Ogłoszenie nr 527720-N-2018 z dnia 2018-03-07 r.
Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie
Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie
Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES:
Szpital Pediatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, krajowy numer identyfikacyjny
7214718700000, ul.
ul. Sobieskiego
83
,
43-300
Bielsko-Biała, woj.
śląskie, państwo
Polska, tel.
33828 40 00,828 40 40,828 40, e-mail
zp@szpitalpediatryczny.pl, faks
338 151 630.
Adres strony internetowej (URL): www.szpitalpediatryczny.pl
Adres profilu nabywcy:
www.szpitalpediatryczny.pl/zamowienia/news.php
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny (proszę określić):
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym
w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.szpitalpediatryczny.pl/zamowienia/news.php
Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.szpitalpediatryczny.pl
Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres
Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
pisemnie - pocztą tradycyjną, kurierem, osobiście
Adres:
Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
Szpital Pediatryczny, ul. Sobieskiego 83,43-300 Bielsko-Biała, Dział Metodyczno - Organizacyjny i Statystyki
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa leków dla potrze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej
Numer referencyjny:
ZP-D-05/2018
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny
Nie
II.2) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:
Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:
II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa leków dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Zamawiający nie dopuszcza oferowania w składanej ofercie produktów, zarejestrowanych jako suplement diety. Zamówienie obejmuje 10 Pakietów. Zamawiający informuje, że nie będzie dokonywał wydzielania poszczególnych pozycji z pakietów, a także dokonywał łączenia pakietów. Szczegółowy asortyment oraz ilości leków określa załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji - formularz asortymentowo-ilościowo-cenowy. Oferta może obejmować dowolną ilość pakietów, decydując się na dany pakiet należy zrealizować go w całości. Realizacja zamówień częściowych następować będzie ściśle według wskazań Zamawiającego, zgodnie z telefonicznymi, elektronicznymi - e-mail lub faxowymi zamówieniami, dostosowanymi do potrzeb Zamawiającego składanych przez Kierownika Apteki lub pracownika przez niego wyznaczonego. Dostawa odbywa się transportem Wykonawcy na jego koszt. Dane zamówienie należy dostarczyć do magazynu Apteki Szpitala zgodnie ze wskazaną w ofercie liczbą godzin w przypadku dostaw planowanych nie dłużej niż 60 godz. w godz. dopołudniowych od 7:00 do 11:00, natomiast w przypadku dostaw citowych max do 8 godz. Oferowane leki będące produktami leczniczymi w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne muszą posiadać aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w rozumieniu Prawa farmaceutycznego. Wydane przed dniem 1 października 2002 r. świadectwa rejestracji i świadectwa dopuszczenia do obrotu są pozwoleniami w rozumieniu Prawa farmaceutycznego i zachowują ważność w określonych dla nich terminach ważności, na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawcy złożą wraz z ofertą oświadczenie o posiadanych certyfikatach lub świadectwach dopuszczających przedmiot zamówienia do stosowania w Polsce (według wzoru zał. 5 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania odpowiednich dokumentów potwierdzających to oświadczenie, na każdym etapie badania ofert, jak również w trakcie realizacji umowy). Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą dane producenta, opis zawierający wskazania producenta co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na lub w opakowaniu w formie ulotki, w zależności od wyrobu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz muszą być podane w języku polskim. Termin ważności oferowanych produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy i winien być uwidoczniony na opakowaniu (czytelna data). W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający podczas składania zamówienia może wyrazić zgodę na zaproponowany krótszy termin ważności danego produktu.
Zamawiający dopuszcza zaoferowanie oferty równoważnej - zamienniki dla leków wymienionych w przedmiocie zamówienia, przez produkty równoważne Zamawiający rozumie produkty, które mają taki sam skład chemiczny jak określone w SIWZ i takie same lub lepsze spektrum działania, taką samą postać, sposób konfekcjonowania i taką sama dawkę oraz taki sam zakres wskazań, w szczególności dotyczący stosowania w pediatrii (dzieci 0-18 r. ż). W przypadku wejścia na rynek, w okresie obowiązywania umowy odpowiedników leków wymienionych w przedmiocie zamówienia (tańszych niż podana cena w ofercie), Wykonawca zobowiązany jest do ich dostawy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
Zamawiający dopuszczamy zmianę wielkości opakowań wskazanych w pakiecie pod warunkiem, że zaproponowana różnica wielkości opakowania nie przekroczy 100 % wielkości opakowania wskazanego w zał. nr 2. Ilość opakowań należy przeliczyć do 2 miejsc po przecinku.
Zamawiający dopuszcza zmianę postaci proponowanych preparatów - tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, tabletki/kapsułki o przedłużonym uwalnianiu na tabletki/kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie, ampułki na fiolki, natomiast nie dopuszcza zamiany fiolek na ampułki lub ampułkostrzykawki. Jeżeli Wykonawca z uwagi na zakończenie produkcji nie posiada danego leku ani zamiennika tego leku, to wówczas nie powinien wyceniać w danym pakiecie tej pozycji - powinien w miejsce wyceny wpisać "0" i równocześnie pod pakietem złożyć adnotację "zakończona produkcja, brak odpowiednika". Jeżeli o powyższym fakcie na dzień składania ofert nie będą mieli wiedzy w tym zakresie pozostali Wykonawcy, którzy wycenią ten lek w danej pozycji, wówczas Zamawiający mając na uwadze art. 7 ust. 1 ustawy pzp przy określeniu ceny oferty nie będzie brał pod uwagę wycenionych przez Wykonawców pozycji. Zamawiający dokona przeliczenia ceny oferty celem doprowadzenia do porównania złożonych ofert. O powyższym fakcie Zamawiający zawiadomi wszystkich uczestników postępowania, którzy złożyli ofertę w danym zakresie, w którym Zamawiający dokonała przeliczenia oferty w związku z faktem podania przez Wykonawcę informacji, że dany lek został wycofany z produkcji i brak jego zamiennika.
W przypadku wstrzymania produkcji i sprzedaży leku Wykonawca powinien wycenić dany lek wpisując "ostatnia cenę" z adnotacją pod pakietem że dany lek ma wstrzymaną produkcje i sprzedaż.
Określony w załączniku nr 2 zakres ilościowo-asortymentowy może ulec zmianie, gdyż jest uzależniony od pacjentów zabezpieczonych przez Szpital pod względem medycznym, czego Zamawiający w chwili rozpoczęcia postępowania nie mógł precyzyjnie przewidzieć, z zachowaniem cen przetargowych.
II.5) Główny kod CPV:
33.60.00.00 - Produkty farmaceutyczne
Dodatkowe kody CPV:
II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
pln
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)
II.7)
Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:
12
lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:
lub zakończenia:
II.9) Informacje dodatkowe:
1) W toku przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 1113 z późn. zm.), osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r. poz. 1030 z późn. zm.), z uwzględnieniem wymogów dotyczących formy, ustanowionych poniżej w pkt 2 - 4.
2) Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia, oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
3) Oświadczenia, dowody, dokumenty o których mowa w SIWZ oraz pełnomocnictwa należy składać w formie pisemnej.
4) Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej.
5) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia inne informacje oraz pytania kierowane do Zamawiającego przekazywane za pomocą poczty elektronicznej należy kierować na adres poczty elektronicznej Zamawiającego: zp@szpitalpediatryczny.pl. Zamawiający zwraca się z prośbą, aby zapytania przesłane faksem zostały również przesłane drogą elektroniczną w wersji edytowalnej. Korespondencję droga faksową należy kierować na nr 33 815 16 30 w dni robocze w godz. pracy, tj. 7.00 godz. - 14.35. Każda ze stron, na żądanie drugiej, niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz innych informacji przekazanych pocztą elektroniczną.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków:
Wykonawcy, którzy chcą ubiegać się o udzielenie zamówienia muszą wykazać się posiadaniem aktualnej koncesji, zezwolenia, licencji lub dokumentu, że Wykonawca jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych, prowadzonych w państwie członkowskim Unii Europejskiej, w którym Wykonawca ma siedzibę; Wykonawca w celu spełnienia powyższego zobowiązany jest przedstawić dokument potwierdzający, że obrót asortymentem będącym przedmiotem oferty jest prowadzony w trybie i na zasadach przewidzianych w aktualnych i powszechnie obowiązujących przepisach prawnych: koncesję lub zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego albo ministra właściwego do spraw zdrowia na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia hurtowni farmaceutycznej, lub w przypadku producenta zezwolenia na produkcję, jeżeli wymagane jest przepisami prawa.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu dotyczących sytuacji finansowej lub ekonomicznej
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków:
Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy.
