Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu
Ogłoszenie z dnia 2012-06-18
Oświęcim: Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych, współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, odpowiednio od jednej do czterech części zamówienia:
Część I Nowoczesny sprzedawca dla 30 osób bezrobotnych w dwóch edycjach po 15 osób
Część II Pracownik kadrowo-płacowy dla 30 osób bezrobotnych w dwóch edycjach po 15 osób
Część III Operator wózków jezdniowych dla 10 osób bezrobotnych
Część IV Operator koparko-ładowarki w klasie III dla 10 osób bezrobotnych.
Numer ogłoszenia: 207934 - 2012; data zamieszczenia: 18.06.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu , ul. Wyspiańskiego 10, 32-602 Oświęcim, woj. małopolskie, tel. 33 8444144, faks 33 8444144 w. 3212.
- Adres strony internetowej zamawiającego: www.pup.oswiecim.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych, współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, odpowiednio od jednej do czterech części zamówienia: Część I Nowoczesny sprzedawca dla 30 osób bezrobotnych w dwóch edycjach po 15 osób Część II Pracownik kadrowo-płacowy dla 30 osób bezrobotnych w dwóch edycjach po 15 osób Część III Operator wózków jezdniowych dla 10 osób bezrobotnych Część IV Operator koparko-ładowarki w klasie III dla 10 osób bezrobotnych..
II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Część I Nowoczesny sprzedawca dla 30 osób bezrobotnych w dwóch edycjach po 15 osób Część II Pracownik kadrowo-płacowy dla 30 osób bezrobotnych w dwóch edycjach po 15 osób Część III Operator wózków jezdniowych dla 10 osób bezrobotnych Część IV Operator koparko-ładowarki w klasie III dla 10 osób bezrobotnych. Szkolenia będą realizowane w ramach Projektu Aktywizacja zawodowa Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich - Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie - Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Pracy. Szkolenia będą realizowane zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Tekst Jednolity Dz. U. z 2008r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010r. Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.). Szkolenia będą realizowane zgodnie z przedstawionymi programami szkoleń oraz wymogami określonymi w aktualnie obowiązujących przepisach prawa, odnoszących się bezpośrednio do przedmiotowego szkolenia z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, znajdujących się w bazach danych prowadzonych przez ministra dostępnych pod adresem www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl.
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9, 80.51.00.00-2, 80.53.00.00-8.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 4.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 31.10.2012.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.2) ZALICZKI
- Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu zgodnie z postanowieniami art. 22 ustawy Prawo Zamówień Publicznych; dotyczące: posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania: Ocena spełnienia w/wym. warunku będzie dokonywana metodą 0 - 1, tj. spełnia/nie spełnia, w oparciu o oświadczenie Wykonawcy, dołączone do oferty, stanowiące załącznik nr 2 do SIWZ - dotyczy wszystkich części zamówienia.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Wymaga się przeprowadzenia przynajmniej jednego szkolenia grupowego (dla min. 10 osób) o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, licząc wstecz od dnia upływu terminu składania ofert. Wykonawca musi udokumentować w wykazie zrealizowanych szkoleń, że wymieniona usługa została należycie wykonana załączając dokumenty uprzednich odbiorców, potwierdzające ich należytą realizację; w wykazie należy podać nazwę kierunku szkolenia, ilość przeszkolonych osób, nazwę odbiorcy szkolenia (adres, telefon), termin(y) realizacji szkolenia(ń) (dzień, miesiąc, rok). Zamawiający uzna, że powyższy warunek został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca przedstawi w wykazie zrealizowanych usług, stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ, że w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, licząc wstecz od dnia upływu terminu składania ofert, przeprowadził przynajmniej jedno szkolenie grupowe (dla min. 10 osób) o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia oraz przedłoży dokumenty uprzednich odbiorców, potwierdzające należyte wykonanie usługi. W przypadku rozbieżności pomiędzy nazwą szkolenia wskazaną w SIWZ a nazwą w załączniku nr 4, w ocenie doświadczenia będą uwzględnione te szkolenia, w których Wykonawca wykaże, że program tematyczny zrealizowanych przez niego zamówień obejmował przynajmniej 70% minimum programowego wskazanego w przedmiocie zamówienia. Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana metodą 0 - 1, tj. spełnia/nie spełnia, w oparciu o wykaz zrealizowanych usług Wykonawcy sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 4 do SIWZ, uzupełniony dokumentem uprzedniego odbiorcy o jego należytym wykonaniu oraz oświadczenie Wykonawcy dołączone do oferty, stanowiące załącznik nr 2 do SIWZ - dotyczy wszystkich części zamówienia.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana metodą 0 - 1, tj. spełnia/nie spełnia, w oparciu o oświadczenie Wykonawcy dołączone do oferty, stanowiące załącznik nr 2 do SIWZ - dotyczy wszystkich części zamówienia.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Wymaga się dysponowania co najmniej dwiema osobami zaliczanymi do kadry dydaktycznej, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadającymi doświadczenie w prowadzeniu szkoleń o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia. Wymaga się przeprowadzenia przez każdą z osób co najmniej trzech szkoleń grupowych (każda z grup musi obejmować minimum 5 osób) o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres doświadczenia zawodowego tych osób jest krótszy w tym okresie, licząc wstecz od dnia upływu terminu składania ofert. Wykonawca musi udokumentować, że wymienione szkolenia zostały przeprowadzone należycie, załączając dokumenty uprzednich odbiorców, potwierdzające ich należytą realizację; w wykazie należy podać imię i nazwisko osoby zaliczanej do kadry dydaktycznej, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia; doświadczenie w przeprowadzeniu szkoleń o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia (nazwa szkolenia i termin realizacji), ilość przeszkolonych osób w danym temacie szkolenia (min. 5 osób w grupie) nazwę odbiorcy szkolenia (adres, telefon). Zamawiający uzna, że powyższy warunek został spełniony w sytuacji, gdy Wykonawca przedstawi w wykazie osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował i które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ, że w okresie ostatnich 3 lat a jeżeli okres doświadczenia zawodowego tych osób jest krótszy w tym okresie, licząc wstecz od dnia upływu terminu składania ofert osoba zaliczana do kadry dydaktycznej przeprowadziła przynajmniej trzy szkolenia o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia oraz przedłoży dokumenty uprzednich odbiorców, potwierdzające należyte wykonanie usługi. Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana metodą 0 - 1, tj. spełnia/nie spełnia, w oparciu o wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 5 do SIWZ, uzupełniony dokumentami uprzednich odbiorców o ich należytym wykonaniu oraz oświadczenie Wykonawcy dołączone do oferty, stanowiące załącznik nr 2 do SIWZ - dotyczy wszystkich części zamówienia.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku będzie dokonywana metodą 0 - 1, tj. spełnia/nie spełnia, w oparciu o oświadczenie Wykonawcy dołączone do oferty, stanowiące załącznik nr 2 do SIWZ - dotyczy wszystkich części zamówienia.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:
- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.4.3.2) zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1. Wypełniony formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1/a lub 1/b lub 1/c do SIWZ w zależności od wyboru Wykonawcy: dla części I i dla części II zamówienia należy złożyć formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1/a, dla części III zamówienia należy złożyć formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1/b, dla części IV zamówienia należy złożyć formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1/c 2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia 3. Kserokopie posiadanych certyfikatów jakości usług, akredytacji Kuratora Oświaty - poświadczonych za zgodność z oryginałem - jeśli Wykonawca je posiada i uzna, że będzie je składał w ofercie (w zależności od wyboru Wykonawcy); 4. Wykaz zrealizowanych usług Wykonawcy, zgodnie z załącznikiem nr 6 do SIWZ (oryginał), wraz z dokumentami potwierdzającymi ich należyte wykonanie, dla punktacji w kryterium doświadczenie, jeśli Wykonawca uzna, że będzie je składał w ofercie (w zależności od wyboru Wykonawcy) 5. Wykonawca wskaże w ofercie tę część zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom, zgodnie z załącznikiem nr 7 do SIWZ (oryginał). Nie złożenie załącznika, o którym mowa powyżej oznacza, że Wykonawca nie powierzy zamówienia podwykonawcom. 