eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi BydgoszczPrzebudowa ul. Gdańskiej w Bydgoszczy z remontem istniejącego torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Kamiennej.

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2014-07-08

Bydgoszcz: Przebudowa ul. Gdańskiej w Bydgoszczy z remontem istniejącego torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Kamiennej.
Numer ogłoszenia: 228544 - 2014; data zamieszczenia: 08.07.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy , ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 52 5822723, faks 52 5822777.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmikp.bydgoszcz.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przebudowa ul. Gdańskiej w Bydgoszczy z remontem istniejącego torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Kamiennej..

II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Lokalizacja zadania : Teren objęty inwestycją znajduje się na obrzeżach centrum miasta Bydgoszczy, w dzielnicy Bocianowo. Projektowany odcinek zawiera się pomiędzy skrzyżowaniami ul. Gdańskiej z ciągiem ulic Chodkiewicza i Chocimskiej oraz Kamiennej i Artyleryjskiej. Po obu stronach ulicy Gdańskiej znajduje się zwarta zabudowa wielorodzinna, są to budynki 2÷5 kondygnacyjne z licznymi lokalami handlowo-usługowymi. Ponadto po wschodniej stronie, w głąb za pierwszą linią zabudowy znajduje się Szkoła Podstawowa. Objęta przedmiotem zamówienia ulica Gdańska jest ulica powiatową klasy technicznej Z (zbiorcza). Średnia szerokość pasa drogowego na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Kamiennej wynosi 24,6m, z czego jezdnia zajmuje ok. 11,0m. Ponadto ulica wyposażona jest w obustronne chodniki o szerokości około 6,80m. W osi jezdni ulicy Gdańskiej zlokalizowane jest dwutorowe torowisko tramwajowe. Przestrzeń pomiędzy torowiskiem tramwajowym a obydwoma krawężnikami stanowi jezdnia o nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej o znacznym stopniu dekapitalizacji. Chodniki i wjazdy wykonane są z betonowej kostki brukowej. Wody opadowe z nawierzchni drogowych odprowadzone są poprzez wpusty uliczne do jajowego kanału deszczowego 990/660, usytuowanego pod torowiskiem. Na obszarze objętym zamówieniem występują sieci: kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, przewody wodociągowe, sieć gazowa, kable energetyczne, trakcja tramwajowa, linia oświetleniowa, sieci teletechniczne, monitoring miejski. W obrębie przedmiotowego odcinka występuje zdegradowane zadrzewienie o funkcji zieleni przyulicznej. Zakres robót budowlanych objętych zamówieniem obejmuje: Zadanie objęte zamówieniem obejmuje przebudowę jezdni, torowiska tramwajowego, trakcji tramwajowej wraz z oświetleniem, przebudowę chodników i wjazdów na długości 249,0m wraz z przebudową istniejących sieci, wykonaniem stałej organizacji ruchu, wykonaniem zieleni. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określają: 1. szczegółowe specyfikacje technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (SST), 2. dokumentacja projektowa (DP), 3. wzór kosztorysu ofertowego zawierającego przedmiar robót, 4. wzór umowy wraz z załącznikiem (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym szczegółowe warunki realizacji Umowy) - które stanowią integralną część SIWZ i są dostępne na stronie internetowej Zamawiającego www.zdmikp.bydgoszcz.pl w miejscu ogłoszenia niniejszego postępowania..

II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • 1. Zamawiający przewiduje udzielenie wykonawcy zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 UPZP, polegających na wykonaniu tego samego rodzaju zamówienia, co objęte zamówieniem podstawowym. 2. Zamówienie uzupełniające winno być zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. 3. Zamawiający udzieli zamówień uzupełniających tylko wtedy, gdy będzie posiadał środki finansowe na ich wykonanie. 4. Na okoliczność wystąpienia zamówień uzupełniających, zostanie zawarta umowa. 5. Łączna wartość zamówień uzupełniających nie może przekroczyć 50% wartości zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający w szczególności planuje udzielenia zamówień uzupełniających, polegających na wykonaniu robót drogowo-torowych związanych bezpośrednio z przebiegiem ulicy Gdańskiej w kierunku skrzyżowania z ulicą Kamienną i ulicą Artyleryjską w Bydgoszczy na zwiększonym zakresie robót w tymże kierunku.

