Ogłoszenie z dnia 2023-10-09
Powiązane ogłoszenia:
- 2021/BZP 00027085/01 - Ogłoszenie z dnia 2021-04-02
- 2021/BZP 00028704/01 - Modyfikacja z dnia 2021-04-07
- 2023/BZP 00129865/01 - Modyfikacja z dnia 2023-03-10
- 2023/BZP 00433932/01 - Modyfikacja z dnia 2023-10-09
- 2023/BZP 00433971/01 - Modyfikacja z dnia 2023-10-09
- 2021/BZP 00084105/01 - Wynik z dnia 2021-06-16
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
„ ŚWIADCZENIE USŁUG LEKARSKICH NA RZECZ OSÓB ZATRZYMANYCH/ DOPROWADZONYCH PRZEZ POLICJĘ”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
1.2.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 270208292
1.4.) Adres zamawiającego:
1.4.1.) Ulica: ul. Lompy 19
1.4.2.) Miejscowość: Katowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 40-038
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ka.policja.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slaska.policja.gov.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00433836
2.2.) Data ogłoszenia: 2023-10-09
SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA
3.1.) Nazwa zmienianego ogłoszenia:
Ogłoszenie o wykonaniu umowy3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2023/BZP 00321077
3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA III - PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
3.8. Umowa dla części nr 11 (Część 11) Przed zmianą:
TAK
Po zmianie:
NIE
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
3.8.1. Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część 11) Przed zmianą:
Zadanie 11 – Świadczenie usług lekarskich na rzecz osób zatrzymanych/ doprowadzonych przez Policję na terenie działania KMP w Jaworznie.
4. Przedmiotem zamówienia jest całodobowe świadczenie usług medycznych wobec osób doprowadzanych przez funkcjonariuszy do miejsca wykonywania badań, w tym:
a) Wykonanie badania lekarskiego osoby doprowadzonej przez Policję do miejsca wykonywania badań.
b) W przypadku konieczności, w ramach przeprowadzonego badania wystawienie zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań do przebywania w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym , a także (w przypadkach koniecznych) opatrzenie ran i wystawienie recepty na niezbędne leki oraz określenie ich dawkowania - wydanie zaświadczenia jest częścią integralną badania, a Wykonawcy będzie przysługiwać w tym przypadku wynagrodzenie w wysokości ceny badania lekarskiego;
c) Pobrania krwi do pakietu do pobrania próbek krwi dostarczonego przez funkcjonariusza (bez badań analitycznych) oraz sporządzenia protokołu pobrania krwi. Usługa ta zostanie wykonana na żądanie funkcjonariusza.
d) Pobrania innego materiału biologicznego (np. ślina, mocz, włosy, wyskrobiny spod paznokci) bez badań analitycznych oraz sporządzenie protokołu z tego pobrania. Usługa ta zostanie wykonana na żądanie funkcjonariusza.
e) W sytuacji gdy wyniknie konieczność, przeprowadzenie badania osoby doprowadzonej do miejsca wykonywania badań przez lekarza specjalistę tj.: wykonanie innego badania niż opisane w ppkt. a) , w tym przeprowadzenie takiego badania w zakresie niezbędnym do wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym .
5. Badanie lekarskie na zlecenie Policji przewidziane jest w art. 15 ust. 5 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. (Dz. U. z 2020 r., poz. 360 j.t z póżn. zm.) oraz wydanym na podstawie art. 15 ust. 9 cytowanej ustawy rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 13 września 2012 r. (Dz. U. poz. 1102) w sprawie badań osób zatrzymanych przez Policję, w sytuacji:
◦ gdy osoba oświadcza, że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, którego przerwanie powodowałoby zagrożenie życia lub zdrowia,
◦ żąda przeprowadzenia badania lekarskiego,
◦ podsiada widoczne obrażenia ciała niewskazujące na stan nagłego zagrożenia zdrowia,
◦ z posiadanych przez Policję informacji lub z okoliczności zatrzymania wynika,
że osobą zatrzymaną jest: kobieta w ciąży, karmiąca piersią, osobą chorą zakaźnie, osobą z zaburzeniami psychicznymi, nieletni po spożyciu alkoholu lub innego, podobnie działającego środka, a także wydanym na podstawie art. 15 ust. 10 cytowanej ustawy rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 4 czerwca 2012 r. (Dz. U. poz. 638 z póżn. zm.) w sprawie pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoi przejściowych, tymczasowych pomieszczeń przejściowych i policyjnych izb dziecka, regulaminu pobytu w tych pomieszczeniach, pokojach i izbach oraz sposobu postępowania z zapisami obrazów z tych pomieszczeń, pokoi i izb.
