Ogłoszenie z dnia 2024-12-03
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup i dostawa licencji wraz z asystą techniczną do systemu zarządzania pracami Rady Miasta.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: +32 43 92 302
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa licencji wraz z asystą techniczną do systemu zarządzania pracami Rady Miasta.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c861f6a-b8f9-41e1-83cb-eaad860d9962
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00628395
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00577643/29/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.22 Zakup i dostawa licencji wraz z asystą techniczną do systemu zarzadzania pracami Rady Miasta
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6c861f6a-b8f9-41e1-83cb-eaad860d99623.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia):
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6c861f6a-b8f9-41e1-83cb-eaad860d9962
4. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie eZamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
2. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
3. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
4. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
5. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
1) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub
2) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”).
6. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
7. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
8. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
9. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
10. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
11. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zam_pub@um.rybnik.pl (nie dotyczy składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna została zawarta w rozdziale I SWZ.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula informacyjna została zawarta w rozdziale I SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.79.2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.5.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 754500 PLN
4.1.6.) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 194000 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup licencji oraz 24 miesięczna asysta techniczna do systemu zarządzania pracami Rady Miasta (stacjonarnymi i on-line), transmisja online, sporządzanie transkrypcji, audiodeskrypcji i tworzenie napisów z sesji Rady Miasta.
1. Opis oprogramowania do zarządzania pracami RM.
1) oprogramowanie, zwane dalej Elektroniczną Platformą Radnego (EPR), ma umożliwiać prowadzenie spotkań w trybie stacjonarnym (w siedzibie Zamawiającego) i zdalnym.
2) EPR musi współdziałać z urządzeniami systemu konferencyjnego oraz oprogramowaniem będącego własnością Zamawiającego.
System konferencyjny składa się z jednostki centralnej Shure DIS-CCU, pulpitów Shure MXC605, kamer DH-SD40212T-HN oraz oprogramowania Vmix, służącego do przeprowadzenia transmisji online.
Wykonawca dostarczy licencje, wykona instalację i konfigurację programów
w siedzibie Zamawiającego niezbędnych do prawidłowego działania ERP.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości zestawienia połączenia VPN pomiędzy zasobami Wykonawcy a Zamawiającego.
3) EPR ma umożliwiać zarządzanie pracami Rady Miasta tj. posiadać funkcjonalność opisaną w tabeli zawartej w SWZ.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość wykorzystania oprogramowania do zorganizowania innych spotkań niż sesje RM Rybnika, w zakresie automatycznego przydzielania głosu i sterowania kamerami. Wykonawca na życzenie Zamawiającego wygeneruje tymczasowe loginy i hasła do systemu.
2. Transmisja i publikacja obrad sesji RM Rybnika.
1) Wykonawca wykona konfigurację oprogramowania do przeprowadzenia transmisji online z sesji RM.
2) Wykonawca zapewni przechowywanie i publikację nagrań z przeprowadzonych transmisji i nagrań archiwalnych, które są w posiadaniu Zamawiającego. Wykonawca przeniesie obecne nagrania archiwalne
z systemu/serwerów z firmy Nefeni Sp. z o.o. (autora systemu Radni.info)
do swojego systemu, w terminie 30 dni od daty udostępnienia systemu.
3) Wykonawca dokona anonimizacji nagrań w przypadku naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych.
4) Minimalne wymagania techniczne transmisji online:
- Format przesyłanego strumienia Protokół RTMP
- Minimalna jakość transmisji - 720p
- Kodowanie wideo - H.264
-Minimalna liczba klatek/s - 25
- Przepustowość łącza internetowego - Minimum 1 Gbps
- Liczba oglądających dla pojedynczej transmisji - Nielimitowana
- Liczba transmisji w miesiącu - Nielimitowana
5) Odtwarzanie transmisji on-line przez internautów ma działać w oparciu o najpopularniejsze i najnowsze wersje przeglądarek internetowych takich jak Chrome, FireFox, Opera, Safari.
6) Po zakończeniu transmisji cały materiał zawierający nagranie sesji pozostaje niedostępny dla Internautów, do czasu publikacji przez Zamawiającego. Po opublikowaniu nagranie jest dostępne dla Internautów w sposób nieprzerwalny przez cały okres obowiązywania umowy.
