eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Gronowo ElbląskieOdbudowa Dzwonnicy na cmentarzu ewangelicko-mennonickim w Fiszewie, gmina Gronowo Elbląskie dz. nr.21/2 wraz z odbudową ogrodzenia oraz zabytkowej bramy"



Ogłoszenie z dnia 2024-09-16


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Odbudowa Dzwonnicy na cmentarzu ewangelicko-mennonickim w Fiszewie, gmina Gronowo Elbląskie dz. nr.21/2 wraz z odbudową ogrodzenia oraz zabytkowej bramy”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRONOWO ELBLĄSKIE

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170748070

1.4.) Adres zamawiającego:

1.4.1.) Ulica: ul. Łączności 3

1.4.2.) Miejscowość: Gronowo Elbląskie

1.4.3.) Kod pocztowy: 82-335

1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gminagronowo@gminagronowo.pl,

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminagronowo.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00501638

2.2.) Data ogłoszenia: 2024-09-16

SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA

3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2024/BZP 00423588

3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przed zmianą:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Odbudowa Dzwonnicy na cmentarzu ewangelicko-mennonickim w Fiszewie, gmina Gronowo Elbląskie dz. nr.21/2 wraz z odbudową ogrodzenia oraz zabytkowej bramy” o załączoną dokumentację projektową.
2. Przedmiot zamówienia współfinansowany ze środków pochodzących z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – Polski Ład, RPOZ/2022/11742/PolskiLad
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zadania:
1. Odbudowa zdegradowanej zabytkowej dzwonnicy na cmentarzu ewangelicko-menonickim w Fiszewie
Zadanie obejmuje między innymi:
1. Zakres rozbiórek
1) Rozbiórki
Z uwagi na zły stan obiektu należy wykonać jego remont i wzmocnienie stalowej konstrukcji dzwonnicy. Przed przystąpieniem do ww. prac należy obiekt zabezpieczyć przed jego niekontrolowanym przewróceniem mogącym stworzyć bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia pracowników. Do robót budowlanych obejmujących stalową konstrukcję wieży dzwonnicy należy przystąpić po uprzednim ustawieniu odpowiednich rusztowań. Stalowe elementy dzwonnicy należy poddać renowacji i konserwacji. Prace przy konstrukcji stalowej należy prowadzić bardzo ostrożnie, sposobem ręcznym, w celu pozyskania wszystkich zachowanych elementów w całości. Wszystkie elementy oczyścić. Remont istniejących fundamentów.
2) Elementy projektowane
Zaprojektowano posadowienie obiektu na istniejących fundamentach po uprzednim wykonaniu remontu polegającego na naprawie i uzupełnieniu ubytków betonu oraz uzupełnieniu murowanych ścian fundamentowych. Są to fundamenty pod zamocowanie naroży wieży oraz postawienie ścian obudowy. Zakres pracy obejmuje odtworzenie istniejącej bryły obudowy dzwonnicy w formie określonej w materiałach archiwalnych, a znajdujących się w Urzędzie Ochrony Zabytków. W opracowaniu podano również rozwiązania materiałowe dotyczące konstrukcji stalowej dzwonnicy. Zadaszenie wieży dzwonnicy w formie ostrosłupa prawidłowego czworokątnego oraz krawędzie zadaszenia dzwonnicy, zdobienie w formie rozsuniętych półkoli, wykonać z blachy miedzianej.
2. Zagospodarowanie terenu
Nowe zagospodarowanie terenu powinno przewidzieć dojście piesze do obiektu dzwonnicy.
3. Układ funkcjonalny