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast powyższego dokumentów, składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
Dokumenty, o których mowa w, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się powyższych dokumentów, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby, który powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
Aktualna koncesja, zezwolenie, licencja lub dokument, że Wykonawca jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych, prowadzonych w państwie członkowskim Unii Europejskiej, w którym Wykonawca ma siedzibę; Wykonawca zobowiązany jest przedstawić dokument potwierdzający, że obrót asortymentem będącym przedmiotem oferty jest prowadzony w trybie i na zasadach przewidzianych w aktualnych i powszechnie obowiązujących przepisach prawnych: koncesję lub zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego albo ministra właściwego do spraw zdrowia na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia hurtowni farmaceutycznej, lub w przypadku producenta zezwolenia na produkcję, jeżeli wymagane jest przepisami prawa.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
Oświadczenie zgodne z zał. nr 5 do SIWZ
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Formularz oferty - zał. nr 1 do SIWZ. 2. zał. nr 2 - formularz asortymentowo-ilościowo-cenowy. 3. Ilekroć w SIWZ, a także w załącznikach do SIWZ występuje wymóg podpisywania dokumentów lub oświadczeń lub też potwierdzania dokumentów za zgodność z oryginałem, należy przez to rozumieć, że oświadczenia i dokumenty te powinny być opatrzone podpisem (podpisami) osoby (osób) uprawnionej (uprawnionych) do reprezentowania wykonawcy/podmiotu na zasobach lub sytuacji, którego wykonawca polega, zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze lub osobę (osoby) upoważnioną do reprezentowania wykonawcy/podmiotu na zasadach lub sytuacji, którego wykonawca polega na podstawie pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez notariusza należy dołączyć do oferty. 4. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenia zamówienia z powodu okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy, Wykonawcy w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej Zamawiającego informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5, przekazują (bez wezwania) zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w ust. art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia 5. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia - dokument ten (np. zobowiązanie) należy złożyć wraz z ofertą.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem)
Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria | Znaczenie |
CENA | 90,00 |
TERMIN DOSTAWY CITOWEJ | 5,00 |
DOSTĘPNOŚĆ SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU 24H/DOBĘ | 5,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zmiany umowy zostały wskazane w zał. nr 6 do SIWZ.
1. W okresie obowiązywania umowy podwyższenie cen jednostkowych może nastąpić tylko w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT o zmienioną wartość tego podatku, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian;
b) zmian cen urzędowych leków, wprowadzonych rozporządzeniem odpowiedniego Ministra, przy czym zmiany te mogą dotyczyć podwyższenia i obniżenia cen jak również dodania nowych leków a także skreślenia leków z wykazu objętych cenami urzędowymi;
c) zmian stawek opłat celnych wprowadzonych decyzjami odnośnych władz;
d) uzasadnionych zmian wprowadzonych przez producentów leków, na podstawie dokumentu wystawionego przez producenta (oświadczenie, cennik lub faktura) z zachowaniem art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja 2011r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U. z 2011r. nr 122 poz. 696 z późn. zm.);
2. Zmiany wymienione w pkt 1 ppkt a) i b) następują z mocy prawa i obowiązują od dnia obowiązywania odpowiednich przepisów.
3. Zmiany wymienione w pkt 1 ppkt c), d) mogą być dokonywane na wniosek Wykonawcy, w terminie do 14 dni od przesłania zawiadomienia, w formie aneksu do umowy.
4. W przypadku szczególnych okoliczności, takich jak wstrzymanie lub zakończenie produkcji, strony dopuszczają możliwość dostarczenia odpowiedników objętych umową. Ewentualnie zmiana ceny w tym zakresie może odbywać się na zasadach określonych w punkcie 3.
5. Strony dopuszczają zmianę cen jednostkowych preparatów objętych umową w przypadku zmiany wielkości opakowania wprowadzonej przez producenta z zachowaniem zasady proporcjonalności w stosunku do ceny objętej umową.
6. W przypadku kiedy strony nie dojdą do porozumienia w zakresie zmian cen objętych umową dopuszczają możliwość rozwiązania umowy w całości lub spornej części.
7. Obniżenie cen jednostkowych przez Wykonawcę może nastąpić w każdym czasie w okresie trwania umowy.
8. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron, wyrażoną na piśmie, pod rygorem nieważności.
9. Wszelkie zmiany treści umowy mogą być dokonywane wyłącznie w formie aneksu podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności. Zmiany mogą być dokonane sytuacjach przewidzianych w art. 144 ustawy prawo zamówień publicznych.
10. Zamawiający dopuszcza zmiany zasobów innego podmiotu jak i podwykonawcy lub rezygnację z podwykonawcy na etapie realizacji umowy, na których Wykonawca opierał się wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu pod warunkiem, że Wykonawca wykaże że, nowe zasoby innego podmiotu jak i nowy podwykonawca lub podmiot samodzielnie spełniają warunki w zakresie nie mniejszym niż wskazane na etapie postępowania o zamówienie publiczne.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):
Informacje zawarte w ofercie stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, co do których wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą być udostępnione oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa, muszą być oznaczone klauzulą: NIE UDOSTĘPNIAĆ INFORMACJE STANOWIĄ TAJEMNICĘ PRZEDSIĘBIORSTWA W ROZUMIENIU ART. 11 UST. 4 USTAWY O ZWALCZANIU NIEUCZCIWEJ KONKURENCJI (t. j. Dz. U. z 2003r., Nr 153, poz. 1503 z póź. zm.) i powinny być odrębną częścią, niezłączoną z ofertą w sposób trwały. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy PZP. Zastrzeżenie informacji, które nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji będzie traktowane, jako bezskuteczne i skutkować będzie zgodnie z uchwałą SN z 20 października 2005 (sygn. III CZP 74/05) ich odtajnieniem
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data:
2018-03-19, godzina:
10:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
PLN
IV.6.3) Termin związania ofertą:
do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH
Część nr: | 1 | Nazwa: | PAKIET NR 1 |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Szczegółowy asortyment oraz ilości leków danego pakietu określa załącznik nr 2 do SIWZ - formularz asortymentowo-ilościowo-cenowy. Realizacja zamówień częściowych następować będzie ściśle według wskazań Zamawiającego, zgodnie z telefonicznymi, elektronicznymi - e-mail lub faxowymi zamówieniami, dostosowanymi do potrzeb Zamawiającego składanych przez Kierownika Apteki lub pracownika przez niego wyznaczonego. Dostawa odbywa się transportem Wykonawcy na jego koszt. Dane zamówienie należy dostarczyć do magazynu Apteki Szpitala zgodnie ze wskazaną w ofercie liczbą godzin w przypadku dostaw planowanych nie dłużej niż 60 godz. w godz. dopołudniowych od 7:00 do 11:00, natomiast w przypadku dostaw citowych max do 8 godz. Oferowane leki będące produktami leczniczymi w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne muszą posiadać aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w rozumieniu Prawa farmaceutycznego. Wydane przed dniem 1 października 2002 r. świadectwa rejestracji i świadectwa dopuszczenia do obrotu są pozwoleniami w rozumieniu Prawa farmaceutycznego i zachowują ważność w określonych dla nich terminach ważności, na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawcy złożą wraz z ofertą oświadczenie o posiadanych certyfikatach lub świadectwach dopuszczających przedmiot zamówienia do stosowania w Polsce (według wzoru zał. 5 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania odpowiednich dokumentów potwierdzających to oświadczenie, na każdym etapie badania ofert, jak również w trakcie realizacji umowy). Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą dane producenta, opis zawierający wskazania producenta co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na lub w opakowaniu w formie ulotki, w zależności od wyrobu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz muszą być podane w języku polskim. Termin ważności oferowanych produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy i winien być uwidoczniony na opakowaniu (czytelna data). W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający podczas składania zamówienia może wyrazić zgodę na zaproponowany krótszy termin ważności danego produktu.