◦ osoba znajduje się po spożyciu alkoholu.
6. Badanie lekarskie obejmuje także osoby doprowadzone do miejsca wykonywania badań w związku z czynnościami poza procesowymi (m.in.: zatrzymanie penitencjarne lub prewencyjne nie połączone z wszczęciem postępowań procesowych) lub gdy wyniknie konieczność, przeprowadzenie badania takiej osoby przez lekarza specjalistę.
7. W sytuacjach gdy niezbędnym do wydania zaświadczenia o braku przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby doprowadzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji lekarzy specjalistów lub wykonanie (zlecenie) badań diagnostycznych, Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia bądź zlecenia tych konsultacji lub wykonania bądź zlecenia wykonania odpowiednich badań. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić wykonanie dodatkowego badania czy konsultacji niezwłocznie po przeprowadzeniu takiego badania. Uzasadnienie należy złożyć w formie pisemnej na zleceniu przeprowadzenia badania (załącznik nr 2 do umowy). Brak uzasadnienia będzie stanowił podstawę do odmowy wypłaty należności za jego wykonanie. Koszt wykonania badania wynikał będzie z ceny wskazanej w cenniku obowiązującym u Wykonawcy lub placówce, w której będzie wykonane badanie. Zamawiający nie ponosi kosztów w przypadku, gdy w wyniku powyższych badań będą istniały przeciwwskazania do przebywania osoby doprowadzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym i wystąpi konieczność hospitalizacji tej osoby.
6. Zgodnie z § 3 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 września 2012 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz. U. poz. 1102), badania osób zatrzymanych mogą być wykonywane przez lekarza najbliższego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W związku z powyższym Zakład Opieki Zdrowotnej w myśl ww. Rozporządzenia powinien być wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, o którym mowa w art. 100 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2020 r. poz. 295 j.t. z póżn. zm.) oraz być zlokalizowany w granicach administracyjnych poszczególnych Komend Miejskich/Powiatowych lub w odległości do 45 km po trasie od Komendy Wojewódzkiej Policji/Komend Miejskich/ Komend Powiatowych/CBŚP Zarząd w Katowicach/ BSW KGP Wydział w Katowicach.
• Zamawiający wymaga oświadczenia o lokalizacji zakładu wykonującego działalność leczniczą dla oferowanego zadania tj. podania adresu (miejscowość, kod pocztowy, ulica, nr administracyjny budynku, lub nr działki podania).
• Adresy poszczególnych Komend Miejskich/Powiatowych/KWP w Katowicach znajdują się na stronie internetowej zamawiającego: http://bip.katowice.kwp.policja.gov.pl/KWK/jednostki-nadzorowane
• Na etapie badania oferty Zamawiający zweryfikuje oferowaną przez Wykonawcę odległość i w przypadku gdy oferowana odległość przekroczy 45 km od granic administracyjnych dla danego zadania, na które Wykonawca składa ofertę, Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy jako niezgodną z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust 1 pkt. 5 ustawy Pzp
7. Uzasadnienie odmowy wydania zgody na umieszczenie zatrzymanego w PDOZ winno być w formie pisemnej.
8. Świadczenie usług winno odbywać się przez całą dobę, bez względu na dzień tygodnia, poza kolejnością wynikającą z procedury przyjęć pacjentów (z wyłączeniem przyjęć pacjentów, których życiu zagraża niebezpieczeństwo).
