Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu
Ogłoszenie z dnia 2016-10-14
Ogłoszenie nr 323650 - 2016 z dnia 2016-10-14 r.
Wrocław: sukcesywna dostawa specjalistycznych odczynników chemicznych dla jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY -
Dostawy
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowanianie
Informacje na temat podmiotu, któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
nie
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, krajowy numer identyfikacyjny
186700000, ul.
ul. C.K. Norwida
25,
50375
Wrocław, państwo
, woj.
dolnośląskie, tel.
713 205 020, faks
713 205 386, e-mail
Adres strony internetowej (URL): www.up.wroc.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny:
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA(jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym
w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: sukcesywna dostawa specjalistycznych odczynników chemicznych dla jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia nie przeprowadzono dialogu technicznego
Dostawy
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych:
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań):
Określenie wielkości lub zakresu zamówienia:
sukcesywna dostawa specjalistycznych odczynników chemicznych (odczynniki kultury komórkowe, żele DNA, Genomic DNA, Ekstrakty RNA, Primery, PCR, żele proteinowe do elektroforezy, wydzielone komórki do analizy, antyciała) dla jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
II.5) Główny kod CPV): 33698100-0,
Dodatkowe kody CPV:
33696500-0
II.6) Całkowita wartość zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
164945.00
Waluta:
PLN
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) Tryb udzielenia zamówienia: Zamówienie z wolnej ręki
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust 1 pkt. 1 lit a) i ust.1 pkt. 1b) ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Zamówienie może być świadczone przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Zastosowanie odczynników firmy Life Technologies, jest niezbędne dla zapewnienia unifikacji metod i procedur oraz porównywalności badań i wyników. Prowadzenie badań naukowych wymusza na pracownikach korzystanie z wysoko specjalistycznych, często specyficznych substancji. Takie badania polegają na wyszukaniu optymalnych warunków i zastosowaniu odpowiednich do potrzeb substancji. Związane jest to z potrzebą zakupu pojedynczych preparatów w celu zbadania ich skuteczności i możliwością ich szybkiej wymiany, w razie potrzeby na inne substancje. Ich wybór jest ściśle związany z przeprowadzanymi analizami. Zastosowanie innych odczynników wymagałoby kalibracji i przystosowania aparatury do nowych odczynników wiązałoby się z ponoszeniem dodatkowych kosztów przez Zamawiającego i co mogłoby skutkować brakiem powtarzalności wyników prowadzonych badań.
Uczelnia posiada wysokiej klasy, specjalistyczny sprzęt diagnostyczny. W wyniku zakupu takiej aparatury wiąże się często związanie się z producentem danego aparatu na długie lata lub praktycznie do końca używalności takiego aparatu. Związane jest to z samą aparaturą, która posiada. tzw. system zamknięty, który uniemożliwia pracę aparatu z innymi odczynnikami niż wskazanymi przez producenta takiego urządzenia. Podstawowym wyposażeniem tego typu aparatów jest oprogramowanie sterujące jego pracą i uniemożliwiające stosowanie odczynników niededykowanych temu urządzeniu. Oprogramowanie takie steruje mechaniczną pracą analizatora, podawaniem poszczególnych odczynników i badanych materiałów, zgodnie z wprowadzonymi, przez producenta aparatu, aplikacjami zarządzającymi metodykami wykonywania poszczególnych analiz, jak również kontrolą nad wprowadzanymi, na pokład aparatu, odczynnikami umieszczonymi w oryginalnych, firmowych opakowaniach, zawierających kody kreskowe, rozpoznawane i weryfikowane, pod względem zgodności z systemem aparatu, gdzie analizy można wykonać jedynie przy użyciu odczynników wskazanych przez producenta takiego aparatu. Aparaty tego typu" wymagają okresowych kontroli technicznych, które wykonywane są przez autoryzowany serwis producenta posiadający wyłączność w obrocie częściami zamiennymi do produkowanych przez siebie urządzeń. Producent nie gwarantuje prawidłowej pracy urządzenia oraz uzyskania prawidłowych wyników badań, jeżeli do aparatu zamontujemy nieoryginalne części. Powierzenie serwisu urządzenia innej firmie niż producent wiąże się z możliwością uszkodzenia całego systemu sterującego aparatem.
