eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Łężyce(12A) Dostawa wraz z montażem i serwisowaniem pomp MBR



Ogłoszenie z dnia 2024-08-12


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
(12A) Dostawa wraz z montażem i serwisowaniem pomp MBR

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: "EKO DOLINA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191680713

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: Al. Parku Krajobrazowego 99

1.4.2.) Miejscowość: Łężyce

1.4.3.) Kod pocztowy: 84-207

1.4.4.) Województwo: pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ekodolina.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ekodolina.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00453709

2.2.) Data ogłoszenia: 2024-08-12

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2024/BZP 00425879

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
Przedmiotem zamówienia jest demontaż wymienionych poniżej pomp oraz dostawa i montaż nowych zamiennych pomp do istniejącej instalacji oczyszczania ścieków wskazanych w tabeli nr 1. Zadanie obejmuje również podłączenie zasilania i wykonanie rozruchu pomp oraz wykonanie przeglądów serwisowych w okresie gwarancyjnym zgodnie z DTR urządzeń.
Tabela nr.1
Lp. funkcja pompy ilość [szt]
1 Pompa strumieniowa 1 1
2 pompa chłodzenia 1
3 Pompa wody chłodzącej 1
4 Pompa zasilająca UF 1
5 Pompa cyrkulacyjna UF 1
6 pompa płucząca UF 1
7 Pompa permeatu UF 1
8 Pompa zasilająca NF 1

Pompy, których dostawa jest przedmiotem zamówienia, będą eksploatowane w instalacji oczyszczania ścieków jako urządzenia zamienne dla pomp wyszczególnionych i opisanych w tabeli nr 3.
Opis istniejącej instalacji należącej do Zamawiającego, w której wykorzystywane będą pompy.
Instalacja oczyszczania ścieków eksploatowana przez Zamawiającego oparta jest o między innym o procesy prowadzone w reaktorze biologicznym, instalacji ultrafiltracji i nanofiltracji.
Biologiczne oczyszczanie
Surowy odciek wraz z osadem czynnym recyrkulowanym z instalacji ultrafiltracji wprowadzany jest do reaktora wstępnej denitryfikacji, gdzie NO3-N jest rozkładany do elementarnych związków azotu w warunkach anoksycznych.
Następnie ścieki kierowane są do reaktora nitryfikacji. W tym napowietrzanym bioreaktorze zanieczyszczenia organiczne poddawane są biodegradacji dzięki osadowi czynnemu do CO2, Azot amonowy zostaje utleniony do azotanów. Następnie mieszanina odcieku z osadem czynnym pompowana jest z reaktora nitryfikacji na usytuowany na zewnątrz reaktora blok ultrafiltracyjny w celu oddzielenia oczyszczonego ścieku. Zagęszczona ciecz zawracana jest jako strumień retentatu do reaktora biologicznego w celu dalszego biologicznego oczyszczania, a ścieki oczyszczone są odprowadzane na zewnątrz.
Ultrafiltracja (UF)
Jednostka ultrafiltracji oparta jest na filtracji membranowej typu cross-flow przy wykorzystaniu ultrafiltracyjnych modułów membranowych.
Wykorzystanie filtracji membranowej pozwala na całkowite zatrzymanie biomasy w systemie. Mieszanina oczyszczonych ścieków z osadem czynnym pompowana jest z bioreaktora przez moduły ultrafiltracyjne w celu separacji oczyszczonego ścieku od osadu czynnego. Zarówno osad czynny wraz z zaabsorbowanymi na nim zanieczyszczeniami jak i zawiesina, makromolekuły i koloidy zatrzymywane są w systemie i zawracane jako retentat do bioreaktora do dalszego oczyszczania.
Ciąg filtracyjny UF składa się z połączonych szeregowo modułów rurowych. Ciąg wyposażony jest w pompę cyrkulacyjną, zapewniającą odpowiednią prędkość przepływu ścieków wzdłuż membran (crossflow) dla redukcji zanieczyszczeń i utrzymywania wysokiego strumienia permeatu.
Moduły ultrafiltracyjne są okresowo płukane i czyszczone. Procesy te przebiegają przy wykorzystaniu wody czystej bądź permeatu gromadzonego w zbiorniku wody płuczącej. Wszystkie wymagane do płukania środki chemiczne są dozowane do tego zbiornika. Płukanie i czyszczenie membran odbywa się automatycznie.
Nanofiltracja (NF)
Instalacja nanofiltracji jest w stanie zatrzymać cząsteczki o masie cząsteczkowej większej niż 300 - 500 Daltonów oraz 2- lub 3-wartościowych jonów. Zatrzymanie rozpuszczonych soli wynosi 80 - 90%. Jedno wartościowe jony mogą być zatrzymane tylko w niewielkim stopniu. Substancje tworzące ChZT oraz azot organiczny są zatrzymywane dzięki nanofiltracji.
Dopływający pod ciśnieniem permeat ultrafiltracji przepływa przez kanały elementów membranowych podlega zatężeniu i opuszcza zbiornik ciśnieniowy jako koncentrat. Permeat NF zbierany jest przez wspólną rurę i odpływa na zewnątrz zbiornika. Wartość proporcji strumienia koncentratu do strumienia permeatu można regulować przy pomocy regulacji ciśnienia w instalacji NF. Okresowo wymagane jest płukanie modułów czystą wodą. Odbywa się to przy pomocy zgromadzonego w zbiorniku wody płuczącej permeatu NF i pompy płuczącej. Permeat z nanofiltracji jest odprowadzany do kanalizacji jako ściek oczyszczony.
Parametry medium do jakiego przeznaczone są pompy.
Parametry medium do jakiego będą wykorzystywane pompy opisano w tabeli nr 2 poniżej.