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.23.00.00 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu 45.23.32.52 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic 45.23.41.21 - Roboty w zakresie kolei tramwajowej 45.23.24.51 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 30.11.2014.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 90.000,00 (słownie: dziewięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) PLN, przed upływem terminu składania ofert. Zamawiający dopuszcza wniesienie wadium wyłącznie w formach określonych w art. 45 ust. 6 UPZP. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego, tj. Bank Polska Kasa Opieki S.A. (Bank Pekao S.A.) - Nr konta 25 1240 6452 1111 0010 4816 9416 z adnotacją: WADIUM - Przebudowa ul. Gdańskiej w Bydgoszczy z remontem istniejącego torowiska tramwajowego na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Kamiennej.

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku.

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca zobowiązany jest wykazać się wykonaniem w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jednej roboty budowlanej w zakresie: 1) wykonania w jednym zadaniu nawierzchni z mieszanek mineralno - asfaltowych o powierzchni nie mniejszej niż 2.500 m2; 2) wykonania w jednym zadaniu budowy bądź przebudowy torowiska tramwajowego zabudowanego w technologii podlewu ciągłego z żywic chemoutwardzalnych (schemat sprężystego mocowania szyn) minimum 0,4 km toru pojedynczego; 3) wykonania w jednym zadaniu min. 500 m sieci trakcyjnej płaskiej na zawieszeniach typu DELTA. Powyższy warunek uważa się za spełniony łącznie (ww. zakres robót Wykonawca zrealizował w ramach jednego zamówienia) lub oddzielnie (zakres robót określony w pkt.1), 2), i 3) Wykonawca zrealizował w odrębnych zamówieniach). Ocena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana zgodnie z kryterium spełnia/nie spełnia, na podstawie dokumentów dołączonych przez wykonawcę do oferty. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23 UPZP (np. konsorcjum, spółka cywilna), spełniają wymieniony wyżej warunek udziału w postępowaniu łącznie. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca zobowiązany jest wykazać się dysponowaniem odpowiednim potencjałem technicznym, w tym sprzętem specjalistycznym w minimalnej liczbie i o wydajności gwarantującym wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami określonymi w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Ocena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana zgodnie z kryterium spełnia/nie spełnia, na podstawie załączonego wraz z ofertą Wykonawcy oświadczenia zgodnie z art. 44 UPZP, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23 UPZP (np. konsorcjum, spółka cywilna), spełniają wymieniony wyżej warunek udziału w postępowaniu łącznie. Wykonawca może polegać na potencjale technicznym innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca zobowiązany jest wykazać się dysponowaniem osobami zdolnymi do wykonania zamówienia gwarantującymi właściwą jakość robót budowlanych, o kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniu zawodowym nie mniejszym niż określone poniżej, tj.: 1) kierownik budowy, wymagana liczba osób: 1, minimalne kwalifikacje zawodowe: posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności drogowej minimalne doświadczenie zawodowe: pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót co najmniej 5 lat w branży drogowej, Kierownik budowy może pełnić funkcję kierownika robót drogowych i kierownika robót torowych; 2) kierownik robót drogowych, wymagana liczba osób: 1, minimalne kwalifikacje zawodowe: posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności drogowej, minimalne doświadczenie zawodowe: pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót co najmniej 3 lat w branży drogowej, 3) kierownik robót torowych, wymagana liczba osób: 1, minimalne kwalifikacje zawodowe: posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami w specjalności drogowej minimalne doświadczenie zawodowe: pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót co najmniej 3 lat w branży torowej, Funkcję kierownika robót drogowych i kierownika robót torowych może pełnić jedna osoba, o ile spełnia wymagania stawiane dla kierownika robót drogowych i kierownika robót torowych. 