6. Dopuszcza się możliwość składania jednej oferty przez dwa lub więcej podmiotów, pod warunkiem, że taka oferta spełniać będzie następujące wymagania: Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika jako przedstawiciela do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, a jego upoważnienie musi być udokumentowane pełnomocnictwem podpisanym przez upełnomocnionych przedstawicieli wszystkich Wykonawców występujących wspólnie, przy czym pełnomocnictwo to może wynikać z załączonej do oferty stosownej umowy 7. Pełnomocnictwo (pełnomocnictwa), jeśli oferta będzie podpisana przez pełnomocnika, dotyczy to również przypadku, jeżeli jest ono wymagane dla Spółki Cywilnej lub uczestników konsorcjum - pełnomocnictwo musi być dołączone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne: nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:
- 1 - Cena - 50
- 2 - Doświadczenie - 30
- 3 - Posiadanie certyfikatu jakości usług - 20
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna: nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy, której wzór wskazany jest w pkt XIX SIWZ. Zmiany mogą dotyczyć: zakresu usług objętych umową, w przypadku zmian przepisów prawa w tym zakresie, kadry wykonującej przedmiot zamówienia z przyczyn losowych (za zgodą Zamawiającego), której uprawnienia, kwalifikacje i doświadczenie będą co najmniej takie lub wyższe jak kadra przedłożona w ofercie i w programie szkolenia, terminu oraz miejsca przeprowadzenia szkolenia, z przyczyn losowych oraz innych niezależnych od Wykonawcy (pod warunkiem nie przekroczenia terminu wskazanego w pkt VII SIWZ), zmiany ilości osób objętych szkoleniem, z przyczyn losowych, zmiany kosztów szkolenia, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego, zmiany kosztu osobogodziny szkolenia, jeżeli ta zmiana jest korzystna dla Zamawiającego, zmiany w harmonogramie zajęć z przyczyn losowych, pod warunkiem zachowania terminu realizacji umowy. Warunkiem dokonania zmiany jest zawiadomienie o zaistnieniu w/wym. okoliczności w formie pisemnej.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.pup.oswiecim.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu ul.Wyspiańskiego 10 32-602 Oświęcim pok 105.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 27.06.2012 godzina 09:00, miejsce: Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu ul.Wyspiańskiego 10 32-602 Oświęcim pok 212 dziennik podawczy (sekretariat).
IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Szkolenia będą realizowane w ramach Projektu Aktywizacja zawodowa Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich - Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie - Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Pracy..
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH
CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: Przeprowadzenie szkolenia dla 30 osób bezrobotnych w dwóch edycjach po 15 osób w zakresie Nowoczesny sprzedawca, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Program szkolenia: 1. Zapoznanie z podstawowymi pojęciami obowiązującymi w jednostce handlowej - 3 godz. teorii 2. Otoczenie przedsiębiorstwa handlowego - 8 godz. teorii: a) rodzaje punktów sprzedaży i ich charakterystyka - 2 godz. teorii b) wyposażenie punktów sprzedaży - 2 godz. teorii c) zaopatrzenie i zakup towarów w jednostce handlu detalicznego - 2 godz. teorii d) rozmieszczenie i przechowywanie towarów - 2 godz. teorii 3. Marketing i reklama w handlu detalicznym - 8 godz. teorii: a) rola reklamy i techniki sprzedaży - 3 godz. teorii b) psychologia obsługi klienta - 2 godz. teorii c) sztuka autoprezentacji, dekorowanie wnętrza sklepu i okna wystawowego - 3 godz. teorii 4. Negocjacje w handlu - 12 godz. teorii: a) obsługa klienta z wykorzystaniem aktywnych metod sprzedaży - 4 godz. teorii b) niezbędne składniki wiedzy i umiejętności sprzedawców - 4 godz. teorii c) zawieranie transakcji sprzedaży - 4 godz. teorii 5. Podstawy posługiwania się systemem komputerowym