Tabela nr 2

Lp funkcja pompy Symbol pompy w projekcie medium maksymalne stężenia zanieczyszczeń w medium
pH Azot amonowy CHZT Chlorki Siarczany środki czyszczące do membran
mgN-NH4+/dm3 mg O2/dm3 mg Cl/ dm3 mg SO4/ dm3
1 Pompa strumieniowa B1N1P01 A/B ścieki z osadem czynnym 6-8 2500 10000 3500 600
2 pompa chłodzenia B1H4P01 ścieki z osadem czynnym 6-8 2500 10000 3500 600
3 Pompa wody chłodzącej B1H4P02 woda 6-8 - - - -
4 Pompa zasilająca UF U1Z1P01 ścieki z osadem czynnym 6-8 2500 10000 3500 600
5 Pompa cyrkulacyjna UF U1F1P01 ścieki z osadem czynnym / środki czyszczące do membran - 2500 10000 3500 600 kwaśny - pH 2 ; zasadowy - pH 12 ; podchloryn (aktywny chlor <500 ppm)
6 pompa płucząca UF U1S1P01 ścieki z osadem czynnym / środki czyszczące do membran - 2500 10000 3500 600 kwaśny - pH 2 ; zasadowy - pH 12 ; podchloryn (aktywny chlor <500 ppm)
7 Pompa permatu UF U1P1P01 permeat UF / środki czyszczące do membran - 100 2000 3500 600 kwaśny - pH 2 ; zasadowy - pH 12 ; podchloryn (aktywny chlor <500 ppm)
8 Pompa zasilająca NF N1Z1p01 permeat UF / środki czyszczące do membran - 100 2000 3500 600 kwaśny - pH 2 ; zasadowy - pH 12 ;

Parametry pomp obecnie eksploatowanych przez Zamawiającego, dla których przewidziano dostawę urządzeń zamiennych.
Dostarczone pompy będą wykorzystywane jako urządzenia zamienne dla pomp opisanych
w tabeli nr 3.


Wymagania Zamawiającego
Pompy będące przedmiotem dostawy powinny być dostosowane do montażu i pracy w instalacji Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby dostarczone pompy zamienne umożliwiały w pełni poprawną pracę istniejącej instalacji oczyszczania ścieków.