Zamawiający dopuszcza zaoferowanie oferty równoważnej - zamienniki dla leków wymienionych w przedmiocie zamówienia, przez produkty równoważne Zamawiający rozumie produkty, które mają taki sam skład chemiczny jak określone w SIWZ i takie same lub lepsze spektrum działania, taką samą postać, sposób konfekcjonowania i taką sama dawkę oraz taki sam zakres wskazań, w szczególności dotyczący stosowania w pediatrii (dzieci 0-18 r. ż).
W przypadku wejścia na rynek, w okresie obowiązywania umowy odpowiedników leków wymienionych w przedmiocie zamówienia (tańszych niż podana cena w ofercie), Wykonawca zobowiązany jest do ich dostawy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
Zamawiający dopuszczamy zmianę wielkości opakowań wskazanych w pakiecie pod warunkiem, że zaproponowana różnica wielkości opakowania nie przekroczy 100 % wielkości opakowania wskazanego w zał. nr 2. Ilość opakowań należy przeliczyć do 2 miejsc po przecinku.
Zamawiający dopuszcza zmianę postaci proponowanych preparatów - tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, tabletki/kapsułki o przedłużonym uwalnianiu na tabletki/kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie, ampułki na fiolki, natomiast nie dopuszcza zamiany fiolek na ampułki lub ampułkostrzykawki.
Jeżeli Wykonawca z uwagi na zakończenie produkcji nie posiada danego leku ani zamiennika tego leku, to wówczas nie powinien wyceniać w danym pakiecie tej pozycji - powinien w miejsce wyceny wpisać "0" i równocześnie pod pakietem złożyć adnotację "zakończona produkcja, brak odpowiednika". Jeżeli o powyższym fakcie na dzień składania ofert nie będą mieli wiedzy w tym zakresie pozostali Wykonawcy, którzy wycenią ten lek w danej pozycji, wówczas Zamawiający mając na uwadze art. 7 ust. 1 ustawy pzp przy określeniu ceny oferty nie będzie brał pod uwagę wycenionych przez Wykonawców pozycji. Zamawiający dokona przeliczenia ceny oferty celem doprowadzenia do porównania złożonych ofert. O powyższym fakcie Zamawiający zawiadomi wszystkich uczestników postępowania, którzy złożyli ofertę w danym zakresie, w którym Zamawiający dokonała przeliczenia oferty w związku z faktem podania przez Wykonawcę informacji, że dany lek został wycofany z produkcji i brak jego zamiennika.
W przypadku wstrzymania produkcji i sprzedaży leku Wykonawca powinien wycenić dany lek wpisując "ostatnia cenę" z adnotacją pod pakietem że dany lek ma wstrzymaną produkcje i sprzedaż.
Określony w załączniku nr 2 zakres ilościowo-asortymentowy może ulec zmianie, gdyż jest uzależniony od pacjentów zabezpieczonych przez Szpital pod względem medycznym, czego Zamawiający w chwili rozpoczęcia postępowania nie mógł precyzyjnie przewidzieć, z zachowaniem cen przetargowych.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33600000-6,
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach: 12
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
CENA | 90,00 |
TERMIN DOSTAWY CITOWEJ | 5,00 |
DOSTĘPNOŚĆ SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU 24H/DOBĘ | 5,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr: | 2 | Nazwa: | PAKIET NR 2 |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Szczegółowy asortyment oraz ilości leków danego pakietu określa załącznik nr 2 do SIWZ - formularz asortymentowo-ilościowo-cenowy. Realizacja zamówień częściowych następować będzie ściśle według wskazań Zamawiającego, zgodnie z telefonicznymi, elektronicznymi - e-mail lub faxowymi zamówieniami, dostosowanymi do potrzeb Zamawiającego składanych przez Kierownika Apteki lub pracownika przez niego wyznaczonego. Dostawa odbywa się transportem Wykonawcy na jego koszt. Dane zamówienie należy dostarczyć do magazynu Apteki Szpitala zgodnie ze wskazaną w ofercie liczbą godzin w przypadku dostaw planowanych nie dłużej niż 60 godz. w godz. dopołudniowych od 7:00 do 11:00, natomiast w przypadku dostaw citowych max do 8 godz. Oferowane leki będące produktami leczniczymi w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne muszą posiadać aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w rozumieniu Prawa farmaceutycznego. Wydane przed dniem 1 października 2002 r. świadectwa rejestracji i świadectwa dopuszczenia do obrotu są pozwoleniami w rozumieniu Prawa farmaceutycznego i zachowują ważność w określonych dla nich terminach ważności, na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawcy złożą wraz z ofertą oświadczenie o posiadanych certyfikatach lub świadectwach dopuszczających przedmiot zamówienia do stosowania w Polsce (według wzoru zał. 5 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania odpowiednich dokumentów potwierdzających to oświadczenie, na każdym etapie badania ofert, jak również w trakcie realizacji umowy). Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą dane producenta, opis zawierający wskazania producenta co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na lub w opakowaniu w formie ulotki, w zależności od wyrobu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz muszą być podane w języku polskim. Termin ważności oferowanych produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy i winien być uwidoczniony na opakowaniu (czytelna data). W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający podczas składania zamówienia może wyrazić zgodę na zaproponowany krótszy termin ważności danego produktu.
Zamawiający dopuszcza zaoferowanie oferty równoważnej - zamienniki dla leków wymienionych w przedmiocie zamówienia, przez produkty równoważne Zamawiający rozumie produkty, które mają taki sam skład chemiczny jak określone w SIWZ i takie same lub lepsze spektrum działania, taką samą postać, sposób konfekcjonowania i taką sama dawkę oraz taki sam zakres wskazań, w szczególności dotyczący stosowania w pediatrii (dzieci 0-18 r. ż).
W przypadku wejścia na rynek, w okresie obowiązywania umowy odpowiedników leków wymienionych w przedmiocie zamówienia (tańszych niż podana cena w ofercie), Wykonawca zobowiązany jest do ich dostawy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
Zamawiający dopuszczamy zmianę wielkości opakowań wskazanych w pakiecie pod warunkiem, że zaproponowana różnica wielkości opakowania nie przekroczy 100 % wielkości opakowania wskazanego w zał. nr 2. Ilość opakowań należy przeliczyć do 2 miejsc po przecinku.
Zamawiający dopuszcza zmianę postaci proponowanych preparatów - tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, tabletki/kapsułki o przedłużonym uwalnianiu na tabletki/kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie, ampułki na fiolki, natomiast nie dopuszcza zamiany fiolek na ampułki lub ampułkostrzykawki.
Jeżeli Wykonawca z uwagi na zakończenie produkcji nie posiada danego leku ani zamiennika tego leku, to wówczas nie powinien wyceniać w danym pakiecie tej pozycji - powinien w miejsce wyceny wpisać "0" i równocześnie pod pakietem złożyć adnotację "zakończona produkcja, brak odpowiednika". Jeżeli o powyższym fakcie na dzień składania ofert nie będą mieli wiedzy w tym zakresie pozostali Wykonawcy, którzy wycenią ten lek w danej pozycji, wówczas Zamawiający mając na uwadze art. 7 ust. 1 ustawy pzp przy określeniu ceny oferty nie będzie brał pod uwagę wycenionych przez Wykonawców pozycji. Zamawiający dokona przeliczenia ceny oferty celem doprowadzenia do porównania złożonych ofert. O powyższym fakcie Zamawiający zawiadomi wszystkich uczestników postępowania, którzy złożyli ofertę w danym zakresie, w którym Zamawiający dokonała przeliczenia oferty w związku z faktem podania przez Wykonawcę informacji, że dany lek został wycofany z produkcji i brak jego zamiennika.
W przypadku wstrzymania produkcji i sprzedaży leku Wykonawca powinien wycenić dany lek wpisując "ostatnia cenę" z adnotacją pod pakietem że dany lek ma wstrzymaną produkcje i sprzedaż.
