Ogłoszenie z dnia 2024-07-26
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„ Wykonanie tymczasowego zabezpieczenia dachu w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim po pożarze”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT GRODZISKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269108
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Daleka 11a
1.5.2.) Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-825
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiat-grodziski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiat-grodziski.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiat-grodziski.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„ Wykonanie tymczasowego zabezpieczenia dachu w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim po pożarze”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ae807b96-5fc7-400a-8de6-3c6321f9f7c1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00432437
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-07-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00026283/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Wykonanie tymczasowego zabezpieczenia dachu w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim po pożarze
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00421831
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie: art. 301 ust. 1 pkt 3 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
w trybie negocjacji bez ogłoszenia, w oparciu art. 301 ust. 1 pkt 3: ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest pilne wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielania zamówienia. Zgodnie z decyzją nr 107/24 z dnia 14.05.2024 wydaną przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Powiecie Grodziskim ul. Kościuszki 32, kod 05-825 Grodzisk Mazowiecki należy pilnie zabezpieczyć budynek przed dalszą degradacją po pożarze i akcji gaśniczej wraz z zabezpieczeniem odsłoniętych kondygnacji przed warunkami atmosferycznymi z pilnym wykonaniem zadaszenia.
Ostatnia decyzja PINNB w tej sprawie 150/24 z dnia 12.07.2024 roku
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.1.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) W ramach wykonania tymczasowego zabezpieczenia dachu wchodzą następujące
prace:
Od strony ulicy Żwirki i Wigury 4 ( strona południowa):
a) Wykonanie podparć nadstropowych pod podwalinę stalową ( ścianka kolankowa),
b) Wykonanie wzmocnienia ścian II kondygnacji pod konstrukcję dachu,
c) Wykonanie, dostawa i montaż tymczasowej konstrukcji stalowe dachu,
d) Dostawa i montaż blach trapezowych,
e) Wykonanie niezbędnych obróbek blacharskich,
I. Roboty przygotowawcze – część południowa
Przed przystąpieniem do montażu tymczasowej stalowej konstrukcji zabezpieczającej niezbędne jest wykonanie robót przygotowawczych. W pierwszym kroku należy wyznaczyć i przygotować bezpieczne strefy dla komunikacji i prac na stropie. W tym celu na odsłoniętych belkach stalowych stropu należy ułożyć podesty np. z płyt OSB, umożliwiające bezpieczne poruszanie się i wykonywanie poszczególnych etapów prac na stropie. Następnie należy podkuć elementy murowe w celu wyrównania płaszczyzny pod żelbetowe belki podwalinowe w płaszczyźnie stropu. Dotyczy to zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych ścian konstrukcyjnych. Skuty gruz ceglany należy usuwać do małych kontenerów transportowych ustawianych na stropie poddasza a następnie po napełnieniu zestawiać dźwigiem samojezdnym i wyrzucać do większych kontenerów zbiorczych, które będą sukcesywnie odwożone przez wyspecjalizowane firmy zajmujące się utylizacją odpadów. Po wyrównaniu podłoża należy nawiercić w ścianach pionowe otwory o średnicy Ø25, na głębokość 50cm, w rozstawach co 0,5m a następnie osadzić w nich za pomocą kotew chemicznych pręty gwintowane M20. Po osadzeniu kotew należy wykonać zbrojenie podwalin prętami Ø12 i strzemionami Ø6 oraz wykonać deskowanie i zalać betonem C20/25 do pożądanego poziomu posadowienia podwalin stalowych. Równolegle z tymi pracami na poziomie drugiego piętra należy wykonać trzpienie żelbetowe w ścianach konstrukcyjnych w miejscach usytuowania słupów stalowych tymczasowej konstrukcji. W tym celu należy wykonać bruzdy pionowe na głębokość 18cm i szerokość 25cm a następnie zazbroić prętami Ø12 i strzemionami Ø6 oraz wykonać deskowanie i zabetonować betonem C20/25. Gruz z kucia należy usuwać przez otwory okienne za pomocą zsypów budowlanych po uprzednim zabezpieczeniu przed uszkodzeniem elewacji i ram okiennych. Tą samą procedurę należy wykonać w ścianach attykowych poddasza w celu ich usztywnienia. Na ścianie stanowiącej granicę pomiędzy budynkiem południowym i północnym należy wykonać wieniec. W tym celu należy usunąć zniszczone elementy drewnianej konstrukcji dachu wraz z fragmentami poszycia i obróbkami blacharskimi. Po wyrównaniu podłoża należy nawiercić w ścianie parami pionowe otwory o średnicy Ø16, na głębokość 50cm, w rozstawach co 0,35m a następnie osadzić w nich za pomocą kotew chemicznych pręty Ø12. Po osadzeniu kotew należy wykonać zbrojenie wieńca prętami Ø12 i strzemionami Ø6 oraz wykonać deskowanie i zalać betonem C20/25.
