Ogłoszenie z dnia 2023-10-11
Powiązane ogłoszenia:
- 2023/BZP 00428219/01 - Ogłoszenie z dnia 2023-10-04
- 2023/BZP 00564863/01 - Wynik z dnia 2023-12-20
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Godów (przysiółki Żuchowiec i Gębice)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pawłów
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010582
1.4.) Adres zamawiającego:
1.4.1.) Ulica: Pawłów 56
1.4.2.) Miejscowość: Pawłów
1.4.3.) Kod pocztowy: 27-225
1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.4.7.) Numer telefonu: 41 272-16-14
1.4.8.) Numer faksu: 41 272-16-70
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@pawlow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pawlow.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00439247
2.2.) Data ogłoszenia: 2023-10-11
SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA
3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2023/BZP 00428219
3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Godów (przysiółki Żuchowiec i Gębice) na terenie gminy Pawłów.
Na potrzeby budowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy została opracowana „Koncepcja kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Nieczulice, Wieloborowice, Trzeszków, Pokrzywnica i Radkowice Kolonia, Gmina Pawłów” stanowiąca integralną część niniejszej SWZ (koncepcja stanowi pierwszy etap przygotowania dokumentacji projektu budowlano-wykonawczego, w związku z czym ma ona charakter poglądowy i może ulec zmianie w trakcie realizacji projektu).
Kanalizację sanitarną zaprojektowano wzdłuż istniejących zabudowań. Wariant I (przyjęty przez Zamawiającego jako wiążący) zakłada budowę kanalizacji jako układu grawitacyjno-ciśnieniowego z zastosowaniem sieciowych przepompowni ścieków. W miejscach o znacznym obniżeniu terenu oraz znacznie oddalonych, projektuje się zastosowanie systemu kanalizacji ciśnieniowej z przydomowymi pompowniami ścieków. Kanały tłoczne z poszczególnych przepompowni poprowadzono równolegle do kanałów grawitacyjnych.
Kanalizację grawitacyjną projektuje się z rur PVC SN8-12 kN/m2, zgodnych z normą PN-EN 1401:1999 o średnicach DN160-200mm. Zaprojektowany układ kanałów grawitacyjnych będzie zapewniał minimalną prędkość przepływu w kanale, zapewniającą jego samooczyszczanie, ale bez przekraczania prędkości maksymalnej.
Uzbrojenie projektowanych kanałów sanitarnych stanowić będą studzienki przelotowo połączeniowe, załomowe, kaskadowe, rozprężne a także odcinające przed pompowniami sieciowymi. Przewiduje się zastosowanie studni z tworzywa sztucznego oraz studni betonowych. Zastosowanie studni tworzywowych przełazowych umożliwi ich inspekcję a co za tym idzie ułatwi eksploatację sieci kanalizacyjnej. Zastosowanie studni nieprzełazowych z tworzywa sztucznego ułatwi montaż i zwiększy szczelność sieci kanalizacyjnej, a tym samym obniży koszty eksploatacji oczyszczalni ścieków ze względu na ograniczenie infiltracji wód gruntowych. Studnie projektuje się na sieci, co ok. 60 m, oraz na każdej zmianie spadku i załamaniu kanału.
Trasę projektowanych sieci kanalizacyjnych dostosowano do: istniejącej zabudowy; uzbrojenia terenu: podziemnego i naziemnego; układu wysokościowego terenu; niwelet istniejących dróg.
Teren objęty koncepcją j.w. posiada istniejącą zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, która do chwili obecnej nie została podłączona do kanalizacji sanitarnej. W wyniku realizacji planowanej inwestycji, poprzez budowę sieci kanalizacji sanitarnej uporządkowana zostanie gospodarka ściekowa w tych miejscowościach gminy Pawłów. Zebranie ścieków komunalnych w szczelne systemy kanalizacyjne i doprowadzenie ich do oczyszczalni ścieków poprawi w znacznym stopniu stan środowiska naturalnego bezpośrednio na terenie objętym inwestycją oraz przyczyni się do ochrony wód powierzchniowych i podziemnych. Rezultatem zrealizowania przez Gminę koncepcji kanalizacji sanitarnej będzie efektywna ochrona środowiska naturalnego (przede wszystkim gleby oraz wód – powierzchniowych i podziemnych) przed zanieczyszczeniami. Zrealizowanie przedmiotowej inwestycji spowoduje poprawę stanu środowiska naturalnego. Wyeliminowane zostaną niekontrolowane zrzuty ścieków do pobliskich rowów i potoków, oraz poprawi się stan wód gruntowych. Projektowana inwestycja służy poprawie stanu środowiska naturalnego oraz zdrowia ludzi.