1. Czas realizacji: 12 tygodni od podpisania umowy.
2. Wykaz dokumentów, które powinny być dostarczone w ramach przedmiotu zamówienia dla każdej z pomp:
• DTR urządzenia w j. polskim – jeden egzemplarz w wersji papierowej i elektronicznej,
• karta katalogowa urządzenia,
• Harmonogram serwisów
3. Dostarczone pompy będą fabrycznie nowe tzn. nigdy wcześniej nieużytkowane i nieuszkodzone oraz wyprodukowane nie wcześniej niż w 2023 r.
4. Po wykonanej dostawie i montażu zostanie wykonana próba mająca na celu potwierdzenie poprawnej pracy pomp w trybie ręcznym i automatycznym.
5. Odbiór kompletnej dostawy wraz z montażem i rozruchem zostanie wykonany na podstawie podpisanego przez Zamawiającego, protokołu odbioru.
6. Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane prace i dostarczone urządzenia: 24 miesiące.
7. W okresie gwarancyjnym wykonawca jest zobowiązany do wykonania przeglądów serwisowych zgodnie z DTR pomp.
Jako przeglądy serwisowe należy rozumieć wskazane w dokumentacji techniczno-ruchowej (DTR) pomp
a) prace konserwacyjne, regulacyjne,
b) okresową kontrolę w celu detekcji usterek, do których przeprowadzenia niezbędna jest specjalistyczna wiedza i kwalifikacje personelu lub specjalistyczne narzędzia.
8. Czynności serwisowe nie obejmują bieżącej kontroli pracy pomp i konserwacji prowadzonej w ramach ich eksploatacji takich, jak np. kontrola nadmiernej głośności pracy pompy lub okresowe smarowanie łożysk wyposażonych w punkty smarownicze.
9. Wykonawca do oferty załączy harmonogram serwisów, sporządzony przy założeniu że pompy będą pracowały w wymiarze czasowym określonym w tabeli poniżej.

UWAGA:
Zamawiający informuje, że na terenie zakładu „EKO DOLINA” Sp. z o.o. obowiązuje system zarządzania środowiskowego zgodny z PN-EN ISO 14001:2015.

Po zmianie:
Przedmiotem zamówienia jest demontaż wymienionych poniżej pomp oraz dostawa i montaż nowych zamiennych pomp do istniejącej instalacji oczyszczania ścieków wskazanych w tabeli nr 1. Zadanie obejmuje również podłączenie zasilania i wykonanie rozruchu pomp oraz wykonanie przeglądów serwisowych w okresie gwarancyjnym zgodnie z DTR urządzeń.
Tabela nr.1
Lp. funkcja pompy ilość [szt]
1 Pompa strumieniowa 1 1
2 pompa chłodzenia 1
3 Pompa wody chłodzącej 1
4 Pompa zasilająca UF 1
5 Pompa cyrkulacyjna UF 1
6 pompa płucząca UF 1
7 Pompa permeatu UF 1
8 Pompa zasilająca NF 1