4) kierownik robót elektroenergetycznych i elektroinstalacyjnych, wymagana liczba osób: 1, minimalne kwalifikacje zawodowe: posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych minimalne doświadczenie zawodowe: pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót co najmniej 3 lat w branży elektroenergetycznej, 5) kierownik robót teletechnicznych, wymagana liczba osób: 1, minimalne kwalifikacje zawodowe: posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności telekomunikacyjnej w zakresie telekomunikacji przewodowej wraz z infrastrukturą telekomunikacyjną minimalne doświadczenie zawodowe: pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót co najmniej 3 lat w branży teletechnicznej , 6) kierownik robót sanitarnych, wymagana liczba osób: 1, minimalne kwalifikacje zawodowe: posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych minimalne doświadczenie zawodowe: pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót co najmniej 3 lat w branży wod. - kan., 7) dwoma osobami, legitymującymi się ważnymi uprawnieniami do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji dla następujących urządzeń, instalacji i sieci: - urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu nie wyższym niż 1 kV, - elektryczna sieć trakcyjna, wymaganymi przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. z 2010 r. Nr 21, poz. 104 z późn. zm.). Wymienione wyżej osoby winny posiadać uprawnienia wymagane przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r Prawo Budowlane (wg stanu prawnego obowiązującego na dzień wszczęcia postępowania ),lub posiadać kwalifikacje zgodnie z postanowieniami art.12a tejże ustawy lub równoważnymi uprawnieniami budowlanymi wydanymi na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub innymi uprawnieniami umożliwiającymi wykonywanie tych samych czynności, do wykonywania których w aktualnym stanie prawnym uprawniają uprawnienia budowlane w tej samej specjalności. Ocena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana zgodnie z kryterium spełnia/nie spełnia, na podstawie załączonego wraz z ofertą Wykonawcy oświadczenia zgodnie z art. 44 UPZP, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23 UPZP (np. konsorcjum, spółka cywilna), spełniają wymieniony wyżej warunek udziału w postępowaniu łącznie. Wykonawca może polegać na potencjale technicznym innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia tj.: 1) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową, w wysokości nie mniejszej niż 3.500.000,00 (słownie: trzy miliony pięćset tysięcy złotych 00/100) PLN. Ocena spełniania wymienionego wyżej warunku udziału w postępowaniu, zostanie dokonana zgodnie z kryterium spełnia/nie spełnia, na podstawie załączonego wraz z ofertą Wykonawcy oświadczenia zgodnie z art. 44 UPZP, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 23 UPZP (np. konsorcjum, spółka cywilna), spełniają wymieniony wyżej warunek udziału w postępowaniu łącznie. Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na wiedzę i doświadczenie, innych podmiotów, zgodnie z art. 26 ust. 2b UPZP zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Należy je złożyć w oryginale. 2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na podstawie art.23 UPZP wykazują brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24. ust.1 UPZP oddzielnie, w związku z tym każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przekłada dokumenty wymienione w 11.1.2 SIWZ ( pkt. III.4.2) niniejszego ogłoszenia. 3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. III.4.3. niniejszego ogłoszenia, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Terminy wystawienia stosuje się odpowiednio. 4. Dokumenty wymienione w pkt. III.4.4. niniejszego ogłoszenia składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na podstawie art.23 UPZP.