Planowana inwestycja stanowi uzupełnienie i kontynuację istniejącej infrastruktury technicznej. Projektowane sieci będą przebiegały w gruntach o charakterze uspołecznionym w większości w działkach prywatnych. Przy ustalaniu trasy sieci kanalizacji sanitarnej wzięto pod uwagę istniejące i planowane zagospodarowanie terenu oraz wytyczne zawarte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (dot. miejscowości dla których obowiązuje mzpz).
Koncepcja dotyczy wyłącznie kanalizacji sanitarnej dla odprowadzenia ścieków bytowo – gospodarczych. Nie przewiduje się odprowadzania do projektowanej kanalizacji ścieków inwentarskich i ścieków deszczowych.
Miejscowość Godów (przysiółki Żuchowiec i Gębice) nie jest objęta w/w koncepcją, jednak jej zapisy są obowiązujące dla przedmiotowej miejscowości. Obszar objęty planowanym zakresem budowy kanalizacji sanitarnej w Godowie (przysiółki Żuchowiec i Gębice) obrazuje załącznik mapowy do SWZ.
Długość planowanej trasy: ok. 3,5 km.
Przedmiot zamówienia należy wykonać w ten sposób, by w oparciu o dostarczone Zamawiającemu opracowanie projektowe mógł on zlecić wykonawcy robót budowlanych wykonanie kanalizacji sanitarnej bez konieczności wykonywania odrębnych opracowań.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:
a) uzyskanie map do celów projektowych,
b) uzyskanie wszelkich warunków technicznych, informacji i zgód (w tym uzgodnień z właścicielami działek przez które będzie przebiegać trasa kanalizacji sanitarnej) niezbędnych do projektowania i zrealizowania robót budowlanych objętych dokumentacją projektową,
c) przygotowanie materiałów, sporządzenie i złożenie wniosków o wydanie wszelkich decyzji administracyjnych i opinii wymaganych na etapie projektowania, w tym m.in. : wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę/wniosku zgłoszenia w zakresie objętym dokumentacją projektową. Każdy wniosek minimum w 2 kpl., z czego 1 kpl. z potwierdzeniem złożenia zostanie przekazany Zamawiającemu na jego żądanie w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie lub najpóźniej w dniu przekazania przedmiotu umowy,
d) uzyskanie na rzecz Zamawiającego wszelkich decyzji administracyjnych i opinii wymaganych do wykonania przedmiotu zamówienia, w tym: decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a jeżeli będzie zachodzić taka konieczność również decyzji na wycinkę drzew lub krzewów. Każdy wniosek minimum w 2 kpl., z czego 1 kpl. z potwierdzeniem złożenia zostanie przekazany Zamawiającemu na jego żądanie w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie lub najpóźniej w dniu przekazania przedmiotu umowy dokonanie wszelkich uzgodnień projektów,
e) uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach;
f) uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (jeżeli dotyczy)
g) wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego z uwzględnieniem likwidacji ewentualnych kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną, w zakresie uwzględniający specyfikę zamawianych robót budowlanych oraz spełniający warunki zawarte w opiniach, warunkach, decyzjach i uzgodnieniach itp., w zakresie niezbędnym do realizacji inwestycji
− w wersji papierowej – 6 egz.,
− w wersji elektronicznej na nośniku CD lub DVD – 1 egz.;
Wersja elektroniczna projektu budowlanego będzie tożsama z wersją papierową, co oznacza, że wersja elektroniczna powstanie po zatwierdzeniu i ostemplowaniu projektu (z podziałem wg branż) przez właściwy organ administracji architektoniczno – budowlanej.
