eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi WarszawaPrace dodatkowe dotyczące koniecznej wymiany instalacji elektrycznych oraz instalacji sanitarnych w budynku Markoniówki oraz badania geotechniczne w obrębie Markoniówki na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie



Ogłoszenie z dnia 2013-12-23

Warszawa: Prace dodatkowe dotyczące koniecznej wymiany instalacji elektrycznych oraz instalacji sanitarnych w budynku Markoniówki oraz badania geotechniczne w obrębie Markoniówki na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Numer ogłoszenia: 534164 - 2013; data zamieszczenia: 23.12.2013
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie.

Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, 02-958 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 5442 700, faks 22 842 31 16.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Narodowa Instytucja Kultury.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Prace dodatkowe dotyczące koniecznej wymiany instalacji elektrycznych oraz instalacji sanitarnych w budynku Markoniówki oraz badania geotechniczne w obrębie Markoniówki na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane.

II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia są prace dodatkowe dotyczące koniecznej wymiany instalacji elektrycznych oraz instalacji sanitarnych w budynku Markoniówki oraz badania geotechniczne w obrębie Markoniówki na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie: a) roboty instalacji sanitarnych Demontaż: grzejników , zaworów, rurociągów c.o. , wodociągowych, Montaż: zdemontowanych grzejników, wykonanie nowych odcinków rurociągów c.o. oraz wodociągowych, zamontowanie szafek z rozdzielaczami, wykonanie prób szczelności oraz regulacji instalacji; b) roboty instalacji elektrycznych: Demontaż: instalacji elektrycznych w miejscach kolizji, demontaż starych tablic rozdzielczych, Montaż: instalacji elektrycznych oświetleniowych, instalacji elektrycznych gniazdowych, wymiana starych zniszczonych odcinków okablowania i orurowania, montaż nowych tablic rozdzielczych, wykonanie pomiarów, c) roboty geotechniczne - wykonanie odwiertów wokół Markoniówki celem zbadania rodzaju i nośności gruntów (cztery odwierty w miejscach uzgodnionych z Inwestorem), rozbiórka ścianek działowych w uzgodnieniu z Inwestorem.

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.31.00.00 - Roboty instalacyjne elektryczne .

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki

III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 13.12.2013.

IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Renova Sp. z o.o., ul. Piękna 47, 00-672 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 89584,05 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

  • Cena wybranej oferty: 109470,00

  • Oferta z najniższą ceną: 109470,00 / Oferta z najwyższą ceną: 109470,00

  • Waluta: PLN.

ZAŁĄCZNIK I

Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę

  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.

  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Całkowite zdemontowanie zgodnie z projektem, wszystkich warstw na zabytkowych stropach i rozebraniu stropów wykonanych współcześnie okazało się, że wiele elementów projektu wykonanych na podstawie wiedzy z dokumentacji archiwalnej musi ulec zmianie. Tego nie można było przewidzieć, bo nie wynikało to z tej dokumentacji, a żadna z wykonanych w wytypowanych przez projektanta miejscach i możliwa do wykonania odkrywka stropów nie pokazała problemów, które ujawniły się po ich całkowitej rozbiórce. Okazało się, że należy: rozebrać część istniejących ścianek działowych wybudowanych inaczej niż pokazywała to dokumentacja archiwalna, a teraz przeszkadzających w zamocowaniu nowych konstrukcji stropu; ze względów bezpieczeństwa (stan ścian nośnych budynku) zrezygnować z wykonywania jednego stropu co spowoduje zmianę wyglądu wnętrz, a pod względem technicznym zmusza do przerobienia instalacji elektrycznej i sanitarnej (CO i wodociągowej) oraz konieczność usunięcia ujawnionej (po rozbiórce stropów) starej, nieużywanej i niedrożnej instalacji kolidującej z zaprojektowanymi nowymi stropami. Ponadto na ścianach budynku pokazały się zarysowania wobec czego Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzymał dalsze roboty rozbiórkowe i konstrukcyjne do czasu wykonania aktualnych badań geotechnicznych wokół budynku. Żadnego z tych problemów nie można było przewidzieć i jemu zapobiec na etapie projektowania, a później opisu przedmiotu zamówienia w trakcie postępowania o zamówienie publiczne (przetarg), a bez wykonania wynikających z nich prac dodatkowych, począwszy od badań geotechnicznych, nie będzie możliwe wykonanie zamówienia podstawowego. Wykonanie tych dodatkowych prac w innym terminie, po realizacji zamówienia podstawowego, przez ewentualnie innego wykonawcę, będzie organizacyjnie i ekonomicznie nieuzasadnione i niegospodarne, i wiązałoby się z utratą gwarancji na roboty wykonane. Koszt wykonania robót dodatkowych w takim przypadku by wyniósł według szacunków ok. 200 tys. zł i naraził obiekt zabytkowy na kolejną ingerencję budowlaną. Gdy prace te wykona wykonawca zamówienia podstawowego koszty robót dodatkowych wyniosą 89 584,05 zł i nie przekroczą 50 procent kosztów zamówienia podstawowego. Przytoczone powyżej argumenty wyczerpują powody zastosowania przepisu art. 67 ust 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.