9. Szacunkowa ilość osób przewidzianych do badania określona została w załączniku nr 1 do SWZ ( Formularz ofertowy). Faktyczna ilość zlecanych usług wynikać będzie z rzeczywistych potrzeb w tym zakresie.
Po zmianie:
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
3.8.2. Główny kod CPV (Część 11) Przed zmianą:
Usługi medyczne
Po zmianie:
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
3.8. Umowa dla części nr 23 (Część 23) Przed zmianą:
TAK
Po zmianie:
NIE
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
3.8.1. Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część 23) Przed zmianą:
Zadanie 23 – Świadczenie usług lekarskich na rzecz osób zatrzymanych/ doprowadzonych przez Policję na terenie działania KMP w Siemianowicach Śląskich.
4. Przedmiotem zamówienia jest całodobowe świadczenie usług medycznych wobec osób doprowadzanych przez funkcjonariuszy do miejsca wykonywania badań, w tym:
a) Wykonanie badania lekarskiego osoby doprowadzonej przez Policję do miejsca wykonywania badań.
b) W przypadku konieczności, w ramach przeprowadzonego badania wystawienie zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań do przebywania w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym , a także (w przypadkach koniecznych) opatrzenie ran i wystawienie recepty na niezbędne leki oraz określenie ich dawkowania - wydanie zaświadczenia jest częścią integralną badania, a Wykonawcy będzie przysługiwać w tym przypadku wynagrodzenie w wysokości ceny badania lekarskiego;
c) Pobrania krwi do pakietu do pobrania próbek krwi dostarczonego przez funkcjonariusza (bez badań analitycznych) oraz sporządzenia protokołu pobrania krwi. Usługa ta zostanie wykonana na żądanie funkcjonariusza.
d) Pobrania innego materiału biologicznego (np. ślina, mocz, włosy, wyskrobiny spod paznokci) bez badań analitycznych oraz sporządzenie protokołu z tego pobrania. Usługa ta zostanie wykonana na żądanie funkcjonariusza.
e) W sytuacji gdy wyniknie konieczność, przeprowadzenie badania osoby doprowadzonej do miejsca wykonywania badań przez lekarza specjalistę tj.: wykonanie innego badania niż opisane w ppkt. a) , w tym przeprowadzenie takiego badania w zakresie niezbędnym do wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym .
5. Badanie lekarskie na zlecenie Policji przewidziane jest w art. 15 ust. 5 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. (Dz. U. z 2020 r., poz. 360 j.t z póżn. zm.) oraz wydanym na podstawie art. 15 ust. 9 cytowanej ustawy rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 13 września 2012 r. (Dz. U. poz. 1102) w sprawie badań osób zatrzymanych przez Policję, w sytuacji:
◦ gdy osoba oświadcza, że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, którego przerwanie powodowałoby zagrożenie życia lub zdrowia,
◦ żąda przeprowadzenia badania lekarskiego,
◦ podsiada widoczne obrażenia ciała niewskazujące na stan nagłego zagrożenia zdrowia,
◦ z posiadanych przez Policję informacji lub z okoliczności zatrzymania wynika,
że osobą zatrzymaną jest: kobieta w ciąży, karmiąca piersią, osobą chorą zakaźnie, osobą z zaburzeniami psychicznymi, nieletni po spożyciu alkoholu lub innego, podobnie działającego środka, a także wydanym na podstawie art. 15 ust. 10 cytowanej ustawy rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 4 czerwca 2012 r. (Dz. U. poz. 638 z póżn. zm.) w sprawie pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoi przejściowych, tymczasowych pomieszczeń przejściowych i policyjnych izb dziecka, regulaminu pobytu w tych pomieszczeniach, pokojach i izbach oraz sposobu postępowania z zapisami obrazów z tych pomieszczeń, pokoi i izb.
◦ osoba znajduje się po spożyciu alkoholu.