Określony w załączniku nr 2 zakres ilościowo-asortymentowy może ulec zmianie, gdyż jest uzależniony od pacjentów zabezpieczonych przez Szpital pod względem medycznym, czego Zamawiający w chwili rozpoczęcia postępowania nie mógł precyzyjnie przewidzieć, z zachowaniem cen przetargowych.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33600000-6,
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach: 12
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
CENA | 90,00 |
TERMIN DOSTAWY CITOWEJ | 5,00 |
DOSTĘPNOŚĆ SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU 24H/DOBĘ | 5,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr: | 3 | Nazwa: | PAKIET NR 3 |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Szczegółowy asortyment oraz ilości leków danego pakietu określa załącznik nr 2 do SIWZ - formularz asortymentowo-ilościowo-cenowy. Realizacja zamówień częściowych następować będzie ściśle według wskazań Zamawiającego, zgodnie z telefonicznymi, elektronicznymi - e-mail lub faxowymi zamówieniami, dostosowanymi do potrzeb Zamawiającego składanych przez Kierownika Apteki lub pracownika przez niego wyznaczonego. Dostawa odbywa się transportem Wykonawcy na jego koszt. Dane zamówienie należy dostarczyć do magazynu Apteki Szpitala zgodnie ze wskazaną w ofercie liczbą godzin w przypadku dostaw planowanych nie dłużej niż 60 godz. w godz. dopołudniowych od 7:00 do 11:00, natomiast w przypadku dostaw citowych max do 8 godz. Oferowane leki będące produktami leczniczymi w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne muszą posiadać aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w rozumieniu Prawa farmaceutycznego. Wydane przed dniem 1 października 2002 r. świadectwa rejestracji i świadectwa dopuszczenia do obrotu są pozwoleniami w rozumieniu Prawa farmaceutycznego i zachowują ważność w określonych dla nich terminach ważności, na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawcy złożą wraz z ofertą oświadczenie o posiadanych certyfikatach lub świadectwach dopuszczających przedmiot zamówienia do stosowania w Polsce (według wzoru zał. 5 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania odpowiednich dokumentów potwierdzających to oświadczenie, na każdym etapie badania ofert, jak również w trakcie realizacji umowy). Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą dane producenta, opis zawierający wskazania producenta co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na lub w opakowaniu w formie ulotki, w zależności od wyrobu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz muszą być podane w języku polskim. Termin ważności oferowanych produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy i winien być uwidoczniony na opakowaniu (czytelna data). W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający podczas składania zamówienia może wyrazić zgodę na zaproponowany krótszy termin ważności danego produktu.
Zamawiający dopuszcza zaoferowanie oferty równoważnej - zamienniki dla leków wymienionych w przedmiocie zamówienia, przez produkty równoważne Zamawiający rozumie produkty, które mają taki sam skład chemiczny jak określone w SIWZ i takie same lub lepsze spektrum działania, taką samą postać, sposób konfekcjonowania i taką sama dawkę oraz taki sam zakres wskazań, w szczególności dotyczący stosowania w pediatrii (dzieci 0-18 r. ż).
W przypadku wejścia na rynek, w okresie obowiązywania umowy odpowiedników leków wymienionych w przedmiocie zamówienia (tańszych niż podana cena w ofercie), Wykonawca zobowiązany jest do ich dostawy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
Zamawiający dopuszczamy zmianę wielkości opakowań wskazanych w pakiecie pod warunkiem, że zaproponowana różnica wielkości opakowania nie przekroczy 100 % wielkości opakowania wskazanego w zał. nr 2. Ilość opakowań należy przeliczyć do 2 miejsc po przecinku.
Zamawiający dopuszcza zmianę postaci proponowanych preparatów - tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, tabletki/kapsułki o przedłużonym uwalnianiu na tabletki/kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie, ampułki na fiolki, natomiast nie dopuszcza zamiany fiolek na ampułki lub ampułkostrzykawki.
Jeżeli Wykonawca z uwagi na zakończenie produkcji nie posiada danego leku ani zamiennika tego leku, to wówczas nie powinien wyceniać w danym pakiecie tej pozycji - powinien w miejsce wyceny wpisać "0" i równocześnie pod pakietem złożyć adnotację "zakończona produkcja, brak odpowiednika". Jeżeli o powyższym fakcie na dzień składania ofert nie będą mieli wiedzy w tym zakresie pozostali Wykonawcy, którzy wycenią ten lek w danej pozycji, wówczas Zamawiający mając na uwadze art. 7 ust. 1 ustawy pzp przy określeniu ceny oferty nie będzie brał pod uwagę wycenionych przez Wykonawców pozycji. Zamawiający dokona przeliczenia ceny oferty celem doprowadzenia do porównania złożonych ofert. O powyższym fakcie Zamawiający zawiadomi wszystkich uczestników postępowania, którzy złożyli ofertę w danym zakresie, w którym Zamawiający dokonała przeliczenia oferty w związku z faktem podania przez Wykonawcę informacji, że dany lek został wycofany z produkcji i brak jego zamiennika.
W przypadku wstrzymania produkcji i sprzedaży leku Wykonawca powinien wycenić dany lek wpisując "ostatnia cenę" z adnotacją pod pakietem że dany lek ma wstrzymaną produkcje i sprzedaż.
Określony w załączniku nr 2 zakres ilościowo-asortymentowy może ulec zmianie, gdyż jest uzależniony od pacjentów zabezpieczonych przez Szpital pod względem medycznym, czego Zamawiający w chwili rozpoczęcia postępowania nie mógł precyzyjnie przewidzieć, z zachowaniem cen przetargowych.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33600000-6,
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach: 12
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
CENA | 90,00 |
TERMIN DOSTAWY CITOWEJ | 5,00 |
DOSTĘPNOŚĆ SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU 24H/DOBĘ | 5,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr: | 4 | Nazwa: | PAKIET NR 4 |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Szczegółowy asortyment oraz ilości leków danego pakietu określa załącznik nr 2 do SIWZ - formularz asortymentowo-ilościowo-cenowy. Realizacja zamówień częściowych następować będzie ściśle według wskazań Zamawiającego, zgodnie z telefonicznymi, elektronicznymi - e-mail lub faxowymi zamówieniami, dostosowanymi do potrzeb Zamawiającego składanych przez Kierownika Apteki lub pracownika przez niego wyznaczonego. Dostawa odbywa się transportem Wykonawcy na jego koszt. Dane zamówienie należy dostarczyć do magazynu Apteki Szpitala zgodnie ze wskazaną w ofercie liczbą godzin w przypadku dostaw planowanych nie dłużej niż 60 godz. w godz. dopołudniowych od 7:00 do 11:00, natomiast w przypadku dostaw citowych max do 8 godz. Oferowane leki będące produktami leczniczymi w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne muszą posiadać aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w rozumieniu Prawa farmaceutycznego. Wydane przed dniem 1 października 2002 r. świadectwa rejestracji i świadectwa dopuszczenia do obrotu są pozwoleniami w rozumieniu Prawa farmaceutycznego i zachowują ważność w określonych dla nich terminach ważności, na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawcy złożą wraz z ofertą oświadczenie o posiadanych certyfikatach lub świadectwach dopuszczających przedmiot zamówienia do stosowania w Polsce (według wzoru zał. 5 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania odpowiednich dokumentów potwierdzających to oświadczenie, na każdym etapie badania ofert, jak również w trakcie realizacji umowy). Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą dane producenta, opis zawierający wskazania producenta co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na lub w opakowaniu w formie ulotki, w zależności od wyrobu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz muszą być podane w języku polskim. Termin ważności oferowanych produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy i winien być uwidoczniony na opakowaniu (czytelna data). W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający podczas składania zamówienia może wyrazić zgodę na zaproponowany krótszy termin ważności danego produktu.
Zamawiający dopuszcza zaoferowanie oferty równoważnej - zamienniki dla leków wymienionych w przedmiocie zamówienia, przez produkty równoważne Zamawiający rozumie produkty, które mają taki sam skład chemiczny jak określone w SIWZ i takie same lub lepsze spektrum działania, taką samą postać, sposób konfekcjonowania i taką sama dawkę oraz taki sam zakres wskazań, w szczególności dotyczący stosowania w pediatrii (dzieci 0-18 r. ż).
W przypadku wejścia na rynek, w okresie obowiązywania umowy odpowiedników leków wymienionych w przedmiocie zamówienia (tańszych niż podana cena w ofercie), Wykonawca zobowiązany jest do ich dostawy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
Zamawiający dopuszczamy zmianę wielkości opakowań wskazanych w pakiecie pod warunkiem, że zaproponowana różnica wielkości opakowania nie przekroczy 100 % wielkości opakowania wskazanego w zał. nr 2. Ilość opakowań należy przeliczyć do 2 miejsc po przecinku.
Zamawiający dopuszcza zmianę postaci proponowanych preparatów - tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, tabletki/kapsułki o przedłużonym uwalnianiu na tabletki/kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie, ampułki na fiolki, natomiast nie dopuszcza zamiany fiolek na ampułki lub ampułkostrzykawki.
