Ogłoszenie z dnia 2024-10-16
Powiązane ogłoszenia:
- 2024/BZP 00529684/01 - Ogłoszenie z dnia 2024-10-03
- 2024/BZP 00621429/01 - Wynik z dnia 2024-11-28
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Poprawa stanu technicznego zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej w Niedamowie – Gmina Kościerzyna
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOŚCIERZYNA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675184
1.4.) Adres zamawiającego:
1.4.1.) Ulica: ul. Strzelecka 9
1.4.2.) Miejscowość: Kościerzyna
1.4.3.) Kod pocztowy: 83-400
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.4.7.) Numer telefonu: 58 686 59 80
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@koscierzyna.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://koscierzyna.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administracja publiczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00549766
2.2.) Data ogłoszenia: 2024-10-16
SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA
3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2024/BZP 00529684
3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie budynku i wymianie źródła ciepła w Szkole Podstawowej w Niedamowie. W skład zamierzenie budowlanego wchodzą:
• wymiana źródła ciepła (centralnego ogrzewania i przygotowania CWU) na dwie pompy ciepła wspomagane dwoma kotłami na olej opałowy, wraz z robotami towarzyszącymi (przebudową kotłowni, wykonaniem magazynu na olej opałowy, przebudową instalacji)
• budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy generatora PV 40kWp,
• kompleksowa wymiana instalacji oświetleniowej, instalacji gniazd i wypustów w pomieszcze-niach węzła cieplnego, wykonanie instalacji oświetlenia awaryjnego,
• ocieplenie od wewnątrz elewacji północno-zachodniej,
• obniżenie podłogi w piwnicy do wysokości minimalnej pomieszczenia – min. 2,2 m,
• uzupełnienie brakujących spoin na całej powierzchni ceglanej elewacji północno-zachodniej i południowo-wschodniej
Lokalizacja inwestycji – działka nr 73, obręb 0017 Niedamowo, 220604_2 gmina Kościerzyna.
W ramach inwestycji należy wykonać obniżenie podłogi w pomieszczeniach piwnicy do minimalnej ich wysokości, tj. min. 2,2 m. Prace obejmują skucie istniejącej posadzki, wykonanie wykopu i następnie wykonanie nowych warstw posadzkowych. Przed wykonaniem rozbiórki istniejącej posadzki należy zdemontować istniejący kocioł.
Zakres prac budowlanych obejmuje również: wymurowanie ścianki wychwytującej (wanny) przy zbiornikach na olej opałowy, wymianę drzwi wewnętrznych na aluminiowe EI60 oraz wykonanie żel-betowej płyty fundamentowej pod pompy ciepła (na zewnątrz budynku).
Kolejnym etapem jest uzupełnienie zaprawą cementową spoin (fug) w miejscach gdzie są one wykru-szone, zniszczone lub jest ich brak, na północno-zachodniej oraz południowo-wschodniej elewacji budynku. Wykonać należy również ocieplenie północno-zachodniej ściany szczytowej (w poziomie parteru i piętra) od wewnątrz za pomocą płyt mineralnych z silikatu wapiennego o grubości 5 cm, wy-kończonych silikatową farbą paroprzepuszczalną.
