Ogłoszenie z dnia 2017-03-01
Ogłoszenie nr 34405 - 2017 z dnia 2017-03-01 r.
Lędziny: Odbiór ścieków w postaci wód opadowych do urządzeń kanalizacji deszczowej eksploatowanych i utrzymywanych przez PGK Partner.
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA -
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
nie
Nazwa projektu lub programuZamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie zostało przeprowadzone przez centralnego zamawiającego
nie
Postępowanie zostało przeprowadzone przez podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowanianie
Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie przez zamawiającychnie
Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiejnie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych::Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Miasta Lędziny, krajowy numer identyfikacyjny
270529122, ul.
ul. Lędzińska
55,
43-143
Lędziny, państwo
Polska, woj.
śląskie, tel.
32 2166511, faks
32 2166508, e-mail
um@ledziny.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego udzielania zamówienia, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (jeżeli zamówienie zostało udzielone przez każdego z zamawiających indywidualnie informacja w sekcji I jest podawana przez każdego z zamawiających, jeżeli zamówienie zostało udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających w sekcji I należy wskazać który z zamawiających zawarł umowę):
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór ścieków w postaci wód opadowych do urządzeń kanalizacji deszczowej eksploatowanych i utrzymywanych przez PGK Partner.
Numer referencyjny (jeżeli dotyczy):BI.271.02.27
II.2) Rodzaj zamówienia:Usługi
II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Spółka Partner w ramach prowadzonej inwestycji pod nazwą: "Uporządkowanie gospodarki ściekowej w Gminie Lędziny" zrealizowała zadania inwestycyjne w zakresie budowy sieci kanalizacji ściekowej wykonując ok. 44 km kanalizacji deszczowej zarówno na drogach powiatowych jak i gminnych Gminy Lędziny. Wykonana kanalizacja deszczowa stanowi system z istniejącą już wcześniej kanalizacją. Integralną część kanalizacji deszczowej stanowią separatory substancji ropopochodnych. Wykonana w ramach Projektu kanalizacja stanowi uzupełnienie kanalizacji wykonanej w latach poprzednich. Łączna długość kanalizacji deszczowej to około 65 km wykonanej z rur. Wybudowana w ramach projektu sieć kanalizacyjna deszczowa została wykona z rur PVC. Zakres średnic od 200 mm do 1200 mm. Stara sieć to głównie rury betonowe i kamionkowe, rzadziej stalowe, Wipro czy PCV. Zakres średnic waha się od 200 do 600 mm. Większość sieci została wybudowana w latach 50 i 90 ubiegłego wieku. Opisana powyżej kanalizacja jest niezbędna do odprowadzania wód opadowych. Spółka Partner będzie ponosić koszty związane z utrzymaniem, eksploatacją, modernizacją oraz usuwaniem ewentualnych awarii kanalizacji deszczowej niezbędnej w celu odprowadzenia wód opadowych do urządzeń kanalizacyjnych. Gmina będzie korzystać z urządzeń kanalizacji deszczowej posiadanych przez Spółkę, celem odprowadzania wód opadowych do kanalizacji deszczowej z terenów stanowiących własność Gminy, natomiast uzyskanie przez Spółkę Partner przychodu z tego tytułu pozwoli na zachowanie jakości oraz sprawności urządzeń kanalizacyjnych (kanalizacji deszczowej) jak również umożliwi ponoszenie kosztów związanych z bieżącym utrzymaniem kanalizacji deszczowej.
II.4) Informacja o częściach zamówienia:Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
II.5) Główny Kod CPV:
90000000-7
Dodatkowe kody CPV:
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
Zamówienie z wolnej ręki
III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów
III.3) Informacje dodatkowe:
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
Postępowanie/część zostało unieważnione
nie
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania: | |
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 28/02/2017 IV.2 Całkowita wartość zamówienia Wartość bez VAT305555.55 IV.3) INFORMACJE O OFERTACH Liczba otrzymanych ofert1 IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0 IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
Sprawdź tą firmę: IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM dane rejestrowe jakie przetargi wygrała firma Cena wybranej oferty/wartość umowy 330000 IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa |
IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ
IV.9.1) Podstawa prawna
Postępowanie prowadzone jest w trybie z wolnej ręki
na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a
ustawy Pzp.
