Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu
Ogłoszenie z dnia 2013-06-13
Bydgoszcz: Uszczelnienia, węże, przewody i części zamienne do pojazdów bojowych
Numer ogłoszenia: 227392 - 2013; data zamieszczenia: 13.06.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU W DZIEDZINACH OBRONNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA/O ZAMÓWIENIU NA PODWYKONAWSTWO - dostawy
Zamieszczanie ogłoszenia: nieobowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY/ WYKONAWCA ZOBOWIĄZANY DO ZAWARCIA UMOWY O PODWYKONAWSTWO
I.1) NAZWA I ADRES: Jednostka Wojskowa Nr 1189 , ul. Powstańców Warszawy 2, 85-915 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 48-52 378 16 40, faks 48-52 378 12 34.
- Adres strony internetowej zamawiającego: www.1blog.wp.mil.pl
I.2) RODZAJ: Podmiot prawa publicznego.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA / PRZEDMIOT UMOWY O PODWYKONAWSTWO
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego lub nazwa przedmiotu umowy o podwykonawstwo: Uszczelnienia, węże, przewody i części zamienne do pojazdów bojowych.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: dostawy.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia / określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu umowy o podwykonawstwo: Uszczelnienia, węże i przewody do pojazdów bojowych: KTO Rosomak, SILNIK UTD-20, SILNIK W46,6, BWP, T-72, PT-91; części zamienne do: BRDM-2, BRDM -ŻBIK. Zamówienie podzielono na VI części, z których każda stanowi samoistne zamówienie: I część zamówienia: zestawy naprawcze uszczelnień systemu DEUGRA, II część zamówienia: przewody hydrauliczne KTO Rosomak, III część zamówienia: uszczelnienia i części do pojazdu BWP, IV część zamówienia: uszczelnienia i części do pojazdu T-72 i PT-91, V część zamówienia: uszczelnienia i części do pojazdu BRDM, VI część zamówienia: uszczelnienia i części do pojazdu BRDM-ŻBIK. Wszystkie produkty stanowiące przedmiot zamówienia powinny być dopuszczone do obrotu, powinny być wyrobami użytkowanymi w Siłach Zbrojnych RP, ponieważ zostaną użyte do remontu lub modernizacji sprzętu wojskowego oraz posiadać minimum 12. miesięczny okres gwarancji jakości użycia liczony od daty dostawy. Wyroby powinny być fabrycznie nowe i kompletne oraz muszą należeć do jednej z nw. grup: 1) oryginalne, oznakowane logo producenta pojazdu i zawierające na opakowaniu przynajmniej numer katalogowy, 2) oryginalne, oznakowane logo producenta, który dostarcza go na pierwszy montaż pojazdu i zawierające na opakowaniu przynajmniej numer według katalogu tego producenta, 3) o równoważnej jakości (nie użytkowane w Siłach Zbrojnych - zamienniki), posiadające stosowny certyfikat lub podlegające odbiorowi wojskowemu (Ustawa o systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronne (Dz. U. z 2006 r Nr 235, poz. 1700; Dz. U. z 2011 r. Nr 92, poz. 528)); Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowego wykazu wyrobów podlegających ocenie zgodności oraz sposobów i trybu przeprowadzenia oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności państwa (Dz. U. Nr 136); Decyzja Nr 36 /PUM Podsekretarza Stanu w MON ds. Uzbrojenia i Modernizacji z dnia 16 maja 2011 roku..
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 35.42.00.00 - Części pojazdów wojskowych .
II.1.7) dopuszcza się złożenie oferty częściowej , liczba części: 6.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w miesiącach: 3.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium: Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium oddzielnie na każdą część zamówienia w wysokości dla : III część zamówienia: 730 zł; IV części zamówienia: 2290 zł; dla V części zamówienia: 2560 zł. Powinno ono być wniesione po otrzymaniu zaproszenia do złożenia ofert przed terminem składania ofert. Wadium wnoszone w pieniądzu powinno zostać przelane na rachunek Zamawiającego nr 03 1010 1078 0059 3313 9130 0000. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach wymienionych w ustawie w pkt. 45 ust. 6. Wadium wnoszone w innej postaci niż pieniężna, w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie, należy dostarczyć przed terminem otwarcia ofert do kasy w siedzibie Zamawiającego. Dokumenty, o których mowa muszą zachować ważność przez cały okres, w którym wykonawca jest związany ofertą. Wadium wnoszone w innej formie niż pieniężna musi zawierać oświadczenie gwaranta (poręczyciela), w którym zobowiązuje się on do bezwarunkowej wypłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż zabezpieczenie to jest mu należne, a poza tym powinno zawierać w swojej treści: a) wskazanie nazwy postępowania, zamawiającego, wykonawcy oraz wystawcy gwarancji (ubezpieczyciela/banku), b) wskazanie kwoty wadium, którą wystawca zobowiązuje się wypłacić, c) określenie terminu, w jakim gwarancja obowiązuje - z treści dokumentu powinno jednoznacznie wynikać, że zabezpiecza ona ofertę przez cały okres, w jakim wykonawca jest nią związany, d) nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy do zapłaty zamawiającemu kwoty wadium, e) wskazanie, iż wypłata kwoty wadium nastąpi w przypadku wystąpienia jednej z okoliczności wynikających z art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy. UWAGA: Bank, w którym zamawiający posiada rachunek standardowo nie poświadcza kart wzorów podpisów w związku z dokonywaniem przez zamawiającego czynności prawnych poza Bankiem. 5) W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy o jego wniesieniu w terminie decydować będzie data oraz godzina i minuta wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego. 6) Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego zatrzymania oraz zasady jego zaliczenia na poczet zabezpieczenia należnego wykonania umowy określa ustawa w art. 46 i 148 ust.4. Kserokopie potwierdzające wniesienie wadium dołączyć do dokumentów wraz z ofertą.
