Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu
Ogłoszenie z dnia 2012-11-28
Warszawa: Dostawę, opracowanie koncepcji, wdrożenie oraz opieka nad Systemem Wspomagającym Zarządzanie Centrum Usług Wspólnych opartym na rozwiązaniach klasy ERP.
Numer ogłoszenia: 252237 - 2012; data zamieszczenia: 28.11.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Centrum Usług Wspólnych , ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 6946359, faks 22 6946076.
- Adres strony internetowej zamawiającego: cuw.gov.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Instytucja gospodarki budżetowej.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Dostawę, opracowanie koncepcji, wdrożenie oraz opieka nad Systemem Wspomagającym Zarządzanie Centrum Usług Wspólnych opartym na rozwiązaniach klasy ERP..
II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, opracowanie koncepcji, wdrożenie oraz opieka nad Systemem Wspomagającym Zarządzanie Centrum Usług Wspólnych opartym na rozwiązaniach klasy ERP, obejmującym: a)Obszar Finansowo-Księgowy (Zarządzanie Finansami), b)Obszar Zarządzania Kadrami i Płacami (Zarządzanie Zasobami Ludzkimi), c)Obszar Zarządzania Środkami Trwałymi (Zarządzanie Majątkiem Trwałym), d)Obszar zakupów i zaopatrzenia (Zarządzanie Zaopatrzeniem). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 6 do SIWZ Jednocześnie Zamawiający wskazuje, iż w niniejszym postępowaniu przewiduje prawo opcji tzn. możliwość nabycia prawa do korzystania z Oprogramowania Standardowego, Bazodanowego, Dedykowanego oraz Dodatkowego przez większą ilość Użytkowników (tj. nabycia dodatkowych licencji), na warunkach opisanych odpowiednio dla danego Oprogramowania w rozdziale 9 Umowy, po cenach jednostkowych określonych przez Wykonawcę w pkt 6 ppkt 1-4 Formularza Oferty i w ramach gwarancji określonej przez Wykonawcę w pkt 7 Formularza Oferty. Zamawiający określa, iż prawem opcji objęty jest zakup do 10 licencji w ramach każdego z Obszaru (oddzielnie): Finansowo - Księgowego (Zarządzanie Finansami), Zarządzania Kadrami i Płacami (Zarządzanie Zasobami Ludzkimi), Zarządzania Środkami Trwałymi (Zarządzanie Majątkiem Trwałym), Zakupów i Zaopatrzenia (Zarządzania Zapatrzeniem). Realizacja prawa opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. O realizacji prawa opcji w całości lub części w ramach zakresu wskazanego powyżej, decydować będą rzeczywiste potrzeby Zamawiającego w zakresie zwiększenia dostępu do systemu. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tego tytułu. 48440000-4 Pakiety oprogramowania do analizy finansowej i rachunkowości/księgowości 48450000-7 Pakiety oprogramowania do rozliczania czasu lub zarządzania zasobami ludzkimi 48610000-7 Systemy baz danych 48812000-3 Systemy informacji finansowej.
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 48.44.00.00 - Pakiety oprogramowania do analizy finansowej i rachunkowości/księgowości .
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w miesiącach: 6.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium: Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 9.000,00 zł, słownie: dziewięć tysięcy 00/100 złotych. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku z poniższych form: 1.pieniądzu, 2.poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo -kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3.gwarancjach bankowych, 4.gwarancjach ubezpieczeniowych, 5.poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art.6 b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 Nr 42, poz.275 z późn. zm.). Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu, ustaloną kwotę należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w: Kredyt Bank S. A. V O/Warszawa nr konta 97 1500 1272 1212 7006 3349 0000 Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania rachunku Zamawiającego. W przypadku wnoszenia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach określonych w podrozdziale II, wymagane jest załączenie do oferty oryginalnego dokumentu gwarancji/poręczenia. Oryginał gwarancji/poręczenia powinien być umieszczony w ofercie w sposób umożliwiający jego zwrot zgodnie z ustawą. Wadium powinno być oznaczone w następujący sposób: WADIUM - nr ref. 1025/2012/WI/PN/PS tj. w sposób umożliwiający identyfikację postępowania, którego dotyczy. Dokument wadium wniesionego w formie gwarancji/poręczenia powinien zawierać klauzulę o gwarantowaniu wypłaty należności w sposób nieodwołalny, bezwarunkowy i na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Tak wnoszone wadium powinno zabezpieczać złożoną ofertę na cały okres związania ofertą, poczynając od dnia składania ofert. Nie wniesienie wadium w wymaganym terminie (także na przedłużony okres związania ofertą), w wymaganej wysokości lub dopuszczonej formie skutkuje wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Zamawiający zatrzyma wniesione wadium (w przypadku wadium wniesionego w formie pieniężnej - wraz z odsetkami) jeżeli zaistnieją okoliczności wskazane przepisem art.46 ust. 5 oraz art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
