eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Gorzów WielkopolskiInżynier dla Projektu pn. Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno - ściekowej na terenie miasta Gorzowa Wlkp.

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2013-09-17

Gorzów Wielkopolski: Inżynier dla Projektu pn. Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno - ściekowej na terenie miasta Gorzowa Wlkp.
Numer ogłoszenia: 376824 - 2013; data zamieszczenia: 17.09.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: nieobowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp.z o.o. , ul. Kosynierów Gdyńskich 47, 66-400 Gorzów Wielkopolski, woj. lubuskie, tel. 0-95 7285950, faks 0-95 7285955.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.pwik.gorzow.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Inżynier dla Projektu pn. Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno - ściekowej na terenie miasta Gorzowa Wlkp..

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest pełnienie obowiązków Inżyniera dla Projektu pn. Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Gorzowa Wlkp. Głównym celem Usługi jest pełnienie funkcji Inżyniera zgodnie z odpowiednimi Warunkami Kontraktowymi, a w szczególności monitoring i kontrola wykonania Kontraktów oraz Robót i usług pod względem technicznym, finansowym, organizacyjnym i terminowym. Obszar i zakres działania Inżyniera odnosi się do terenu jednej aglomeracji w rozumieniu art. 43 ustawy z dnia 18.07.2001r. Prawo wodne, w skład której wchodzą Miasto Gorzów Wielkopolski, Gmina Bogdaniec, Gmina Deszczno, Gmina Kłodawa, Gmina Lubiszyn i Gmina Santok, a w szczególności obszar miasta Gorzowa Wlkp., na terenie którego realizowany będzie niniejszy Projekt. Inżynier przewidzi wykonywanie swoich obowiązków głównie na terenie miasta Gorzowa Wlkp. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Części II SIWZ stanowiącej integralną część niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia..

II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 PZP, stanowiących nie więcej niż 10% wartości zamówienia podstawowego.

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 71.54.00.00 - Usługi zarządzania budową 71.54.10.00 - Usługi zarządzania projektem budowlanym 71.24.80.00 - Nadzór nad projektem i dokumentacją 71.24.70.00 - Nadzór nad robotami budowlanymi 71.52.00.00 - Usługi nadzoru budowlanego 71.31.00.00 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane .

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 31.12.2016.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w kwocie 27 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia siedem tysięcy PLN).

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej dwie usługi, których przedmiotem było pełnienie funkcji Inżyniera w rozumieniu Warunków Kontraktowych lub równoważnych, tj. UAV, UAV-GC (Holandia), FABI-KW (Belgia), VOB (Niemcy), JCT lub GMB (Wielka Brytania), w tym: - jedną usługę obejmującą pełnienie funkcji Inżyniera w rozumieniu Warunków Kontraktowych lub równoważnych, tj. UAV, UAV-GC (Holandia), FABI-KW (Belgia), VOB (Niemcy), JCT lub GMB (Wielka Brytania) o wartości robót budowlanych co najmniej 15 000 000,00 PLN (bez podatku VAT) - jedną usługę obejmującą pełnienie funkcji Inżyniera w rozumieniu Warunków Kontraktowych lub równoważnych, tj. UAV, UAV-GC (Holandia), FABI-KW (Belgia), VOB (Niemcy), JCT lub GMB (Wielka Brytania) dla projektów z sektora wodno - ściekowego obejmującą budowę lub przebudowę oczyszczalni ścieków. (w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniane będą ich łączne kwalifikacje i doświadczenie) W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia w/w warunek, zobowiązany jest załączyć do Oferty: a) wykaz wykonanych usług, z podaniem ich przedmiotu, wartości dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, b) poświadczenie, że usługi zostały wykonane należycie; Wykonawca w miejsce poświadczeń może przedłożyć dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług. W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów potwierdzających należyte wykonanie usług. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie w/w warunków, polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b PZP, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, wymaga przedłożenia informacji, o których mowa powyżej, dotyczących tych podmiotów oraz pisemnego zobowiązania innego podmiotu do udostępnienia wiedzy i doświadczenia. Zobowiązanie może mieć w szczególności formę jednej z umów nazwanych, o których mowa w kodeksie cywilnym, umowy nienazwanej, jak również oświadczenia woli innego podmiotu. Treść pisemnego zobowiązania do udostępnienia zasobów innego podmiotu powinna bezspornie i jednoznacznie wskazywać co najmniej: zakres zobowiązania innego podmiotu, zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu przez Wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia, charakter stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, a także zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej Umowy na realizację niniejszego zamówienia publicznego w stosunku do treści Oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, gdy konieczność ich wprowadzenia wyniknie z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy. Zmiany mogą dotyczyć okoliczności wynikających z przyczyn: technicznych, gospodarczych, finansowych, organizacyjnych, jeżeli będzie to konieczne dla uzyskania celu określonego w postanowieniach Umowy zawartej z Wykonawcą. 2. Zamawiający ma prawo dokonywać zmian Umowy w stosunku do treści Oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, poza przypadkami wymienionymi odrębnie w Umowie, w sytuacji wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podanych warunków wprowadzenia zmian: 1) zmiana regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania Umowy, w zakresie dostosowującym Umowę do tych zmian, 2) zmiana zakresu realizacji zamówienia przez Podwykonawcę Inżyniera na pisemny wniosek Wykonawcy, 3) zmiana zakresu świadczenia wynikającego z Umowy w związku z zaistnieniem okoliczności wskazanych w §4 ust. 10 Umowy o zakres niezrealizowanego w całości Zadania / Zadań lub zakres przysługującego wynagrodzenia, 4) niezrealizowanie całości lub części Umowy skutkujące zmianą wysokości wynagrodzenia wobec zaistnienia okoliczności opisanych w treści §4 ust. 10 Umowy, w związku z nieuzyskaniem przez Zamawiającego środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej - Funduszu Spójności o zakres i wysokość wynagrodzenia z tytułu niezrealizowanej całości lub części Umowy, 5) zmiana terminu realizacji Umowy w przypadku wydłużenia terminu realizacji któregokolwiek z Kontraktów o czas wydłużonej realizacji Robót wynikających z Kontraktów, 6) konieczność zmiany terminu realizacji Umowy, w przypadku wystąpienia tzw. siły wyższej, tj. wyjątkowego zdarzenia lub okoliczności, warunków atmosferycznych uniemożliwiających zachowanie technologii wykonania robót w ramach Kontraktów, a także w przypadku wystąpienia konieczności zawarcia umów o roboty dodatkowe lub uzupełniające odnoszących się do Kontraktów oraz konieczności wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej, a także w przypadku niezawinionego wydłużenia postępowania administracyjnego lub innego postępowania, obejmującego uzyskanie niezbędnych do realizacji celu inwestycji decyzji, zezwoleń i uzgodnień oraz środków finansowych, bądź innych niedających się przewidzieć zjawisk, w tym hydrologicznych pojawiających się w trakcie budowy, a także innych nieprzewidzianych okoliczności jak np. odkrywki archeologiczne, odkrycie niewybuchu, inne warunki terenowe aniżeli założone w dokumentacji itp., co może spowodować konieczność przedłużenia terminu wykonania Umowy, 7) z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, wynikających ze zmiany stosunków społeczno-gospodarczych lub z innych powodów wystąpi konieczność zmiany terminu, zakresu, bądź innych zapisów, bez zmiany których realizacja Umowy będzie utrudniona, niemożliwa lub narazi Zamawiającego na szkodę, 8) w przypadku, gdy realizacja Kontraktów przedłuży się ponad okres obowiązywania Umowy lub Okres Zgłaszania Wad i/lub okres udzielonej rękojmi w ramach Kontraktów będzie dłuższy niż okres obowiązywania niniejszej Umowy, termin realizacji Umowy w zakresie czynności nadzoru w Okresie Zgłaszania Wad i/lub rękojmi ulegnie przedłużeniu, o okres realizacji tych czynności, 9) zmiana ustawowej stawki podatku VAT. W takim przypadku obniżenie lub podwyższenie wynagrodzenia brutto odbędzie się w wysokości odpowiadającej zmianie podatku, 10) zmiana sposobu rozliczania Umowy lub dokonywania płatności na rzecz Inżyniera na skutek zmian umowy o dofinansowanie Projektu zawartej przez Zamawiającego lub wytycznych dotyczących realizacji tego Projektu, 11) zmiany innych warunków Umowy, jeżeli w chwili zawarcia Umowy nie znane były fakty mające na nie wpływ lub zakres zmian spowoduje następstwa korzystne dla Zamawiającego, o zakres tych zmian. 3. Zmiany warunków Umowy, które nie wymagają sporządzenia Aneksu do Umowy to w szczególności: 1) zmiana terminów, zakresu rzeczowego robót oraz Usług Inżyniera określonych w harmonogramie realizacji projektu, 2) zmiana w zakresie wykonywania czynności Inżyniera, która będzie obowiązywała pod warunkiem wydania pisemnego polecenia wykonania, bądź odstąpienia od wykonania, 3) zmiana w zakresie zawartości dokumentów (głównie Raportów), która może być dokonywana na pisemne polecenie Zamawiającego w zakresie zmian przez Zamawiającego określonych, 4) zmian Umowy z tytułu robót zamiennych, zmian ilościowych w tabelach elementów rozliczeniowych dla poszczególnych Zadań, 5) zmiana postanowień niniejszej Umowy na skutek zmiany powszechnie obowiązującego prawa, 6) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy oraz danych teleadresowych. 4. Wprowadzenie zmian wymaga zgody Stron oraz zawarcia przez Strony aneksu do Umowy, chyba, że w Umowie postanowiono inaczej. 5. Szczegółowy opis zmian znajduje się w Części III SIWZ.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.pwik.gorzow.pl / www.pwikgorzow.4bip.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: PWiK Sp. z o.o. ul. Kosynierów Gdyńskich 47, 66-400 Gorzów Wlkp..

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 08.10.2013 godzina 10:00, miejsce: PWiK Sp. z o.o., ul. Kosynierów Gdyńskich 47, 66-400 Gorzów Wlkp. Sekretariat.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Zadanie planowane jest do realizacji w oparciu o środki Unii Europejskiej - Fundusz Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytetu I - Gospodarka wodno-ściekowa, działanie 1.1. - Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: tak

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.