Kolejną zaplanowaną pracą jest wymiana źródła ciepła. W budynku przewidziano instalację centralne-go ogrzewania opartą na kaskadzie dwóch pomp ciepła typu powietrze-woda, monoblok o łącznej mocy 80,4 kW ze szczytowym źródłem ciepła w postaci dwóch kotłów na paliwo olejowe o łącznej mocy 61,4 kW. Pompy ciepła zlokalizowane zostaną przy ścianie szczytowej budynku od północno-zachodniej strony w miejscu wskazanym na rysunku. Kotły olejowe, magazyn oleju oraz pozostałe urządzenia zaprojektowane zostały w piwnicy w miejscu istniejącej kotłowni na paliwo stałe. Urzą-dzenia grzewcze pracować będą na parametrze w zakresie 60/50 °C w układzie zamkniętym z zabez-pieczeniem zgodnie z wymaganiami normy PN-B- 02414:1999. Pompy ciepła oraz kotły zabezpieczo-ne będą przed wzrostem nadmiernego ciśnienia zaworami bezpieczeństwa oraz naczyniem przepo-nowym. Pomieszczenia w kompleksie szkolnym ogrzewane są za pomocą grzejników stalowych. W projekcie źródła ciepła przewidziano również możliwość podgrzewania ciepłej wody użytkowej na cele kompleksu szkolnego – obieg nr 4 – 40 kW. Instalacja ciepłej wody użytkowej oraz cyrkulacji zapro-jektowana zostanie w późniejszym etapie. Węzeł przygotowania c.w.u. wyposażono w objętościowy podgrzewacz wody z wężownicą zasilaną z obiegu grzewczego oraz pompę cyrkulacyjną c.w.u. Dobra-no podgrzewacz o pojemności 300 litrów.
Zapas oleju opałowego przechowywany będzie w 2 zbiornikach o konstrukcji dwupłaszczowej o po-jemności 1000l każdy. Bateria zbiorników powinna być zaopatrzona w kompletny układ do napełnia-nia, odpowietrzania i czerpania paliwa.
Zakres inwestycji przewiduje budowę kompletnej instalacji fotowoltaicznej montowanej na dedyko-wanej konstrukcji dla instalacji gruntowych, z podłączeniem systemu fotowoltaicznego do sieci, dzięki czemu podnosi się sprawność całości systemu. System ma dostarczać energię elektryczną dla potrzeb własnych budynków. W razie braku energii wytwarzanej z paneli fotowoltaicznych, następuje dopro-wadzenie energii do odbiorników z sieci energetycznej. Nadprodukcja energii elektrycznej nad zapo-trzebowaniem - wymagane ze strony Inwestora jest zapewnienie mocy przyłączeniowej 40kW (wy-stąpienie o zwiększenie mocy przyłączeniowej z 12,5kW do 40kW z wyniesieniem układu pomiarowe-go do złącza kablowo-pomiarowego, podpisanie umowy przyłączeniowej oraz umowy sprzedażowej); projektowana jest instalacja fotowoltaiczna o mocy generatora fotowoltaicznego – 40kWp.
W związku ze zwiększeniem mocy przyłączeniowej i wyniesieniem układu pomiarowego z budynku, należy przebudować zasilanie do rozdzielni głównej szkoły poprzez przeciwpożarowy wyłącznik prą-du.
Zaprojektowana została instalacja fotowoltaiczna o mocy generatora PV 40kWp. Projektuje się przy-łączenie projektowanej instalacji fotowoltaicznej do rozdzielni kotłowni RK – projektowanej w ramach opracowania zasilania pompy ciepła.
W ramach opracowania dotyczącego instalacji fotowoltaicznej projektowane jest wyniesienie układu pomiarowego do złącza pomiarowego, przebudowa zasilania budynku wraz z montażem certyfiko-wanego zestawu Przeciwpożarowego Wyłącznika Prądu.
Przedmiot inwestycji obejmuje wykonanie instalacji elektrycznej węzła cieplnego. W ramach niniej-szego opracowania, dla potrzeb zasilania urządzeń grzewczych projektuje się montaż rozdzielni elek-trycznej RK.
W pomieszczeniach węzła cieplnego należy kompleksowo zdemontować istniejącą instalację oświetle-niową, a następnie wykonać nową instalację oświetleniową z zastosowaniem opraw w technologii LED. Dla potrzeb zasilania obwodów oświetlenia podstawowego zaleca się stosowanie przewodów bezhalogenowych.
Oświetlenie ewakuacyjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie pomieszczeń w przypadku braku oświetlenia podstawowego z powodu awarii lub pożaru. Oprawy ewakuacyjne – muszą umożliwić bezpieczne opuszczanie budynku w razie zaniku napięcia podstawowego. Do celów oświetlenia ewa-kuacyjnego służyć będą oprawy oświetlenia LED.