7) Zamawiający w każdym momencie ma mieć możliwość przeprowadzenia testu transmisji w celu weryfikacji poprawności działania usługi.
8) Minimalne wymagania dla modułu publikacji nagrań:
a) moduł zarządzający, który ma posiadać następujące funkcje:
publikacja nagrań,
cofanie publikacji nagrań,
pobieranie, usuwanie oraz wysyłanie nagrań Zamawiającego na serwer Wykonawcy,
minimum dwa konta administratora,
odnośniki
do transmisji na żywo,
do nagrań archiwalnych, które zawsze będą miały stałe adresy URL. Zamawiający ma mieć możliwość ich osadzania na swoich stronach (m.in. bip.um.rybnik.eu, rybnik.eu).
b) moduł dostępny będzie dla Zamawiającego nieprzerwalnie przez okres obowiązywania umowy,
c) nagrania dostępne będą dla internautów nieprzerwalnie przez okres obowiązywania umowy,
d) w przypadku konieczności dokonania anonimizacji nagrania Wykonawca zrealizuje ją według wytycznych podanych przez Zamawiającego
na następny dzień roboczy od zlecenia oraz poinformuje o jej wykonaniu na adres mailowy: rada.miasta@um.rybnik.pl.
3. Transkrypcja i audiodeskrypcja oraz tworzenie napisów obrad RM Rybnika.
1) Minimalne wymagania
a) transkrypcja i audiodeskrypcja powinna zostać wykonana zgodnie ze standardem WCAG 2.1 oraz obowiązującymi przepisami prawa,
b) opracowanie opisów słownych – tekstów zawierających opis warstwy wizualnej obrad (audiodeskrypcja) powinien być dostosowany do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących w języku polskim z zachowaniem poprawności językowej wyrażonej poprzez zastosowanie środków językowych zgodnych z obowiązującymi normami leksykalnymi, słowotwórczymi, znaczeniowymi, fleksyjnymi, frazeologicznymi i normami wymowy języka polskiego,
c) audiodeskrypcja powinna dotyczyć opisów istotnych elementów wizualnych, które nie są objęte dialogiem, m. in. takich jak wygląd osób, wygląd sali, rozmieszczenie osób, wyrażenia twarzy, gesty,
d) tekst transkrypcji ma zawierać wszystkie słyszalne dźwięki na nagraniu, ma być dosłowny i może zawierać błędy (oryginalną wymowę) językowe oraz składniowe, słowa niepewne i niezrozumiałe mają być zapisane
w sposób w jaki zostały usłyszane opatrzone znakiem pytajnika (?), słowa niesłyszalne i niezrozumiałe np. z powodu zakłóceń ścieżki audio, mają być oznaczone jako: [niesłyszalne], [niezrozumiałe],
e) przerwanie wypowiedzi mają być zakończone wielokropkiem (np. Chciałbym zapytać o ….. Proszę mi nie przeszkadzać.),
f) elementy takie jak: śmiech, płacz, krzyk, które mają wpływ na zrozumienie treści mają być zapisane w nawiasach kwadratowych np. [śmiech], w nawiasach kwadratowych również zostaną zapisane niewerbalne dźwięki, istotne dla zrozumienia sytuacji np. [oklaski], [hymn],
g) edycja ma być wykonana zgodnie z zasadami języka polskiego, uwzględniając użycie interpunkcji, wielkich liter, itp.,
h) w przypadku nazw własnych, skróty stosuje się jeśli nazwa została wypowiedziana z zastosowaniem skrótu,
i) wypowiedzi zanonimizowane mają zostać oznaczone jako: [anonimizacja nagrania],
j) napisy mają być przygotowane w plikach w formacie srt oraz vtt
i przesłane Zamawiającemu drogą elektroniczną. Napisy muszą być zsynchronizowane z nagraniem,
k) procedura realizacji zlecenia
a) wykonawca niezwłocznie po zakończeniu obrad dokona transkrypcji oraz audiodeskrypcji na podstawie dostępnych wykonawcy nagrań,
b) po otrzymaniu plików dokonanej transkrypcji i audiodeskrypcji pracownik Referatu Obsługi Rady Miasta w ciągu 2 dni dokona sprawdzenia poprawności wykonania transkrypcji i audiodeskrypcji. Jeśli transkrypcja i audiodeskrypcja jest poprawna napisy zostaną dodane do nagrania przez pracownika Referatu Obsługi Rady Miasta, natomiast w przypadku wykrycia błędów Wykonawca otrzyma informację o konieczności jej poprawy wraz ze wskazaniem przedziałów czasowych zawierających błędy.