Pompy, których dostawa jest przedmiotem zamówienia, będą eksploatowane w instalacji oczyszczania ścieków jako urządzenia zamienne dla pomp wyszczególnionych i opisanych w tabeli nr 3.
Opis istniejącej instalacji należącej do Zamawiającego, w której wykorzystywane będą pompy.
Instalacja oczyszczania ścieków eksploatowana przez Zamawiającego oparta jest o między innym o procesy prowadzone w reaktorze biologicznym, instalacji ultrafiltracji i nanofiltracji.
Biologiczne oczyszczanie
Surowy odciek wraz z osadem czynnym recyrkulowanym z instalacji ultrafiltracji wprowadzany jest do reaktora wstępnej denitryfikacji, gdzie NO3-N jest rozkładany do elementarnych związków azotu w warunkach anoksycznych.
Następnie ścieki kierowane są do reaktora nitryfikacji. W tym napowietrzanym bioreaktorze zanieczyszczenia organiczne poddawane są biodegradacji dzięki osadowi czynnemu do CO2, Azot amonowy zostaje utleniony do azotanów. Następnie mieszanina odcieku z osadem czynnym pompowana jest z reaktora nitryfikacji na usytuowany na zewnątrz reaktora blok ultrafiltracyjny w celu oddzielenia oczyszczonego ścieku. Zagęszczona ciecz zawracana jest jako strumień retentatu do reaktora biologicznego w celu dalszego biologicznego oczyszczania, a ścieki oczyszczone są odprowadzane na zewnątrz.
Ultrafiltracja (UF)
Jednostka ultrafiltracji oparta jest na filtracji membranowej typu cross-flow przy wykorzystaniu ultrafiltracyjnych modułów membranowych.
Wykorzystanie filtracji membranowej pozwala na całkowite zatrzymanie biomasy w systemie. Mieszanina oczyszczonych ścieków z osadem czynnym pompowana jest z bioreaktora przez moduły ultrafiltracyjne w celu separacji oczyszczonego ścieku od osadu czynnego. Zarówno osad czynny wraz z zaabsorbowanymi na nim zanieczyszczeniami jak i zawiesina, makromolekuły i koloidy zatrzymywane są w systemie i zawracane jako retentat do bioreaktora do dalszego oczyszczania.
Ciąg filtracyjny UF składa się z połączonych szeregowo modułów rurowych. Ciąg wyposażony jest w pompę cyrkulacyjną, zapewniającą odpowiednią prędkość przepływu ścieków wzdłuż membran (crossflow) dla redukcji zanieczyszczeń i utrzymywania wysokiego strumienia permeatu.
Moduły ultrafiltracyjne są okresowo płukane i czyszczone. Procesy te przebiegają przy wykorzystaniu wody czystej bądź permeatu gromadzonego w zbiorniku wody płuczącej. Wszystkie wymagane do płukania środki chemiczne są dozowane do tego zbiornika. Płukanie i czyszczenie membran odbywa się automatycznie.
Nanofiltracja (NF)
Instalacja nanofiltracji jest w stanie zatrzymać cząsteczki o masie cząsteczkowej większej niż 300 - 500 Daltonów oraz 2- lub 3-wartościowych jonów. Zatrzymanie rozpuszczonych soli wynosi 80 - 90%. Jedno wartościowe jony mogą być zatrzymane tylko w niewielkim stopniu. Substancje tworzące ChZT oraz azot organiczny są zatrzymywane dzięki nanofiltracji.
Dopływający pod ciśnieniem permeat ultrafiltracji przepływa przez kanały elementów membranowych podlega zatężeniu i opuszcza zbiornik ciśnieniowy jako koncentrat. Permeat NF zbierany jest przez wspólną rurę i odpływa na zewnątrz zbiornika. Wartość proporcji strumienia koncentratu do strumienia permeatu można regulować przy pomocy regulacji ciśnienia w instalacji NF. Okresowo wymagane jest płukanie modułów czystą wodą. Odbywa się to przy pomocy zgromadzonego w zbiorniku wody płuczącej permeatu NF i pompy płuczącej. Permeat z nanofiltracji jest odprowadzany do kanalizacji jako ściek oczyszczony.
Parametry medium do jakiego przeznaczone są pompy.
Parametry medium do jakiego będą wykorzystywane pompy opisano w tabeli nr 2 poniżej.