2. Prace zabezpieczające – część południowa
Po wykonaniu prac przygotowawczych należy bezzwłocznie przystąpić do prac zabezpieczających. Prace montażowe prowadzić za pomocą dźwigu samojezdnego oraz podnośników koszowych i przegubowych usytuowanych na poziomie terenu. Montaż tymczasowej konstrukcji stalowej zacząć od posadowienia czterech stalowych belek podwalinowych, które należy zakotwić do wcześniej osadzonych kotew. Po osadzeniu podwalin należy przystąpić do montażu stalowej konstrukcji nośnej w postaci ram portalowych, które składają się ze słupów i rygli wykonanych z kształtowników dwuteowych. W trakcie montażu ram należy sukcesywnie montować rygle ścienne, płatwie dachowe oraz stężenia ścienne. W płaszczyznach ram pomiędzy kolejnymi słupami należy zamontować stalowe ściągi prętowe na poziomie stropu. Po zmontowaniu konstrukcji należy przystąpić do montażu tymczasowego poszycia z blachy stalowej trapezowej T35 gr. 0,5mm w arkuszach o długości odpowiadającej długości połaci. Montaż blach należy wykonywać z rusztowania ustawionego na poziomie stropu. Transport arkuszy blachy za pomocą dźwigu samojezdnego. Równolegle z montażem poszycia dachu należy montować obudowę ścian blachami trapezowymi T20 gr. 0,5mm powyżej zachowanych ścian attykowych oraz niezbędne obróbki blacharskie wraz z orynnowaniem PCV i podpięciem do zachowanych rur spustowych.
Od strony ulicy Krótkiej ( strona północna):
a) Wykonanie tymczasowej konstrukcji drewnianej,
b) Dostawa i montaż blach trapezowych,
c) Wykonanie niezbędnych obróbek blacharskich.
3. Roboty przygotowawcze – część północna
Na zniszczonych fragmentach dachu należy zdemontować istniejące poszycie z blach fałdowych wraz z obróbkami blacharskimi. Prace te należy wykonywać od zewnątrz przy użyciu dźwigu samojezdnego oraz podnośnika koszowego natomiast od środka należy ustawić rusztowania przestawne. Po zdemontowaniu poszycia należy usunąć nadpalone elementy drewnianej więźby dachowej oraz deskowania. Zdemontowane elementy usuwać do pojemników zbiorczych na odpady.
4. Prace zabezpieczające – część północna
Po wykonaniu prac przygotowawczych, w miejscach koniecznych, należy wykonać tymczasowe podbicie i uzupełnienie konstrukcji więźby drewnianej. W dalszej kolejności należy zamontować łaty drewniane stanowiące oparcie dla tymczasowego poszycia dachu z arkuszy blachy trapezowej T35 gr. 0,5mm. Montaż blach należy wykonywać z rusztowania ustawionego na poziomie stropu oraz podnośnika koszowego. Transport arkuszy blachy za pomocą dźwigu samojezdnego. Po zamontowaniu poszycia tymczasowego należy wykonać niezbędne obróbki blacharskie i uzupełnić orynnowanie PCV oraz podpiąć do zachowanych rur spustowych.
W celu tymczasowego zabezpieczenia otworów okiennych w północnej ścianie szczytowej oraz w lukarnach należy wyłożyć je płytami OSB od strony zewnętrznej montując do ram okiennych.
Zakres przewidzianych prac objętych niniejszym przetargiem zawiera kosztorys ofertowy (Załącznik Nr 10 do SWZ). Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) załącznik nr 8 do SWZ).
Zastosowane materiały muszą być nowe fabrycznie i posiadać ważne atesty higieniczne, aprobaty techniczne i ważne certyfikaty dopuszczające do stosowania w budownictwie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1193100,0 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1476000,0 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1193100,0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KONTUR BUDOWNICTWO Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8381867986
7.3.3) Ulica: Błońska 13
7.3.4) Miejscowość: Wiskitki
7.3.5) Kod pocztowy: 96-315
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1193100,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-09-208.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
INNE PRZETARGI Z GRODZISKA MAZOWIECKIEGO
- "Dostawa paliwa gazowego do budynków będących własnością Powiatu Grodziskiego przy ulicy Dalekiej 11A w Grodzisku Mazowieckim i przy ulicy Piasta 30 w Milanówku, w okresie 01.01.2025 do 31.12.2025"
- Całodobowa ochrona fizyczna osób i mienia Powiatowego Zarządu Dróg w Grodzisku Mazowieckim, zlokalizowanego na bazie materiałowo-sprzętowej w Kozerkach w 2025 roku.
- Dostawa paliwa - benzyny bezołowiowej i oleju napędowego
- Zakup mebli i wyposażenia, w tym laboratorium magazynowego w ramach przedsięwzięcia pn. "Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie logistyki z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim"
- Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania "Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie i ZSP nr 1 w Grodzisku Mazowieckim
- Schronienie dla osób bezdomnych skierowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Mazowieckim
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Termomodernizacja budynku przy ul. T.Kościuszki 40
- wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji pomieszczeń trzeciego piętra w Pawilonie II Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie Sp. z o.o.
- Budowa windy zewnętrznej dla nieruchomości mieszkalnej przy ul. Strzeleckiej 42. Oznaczenie sprawy: DNZP.261.65.2024
- Rozbiórka ruin budynku gospodarczego znajdującego się na działce nr 17/44 obręb Niesporowice, gmina Pełczyce, powiat choszczeński - postępowanie umieszczone w rejestrze pod nr SZC.WO.260.28.2024
- Przebudowa dróg gminnych w Tuchorzy - etap VI
- Rozbudowa drogi gminnej Maldanin - Imionek wraz z budową oświetlenia drogowego
więcej: Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.