6. Badanie lekarskie obejmuje także osoby doprowadzone do miejsca wykonywania badań w związku z czynnościami poza procesowymi (m.in.: zatrzymanie penitencjarne lub prewencyjne nie połączone z wszczęciem postępowań procesowych) lub gdy wyniknie konieczność, przeprowadzenie badania takiej osoby przez lekarza specjalistę.
7. W sytuacjach gdy niezbędnym do wydania zaświadczenia o braku przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby doprowadzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji lekarzy specjalistów lub wykonanie (zlecenie) badań diagnostycznych, Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia bądź zlecenia tych konsultacji lub wykonania bądź zlecenia wykonania odpowiednich badań. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić wykonanie dodatkowego badania czy konsultacji niezwłocznie po przeprowadzeniu takiego badania. Uzasadnienie należy złożyć w formie pisemnej na zleceniu przeprowadzenia badania (załącznik nr 2 do umowy). Brak uzasadnienia będzie stanowił podstawę do odmowy wypłaty należności za jego wykonanie. Koszt wykonania badania wynikał będzie z ceny wskazanej w cenniku obowiązującym u Wykonawcy lub placówce, w której będzie wykonane badanie. Zamawiający nie ponosi kosztów w przypadku, gdy w wyniku powyższych badań będą istniały przeciwwskazania do przebywania osoby doprowadzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym i wystąpi konieczność hospitalizacji tej osoby.
6. Zgodnie z § 3 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 września 2012 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz. U. poz. 1102), badania osób zatrzymanych mogą być wykonywane przez lekarza najbliższego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W związku z powyższym Zakład Opieki Zdrowotnej w myśl ww. Rozporządzenia powinien być wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, o którym mowa w art. 100 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2020 r. poz. 295 j.t. z póżn. zm.) oraz być zlokalizowany w granicach administracyjnych poszczególnych Komend Miejskich/Powiatowych lub w odległości do 45 km po trasie od Komendy Wojewódzkiej Policji/Komend Miejskich/ Komend Powiatowych/CBŚP Zarząd w Katowicach/ BSW KGP Wydział w Katowicach.
• Zamawiający wymaga oświadczenia o lokalizacji zakładu wykonującego działalność leczniczą dla oferowanego zadania tj. podania adresu (miejscowość, kod pocztowy, ulica, nr administracyjny budynku, lub nr działki podania).
• Adresy poszczególnych Komend Miejskich/Powiatowych/KWP w Katowicach znajdują się na stronie internetowej zamawiającego: http://bip.katowice.kwp.policja.gov.pl/KWK/jednostki-nadzorowane
• Na etapie badania oferty Zamawiający zweryfikuje oferowaną przez Wykonawcę odległość i w przypadku gdy oferowana odległość przekroczy 45 km od granic administracyjnych dla danego zadania, na które Wykonawca składa ofertę, Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy jako niezgodną z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust 1 pkt. 5 ustawy Pzp
7. Uzasadnienie odmowy wydania zgody na umieszczenie zatrzymanego w PDOZ winno być w formie pisemnej.
8. Świadczenie usług winno odbywać się przez całą dobę, bez względu na dzień tygodnia, poza kolejnością wynikającą z procedury przyjęć pacjentów (z wyłączeniem przyjęć pacjentów, których życiu zagraża niebezpieczeństwo).
9. Szacunkowa ilość osób przewidzianych do badania określona została w załączniku nr 1 do SWZ ( Formularz ofertowy). Faktyczna ilość zlecanych usług wynikać będzie z rzeczywistych potrzeb w tym zakresie.
Po zmianie:
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
3.8.2. Główny kod CPV (Część 23) Przed zmianą:
Usługi medyczne
Po zmianie:
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
3.8. Umowa dla części nr 29 (Część 29) Przed zmianą:
TAK
Po zmianie:
NIE
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
3.8.1. Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część 29) Przed zmianą:
Zadanie 29 – Świadczenie usług lekarskich na rzecz osób zatrzymanych/ doprowadzonych przez Policję na terenie działania KMP w Zabrzu.
Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia i jego zakresu znajdują się w:
a) załącznik nr 1 – Formularz ofertowy,
b) załącznik nr 2 – Wzór umowy,
c) załącznik nr 3 – Opis Przedmiotu Zamówienia
d) załącznik nr 4 – Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
e) załącznik nr 5 – Zobowiązanie innego podmiotu (jeżeli dotyczy).
3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
CPV: 85121000-3 – Ogólne usługi lekarskie
4. Przedmiotem zamówienia jest całodobowe świadczenie usług medycznych wobec osób doprowadzanych przez funkcjonariuszy do miejsca wykonywania badań, w tym:
a) Wykonanie badania lekarskiego osoby doprowadzonej przez Policję do miejsca wykonywania badań.
b) W przypadku konieczności, w ramach przeprowadzonego badania wystawienie zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań do przebywania w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym , a także (w przypadkach koniecznych) opatrzenie ran i wystawienie recepty na niezbędne leki oraz określenie ich dawkowania - wydanie zaświadczenia jest częścią integralną badania, a Wykonawcy będzie przysługiwać w tym przypadku wynagrodzenie w wysokości ceny badania lekarskiego;
c) Pobrania krwi do pakietu do pobrania próbek krwi dostarczonego przez funkcjonariusza (bez badań analitycznych) oraz sporządzenia protokołu pobrania krwi. Usługa ta zostanie wykonana na żądanie funkcjonariusza.
d) Pobrania innego materiału biologicznego (np. ślina, mocz, włosy, wyskrobiny spod paznokci) bez badań analitycznych oraz sporządzenie protokołu z tego pobrania. Usługa ta zostanie wykonana na żądanie funkcjonariusza.
e) W sytuacji gdy wyniknie konieczność, przeprowadzenie badania osoby doprowadzonej do miejsca wykonywania badań przez lekarza specjalistę tj.: wykonanie innego badania niż opisane w ppkt. a) , w tym przeprowadzenie takiego badania w zakresie niezbędnym do wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym .
5. Badanie lekarskie na zlecenie Policji przewidziane jest w art. 15 ust. 5 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. (Dz. U. z 2020 r., poz. 360 j.t z póżn. zm.) oraz wydanym na podstawie art. 15 ust. 9 cytowanej ustawy rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 13 września 2012 r. (Dz. U. poz. 1102) w sprawie badań osób zatrzymanych przez Policję, w sytuacji:
◦ gdy osoba oświadcza, że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, którego przerwanie powodowałoby zagrożenie życia lub zdrowia,
◦ żąda przeprowadzenia badania lekarskiego,
◦ podsiada widoczne obrażenia ciała niewskazujące na stan nagłego zagrożenia zdrowia,
◦ z posiadanych przez Policję informacji lub z okoliczności zatrzymania wynika,
że osobą zatrzymaną jest: kobieta w ciąży, karmiąca piersią, osobą chorą zakaźnie, osobą z zaburzeniami psychicznymi, nieletni po spożyciu alkoholu lub innego, podobnie działającego środka, a także wydanym na podstawie art. 15 ust. 10 cytowanej ustawy rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 4 czerwca 2012 r. (Dz. U. poz. 638 z póżn. zm.) w sprawie pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoi przejściowych, tymczasowych pomieszczeń przejściowych i policyjnych izb dziecka, regulaminu pobytu w tych pomieszczeniach, pokojach i izbach oraz sposobu postępowania z zapisami obrazów z tych pomieszczeń, pokoi i izb.
◦ osoba znajduje się po spożyciu alkoholu.
6. Badanie lekarskie obejmuje także osoby doprowadzone do miejsca wykonywania badań w związku z czynnościami poza procesowymi (m.in.: zatrzymanie penitencjarne lub prewencyjne nie połączone z wszczęciem postępowań procesowych) lub gdy wyniknie konieczność, przeprowadzenie badania takiej osoby przez lekarza specjalistę.
