eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi KatowiceOpracowanie dokumentacji projektowej Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na potrzeby aplikacji o środki EFRR w ramach Działania 7.2 Transport Publiczny. RPO WSL 2007-2013

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2008-12-05

Katowice: Opracowanie dokumentacji projektowej Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na potrzeby aplikacji o środki EFRR w ramach Działania 7.2 Transport Publiczny. RPO WSL 2007-2013
Numer ogłoszenia: 255286 - 2008; data zamieszczenia: 05.12.2008
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego , ul. Barbary 21a, 40-053 Katowice, woj. śląskie, tel. 0-32 7438401, 7438501, faks 0-32 2519745.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.kzkgop.com.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Związek komunalny.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Opracowanie dokumentacji projektowej Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na potrzeby aplikacji o środki EFRR w ramach Działania 7.2 Transport Publiczny. RPO WSL 2007-2013.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na potrzeby aplikacji o środki EFRR w ramach Działania 7.2 Transport Publiczny RPO WSL 2007-2013.
Celem nadrzędnym projektu System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej jest zmniejszenie negatywnego wpływu transportu na środowisko, poprzez zwiększenie ilości osób korzystających z publicznych środków komunikacji miejskiej. Celem szczegółowym projektu jest zwiększenie atrakcyjności transportu organizowanego przez Zamawiającego, poprzez wdrożenie na obsługiwanych liniach systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Projekt będzie miał charakter pilotażowy - realizowany będzie na terenie wybranych gmin należących do KZK GOP i obejmować będzie następujące przystanki umiejscowione w ciągach:
- Ciąg tramwajowy Bytom Urząd Miasta - Chorzów Rynek - Katowice Plac Miarki;
Przystanki: Bytom Urząd Miasta, Bytom Plac Sikorskiego, Rozbark Siemianowicka, Bytom Arki Bożka, Chorzów Rynek, Chorzów AKS, Chorzów Stadion Śląski, WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny, Dąb Kościół, Dąb Silesia City Center, Katowice Sokolska, Katowice Rondo, Katowice Rynek, Katowice Plac Miarki- razem 27 tablic informacyjnych.
- Ciąg autobusowy Sosnowiec Dworzec PKP/Urząd Miasta - Zagórze Osiedle - Dąbrowa Górnicza Centrum/Gołonóg Manhatan oraz Będzin Dworzec PKP - Dąbrowa Górnicza Centrum;
Przystanki: Sosnowiec Dworzec PKP, Sosnowiec Urząd Miasta, Sosnowiec Aleja Zwycięstwa, Środula Osiedle, Zagórze Osiedle, Zagórze Centrum, Zagórze Expo Silesia, Dąbrowa Górnicza Centrum, Reden, Gołonóg Damel, Gołonóg Manhattan, Będzin Dworzec PKP, Będzin 11 Listopada, Będzin Stadion, Będzin Aleja Kołłątaja, Dąbrowa Górnicza Centrum - razem 31 tablic informacyjnych.
- Ciąg autobusowy Gliwice Plac Piastów/Dworcowa - Zabrze Goethego;
Przystanki: Zabrze Goethego, Zabrze Damrota, Zabrze Plac Słowiański, Zabrze Słowackiego, Gliwice Dąbrowskiego, Gliwice Opolska, Gliwice Warszawska, Gliwice Dworzec PKP, Gliwice Plac Piastów, Gliwice Dworcowa - razem 20 tablic informacyjnych.
System dynamicznej informacji pasażerskiej wdrożony w ramach projektu musi zapewnić przekazywanie informacji w formie wizualnej o rzeczywistym czasie odjazdów i przyjazdów środków publicznej komunikacji miejskiej. W ramach projektu przewiduje się:
- utworzenie i wyposażenie Centrum Zarządzania Systemem Dynamicznej Informacji Pasażerskiej łącznie z serwerem sterującym pracą systemu;
- dostawę i montaż infrastruktury komunikacyjnej realizującej dwukierunkową transmisję danych i sygnałów sterujących pomiędzy poszczególnymi komponentami systemu, a w szczególności z serwera do urządzeń przystankowych i odwrotnie;
- dostawę i montaż tablic informacyjnych wraz z niezbędnymi urządzeniami przystankowymi i ewentualnie torowymi;
- dostawę i instalację oprogramowania użytkowego dla systemu wraz z licencjami;
- przeprowadzenie szkoleń pracowników, zapewniających samodzielną obsługę systemu.
Dokumentacja projektowa powinna zawierać następujące elementy:
- dokumentację techniczną projektu, zawierającą w szczególności sposób posadowienia urządzeń przystankowych wraz z niezbędnymi obliczeniami statycznymi oraz sposób zasilania urządzeń energią elektryczną;
- program funkcjonalno - użytkowy systemu;
- projekt wykonawczy systemu;
- Studium Wykonalności (opracowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi MRR);
- szczegółowy kosztorys projektu wraz z harmonogramem wydatkowania środków;
- harmonogram wdrażania projektu;
- ocenę oddziaływania na środowisko, w tym: formularz do wniosku o dofinansowanie w zakresie OOŚ oraz wniosek o wydanie zaświadczenia organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów NATURA 2000;
- Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia na dostawę, montaż i instalację oprogramowania systemu opracowaną zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych - (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.).
Realizacja zamówienia przebiegać będzie trzyetapowo:
- Etap I obejmować będzie opracowanie wstępnej koncepcji realizacji projektu, zawierającej co najmniej 3 propozycje rozwiązań funkcjonalno - użytkowych, technicznych i kosztowych projektu wraz z analizą finansową i ekonomiczną dla każdego wariantu realizacji projektu. Każda z propozycji powinna zawierać inne rozwiązania techniczne Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej z uwzględnieniem osobnych wyliczeń dla każdego ciągu.
- Etap II obejmować będzie przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej zgodnie z zakresem pkt. 3.3. SIWZ. Dokumentacja dotyczyć będzie wybranej przez Zamawiającego po I etapie koncepcji realizacji projektu.
- Etap III obejmować będzie nadzór autorski nad przygotowaną dokumentacją.
Z uwagi na charakter usługi i specyfikę przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie wyraża zgody, aby jakąkolwiek część zamówienia powierzono podwykonawcom..