III.2) ZALICZKI
- Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Sposób oceny spełnienia warunku - wykonawca zobowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej 5 usług o wartości co najmniej 100.000,00zł brutto każda, których przedmiotem były (łącznie dla każdej z usług): dostawa, opracowanie koncepcji i wdrożenie oprogramowania tworzącego System o łącznym zakresie obejmującym minimum dwa obszary funkcjonalne objęte niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia tj. obszar finansowo - księgowy i/lub obszar zarządzania kadrami i płacami i/lub obszar zarządzania środkami trwałymi i/lub obszar zakupy i zaopatrzenie - dla podmiotu (firmy) zatrudniającego co najmniej 200 pracowników. UWAGA! W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski kurs średni waluty na dzień: zakończenia realizacji zamówienia potwierdzającego posiadanie stosownego doświadczenia. Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców wyżej wskazanych warunków na podstawie danych i informacji zawartych w żądanych do załączenia do oferty - dokumentach i oświadczeniach, tj.: a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, (Treść oświadczenia zawiera pkt. 3 Formularza Oferty - Załącznik nr 1 do SIWZ). Złożenie podpisanego Formularza Oferty potwierdza złożenie wymaganego oświadczenia). b) wykaz wykonanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i do?świadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a je?żeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przed-miotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załącze?niem dokumentu potwierdzającego, że usługi te zostały wykonane należycie. Wykaz należy sporządzić wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SIWZ. Jeżeli Wykonawca w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu polega na zasobach innego podmiotu - w zakresie wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, osób zdolnych do wykonania zamówienia lub sytuacji finansowej innych podmiotów zobowiązany jest: udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji wymaganych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Sposób oceny spełnienia warunku - Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 8 osobami (nazywanych łącznie zespołem), które posiadają następujące kwalifikacje zawodowe, doświadczenie, wykształcenie oraz wymagane uprawnienia: a) co najmniej 1 osoba - Kierownik projektu, który legitymuje się minimum 5 - letnim doświadczeniem w zakresie budowy systemów informatycznych i który w okresie ostatnich 5 lat zarządzał jako Kierownik projektu w co najmniej 3 projektach obejmujących swym zakresem wdrożenie systemów informatycznych o wartości minimum 150.000,00zł każdy. Wskazywana osoba musi posiadać aktualny certyfikat w zakresie metodyki PRINCE2 na poziomie Foundation lub inny potwierdzający znajomość sprawdzonej i uznanej metodyki zarządzania projektami, udzielony przez firmę edukacyjną uprawnioną przez instytucję certyfikującą. b) co najmniej 2 osoby - Specjaliści o kompetencjach analityczno - projektowych. Każda z wykazywanych osób musi posiadać minimum 3 - letnie doświadczenie w zakresie budowy systemów informatycznych oraz legitymować się doświadczeniem polegającym na uczestniczeniu w roli analityka lub architekta w realizacji co najmniej 3 projektów, w których powstał system w technologii trójwarstwowej w okresie ostatnich trzech lat. c) co najmniej 2 osoby - Specjaliści o kompetencjach developerskich. Każda z wykazywanych osób musi posiadać minimum 3 - letnie doświadczenie w zakresie budowy systemów informatycznych oraz legitymować się doświadczeniem polegającym na uczestniczeniu w okresie ostatnich trzech lat w roli developera lub programisty w realizacji co najmniej 3 projektów, w których powstał system kadrowy lub płacowy lub finansowy lub księgowy. d) co najmniej 1 osoba - Specjalista o kompetencjach administratorsko - instalacyjnych, który musi się legitymować co najmniej 3 - letnim doświadczeniem w zakresie budowy systemów informatycznych oraz uczestnictwem w roli administratora w realizacji co najmniej 3 projektów, w których powstał system w technologii trójwarstwowej w okresie ostatnich trzech lat. e) co najmniej 2 osoby - Specjaliści o kompetencjach szkoleniowych i doradczych. Każda z wykazywanych osób musi legitymować się co najmniej 3 - letnim doświadczeniem jako trener/konsultant oraz przeszkoleniem co najmniej 20 osób w każdym z 3 projektów wdrożenia oferowanego rozwiązania w okresie ostatnich trzech lat. UWAGA: Osoby wskazane na poszczególne stanowiska nie mogą się powtarzać z wyłączeniem specjalistów o kompetencjach szkoleniowo - doradczych. Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców wyżej wskazanych warunków na podstawie danych i informacji zawartych w żądanych do załączenia do oferty - dokumentach i oświadczeniach, tj.: a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, (Treść oświadczenia zawiera pkt. 3 Formularza Oferty - Załącznik nr 1 do SIWZ). Złożenie podpisanego Formularza Oferty potwierdza złożenie wymaganego oświadczenia). b) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykony?waniu zamówienia, w szczególności odpowie?dzialnych za świadczenie usług wraz z in?formacjami na temat ich kwalifikacji zawodo?wych, doświadczenia niezbęd?nych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz infor?macją o podstawie do dysponowania tymi osoba?mi. Wykaz należy sporządzić wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ. Jeżeli Wykonawca w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu polega na zasobach innego podmiotu - w zakresie wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, osób zdolnych do wykonania zamówienia lub sytuacji finansowej innych podmiotów zobowiązany jest: udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji wymaganych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:
- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY , USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM
W zakresie potwierdzenia, że oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:
inne dokumenty
Dokumenty potwierdzające, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego dla przedmiotu zamówienia: 1.Wypełniony arkusz Funkcjonalność systemu stanowiący Załącznik nr 2 do SIWZ, który będzie podstawą do określenia stopnia spełnienia przez oferowany System wymagań funkcjonalnych określonych przez Zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i jednocześnie podstawą do wyliczenia punktów procentowych w kryterium oceny ofert: Stopień spełnienia przez oferowany system wymagań funkcjonalnych określonych w SIWZ. Sposób wypełnienia arkuszu został wskazany w SIWZ w Rozdziale VIII Podrozdział III pkt 1 ppkt 1.1. 2.Wypełniony formularz Wykaz wdrożeń stanowiący Załącznik nr 4a do SIWZ wraz z dokumentami potwierdzającymi wdrożenia wykazywanego Systemu. Zamawiający wymaga, by co najmniej 5 wdrożeń (instalacji) Systemu było potwierdzone dokumentami (protokoły odbiory, referencje itp.) wystawionymi na Wykonawcę składającego ofertę. Zamawiający nie wymaga, by dokumenty potwierdzające pozostałe wdrożenia (instalacje) Systemu, były wystawione na Wykonawcę składającego ofertę. Powyższe dokumenty stanowić będą podstawę do określenia dojrzałości systemu i jednocześnie stanowić będą podstawę do obliczenia punktów procentowych w kryterium oceny ofert: Dojrzałość systemu. 3.Projekt wdrożenia - dokument sporządzony przez Wykonawcę i opisujący koncepcję przeprowadzenia wdrożenia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, zawierający szczegółowe uwarunkowania realizacji Wdrożenia, określający architekturę, opis integracji komponentów rozwiązania, projekt techniczny i operacyjny rozwiązania oraz specyfikację testów, obejmujący w szczególności elementy wskazane w umowie oraz w SIWZ. Dokument ten stanowić będzie podstawę do obliczenia punktów procentowych w kryterium oceny ofert Projekt wdrożenia zgodnie z Rozdziałem VIII Podrozdział III pkt 1 ppkt 1.3. lit. B SIWZ.
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1. oryginał gwarancji/poręczenia, jeżeli Wykonawca wnosi wadium w innej formie niż pieniężna. Wadium ustanawia przynajmniej jeden Wykonawca, lub Wykonawcy wspólnie. 2. w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik - pełnomocnictwo określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy; 3. w przypadku, gdy ofertę składają Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia wymagane jest załączenie dokumentu pełnomocnictwa określającego zakres umocowania pełnomocnika ustanowionego do reprezentowania ich w postępowaniu, stosownie do art. 23 ust. 2 ustawy Pzp; 4. w przypadku, gdy Wykonawca korzysta z wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, osób zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolności finansowych innego podmiotu - zobowiązany jest załączyć oryginał dokumentu zawierającego zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonania zamówienia. 5. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów określonych w pkt III.4.3.1) Ogłoszenia o zamówieniu - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania - wystawione z odpowiednią datą wymaganą dla tych dokumentów. 6. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających sie o udzielenie zamówienia: oświadczenia lub dokumenty wskazane w pkt III.4.1) Ogłoszenia o zamówieniu powinny zostać złożone w taki sposób, aby wykazać, że warunki udziału w postępowaniu wykonawcy spełniają łącznie (przez jednego lub kilku wykonawców łącznie), natomiast wymagane oświadczenia lub dokumenty wskazane w pkt III.4.2) Ogłoszenia o zamówieniu muszą zostać złożone w odniesieniu do każdego z tych Wykonawców.