Obudowę dzwonnicy odtworzono na rzucie kwadratu. Jest to prosta bryła budynku w technologii tradycyjnej murowanej. Dach odtworzono jako dwuspadowy, żelbetowy z dwiema belkami w układzie podłużnym. W powierzchni płyty dachowej zlokalizowano otwory na liny dzwonów. W ścianie szczytowej południowej zaprojektowano otwór drzwiowy zamknięty łukiem odcinkowym. W ścianach bocznych zaprojektowano pojedyncze otwory okienne zamknięte także łukiem odcinkowym. W ten sposób powstanie niewielkie pomieszczenie. Odtworzony obiekt nie będzie ogrzewany.
4. Ogólne założenia
1. Charakterystyka ogólna założeń projektowych
Projektowana obudowa jest obiektem o podstawie kwadratu posadowionym w sposób bezpośredni. Jest to obiekt parterowy, niepodpiwniczony. Dach dwuspadowy o kącie nachylenia połaci a= 7,5° wykonano w konstrukcji żelbetowej. Pokrycie dachu i obróbki krawędziowe stanowić będzie blacha miedziana. Ściany zewnętrzne jednowarstwowe gr. 25 cm z cegły ceramicznej w kolorze żółtym. Konstrukcję stalową dzwonnicy zaprojektowano (odtworzono) jako ustrój kratownicowy, przestrzenny z typowych walcowanych profili stalowych.
2. Fundamenty
Fundamenty po wykonaniu ich remontu i po uzupełnieniu ubytków betonu przygotować gniazda do osadzenia kotew do zamocowania gałęzi głównych wieży dzwonnicy. W przygotowane gniazda umieścić odpowiednie kotwy ze stali konstrukcyjnej w celu przyszłego zamocowania końców naroży wieży dzwonnicy. W celu zachowania geometrii i rozstawu kotew w fundamentach należy posłużyć się przygotowanym wcześniej szablonem. Gniazda uzupełnić mieszanką z betonu zwykłego C20/25 (B25).
3. Ściany fundamentowe
Istniejące ściany fundamentowe, murowane wyremontować i uzupełnić. Na powierzchniach pionowych ścian fundamentowych wykonać tynk cementowy a następnie izolację przeciwwilgociową z płynnych emulsji asfaltowych. Na górnej powierzchni poziomej ułożyć izolację przeciwwilgociową z papy asfaltowej izolacyjnej z dwóch warstw.
4. Ściany zewnętrzne
Zaprojektowano ściany zewnętrzne jako jednowarstwowe z cegły ceramicznej klasy 150 w kolorze żółtym na historycznej zaprawie murarskiej na bazie naturalnego wapna hydraulicznego (NHL-M Wapienna zaprawa murarska). Wątek muru - krzyżykowy. Mury wykonać ze spoinami zwykłymi ze starannym fugowaniem. Do spoinowania zastosować również historyczną zaprawę na bazie naturalnego wapna hydraulicznego (NHL-F Wapienna zaprawa do spoinowania). W ścianie szczytowej południowej zaprojektowano otwór drzwiowy zamknięty łukiem odcinkowym. W ścianach bocznych zaprojektowano pojedyncze otwory okienne zamknięte także łukiem odcinkowym.
5. Stropodach
Zaprojektowano żelbetowy stropodach monolityczny wylewany z betonu zwykłego C20/25 (B-25) zbrojony prętami ze stali klasy B500 odpowiednik (A-III 34Gs).
6. Stalowa konstrukcja wieży dzwonnicy
Zastosować należy stal S235 odpowiednik (St3SX). Do połączeń zastosować śruby klasy 4,8. Konstrukcję stalową należy zabezpieczyć antykorozyjnie poprzez chemiczną obróbkę powierzchni lub cynkowanie ogniowe. Dopuszcza się również malowanie farbami olejnymi stosowanymi do wyrobów ze stali konstrukcyjnej.
Szczegółowy zakres robót do wykonania został określony w:
1. Projekt archtektoniczno-budowlany– załącznik nr 1 do SWZ,
2. Przedmiar robot (pomocniczo) – załącznik nr 2 do SWZ
2. Odbudowa ogrodzenia oraz zabytkowej bramy
Zadanie obejmuje między innymi:
1. Zaprojektowane ogrodzenie składa się z czterech części „A”, „B”, „C” i „D” obejmujących teren cmentarza. W frontowej części „A” zlokalizowane jest główne wejście i brama wjazdowa na teren cmentarza.
Szczegółowy zakres robót do wykonania został określony w:
1. Projekt architektoniczno-budowlany– załącznik nr 3 do SWZ,
2. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych zwanej dalej STWiOR – załącznik nr 4 do SWZ.
3. Przedmiar robot (pomocniczo) – załącznik nr 5 do SWZ

