eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Nowa Wieś LęborskaDzierżawa kompaktora -będącego własnością Wykonawcy za zapłatą przez Zamawiającego miesięcznego czynszu dzierżawnego wraz z przyznaniem Zamawiającemu prawa do jego wykupu



Ogłoszenie z dnia 2024-12-05


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dzierżawa kompaktora –będącego własnością Wykonawcy za zapłatą przez Zamawiającego miesięcznego czynszu dzierżawnego wraz z przyznaniem Zamawiającemu prawa do jego wykupu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Zagospodarowania Odpadów "Czysta Błękitna Kraina" Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770740686

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Czarnówko 34

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Wieś Lęborska

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-351

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: 598624388

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@zzo-czarnowko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzo-czarnowko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4393983c-10c9-44ef-b862-9b99c4d597ca

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zakład Zagospodarowania Odpadów

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dzierżawa kompaktora –będącego własnością Wykonawcy za zapłatą przez Zamawiającego miesięcznego czynszu dzierżawnego wraz z przyznaniem Zamawiającemu prawa do jego wykupu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4393983c-10c9-44ef-b862-9b99c4d597ca

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00636640

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00588007

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPII/12/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 800000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Przedmiotem umowy jest dzierżawa przez Zamawiającego kompaktora –będącego własnością Wykonawcy za zapłatą przez Zamawiającego miesięcznego czynszu dzierżawnego wraz z przyznaniem Zamawiającemu prawa do jego wykupu.
Zamawiający informuje, iż oferowany sprzęt może być używany, wyprodukowany nie później niż w roku 2023, i nie może być prototypem. Dostawa sprzętu zgodnego ze specyfikacją techniczną, będzie zgodna zarówno z polskimi, jak i europejskimi normami i przepisami, spełniający obowiązujące normy emisji spalin. Koszt zamówienia powinien obejmować także koszty prowadzenia niezbędnych przeglądów serwisowych jak również obejmować naprawy wynikające z eksploatacji wydzierżawionej maszyny.
Wykonawca dostarczy, wyposaży, uruchomi sprzęt oraz przekaże go w pełni sprawny i gotowy do użycia.
Koszty poniesione podczas transportu, montażu, uruchomienia szkolenia Personelu Za-mawiającego i przekazania oraz koszty związane z testami przeprowadzone przed odbiorem będą poniesione przez Wykonawcę. Wykonawca będzie w ramach niniejszej Umowy odpowiedzialny za prowadzenie własnego zaplecza (o ile potrzeba) i będzie ponosił wszystkie koszty związane z jego eksploatacją, bieżącym utrzymaniem i wyposażeniem za wyjątkiem paliwa.
Okres gwarancji i rękojmi biegnie od dnia podpisania przez Zamawiającego końcowego protokołu odbioru sprzętu bez uwag.
Wykonawca przedstawi Zamawiającemu w dniu podpisania Umowy do akceptacji harmonogram okresowych kontroli, plan konserwacji, przeglądów serwisowych i smarowań w okresie gwarancji jakości i okresie pogwarancyjnym, program prac naprawczych, które nie mogą być sprzeczne z programem eksploatacyjnym i nie spowodują utraty gwarancji.
Wykonawca wykonując dostawę winien uwzględnić wszystkie wymagania Zamawiające-go stawiane w SWZ.
Przedmiot dostawy musi być zgodny ze złożoną ofertą przez Wykonawcę.
Wykonawca wraz z dostawą przedmiotu zamówienia winien przedłożyć wszelkie dokumenty, homologacje, certyfikaty, świadectwa i inne wymagane dokumenty pozwalające Zamawiającemu w zgodzie z przepisami prawa polskiego na poprawną eksploatację sprzętu dopuszczające go do użytkowania na terenie zakładu i poza nim.
Wykonawca powinien zapewnić, poprzez złożenie stosownego oświadczenia, że oferowany sprzęt będzie zgodny ze standardami wymaganymi i stosowanymi w Polsce oraz na terenie UE.
I. Oznaczenie dostaw
1) Wykonawca powinien zapewnić etykiety, tabliczki firmowe, instrukcje i tabliczki ostrzegawcze niezbędne do oznakowania i bezpiecznej obsługi sprzętu. Wszystkie napisy mają być w języku polskim.
2) Etykiety i tabliczki firmowe mają odpowiadać wymogom polskich przepisów.
3) Sprzęt ma być odpowiednio i trwale oznakowany wraz z podaniem minimum: nazwy producenta, rokiem produkcji i numerem seryjnym.
II. Szkolenia Personelu Zamawiającego