7. W sytuacjach gdy niezbędnym do wydania zaświadczenia o braku przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby doprowadzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji lekarzy specjalistów lub wykonanie (zlecenie) badań diagnostycznych, Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia bądź zlecenia tych konsultacji lub wykonania bądź zlecenia wykonania odpowiednich badań. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić wykonanie dodatkowego badania czy konsultacji niezwłocznie po przeprowadzeniu takiego badania. Uzasadnienie należy złożyć w formie pisemnej na zleceniu przeprowadzenia badania (załącznik nr 2 do umowy). Brak uzasadnienia będzie stanowił podstawę do odmowy wypłaty należności za jego wykonanie. Koszt wykonania badania wynikał będzie z ceny wskazanej w cenniku obowiązującym u Wykonawcy lub placówce, w której będzie wykonane badanie. Zamawiający nie ponosi kosztów w przypadku, gdy w wyniku powyższych badań będą istniały przeciwwskazania do przebywania osoby doprowadzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym i wystąpi konieczność hospitalizacji tej osoby.
6. Zgodnie z § 3 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 września 2012 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz. U. poz. 1102), badania osób zatrzymanych mogą być wykonywane przez lekarza najbliższego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W związku z powyższym Zakład Opieki Zdrowotnej w myśl ww. Rozporządzenia powinien być wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, o którym mowa w art. 100 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2020 r. poz. 295 j.t. z póżn. zm.) oraz być zlokalizowany w granicach administracyjnych poszczególnych Komend Miejskich/Powiatowych lub w odległości do 45 km po trasie od Komendy Wojewódzkiej Policji/Komend Miejskich/ Komend Powiatowych/CBŚP Zarząd w Katowicach/ BSW KGP Wydział w Katowicach.
• Zamawiający wymaga oświadczenia o lokalizacji zakładu wykonującego działalność leczniczą dla oferowanego zadania tj. podania adresu (miejscowość, kod pocztowy, ulica, nr administracyjny budynku, lub nr działki podania).
• Adresy poszczególnych Komend Miejskich/Powiatowych/KWP w Katowicach znajdują się na stronie internetowej zamawiającego: http://bip.katowice.kwp.policja.gov.pl/KWK/jednostki-nadzorowane
• Na etapie badania oferty Zamawiający zweryfikuje oferowaną przez Wykonawcę odległość i w przypadku gdy oferowana odległość przekroczy 45 km od granic administracyjnych dla danego zadania, na które Wykonawca składa ofertę, Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy jako niezgodną z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust 1 pkt. 5 ustawy Pzp
7. Uzasadnienie odmowy wydania zgody na umieszczenie zatrzymanego w PDOZ winno być w formie pisemnej.
8. Świadczenie usług winno odbywać się przez całą dobę, bez względu na dzień tygodnia, poza kolejnością wynikającą z procedury przyjęć pacjentów (z wyłączeniem przyjęć pacjentów, których życiu zagraża niebezpieczeństwo).
Po zmianie:
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
3.8.2. Główny kod CPV (Część 29) Przed zmianą:
Usługi medyczne
Po zmianie:
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
3.8. Umowa dla części nr 3 (Część 3) Przed zmianą:
TAK
Po zmianie:
NIE
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
3.8.1. Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część 3) Przed zmianą:
Zadanie 3 – Świadczenie usług lekarskich na rzecz osób zatrzymanych/ doprowadzonych przez Policję na terenie działania KPP w Bieruniu.