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zgodnie z art. 144 ust. 1 UPZP, Zamawiający dopuszcza zmiany Umowy w stosunku do treści oferty w zakresie: 1) deklaracji Wykonawcy zawartej w Ofercie w zakresie wykonania zamówienia samodzielnie lub/i przy udziale Podwykonawców, na uzasadniony pisemny wniosek Wykonawcy i zaakceptowany przez Zamawiającego, 2) ceny Umowy, która może ulec zmianie w przypadkach: a) ustawowej zmiany podatku VAT, b) wykonania mniejszego zakresu robót niż zakres określony w kosztorysie ofertowych wynikających z ich zaniechania w rozumieniu klauzuli 1.1.23. OWU i wystąpieniu okoliczności o których mowa w klauzuli 2.3.6. OWU , c) wykonania robót zamiennych w rozumieniu klauzuli 1.1.24. OWU i wystąpieniu okoliczności o których mowa w klauzuli 2.3.7. OWU, d) wystąpienia okoliczności, o których mowa w klauzuli 4.18 OWU, e) w przypadku ujawnienia w trakcie realizacji zamówienia wad projektowych, skutkujących koniecznością dokonania poprawek lub uzupełnień dokumentacji, w celu wykonania zamówienia zgodnie z jego przeznaczeniem, mających wpływ na cenę ofertową, 3) przedłużenia terminu zakończenia robót, co może nastąpić w przypadku: a) niemożności realizacji robót z powodu braku dostępności do miejsc prowadzonych robót lub gdy obowiązujące przepisy, normy, wymagania technologiczne nie dopuszczają do realizacji lub nakazują wstrzymanie robót, b) wystąpienia konieczności wykonania robót dodatkowych lub zamiennych, lub innych niemożliwych do przewidzenia, wstrzymujących lub opóźniających realizacje robót będących przedmiotem umowy, c) wystąpienia innych okoliczności poza wynikającymi z uchybienia Wykonawcy lub za, które Wykonawca jest odpowiedzialny, d) gdy umowa nie może być realizowana z powodu siły wyższej lub z powodu następstw siły wyższej, e) zmiany w uzbrojeniu i naniesieniach terenu w stosunku do danych w zasobach geodezyjnych, mających wpływ na termin realizacji, f) w przypadku ujawnienia w trakcie realizacji zamówienia wad projektowych, skutkujących koniecznością dokonania poprawek lub uzupełnień, jeżeli uniemożliwia to lub wstrzymuje realizację określonego rodzaju robót, mających wpływ na termin zakończenia robót, g) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, będących następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, h) jeżeli niekorzystne warunki atmosferyczne niesprzyjają lub uniemożliwiają prawidłowe wykonanie zaplanowanych robót, w szczególności zgodnie z harmonogramem, z technologią realizacji robót, z odpowiednimi normami lub innymi przepisami, wymagającymi konkretnych warunków atmosferycznych, termin może ulec przedłużeniu, jedynie o ilość dni, w których niemożliwe było wykonanie robót, i) wystąpienia opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechania przez właściwe organy administracji państwowej lub gestorów sieci uzbrojenia, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, j) wystąpienia opóźnienia w wydaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp., do wydania których właściwe organy lub gestorzy sieci uzbrojenia są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa, w których ww. decyzje, zezwolenia, uzgodnienia i itp., powinny zostać wydane oraz nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, k) odmowy wydania przez właściwe organy decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp. z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, l) wstrzymania robót lub przerwy w realizacji robót, powstałej z przyczyn zależnych od Zamawiającego, m) wystąpienia konieczności rozpoznania terenu w zakresie znalezisk archeologicznych, konieczności prowadzenia badań archeologicznych, które mogą skutkować niemożliwością zrealizowania przedmiotu umowy w przyjętym terminie zakończenia robót. n) wystąpienia odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków geologicznych, geotechnicznych lub hydrologicznych, które mogą skutkować w świetle dotychczasowych założeń niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy, o) konieczność wykonania prac wynikających z zaleceń organów uprawnionych, np. Nadzoru budowlanego, Konserwatora zabytków, itp., p) zwłoki w przekazaniu terenu budowy przez Zamawiającego, q) jeżeli termin przekazania terenu budowy przekroczy 14 dni od planowanego terminu jego przekazania, określonego w klauzuli 3.2.1. pkt.1) SWU, r) z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze Stron, s) zmiany etapowania przedmiotu umowy, zakresu robót objętych poszczególnymi etapami, 4) zmiany sposobu wykonania przedmiotu umowy, przedłużenie terminu zakończenia robót może nastąpić w przypadku: a) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z jej postanowieniami, b) konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa, c) odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności braku zinwentaryzowania