pralnica higieniczna, zapewniająca możliwość prania z jednoczesną dezynfekcją, odwirowaniem, roztrząsaniem bielizny.
2) wyodrębniony proces prania bielizny niemowlęcej, noworodkowej, wcześniaków i dzieci młodszych,
3) wyodrębniony proces prania bielizny zabiegowej i operacyjnej,
4) wyodrębniony proces prania bielizny skażonej,
5) wyodrębniony proces prania bielizny białej i kolorowej,
6) dostateczną ilość pracowników do wykonywania usługi,
7) czas pracy zakładu zapewniający terminowe wykonanie usługi,
8) stosowane środki pralnicze i dezynfekcyjne (w tym dopuszczone do prania bielizny noworodkowej) posiadają atesty PZH i Instytutu Matki i Dziecka oraz skutecznie działające na B, F, V, Tbc w procesie prania,
9) odpowiednie środki transportu oraz wykonywanie transportu zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi potwierdzonymi pozytywną opinią służb sanitarnych, z zachowaniem rozdziału pomiędzy bielizną brudną i czystą,
10) przestrzegać przepisów dotyczących mycia i dezynfekcji środków transportu,
11) przestrzegać wymogów sanitarnych przez pracowników dokonujących obrotu bielizną.
7. Zamawiający zastrzega, że wykonawca w trakcie realizacji umowy zobowiązany jest posiadać zezwolenie właściwego miejscowo Inspektora Sanitarno – Epidemiologicznego na prowadzenie działalności w zakresie realizacji przedmiotu umowy oraz transportu bielizny. Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu w dokumentację: opinię Inspektora Sanitarno – Epidemiologicznego, że pralnia spełnia wymogi techniczno – sanitarne na wykonywanie usługi prania i dezynfekcji bielizny szpitalnej, opinię Państwowego Zakładu Higieny (lub równoważną) na stosowane środku piorące, piorąco – dezynfekujące i dezynfekcyjne dla przekazywanego przez zamawiającego asortymentu do prania i dezynfekcji, certyfikatu CE na środki piorące, opinię sanitarną dotyczącą środków transportu do bielizny brudnej i czystej. Dokumenty te zostaną przedstawione do wglądu zamawiającego przy zawieraniu umowy oraz przedstawiane będą na każde żądanie zamawiającego. Wszelkie niezbędne zezwolenia wykonawca obowiązany jest posiadać przez cały czas obowiązywania umowy.
8. Zamawiający zastrzega, że wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia kontroli czystości prania, w szczególności poprzez wykonywanie badań mikrobiologicznych w laboratorium akredytowanym, co najmniej jeden raz na kwartał, a także prowadzić dokumentację z wykonanych badań i przynajmniej jeden raz na kwartał przekazywać je zamawiającemu. W przypadku zadowalających wyników i wdrożenia zwalidowanych procedur badania mogą być wykonywane nie rzadziej niż co sześć miesięcy. Próbki do badań powinny być pobrane przez pracownika akredytowanego laboratorium.
9. Wykonawca zobowiązany będzie do wyniesienia brudnej bielizny z magazynu i załadowania jej na przeznaczony do tego celu środek transportu, prania bielizny z dezynfekcją chemiczno – termiczną, prasowania i maglowania bielizny, pakowania czystej bielizny oraz dostawy do zamawiającego własnym transportem upranej bielizny, odzieży i innego asortymentu wraz z wniesieniem do magazynu bielizny czystej.
10. Każdorazowo przekazanie brudnej bielizny musi być potwierdzone pisemnie przez upoważnionych przedstawicieli stron umowy na dowodzie/druku przekazania bielizny. W tym celu wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia niezbędnej ilości druków samokopiujących.
11. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za przejęty ładunek brudnej bielizny szpitalnej z chwilą jego pobrania z magazynu brudnej bielizny zamawiającego. Jednocześnie zobowiązuje się zabezpieczyć ładunek bielizny brudnej przed uszkodzeniem, dostępem osób trzecich, wpływem czynników zewnętrznych oraz wpływem ładunku na otoczenie.
12. Pranie bielizny powinno odbywać się według procedur dostosowanych do stanu zabrudzenia i gwarantujących wysoką jakość wypranej bielizny zarówno pod względem bakteriologicznym i higienicznym. Proces prania bielizny szpitalnej zamawiającego powinien być wydzielony (pranie nie może być mieszane z bielizną szpitalną innych placówek).
13. W związku z realizacją prania bielizny zanieczyszczonej drobnoustrojami wykonawca zobowiązany będzie do poddawania jej zabiegom higienicznym usuwającym nie tylko brud, ale także drobnoustroje. Bielizna skażona przekazywana będzie wykonawcy w oddzielnych, stosownie oznakowanych workach. Bielizna taka musi być prana i dezynfekowana. Jeżeli wykonawca stosuje w pralni worki samorozpuszczalne w wodzie do transportu bielizny skażonej, zobowiązany będzie do ich dostarczenia zamawiającemu w ilościach wskazanych przez zamawiającego – zamówienia składane będą telefonicznie przez pracowników Działu Higieny Szpitalnej zamawiającego.
14. Maglowanie i prasowanie bielizny należy prowadzić w sposób ograniczający jej kontakt z innymi powierzchniami i czynnikami, które mogą spowodować jej zabrudzenie lub zakażenie.
15. Zamawiający informuje, że wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia dezynfekcji różnego rodzaju asortymentu w tym artykułów niestandardowych jak materace, koce, zabawki pluszowe, kołdry, poduszki, mopy.
16. Bielizna, która uległa uszkodzeniu w wyniku naturalnego jej zużycia po wypraniu, przeznaczona do kasacji, winna być dostarczona do magazynu zamawiającego w osobnych opakowaniach, opisana na opakowaniu „KASACJA” z zachowaniem rozdziału na poszczególne komórki organizacyjne zamawiającego. W przypadku zniszczenia bielizny z winy wykonawcy dokona on jej naprawy lub wymiany na nową na swój koszt.
17. Zamawiający informuje, że bielizna i odzież szpitalna po upraniu będzie dostarczana przez wykonawcę w opakowaniach zabezpieczających ją przed zabrudzeniem, z zachowaniem rozdziału na poszczególne komórki organizacyjne zamawiającego. Opakowanie powinno umożliwiać odbiór rodzajowo – asortymentowy bez konieczności otwierania opakowania (opakowanie foliowe). Koszt opakowania ponosi wykonawca. Bielizna fasonowa (np. fartuchy) za wyjątkiem bielizny operacyjnej, powinna być dodatkowo umieszczona na wieszakach. Bielizna może być pakowana w opakowania maksymalnie po 10 sztuk.
18. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

98311000-6 - Usługi odbierania prania

98315000-4 - Usługi prasowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1173014,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1843856,10 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1173014,10 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Usługowo-Transportowa ESTETA – Janusz Piętoń

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 490633582

7.3.4) Miejscowość: Tymbark 408/1

7.3.5) Kod pocztowy: 34-650

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1173014,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.