Jeżeli Wykonawca z uwagi na zakończenie produkcji nie posiada danego leku ani zamiennika tego leku, to wówczas nie powinien wyceniać w danym pakiecie tej pozycji - powinien w miejsce wyceny wpisać "0" i równocześnie pod pakietem złożyć adnotację "zakończona produkcja, brak odpowiednika". Jeżeli o powyższym fakcie na dzień składania ofert nie będą mieli wiedzy w tym zakresie pozostali Wykonawcy, którzy wycenią ten lek w danej pozycji, wówczas Zamawiający mając na uwadze art. 7 ust. 1 ustawy pzp przy określeniu ceny oferty nie będzie brał pod uwagę wycenionych przez Wykonawców pozycji. Zamawiający dokona przeliczenia ceny oferty celem doprowadzenia do porównania złożonych ofert. O powyższym fakcie Zamawiający zawiadomi wszystkich uczestników postępowania, którzy złożyli ofertę w danym zakresie, w którym Zamawiający dokonała przeliczenia oferty w związku z faktem podania przez Wykonawcę informacji, że dany lek został wycofany z produkcji i brak jego zamiennika.
W przypadku wstrzymania produkcji i sprzedaży leku Wykonawca powinien wycenić dany lek wpisując "ostatnia cenę" z adnotacją pod pakietem że dany lek ma wstrzymaną produkcje i sprzedaż.
Określony w załączniku nr 2 zakres ilościowo-asortymentowy może ulec zmianie, gdyż jest uzależniony od pacjentów zabezpieczonych przez Szpital pod względem medycznym, czego Zamawiający w chwili rozpoczęcia postępowania nie mógł precyzyjnie przewidzieć, z zachowaniem cen przetargowych.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33600000-6,
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach: 12
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
CENA | 90,00 |
TERMIN DOSTAWY CITOWEJ | 5,00 |
DOSTĘPNOŚĆ SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU 24H/DOBĘ | 5,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr: | 5 | Nazwa: | PAKIET NR 5 |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Szczegółowy asortyment oraz ilości leków danego pakietu określa załącznik nr 2 do SIWZ - formularz asortymentowo-ilościowo-cenowy. Realizacja zamówień częściowych następować będzie ściśle według wskazań Zamawiającego, zgodnie z telefonicznymi, elektronicznymi - e-mail lub faxowymi zamówieniami, dostosowanymi do potrzeb Zamawiającego składanych przez Kierownika Apteki lub pracownika przez niego wyznaczonego. Dostawa odbywa się transportem Wykonawcy na jego koszt. Dane zamówienie należy dostarczyć do magazynu Apteki Szpitala zgodnie ze wskazaną w ofercie liczbą godzin w przypadku dostaw planowanych nie dłużej niż 60 godz. w godz. dopołudniowych od 7:00 do 11:00, natomiast w przypadku dostaw citowych max do 8 godz. Oferowane leki będące produktami leczniczymi w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne muszą posiadać aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w rozumieniu Prawa farmaceutycznego. Wydane przed dniem 1 października 2002 r. świadectwa rejestracji i świadectwa dopuszczenia do obrotu są pozwoleniami w rozumieniu Prawa farmaceutycznego i zachowują ważność w określonych dla nich terminach ważności, na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawcy złożą wraz z ofertą oświadczenie o posiadanych certyfikatach lub świadectwach dopuszczających przedmiot zamówienia do stosowania w Polsce (według wzoru zał. 5 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania odpowiednich dokumentów potwierdzających to oświadczenie, na każdym etapie badania ofert, jak również w trakcie realizacji umowy). Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą dane producenta, opis zawierający wskazania producenta co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na lub w opakowaniu w formie ulotki, w zależności od wyrobu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz muszą być podane w języku polskim. Termin ważności oferowanych produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy i winien być uwidoczniony na opakowaniu (czytelna data). W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający podczas składania zamówienia może wyrazić zgodę na zaproponowany krótszy termin ważności danego produktu.
Zamawiający dopuszcza zaoferowanie oferty równoważnej - zamienniki dla leków wymienionych w przedmiocie zamówienia, przez produkty równoważne Zamawiający rozumie produkty, które mają taki sam skład chemiczny jak określone w SIWZ i takie same lub lepsze spektrum działania, taką samą postać, sposób konfekcjonowania i taką sama dawkę oraz taki sam zakres wskazań, w szczególności dotyczący stosowania w pediatrii (dzieci 0-18 r. ż).
W przypadku wejścia na rynek, w okresie obowiązywania umowy odpowiedników leków wymienionych w przedmiocie zamówienia (tańszych niż podana cena w ofercie), Wykonawca zobowiązany jest do ich dostawy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
Zamawiający dopuszczamy zmianę wielkości opakowań wskazanych w pakiecie pod warunkiem, że zaproponowana różnica wielkości opakowania nie przekroczy 100 % wielkości opakowania wskazanego w zał. nr 2. Ilość opakowań należy przeliczyć do 2 miejsc po przecinku.
Zamawiający dopuszcza zmianę postaci proponowanych preparatów - tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, tabletki/kapsułki o przedłużonym uwalnianiu na tabletki/kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie, ampułki na fiolki, natomiast nie dopuszcza zamiany fiolek na ampułki lub ampułkostrzykawki.
Jeżeli Wykonawca z uwagi na zakończenie produkcji nie posiada danego leku ani zamiennika tego leku, to wówczas nie powinien wyceniać w danym pakiecie tej pozycji - powinien w miejsce wyceny wpisać "0" i równocześnie pod pakietem złożyć adnotację "zakończona produkcja, brak odpowiednika". Jeżeli o powyższym fakcie na dzień składania ofert nie będą mieli wiedzy w tym zakresie pozostali Wykonawcy, którzy wycenią ten lek w danej pozycji, wówczas Zamawiający mając na uwadze art. 7 ust. 1 ustawy pzp przy określeniu ceny oferty nie będzie brał pod uwagę wycenionych przez Wykonawców pozycji. Zamawiający dokona przeliczenia ceny oferty celem doprowadzenia do porównania złożonych ofert. O powyższym fakcie Zamawiający zawiadomi wszystkich uczestników postępowania, którzy złożyli ofertę w danym zakresie, w którym Zamawiający dokonała przeliczenia oferty w związku z faktem podania przez Wykonawcę informacji, że dany lek został wycofany z produkcji i brak jego zamiennika.
W przypadku wstrzymania produkcji i sprzedaży leku Wykonawca powinien wycenić dany lek wpisując "ostatnia cenę" z adnotacją pod pakietem że dany lek ma wstrzymaną produkcje i sprzedaż.
Określony w załączniku nr 2 zakres ilościowo-asortymentowy może ulec zmianie, gdyż jest uzależniony od pacjentów zabezpieczonych przez Szpital pod względem medycznym, czego Zamawiający w chwili rozpoczęcia postępowania nie mógł precyzyjnie przewidzieć, z zachowaniem cen przetargowych.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33600000-6,
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach: 12
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
CENA | 90,00 |
TERMIN DOSTAWY CITOWEJ | 5,00 |
DOSTĘPNOŚĆ SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU 24H/DOBĘ | 5,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr: | 6 | Nazwa: | PAKIET NR 6 |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Szczegółowy asortyment oraz ilości leków danego pakietu określa załącznik nr 2 do SIWZ - formularz asortymentowo-ilościowo-cenowy. Realizacja zamówień częściowych następować będzie ściśle według wskazań Zamawiającego, zgodnie z telefonicznymi, elektronicznymi - e-mail lub faxowymi zamówieniami, dostosowanymi do potrzeb Zamawiającego składanych przez Kierownika Apteki lub pracownika przez niego wyznaczonego. Dostawa odbywa się transportem Wykonawcy na jego koszt. Dane zamówienie należy dostarczyć do magazynu Apteki Szpitala zgodnie ze wskazaną w ofercie liczbą godzin w przypadku dostaw planowanych nie dłużej niż 60 godz. w godz. dopołudniowych od 7:00 do 11:00, natomiast w przypadku dostaw citowych max do 8 godz. Oferowane leki będące produktami leczniczymi w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne muszą posiadać aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w rozumieniu Prawa farmaceutycznego. Wydane przed dniem 1 października 2002 r. świadectwa rejestracji i świadectwa dopuszczenia do obrotu są pozwoleniami w rozumieniu Prawa farmaceutycznego i zachowują ważność w określonych dla nich terminach ważności, na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawcy złożą wraz z ofertą oświadczenie o posiadanych certyfikatach lub świadectwach dopuszczających przedmiot zamówienia do stosowania w Polsce (według wzoru zał. 5 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania odpowiednich dokumentów potwierdzających to oświadczenie, na każdym etapie badania ofert, jak również w trakcie realizacji umowy). Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą dane producenta, opis zawierający wskazania producenta co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na lub w opakowaniu w formie ulotki, w zależności od wyrobu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz muszą być podane w języku polskim. Termin ważności oferowanych produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy i winien być uwidoczniony na opakowaniu (czytelna data). W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający podczas składania zamówienia może wyrazić zgodę na zaproponowany krótszy termin ważności danego produktu.