Część opisowa projektu będzie zapisana na nośniku dwukrotnie: jako plik w formacie .pdf oraz jako edytowalny plik tekstowy otwierany przez Microsoft Office Word.
h) wykonanie projektu technicznego (z podziałem wg branż) stanowiącego uszczegółowienie dla potrzeb wykonawstwa robót budowlanych z uwzględnieniem warunków zatwierdzenia projektu budowlanego:
− w wersji papierowej – 6 egz.,
− w wersji elektronicznej na nośniku CD lub DVD – 1 egz.
Wersja elektroniczna projektu wykonawczego (z poddziałem wg branż) będzie tożsama z wersją papierową, co oznacza, że wersja elektroniczna powstanie po zatwierdzeniu projektu budowlanego przez właściwy organ administracji architektoniczno – budowlanej.
Część opisowa projektu będzie zapisana na nośniku dwukrotnie: jako plik w formacie .pdf oraz jako edytowalny plik tekstowy otwierany przez Microsoft Office Word.
i) opracowanie innych koniecznych opracowań i uzgodnień przewidzianych odrębnymi przepisami
j) opracowanie kosztorysów inwestorskich (z podziałem wg branż):
− wersji drukowanej – 2 egz.,
- w wersji elektronicznej na nośniku CD lub DVD – 1 egz.
Wersja elektroniczna będzie zapisana dwukrotnie: jako plik w formacie .pdf oraz jako plik typu ATHENASOFT (*.ath)
k) opracowanie przedmiarów robót (z podziałem wg branż):
− w wersji drukowanej – 2 egz.,
− w wersji elektronicznej na nośniku CD lub DVD – 1 egz
Wersja elektroniczna będzie zapisana dwukrotnie: jako plik w formacie .pdf oraz jako plik typu ATHENASOFT (*.ath)
l) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (z podziałem wg branż):
− w wersji drukowanej – 2 egz.,
− w wersji elektronicznej na nośniku CD lub DVD – 1 egz.
Wersja elektroniczna będzie zapisana na nośniku dwukrotnie: jako plik w formacie .pdf oraz jako edytowalny plik tekstowy otwierany przez Microsoft Office Word.
m) uzyskanie na rzecz Zamawiającego pozytywnej prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszenia robót wraz z uzyskaniem zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu,
n) aktualizację bez dodatkowego wynagrodzenia na wezwanie Zamawiającego kosztorysów inwestorskich w okresie ważności: decyzji o pozwoleniu na budowę/ przyjęcia zgłoszenia przez właściwy organ tj.: w okresie 3 lat od dnia w którym decyzja o pozwoleniu na budowę stała się ostateczna.
o) sprawowanie nadzoru autorskiego w rozumieniu art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2023 r., poz. 682, z późn. zm.).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w rozdziale 3 SWZ.
Po zmianie:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Godów (przysiółki Żuchowiec i Gębice) na terenie gminy Pawłów.
Na potrzeby budowy sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy została opracowana „Koncepcja kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Nieczulice, Wieloborowice, Trzeszków, Pokrzywnica i Radkowice Kolonia, Gmina Pawłów” stanowiąca integralną część niniejszej SWZ (koncepcja stanowi pierwszy etap przygotowania dokumentacji projektu budowlano-wykonawczego, w związku z czym ma ona charakter poglądowy i może ulec zmianie w trakcie realizacji projektu).
Kanalizację sanitarną zaprojektowano wzdłuż istniejących zabudowań. Wariant I (przyjęty przez Zamawiającego jako wiążący) zakłada budowę kanalizacji jako układu grawitacyjno-ciśnieniowego z zastosowaniem sieciowych przepompowni ścieków. W miejscach o znacznym obniżeniu terenu oraz znacznie oddalonych, projektuje się zastosowanie systemu kanalizacji ciśnieniowej z przydomowymi pompowniami ścieków. Kanały tłoczne z poszczególnych przepompowni poprowadzono równolegle do kanałów grawitacyjnych.
Kanalizację grawitacyjną projektuje się z rur PVC SN8-12 kN/m2, zgodnych z normą PN-EN 1401:1999 o średnicach DN160-200mm. Zaprojektowany układ kanałów grawitacyjnych będzie zapewniał minimalną prędkość przepływu w kanale, zapewniającą jego samooczyszczanie, ale bez przekraczania prędkości maksymalnej.
Uzbrojenie projektowanych kanałów sanitarnych stanowić będą studzienki przelotowo połączeniowe, załomowe, kaskadowe, rozprężne a także odcinające przed pompowniami sieciowymi. Przewiduje się zastosowanie studni z tworzywa sztucznego oraz studni betonowych. Zastosowanie studni tworzywowych przełazowych umożliwi ich inspekcję a co za tym idzie ułatwi eksploatację sieci kanalizacyjnej. Zastosowanie studni nieprzełazowych z tworzywa sztucznego ułatwi montaż i zwiększy szczelność sieci kanalizacyjnej, a tym samym obniży koszty eksploatacji oczyszczalni ścieków ze względu na ograniczenie infiltracji wód gruntowych. Studnie projektuje się na sieci, co ok. 60 m, oraz na każdej zmianie spadku i załamaniu kanału.
Trasę projektowanych sieci kanalizacyjnych dostosowano do: istniejącej zabudowy; uzbrojenia terenu: podziemnego i naziemnego; układu wysokościowego terenu; niwelet istniejących dróg.
Teren objęty koncepcją j.w. posiada istniejącą zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, która do chwili obecnej nie została podłączona do kanalizacji sanitarnej. W wyniku realizacji planowanej inwestycji, poprzez budowę sieci kanalizacji sanitarnej uporządkowana zostanie gospodarka ściekowa w tych miejscowościach gminy Pawłów. Zebranie ścieków komunalnych w szczelne systemy kanalizacyjne i doprowadzenie ich do oczyszczalni ścieków poprawi w znacznym stopniu stan środowiska naturalnego bezpośrednio na terenie objętym inwestycją oraz przyczyni się do ochrony wód powierzchniowych i podziemnych. Rezultatem zrealizowania przez Gminę koncepcji kanalizacji sanitarnej będzie efektywna ochrona środowiska naturalnego (przede wszystkim gleby oraz wód – powierzchniowych i podziemnych) przed zanieczyszczeniami. Zrealizowanie przedmiotowej inwestycji spowoduje poprawę stanu środowiska naturalnego. Wyeliminowane zostaną niekontrolowane zrzuty ścieków do pobliskich rowów i potoków, oraz poprawi się stan wód gruntowych. Projektowana inwestycja służy poprawie stanu środowiska naturalnego oraz zdrowia ludzi.
Planowana inwestycja stanowi uzupełnienie i kontynuację istniejącej infrastruktury technicznej. Projektowane sieci będą przebiegały w gruntach o charakterze uspołecznionym w większości w działkach prywatnych. Przy ustalaniu trasy sieci kanalizacji sanitarnej wzięto pod uwagę istniejące i planowane zagospodarowanie terenu oraz wytyczne zawarte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (dot. miejscowości dla których obowiązuje mzpz).
Koncepcja dotyczy wyłącznie kanalizacji sanitarnej dla odprowadzenia ścieków bytowo – gospodarczych. Nie przewiduje się odprowadzania do projektowanej kanalizacji ścieków inwentarskich i ścieków deszczowych.
Miejscowość Godów (przysiółki Żuchowiec i Gębice) nie jest objęta w/w koncepcją, jednak jej zapisy są obowiązujące dla przedmiotowej miejscowości. Obszar objęty planowanym zakresem budowy kanalizacji sanitarnej w Godowie (przysiółki Żuchowiec i Gębice) obrazuje załącznik mapowy do SWZ.
Długość planowanej trasy kanalizacji grawitacyjno-ciśnieniowej: ok. 3,5 km.
Należy zaprojektować odcinki boczne do działek po dokonaniu uzgodnień z właścicielami co do ich lokalizacji, zakończyć studzienką na podłączanej działce. Sieć główna wraz z w/w odcinkami bocznymi powinna być objęta jednym opracowaniem zatwierdzonym przez właściwy organ administracji architektoniczno – budowlanej.
Przyłącza od w/w studzienki do istniejącego przewodu kanalizacji sanitarnej na posesji, powinny być objęte jednym, oddzielnym opracowaniem zatwierdzonym przez właściwy organ administracji architektoniczno – budowlanej.
Przedmiot zamówienia należy wykonać w ten sposób, by w oparciu o dostarczone Zamawiającemu opracowanie projektowe mógł on zlecić wykonawcy robót budowlanych wykonanie kanalizacji sanitarnej bez konieczności wykonywania odrębnych opracowań.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:
a) uzyskanie map do celów projektowych,
b) uzyskanie wszelkich warunków technicznych, informacji i zgód (w tym uzgodnień z właścicielami działek przez które będzie przebiegać trasa kanalizacji sanitarnej) niezbędnych do projektowania i zrealizowania robót budowlanych objętych dokumentacją projektową,
c) przygotowanie materiałów, sporządzenie i złożenie wniosków o wydanie wszelkich decyzji administracyjnych i opinii wymaganych na etapie projektowania, w tym m.in. : wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę/wniosku zgłoszenia w zakresie objętym dokumentacją projektową. Każdy wniosek minimum w 2 kpl., z czego 1 kpl. z potwierdzeniem złożenia zostanie przekazany Zamawiającemu na jego żądanie w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie lub najpóźniej w dniu przekazania przedmiotu umowy,
d) uzyskanie na rzecz Zamawiającego wszelkich decyzji administracyjnych i opinii wymaganych do wykonania przedmiotu zamówienia, w tym: decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a jeżeli będzie zachodzić taka konieczność również decyzji na wycinkę drzew lub krzewów. Każdy wniosek minimum w 2 kpl., z czego 1 kpl. z potwierdzeniem złożenia zostanie przekazany Zamawiającemu na jego żądanie w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie lub najpóźniej w dniu przekazania przedmiotu umowy dokonanie wszelkich uzgodnień projektów,
e) uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach;
f) uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (jeżeli dotyczy)
g) wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego z uwzględnieniem likwidacji ewentualnych kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną, w zakresie uwzględniający specyfikę zamawianych robót budowlanych oraz spełniający warunki zawarte w opiniach, warunkach, decyzjach i uzgodnieniach itp., w zakresie niezbędnym do realizacji inwestycji
− w wersji papierowej – 6 egz.,
− w wersji elektronicznej na nośniku CD lub DVD – 1 egz.;
Wersja elektroniczna projektu budowlanego będzie tożsama z wersją papierową, co oznacza, że wersja elektroniczna powstanie po zatwierdzeniu i ostemplowaniu projektu (z podziałem wg branż) przez właściwy organ administracji architektoniczno – budowlanej.
Część opisowa projektu będzie zapisana na nośniku dwukrotnie: jako plik w formacie .pdf oraz jako edytowalny plik tekstowy otwierany przez Microsoft Office Word.
h) wykonanie projektu technicznego (z podziałem wg branż) stanowiącego uszczegółowienie dla potrzeb wykonawstwa robót budowlanych z uwzględnieniem warunków zatwierdzenia projektu budowlanego:
− w wersji papierowej – 6 egz.,
− w wersji elektronicznej na nośniku CD lub DVD – 1 egz.
Wersja elektroniczna projektu wykonawczego (z poddziałem wg branż) będzie tożsama z wersją papierową, co oznacza, że wersja elektroniczna powstanie po zatwierdzeniu projektu budowlanego przez właściwy organ administracji architektoniczno – budowlanej.
Część opisowa projektu będzie zapisana na nośniku dwukrotnie: jako plik w formacie .pdf oraz jako edytowalny plik tekstowy otwierany przez Microsoft Office Word.
i) opracowanie innych koniecznych opracowań i uzgodnień przewidzianych odrębnymi przepisami
j) opracowanie kosztorysów inwestorskich (z podziałem wg branż):
− wersji drukowanej – 2 egz.,
- w wersji elektronicznej na nośniku CD lub DVD – 1 egz.