podziemnych sieci, instalacji i urządzeń lub obiektów budowlanych lub zinwentaryzowania ich w sposób wadliwy, skutkujących niemożliwością wykonania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych lub materiałowych, d) odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków geologicznych, skutkujących w świetle przyjętych dotychczasowych założeniach technologicznych, niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy, e) konieczność zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętych przedmiotem umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane w dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych wad tej dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy, f) zastosowania innych technologii wykonania robót - o ile są korzystne dla Zamawiającego i o ile nie powodują zwiększenia kosztów realizacji inwestycji, pod warunkiem, że są spowodowane okolicznościami, takimi jak: - niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji na skutek zaprzestania produkcji lub wycofania z rynku tych materiałów lub urządzeń, - pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, lub umożliwiające uzyskanie lepszej jakości robót, - pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonania prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, 5) zmiany osób odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, pod warunkiem, że zaproponowana przez Wykonawcę, na dane stanowisko, osoba wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż Zamawiający określił na etapie postępowania o zamówienie publiczne, 6) zmiany Podwykonawców, w tym podmiotów trzecich, na zasobach których Wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na zasadach określonych w klauzuli 4.3, 7) zmiany zapisów dotyczących bezpośrednich płatności wynagrodzenia należnego Podwykonawcom lub dalszym Podwykonawcom dostaw lub usług wchodzących w zakres wykonywanych robót budowlanych, wynikających z dostarczonych Zamawiającemu postanowień umów o podwykonawstwo, o których mowa w klauzuli 4.3.10. OWU oraz zmian zapisów dotyczących kar umownych i odstąpienia od umowy, stanowiących konsekwencję zmiany płatnika należności należnych Podwykonawcy lub dalszemu Podwykonawcy, 8) zmiany zapisów dotyczących terminu dostarczenia Zamawiającemu projektu/ów Umowy/ów o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, stanowiące część zamówienia publicznego, projektu jej zmiany, wraz ze zgodą Wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy, projektem jej zmiany, 10.1.1.1) Zmiany Umowy będą mogły nastąpić również, w przypadku zaistnienia omyłki pisarskiej lub rachunkowej, a także zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy. 10.1.1.2) Nie stanowią zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ust. 1 UPZP, następujące zmiany: a) danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy, b) danych teleadresowych, c) danych rejestrowych, d) będące następstwem sukcesji uniwersalnej po jednej ze stron Umowy.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.zdmikp.bydgoszcz.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: W siedzibie Zamawiającego określonej w pkt. I.1) niniejszego ogłoszenia w pok. Nr 405/IV piętro. Cena: 170,00 zł.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 23.07.2014 godzina 11:45, miejsce: pokój nr 20 (kancelaria/parter) w siedzibie Zamawiającego, określonej w pkt. I.1) niniejszego ogłoszenia..

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Termin otwarcia ofert: w dniu 23.07.2014r o godz. 12:00. Miejsce otwarcia ofert: pokój Nr 18 (parter) w siedzibie Zamawiającego, określone w pkt. I.1) niniejszego ogłoszenia. Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z wykonawcami są: 1. ws. formalnych (dot. procedury przetargowej): Mariola Jordan - tel.: 0048 52-582-27-70, 2. ws. merytorycznych (dot. przedmiotu i warunków realizacji zamówienia): Danuta Jeleniewska - tel.: 0048 52-582-27- 68 Emilia Szreder - tel.: 0048 52-582-27- 48 Szczegóły dotyczące terminu wykonania zamówienia: od dnia udzielenia zamówienia, w tym rozpoczęcie robót budowlanych od dnia 1 września 2014 roku do 30 listopada 2014 roku (3 miesiące zamknięcie drogowo-torowe), w tym: zakres robót torowo-trakcyjnych należy wykonać do dnia 17 listopada 2014 roku..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.