III.2) ZALICZKI
III.3) UDZIAŁ W POSTĘPOWANIU
- przewiduje się następujące wymagania dotyczące podwykonawstwa związane z realizacją zamówienia:
Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzone zostanie podwykonawcom oraz do podania nazw (firm) podwykonawców wraz z przedmiotem umów o podwykonawstwo dla których są oni proponowani. Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie informować zamawiającego o wszelkich zmianach dotyczących podwykonawców, które wystąpią w trakcie wykonywania zamówienia. Wykonawca poda w ofercie wykaz podmiotów, które nie mogą być uznane za podwykonawców zgodnie z art. 131u ustawy, i zobowiązany będzie do aktualizacji wykazu po zaistnieniu zmian w stosunkach miedzy podmiotami.
III.3.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.2) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Warunek będzie spełniony jeżeli: 1. wykonawca będzie posiadał koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu wyrobami i technologiami o przeznaczeniu wojskowym; 2. wykonawca będzie posiadał siedzibę albo miejsce zamieszkania w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub w państwie, z którym Unia Europejska lub Rzeczpospolita Polska zawarła umowę międzynarodową dotyczącą zamówień w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa.
III.3.3) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
na podstawie oświadczenia z art. 44 ustawy wg zasady spełnia, nie spełnia
III.3.4) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
na podstawie oświadczenia z art. 44 ustawy wg zasady spełnia, nie spełnia
III.3.5) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
na podstawie oświadczenia z art. 44 ustawy wg zasady spełnia, nie spełnia
III.3.6) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
na podstawie oświadczenia z art. 44 ustawy wg zasady spełnia, nie spełnia
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE NALEŻY DOSTARCZYĆ W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 oraz w art. 131d i 131g ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i art. 131e ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
-
III.4.5) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca lub podwykonawca, o którym mowa w art. 131n ustawy, ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.5.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
- inne dokumenty
W przypadku złożenia oferty równoważnej, na podstawie art. 30 ust. 5 ustawy, Wykonawca obowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego produkty nie używane w Siłach Zbrojnych spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W tym celu wykonawcy dostarczą następujące dokumenty: 1) Wykaz oferowanego przedmiotu zamówienia wraz z nazwami wyrobu oraz nazwami producenta; 2) Certyfikat wyrobu lub dokument wydany przez podmiot uprawniony przez Ministra Obrony Narodowej. Z dokumentu ma wynikać, że wyrób spełnia wymogi wojskowe (ocena zgodności OiB w rozumieniu ustawy o systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa). W razie braku przedmiotowych dokumentów wyroby równoważne poddane zostaną odbiorowi wojskowemu zgodnie z decyzją Ministra Obrony narodowej nr 97/MON z dnia 28 marca 2011 r (Dz. Urz. MON z dnia 26 kwietnia 2011 r. Nr 7, poz. 85). Odbiór będzie dokonany: dla dostawców krajowych przez stosowne RPW; dla dostawców zagranicznych z krajów należących do NATO, zgodnie z postanowieniami porozumienia standaryzacyjnego NATO STANAG 4107 oraz sojuszniczej publikacji AQAP 2070; dla dostawców zagranicznych z krajów poza NATO lub należących do NATO, lecz zastrzegających sobie potrzebę zawarcia stosownego porozumienia Memorandum of Understanding (MoU) o wzajemnej realizacji rządowego zapewnienia jakości, zgodnie z postanowieniami tego podpisanego MoU; 3) W celu potwierdzenia, że oferowane wyroby są używane w siłach zbrojnych RP Zamawiający żąda zaświadczania wystawionego przez RPW lub inny upoważniony organ przez Ministra Obrony Narodowej potwierdzający, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym albo, że są użytkowane w sprzęcie Sił Zbrojnych RP. W razie braku wzmiankowanego oświadczenia wyroby zostaną poddane odbiorowi wojskowemu.; - przewiduje się przesłanki unieważnienia postępowania inne niż przesłanki, o których mowa w art. 93 ust. 1 i 1a ustawy
Określenie przesłanek unieważnienia postępowania
Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie zbyt niska, aby zapewnić rzeczywistą konkurencję, zamawiający może: 1) zawiesić postępowanie i ponownie opublikować ogłoszenie o zamówieniu, określając nowy termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu informując o tym wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu, albo 2) unieważnić postępowanie i wszcząć nowe postępowanie. - w przypadku pierwszym zamawiający zaprosi do udziału w postępowaniu wszystkich wykonawców, którzy odpowiedzieli na pierwsze lub drugie ogłoszenie o zamówieniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu.