W pomieszczeniach węzła cieplnego projektuje się instalację gniazd wtyczkowych 1-fazowych ogól-nych. Zasilanie gniazd 1-fazowych zaleca się wykonać z zastosowaniem przewodów bezhalogeno-wych.
Instalacja przeciwporażeniowa - ochronę podstawową stanowi izolacja podstawowa. Zastosowano ochronę przy uszkodzeniu poprzez samoczynne wyłączanie zasilania wyłącznikami różnicowoprądo-wymi oraz połączenia wyrównawcze pomiędzy urządzeniami grzewczymi.
Instalacja przeciwprzepięciowa oraz odgromowa - w projektowanej podrozdzielni RK należy zastoso-wać warystorowe ograniczniki przepięć typu 2. W ramach niniejszego opracowania nie przewiduje się przebudowy instalacji odgromowej budynku. W związku z instalacją przeciwprzepięciową projektuje się uziemienie złącza pomiarowego i przeciwpożarowego wyłącznika prądu.
Budynek włączony jest do Gminnej Ewidencji Zabytków.
Ostateczny rodzaj materiałów budowlanych, tj. model, typ i kolorystykę Zamawiający wybierze na etapie realizacji, po podpisaniu umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załączona dokumentacja projektowa oraz specy-fikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
Roboty będą realizowane na czynnym obiekcie będącym w ciągłym użytkowaniu (z wyjątkiem okre-su ferii i wakacyjnego). Ponadto w okresie grzewczym należy zapewnić ciągłość pracy źródła ciepła i instalacji grzewczej.
W związku z powyższym należy zachować szczególne warunki bezpieczeństwa dla osób przebywają-cych w budynku szkolnym. W razie potrzeby wykonawca zabezpiecza elementy wyposażenia unie-możliwiające mu wykonanie danego zakresu robót. Roboty głośne (skuwania, rozbiórki mechaniczne) należy prowadzić po wcześniejszym zgłoszeniu i uzgodnieniu godzin realizacji. Wykonawca przedstawi przed rozpoczęciem prac szczegółowy harmonogram realizacji prac poszczególnych zakresów.
Na stronie internetowej Zamawiający umieszcza również przedmiary robót, lecz służą one tylko jako materiał informacyjny o charakterze pomocniczym, niebędący załącznikiem do SWZ i niebędący do-kumentem obowiązującym w niniejszym postepowaniu. Wykonawca może z niego skorzystać na za-sadzie dobrowolności i na własną odpowiedzialność.
Przedmiot zamówienia współfinansowany jest w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabyt-ków.
Zgodnie z zapisami art. 91 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że nie dokonuje podziału zamówienia na części. Roboty winny być wykonane przez jednego wykonawcę ze względu na technologiczną spójność.
Dokonanie wymuszonego podziału zamówienia na zbyt małe części mogłoby spowodować niskie zainteresowanie tym zamówieniem nawet wśród wykonawców z sektora MŚP.
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia lub innych rozdziałach niniejszej SWZ nastąpi odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z zapisami opisu przedmiotu zamówienia, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych i jakości nie gorszych od założonych w w/w dokumentach.We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zmawiający, ze względu na brak możliwości opisania przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych lub systemów referencji technicznych, bądź wskazane są znaki towarowe, patenty, źródła pochodzenia lub szczególne procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków Zamawiający informuje, że pozostałe informacje dotyczące rozwiązań równoważnych znajdują się w rozdziale IV SWZ.
