eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi WrocławRozbiórka budynku obory wraz z fundamentem zlokalizowanego na terenie działki nr 929/5 w miejscowości Dobromierz, gm. Dobromierz



Ogłoszenie z dnia 2024-11-08


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka budynku obory wraz z fundamentem zlokalizowanego na terenie działki nr 929/5 w miejscowości Dobromierz, gm. Dobromierz

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Terenowy we Wrocławiu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mińska 60

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 54-610

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.wroclaw@kowr.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kowr.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kowr.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbiórka budynku obory wraz z fundamentem zlokalizowanego na terenie działki nr 929/5 w miejscowości Dobromierz, gm. Dobromierz

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f9027e93-a1d1-4541-9546-6b9402ccb677

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00587501

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-11-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00219763/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Rozbiórka budynku gospodarczego - obory wraz z fundamentami zlokalizowanego na terenie działki nr 329/5 przy ul. Świdnickiej w miejscowości Dobromierz

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00497506

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRO.WOP.260.29.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 373655,95 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka budynku obory wraz z fundamentem zlokalizowanego na terenie działki nr 929/5 w Dobromierzu, gm. Dobromierz Zgodnie z decyzją PINB nr 711/2024 z dnia 31.07.2024
Budynek dwukondygnacyjny nie podpiwniczony o bryle w rzucie prostokąta. Parter budynku stanowił pomieszczenia do chowu zwierząt oraz pomieszczenia do przechowywania pasz. Druga kondygnacja stanowiła przestrzeń do przechowywania płodów rolnych.
Budynek gospodarczy – obora
- wymiary zewnętrzne 58,32m x (od 12,77m do 14,75m),
- powierzchnia zabudowy wynosi 843,73m2
- powierzchnia całkowita wynosi 708,08m2,
- kubatura budynku wynosi 7191,92m3
- wysokość do kalenicy 13,51m,
- wysokość attyki 5,67m,
- wysokość okapu 4,58m.

Roboty powinny być prowadzone tak, aby nie została naruszona stateczność rozbieranego obiektu oraz tak, aby usuwanie jednego elementu konstrukcyjnego nie wywołało utraty stateczności i przewrócenia się innego fragmentu konstrukcji. W razie potrzeby stosować montażowe podparcia.
Gruz i materiały drobnicowe należy usuwać na bieżąco poza rejon robót, do kontenerów, w sposób zabezpieczający przed pyleniem.

Zakres i sposób prowadzenia robót rozbiórkowych
Prace należy wykonywać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 30 sierpnia 2004 r. w sprawie warunków i trybu postępowania w sprawach rozbiórek nieużytkowanych lub niewykończonych obiektów budowlanych (Dz.U. 2004 nr 198 poz. 2043 wraz z późniejszymi zmianami).
Teren wymaga rozpoznania i oznakowania stref i miejsc niebezpiecznych. Upewnienia się, czy w terenie nie występują studzienki i kanały, podziemne o niższej nośności lub lokalne zagłębienia. Dojazd na teren działki możliwy drogą dojazdową, utwardzoną. Powierzchnia działki zapewnia dostateczną ilość miejsca do realizacji robót, tymczasowego składowania materiałów pochodzących z rozbiórki, materiałów przeznaczonych do utylizacji oraz materiałów do odzysku.
Przed przystąpieniem do robót rozbiórkowych teren rozbiórki należy zamknąć dla osób nieupoważnionych. Ogrodzić teren w sposób, który jednoznacznie i trwale oddzieli rejon prac rozbiórkowych wraz ze strefą niebezpieczną. Teren wokół obiektów ogrodzić ogrodzeniem przestawnym i oznakować znakami pionowymi informacyjnymi i ostrzegawczymi o treści:
■ TEREN ROZBIÓRKI - WSTĘP WZBRONIONY
■ UWAGA - PRZEJŚCIE NIEBEZPIECZNE
■ STREFA ROZBIÓRKI - ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ
■ UWAGA - ROBOTY ROZBIÓRKOWE NA WYSOKOŚCI
Wykonać ogrodzenie terenu wraz z bramą przejazdową szerokości 4,0 m.
Wygospodarować na terenie działki, plac przeznaczony na składowanie sprzętu, na tymczasowe składowanie gruzu i stali złomowej, plac manewrowy dla maszyny załadunkowej i postoju samochodów. Zapewnić niezbędne minimum powierzchni do manewrowania samochodami do wywozu gruzu. Konieczne jest również usunięcie krzewów i samosiewów z bezpośredniego sąsiedztwa.
Wykonawca odpowiada za wszelkie szkody powstałe w środowisku naturalnym spowodowane swoimi działaniami.
Obowiązkiem wykonawcy jest stałe utrzymywanie podczas prac rozbiórkowych czystości dróg dojazdowych asfaltowych do nieruchomości, na których będą prowadzone prace rozbiórkowe.
W celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa, sprawdzić obecną aktywację napowietrznych przyłączy energetycznych. Czynności wykonać poprzez wyspecjalizowane służby Zakładu Energetycznego.
Przed przystąpieniem do robót, bezwzględnie sprawdzić przebieg instalacji kanalizacyjnej. Powiadomić gestorów czynnych sieci znajdujących się w obszarze działki oraz działek sąsiednich. Wymagany stały monitoring uzbrojenia terenu.
Wyburzenie budynku wykonać ręcznie oraz przy użyciu specjalistycznych maszyn samojezdnych, wyposażonych w osprzęt burzący, przystosowany do kruszenia kamienia, cegły, betonu i cięcia stali. Budynek wyburzać sukcesywnie obalając konstrukcję murów do wnętrza obiektu.
Kolejność prac:
 prace oraz roboty przygotowawcze
 demontaż instalacji wewnętrznych oraz urządzeń uprzednio odłączonych od zasilania, wewnętrznych instalacji elektrycznych (tj. rozdzielni elektrycznej, licznika elektrycznego, oświetlenia, gniazd, włączników),
 rozbiórka eternitu zadaszenie wejścia.
 demontaż stolarki drzwiowej i okiennej
 demontaż pokrycia dachu – ręcznie (szczegółowo opisane demontaż z płyt azbestowych poniżej)
 demontaż pokrycia papowego
 rozbiórka kominów – ręcznie
 rozbiórka konstrukcji drewnianej dachu
 rozbiórka częściowa ścian – ręcznie przy budynku sąsiednim
 rozbiórka częściowa stropu odcinkowego – ręcznie przy budynku sąsiednim
 wycięcie stropu odcinkowego przy budynku sąsiednim – ręcznie
 rozbiórka stropów – ręcznie i mechanicznie
 rozbiórka ścian – ręcznie i mechanicznie
 rozbiórka posadzek i fundamentów mechanicznie
 instalacja elektryczna do całkowitego demontażu
 uporządkowanie placu rozbiórki, uzupełnieni ubytków gruntu.
 zasypanie wykopów oraz zasypanie objętości po fundamentach gruntem – ziemia, piasek – nie gruzem – wraz z zagęszczeniem warstwami co 20-30cm,
 uporządkowanie terenu po wykonaniu robót rozbiórkowych, plantowanie terenu,
 wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej oraz zgłoszenie przez Wykonawcę zmian w ewidencji we właściwym terenowo Starostwie Powiatowym.

