Ogłoszenie z dnia 2019-12-03
Ogłoszenie nr 550262630-N-2019 z dnia 03-12-2019 r.
Międzylesie: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu miasta i gminy Międzylesie oraz prowadzenie na terenie Gminy Międzylesie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY -
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
nie
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
nie
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
nie
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej
nie
Informacje dodatkowe:
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Miasto Gmina Międzylesie, Krajowy numer identyfikacyjny 53062000000000,
ul. pl. Wolności
1,
57-530
Międzylesie, woj.
dolnośląskie, państwo
Polska, tel.
748 126 327, e-mail
urzad@miedzylesie.pl, faks
748 126 126.
Adres strony internetowej (url): www.miedzylesie.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu miasta i gminy Międzylesie oraz prowadzenie na terenie Gminy Międzylesie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
Numer referencyjny
ITiG.271.18.2019
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia nie przeprowadzono dialogu technicznego
II.2) Rodzaj zamówienia
Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych:
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie
II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań):
Określenie wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru wskazanych w opisie rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Międzylesie, transport zebranych odpadów komunalnych oraz ich zagospodarowanie zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996r. (Dz. U. 2019 poz.2010) oraz prowadzenie Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w okresie od 01.01.2020 r. do dnia 31.12.2021 r.
3.2. Zakres usługi będzie obejmował zbiórkę odpadów komunalnych w zabudowie wielolokalowej oraz jednorodzinnej zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania frakcji odpadów (Dz. U. z 2018 r., poz. 2482).
3.2.1. niesegregowanych odpadów komunalnych (zmieszanych) - wytworzonych w gospodarstwach domowych na terenie zabudowy jednorodzinnej oraz na terenie zabudowy wielolokalowej gromadzonych w pojemnikach o pojemności od 120 litrów do 1100 litrów;
3.2.2. zbieranych selektywnie:
a) na terenie zabudowy jednorodzinnej w workach kolorowych o pojemności od 30 do 60litrów z folii LDPE:
- w kolorze ŻÓLTYM z napisem: METALE I TWORZYWA SZTUCZNE - metali i opakowań z metali i tworzywa sztucznego;
- w kolorze ZIELONYM z napisem: SZKŁO - szkła, odpady ze szkła;
- w kolorze NIEBIESKIM z napisem: PAPIER - odpady z papieru i tektury;
- w kolorze BRĄZOWYM z napisem: BIO -odpadów biodegradowalnych.
Worki foliowe do selektywnego zbierania odpadów dla zabudowy jednorodzinnej będą udostępniane przez podmiot odbierający odpady.
b) na terenie zabudowy wielolokalowej:
selektywna zbiórka odpadów komunalnych na terenie zabudowy wielolokalowej, odbywać się będzie do pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów, właściwie opisanych: "METALE I TWORZYWA SZTUCZNE""SZKŁO" "PAPIER" " BIO", o pojemności do 1100 litrów.
3.3. Odbiór mebli i odpadów wielkogabarytowych odbywać się będzie dwa razy do roku przed sezonem letnim i przed sezonem zimowym, bądź na bieżąco w punkcie selektywnego zbierania odpadów.
3.4. Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych odbierane są na indywidualne zgłoszenie za dodatkową odpłatnością , bądź na bieżąco w punkcie selektywnego zbierania odpadów;
3.5. Odbiór przeterminowanych leków, zużytych baterii i akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, chemikaliów, odpadów niebezpiecznych, zużytych opon oraz odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek odbywać się będzie na bieżąco w punkcie selektywnego zbierania odpadów.
3.6. Minimalna częstotliwość odbioru odpadów komunalnych:
3.6.1. odpady komunalne zbierane selektywnie: opakowania z papieru, tworzyw sztucznych, szkła, metali, opakowania wielomateriałowe odbiera się:
a) w systemie zbiorczym w mieście w cyklu tygodniowym;
b) w systemie zbiorczym na terenach wiejskich nie rzadziej niż raz w miesiącu; - w systemie indywidualnym nie rzadziej niż raz w miesiącu.
3.6.2. (niesegregowane) zmieszane odpady komunalne odbierane są:
a) dla zabudowy zwartej, osiedlowej w mieście i na terenach wiejskich w cyklu tygodniowym;
b) dla zabudowy jednorodzinnej w mieście i na terenach wiejskich w cyklu dwutygodniowym;
3.6.3. bioodpady ( w tym odpady zielone) odbierane są:
a) z zabudowy wielolokalowej w mieście i na terenach wiejskich nie rzadziej niż 1 raz na tydzień w okresie od kwietnia do października i nie rzadziej niż 1 raz na 2 tygodnie w okresie od listopada do marca;
b) z zabudowy jednorodzinnej w mieście i na terenach wiejskich nie rzadziej niż 1 raz na 2 tygodnie w okresie od kwietnia do października i nie rzadziej niż 1 raz na 4 tygodnie w okresie od listopada do marca.
3.7. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie instalacji, w szczególności instalacji komunalnych, do których będzie przekazywał odebrane odpady od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy i zebrane PSZOK, z uwzględnieniem hierarchii sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
3.8. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), będącego miejscem zbiórki i czasowego magazynowania odpadów selektywnie zebranych, zawartych we frakcji odpadów komunalnych, dostarczanych przez właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami, powinien być czynny w dnia robocze w godz. od 7.00 do 15.00, a w każdy wtorek w godzinach od 7.00 do 18.00.
3.9. Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania wszystkich odebranych odpadów komunalnych zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, wymaganiami ochrony środowiska oraz Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Dolnośląskiego.