i wydawanie faktur na komputerze 42 godz. praktyki: a) (np. WINDOWS): przetwarzanie tekstów - edytor tekstu (np. WORD) - rozpoczęcie pracy z edytorem tekstów, podstawowe operacje, modyfikowanie dokumentów, zaawansowane sposoby formatowania dokumentu, drukowanie dokumentu, wstawianie grafiki do dokumentu - 21 godz. praktyki b) Arkusze kalkulacyjne - arkusz (np. EXCEL) - rozpoczęcie pracy z arkuszem kalkulacyjnym, podstawowe operacje, formuły i funkcje, formatowanie danych, grafika i wykresy, obsługa Internetu i poczty elektronicznej, fakturowanie - 21 godz. praktyki 6. Obsługa kas fiskalnych - zagadnienia prawne dotyczące sprzedaży detalicznej, rodzaje kas fiskalnych, urządzenia dodatkowe współpracujące z kasami, ćwiczenia z zakresu obsługi kas fiskalnych - 20 godz. praktyki 7. Obliczenia sklepowe, obsługa programu (np. SUBIEKT) - 22 godz. teorii i praktyki: a) Kształtowanie cen w jednostkach sprzedaży - 5 godz. teorii b) Inkasowanie należności za sprzedane produkty - 5 godz. teorii c) Wypełnianie dokumentacji związanej ze sprzedażą - 12 godz. praktyki 8. Praktyczne aspekty realizacji zasad GHP/GMP (minimum sanitarne) w Zakładzie Pracy - 14 podstawowych obszarów księga HACCP, system HACCAP wdrażanie i certyfikacja - 15 godz. teorii 9. Podstawowe zasady rachunkowości i kontrola placówek handlowych - 12 godz. teorii 10. Kontrola i weryfikacja środków płatniczych - 5 godz. teorii 11. Zagadnienia dot. BHP - 3 godz. teorii. Ogółem: 150 godz. lekcyjnych (76 godz. teorii, 74 godz. praktyki). Każdy z uczestników ma mieć zapewnione własne, nie dzielone z innym uczestnikiem, stanowisko komputerowe. Przy realizacji modułu obsługa kasy fiskalnej wymaga się zapewnienia 1 kasy fiskalnej dla dwóch uczestników szkolenia. Szkolenie należy przeprowadzić na terenie powiatu oświęcimskiego. Dopuszcza się możliwość zmiany liczby osób w danej edycji. Wykonawca po ukończeniu szkolenia zobowiązany jest do wydania zaświadczenia na podstawie § 6 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216), a od dnia 01.09.2012r. do wydania zaświadczenia na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.01.2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r. poz. 186). Czas trwania: od 4 do 5 tygodni Termin realizacji: 01.08.2012r. - 31.08.2012r. I edycja 01.10.2012r. - 31.10.2012r. II edycja Termin organizacji szkolenia może ulec zmianie..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.
3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 31.10.2012.
4) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:
- 1. Cena - 50
- 2. Doświadczenie - 30
- 3. Posiadanie certyfiaktu jakości usług - 20
CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: Przeprowadzenie szkolenia dla 30 osób bezrobotnych w dwóch edycjach po 15 osób w zakresie Pracownik kadrowo-płacowy, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Program szkolenia: 1. Specjalista ds. kadrowo - płacowych: a) Prawo pracy i kodeks cywilny - 30 godz. teorii b) Dokumentacja kadrowo-płacowa - 10 godz. teorii c) ZUS - całokształt spraw ubezpieczeń, zasiłków -10 godz. teorii d) Płace - całokształt spraw płacowych - 25 godz. teorii e) Płace - obsługa programu Kadry i Płace, Płace i Płatnika - 30 godz. praktyki Razem: 105 godzin (75 godz. teorii, 30 godz. praktyki) 2. Księga przychodów i rozchodów - przygotowanie teoretyczno - praktyczne: a) Podstawy prawne rachunkowości. Uproszczona księgowość. Praca na drukach - 30 godz. teoretyczno-praktycznych b) Pracownia komputerowa program Mała Księgowość premium Symfonia - 15 godz. praktyki Razem: 45 godzin Ogółem: 150 godzin lekcyjnych. Każdy z uczestników ma mieć zapewnione własne, nie dzielone z innym uczestnikiem stanowisko komputerowe. Szkolenie należy przeprowadzić na terenie powiatu oświęcimskiego. Dopuszcza się możliwość zmiany liczby osób w danej edycji. Wykonawca po ukończeniu szkolenia zobowiązany jest do wydania zaświadczenia na podstawie § 6 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216), a od dnia 01.09.2012r. do wydania zaświadczenia na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.01.2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012r. poz. 186). Czas trwania: od 4 do 5 tygodni Termin realizacji: 01.08.2012r. - 31.08.2012r. I edycja 01.10.2012r. - 31.10.2012r. II edycja Termin organizacji szkolenia może ulec zmianie..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9.
