eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi WarszawaUsługi interwencyjne związane z rozbiórką przetamowań i zatorów na ciekach naturalnych na terenie działania Zarządu Zlewni w Żywcu



Ogłoszenie z dnia 2024-09-27


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi interwencyjne związane z rozbiórką przetamowań i zatorów
na ciekach naturalnych na terenie działania Zarządu Zlewni w Żywcu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: monika.kondracka@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r18981,Uslugi-interwencyjne-zwiazane-z-rozbiorka-przetamowan-i-zatorow-na-ciekach-natur.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługi interwencyjne związane z rozbiórką przetamowań i zatorów
na ciekach naturalnych na terenie działania Zarządu Zlewni w Żywcu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c3a1a319-ea99-11ee-b4e0-4ac387c144e3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00519427

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00258491

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: K.ROZ.2710.19.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 46190,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa związana z rozbiórką przetamowań i likwidacją zatorów na ciekach naturalnych na terenie działania Zarządu Zlewni w Żywcu.
2. W ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca będzie realizował usługi rozbiórki przetamowań (w tym tam bobrowych) oraz usuwanie zatorów na ciekach naturalnych poprzez:
- wydobycie elementów przetamowań z koryta rzeki (w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego, że surowiec drzewny stanowiący przetamowanie nadaje się do zagospodarowania zgodnie z „Zarządzeniem nr 77/2022 Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z dnia 22 grudnia 2022 roku w sprawie wprowadzenia instrukcji gospodarowania pozyskanym surowcem drzewnym z terenów stanowiących własność Skarbu Państwa w stosunku do których Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wykonuje prawa właścicielskie” Wykonawca dokona wydobycia kłód i po manipulacji ułoży poza korytem rzeki, a dalszego zagospodarowania dokona Zamawiający);
- przeniesienie elementów przetamowań poza koryto rzeki oraz złożenie w stosy celem rozdrobnienia rębakiem lub zagospodarowanie we własnym zakresie zgodniez obowiązującymi przepisami,
- mechaniczne lub ręczne usunięcie materiału z koryta rzeki w obrębie przetamowań (likwidacja progu przetamowania) wraz z zagospodarowaniem we własnym zakresie zgodnie z obowiązującymi przepisami,
- rozdrobnienie rębakiem gałęzi pochodzących z przetamowania,
- wywóz pozostałości z rozdrobnienia,
- uporządkowanie terenu na skarpach i w obrębie ok. 20 metrów od osi prowadzonych prac (m.in. zbiórka śmieci) po zakończeniu prac wraz z wywozem i zagospodarowaniem
Ponadto:
- przed rozpoczęciem prac związanych z rozbiórką tam bobrowych należy upewnić się, że w obrębie wykonywanych prac nie znajdują się zwierzęta – bobry (Castor fiber). W takim przypadku należy je przepłoszyć w sposób nie powodujący jakiegokolwiek ich zranienia, a w przypadku zasypywania nor bobra, przed wykonaniem czynności należy upewnić się, że nora nie jest użytkowana przez bobra.
- Zaleca się rozbiórkę tam bobrowych oraz likwidację zatorów w sposób ręczny. W przypadku braku takiej możliwości dopuszczalna jest mechaniczna rozbiórka tj. przy udziale sprzętu ciężkiego ale tylko i wyłącznie jeżeli zapisy w uzyskanej decyzji na likwidację tam bobowych dopuszczają takie prace. Prace z użyciem ciężkiego sprzętu należy prowadzić z brzegu. Ponadto wykonawca zobowiązany jest do dokonania przed wejściem w teren mailowego zgłoszenia do użytkownika rybackiego, informując o terminie prac w korycie.
- bezpośrednio po wyciągnięciu elementów przetamowania z koryta rzeki muszą one zostać usunięte z terenu prowadzonych prac. Nie dopuszcza się pozostawienia żadnych pozostałości na skarpach rzek i na gruntach przyległych, chyba że takie wytyczne przekazane zostaną w zleceniu (dotyczy miejsc gdzie jest możliwość pozostawienia rumoszu drzewnego na brzegu koryta)
- zabrania się spalania w ogniskach na skarpach rzeki i na gruntach przyległych zbędnych pozostałości po wydobytych z koryta rzeki elementów przetamowań (w tym drewnianych)
- wszelkie odpady m.in. drewniane należy usunąć w całości bądź przerobić przy użyciu rębarek i wywieźć przetworzone, a pozostałe odpady zagospodarować we własnym zakresie.
Zamawiający zaznacza, że przedmiotowe prace mogą być prowadzone w miejscach trudno dostępnych (m.in. w pobliżu zabudowań, dróg, mostów, linii energetycznych, zbiorników).
3. Jednostkę obmiaru (rozliczeniową) stanowi 1 m3 rozebranego przetamowania lub likwidowanego zatoru.
4. Szacunkowa ilość planowanych przetamowań i zatorów do usunięcia wynosi 160 m3 dla części podstawowej i 160 m3 dla zakresu opcjonalnego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość ograniczenia bądź rozszerzenie zakresu usług w każdym asortymencie usług objętych niniejszym opisem przedmiotu zamówienia.
5. Przekazanie terenu przez Zamawiającego i przejęcie go przez Wykonawcę
do maksymalnie 24 godzin od przesłania zlecenia, rozpoczęcie prac w terenie
od chwili przekazania terenu– prace należy prowadzić nieprzerwanie do czasu usunięcia bezpośredniego zagrożenia powszechnego ludzi i mienia. Wykonawca wprowadzony zostanie na teren realizacji usługi przez osobę nadzorującą protokołem przekazania terenu, po przedłożeniu dokonanego przez Wykonawcę zgłoszenia do PZW. Zakończenie wykonywania prac w terminie do 5 dni roboczych od protokolarnego przekazania terenu.
6. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zapoznania się z następującymi publikacjami:
a) Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania;
https://www.gov.pl/web/klimat/katalog-dobrych-praktyk-w-zakresie-robot-hydrotechnicznych
b) Dobre praktyki utrzymania rzek;
https://www.wwf.pl/sites/default/files/2018-10/Dobre_praktyki_utrzymania_rzek_wyd_II.pdf
c) Renaturyzacja wód – podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych;
https://straznicy.wwf.pl/renaturyzacja-wod-podrecznik-dobrych-praktyk-renaturyzacji-wod- powierzchniowych/
Jednocześnie po zakończeniu prac Wykonawca wskaże w dokumentacji powykonawczej zakres/odcinki prac, które przeprowadzone zostały zgodnie z wytycznymi wraz
z uzasadnieniem, a także przedstawi dokumentację fotograficzną przedstawiającą stan przed oraz po wykonaniu robót.
7. Szczegółowy zakres i rodzaj prac i wymogi jego realizacji określa dokumentacja postępowania w tym w szczególności Opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, wzór umowy stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ, Wykaz dobrych praktyk dla Wykonawców przedsięwzięć stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ.
Wskazane załączniki zawierają wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia co wypełnia przesłanki art. 246 ust. 2 ustawy Pzp.