4. Zamawiający informuje, że w każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne" (m.in. zastosowanie urządzeń), pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia.
5. Przedmiar robót stanowi jedynie materiał pomocniczy do wyceny ofertowej przedmiotu zamówienia i tym samym wynagrodzenia ryczałtowego za wykonanie dzieła stanowiącego przedmiot zamówienia. W związku z powyższym Zamawiający sugeruje Wykonawcom przeprowadzenie we własnym zakresie i na własny koszt wizji lokalnej terenu oraz zaleca wnikliwe zapoznanie się ze wszystkimi warunkami realizacji zadania w celu:
- identyfikacji wszystkich uwarunkowań realizacyjnych przedmiotu zamówienia,
- złożenie prawidłowej i realnej oferty gwarantującej, w przypadku jej wyboru przez Zamawiającego, wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją, przyjęcia na siebie wszelkiego ryzyka i odpowiedzialności z tytułu realizacji wszystkich czynności objętych zamówieniem w zakresie, w jakim doświadczony wykonawca może i powinien przewidzieć.
Rezygnacja z powyższego jest wyborem i ryzykiem Wykonawcy, jeśli niewłaściwie oceni szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia i jego wartość.
6. Minimalny wymagany okres gwarancji dla przedmiotu zamówienia wynosi 36 miesięcy od dnia podpisania (bez uwag) protokołu końcowego robót stwierdzającego wykonanie całego przedmiotu Umowy, maksymalny okres wynosi 60 miesięcy. Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi na przedmiot umowy był równy okresowi udzielonej gwarancji.
7. Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania pełnego zakresu rzeczowego zamówienia z należyta starannością, zgodnie z warunkami przedmiotowego postępowania opisanymi w SWZ (z załącznikami), obowiązującymi przepisami prawa, w tym określonymi w ustawie z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 682 ze zm.), zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, ogólnie przyjętą wiedzą w tym zakresie, ofertą Wykonawcy oraz ustaleniami z Zamawiającym.
8. Wykonawca zapewni obsługę geodezyjną inwestycji, w tym między innymi poprzez, wytyczenie remontowanego odcinka w terenie, bieżącą obsługę geodezyjną w trakcie prowadzonych robót jak również sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej.
9. Zgodnie z art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę pracowników fizycznych bezpośrednio wykonujących roboty budowlane oraz inne czynności niezbędne do wykonania zamówienia (prace ogólnobudowlane, rozbiórkowe, ziemne, roboty budowlane porządkowe).
10. Podwykonawstwo:
1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. Zamawiający
nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
2) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcy oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani – Formularz oferty załącznik nr 6 do SWZ.
3) W przypadku, kiedy Wykonawca nie wskaże w ofercie części, którą zamierza powierzyć Podwykonawcom, Zamawiający przyjmie, że Wykonawca zrealizuje zamówienie samodzielnie.
4) Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia....
Szczegółowe informacje w SWZ.