II.1.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.24.10.00 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy 71.24.20.00 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów 71.31.12.00 - Usługi doradcze w zakresie systemów transportowych .

II.1.5) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.1.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie.

II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w miesiącach: 4.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA

III.2) WARUNKI UDZIAŁU

  • Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:
    O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy nie wykluczeni na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, spełniający warunki zawarte w art. 22 ust. 1 Pzp, a jednocześnie którzy:
    a) wykonali w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania (tj. dniem zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu na stronie internetowej Zamawiającego), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - usługi w zakresie projektowania systemów zarządzania transportem (co najmniej 2 projekty, w tym każdy z wykonanych projektów o wartości nie mniejszej niż 200 tys. zł netto).
    b) dysponują lub będą dysponować co najmniej 4 osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadającymi odpowiednie kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie, w tym wymagana jest: co najmniej jedna osoba z wykształceniem wyższym ekonomicznym, co najmniej jedna osoba posiadająca wykształcenie wyższe prawnicze oraz co najmniej dwie osoby posiadające wykształcenie wyższe techniczne z zakresu teleinformatyki, które w ciągu ostatnich 3 lat uczestniczyły w projektowaniu systemów zarządzania transportem. Przynajmniej jedna osoba musi posiadać doświadczenie w zakresie przygotowywania dokumentacji projektowej na potrzeby aplikacji o środki UE.
    Ocena spełnienia warunków formalnych zostanie dokonana na podstawie dokumentów niżej wymienionych w pkt 1, 2, 6 - 9 w informacji o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
    Ocena spełnienia warunku określonego w lit. a) zostanie dokonana na podstawie wykazu i dokumentów nizej wymienionych w pkt. 3 w informacji o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
    Ocena spełnienia warunku określonego w lit. b) zostanie dokonana na podstawie wykazu niżej wymienionego w pkt. 4. i ewentualnie dokumentu niżej wymienionego w pkt 5 w informacji o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu..
  • Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
    1. Oświadczenie, że Wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych i nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Pzp (Załącznik nr 3 do SIWZ).
    2. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
    3. Wykaz wykonanych prac w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usług w zakresie projektowania elektronicznych systemów informacyjnych z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SIWZ oraz dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane należycie.
    4. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SIWZ.
    5. Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia (składa Wykonawca, który na dzień składania ofert nie dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia).
    6. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 - 8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
    7. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
    8. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego urzędu skarbowego - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
    9. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
    Uwaga:
    A. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa wyżej w pkt. 2, 6, 7, 8 i 9, składa dokumenty stosując się odpowiednio do przepisów Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 87, poz. 605 z późn. zm. ).
    B. Dokumenty są składane w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, na każdej zapisanej stronie kserokopii dokumentu.
    C. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
    D. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. w formie konsorcjum). W takim przypadku ich oferta musi spełniać następujące wymagania:
    - W odniesieniu do wymagań postawionych przez Zamawiającego, każdy z Wykonawców wchodzący w skład konsorcjum oddzielnie musi udokumentować, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 1 - 9 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. przedstawić dokumenty wymienione w pkt: 2, 6, 7, 8 i 9. W odniesieniu do pozostałych dokumentów konsorcjum może złożyć jeden wspólny dokument,
    - Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie,
    - Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika (lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia lub do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego. Umocowanie może wynikać z treści umowy konsorcjum lub zostać przedłożone oddzielnie wraz z ofertą.
    - Treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.
    - Jeżeli oferta Wykonawców ubiegajacych się wspólnie o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych wykonawców..

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.2.2) Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie.


IV.3) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.3.1) Adres strony internetowej, na której dostępna jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://bip.kzkgop.pl.
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, 40-053 Katowice, ul. Barbary 21A, I pietro, pokój nr 138 (Wydział Zamówień Publcznych)..

IV.3.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 19.12.2008 godzina 11:00, miejsce: Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, 40-053 Katowice, ul. Barbary 21A, parter, pokój nr 014 (Kancelaria)..

IV.3.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.