eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi LednogóraRozbudowa systemu wentylacji mechanicznej pomieszczeń magazynowych oraz sal wystawowych



Ogłoszenie z dnia 2024-12-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Rozbudowa systemu wentylacji mechanicznej pomieszczeń magazynowych oraz sal wystawowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 639770708

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dziekanowice 32

1.5.2.) Miejscowość: Lednogóra

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-261

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lednica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lednica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a73d7b82-773f-41cb-bc7c-4348fdf5d624

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa systemu wentylacji mechanicznej pomieszczeń magazynowych oraz sal wystawowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a73d7b82-773f-41cb-bc7c-4348fdf5d624

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00669845

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Art. 305 pkt. 2 PZP – w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione;
Postępowanie było prowadzone uprzednio w trybie podstawowym bez negocjacji pod nr MPP-06-2024 pn: „Rozbudowa systemu wentylacji mechanicznej pomieszczeń magazynowych oraz sal wystawowych”. W prowadzonym postępowaniu, do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 07.10.2024 r. godz. 10:00, nie wpłynęła żadna oferta. W związku z powyższym zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp. Zaistniała zatem przesłanka do udzielenia zamówienia w trybie z wolnej ręki, na podstawie art. 305 pkt. 2 Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MPP-10-2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie nawilżaczy dla central NW7 i NW10 zamontowanych na obiekcie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Dziekanowice 32, Lednogóra 62-261 wraz z wykonaniem prac towarzyszących poprzez wykonanie następujących czynności:
1.1. Analiza wyposażenia istniejących central wentylacyjnych NW7 i NW10 zamontowanych na obiekcie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Dziekanowice 32, Lednogóra 62-261:
o Przeprowadzenie wizji lokalnej oraz oceny stanu technicznego central wentylacyjnych NW7 i NW10.
o Ocena wydajności oraz efektywności energetycznej urządzeń.
o Przeprowadzenie szczegółowej analizy danych dostarczonych przez inwestora, dotyczących parametrów temperatury i wilgotności zarejestrowanych przez czujniki zainstalowane w pomieszczeniach (załącznik nr 6 do Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia).
o Zapoznanie się z wytycznymi dostarczonymi przez inwestora, dotyczącymi wymaganych parametrów klimatycznych (temperatura i wilgotność) w magazynach zabytków, archiwum, skarbcu oraz salach wystawowych (załącznik nr 4 do Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia).
1.2. Szczegółowa analiza techniczna:
o Przeprowadzenie analizy technicznej obejmującej wszystkie aspekty związane z inwestycją, uwzględniając zmiany w układzie wentylacji central NW7 i NW10.
o Dostosowanie konstrukcji central oraz ich oprogramowania do pracy w układzie obiegu zamkniętego w wyznaczonych godzinach pracy (harmonogram). Celem jest zmniejszenie zużycia mechanicznego urządzeń oraz kosztów eksploatacyjnych (energia elektryczna, woda, kanalizacja, filtry) przy jednoczesnym zapewnieniu stabilnych warunków klimatycznych w salach wystawowych oraz magazynach.
1.3. Instalacja doprowadzenia wody do nawilżaczy:
o Wykonanie instalacji doprowadzenia wody na potrzeby nawilżaczy dla central NW7 i NW10.
o Wykonanie instalacji grzewczej dla instalacji wodnej wraz z automatyką zapobiegającą zamarzaniu wody na dachu budynku.
o Wykonanie instalacji odprowadzania skroplin z nawilżaczy central NW7 i NW10, powstałych w wyniku pracy urządzeń.
o Wykonanie instalacji grzewczej wraz z automatyką zapobiegającą zamarzaniu wody na dachu budynku.
1.4. Instalacja elektryczna obejmująca:
o Aktualizację bilansu mocy dla poszczególnych miejsc wpięcia nowej instalacji.
o Dostosowanie istniejących rozdzielnic elektrycznych do potrzeb nowych urządzeń, w tym wydzielenie obwodów zasilających nawilżacze NW7 i NW10 oraz układy sterowania, a także zasilanie obudów mrozoodpornych dla NW7 i NW10.
o Doprowadzenie wymaganej instalacji elektrycznej do urządzeń, w tym zasilania nawilżaczy i automatyki sterującej dla NW7 i NW10 oraz zasilania obudów mrozoodpornych.
o Rozbudowę rozdzielnic w celu zapewnienia odpowiedniej mocy zasilania.
o Wykonanie pomiarów elektrycznych nowo wykonanej instalacji.
1.5. Dobór odpowiednich nawilżaczy dla central NW7 oraz NW10:
o Nawilżacze muszą zapewniać stabilność parametrów (dopuszczalne wahania w ciągu doby: temperatura +/- 2ºC, wilgotność względna +/- 8%) wilgotności na poziomie 45% oraz temperatury 19°C.
o Przystosowane do pracy z wodą wodociągową, częściowo zmiękczoną lub zdemineralizowaną.
o Produkcja pary przy użyciu rezystancyjnych elementów grzejnych.
o Wbudowany regulator umożliwiający płynną regulację w zakresie od 0 do 100%.
o Interfejs użytkownika z czytelnym, intuicyjnym panelem sterowania.
o System diagnostyczny.
o Zegar czasu rzeczywistego.
o System schładzania drenażu wody do temperatury 60°C lub niższej.
o Interfejs komunikacyjny Modbus i BACNet IP.
1.6. Montaż nawilżaczy:
o Montaż obudów mrozoodpornych dla nawilżaczy NW7 i NW10.
o Wymiana tłumików na u lanc
o Montaż nawilżaczy rezystancyjnych przy centralach wentylacyjnych NW7 i NW10.
o Dostosowanie oraz montaż instalacji nawilżającej powietrze dla central wentylacyjnych NW7 i NW10.
o Konfiguracja urządzeń.
o Dostosowanie układów kontroli central wentylacyjnych NW7 i NW10 do współpracy z nawilżaczami – kontrola pracy nawilżaczy przez sterowniki central.
o Przeprowadzenie testów oraz regulacji układów nawilżaczy i central wentylacyjnych NW7 i NW10.
o Przeprowadzenie szkolenia z zakresu użytkowania, zmian konfiguracyjnych oraz rozwiązywania problemów technicznych.
o Aktualizacja ustawień systemu BMS, obejmująca naniesienie odpowiednich poprawek umożliwiających podgląd danych oraz kontrolę central NW7 i NW10 w zakresie parametrów wilgotności, temperatury oraz prędkości wentylatorów.
1.7. Wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej:
o Wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej.
o Przekazanie inwestorowi kart gwarancyjnych, instrukcji montażu, uruchomienia, obsługi oraz konfiguracji.
o Wsparcie inwestora w poprawnym skonfigurowaniu i dostosowaniu pracy urządzeń przez minimum rok od daty podpisania protokołu odbioru prac.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zaproszenia

Główny przedmiot zamówienia:
-
o 39717200-3 Urządzenia klimatyzacyjne
o 42512300-9 – Nawilżacze lub osuszacze powietrza.
- Dodatkowe kody CPV:
o 45331210-1 – Instalowanie wentylacji.
o 45331200-8 Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
o 45311000-0 – Prace instalacyjne elektryczne.
o 45330000-9 – Instalacje sanitarne i roboty wodno-kanalizacyjne.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jarosław Misiak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: MISIAK JAROSŁAW JM INFOTEL

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6171572350

7.3.4) Miejscowość: Jarocin

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie


SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 184003,08 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.