4. Wsparcie techniczne.
Wykonawca zobowiązuje się w ramach wsparcia technicznego do:
1) zapewnienia telefonicznego wsparcia technicznego podczas trwania spotkań i sesji Rady Miasta,
2) usuwania awarii: do 1 godziny od zgłoszenia w czasie trwania sesji Rady Miasta, w innym przypadku w terminie do 2 dni roboczych. Za awarię uważa się wystąpienie błędów ograniczających funkcjonalność i uniemożliwiających przeprowadzenie obrad Rady Miasta z wyłączeniem sprzętowej awarii urządzeń,
3) usuwania usterek: do 7 dni roboczych od zgłoszenia. Za usterkę uważa się wystąpienie błędów nie ograniczających funkcjonalności udostępnianego oprogramowania, ale utrudniających przeprowadzenie spotkań Rady Miasta,
4) dostosowania do zmian w przepisach prawnych obowiązujących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, wykorzystywanych lub mających zastosowanie w EPR oraz w usłudze transmisji i publikacji nagrań: najpóźniej dzień przed wejściem przepisu w życie lub w innym terminie ustalonym z Zamawiającym,
5) zmiany konfiguracji modułów wg potrzeb Zamawiającego, w terminie 7 dni od daty zgłoszenia przez Zamawiającego,
6) podjęcia wszelkich działań zmierzających do jak najszybszego usunięcia zgłoszonego problemu wg ustaleń,
7) przyjmowanie zgłaszanych przez Zamawiającego usterek będzie odbywać się telefonicznie oraz drogą mailową. Usunięcie usterek Wykonawca potwierdzi Zamawiającemu pisemnie, wysyłając informację na adres mailowy: rada.miasta@um.rybnik.pl do wiadomości informatyka@um.rybnik.pl,
8) przyjmowanie zgłaszanych przez Zmawiającego awarii w dzień sesji Rady Miasta telefonicznie oraz drogą mailową. Wykonawca zobowiązuje się do niezwłocznego podjęcia działań naprawczych i usunięcia awarii. O terminach sesji Rady Miasta Zamawiający powiadomi Wykonawcę drogą mailową z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku sesji dodatkowych, zwołanych w trybie nadzwyczajnym Zamawiający poinformuje Wykonawcę o terminie tej sesji w dniu jej zwołania.
5. Obowiązki Wykonawcy
1) Dostarczenie licencji, instalacja i konfiguracja oprogramowania w siedzibie Zamawiającego, niezbędnego do prawidłowej realizacji Zamówienia,
2) przeprowadzenie szkolenia użytkowników i operatorów udostępnianych aplikacji, w siedzibie Zamawiającego, w terminach i godzinach ustalonych przez Zamawiającego,
3) przekazanie Zamawiającemu, loginów i haseł dostępu do udostępnionego oprogramowania oraz odnośników do transmisji na żywo i nagrań archiwalnych,
4) przekazanie Zamawiającemu numerów telefonów do pomocy technicznej oraz adresu mailowy, na który zgłaszane będą awarie podczas transmisji,
5) zapewnienie obecności pracownika Wykonawcy w siedzibie Zamawiającego na 4 sesjach wskazanych przez Zamawiającego,
6) świadczenie wsparcia technicznego podczas transmisji on-line sesji Rady Miasta,
7) informowanie Zamawiającego o pracach serwisowych i braku dostępu do udostępnionego oprogramowania oraz usługi transmisji i publikacji, w terminie minimum 4 dni przed tymi pracami, prace te nie mogą odbywać się w dniu sesji Rady Miasta i trwać dłuższej niż 24 godziny,
8) dokonywanie anonimizacji nagrań na życzenie Zamawiającego zgodnie
z otrzymanymi wytycznymi,
9) umożliwienie pobrania zgromadzonych i publikowanych na zasobach Wykonawcy nagrań, w jednym ze ustandaryzowanych formatów np. *.mp4
w terminie do 60 dni po zakończeniu umowy,
10) podpisanie umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
4.2.6.) Główny kod CPV: 48700000-5 - Pakiety oprogramowania użytkowego
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został określony w SWZ w rozdziale XXIV
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Obecność pracownika Wykonawcy na dodatkowych dwóch sesjach Rady Miasta Rybnika
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że wykonał w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie dostawy wraz z wdrożeniem systemów obejmujących swoim zakresem funkcje głosowania, obsługi rady i biura radnych, każda o wartości co najmniej 40 000,00 zł brutto.W przypadku dostawy, której wartość została wyrażona w umowie w innej walucie niż PLN należy dokonać przeliczenia tej waluty na PLN przy zastosowaniu średniego kursu NBP na dzień zakończenia usługi (w przypadku usług rozliczanych wyłącznie w walutach innych niż PLN).
2. Warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej dotyczący wykonanych dostaw musi być spełniony:
1) przez Wykonawcę samodzielnie; lub
2) przez minimum jeden podmiot udostępniający wiedzę i doświadczenie (podwykonawcę) samodzielnie;
3) w przypadku Wykonawców występujących wspólnie, samodzielnie przez minimum jednego z Wykonawców występujących wspólnie.
Nie jest dopuszczalne łączenie (sumowanie) wyżej wymaganego doświadczenia w ramach doświadczenia różnych podmiotów zaangażowanych w realizację zamówienia.
3. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na doświadczeniu grupy Wykonawców, której był członkiem (np. Konsorcjum), doświadczenie będzie oceniane w zależności od konkretnego zakresu udziału tego Wykonawcy, a więc jego faktycznego wkładu w prowadzenie działań, które były wymagane od tej grupy w ramach zamówienia publicznego wykazanego na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zostanie wezwany do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: wykazu dostaw wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane na formularzu zgodnym z treścią załącznika nr 3 do SWZ, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy.
2. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które Zamawiający posiada jeżeli Wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1. Formularz oferty. Do przygotowania oferty zaleca się wykorzystanie Formularza oferty, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane w Formularzu oferty.2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
3. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 2 składają odrębnie Wykonawca / każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania – odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tych dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
5. Pełnomocnictwo złożone w sytuacji:1) Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia –pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w
postępowaniu i zawarcia umowy;2) podpisania oferty względnie innych dokumentów składanych wraz z ofertą przez osobę, dla której prawo do ich podpisania nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy (np. wypisu z Krajowego rejestru sądowego) – pełnomocnictwo do podpisania oferty.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Oświadczenie składa odrębnie każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2024-12-11 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2024-12-11 10:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2025-01-09
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach wzakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507).
INNE PRZETARGI Z RYBNIKA
- Zakup i dostawa licencji wraz z asystą techniczną do systemu zarządzania pracami Rady Miasta.
- Świadczenie usługi polegającej na ochronie osób i mienia w obiektach Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku wraz z ochroną imprezy masowej w roku 2025
- Dostawa 2 szt. przenośników taśmowych o szer. taśmy 1400mm i 2 szt. przenośników taśmowych o szer. taśmy 1200mm oraz 2 szt. przenośników zgrzebłowych specjalnych o szer. wewn. rynny 790mm wraz z wyposażeniem elektrycznym dla ww. przenośników przeznaczonych do połączenia pomiędzy Ruchami Chwałowice i Jankowice na poz. 700m
- Usługa udostępnienia systemu wspomagającego proces dotowania prowadzonych na terenie Miasta Rybnika niepublicznych jednostek oświatowych oraz publicznych (...)
- Zakup aparatu EEG na potrzeby Centrum Diagnostyki
- Zabudowa infrastruktury umożliwiającej dostęp do mieszkania osobie na wózku przy ul. Astronautów 2a/2 w Rybniku
więcej: przetargi w Rybniku »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Zakup i dostawa licencji wraz z asystą techniczną do systemu zarządzania pracami Rady Miasta.
- Dostawa licencji na oprogramowanie biurowe
- Dostawa i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego do obsługi gospodarki odpadami komunalnymi w Gminie Miasta Tychy
- Dostawa licencji biurowych dla Państwowego Instytutu Geologicznego- Państwowego Instytutu Badawczego
- Zakup systemu inwentaryzacji serwerowni
- Dostawa fabrycznie nowych komputerów stacjonarnych i monitorów
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.