Ogłoszenie z dnia 2022-11-16
Powiązane ogłoszenia:
- 2022/BZP 00405878/01 - Ogłoszenie z dnia 2022-10-24
- 2022/BZP 00425295/01 - Modyfikacja z dnia 2022-11-05
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez modernizację infrastruktury
w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ZIELONOGÓRSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770149
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Podgórna 5
1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 65-057
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiat-zielonogorski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiat-zielonogorski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.powiat-zielonogorski.pl/zamowienia_publiczne/11/224/Poprawa_jakosci_zycia_mieszkancow_poprzez_modernizacje_infrastruktury_w_budynkach_Domu_Pomocy_Spolecznej_w_Trzebiechowie/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez modernizację infrastrukturyw budynkach Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-615df543-5375-11ed-8832-4e4740e186ac
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00440541
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-11-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00036298/20/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Zadanie inwestycyjne w ramach programu "Polski Ład" Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez modernizację infrastruktury w budynkach Domu Pomocy Społecznejw Trzebiechowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00405878/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.273.37.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie inwestycji pn. „Poprawa jakości życia mieszkańców poprzez modernizację infrastruktury w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) Wymianę instalacji kanalizacyjnej i wodociągowej w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie, znajdujących się przy ul. Sulechowskiej 1, 66-132 Trzebiechów. Instalację wodociągową należy wykonać z rur wielowarstwowych PE-X. Tam gdzie nie ma możliwości zastosowania rur wielowarstwowych PE-X należy zastosować rury stalowe ocynkowane o połączeniach gwintowanych. Wszystkie piony wodne muszą posiadać zawory odcinające oraz dodatkowo zawory odcinające należy zamontować pod każdą z montowanych umywalek. Montaż nowych umywalek wraz z szafkami i nowymi bateriami w każdym pokoju pensjonariuszy.
Wewnętrzną instalację kanalizacyjną należy wykonać z rur i kształtek kanalizacyjnych systemu niskoszumowego. Piony kanalizacyjne należy wyprowadzić ponad dach i zakończyć rurą wywiewną. Pod pionami należy zamontować rewizje (czyszczaki). W miejscu występowania pionów, które nie są wkute w ściany należy wykonać szacht i obudować go płytami g-k, wykonanych na systemowym ruszcie z profili stalowych. W celu dodatkowego wygłuszenia pionów kanalizacji sanitarnej, należy rury obłożyć wełną mineralną. Instalację kanalizacyjną wyprowadzić na zewnątrz budynków i włączyć do istniejących rur, studzienek.
b) Wymianę wykładzin w pokojach mieszkańców i w wybranych pomieszczeniach biurowych i ogólnodostępnych, obejmującą naprawy stolarskie podłóg, stabilizację poszczególnych elementów drewnianych, wyeliminowanie szczelin między deskami, położenie nowej nawierzchni wykładzinowej PVC z uwzględnieniem likwidacji progów pomiędzy pomieszczeniami, a korytarzem. Ze względu na funkcję jaką pełnią pomieszczenia, jak również ułatwienie utrzymania czystości, wykładzinę należy wywinąć na ścianę na min. 10 cm. Rodzaj i kolorystykę okładziny należy przedstawić celem uzyskania akceptacji przez przedstawiciela Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,
c) Odnowienie drewnianych podłóg, poprzez ich rozebranie, cyklinowanie, naprawę nawierzchni pod parkietem oraz lakierowanie i pastowanie, a także odnowienie posadzek lastriko poprzez usunięcie nieestetycznych cementowych uzupełnień, wykonanie nowych uzupełnień i polerowanie. Sposób postępowania należy uzgodnić z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
d) Remont łazienek w zakresie położenia nowej okładziny z płytek, malowania, wymiany ceramiki sanitarnej wraz z bateriami, z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych, tj. montaż niezbędnych uchwytów ułatwiających korzystanie
z sanitariatów. Remont obejmuje także montaż luster, dozowników na mydło w płynie, podajników na ręczniki papierowe, uchwytów na papier toaletowy, wymianę grzejników. Instalacje elektryczne: w obrębie łazienek zaprojektowano wymianę opraw na oświetlenie LED-owe wraz z okablowaniem oraz akcesoriami (łączniki
i gniazdka).