W sytuacji wykonywania doświadczenia wykonanego na określonych odczynnikach, osoba, która prowadzi doświadczenie decyduje się na wprowadzenie wybranej lub opracowanej procedury do rozszerzenia lub prowadzenia w dłuższym okresie czasu badań z użyciem wybranych preparatów, wtedy osoba prowadząca prace naukowe zobowiązana jest, na każdym etapie badań, do zachowania takich samych warunków doświadczenia. Powoduje to konieczność stosowania tych samych metod badań oraz odczynników, jakimi wykonywane były analizy. Jest to warunek niezbędny do prawidłowego przedstawienia wyników badań w ramach publikacji i doniesień konferencyjnych. Stosowanie tych samych odczynników pozwala na zaobserwowanie i porównywanie zmian zachodzących w badanych organizmach pod wpływem zastosowanego czynnika doświadczalnego. Zmiana metodyki lub zastosowanie odczynnika innego producenta spowoduje nieprawidłową interpretację otrzymanych wyników doświadczeń, poprzez zakwalifikowanie występujących zmian związanych z zastosowaniem różnych odczynników, jako zmian zachodzących pod wpływem działania czynnika doświadczalnego. Jednocześnie należy nadmienić, że często oznaczanie tego samego parametru odczynnikami różnych producentów, może dawać wyniki w różnych jednostkach (z powodu zastosowania innej metody oznaczenia) lub innych zakresach, określanych jako prawidłowe. Nie będą one wtedy porównywalne i mogą wpłynąć na ich błędną interpretację. Należy również zaznaczyć, że przy nowo opracowanej procedurze badawczej, zmiana jakiegokolwiek komponentu na inny może spowodować, że test ten będzie niewykonalny lub będzie dawał zafałszowane wyniki w stosunku do badanych próbek. Prowadząc badania długoterminowe badający posiadają swoją bazę wyników, która jest określona pod względem metodyki badań i odczynników jakimi były one wykonane. Użycie innych może uniemożliwić porównanie już otrzymanych wyników z nowymi, gdyż w takiej sytuacji nastąpiła zmiana warunków doświadczenia.
Kwestia zakupu materiałów kontrolnych przez poszczególne laboratoria. Coraz częściej laboratoria uczelniane, w celu podniesienia jakości wykonywanych analiz, biorą udział w różnego rodzaju kontrolach jakości wykonywanych badań. Są to krajowe lub międzynarodowe kontrole sprawdzające jakość wykonywanych badań przystępujących do nich laboratoriów. Polegają one na tym, że laboratorium przystępujące do takiej kontroli podaje typ aparatu, metodę badania, producenta odczynników, na jakich wykonywane są oznaczenia oraz nazwę producenta kontroli i kalibratorów, na podstawie których wykonuje się kontrolę wewnętrzną danego aparatu. Te wszystkie dane wprowadzane są do bazy danych jednostki prowadzącej kontrolę zewnętrzną i na podstawie tych zebranych informacji, laboratorium zostaje zakwalifikowane do pewnej grupy laboratoriów objętych kontrolą. Uczestnicy takich kontroli dostają raz ew. dwa razy w miesiącu próbki, w których wykonują zadeklarowane w umowie analizy. Wyniki są wysyłane do bazy i sprawdzane pod względem zgodności z rzeczywistym wynikiem. Laboratorium dostaje informacje czy jego próbki mieszczą się w zakresie prawidłowych wartości. Zmiana jakiegokolwiek parametru w takim oznaczeniu może spowodować wykazanie, że laboratorium otrzymuje błędne wyniki analiz, a co za tym idzie, jego system jakości jest pod znakiem zapytania. Udział w takiej kontroli jakości wymusza więc wykonywanie analiz na zadeklarowanych odczynnikach i braku możliwości ich zmiany.
SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
Nazwa sukcesywna dostawa specjalistycznych odczynników chemicznych (odczynniki kultury komórkowe, żele DNA, Genomic DNA, Ekstrakty RNA, Primery, PCR, żele proteinowe do elektroforezy, wydzielone komórki do analizy, antyciała) dla jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
Life Technologies Polska Sp. z o.o.,
plorders@thermofisher.com,
ul. Bonifraterska 17,
00-203,
Warszawa, kraj/woj.
mazowieckie
INNE PRZETARGI Z WROCŁAWIA
- Dostawa dwóch automatycznych detektorów bioaerozoli z atomizerem wraz z oprogramowaniem do zarządzania i wizualizacji danych oraz 2-letnim wsparciem w użytkowaniu i serwisem urządzeń
- Przebudowa mostów w ciągu DW 357 w km 35+104 oraz 35+162 wraz z remontem drogi w m. Nowogrodziec. CPV 45000000-7
- Remont elewacji budynku urzędu i garażu wraz z remontem pomieszczeń biurowych w Urzędzie Skarbowym w Lubinie przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 94
- Budowa zatok autobusowych i chodników na DK35 z podziałem na zadania: Zadanie 1: Marcinowice Zadanie 2: Szczepanów Zadanie 3: Wojnarowice
- Wyznaczenie miejsc zastrzeżonych dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami w wybranych lokalizacjach we Wrocławiu.
- Sukcesywna dostawa testu ELISA do oznaczania chromograniny A wraz z dzierżawą czytnika i inkubatora mikropłytek na okres 36 miesięcy
więcej: przetargi w Wrocławiu »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
więcej: »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.