4. Przedmiotem zamówienia jest całodobowe świadczenie usług medycznych wobec osób doprowadzanych przez funkcjonariuszy do miejsca wykonywania badań, w tym:
a) Wykonanie badania lekarskiego osoby doprowadzonej przez Policję do miejsca wykonywania badań.
b) W przypadku konieczności, w ramach przeprowadzonego badania wystawienie zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań do przebywania w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym , a także (w przypadkach koniecznych) opatrzenie ran i wystawienie recepty na niezbędne leki oraz określenie ich dawkowania - wydanie zaświadczenia jest częścią integralną badania, a Wykonawcy będzie przysługiwać w tym przypadku wynagrodzenie w wysokości ceny badania lekarskiego;
c) Pobrania krwi do pakietu do pobrania próbek krwi dostarczonego przez funkcjonariusza (bez badań analitycznych) oraz sporządzenia protokołu pobrania krwi. Usługa ta zostanie wykonana na żądanie funkcjonariusza.
d) Pobrania innego materiału biologicznego (np. ślina, mocz, włosy, wyskrobiny spod paznokci) bez badań analitycznych oraz sporządzenie protokołu z tego pobrania. Usługa ta zostanie wykonana na żądanie funkcjonariusza.
e) W sytuacji gdy wyniknie konieczność, przeprowadzenie badania osoby doprowadzonej do miejsca wykonywania badań przez lekarza specjalistę tj.: wykonanie innego badania niż opisane w ppkt. a) , w tym przeprowadzenie takiego badania w zakresie niezbędnym do wydania zaświadczenia lekarskiego o braku lub istnieniu przeciwwskazań do umieszczenia osoby badanej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym .
5. Badanie lekarskie na zlecenie Policji przewidziane jest w art. 15 ust. 5 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. (Dz. U. z 2020 r., poz. 360 j.t z póżn. zm.) oraz wydanym na podstawie art. 15 ust. 9 cytowanej ustawy rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 13 września 2012 r. (Dz. U. poz. 1102) w sprawie badań osób zatrzymanych przez Policję, w sytuacji:
◦ gdy osoba oświadcza, że cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, którego przerwanie powodowałoby zagrożenie życia lub zdrowia,
◦ żąda przeprowadzenia badania lekarskiego,
◦ podsiada widoczne obrażenia ciała niewskazujące na stan nagłego zagrożenia zdrowia,
◦ z posiadanych przez Policję informacji lub z okoliczności zatrzymania wynika,
że osobą zatrzymaną jest: kobieta w ciąży, karmiąca piersią, osobą chorą zakaźnie, osobą z zaburzeniami psychicznymi, nieletni po spożyciu alkoholu lub innego, podobnie działającego środka, a także wydanym na podstawie art. 15 ust. 10 cytowanej ustawy rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 4 czerwca 2012 r. (Dz. U. poz. 638 z póżn. zm.) w sprawie pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoi przejściowych, tymczasowych pomieszczeń przejściowych i policyjnych izb dziecka, regulaminu pobytu w tych pomieszczeniach, pokojach i izbach oraz sposobu postępowania z zapisami obrazów z tych pomieszczeń, pokoi i izb.
◦ osoba znajduje się po spożyciu alkoholu.
6. Badanie lekarskie obejmuje także osoby doprowadzone do miejsca wykonywania badań w związku z czynnościami poza procesowymi (m.in.: zatrzymanie penitencjarne lub prewencyjne nie połączone z wszczęciem postępowań procesowych) lub gdy wyniknie konieczność, przeprowadzenie badania takiej osoby przez lekarza specjalistę.
7. W sytuacjach gdy niezbędnym do wydania zaświadczenia o braku przeciwwskazań medycznych do przebywania osoby doprowadzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji lekarzy specjalistów lub wykonanie (zlecenie) badań diagnostycznych, Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia bądź zlecenia tych konsultacji lub wykonania bądź zlecenia wykonania odpowiednich badań. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić wykonanie dodatkowego badania czy konsultacji niezwłocznie po przeprowadzeniu takiego badania. Uzasadnienie należy złożyć w formie pisemnej na zleceniu przeprowadzenia badania (załącznik nr 2 do umowy). Brak uzasadnienia będzie stanowił podstawę do odmowy wypłaty należności za jego wykonanie. Koszt wykonania badania wynikał będzie z ceny wskazanej w cenniku obowiązującym u Wykonawcy lub placówce, w której będzie wykonane badanie. Zamawiający nie ponosi kosztów w przypadku, gdy w wyniku powyższych badań będą istniały przeciwwskazania do przebywania osoby doprowadzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoju przejściowym, tymczasowym pokoju przejściowym, policyjnej izbie dziecka, areszcie śledczym, zakładzie karnym, schronisku dla nieletnich lub zakładzie poprawczym i wystąpi konieczność hospitalizacji tej osoby.