e) Prace konserwatorsko – restauratorskie dotyczące odtworzenia dekoracji malarskich w pomieszczeniach reprezentacyjnych (stołówka, pokój bilardowy, biuro pracowników socjalnych, biuro kierownika oddziału) oraz dekoracji malarskich biegnących w ciągach komunikacyjnych wszystkich pięter budynku głównego (gdzie mieszkają podopieczni), na głównej klatce schodowej budynku głównego oraz głównej klatce budynku administracyjno – mieszkalnego.
f) Przeprowadzenie prac renowacyjnych ścian i sufitów oraz pomalowanie w kolorze zgodnym z oryginałem oraz w charakterze oryginalnej techniki wszystkich pomieszczeń w budynku głównym, korytarzy, klatek schodowych oraz pomieszczeń biurowych i dwóch klatek schodowych w budynku administracyjno – mieszkalnym. Przeprowadzenie prac renowacyjnych ścian i sufitów oraz pomalowanie wszystkich pomieszczeń w budynku pralni.
g) Położenie nowej okładziny z płytek na ścianach i podłodze w pomieszczeniach pralni, w pomieszczeniach kuchennych i na korytarzach w piwnicy w budynku głównym.
h) Położenie nowej okładziny z płytek i malowanie łazienek i kuchni w mieszkaniach lokatorskich, gdzie była wymieniana instalacja kanalizacyjna i wodociągowa oraz położenie nowej okładziny z płytek na ścianach w pokojach mieszkańców przy umywalkach.
i) Osuszenie zawilgoconych murów, zastosowanie preparatów antygrzybicznych oraz zabezpieczenie muru przed wilgocią poprzez zastosowanie przepon hydroizolacyjnych w miejscach zawilgoconych ścian. Nowe tynki wykonywać
w technologii tynków renowacyjnych spełniających wymagania określone
w instrukcji WTA 2-2-91.
j) Naprawa spękań i odparzeń na suficie w pomieszczeniu terapii zajęciowej
z zastosowaniem zbrojenia tynku siatką cięto – ciągnioną kotwioną mechanicznie.
k) Demontaż i montaż odnowionych frontów drewnianych odbojnic. Wykonanie nowych narożników z drewna w nawiązaniu do innych zabezpieczeń ścian. Renowacji podlegają również drewniane progi wejściowe do pomieszczeń.
Uwaga: wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich i badań konserwatorskich musi być kierowane albo samodzielnie wykonane przez osobę spełniającą wymagania, o których mowa w art. 37a ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Przed przystąpieniem do wykonywania powłok malarskich należy uzgodnić kolorystykę oraz wykonać próby kolorystyczne i przedstawić je celem uzyskania akceptacji przez przedstawiciela LWKZ
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji zawierają załączniki od nr 9-13 SWZ.
4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych w całym zakresie załączonej dokumentacji technicznej.
5. Inwestycja realizowana będzie w czynnym budynku i ważne jest aby wykonanie robót nie kolidowało z bieżącym funkcjonowaniem Domu Pomocy Społecznej
w Trzebiechowie. Wykonawca przed rozpoczęciem prac przedstawi harmonogram rzeczowo - finansowy i ustali z Zamawiającym „front robót” z uwzględnieniem podziału na Etapy przedstawione w pkt 6 poniżej.
6. Realizacja inwestycji podzielona zastała na następujące etapy, które należy wykonywać kolejno po sobie:
1) Etap I: Roboty Budowlane / Roboty – Budynek pralni oraz ok. 1/3 lewego skrzydła budynku głównego. Etap I obejmuje wykonanie min. 15 % wartości brutto całej Inwestycji. Wykonawca po wykonaniu minimum 15% zaawansowania w stosunku do wartości brutto całej Inwestycji zgłasza Zamawiającemu gotowość do odbioru częściowego wykonanych Robót Budowlanych / Robót.