1) Wykonawca zorganizuje w miejscu dostawy sprzętu po jego dostarczeniu Zamawiającemu podstawowy kurs szkoleniowy dla minimum 2 operatorów i 2 mechaników.
2) Szkolenie obejmie osoby wskazane przez Zamawiającego. Szkolenie ma na celu zapewnić takie umiejętności, aby personel posiadał podstawową wiedzę na temat budowy, obsługi, napraw i konserwacji dostarczonego sprzętu. Przeprowadzenie szkolenia zostanie potwierdzone protokołem podpisanym przez strony.
3) Zamawiający wymaga, aby osoby, które będą szkolone, zostały zapoznane z Instrukcją obsługi sprzętu oraz DTR (dokumentacja techniczno - rozruchową) i aby te instrukcje były włączone do programu szkolenia. Instrukcje użyte podczas szkolenia powinny być kompletne odnośnie uruchomienia, instalacji, obsługi, podstawowych napraw i konserwacji.
W/w dokumenty winny być dostarczone w min. 2 egzemplarzach, w języku polskim, w wersji papierowej i elektronicznej, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia.
4) Pozostałe materiały szkoleniowe nie ujęte w pkt 3) powyżej winny być dostarczone Zamawiającego w ilości odpowiadającej liczbie szkolonego Personelu Zamawiającego, w języku polskim w wersji papierowej i w wersji elektronicznej, w dniu rozpoczęcia szkolenia.
5) Szkolenia będą prowadzone w języku polskim w miejscu dostawy. Wszelkie koszty szkolenia, łącznie z kosztem dojazdu i pobytu personelu szkolącego (poza miejscem do-staw) są kosztami Dostawcy. Zamawiający zapewni nieodpłatnie pomieszczenie w swojej siedzibie do przeprowadzenia szkolenia, jeśli zajdzie taka potrzeba.
III. Przekazanie przedmiotu Dostaw
1) Miejsce dostawy znajdować się będzie w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” Sp. z o.o. Czarnówko 34, 84-351 Nowa Wieś Lęborka, woj. po-morskie, powiat lęborski, gmina Nowa Wieś Lęborska. Przekazanie Zamawiającemu przedmiotu dostawy nastąpi na podstawie protokołu przekazania przedmiotu dostawy.
2) Podczas przekazywania sprzętu, Wykonawca musi zapewnić odpowiednio doświadczony i wykwalifikowany Personel Wykonawcy.
3) Po przekazaniu przedmiotu dostaw Wykonawca przystąpi do realizacji pozostałych czynności wynikających z umowy.
4) Odbiór przez Zamawiającego przedmiotu dostawy nastąpi po wywiązaniu się przez Wykonawcę ze wszystkich zobowiązań wynikających z umowy i po podpisaniu przez Zamawiającego końcowego protokołu odbioru przedmiotu dostaw „bez uwag/zastrzeżeń”.
IV. Wymogi dla okresu gwarancji i rękojmi.
1) Wykonawca zobowiązuje się udzielić gwarancji i rękojmi na okres min. 48 miesięcy lub 2000 motogodzin, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej, przy czym decyduje pierwszy z osiągniętych parametrów od daty podpisania przez Zamawiającego końcowego protokołu odbioru przedmiotu dostawy „bez uwag/zastrzeżeń”.
2) Gwarancja, musi zapewniać wszelkie naprawy i usuwanie wszystkich usterek jakie powstaną w okresie gwarancyjnym, za wyjątkiem uszkodzeń mechanicznych spowodowanych przez Zamawiającego, które zostaną usunięte na koszt Zamawiającego.
3) Wykonawca zapewni, że w okresie gwarancyjnym reakcja serwisu tj. podjęcie działań serwisowych zmierzających do usunięcia usterki, przystąpienie do napraw, to okres nie dłuższy niż 24 godziny od zgłoszenia przez Zamawiającego drogą elektroniczną (e-mail) lub telefoniczną;
Reakcja 24 godzinna dotyczy dni roboczych i nie obejmuje dni świątecznych i wolnych od pracy. Jeżeli koniec okresu 24 h przypada na dzień świąteczny lub wolny od pracy to okres ten kończy się odpowiednio w następnym roboczym po dniu świątecznym lub wolnym od pracy. Maksymalny termin usunięcia usterki wynosi do 5 dni roboczych. Jeżeli Wykonawca w ciągu wskazanego terminu nie usunie usterki, Zamawiający ma prawo do wykonania naprawy w dowolnie wybranym serwisie/warsztacie na koszt Wykonawcy.
4) Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzania okresowych przeglądów i napraw dostarczonego sprzętu na własny koszt. W okresie gwarancji koszty związane z zapewnieniem, wymianą części zamiennych, części zużywających się oraz materiałów eksploatacyjnych ponosi Wykonawca.
5) Okresowe przeglądy będą wykonywane wg harmonogramów czasu pracy sprzętu będącego przedmiotem dostawy zawartych w DTR lub wskazań komputera pokładowego
6) Ostatni przegląd gwarancyjny wraz z wymianą wszystkich niezbędnych materiałów i części eksploatacyjnych, przeprowadzony zostanie przez Wykonawcę w okresie ostatnich 14 dni obowiązywania okresu gwarancji jakości i/lub rękojmi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 43315000-4 - Maszyny do zagęszczania gruntu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Zamawiający przeznaczył na realizację zadania: 984.000,00zł brutto a oferta z najniższą ceną wynosi 3.480.224,39zł brutto

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.