6. Zgodnie z § 3 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 13 września 2012 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz. U. poz. 1102), badania osób zatrzymanych mogą być wykonywane przez lekarza najbliższego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W związku z powyższym Zakład Opieki Zdrowotnej w myśl ww. Rozporządzenia powinien być wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, o którym mowa w art. 100 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2020 r. poz. 295 j.t. z póżn. zm.) oraz być zlokalizowany w granicach administracyjnych poszczególnych Komend Miejskich/Powiatowych lub w odległości do 45 km po trasie od Komendy Wojewódzkiej Policji/Komend Miejskich/ Komend Powiatowych/CBŚP Zarząd w Katowicach/ BSW KGP Wydział w Katowicach.
• Zamawiający wymaga oświadczenia o lokalizacji zakładu wykonującego działalność leczniczą dla oferowanego zadania tj. podania adresu (miejscowość, kod pocztowy, ulica, nr administracyjny budynku, lub nr działki podania).
• Adresy poszczególnych Komend Miejskich/Powiatowych/KWP w Katowicach znajdują się na stronie internetowej zamawiającego: http://bip.katowice.kwp.policja.gov.pl/KWK/jednostki-nadzorowane
• Na etapie badania oferty Zamawiający zweryfikuje oferowaną przez Wykonawcę odległość i w przypadku gdy oferowana odległość przekroczy 45 km od granic administracyjnych dla danego zadania, na które Wykonawca składa ofertę, Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy jako niezgodną z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust 1 pkt. 5 ustawy Pzp
7. Uzasadnienie odmowy wydania zgody na umieszczenie zatrzymanego w PDOZ winno być w formie pisemnej.
8. Świadczenie usług winno odbywać się przez całą dobę, bez względu na dzień tygodnia, poza kolejnością wynikającą z procedury przyjęć pacjentów (z wyłączeniem przyjęć pacjentów, których życiu zagraża niebezpieczeństwo).
9. Szacunkowa ilość osób przewidzianych do badania określona została w załączniku nr 1 do SWZ ( Formularz ofertowy). Faktyczna ilość zlecanych usług wynikać będzie z rzeczywistych potrzeb w tym zakresie.
Po zmianie:
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
3.8.2. Główny kod CPV (Część 3) Przed zmianą:
Usługi medyczne
Po zmianie:
INNE PRZETARGI Z KATOWIC
- Przeglądy okresowe oraz serwisy klimatyzacji w samochodach służbowych GDDKiA Oddział w Katowicach
- Świadczenie usługi pralniczej dla OSK w Katowicach
- "Wynajem i serwis odzieży do pomieszczeń typu "cleanroom"
- Świadczenie usług całodobowej ochrony osób i mienia w budynkach Sądu Rejonowego Katowice-Zachód w Katowicach
- "Modernizacja miejskiego placu zabaw przy MDK Koszutka filia Dąb w Katowicach"
- Usługi przeglądów technicznych aparatury medycznej
więcej: przetargi w Katowicach »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Świadczenie usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie działania jednostek Policji woj. podlaskiego - 2
- Udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej w Przychodni dla Dzieci i Młodzieży.
- Usługa wykonywania badań laboratoryjnych ZP/TP-6/25
- Usługi społeczne na usługi opiekuńcze oraz asystenckie dla osób potrzebujących wsparcia - zamówienie z podziałem na dwie części
- Świadczenie usług medycznych z medycyny pracy obejmujących badania profilaktyczne i konsultacyjne lekarskie strażaków oraz pracowników cywilnych Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie.
- Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym
więcej: Usługi medyczne »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.