3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 31.10.2012.
4) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:
- 1. Cena - 50
- 2. Doświadczenie - 30
- 3. Posiadanie certyfikatu jakości usług - 20
CZĘŚĆ Nr: 3 NAZWA: Przeprowadzenie szkolenia dla 10 osób bezrobotnych w zakresie Operator wózków jezdniowych, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Program szkolenia: 1. Typy stosowanych wózków jezdniowych - 4 godz. 2. Budowa wózka - 8 godz. 3. Czynności operatora przy obsłudze wózków przed i po pracy z wózkami - 8 godz. 4. Czynności operatora w czasie pracy wózkami - 8 godz. 5. Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa - 4 godz. 6. Wiadomości z zakresu BHP - 8 godz. 7. Wiadomości o dozorze technicznym - 4 godz. 8. Praktyczna nauka jazdy i manewrowania osprzętem wózków - 15 godz. 9. Przygotowanie kierowcy do wykonywania czynności związanych z wymianą butli - 2 godz. 10. Pokaz instruktora sposobu wymiany butli zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, z uwzględnieniem poszczególnych czynności i szczególnym zwróceniem uwagi na czynności trudne i niebezpieczne - 0,5 godz. 11. Próbne wykonanie wymiany butli przez kierowcę wózka pod nadzorem instruktora - 0,5 godz. 12. Samodzielna wymiana butli pod nadzorem instruktora - 4 godz. 13. Omówienie i ocena przebiegu czynności wymiany butli wykonywanej przez kierowcę - 1 godz. Ogółem: 67 godz. (w tym 46,5 godz. lekcyjnych teorii i 19,5 godz. zegarowych praktyki). Szkolenie winno zostać przeprowadzone w oparciu o program opracowany lub zatwierdzony przez jednostkę wyznaczoną przez ministra właściwego ds. gospodarki zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. Nr 70 poz. 650 z późn. zm.) Wymaga się dysponowania co najmniej dwoma sprawnymi technicznie wózkami jezdniowymi z napędem silnikowym spełniającymi parametry Urzędu Dozoru Technicznego zarejestrowanymi i dopuszczonymi do użytkowania. Wymaga się dysponowania placem manewrowym do prowadzenia zajęć praktycznych. W cenie należy uwzględnić koszt egzaminu przed Komisją UDT. Egzamin przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego należy przeprowadzić niezwłocznie po ukończonym szkoleniu, najpóźniej do dnia 30.09.2012r. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uczestnicy otrzymają Zaświadczenie Kwalifikacyjne do Obsługi Urządzeń Transportu Bliskiego. Szkolenie i egzamin należy przeprowadzić w odległości do 50 km od siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu, obliczonej według wyszukiwarki internetowej www.maps.google.pl, z zastrzeżeniem, iż w przypadku odległości przekraczającej wymaganą liczbę kilometrów uczestnikom szkolenia zostanie zapewniony transport z siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu do miejsca odbywania zajęć tam i z powrotem. Czas trwania: do 2 tygodni Termin realizacji: 20.08.2012r. - 31.08.2012r. Termin organizacji szkolenia może ulec zmianie..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9, 80.51.00.00-2.