Po zmianie:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie budynku i wymianie źródła ciepła w Szkole Podstawowej w Niedamowie. W skład zamierzenie budowlanego wchodzą:
• wymiana źródła ciepła (centralnego ogrzewania i przygotowania CWU) na dwie pompy ciepła wspomagane dwoma kotłami na olej opałowy, wraz z robotami towarzyszącymi (przebudową kotłowni, wykonaniem magazynu na olej opałowy, przebudową instalacji)
• budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy generatora PV 40kWp,
• kompleksowa wymiana instalacji oświetleniowej, instalacji gniazd i wypustów w pomieszcze-niach węzła cieplnego, wykonanie instalacji oświetlenia awaryjnego,
• ocieplenie od wewnątrz elewacji północno-zachodniej,
• obniżenie podłogi w piwnicy do wysokości minimalnej pomieszczenia – min. 2,2 m,
• uzupełnienie brakujących spoin na całej powierzchni ceglanej elewacji północno-zachodniej i południowo-wschodniej
Lokalizacja inwestycji – działka nr 73, obręb 0017 Niedamowo, 220604_2 gmina Kościerzyna.
W ramach inwestycji należy wykonać obniżenie podłogi w pomieszczeniach piwnicy do minimalnej ich wysokości, tj. min. 2,2 m. Prace obejmują skucie istniejącej posadzki, wykonanie wykopu i następnie wykonanie nowych warstw posadzkowych. Przed wykonaniem rozbiórki istniejącej posadzki należy zdemontować istniejący kocioł.
Zakres prac budowlanych obejmuje również: wymurowanie ścianki wychwytującej (wanny) przy zbiornikach na olej opałowy, wymianę drzwi wewnętrznych na aluminiowe EI60 oraz wykonanie żel-betowej płyty fundamentowej pod pompy ciepła (na zewnątrz budynku).
Kolejnym etapem jest uzupełnienie zaprawą cementową spoin (fug) w miejscach gdzie są one wykru-szone, zniszczone lub jest ich brak, na północno-zachodniej oraz południowo-wschodniej elewacji budynku. Wykonać należy również ocieplenie północno-zachodniej ściany szczytowej (w poziomie parteru i piętra) od wewnątrz za pomocą płyt mineralnych z silikatu wapiennego o grubości 5 cm, wy-kończonych silikatową farbą paroprzepuszczalną.
Kolejną zaplanowaną pracą jest wymiana źródła ciepła. W budynku przewidziano instalację centralne-go ogrzewania opartą na kaskadzie dwóch pomp ciepła typu powietrze-woda, monoblok o łącznej mocy 80,4 kW ze szczytowym źródłem ciepła w postaci dwóch kotłów na paliwo olejowe o łącznej mocy 61,4 kW. Pompy ciepła zlokalizowane zostaną przy ścianie szczytowej budynku od północno-zachodniej strony w miejscu wskazanym na rysunku. Kotły olejowe, magazyn oleju oraz pozostałe urządzenia zaprojektowane zostały w piwnicy w miejscu istniejącej kotłowni na paliwo stałe. Urzą-dzenia grzewcze pracować będą na parametrze w zakresie 60/50 °C w układzie zamkniętym z zabez-pieczeniem zgodnie z wymaganiami normy PN-B- 02414:1999. Pompy ciepła oraz kotły zabezpieczo-ne będą przed wzrostem nadmiernego ciśnienia zaworami bezpieczeństwa oraz naczyniem przepo-nowym. Pomieszczenia w kompleksie szkolnym ogrzewane są za pomocą grzejników stalowych. W projekcie źródła ciepła przewidziano również możliwość podgrzewania ciepłej wody użytkowej na cele kompleksu szkolnego – obieg nr 4 – 40 kW. Instalacja ciepłej wody użytkowej oraz cyrkulacji zapro-jektowana zostanie w późniejszym etapie. Węzeł przygotowania c.w.u. wyposażono w objętościowy podgrzewacz wody z wężownicą zasilaną z obiegu grzewczego oraz pompę cyrkulacyjną c.w.u. Dobra-no podgrzewacz o pojemności 300 litrów.Zamawiający dopuszcza pompy ciepła typu Split.
Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym lokalizację montażu pompy ciepła.
Zapas oleju opałowego przechowywany będzie w 2 zbiornikach o konstrukcji dwupłaszczowej o po-jemności 1000l każdy. Bateria zbiorników powinna być zaopatrzona w kompletny układ do napełnia-nia, odpowietrzania i czerpania paliwa.