III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY, USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM
W zakresie potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Jeżeli wykonawca korzysta z potencjału innego podmiotu przedłoży pisemną umowę, z której będzie wynikać, że podmiot trzeci oddaje do dyspozycji wykonawcy niezbędne zasoby w zakresie koniecznym do wykonania zamówienia.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg ograniczony.
IV.1.2) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu: 10.
Opis sposobu dokonywania wyboru wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert, gdy liczba wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż określona w ogłoszeniu o zamówieniu
Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie wyższa niż 10 , to Zamawiający zaprosi do składania ofert Wykonawców, którzy uzyskają największą ilość punktów liczonych według poniższych zasad: 1). Za oferowanie części oryginalnych używanych w Siłach Zbrojnych RP - 5 pkt; 2). Za wykonanie każdej dostawy z okresu ostatnich 5 lat dla Sił Zbrojnych RP na kwotę co najmniej 50000 PLN - 1 pkt ( nie więcej niż 3 pkt ) ; 3). Za posiadanie AQAP 2110 lub 2120 - 1 pkt; 4). Za posiadanie PN-EN ISO 9001 - 1 pkt. Jeżeli Wykonawcy uzyskają tą sama ilość punktów, to o miejscu zadecyduje ilość punktów uzyskana kolejno za poszczególne kryteria, najpierw o których mowa w pkt. 1). później 2) itd. Jeżeli pomimo tego nie można będzie dokonać wyboru pierwszych 10 wykonawców, zamawiający zaprosi do złożenia oferty wykonawców, którzy uzyskają taką samą ilość punktów w opisanym rankingu. Wykonawca powinien przedstawić stosowne dokumenty potwierdzające spełnianie powyższych wymogów.
IV.1.5)
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.
IV.5) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.5.1) Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: ul. Powstańców Warszawy 2; 85-915 Bydgoszcz ; sekcja zamówień publicznych.
IV.5.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 21.06.2013 godzina 09:00, miejsce: kancelaria w sztabie na pierwszym piętrze w siedzibie zamawiającego. Wejście przez Biuro Przepustek.
IV.5.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.5.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: W odpowiedzi na ogłoszenie wykonawca składa wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz dołącza wymagane w ogłoszeniu dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Dokumenty muszą być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy. Wymagane dokumenty można złożyć w formie kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. Jeżeli uprawnienie do reprezentacji osoby składającej oświadczenie woli nie wynika z załączonego dokumentu , do wniosku należy dołączyć także pełnomocnictwo w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie. Dokumenty z datą wystawienia inną niż wymagane w ogłoszeniu muszą być potwierdzone przez właściwy organ jako nadal aktualne. Poprawki powinny być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby uprawnionej do reprezentowania oferenta. Podpisy nieczytelne powinny dać się jednoznacznie zidentyfikować. Opakowanie i oznakowanie kopert: Na kopercie (opakowaniu), w której zawarto wniosek wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami, należy umieścić nazwę, adres wykonawcy i nr faksu. Taką kopertę (opakowanie) należy opisać Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, sprawa 07/Sam/D/13 z dopiskiem: nie otwierać przed 21.06.2013 r. godz. 10.00 . Wykonawcy, którzy w rankingu uzyskają największą ilość punktów zostaną zaproszeni do złożenia ofert. Przykład wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowania zamieszczono na stronie zamawiającego www. 1 blog.wp.mil.pl.
INNE PRZETARGI Z BYDGOSZCZY
- Sukcesywna dostawa ryb i przetworów rybnych na rok 2025.
- Sukcesywna dostawa sosów, zup, przypraw i miodu na rok 2025.
- Badanie ścieków surowych,oczyszczonych,wód opadowych , badanie wody ze studni głębinowych, pomiar statyczny, dynamiczny zwierciadła wody,sporządzenie sprawozdania zawierającego analizę.
- Usługa utrzymania czystości w obiekcie Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera oraz na terenie zewnętrznym
- SUKCESYWNE DOSTAWY PIECZYWA I WYROBÓW CUKIERNICZYCH
- Dostawa aparatury i osprzętu światłowodowego dla Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki PBŚ
więcej: przetargi w Bydgoszczy »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.