3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 31.10.2012.
4) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:
- 1. Cena - 50
- 2. Doświadczenie - 30
- 3. Posiadanie certyfikatu jakości usług - 20
CZĘŚĆ Nr: 4 NAZWA: Przeprowadzenie szkolenia dla 10 osób bezrobotnych w zakresie Operator koparko-ładowarki w klasie III, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Program szkolenia: Szkolenie powinno być zorganizowane w oparciu o program zatwierdzony przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r.w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118 poz. 1263). Razem: 202 godz. (w tym 116 godz. lekcyjnych teorii i 86 godz. zegarowych praktyki). Wymaga się dysponowania co najmniej jedną sprawną technicznie koparko-ładowarką do przeprowadzenia części praktycznej szkolenia. Wymaga się dysponowania placem manewrowym do prowadzenia zajęć praktycznych. W cenie należy uwzględnić koszt egzaminu przed Komisją z Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uczestnicy otrzymają świadectwo Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz książkę operatora. Szkolenie i egzamin należy przeprowadzić w odległości do 50 km od siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu obliczonej według wyszukiwarki internetowej www.maps.google.pl z zastrzeżeniem, iż w przypadku odległości przekraczającej wymaganą liczbę kilometrów uczestnikom szkolenia zostanie zapewniony transport z siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu do miejsca odbywania zajęć tam i z powrotem. Czas trwania: do 6 tygodni Dokładny termin realizacji uzależniony jest od harmonogramu szkoleń danej jednostki szkolącej, która będzie przeprowadzała szkolenie; przewidywany termin realizacji sierpień 2012 - październik 2012 Termin organizacji szkolenia może ulec zmianie..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.50.00.00-9, 80.51.00.00-2.
3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 31.10.2012.
4) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:
- 1. Cena - 50
- 2. Doświadczenie - 30
- 3. Posiadanie certyfiakatu jakości usług - 20
INNE PRZETARGI Z OŚWIĘCIMIA
- Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.
- Świadczenie usług pocztowych, polegających na przyjmowaniu, przemieszczaniu i doręczaniu przesyłek w obrocie krajowym i zagranicznym
- Utrzymanie czystości w budynkach, utrzymanie czystości na terenach bezpośrednio przyległych do nich oraz utrzymanie zieleni i terenów przy budynkach OTBS Sp. z o.o.
- Utrzymanie czystości terenów placówek Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Oświęcimiu w 2025 roku
- Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych, paczek ... na rzecz Urzędu Gminy Oświęcim w roku 2025.
- Utrzymanie nawierzchni dróg, chodników i parkingów dróg publicznych - gminnych i wewnętrznych zarządzanych przez Prezydenta Miasta Oświęcim, w 2025 roku - nawierzchnie z kruszyw i asfaltowe
więcej: przetargi w Oświęcimiu »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Wyłonienie Wykonawcy na konsultacje treści sylabusa kursu "Ekosystemy wodne - struktura i funkcjonowanie w celu modyfikacji kierunków: Biologia I i II stopnia na Wydziale Biologii.
- Wyłonienie wykonawcy na konsultacje treści sylabusa kursu "Ekologia wód śródlądowych - konwersatorium" w celu modyfikacji kierun.: Biologia I i II st. oraz Zarządzanie Zasobami Przyrody II st. - KEY.
- Cyberbezpieczny samorząd Powiatu Bartoszyckiego
- "Przeprowadzenie szkoleń dla uczniów/uczennic oraz nauczycieli w ramach realizacji projektu "Eksperci branży informatycznej" - z podziałem na II części
- Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń mających na celu podniesienie kompetencji kadr w systemie szkolnictwa wyższego, skierowane do pracowników UPWr, - 7 części.
- Wyłonienie wykonawcy na konsultacje treści sylabusa kursu "Hydrobiologia - podstawy" w celu modyfikacji kierunków: Biologia I i II st. oraz Zarządzanie Zasobami Przyrody II st. projekt KEY
więcej: Usługi szkoleniowe »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.