Zakres inwestycji przewiduje budowę kompletnej instalacji fotowoltaicznej montowanej na dedyko-wanej konstrukcji dla instalacji gruntowych, z podłączeniem systemu fotowoltaicznego do sieci, dzięki czemu podnosi się sprawność całości systemu. System ma dostarczać energię elektryczną dla potrzeb własnych budynków. W razie braku energii wytwarzanej z paneli fotowoltaicznych, następuje dopro-wadzenie energii do odbiorników z sieci energetycznej. Nadprodukcja energii elektrycznej nad zapo-trzebowaniem - wymagane ze strony Inwestora jest zapewnienie mocy przyłączeniowej 40kW (wy-stąpienie o zwiększenie mocy przyłączeniowej z 12,5kW do 40kW z wyniesieniem układu pomiarowe-go do złącza kablowo-pomiarowego, podpisanie umowy przyłączeniowej oraz umowy sprzedażowej); projektowana jest instalacja fotowoltaiczna o mocy generatora fotowoltaicznego – 40kWp.
W związku ze zwiększeniem mocy przyłączeniowej i wyniesieniem układu pomiarowego z budynku, należy przebudować zasilanie do rozdzielni głównej szkoły poprzez przeciwpożarowy wyłącznik prą-du.
Zaprojektowana została instalacja fotowoltaiczna o mocy generatora PV 40kWp. Projektuje się przy-łączenie projektowanej instalacji fotowoltaicznej do rozdzielni kotłowni RK – projektowanej w ramach opracowania zasilania pompy ciepła.
W ramach opracowania dotyczącego instalacji fotowoltaicznej projektowane jest wyniesienie układu pomiarowego do złącza pomiarowego, przebudowa zasilania budynku wraz z montażem certyfiko-wanego zestawu Przeciwpożarowego Wyłącznika Prądu.
Przedmiot inwestycji obejmuje wykonanie instalacji elektrycznej węzła cieplnego. W ramach niniej-szego opracowania, dla potrzeb zasilania urządzeń grzewczych projektuje się montaż rozdzielni elek-trycznej RK.
W pomieszczeniach węzła cieplnego należy kompleksowo zdemontować istniejącą instalację oświetle-niową, a następnie wykonać nową instalację oświetleniową z zastosowaniem opraw w technologii LED. Dla potrzeb zasilania obwodów oświetlenia podstawowego zaleca się stosowanie przewodów bezhalogenowych.
Oświetlenie ewakuacyjne ma zapewnić bezpieczne opuszczenie pomieszczeń w przypadku braku oświetlenia podstawowego z powodu awarii lub pożaru. Oprawy ewakuacyjne – muszą umożliwić bezpieczne opuszczanie budynku w razie zaniku napięcia podstawowego. Do celów oświetlenia ewa-kuacyjnego służyć będą oprawy oświetlenia LED.
W pomieszczeniach węzła cieplnego projektuje się instalację gniazd wtyczkowych 1-fazowych ogól-nych. Zasilanie gniazd 1-fazowych zaleca się wykonać z zastosowaniem przewodów bezhalogeno-wych.
Instalacja przeciwporażeniowa - ochronę podstawową stanowi izolacja podstawowa. Zastosowano ochronę przy uszkodzeniu poprzez samoczynne wyłączanie zasilania wyłącznikami różnicowoprądo-wymi oraz połączenia wyrównawcze pomiędzy urządzeniami grzewczymi.
Instalacja przeciwprzepięciowa oraz odgromowa - w projektowanej podrozdzielni RK należy zastoso-wać warystorowe ograniczniki przepięć typu 2. W ramach niniejszego opracowania nie przewiduje się przebudowy instalacji odgromowej budynku. W związku z instalacją przeciwprzepięciową projektuje się uziemienie złącza pomiarowego i przeciwpożarowego wyłącznika prądu.
Budynek włączony jest do Gminnej Ewidencji Zabytków.