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne: nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:
- 1 - Cena - 25
- 2 - Stopień spełnienia przez oferowany system wymagań funkcjonalnych określonych w SIWZ - 60
- 3 - Zabezpieczenie sukcesu wdrożenia - 10
- 4 - Pozacenowe warunki handlowe - 5
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna: nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Istotne postanowienia umowy określające szczegółowe warunki, na których Zamawiający zawrze umowę w sprawie udzielenia zamówienia publicznego, stanowią Załącznik nr 3 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. 1. Zmiana postanowień zawartej umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. 2. Zmiana istotnych postanowień umowy w stosunku do treści oferty, dopuszczalna jest w sytuacji, gdy jest ona korzystna dla Zamawiającego, nie była możliwa do przewidzenia na etapie podpisania Umowy albo jej dokonanie podyktowane jest niżej wskazanymi okolicznościami: a. gdy nadzwyczajna zmiana stosunków spowoduje, że spełnienie świadczenia wynikającego z umowy będzie połączone z nadmiernymi trudnościami, albo grozić będzie jednej ze stron stratą, czego strony nie przewidywały przy zawarciu umowy, b. gdy zaistnieje istotna zmiana okoliczności powodująca, że bez zmiany Umowy strony nie będą mogły w sposób należyty wywiązać się z postanowień Umowy, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, c. gdy wystąpi sytuacja, gdy ten sam rezultat można będzie osiągnąć szybciej, mniejszym nakładem sił i środków, d. gdy zaistnieje sytuacja, że w ramach ustalonego wynagrodzenia, Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia o wyższych parametrach niż określony w Umowie, e. gdy Wykonawca złoży propozycje, które: i. przyśpieszą ukończenie przedmiotu Umowy, ii. zmniejszą koszty, iii. poprawią sprawność lub wartość przedmiotu Umowy, iv. w inny sposób dostarczą Zamawiającemu pożytku. f. gdy wystąpią zmiany będące następstwem działania organów administracji, w szczególności: i. gdy wystąpi konieczność wykonania istotnej modyfikacji przedmiotu zamówienia w celu dostosowania do zmiany aktualnie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w przypadku gdy zmiany te nie były znane w momencie składania oferty, ii. gdy wystąpi konieczność wykonania istotnej modyfikacji przedmiotu zamówienia w celu dostosowania do zmiany obowiązujących przepisów prawa wewnętrznego Zamawiającego oraz modyfikacji oprogramowania opracowanego na wcześniejsze jego zapotrzebowania, g. gdy zaistnieją nieprzewidywalne okoliczności, tzn. okoliczności, których przy zachowaniu należytej staranności nie można było przewidzieć, zmiany będą konieczne, gdyż bez ich dokonania zamówienie nie będzie mogło być zrealizowane, nie będzie mógł zostać osiągnięty cel, dla którego będzie wykonywane, h. gdy z przyczyn niezawinionych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, konieczne będzie przedłużenie czasu trwania Umowy. i. Zmiana zakresu zamówienia i wynagrodzenia Wykonawcy w wyniku realizacji przez Zamawiającego zamówienia objętego prawem opcji w zakresie opisanym w Rozdziale II Podrozdział I SIWZ. 3. Inne zmiany: a. Zmiana podwykonawcy, przy pomocy którego Wykonawca realizuje umowę, przy czym skorzystanie ze świadczeń podwykonawcy nie wskazanego w Ofercie, jest dopuszczalne wyłącznie po uzyskaniu uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego, która nie będzie odmówiona bez uzasadnionych przyczyn, b. Zmiana którejkolwiek ze wskazanych w Wykazie osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia osób przewidzianych do realizacji zamówienia, w trakcie wykonywania Umowy, musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i zaakceptowana przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje taką zmianę wyłącznie wtedy, gdy kwalifikacje i doświadczenie proponowanych osób będą takie same lub wyższe od kwalifikacji i doświadczeniu wymaganych przez Zamawiającego w niniejszej SIWZ. Wykonawca powinien przedłożyć Zamawiającemu propozycję zmiany nie później niż 10 dni roboczych przed planowanym dopuszczeniem do udziału w wykonaniu Umowy danej osoby. Jakiekolwiek zawieszenie wykonywania Umowy wynikające z braku odpowiedniej osoby będzie traktowane jako wynikłe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy i nie może stanowić podstawy do zmiany terminu zakończenia wykonania Umowy. Skierowanie, bez uzyskania uprzedniej pisemnej akceptacji Zamawiającego, do wykonania Umowy innych osób niż wskazane w ww. Wykazie, może stanowić podstawę odstąpienia od Umowy przez Zamawiającego z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. c. W przypadku konieczności przesunięcia terminów wykonania Etapów, decyzja taka może zostać podjęta wyłącznie za zgodą Komitetu Sterującego. Decyzja w sprawie przesunięcia terminów realizacji Produktów w ramach danego Etapu podejmowana jest przez Kierowników Projektu. d. Zamawiający przewiduje zmianę ceny brutto oferty na skutek zmiany stawki podatku VAT dokonanej przez władzę ustawodawczą w trakcie trwania umowy, wynikającej ze zmiany ustaw o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym. e. W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w Projekcie Wdrożenia - zmiany takie wymagają uprzedniej zgody Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany uzasadnić propozycje zmian w Projekcie Wdrożenia. W przypadku nieuwzględnienia choćby jednego wymagania SIWZ w ww. dokumentach bez wyraźnego i jednoznacznego wskazania faktu odejścia od wymagań SIWZ lub Oferty w Projekcie Wdrożenia i uprzedniego uzgodnienia tego odejścia z Zamawiającym, oznaczać to będzie Wadę zarówno tych części dzieła (tj. Projektu Wdrożenia) jak i całego dzieła, co wiązać się będzie z koniecznością usunięcia tych Wad. W szczególności fakt zatwierdzenia przez Projektu Wdrożenia nie może być uznany za zgodę na odejście od wymagań SIWZ oraz Oferty, jeżeli nie zostały spełnione przesłanki opisane w zdaniach poprzedzających. Ponadto Zamawiający może zgłosić takie wady w każdym czasie, bez względu na upływ czasu od daty odbioru Projektu Wdrożenia, do chwili podpisania Protokołu Odbioru Końcowego, a po tej dacie do upływu terminu gwarancji. f. W przypadku zaistnienia zmian w strukturze i organizacji Zamawiającego lub w procesach biznesowych zachodzących w jego organizacji w trakcie realizacji Umowy, a także po opracowaniu Projektu Wdrożenia i jeżeli zmiany takie istotnie wpływają na zakres i termin prac Wykonawcy, wówczas: i. kwestia ewentualnej zmiany Projektu Wdrożenia, w tym przesunięcia terminów będzie omówiona przez Komitet Sterujący i - w razie pozytywnej oceny ze strony Komitetu Sterującego - przedstawiona Stronom w celu zmiany Umowy. ii. O ile Strony nie podejmą decyzji lub nie przesuną odpowiednio terminów, Wykonawca będzie realizował Umowę w oparciu o już zatwierdzony Projekt Wdrożenia. g. Termin wykonania zobowiązań wynikających z Umowy może ulec przesunięciu, w szczególności w przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających ich terminowe wykonanie, a których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia Umowy, jak również w czasie opracowywania Dokumentu Inicjacyjnego oraz Projektu Wdrożenia. Okoliczności te zostaną wykazane w protokole -łach konieczności, podpisanym -ch przez Komitet Sterujący. W takiej sytuacji wymagane jest sporządzenie aneksu do niniejszej Umowy i podpisanie go przez Strony, przed upływem terminu wykonania danego zobowiązania wynikającego z Umowy Harmonogramu. h. Termin wykonania zobowiązań wynikających z Umowy może również być wydłużony lub wstrzymany w przypadku wystąpienia siły wyższej takiej jak pożar, powódź, wojna, strajki, działanie władz państwowych, atak terrorystyczny, które będą odpowiednio udokumentowane. 4. Nie stanowi zmiany Umowy w szczególności: a. zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy (np. zmiana numeru rachunku bankowego), b. zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów między Stronami. 5. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę lub nie bez podawania uzasadnienia odmowy. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody zarówno przez Zamawiającego jak i przez Wykonawcę.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.cuw.gov.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Centrum Usług Wspólnych
ul. Powsińska 69/71
02-903 Warszawa.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 10.12.2012 godzina 10:00, miejsce: Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Warszawie przy ulicy Powsińskiej 69/71, Wydział Zamówień Publicznych, pok. Nr 404.
IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Wymagane oświadczenia lub dokumenty powinny być złożone w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, z wyłączeniem pełnomocnictwa, które należy załączyć do oferty w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie, dokumentu gwarancji lub poręczenia oraz Formularza Oferty, oraz pisemnego zobowiązania podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji wymaganych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - które muszą być złożone w oryginale. Za osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy uznaje się osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, wskazane we właściwym rejestrze bądź w stosownym pełnomocnictwie. W przypadku, gdy załączone do oferty oświadczenia lub dokumenty zostały sporządzone w języku obcym, w tym dokumenty składane przez Wykonawcę zagranicznego, Zamawiający wymaga przedstawienia ich tłumaczenia na język polski. Wykonawca zobowiązany jest wnieść przed podpisaniem umowy zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10 procent ceny oferty zawierającej podatek VAT. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione w jednej lub kilku z następujących form: a. pieniądzu, b. poręczeniu bankowym lub poręczeniu spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, c. gwarancji bankowej, d. gwarancji ubezpieczeniowej, e. poręczeniu udzielonym przez podmioty, o których mowa w art.6 b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dz. U. z 2007 Nr 42, poz.275. W przypadku wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy: a. w pieniądzu - kwotę należy przesłać przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Kredyt Banku S.A. V O. Warszawa nr konta 97 1500 1272 1212 7006 3349 0000, a dokument potwierdzający wpłatę - pokwitowanie należy złożyć Zamawiającemu najpóźniej przed podpisaniem umowy; b. w przypadku wniesienia zabezpieczenia w pozostałych dopuszczanych formach, oryginał dokumentu zabezpieczenia należy złożyć Zamawiającemu najpóźniej przed podpisaniem umowy. Z dokumentu gwarancji lub poręczenia winno wynikać jednoznacznie gwarantowanie wypłat należności z ustanowionego zabezpieczenia w sposób nieodwołalny, bezwarunkowy i na pierwsze żądanie Zamawiającego. Istotne postanowienia, jakie powinny zawierać poręczenia lub gwarancje: Przedmiotem niniejszej gwarancji lub poręczenia jest kwota w wysokości słownie: stanowiąca zabezpieczenie należytego wykonania umowy, do wniesienia której zobowiązany jest nazwa wykonawcy, wybrany w postępowaniu o zamówienie publiczne na, prowadzonym w trybie nr umowy Niniejszym nazwa Gwaranta, gwarantuje zapłatę na rzecz Centrum Usług Wspólnych w Warszawie, ul kwoty zabezpieczenia należytego wykonania umowy, o której mowa wyżej, na pokrycie roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Gwarancja obowiązuje od dnia data zawarcia umowy do dnia Gwarant wypłaci Centrum Usług Wspólnych w Warszawie,kwotę do wysokości określonej powyżej na pierwsze pisemne żądanie, bez konieczności uzasadnienia żądania przez Zamawiającego, o ile Zamawiający stwierdzi w swoim żądaniu, że kwota roszczenia jest mu należna w związku z zaistnieniem choćby jednego z warunków wymienionych w umowie i wyszczególni zaistniały warunek lub warunki. Zabezpieczenie wniesione w formie gwarancji i poręczeń musi spełniać warunki zabezpieczenia wniesionego w pieniądzu i wykonawca nie może w żaden sposób np. żądaniem dodatkowych dokumentów, stawianiem dodatkowych warunków ograniczać prawa zamawiającego do dysponowania zabezpieczeniem w okolicznościach wymienionych w umowie . Warunki i termin zwolnienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy określone zostały w Istotnych postanowieniach umowy. Znaczenie poszczególnych kryteriów oceny ofert w IV.2.1) Ogłoszenia o zamówieniu zostało wyrażone w procentach..
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie
INNE PRZETARGI Z WARSZAWY
- Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym dla potrzeb Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie oraz jednostek podległych.
- Dostawa nici chirurgicznych
- "Dostawa aparatu USG z funkcją dopplera"
- Remont pustostanów lokali mieszkalnych: część nr 1: Koźla 20/22 m 7 (ADK-4), część nr 2: Freta 20/24 m 2 (ADK-4) - w podziale na 2 części
- Remont pustostanów lokali mieszkalnych (10 pustostanów - 10 części) - Oznaczenie sprawy: DNZP.261.71.2024
- Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych dla Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie"
więcej: przetargi w Warszawie »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.