Należy pamiętać, aby prace prowadzić pion po pionie i systematycznie przesuwać się od końca lewego skrzydła do środka budynku.
2) Etap II – Roboty Budowlane / Roboty – ok. 2/3 Budynku Głównego Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie. Etap II obejmuje wykonanie min. 42,5 % wartości brutto całej Inwestycji. Wykonawca po wykonaniu minimum 42,5% zaawansowania w stosunku do wartości brutto całej Inwestycji zgłasza Zamawiającemu gotowość do odbioru częściowego wykonanych Robót Budowlanych / Robót.
Należy pamiętać, aby wszystkie prace prowadzić pion po pionie, zaczynając od końca lewego skrzydła przesuwając się do środka budynku, kierując się ku prawemu skrzydłu, przy czym z przyczyn organizacyjnych pomieszczenie oranżerii, powinno być wykonane w ostatniej części tego etapu. Prace związane z naprawą lastriko i prace konserwatorsko – restauratorskie dotyczące odtworzenia polichromii proponuje się wykonać na samym końcu przedmiotowego etapu.
3) Etap III: Roboty Budowlane / Roboty – pozostała część Budynku Głównego, Budynek administracyjno – mieszkalny - część piwnicy, dwie klatki schodowe, pomieszczenia biurowe i magazynowe znajdujące się na parterze, łazienkę pracowniczą oraz mieszkanie chronione wraz z przyległą łazienką, a także mieszkania lokatorskie
z łazienkami i kuchniami na I i II piętrze oraz budynki mieszkalne przy portierni– mieszkania lokatorskie z łazienkami i kuchnie.
Wykonawca po wykonaniu ostatniego etapu zgłasza Zamawiającemu gotowość do odbioru końcowego wykonanych Robót Budowlanych / Robót.
Należy pamiętać, aby wszystkie prace prowadzić pion po pionie, przy czym pomieszczenie stołówki oraz pokój bilardowy, z przyczyn organizacyjnych, powinny być wykonane w ostatnim etapie Budynku Głównego, podobnie jak prace związane
z naprawą lastriko i prace konserwatorsko – restauratorskie dotyczące odtworzenia polichromii.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45431000-7 - Kładzenie płytek
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W odpowiedzi na ogłoszenie nr 2022/BZP 00405878/01 z dnia 24.10.2022 r. złożono 1 ofertę, której cena przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.INNE PRZETARGI Z ZIELONEJ GÓRY
- NZ.261.13.2025. Sukcesywne dostawy akcesoriów jednokrotnego użytku do posiadanego przez zamawiającego generatora Force Triad z systemem zamykania naczyń Ligasure.
- Dostawa testów i odczynników do diagnostyki laboratoryjnej (odczynniki chemiczne, zestawy diagnostyczne, odczynniki laboratoryjne do diagnostyki chorób zakaźnych)
- NZ.261.10.2025 Sukcesywne dostawy protez głosowych
- Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie 4 cykli szkoleń kompetencyjnych dla pracowników ośrodków pomocy społecznej i centrów usług społecznych z woj. lubuskiego
- Wykonanie usług cateringowych dla jednostek UZ
- Serwisowanie i konserwacja parkometrów oraz zakupy usług pozostałych dla funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Zielonej Górze.
więcej: przetargi w Zielonej Górze »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Przebudowa kanalizacji na terenie m. Nowy Modlin - w formule "zaprojektuj i wybuduj"
- Rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim
- Kompleksowa odbudowa Zagrody Styp - Rekowskich w Płotowie
- Przebudowa drogi gminnej nr 271218K Listówki w km od 0+038,00 do km 0+126,30 w miejscowości Ropa, Gmina Ropa.
- Usługa pełnienia pogotowia technicznego awaryjnego oraz wykonywanie robót remontowo - budowlanych dla Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
- Termomodernizacja i modernizacja budynku przy ul. Fiołkowej 24 - roboty budowlane
więcej: Roboty budowlane »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.