Ostateczny rodzaj materiałów budowlanych, tj. model, typ i kolorystykę Zamawiający wybierze na etapie realizacji, po podpisaniu umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załączona dokumentacja projektowa oraz specy-fikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
Roboty będą realizowane na czynnym obiekcie będącym w ciągłym użytkowaniu (z wyjątkiem okre-su ferii i wakacyjnego). Ponadto w okresie grzewczym należy zapewnić ciągłość pracy źródła ciepła i instalacji grzewczej.
W związku z powyższym należy zachować szczególne warunki bezpieczeństwa dla osób przebywają-cych w budynku szkolnym. W razie potrzeby wykonawca zabezpiecza elementy wyposażenia unie-możliwiające mu wykonanie danego zakresu robót. Roboty głośne (skuwania, rozbiórki mechaniczne) należy prowadzić po wcześniejszym zgłoszeniu i uzgodnieniu godzin realizacji. Wykonawca przedstawi przed rozpoczęciem prac szczegółowy harmonogram realizacji prac poszczególnych zakresów.
Na stronie internetowej Zamawiający umieszcza również przedmiary robót, lecz służą one tylko jako materiał informacyjny o charakterze pomocniczym, niebędący załącznikiem do SWZ i niebędący do-kumentem obowiązującym w niniejszym postepowaniu. Wykonawca może z niego skorzystać na za-sadzie dobrowolności i na własną odpowiedzialność.
Przedmiot zamówienia współfinansowany jest w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabyt-ków.
Zgodnie z zapisami art. 91 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że nie dokonuje podziału zamówienia na części. Roboty winny być wykonane przez jednego wykonawcę ze względu na technologiczną spójność.
Dokonanie wymuszonego podziału zamówienia na zbyt małe części mogłoby spowodować niskie zainteresowanie tym zamówieniem nawet wśród wykonawców z sektora MŚP.
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia lub innych rozdziałach niniejszej SWZ nastąpi odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z zapisami opisu przedmiotu zamówienia, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych i jakości nie gorszych od założonych w w/w dokumentach.We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zmawiający, ze względu na brak możliwości opisania przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych lub systemów referencji technicznych, bądź wskazane są znaki towarowe, patenty, źródła pochodzenia lub szczególne procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków Zamawiający informuje, że pozostałe informacje dotyczące rozwiązań równoważnych znajdują się w rozdziale IV SWZ.
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA VIII - PROCEDURA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.1. Termin składania ofert Przed zmianą:
2024-10-21 12:00
Po zmianie:
2024-10-23 12:00
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.3. Termin otwarcia ofert Przed zmianą:
2024-10-21 12:30
Po zmianie:
2024-10-23 12:30
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.4. Termin związania ofertą Przed zmianą:
2024-11-19
Po zmianie:
2024-11-21
INNE PRZETARGI Z KOŚCIERZYNY
- Zakup średniego używanego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostomiu
- Modernizacja ewidencji gruntów i budynków dla obrębu ewidencyjnego Nowy Bukowiec, gmina Stara Kiszewa
- Modernizacja kanalizacji deszczowej ul. 3 Maja - Szopińskiego w Kościerzynie
- Budowa linii kablowej oświetlenia ulicznego 0,4 kV w Kościerzynie, ul. Drogowców
- Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku Sali wiejskiej na potrzeby punktu przedszkolnego w miejscowości Niedamowo
więcej: przetargi w Kościerzynie »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Przebudowa obiektów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Mrągowie wraz z dociepleniem
- Budowa budynku magazynowego na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie
- Wykonanie remontu instalacji C.O. w Urzędzie Skarbowym w Garwolinie w trybie zaprojektuj i wybuduj
- ,, Modernizacja oczyszczalni ścieków,,
- Wykonanie robót budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenów zieleni w ramach inwestycji pt. Zagospodarowanie Placu Powstańców Warszawy oraz pielęgnacja zieleni.
- Remont pomieszczeń znajdujących się w budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy przy al. Komisji Edukacji Narodowej 61 w Warszawie.
więcej: Instalacje słoneczne »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.