Ogłoszenie z dnia 2021-01-11
Comiesięczny monitoring nastrojów polskich przedsiębiorstw w 2021 r.
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Numer ogłoszenia: 550551055-N-2020
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:telefon: +48 22 599 80 48
faks: +48 22 596 59 05
e-mail: sekretariatDZZK@bgk.pl, Magdalena.Sawicka@bgk.pl
www: www.bgk.pl www.bgk.eb2b.com.pl
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
Comiesięczny monitoring nastrojów polskich przedsiębiorstw w 2021 r.
Numer referencyjny (jeżeli dotyczy): DZZK/152/DM/2020
II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia jest sfinansowanie świadczeń wynikających z Umowy Sponsoringowej pomiędzy Bankiem a Polskim Instytutem Ekonomicznym jako organizatorem i wykonawcą projektu comiesięcznych badań – monitoringu nastroju polskich przedsiębiorstw w 2021 roku.
Badania ankietowe skierowane będą do przedsiębiorstw, dotyczących warunków ich funkcjonowania: zmian wartości sprzedaży w firmie, zmian w liczbie zamówień, płynności finansowej, zatorów płatniczych, źródeł finansowania działalności, stanu zatrudnienia, zmian wynagrodzeń, działań inwestycyjnych oraz planów na przyszłość.
II.4) Informacja o częściach zamówienia
Zamówienie było podzielone na części: Nie
II.5) Główny kod CPV: 79.31.00.00
SEKCJA III: PROCEDURA
III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów: nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
NAZWA: Comiesięczny monitoring nastrojów polskich przedsiębiorstw w 2021 r.
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 29/12/2020
IV.2) Całkowita wartość zamówienia (wartość bez VAT): 200000.00 PLN
IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw: 1
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: 0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej: 0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną: 1
IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Nazwa wykonawcy: Polski Instytut Ekonomiczny
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: Aleje Jerozolimskie 87
Kod pocztowy: 02-001
Miejscowość: Warszawa
Kraj/woj.: mazowieckie
Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: Tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: Nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: Nie
Oferta z najniższą ceną/kosztem: 181548.00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem: 181548.00
Waluta: PLN
IV.9.1) Podstawa prawna
Postępowanie prowadzone jest w trybie z wolnej ręki na podstawie 67 ust.1 pkt.1 lit.b ustawy Pzp
IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu
Podstawa prawna:
art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (ustawa Pzp) – tj. z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów, usługi/dostawy mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę – jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężania parametrów zmówienia.
Uzasadnienie:
Polski Instytut Ekonomiczny (PIE) oświadczył, że jest jedynym organizatorem projektu comiesięcznego monitoringu nastroju polskich przedsiębiorstw, opisanego w przedmiocie zamówienia.
Polski Instytut Ekonomiczny (PIE) zwrócił się do BGK o finansowe wsparcie projektu przeprowadzenia comiesięcznych badań wśród polskich przedsiębiorców przez cały rok 2021. PIE jest państwową i wiarygodną placówką, zajmującą się dostarczaniem analiz i ekspertyz do realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz popularyzacją polskich badań naukowych z zakresu nauk ekonomicznych i społecznych w kraju i za granicą.
Ekonomiczny profil działalności PIE jest ściśle powiązany z zadaniami realizowanymi przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jako państwowy bank rozwoju za główną misję przyjęliśmy rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Na czele naszej nowej strategii stoi w szczególności wsparcie zrównoważonego rozwoju, a w dobie pandemii wyłoniło się również kolejne, niezwykle ważne zadanie – pomoc polskim przedsiębiorcom w przeciwdziałaniu skutkom koronawirusa.
W proponowanym projekcie PIE planuje przeprowadzić serię 12 badań monitorujących nastroje polskich przedsiębiorstw. Wyniki pomiarów pozwolą dowiedzieć się, jak przedsiębiorcy poradzą sobie w trudnym 2021 roku, jak ocenią pomoc rządu oraz jakiej pomocy oczekują i potrzebują. Analiza ta może być wykorzystana w BGK do tworzenia ciekawszych i lepiej dostosowanych produktów oraz kierowania ich do najbardziej potrzebujących firm.
Współpraca, poza korzyściami o wartości merytorycznej, może wspierać nas w budowaniu świadomości marki wśród naszych kluczowych interesariuszy, czyli polskich przedsiębiorców oraz instytucji z sekatora bankowości i finansów. Będziemy widoczni jako placówka zaangażowana,
2
partnerska i profesjonalna co odzwierciedli wartości, którymi kierujemy się w realizacji codziennych zadań.
Mając na uwadze argumenty przytoczone wyżej stwierdza się, że zaistniały okoliczności wymienione w art. 67 ust. 1 pkt 1) lit. b) ustawy Prawo zamówień publicznych, bowiem jedynym organizatorem badań jest PIE. Instytucja posiada prawa własności procesu badawczego oraz wiedzę i umiejętności niezbędne do ich realizacji. Ze względu na renomę oraz profil działalności PIE, BGK zależy na współpracę z tym konkretnym podmiotem. Udział banku w tym projekcie nie może nastąpić w wyniku udzielania zamówienia publicznego w trybie konkurencyjnym, nie istnieje też rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężania parametrów zmówienia. Nadto udział BGK jest elementem zaangażowania we wsparcie inicjatyw wspierających realizację misji banku, wymienionych w polityce sponsoringowej. W polu zainteresowania banku każdorazowo znajdują się projekty profesjonalnie zorganizowane i odpowiadające renomie BGK. Zatem podstawą selekcji jest zbiór właściwości obiektywnych (zasięg i zakres tematyczny), a nie subiektywnych (np. relacje z podmiotem organizującym wydarzenie).
INNE PRZETARGI Z WARSZAWY
- Usługa monitoringu temperatury w urządzeniach chłodniczych
- Usługi noclegowe, gastronomiczne i wynajmu sali
- Opieka weterynaryjna nad zwierzętami bezdomnymi i kotami żyjącymi w latach 2025-26
- Modernizacja boisk przy Szkole Podstawowej nr 52 ul. Samarytanka 11a.
- "Udrożnienie wybranych koryt cieków oraz przywrócenie funkcjonalności urządzeń wodnych w ramach usuwania skutków powodzi z 2024r." Etap IV
- Modernizację systemu zarządzenia Magnum w Ośrodku Produkcji Telewizyjnej
więcej: przetargi w Warszawie »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.