Demontaż elementów konstrukcji po usunięciu obciążeń działających na element poza ciężarem własnym. Wyburzenie wykonywać od góry, zgodnie z zasadą stopniowego zmniejszania obciążeń elementów konstrukcyjnych. W trakcie realizacji robót nie dopuszczać do naruszenia stateczność obiektu lub niekontrolowanego przemieszczania się demontowanych elementów. Demontaż jednego elementu nie może powodować niekontrolowanego przemieszczenia się innego fragmentu konstrukcji. Niedopuszczalne wykonywanie rozbiórki poprzez podcinanie lub podkopywanie konstrukcji od dołu.

Uwaga
Roboty należy tak prowadzić żeby nie naruszyć stateczności obiektu sąsiadującego a zwłaszcza budynku który nie podlega rozbiórce. W pierwszej kolejności należy uporządkować elementy pokrycia oraz elementy więźby dachowej które uległy zawaleniu – od strony północno – wschodniej. Kolejno rozebrać ściany attyki, rozebrać wypełnienie stropu odcinkowego ceramicznego, odciąć elementy stalowe stropu odcinkowego (dwuteowniki stalowe osadzone w ścianie budynku sąsiedniego) od ściany budynku który nie ulega rozbiórce. Pozostałą rozbiórkę ściany przy budynku sąsiednim prowadzić ręcznie.

Z uwagi na wykonanie pokrycia daszku nad wejściem do budynku z płyt eternitu falistego, a wiec wyrobu zawierającego azbest, zasadnicze roboty rozbiórkowe budynków należy rozpocząć od usunięcia tych szkodliwych materiałów. Płyty eternitowe przymocowane do konstrukcji drewnianej za pomocą łat.
Ilości płyt eternitu na połaci dachowej wynosi – 7,0 m2

Budynek przeznaczony do rozbiórki jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków.

Zgodnie z postanowieniem 380/2024 z dnia 22.07.2024 r. wydanym przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w trakcie prac rozbiórkowym zachować należy piaskowe kolumny podtrzymujące sklepienia wnętrz obory. Kolumny piaskowe należy złożyć w budynku sąsiednim przyległym do budynku planowanej rozbiórki (na tej samej działce), poprzez ich ułożenie na paletach lub podkładach drewnianych.

Zamawiający nie został zobowiązany do zapewnienia nadzoru archeologicznego podczas prowadzonych robót rozbiórkowych, jednakże jeśli w trakcie robót ziemnych, przez
przypadek odnalezione zostałby by przedmioty, które można uznać za zabytkowe. Kierownik
budowy/rozbiórki powinien o takim fakcie powiadomić organ konserwatorski.

Z uwagi na lokalizację budynku, konieczne będzie zajęcie pasa drogowego drogi gminnej. Należy zapewnić bezpieczeństwo ruchu kołowego i pieszego w trakcie prowadzenia robót rozbiórkowych

Szczegółowy zakres prac określony został w dokumentacji projektowej, projekcie umowy, przedmiarze robót, opisie robót rozbiórkowych. Wymieniona dokumentacja stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia i znajduje się na stronie internetowej Zamawiającego https://kowr.eb2b.com.pl/ w zakładce przedmiotowego postępowania

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45262660-5 - Usuwanie azbestu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 23

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 23

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 108240,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 878000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 108240,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Rozbiórki i Wyburzenia Brajan Matusiewicz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 387716773

7.3.3) Ulica: Szczepanów 25A

7.3.4) Miejscowość: Marcinowice

7.3.5) Kod pocztowy: 58-124

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 108240,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.