Tabela nr 2

Lp funkcja pompy Symbol pompy w projekcie medium maksymalne stężenia zanieczyszczeń w medium
pH Azot amonowy CHZT Chlorki Siarczany środki czyszczące do membran
mgN-NH4+/dm3 mg O2/dm3 mg Cl/ dm3 mg SO4/ dm3
1 Pompa strumieniowa B1N1P01 A/B ścieki z osadem czynnym 6-8 2500 10000 3500 600
2 pompa chłodzenia B1H4P01 ścieki z osadem czynnym 6-8 2500 10000 3500 600
3 Pompa wody chłodzącej B1H4P02 woda 6-8 - - - -
4 Pompa zasilająca UF U1Z1P01 ścieki z osadem czynnym 6-8 2500 10000 3500 600
5 Pompa cyrkulacyjna UF U1F1P01 ścieki z osadem czynnym / środki czyszczące do membran - 2500 10000 3500 600 kwaśny - pH 2 ; zasadowy - pH 12 ; podchloryn (aktywny chlor <500 ppm)
6 pompa płucząca UF U1S1P01 ścieki z osadem czynnym / środki czyszczące do membran - 2500 10000 3500 600 kwaśny - pH 2 ; zasadowy - pH 12 ; podchloryn (aktywny chlor <500 ppm)
7 Pompa permatu UF U1P1P01 permeat UF / środki czyszczące do membran - 100 2000 3500 600 kwaśny - pH 2 ; zasadowy - pH 12 ; podchloryn (aktywny chlor <500 ppm)
8 Pompa zasilająca NF N1Z1p01 permeat UF / środki czyszczące do membran - 100 2000 3500 600 kwaśny - pH 2 ; zasadowy - pH 12 ;

Parametry pomp obecnie eksploatowanych przez Zamawiającego, dla których przewidziano dostawę urządzeń zamiennych.
Dostarczone pompy będą wykorzystywane jako urządzenia zamienne dla pomp opisanych
w tabeli nr 3.


Wymagania Zamawiającego
Pompy będące przedmiotem dostawy powinny być dostosowane do montażu i pracy w instalacji Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby dostarczone pompy zamienne umożliwiały w pełni poprawną pracę istniejącej instalacji oczyszczania ścieków.

1. Czas realizacji: 140 dni od podpisania umowy.
2. Wykaz dokumentów, które powinny być dostarczone w ramach przedmiotu zamówienia dla każdej z pomp:
• DTR urządzenia w j. polskim – jeden egzemplarz w wersji papierowej i elektronicznej,
• karta katalogowa urządzenia,
• Harmonogram serwisów
3. Dostarczone pompy będą fabrycznie nowe tzn. nigdy wcześniej nieużytkowane i nieuszkodzone oraz wyprodukowane nie wcześniej niż w 2023 r.
4. Po wykonanej dostawie i montażu zostanie wykonana próba mająca na celu potwierdzenie poprawnej pracy pomp w trybie ręcznym i automatycznym.
5. Odbiór kompletnej dostawy wraz z montażem i rozruchem zostanie wykonany na podstawie podpisanego przez Zamawiającego, protokołu odbioru.
6. Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane prace i dostarczone urządzenia: 24 miesiące.
7. W okresie gwarancyjnym wykonawca jest zobowiązany do wykonania przeglądów serwisowych zgodnie z DTR pomp.
Jako przeglądy serwisowe należy rozumieć wskazane w dokumentacji techniczno-ruchowej (DTR) pomp
a) prace konserwacyjne, regulacyjne,
b) okresową kontrolę w celu detekcji usterek, do których przeprowadzenia niezbędna jest specjalistyczna wiedza i kwalifikacje personelu lub specjalistyczne narzędzia.
8. Czynności serwisowe nie obejmują bieżącej kontroli pracy pomp i konserwacji prowadzonej w ramach ich eksploatacji takich, jak np. kontrola nadmiernej głośności pracy pompy lub okresowe smarowanie łożysk wyposażonych w punkty smarownicze.
9. Wykonawca do oferty załączy harmonogram serwisów, sporządzony przy założeniu że pompy będą pracowały w wymiarze czasowym określonym w tabeli poniżej.

UWAGA:
Zamawiający informuje, że na terenie zakładu „EKO DOLINA” Sp. z o.o. obowiązuje system zarządzania środowiskowego zgodny z PN-EN ISO 14001:2015.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.