IV.9.2) Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Wykładnia dyrektywy, którą implementuje przepis art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Pzp, przyjęta przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości (dalej: ETS) wskazuje, że stosowanie trybu zamówienia z wolnej ręki jest uzależnione od kumulatywnego spełnienia dwóch przesłanek, a mianowicie: istnienia szczególnych przyczyn technicznych związanych z dostawami, usługami czy robotami będącymi przedmiotem zamówienia oraz tego, aby te szczególne przyczyny techniczne czyniły udzielenie zamówienia określonemu przedsiębiorcy bezwzględnie koniecznym. Podstawą zastosowania tej przesłanki jest zatem szczególny charakter danego zamówienia powodujący, że może ono być zrealizowane tylko przez jednego wykonawcę, przy czym nie jest wystarczające, że dany wykonawca jest w stanie zrealizować zamówienie najlepiej bądź w najszerszym zakresie. Musi on być jedynym wykonawcą, który ze względu np. na specyficzne cechy techniczne zamówienia jest zdolny do realizacji zamówienia.
Spółka Partner w ramach prowadzonej inwestycji pod nazwą: "Uporządkowanie gospodarki ściekowej w Gminie Lędziny" zrealizowała zadania inwestycyjne w zakresie budowy sieci kanalizacji ściekowej wykonując ok. 44 km kanalizacji deszczowej zarówno na drogach powiatowych jak i gminnych Gminy Lędziny. Wykonana kanalizacja deszczowa stanowi system z istniejącą już wcześniej kanalizacją. Integralną część kanalizacji deszczowej stanowią separatory substancji ropopochodnych. Wykonana w ramach Projektu kanalizacja stanowi uzupełnienie kanalizacji wykonanej w latach poprzednich. Łączna długość kanalizacji deszczowej to około 65 km wykonanej z rur. Wybudowana w ramach projektu sieć kanalizacyjna deszczowa została wykona z rur PVC. Zakres średnic od 200 mm do 1200 mm. Stara sieć to głównie rury betonowe i kamionkowe, rzadziej stalowe, Wipro czy PCV. Zakres średnic waha się od 200 do 600 mm. Większość sieci została wybudowana w latach 50 i 90 ubiegłego wieku.
Opisana powyżej kanalizacja jest niezbędna do odprowadzania wód opadowych. Spółka Partner będzie ponosić koszty związane z utrzymaniem, eksploatacją, modernizacją oraz usuwaniem ewentualnych awarii kanalizacji deszczowej niezbędnej w celu odprowadzenia wód opadowych do urządzeń kanalizacyjnych, w szczególności:
- udrożnienie z przepłukaniem rurociągów sieci kanalizacyjnej wraz z wywozem osadu długości około 65 km
- czyszczenie deszczowych wpustów ulicznych wraz z udrożnieniem przykanalika i wywozem osadu,
- czyszczenie studni rewizyjnych fi 450mm-1200mm wraz z wywozem osadu,
- czyszczenie separatorów zlokalizowanych przy ulicach: Zamkowa, Hołdunowska, Murckowska, Folwarczna, Blych,
- Utrzymanie wylotów brzegowych.
Gmina będzie korzystać z urządzeń kanalizacji deszczowej posiadanych przez Spółkę, celem odprowadzania wód opadowych do kanalizacji deszczowej z terenów stanowiących własność Gminy, natomiast uzyskanie przez Spółkę Partner przychodu z tego tytułu pozwoli na zachowanie jakości oraz sprawności urządzeń kanalizacyjnych (kanalizacji deszczowej) jak również umożliwi ponoszenie kosztów związanych z bieżącym utrzymaniem kanalizacji deszczowej.
Sieć kanalizacyjna wytworzona w ramach projektu jak również sieć wybudowana w latach 50 i 90 ubiegłego wieku stanowi majątek Spółki Partner, nie ma więc możliwości technicznych wykonania przedmiotowego zadania przez innego wykonawcę. W związku z powyższym zachodzą ustawowe przesłanki uzasadniające udzielenie zamówienia publicznego na Odprowadzanie przez Gminę ścieków w postaci wód opadowych do urządzeń kanalizacji deszczowej eksploatowanych i utrzymywanych przez PGK Partner z zastosowaniem trybu zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych, ponieważ usługi objęte przedmiotem zamówienia mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
INNE PRZETARGI Z LĘDZIN
- Utworzenie terenów zieleni miejskiej - park leśny przy ul. Gajowej w Lędzinach" w ramach inwestycji "Rewitalizacja terenów zieleni miejskiej usytuowanych przy ul. Gajowej
- Remont obróbek blacharskich oraz orynnowania dla budynku administracyjnego dla PGG S.A. KWK Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit w Lędzinach.
- Modernizacja torowiska maszyn zwałująco-zbierających w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla w Oddziale KWK Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit
- Remont pomp stosowanych w ciągu technologicznym zakładu górniczego dla Oddziałów PGG S.A. w okresie 12 miesięcy z podziałem na zadania.
więcej: przetargi w Lędzinach »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
więcej: »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.