Zamawiający dopuszcza zaoferowanie oferty równoważnej - zamienniki dla leków wymienionych w przedmiocie zamówienia, przez produkty równoważne Zamawiający rozumie produkty, które mają taki sam skład chemiczny jak określone w SIWZ i takie same lub lepsze spektrum działania, taką samą postać, sposób konfekcjonowania i taką sama dawkę oraz taki sam zakres wskazań, w szczególności dotyczący stosowania w pediatrii (dzieci 0-18 r. ż).
W przypadku wejścia na rynek, w okresie obowiązywania umowy odpowiedników leków wymienionych w przedmiocie zamówienia (tańszych niż podana cena w ofercie), Wykonawca zobowiązany jest do ich dostawy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
Zamawiający dopuszczamy zmianę wielkości opakowań wskazanych w pakiecie pod warunkiem, że zaproponowana różnica wielkości opakowania nie przekroczy 100 % wielkości opakowania wskazanego w zał. nr 2. Ilość opakowań należy przeliczyć do 2 miejsc po przecinku.
Zamawiający dopuszcza zmianę postaci proponowanych preparatów - tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, tabletki/kapsułki o przedłużonym uwalnianiu na tabletki/kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie, ampułki na fiolki, natomiast nie dopuszcza zamiany fiolek na ampułki lub ampułkostrzykawki.
Jeżeli Wykonawca z uwagi na zakończenie produkcji nie posiada danego leku ani zamiennika tego leku, to wówczas nie powinien wyceniać w danym pakiecie tej pozycji - powinien w miejsce wyceny wpisać "0" i równocześnie pod pakietem złożyć adnotację "zakończona produkcja, brak odpowiednika". Jeżeli o powyższym fakcie na dzień składania ofert nie będą mieli wiedzy w tym zakresie pozostali Wykonawcy, którzy wycenią ten lek w danej pozycji, wówczas Zamawiający mając na uwadze art. 7 ust. 1 ustawy pzp przy określeniu ceny oferty nie będzie brał pod uwagę wycenionych przez Wykonawców pozycji. Zamawiający dokona przeliczenia ceny oferty celem doprowadzenia do porównania złożonych ofert. O powyższym fakcie Zamawiający zawiadomi wszystkich uczestników postępowania, którzy złożyli ofertę w danym zakresie, w którym Zamawiający dokonała przeliczenia oferty w związku z faktem podania przez Wykonawcę informacji, że dany lek został wycofany z produkcji i brak jego zamiennika.
W przypadku wstrzymania produkcji i sprzedaży leku Wykonawca powinien wycenić dany lek wpisując "ostatnia cenę" z adnotacją pod pakietem że dany lek ma wstrzymaną produkcje i sprzedaż.
Określony w załączniku nr 2 zakres ilościowo-asortymentowy może ulec zmianie, gdyż jest uzależniony od pacjentów zabezpieczonych przez Szpital pod względem medycznym, czego Zamawiający w chwili rozpoczęcia postępowania nie mógł precyzyjnie przewidzieć, z zachowaniem cen przetargowych.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33600000-6,
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach: 12
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
CENA | 90,00 |
TERMIN DOSTAWY CITOWEJ | 5,00 |
DOSTĘPNOŚĆ SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU 24H/DOBĘ | 5,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr: | 7 | Nazwa: | PAKIET NR 7 |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Szczegółowy asortyment oraz ilości leków danego pakietu określa załącznik nr 2 do SIWZ - formularz asortymentowo-ilościowo-cenowy. Realizacja zamówień częściowych następować będzie ściśle według wskazań Zamawiającego, zgodnie z telefonicznymi, elektronicznymi - e-mail lub faxowymi zamówieniami, dostosowanymi do potrzeb Zamawiającego składanych przez Kierownika Apteki lub pracownika przez niego wyznaczonego. Dostawa odbywa się transportem Wykonawcy na jego koszt. Dane zamówienie należy dostarczyć do magazynu Apteki Szpitala zgodnie ze wskazaną w ofercie liczbą godzin w przypadku dostaw planowanych nie dłużej niż 60 godz. w godz. dopołudniowych od 7:00 do 11:00, natomiast w przypadku dostaw citowych max do 8 godz. Oferowane leki będące produktami leczniczymi w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne muszą posiadać aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w rozumieniu Prawa farmaceutycznego. Wydane przed dniem 1 października 2002 r. świadectwa rejestracji i świadectwa dopuszczenia do obrotu są pozwoleniami w rozumieniu Prawa farmaceutycznego i zachowują ważność w określonych dla nich terminach ważności, na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawcy złożą wraz z ofertą oświadczenie o posiadanych certyfikatach lub świadectwach dopuszczających przedmiot zamówienia do stosowania w Polsce (według wzoru zał. 5 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania odpowiednich dokumentów potwierdzających to oświadczenie, na każdym etapie badania ofert, jak również w trakcie realizacji umowy). Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą dane producenta, opis zawierający wskazania producenta co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na lub w opakowaniu w formie ulotki, w zależności od wyrobu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz muszą być podane w języku polskim. Termin ważności oferowanych produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy i winien być uwidoczniony na opakowaniu (czytelna data). W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający podczas składania zamówienia może wyrazić zgodę na zaproponowany krótszy termin ważności danego produktu.
Zamawiający dopuszcza zaoferowanie oferty równoważnej - zamienniki dla leków wymienionych w przedmiocie zamówienia, przez produkty równoważne Zamawiający rozumie produkty, które mają taki sam skład chemiczny jak określone w SIWZ i takie same lub lepsze spektrum działania, taką samą postać, sposób konfekcjonowania i taką sama dawkę oraz taki sam zakres wskazań, w szczególności dotyczący stosowania w pediatrii (dzieci 0-18 r. ż).
W przypadku wejścia na rynek, w okresie obowiązywania umowy odpowiedników leków wymienionych w przedmiocie zamówienia (tańszych niż podana cena w ofercie), Wykonawca zobowiązany jest do ich dostawy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
Zamawiający dopuszczamy zmianę wielkości opakowań wskazanych w pakiecie pod warunkiem, że zaproponowana różnica wielkości opakowania nie przekroczy 100 % wielkości opakowania wskazanego w zał. nr 2. Ilość opakowań należy przeliczyć do 2 miejsc po przecinku.
Zamawiający dopuszcza zmianę postaci proponowanych preparatów - tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, tabletki/kapsułki o przedłużonym uwalnianiu na tabletki/kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie, ampułki na fiolki, natomiast nie dopuszcza zamiany fiolek na ampułki lub ampułkostrzykawki.
Jeżeli Wykonawca z uwagi na zakończenie produkcji nie posiada danego leku ani zamiennika tego leku, to wówczas nie powinien wyceniać w danym pakiecie tej pozycji - powinien w miejsce wyceny wpisać "0" i równocześnie pod pakietem złożyć adnotację "zakończona produkcja, brak odpowiednika". Jeżeli o powyższym fakcie na dzień składania ofert nie będą mieli wiedzy w tym zakresie pozostali Wykonawcy, którzy wycenią ten lek w danej pozycji, wówczas Zamawiający mając na uwadze art. 7 ust. 1 ustawy pzp przy określeniu ceny oferty nie będzie brał pod uwagę wycenionych przez Wykonawców pozycji. Zamawiający dokona przeliczenia ceny oferty celem doprowadzenia do porównania złożonych ofert. O powyższym fakcie Zamawiający zawiadomi wszystkich uczestników postępowania, którzy złożyli ofertę w danym zakresie, w którym Zamawiający dokonała przeliczenia oferty w związku z faktem podania przez Wykonawcę informacji, że dany lek został wycofany z produkcji i brak jego zamiennika.