Wersja elektroniczna będzie zapisana dwukrotnie: jako plik w formacie .pdf oraz jako plik typu ATHENASOFT (*.ath)
k) opracowanie przedmiarów robót (z podziałem wg branż):
− w wersji drukowanej – 2 egz.,
− w wersji elektronicznej na nośniku CD lub DVD – 1 egz
Wersja elektroniczna będzie zapisana dwukrotnie: jako plik w formacie .pdf oraz jako plik typu ATHENASOFT (*.ath)
l) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (z podziałem wg branż):
− w wersji drukowanej – 2 egz.,
− w wersji elektronicznej na nośniku CD lub DVD – 1 egz.
Wersja elektroniczna będzie zapisana na nośniku dwukrotnie: jako plik w formacie .pdf oraz jako edytowalny plik tekstowy otwierany przez Microsoft Office Word.
m) uzyskanie na rzecz Zamawiającego pozytywnej prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszenia robót wraz z uzyskaniem zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu,
n) aktualizację bez dodatkowego wynagrodzenia na wezwanie Zamawiającego kosztorysów inwestorskich w okresie ważności: decyzji o pozwoleniu na budowę/ przyjęcia zgłoszenia przez właściwy organ tj.: w okresie 3 lat od dnia w którym decyzja o pozwoleniu na budowę stała się ostateczna.
o) sprawowanie nadzoru autorskiego w rozumieniu art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2023 r., poz. 682, z późn. zm.).
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA IX - POZOSTAŁE INFORMACJE3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
9.1. Informacje dodatkowe Przed zmianą:
Stosownie do art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania
wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. poz. 835, dalej ustawa pwa) z
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września
2019 r. – Prawo zamówień publicznych wyklucza się:
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i
rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o
zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy pwa;
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r.
o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593, 655 i 835) jest osoba
wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub
będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w
sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy pwa;
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29
września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach
określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką
dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę
rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 Stosownie do art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania
wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. poz. 835, dalej ustawa pwa) z
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września
2019 r. – Prawo zamówień publicznych wyklucza się:
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i
rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o
zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy pwa;
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r.
o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593, 655 i 835) jest osoba
wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub
będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w
sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy pwa;
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29
września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach
określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką
dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę
rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy pwa.
Po zmianie:
Stosownie do art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania
wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. poz. 835, dalej ustawa pwa) z
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września
2019 r. – Prawo zamówień publicznych wyklucza się:
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i
rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o
zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy pwa;
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r.
o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593, 655 i 835) jest osoba
wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub
będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w
sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy pwa;
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29
września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach
określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką
dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę
rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 Stosownie do art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania
wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. poz. 835, dalej ustawa pwa) z
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 11 września
2019 r. – Prawo zamówień publicznych wyklucza się:
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i
rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o
zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy pwa;
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r.
o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593, 655 i 835) jest osoba
wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub
będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w
sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy pwa;
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29
września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach
określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką
dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę
rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy pwa.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w rozdziale 3 SWZ.
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA VIII - PROCEDURA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.1. Termin składania ofert Przed zmianą:
2023-10-16 10:00
Po zmianie:
2023-10-17 10:00
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.3. Termin otwarcia ofert Przed zmianą:
2023-10-16 11:00
Po zmianie:
2023-10-17 11:00
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.4. Termin związania ofertą Przed zmianą:
2023-11-14
Po zmianie:
2023-11-15
INNE PRZETARGI PAWŁÓW
- Wyłapanie, transport, przyjęcie do schroniska i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu gminy Pawłów w 2025 r.
- Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Warszówek
więcej: przetargi PAWŁÓW »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Opracowanie dokumentacji projektowej zespołu budynków jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej w miejscowości Twardogóra.
- Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych w zakresie modernizacji rozdzielni nn oraz stacji transformatorowej w budynkach - o ruchu ciągłym
- Modernizacja i przebudowa budynku obsługi MPK w Siedlcach w formule "zaprojektuj i wybuduj" w ramach zadania: Zrównoważona mobilność miejska na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Siedlce
- OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ OBIEKTÓW KUBATUROWYCH W OSTRÓDZIE
- Wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej dla zadania pn. Rozbudowa drogi gminnej nr 105737 L w miejscowości Trawniki.
- Wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej dla zadania pn. Rozbudowa drogi gminnej nr 105737 L w miejscowości Trawniki.
więcej: Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.