8. Zamawiający na podstawie art. 441 ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji.
Zamówienie w ramach prawa opcji realizowane będzie na zasadach określonych w umowie oraz zgodnie z poniższymi regulacjami:
8.1 Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji, polegającej na zwiększeniu maksymalnego wynagrodzenia umownego. Maksymalna wartość opcji to 100% wartości wynagrodzenia brutto, określonego w §5 ust. 1 umowy.
8.2 Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od pozyskania środków finansowych na realizację zamówienia w ramach prawa opcji.
8.3 Realizacja zamówienia w ramach opcji odbywa się na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego i obejmuje ten sam zakres prac.
8.4 Od momentu skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, do przedmiotu zamówienia udzielanego w ramach opcji odnoszą się wszystkie zapisy umowy bezpośrednio regulujące kwestie opcji oraz regulujące sposób wykonania umowy oraz obowiązki Wykonawcy w sposób ogólny.
8.5 Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji ze wskazaniem terminu od którego obowiązują wszystkie zapisy dotyczące zamówienia realizowanego w ramach opcji.
8.6 Prawo opcji stanowi wyłączne uprawnienie Zamawiającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o wykonanie przez Zamawiającego tego prawa.
8.7 Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta.
8.8 Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji z realizacji opcji i nie może składać oferty jedynie w zakresie zamówienia podstawowego. Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie tj. zarówno zamówienia podstawowego, jak i objętego prawem opcji.

9. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji prac prowadzić nadzór przyrodniczy na następujących zasadach:
Nadzór przyrodniczy powinien być wykonywany przez osobę /osoby/ posiadającą niezbędne kwalifikacje gwarantujące należyte wykonanie powierzonych obowiązków, tj. osobę /osoby/ z wykształceniem wyższym z zakresu nauk przyrodniczych lub leśnych lub równoważnych. Wykonawca zobowiązany jest wykonać wszystkie czynności przewidziane dla pełnienia nadzoru przyrodniczego oraz sprawozdania z przeprowadzonego nadzoru sumiennie i fachowo, zgodnie zobowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 916 z późn. zm), ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (tj. Dz. U. z 2022r., poz. 2556, 2687) oraz do przestrzegania wytycznych Zamawiającego oraz zgodnie z decyzjami właściwych wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast lub zaleceniami RDOŚ (wymienione dokumenty będą stanowić załącznik do zlecenia o którym mowa w pkt 1.2 lit a i b opisu przedmiotu zamówienia. Wykonawca przed przystąpieniem do prac zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów świadczących o kwalifikacjach osób pełniących nadzór przyrodniczy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71311100-2 - Usługi dodatkowe w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu do wyznaczonego przez Zamawiającego terminu składania ofert
tj. do dnia 04.04.2024r.do godz. 10:00 zostały złożone trzy oferty, przez:
1. ŚLEPECKI JERZY Zakład Robót Inżynieryjnych „EKOINŻ” ul. Beskidzka 19, 34-326 Zarzecze;
2. Budownictwo Specjalistyczne Bartłomiej Hencz ul. Księcia Konrada II 11/16, 06-400 Ciechanów;
3. „MENTRANS” Mencnarowski Franciszek Iłownica 174, 43-394 Rudzica;

Zamawiający podjął czynności badania ofert umożliwiające dokonanie ich oceny w rozumieniu art. 274 ust. 1 ustawy Pzp i w konsekwencji tych czynności odrzucił wszystkie złożone oferty.
Mając na uwadze powyższe Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie z językową wykładnia wskazanego przepisu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.