W przypadku wstrzymania produkcji i sprzedaży leku Wykonawca powinien wycenić dany lek wpisując "ostatnia cenę" z adnotacją pod pakietem że dany lek ma wstrzymaną produkcje i sprzedaż.
Określony w załączniku nr 2 zakres ilościowo-asortymentowy może ulec zmianie, gdyż jest uzależniony od pacjentów zabezpieczonych przez Szpital pod względem medycznym, czego Zamawiający w chwili rozpoczęcia postępowania nie mógł precyzyjnie przewidzieć, z zachowaniem cen przetargowych.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33600000-6,
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach: 12
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
CENA | 90,00 |
TERMIN DOSTAWY CITOWEJ | 5,00 |
DOSTĘPNOŚĆ SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU 24H/DOBĘ | 5,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr: | 8 | Nazwa: | PAKIET NR 8 |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Szczegółowy asortyment oraz ilości leków danego pakietu określa załącznik nr 2 do SIWZ - formularz asortymentowo-ilościowo-cenowy. Realizacja zamówień częściowych następować będzie ściśle według wskazań Zamawiającego, zgodnie z telefonicznymi, elektronicznymi - e-mail lub faxowymi zamówieniami, dostosowanymi do potrzeb Zamawiającego składanych przez Kierownika Apteki lub pracownika przez niego wyznaczonego. Dostawa odbywa się transportem Wykonawcy na jego koszt. Dane zamówienie należy dostarczyć do magazynu Apteki Szpitala zgodnie ze wskazaną w ofercie liczbą godzin w przypadku dostaw planowanych nie dłużej niż 60 godz. w godz. dopołudniowych od 7:00 do 11:00, natomiast w przypadku dostaw citowych max do 8 godz. Oferowane leki będące produktami leczniczymi w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne muszą posiadać aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w rozumieniu Prawa farmaceutycznego. Wydane przed dniem 1 października 2002 r. świadectwa rejestracji i świadectwa dopuszczenia do obrotu są pozwoleniami w rozumieniu Prawa farmaceutycznego i zachowują ważność w określonych dla nich terminach ważności, na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawcy złożą wraz z ofertą oświadczenie o posiadanych certyfikatach lub świadectwach dopuszczających przedmiot zamówienia do stosowania w Polsce (według wzoru zał. 5 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania odpowiednich dokumentów potwierdzających to oświadczenie, na każdym etapie badania ofert, jak również w trakcie realizacji umowy). Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą dane producenta, opis zawierający wskazania producenta co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na lub w opakowaniu w formie ulotki, w zależności od wyrobu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz muszą być podane w języku polskim. Termin ważności oferowanych produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy i winien być uwidoczniony na opakowaniu (czytelna data). W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający podczas składania zamówienia może wyrazić zgodę na zaproponowany krótszy termin ważności danego produktu.
Zamawiający dopuszcza zaoferowanie oferty równoważnej - zamienniki dla leków wymienionych w przedmiocie zamówienia, przez produkty równoważne Zamawiający rozumie produkty, które mają taki sam skład chemiczny jak określone w SIWZ i takie same lub lepsze spektrum działania, taką samą postać, sposób konfekcjonowania i taką sama dawkę oraz taki sam zakres wskazań, w szczególności dotyczący stosowania w pediatrii (dzieci 0-18 r. ż).
W przypadku wejścia na rynek, w okresie obowiązywania umowy odpowiedników leków wymienionych w przedmiocie zamówienia (tańszych niż podana cena w ofercie), Wykonawca zobowiązany jest do ich dostawy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
Zamawiający dopuszczamy zmianę wielkości opakowań wskazanych w pakiecie pod warunkiem, że zaproponowana różnica wielkości opakowania nie przekroczy 100 % wielkości opakowania wskazanego w zał. nr 2. Ilość opakowań należy przeliczyć do 2 miejsc po przecinku.
Zamawiający dopuszcza zmianę postaci proponowanych preparatów - tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, tabletki/kapsułki o przedłużonym uwalnianiu na tabletki/kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie, ampułki na fiolki, natomiast nie dopuszcza zamiany fiolek na ampułki lub ampułkostrzykawki.
Jeżeli Wykonawca z uwagi na zakończenie produkcji nie posiada danego leku ani zamiennika tego leku, to wówczas nie powinien wyceniać w danym pakiecie tej pozycji - powinien w miejsce wyceny wpisać "0" i równocześnie pod pakietem złożyć adnotację "zakończona produkcja, brak odpowiednika". Jeżeli o powyższym fakcie na dzień składania ofert nie będą mieli wiedzy w tym zakresie pozostali Wykonawcy, którzy wycenią ten lek w danej pozycji, wówczas Zamawiający mając na uwadze art. 7 ust. 1 ustawy pzp przy określeniu ceny oferty nie będzie brał pod uwagę wycenionych przez Wykonawców pozycji. Zamawiający dokona przeliczenia ceny oferty celem doprowadzenia do porównania złożonych ofert. O powyższym fakcie Zamawiający zawiadomi wszystkich uczestników postępowania, którzy złożyli ofertę w danym zakresie, w którym Zamawiający dokonała przeliczenia oferty w związku z faktem podania przez Wykonawcę informacji, że dany lek został wycofany z produkcji i brak jego zamiennika.
W przypadku wstrzymania produkcji i sprzedaży leku Wykonawca powinien wycenić dany lek wpisując "ostatnia cenę" z adnotacją pod pakietem że dany lek ma wstrzymaną produkcje i sprzedaż.
Określony w załączniku nr 2 zakres ilościowo-asortymentowy może ulec zmianie, gdyż jest uzależniony od pacjentów zabezpieczonych przez Szpital pod względem medycznym, czego Zamawiający w chwili rozpoczęcia postępowania nie mógł precyzyjnie przewidzieć, z zachowaniem cen przetargowych.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33600000-6,
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach: 12
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
CENA | 90,00 |
TERMIN DOSTAWY CITOWEJ | 5,00 |
DOSTĘPNOŚĆ SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU 24H/DOBĘ | 5,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr: | 9 | Nazwa: | PAKIET NR 9 |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Szczegółowy asortyment oraz ilości leków danego pakietu określa załącznik nr 2 do SIWZ - formularz asortymentowo-ilościowo-cenowy. Realizacja zamówień częściowych następować będzie ściśle według wskazań Zamawiającego, zgodnie z telefonicznymi, elektronicznymi - e-mail lub faxowymi zamówieniami, dostosowanymi do potrzeb Zamawiającego składanych przez Kierownika Apteki lub pracownika przez niego wyznaczonego. Dostawa odbywa się transportem Wykonawcy na jego koszt. Dane zamówienie należy dostarczyć do magazynu Apteki Szpitala zgodnie ze wskazaną w ofercie liczbą godzin w przypadku dostaw planowanych nie dłużej niż 60 godz. w godz. dopołudniowych od 7:00 do 11:00, natomiast w przypadku dostaw citowych max do 8 godz. Oferowane leki będące produktami leczniczymi w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne muszą posiadać aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w rozumieniu Prawa farmaceutycznego. Wydane przed dniem 1 października 2002 r. świadectwa rejestracji i świadectwa dopuszczenia do obrotu są pozwoleniami w rozumieniu Prawa farmaceutycznego i zachowują ważność w określonych dla nich terminach ważności, na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawcy złożą wraz z ofertą oświadczenie o posiadanych certyfikatach lub świadectwach dopuszczających przedmiot zamówienia do stosowania w Polsce (według wzoru zał. 5 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania odpowiednich dokumentów potwierdzających to oświadczenie, na każdym etapie badania ofert, jak również w trakcie realizacji umowy). Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą dane producenta, opis zawierający wskazania producenta co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na lub w opakowaniu w formie ulotki, w zależności od wyrobu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz muszą być podane w języku polskim. Termin ważności oferowanych produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy i winien być uwidoczniony na opakowaniu (czytelna data). W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający podczas składania zamówienia może wyrazić zgodę na zaproponowany krótszy termin ważności danego produktu.
Zamawiający dopuszcza zaoferowanie oferty równoważnej - zamienniki dla leków wymienionych w przedmiocie zamówienia, przez produkty równoważne Zamawiający rozumie produkty, które mają taki sam skład chemiczny jak określone w SIWZ i takie same lub lepsze spektrum działania, taką samą postać, sposób konfekcjonowania i taką sama dawkę oraz taki sam zakres wskazań, w szczególności dotyczący stosowania w pediatrii (dzieci 0-18 r. ż).