Po zmianie:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Odbudowa Dzwonnicy na cmentarzu ewangelicko-mennonickim w Fiszewie, gmina Gronowo Elbląskie dz. nr.21/2 wraz z odbudową ogrodzenia oraz zabytkowej bramy” o załączoną dokumentację projektową.
2. Przedmiot zamówienia współfinansowany ze środków pochodzących z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – Polski Ład, RPOZ/2022/11742/PolskiLad
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zadania:
1. Odbudowa zdegradowanej zabytkowej dzwonnicy na cmentarzu ewangelicko-menonickim w Fiszewie
Zadanie obejmuje między innymi:
1. Zakres rozbiórek
1) Rozbiórki
Z uwagi na zły stan obiektu należy wykonać jego remont i wzmocnienie stalowej konstrukcji dzwonnicy. Przed przystąpieniem do ww. prac należy obiekt zabezpieczyć przed jego niekontrolowanym przewróceniem mogącym stworzyć bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia pracowników. Do robót budowlanych obejmujących stalową konstrukcję wieży dzwonnicy należy przystąpić po uprzednim ustawieniu odpowiednich rusztowań. Stalowe elementy dzwonnicy należy poddać renowacji i konserwacji. Prace przy konstrukcji stalowej należy prowadzić bardzo ostrożnie, sposobem ręcznym, w celu pozyskania wszystkich zachowanych elementów w całości. Wszystkie elementy oczyścić. Remont istniejących fundamentów.
2) Elementy projektowane
Zaprojektowano posadowienie obiektu na istniejących fundamentach po uprzednim wykonaniu remontu polegającego na naprawie i uzupełnieniu ubytków betonu oraz uzupełnieniu murowanych ścian fundamentowych. Są to fundamenty pod zamocowanie naroży wieży oraz postawienie ścian obudowy. Zakres pracy obejmuje odtworzenie istniejącej bryły obudowy dzwonnicy w formie określonej w materiałach archiwalnych, a znajdujących się w Urzędzie Ochrony Zabytków. W opracowaniu podano również rozwiązania materiałowe dotyczące konstrukcji stalowej dzwonnicy. Zadaszenie wieży dzwonnicy w formie ostrosłupa prawidłowego czworokątnego oraz krawędzie zadaszenia dzwonnicy, zdobienie w formie rozsuniętych półkoli, wykonać z blachy miedzianej.
2. Zagospodarowanie terenu
Nowe zagospodarowanie terenu powinno przewidzieć dojście piesze do obiektu dzwonnicy.
3. Układ funkcjonalny
Obudowę dzwonnicy odtworzono na rzucie kwadratu. Jest to prosta bryła budynku w technologii tradycyjnej murowanej. Dach odtworzono jako dwuspadowy, żelbetowy z dwiema belkami w układzie podłużnym. W powierzchni płyty dachowej zlokalizowano otwory na liny dzwonów. W ścianie szczytowej południowej zaprojektowano otwór drzwiowy zamknięty łukiem odcinkowym. W ścianach bocznych zaprojektowano pojedyncze otwory okienne zamknięte także łukiem odcinkowym. W ten sposób powstanie niewielkie pomieszczenie. Odtworzony obiekt nie będzie ogrzewany.
4. Ogólne założenia
1. Charakterystyka ogólna założeń projektowych
Projektowana obudowa jest obiektem o podstawie kwadratu posadowionym w sposób bezpośredni. Jest to obiekt parterowy, niepodpiwniczony. Dach dwuspadowy o kącie nachylenia połaci a= 7,5° wykonano w konstrukcji żelbetowej. Pokrycie dachu i obróbki krawędziowe stanowić będzie blacha miedziana. Ściany zewnętrzne jednowarstwowe gr. 25 cm z cegły ceramicznej w kolorze żółtym. Konstrukcję stalową dzwonnicy zaprojektowano (odtworzono) jako ustrój kratownicowy, przestrzenny z typowych walcowanych profili stalowych.
2. Fundamenty
Fundamenty po wykonaniu ich remontu i po uzupełnieniu ubytków betonu przygotować gniazda do osadzenia kotew do zamocowania gałęzi głównych wieży dzwonnicy. W przygotowane gniazda umieścić odpowiednie kotwy ze stali konstrukcyjnej w celu przyszłego zamocowania końców naroży wieży dzwonnicy. W celu zachowania geometrii i rozstawu kotew w fundamentach należy posłużyć się przygotowanym wcześniej szablonem. Gniazda uzupełnić mieszanką z betonu zwykłego C20/25 (B25).
3. Ściany fundamentowe
Istniejące ściany fundamentowe, murowane wyremontować i uzupełnić. Na powierzchniach pionowych ścian fundamentowych wykonać tynk cementowy a następnie izolację przeciwwilgociową z płynnych emulsji asfaltowych. Na górnej powierzchni poziomej ułożyć izolację przeciwwilgociową z papy asfaltowej izolacyjnej z dwóch warstw.
4. Ściany zewnętrzne
Zaprojektowano ściany zewnętrzne jako jednowarstwowe z cegły ceramicznej klasy 150 w kolorze żółtym na historycznej zaprawie murarskiej na bazie naturalnego wapna hydraulicznego (NHL-M Wapienna zaprawa murarska). Wątek muru - krzyżykowy. Mury wykonać ze spoinami zwykłymi ze starannym fugowaniem. Do spoinowania zastosować również historyczną zaprawę na bazie naturalnego wapna hydraulicznego (NHL-F Wapienna zaprawa do spoinowania). W ścianie szczytowej południowej zaprojektowano otwór drzwiowy zamknięty łukiem odcinkowym. W ścianach bocznych zaprojektowano pojedyncze otwory okienne zamknięte także łukiem odcinkowym.
5. Stropodach
Zaprojektowano żelbetowy stropodach monolityczny wylewany z betonu zwykłego C20/25 (B-25) zbrojony prętami ze stali klasy B500 odpowiednik (A-III 34Gs).
6. Stalowa konstrukcja wieży dzwonnicy
Zastosować należy stal S235 odpowiednik (St3SX). Do połączeń zastosować śruby klasy 4,8. Konstrukcję stalową należy zabezpieczyć antykorozyjnie poprzez chemiczną obróbkę powierzchni lub cynkowanie ogniowe. Dopuszcza się również malowanie farbami olejnymi stosowanymi do wyrobów ze stali konstrukcyjnej.
Szczegółowy zakres robót do wykonania został określony w:
1. Projekt archtektoniczno-budowlany– załącznik nr 1 do SWZ,
2. Przedmiar robot (pomocniczo) – załącznik nr 2 do SWZ
2. Odbudowa ogrodzenia oraz zabytkowej bramy
Zadanie obejmuje między innymi:
1. Zaprojektowane ogrodzenie składa się z czterech części „A”, „B”, „C” i „D” obejmujących teren cmentarza. W frontowej części „A” zlokalizowane jest główne wejście i brama wjazdowa na teren cmentarza.
2. W ramach prowadzonego postępowania należy wykonać część A.
Szczegółowy zakres robót do wykonania został określony w:
1. Projekt architektoniczno-budowlany– załącznik nr 3 do SWZ,
2. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych zwanej dalej STWiOR – załącznik nr 4 do SWZ.
3. Przedmiar robot (pomocniczo) – załącznik nr 5 do SWZ

4. Zamawiający informuje, że w każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne" (m.in. zastosowanie urządzeń), pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia.
5. Przedmiar robót stanowi jedynie materiał pomocniczy do wyceny ofertowej przedmiotu zamówienia i tym samym wynagrodzenia ryczałtowego za wykonanie dzieła stanowiącego przedmiot zamówienia. W związku z powyższym Zamawiający sugeruje Wykonawcom przeprowadzenie we własnym zakresie i na własny koszt wizji lokalnej terenu oraz zaleca wnikliwe zapoznanie się ze wszystkimi warunkami realizacji zadania w celu:
- identyfikacji wszystkich uwarunkowań realizacyjnych przedmiotu zamówienia,
- złożenie prawidłowej i realnej oferty gwarantującej, w przypadku jej wyboru przez Zamawiającego, wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją, przyjęcia na siebie wszelkiego ryzyka i odpowiedzialności z tytułu realizacji wszystkich czynności objętych zamówieniem w zakresie, w jakim doświadczony wykonawca może i powinien przewidzieć.
Rezygnacja z powyższego jest wyborem i ryzykiem Wykonawcy, jeśli niewłaściwie oceni szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia i jego wartość.
6. Minimalny wymagany okres gwarancji dla przedmiotu zamówienia wynosi 36 miesięcy od dnia podpisania (bez uwag) protokołu końcowego robót stwierdzającego wykonanie całego przedmiotu Umowy, maksymalny okres wynosi 60 miesięcy. Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi na przedmiot umowy był równy okresowi udzielonej gwarancji.
7. Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania pełnego zakresu rzeczowego zamówienia z należyta starannością, zgodnie z warunkami przedmiotowego postępowania opisanymi w SWZ (z załącznikami), obowiązującymi przepisami prawa, w tym określonymi w ustawie z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 682 ze zm.), zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, ogólnie przyjętą wiedzą w tym zakresie, ofertą Wykonawcy oraz ustaleniami z Zamawiającym.
8. Wykonawca zapewni obsługę geodezyjną inwestycji, w tym między innymi poprzez, wytyczenie remontowanego odcinka w terenie, bieżącą obsługę geodezyjną w trakcie prowadzonych robót jak również sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej.
9. Zgodnie z art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę pracowników fizycznych bezpośrednio wykonujących roboty budowlane oraz inne czynności niezbędne do wykonania zamówienia (prace ogólnobudowlane, rozbiórkowe, ziemne, roboty budowlane porządkowe).
10. Podwykonawstwo:
1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. Zamawiający
nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
2) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcy oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani – Formularz oferty załącznik nr 6 do SWZ.
3) W przypadku, kiedy Wykonawca nie wskaże w ofercie części, którą zamierza powierzyć Podwykonawcom, Zamawiający przyjmie, że Wykonawca zrealizuje zamówienie samodzielnie.
Szczegółowe informacje w SWZ.

3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.1. Termin składania ofert

Przed zmianą:
2024-09-18 10:00

Po zmianie:
2024-10-07 10:00

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.3. Termin otwarcia ofert

Przed zmianą:
2024-09-18 10:15

Po zmianie:
2024-10-07 10:15

3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:

8.4. Termin związania ofertą

Przed zmianą:
2024-10-17

Po zmianie:
2024-11-05

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.