3.10. Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia wymaganych, zgodnie z art. 3b ust. 1 i art. 3c ust. 1 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie i rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy, poziomów recyklingu odpadów komunalnych, przygotowania do ponownego użycia, odzysku innymi metodami następujących frakcji: papieru, metalu, tworzyw sztucznych, szkła, budowlanych i porozbiórkowych oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania.
3.11. Wykonawca zobowiązany jest odebrać wszystkie odpady komunalne umieszczone w pojemnikach na odpady komunalne, a także odpady wystawione poza nimi, np. w workach oraz odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. akty wandalizmu) i zwierzęta.
3.12. Wykonawca zobowiązany jest dokonać odbioru odpadów z pojemników, w tym worków, ustawionych w miejscach umożliwiających swobodny do nich dostęp, wskazanych przez właściciela nieruchomości. Wykonawca po opróżnieniu pojemnika zobowiązany jest odstawić go w to samo miejsce.
3.13. Wykonawca obowiązany jest odebrać odpady również w przypadkach utrudnionego dojazdu do posesji, spowodowanego remontem drogi, złym stanem nawierzchni lub złymi warunkami meteorologicznymi. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy.
3.14. W sytuacji nadzwyczajnej, np. zamknięcie drogi lub jej nieprzejezdność spowodowanej nagłą zmianą warunków atmosferycznych (śnieżyca, oblodzenie, grząskie podłoże spowodowane opadami atmosferycznymi) Wykonawca niezwłocznie zawiadomi Zamawiającego o przyczynie niewykonania obowiązku i wskaże dodatkowy, najbliższy termin odbioru odpadów (najpóźniej w ciągu 3 dni od daty wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego wykonanie usługi) oraz zawiadomi o tym terminie właścicieli nieruchomości, wobec których usługa nie została wykonana. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy.
3.15. Wykonawca, w celu kontroli obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych, zobowiązany jest każdorazowo podczas opróżniania sprawdzić zawartość pojemników i worków na odpady komunalne (na zmieszane i selektywnie zbierane), a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, do udokumentowania tego faktu poprzez spisanie notatki i wykonanie dokumentacji zdjęciowej wraz ze wskazaniem adresu nieruchomości oraz niezwłocznego powiadomienia Zamawiającego.
3.16. Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego informowania Zamawiającego o wszelkich nieprawidłowościach, stwierdzonych w trakcie świadczenia usługi, a w szczególności:
a) przypadkach pozostawienia przy pojemnikach na odpady: odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon samochodowych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych (wystawionymi poza terminami zbiórek akcyjnych określonych w harmonogramie),
b) powtarzających się nadwyżek odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych z danej nieruchomości, wynikających z niedostosowania wielkości pojemnika lub zwiększenia liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość,
c) braku możliwości odebrania odpadów komunalnych z danej nieruchomości, czy przekazania worków do selektywnej zbiórki odpadów, ze względu na brak współdziałania ze strony właściciela nieruchomości (np. brak dostępu do pojemników).
II.5) Główny Kod CPV:
90500000-2
Dodatkowe kody CPV:
90511000-2,
90511200-4,
90512000-9,
90513100-7
II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
2269288
Waluta:
PLN
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust. 1 pkt. 12 ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Zgodnie z przepisami art. 67 ust 1 pkt. 12 ustawy Pzp, Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1-3a, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego;
Uzasadnienie
Gmina - jako podmiot zamawiający jest jednostką sektora finansów publicznych, która posiada 100% udziałów w spółce Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Międzylesiu. Jako jedyny wspólnik odgrywa decydującą rolę w zakresie jej celów strategicznych, obszarów działalności, co znajduje swoje odzwierciedlenie w akcie założycielskim spółki, który szczegółowo określa przedmiot działalności spółki (paragraf 5).
Ponad 90% działalności spółki dotyczy zadań powierzonych jej przez Gminę w ramach aktu założycielskiego. Spółka wykonuje zadania gminy w oparciu o majątek należący pośrednio lub bezpośrednio do niej. Do zadań tych należą między innymi:
- zbieranie odpadów innych niż niebezpieczne,
- zbieranie odpadów niebezpiecznych,
- obróbka i usuwanie odpadów innych niż niebezpieczne,
- przetwarzanie i unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych,
- działalność związana z rekultywacją i pozostała działalność usługowa związana z gospodarką odpadami.
W zamian za realizację zadań Spółka otrzymuje od Gminy rekompensatę pieniężną, która stanowi ponad 90% całkowitego przychodu spółki.
Powyżej przedstawiony stan faktyczny wyczerpuje przesłanki przewidziane w art. 67 ust 1 pkt 12 ustawy - Prawo zamówień publicznych, na podstawie których możliwe jest udzielenie zamówienia publicznego własnej spółce (zamówienia in-house) w trybie zamówienia z wolnej ręki.
SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
CZĘŚĆ NR: 0
NAZWA: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych, wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu miasta i gminy Międzylesie oraz prowadzenie na terenie Gminy Międzylesie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Międzylesiu,
zukmiedzylesie@wp.pl,
Plac Wolności 16,
57-530,
Międzylesie, kraj/woj.
dolnośląskie
INNE PRZETARGI MIĘDZYLESIE
więcej: przetargi MIĘDZYLESIE »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- USŁUGA WYNAJMU KOMPAKTORA DEDYKOWANEGO NA SKŁADOWISKO ODPADÓW WRAZ Z OBSŁUGĄ I PALIWEM DLA M.P.G.O. MUNDO SP. Z O.O. W LUBINIE
- "Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenów i obiektów zarządzanych przez Głogowskie Obiekty Usługowe w Głogowie".
- Transport odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych do Instalacji
- Odbiór transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Abramów
- Sukcesywny odbiór i zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01
- Świadczenie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu segregowanych oraz niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z terenu SP ZOZ w Proszowicach.
więcej: Usługi związane z odpadami »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.