W przypadku wejścia na rynek, w okresie obowiązywania umowy odpowiedników leków wymienionych w przedmiocie zamówienia (tańszych niż podana cena w ofercie), Wykonawca zobowiązany jest do ich dostawy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
Zamawiający dopuszczamy zmianę wielkości opakowań wskazanych w pakiecie pod warunkiem, że zaproponowana różnica wielkości opakowania nie przekroczy 100 % wielkości opakowania wskazanego w zał. nr 2. Ilość opakowań należy przeliczyć do 2 miejsc po przecinku.
Zamawiający dopuszcza zmianę postaci proponowanych preparatów - tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, tabletki/kapsułki o przedłużonym uwalnianiu na tabletki/kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie, ampułki na fiolki, natomiast nie dopuszcza zamiany fiolek na ampułki lub ampułkostrzykawki.
Jeżeli Wykonawca z uwagi na zakończenie produkcji nie posiada danego leku ani zamiennika tego leku, to wówczas nie powinien wyceniać w danym pakiecie tej pozycji - powinien w miejsce wyceny wpisać "0" i równocześnie pod pakietem złożyć adnotację "zakończona produkcja, brak odpowiednika". Jeżeli o powyższym fakcie na dzień składania ofert nie będą mieli wiedzy w tym zakresie pozostali Wykonawcy, którzy wycenią ten lek w danej pozycji, wówczas Zamawiający mając na uwadze art. 7 ust. 1 ustawy pzp przy określeniu ceny oferty nie będzie brał pod uwagę wycenionych przez Wykonawców pozycji. Zamawiający dokona przeliczenia ceny oferty celem doprowadzenia do porównania złożonych ofert. O powyższym fakcie Zamawiający zawiadomi wszystkich uczestników postępowania, którzy złożyli ofertę w danym zakresie, w którym Zamawiający dokonała przeliczenia oferty w związku z faktem podania przez Wykonawcę informacji, że dany lek został wycofany z produkcji i brak jego zamiennika.
W przypadku wstrzymania produkcji i sprzedaży leku Wykonawca powinien wycenić dany lek wpisując "ostatnia cenę" z adnotacją pod pakietem że dany lek ma wstrzymaną produkcje i sprzedaż.
Określony w załączniku nr 2 zakres ilościowo-asortymentowy może ulec zmianie, gdyż jest uzależniony od pacjentów zabezpieczonych przez Szpital pod względem medycznym, czego Zamawiający w chwili rozpoczęcia postępowania nie mógł precyzyjnie przewidzieć, z zachowaniem cen przetargowych.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33600000-6,
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach: 12
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
CENA | 90,00 |
TERMIN DOSTAWY CITOWEJ | 5,00 |
DOSTĘPNOŚĆ SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU 24H/DOBĘ | 5,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr: | 10 | Nazwa: | PAKIET NR 10 |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Szczegółowy asortyment oraz ilości leków danego pakietu określa załącznik nr 2 do SIWZ - formularz asortymentowo-ilościowo-cenowy. Realizacja zamówień częściowych następować będzie ściśle według wskazań Zamawiającego, zgodnie z telefonicznymi, elektronicznymi - e-mail lub faxowymi zamówieniami, dostosowanymi do potrzeb Zamawiającego składanych przez Kierownika Apteki lub pracownika przez niego wyznaczonego. Dostawa odbywa się transportem Wykonawcy na jego koszt. Dane zamówienie należy dostarczyć do magazynu Apteki Szpitala zgodnie ze wskazaną w ofercie liczbą godzin w przypadku dostaw planowanych nie dłużej niż 60 godz. w godz. dopołudniowych od 7:00 do 11:00, natomiast w przypadku dostaw citowych max do 8 godz. Oferowane leki będące produktami leczniczymi w rozumieniu ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne muszą posiadać aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w rozumieniu Prawa farmaceutycznego. Wydane przed dniem 1 października 2002 r. świadectwa rejestracji i świadectwa dopuszczenia do obrotu są pozwoleniami w rozumieniu Prawa farmaceutycznego i zachowują ważność w określonych dla nich terminach ważności, na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawcy złożą wraz z ofertą oświadczenie o posiadanych certyfikatach lub świadectwach dopuszczających przedmiot zamówienia do stosowania w Polsce (według wzoru zał. 5 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania odpowiednich dokumentów potwierdzających to oświadczenie, na każdym etapie badania ofert, jak również w trakcie realizacji umowy). Wykonawca zobowiązany jest do dostawy przedmiotu zamówienia wraz z informacją zawierającą dane producenta, opis zawierający wskazania producenta co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te muszą znajdować się na lub w opakowaniu w formie ulotki, w zależności od wyrobu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz muszą być podane w języku polskim. Termin ważności oferowanych produktów nie może być krótszy niż 12 miesięcy i winien być uwidoczniony na opakowaniu (czytelna data). W wyjątkowych sytuacjach Zamawiający podczas składania zamówienia może wyrazić zgodę na zaproponowany krótszy termin ważności danego produktu.
Zamawiający dopuszcza zaoferowanie oferty równoważnej - zamienniki dla leków wymienionych w przedmiocie zamówienia, przez produkty równoważne Zamawiający rozumie produkty, które mają taki sam skład chemiczny jak określone w SIWZ i takie same lub lepsze spektrum działania, taką samą postać, sposób konfekcjonowania i taką sama dawkę oraz taki sam zakres wskazań, w szczególności dotyczący stosowania w pediatrii (dzieci 0-18 r. ż).
W przypadku wejścia na rynek, w okresie obowiązywania umowy odpowiedników leków wymienionych w przedmiocie zamówienia (tańszych niż podana cena w ofercie), Wykonawca zobowiązany jest do ich dostawy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
Zamawiający dopuszczamy zmianę wielkości opakowań wskazanych w pakiecie pod warunkiem, że zaproponowana różnica wielkości opakowania nie przekroczy 100 % wielkości opakowania wskazanego w zał. nr 2. Ilość opakowań należy przeliczyć do 2 miejsc po przecinku.
Zamawiający dopuszcza zmianę postaci proponowanych preparatów - tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie, tabletki/kapsułki o przedłużonym uwalnianiu na tabletki/kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie, ampułki na fiolki, natomiast nie dopuszcza zamiany fiolek na ampułki lub ampułkostrzykawki.
Jeżeli Wykonawca z uwagi na zakończenie produkcji nie posiada danego leku ani zamiennika tego leku, to wówczas nie powinien wyceniać w danym pakiecie tej pozycji - powinien w miejsce wyceny wpisać "0" i równocześnie pod pakietem złożyć adnotację "zakończona produkcja, brak odpowiednika". Jeżeli o powyższym fakcie na dzień składania ofert nie będą mieli wiedzy w tym zakresie pozostali Wykonawcy, którzy wycenią ten lek w danej pozycji, wówczas Zamawiający mając na uwadze art. 7 ust. 1 ustawy pzp przy określeniu ceny oferty nie będzie brał pod uwagę wycenionych przez Wykonawców pozycji. Zamawiający dokona przeliczenia ceny oferty celem doprowadzenia do porównania złożonych ofert. O powyższym fakcie Zamawiający zawiadomi wszystkich uczestników postępowania, którzy złożyli ofertę w danym zakresie, w którym Zamawiający dokonała przeliczenia oferty w związku z faktem podania przez Wykonawcę informacji, że dany lek został wycofany z produkcji i brak jego zamiennika.
W przypadku wstrzymania produkcji i sprzedaży leku Wykonawca powinien wycenić dany lek wpisując "ostatnia cenę" z adnotacją pod pakietem że dany lek ma wstrzymaną produkcje i sprzedaż.
Określony w załączniku nr 2 zakres ilościowo-asortymentowy może ulec zmianie, gdyż jest uzależniony od pacjentów zabezpieczonych przez Szpital pod względem medycznym, czego Zamawiający w chwili rozpoczęcia postępowania nie mógł precyzyjnie przewidzieć, z zachowaniem cen przetargowych.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 33600000-6,
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach: 12
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
CENA | 90,00 |
TERMIN DOSTAWY CITOWEJ | 5,00 |
DOSTĘPNOŚĆ SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU 24H/DOBĘ | 5,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE: