Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu
Ogłoszenie z dnia 2018-10-08
Ogłoszenie nr 500240560-N-2018 z dnia 08-10-2018 r.
Rzeszów: Modernizacja oprogramowania dLibra w Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY -
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
nie
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
nie
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
nie
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
nie
Informacje dodatkowe:
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Krajowy numer identyfikacyjny 27638600000,
ul. Sokoła
13,
35-010
Rzeszów, woj.
podkarpackie, państwo
Polska, tel.
(17) 8669 402 , e-mail
wimbp@wimbp.rzeszow.pl , faks
-.
Adres strony internetowej (url): www.wimbp.rzeszow.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Samorządowa instytucja kultury
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Modernizacja oprogramowania dLibra w Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej
Numer referencyjny
VI.261.6.2018
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia nie przeprowadzono dialogu technicznego
II.2) Rodzaj zamówienia
Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych:
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań):
Określenie wielkości lub zakresu zamówienia:
W ramach zadania publicznego Wykonawca obowiązany jest do wykonania na rzecz Zamawiającego prac wymienionych poniżej.
1.Dostarczenie licencji oprogramowania dLibra 6.1.x
2.Prace wdrożeniowe związane z aktualizacją stosowanego w WiMBP w Rzeszowie systemu dLibra 5.8.0 do wersji 6.1.x na serwerze Zamawiającego.
3.Dostosowanie kolorystyczne szaty graficznej strony Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej.
4.Uruchomienie Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej w systemie dLibra w wersji DInGo dLibra 6.1.x
5.Autoryzowane szkolenie uzupełniające dla przedstawicieli Zamawiającego w zakresie obsługi systemu dLibra.
6.Autoryzowana e-mailowa usługa pomocy technicznej przez okres jednego roku wraz z prawem do licencji na nowe wersje systemu wydane w okresie obowiązywania usługi.
II.5) Główny Kod CPV:
48000000-8
Dodatkowe kody CPV:
72000000-5,
72200000-7,
72210000-0,
72212000-8,
48900000-7
II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
28100
Waluta:
PLN
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust.1 pkt 1 a) i b) ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Uzasadnienie wyboru trybu z wolnej ręki w niniejszym zamówieniu publicznym:
Argumenty:
1.WiMBP w Rzeszowie utrzymuje na swoich serwerach oraz prowadzi Podkarpacką Bibliotekę Cyfrową. Do zarządzania PBC obecnie stosowany jest system dLibra w wersji 5.8.0 działający w architekturze klient-serwer.
System dLibra służy do:
- przechowywania różnego typu obiektów cyfrowych (np. artykułów, książek, sprawozdań, podręczników, stron HTML, dokumentów PDF, nagrań audio/video),
- zarządzania obiektami cyfrowymi znajdującymi się w bibliotece cyfrowej (np. modyfikowania i grupowania dokumentów, przypisywania dokumentów do kategorii tematycznych, zarządzania prawami użytkowników do dokumentów),
- udostępniania obiektów cyfrowych przechowywanych w bibliotece cyfrowej (np. przeglądania dokumentów poprzez stronę WWW, wyszukiwania dokumentów, zabezpieczania dokumentów przed kopiowaniem),
- zarządzania biblioteką cyfrową (np. tworzenie grup użytkowników biblioteki cyfrowej, przyznawanie praw użytkownikom).
System dLibra umożliwia wyświetlanie danych cyfrowych przez użytkowników końcowych, którzy mogą je przeglądać na własnych urządzeniach komputerowych za pośrednictwem strony www. Obecnie w systemie dLibra w wersji 5.8.0 stosowanym w Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej utrzymywanych jest ponad 15.500 dokumentów cyfrowych (książek, rękopisów, dokumentów graficznych i innych materiałów). W 2018 r. średnio dziennie PBC rejestrowała 11.340 użytkowników korzystających z PBC.
2.Zmiana obecnie stosowanego systemu dLibra na inny system do zarządzania biblioteką cyfrową jest trudna technicznie i organizacyjnie, czasochłonna, kosztowna i związana byłaby z długotrwałym wyłączeniem Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej z użytkowania przez czytelników, do czego Zamawiający nie może dopuścić.
Migracja dużej bazy danych (obiektów cyfrowych i metadanych) Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej liczącej ponad 15.500 dokumentów cyfrowych do nowego, całkowicie innego systemu, jest operacją czasochłonną i może w efekcie spowodować problemy z prawidłowym przeszukiwaniem zasobu i wyświetlaniem obiektów cyfrowych przez użytkowników końcowych.
3.Każdy plik z dokumentem cyfrowym ma unikalny adres internetowy, jego zachowanie w niezmienionej formie jest kluczowe, ze względu na funkcjonowanie licznych odnośników do wielu dokumentów prezentowanych w PBC z poziomu innych zewnętrznych serwisów internetowych (kolekcji cyfrowych). Zmiana oprogramowania obsługującego Podkarpacką Bibliotekę Cyfrową prawdopodobnie powiązana będzie ze zmianą adresów internetowych poszczególnych rejestrowanych w zasobie cyfrowym dokumentów, co będzie bardzo niekorzystne dla Zamawiającego i użytkowników PBC. Spowoduje też konieczność poprawiania linków do zasobów cyfrowych PBC w zewnętrznych serwisach internetowych.
4.Stosowanie innego niż dLibra oprogramowania znacząco utrudni uczestniczenie Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej w Federacji Bibliotek Cyfrowych, która to organizacja jest agregatorem danych cyfrowych bibliotek i innych podmiotów (użytkowników systemu dLibra). Federacja Bibliotek Cyfrowych prowadzi serwis internetowy umożliwiający jednoczesne przeszukiwanie zasobów wszystkich bibliotek cyfrowych w Polsce stosujących system dLibra. Dzięki agregacji danych przez Federację możliwe jest prezentowanie zasobów systemu dLibra (w tym PBC) w Europeanie - największej europejskiej bibliotece cyfrowej. Daje to możliwość prezentacji i promocji dziedzictwa kulturowego na dużą skalę w największym europejskim portalu tego typu. Wybór innego systemu niż dLibra przez Zamawiającego uniemożliwi lub znacząco utrudni uczestniczenie Zamawiającego w projektach Federacji Bibliotek Cyfrowych oraz w Europeanie.
5.Założeniem zadania przewidzianego przez Zamawiającego jest modernizacja obecnie stosowanego systemu dLibra obsługującego Podkarpacką Bibliotekę Cyfrową - nie kosztowna zmiana systemu, na zupełnie inny, np. specjalnie zaprojektowany, nowy system do zarządzania biblioteką cyfrową. Tworzenie od podstaw systemu spowoduje konieczność poniesienia znaczących nakładów finansowych przez Zamawiającego, oraz wymagać będzie dużego czasu na zlecenie przygotowania odpowiedniego oprogramowania, dostosowanie wszystkich jego modułów, konfigurację i niezbędne testy funkcjonalności nowego systemu - generowanie kosztów na nowy system jest nieuzasadnione z punktu widzenia ekonomicznego.
6.Modernizacja systemu dLibra będzie dotyczyć przejścia ze stosowanej obecnie wersji 5.8.0 na wersję 6.1.x (DInGo dLibra). Instytucją, która jest wyłącznym posiadaczem pełni majątkowych praw autorskich do oprogramowania, oraz ma uprawnienia wyłączne do sprzedaży tego oprogramowania jest Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk - Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (stosowane oświadczenie PCSS znajduje się w załączniku do dokumentacji).
Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, należy uznać, że ze względów, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 1 lit. a i b. uPzp., uzasadnione jest udzielenie zamówienia bez przeprowadzenia procedury konkurencyjnej, jednemu wykonawcy - Instytutowi Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk - Poznańskiemu Centrum Superkomputerowo-Sieciowemu.
SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk - Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe,
office@man.poznan.pl,
ul.Z.Noskowskiego 12/14,
61-704,
Poznań, kraj/woj.
wielkopolskie
INNE PRZETARGI Z RZESZOWA
- Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej przebudowy wybranych pomieszczeń w budynku Centrum Studenckiego PRz.
- Wsparcie i asysta techniczna Systemu szyfrowania dla Systemu telekomunikacyjnego Politechniki Rzeszowskiej
- Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru dla zadania: Rozbudowa DW 989 polegająca na budowie mostu na rz. Stobnica wraz z rozbudową dojazdów oraz rozbiórką, budową i przebudową w m. Lutcza
- Sprzedaż wraz z dostarczeniem foteli biurowych oraz krzeseł
- Kompleksowa dostawa paliwa gazowego
- Dostawa produktów mleczarskich do Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie, ul. Załęska 7a.
więcej: przetargi w Rzeszowie »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Sprzedaż i dostarczenie dwuletnich licencji oprogramowania środowiska wirtualnego VMware vSphere Standard 8 Per Core with a minimum of 16 Cores per CPU required, VCF-VSP-STD-8
- Dostawa i instalacja zestawów do pomiaru zanieczyszczeń powietrza
- Dostawa systemu backup wraz z wdrożeniem w ramach zadania pn. "Cyberbezpieczny Powiat Węgrowski"
- Dostawa wyposażenia na potrzeby funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności w Malinowie - sprzęt komputerowy
- Cyberbezpieczny Samorząd w Gminie Rypin
- Zakup i dostawa systemów operacyjnych Microsoft Windows Server 2022 oraz Microsoft SQL Server przeznaczonych do zapewnienia bieżącego funkcjonowania komórek organizacyjnych MOPS.
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.