eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Krakówczynności prawnych i faktycznych w zakresie pełnienia obowiązków inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji budowlanych 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej pod nazwą "Przebudowa budynku centralnej Tlenowni oraz przebudowa budynku nr 10"

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2018-06-14



Ogłoszenie nr 573009-N-2018 z dnia 2018-06-14 r.

5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny ZOZ: czynności prawnych i faktycznych w zakresie pełnienia obowiązków inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji budowlanych 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej pod nazwą "Przebudowa budynku centralnej Tlenowni oraz przebudowa budynku nr 10"
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej - mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES: 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny ZOZ, krajowy numer identyfikacyjny 351506868, ul. Wrocławska  1-3 , 30-901  Kraków, woj. małopolskie, państwo Polska, tel. 126308099, e-mail zam.pub@5wszk.com.pl, faks 126308099.
Adres strony internetowej (URL): http://5wszk.com.pl/auctions/przetargi_nieograniczone/
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Podmiot prawa publicznego

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Nie
http://5wszk.com.pl/auctions/przetargi_nieograniczone/


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Nie
http://5wszk.com.pl/auctions/przetargi_nieograniczone/


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie

Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:

Adres:
5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie, ul. Wrocławska 1-3, 30-901 Kraków


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: czynności prawnych i faktycznych w zakresie pełnienia obowiązków inwestora zastępczego przy realizacji inwestycji budowlanych 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej pod nazwą "Przebudowa budynku centralnej Tlenowni oraz przebudowa budynku nr 10"
Numer referencyjny: Sprawa nr: 26/ZP /2018
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:

Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:
wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: 4.1 Jest to zamówienie udzielane w częściach w podziale na 2 pakiety zgodnie z załącznikami nr 1 do SIWZ. 4.2 Pakiet nr 1 : wykonanie czynności prawnych i faktycznych w zakresie pełnienia obowiązków inwestora zastępczego przy reali-zacji inwestycji 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej pod nazwą "Przebudowa budynków centralnej Tlenowni" 4.3 Pakiet nr 2 : wykonanie czynności prawnych i faktycznych w zakresie pełnienia obowiązków inwestora zastępczego przy reali-zacji inwestycji 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej pod nazwą "Przebudowa budynku nr 10" na zasadach określonych w SIWZ i w Załączniku nr 1 do SIWZ.

II.5) Główny kod CPV: 71000000-8
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV
71244000-0
71241000-9
71310000-4
71520000-9
71541000-2
71540000-5


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

pln
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
miesiącach:    lub dniach:
lub
data rozpoczęcia:   lub zakończenia:

II.9) Informacje dodatkowe:

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: - o udzielenie zamówienia w zakresie Pakietu nr 1 mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy : wykonanie co najmniej jednej usługi, o wartości minimum 50.000 zł (słownie : pięćdziesiąt tysięcy złotych) brutto, pełno branżowego zastępstwa inwestycyjnego, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem jej wartości, przedmiotu, daty wykonania i podmiotu, na rzecz którego usługa została wykonana oraz załączą dowody potwierdzające, że ta usługa została wykonana należycie Uwaga: Zamawiający nie dopuszcza sumowania zadań celem uzyskania wymaganego warunku kwotowego; - dysponują lub będą dysponować jedną osobą posiadającą : uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budow-nictwie w specjalności konstrukcyjno budowlanej bez ograniczeń lub posiadającą odpowiadające im równoważne uprawnienia budow-lane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia oraz minimum 3 letnim doświadczeniu w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie, który w dniu podpisania umowy będzie człon-kiem właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów; - dysponuje lub będzie dysponował jedną osobą posiadającą : uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budow-nictwie w specjalności sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograni-czeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących prze-pisów w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia oraz minimum 3 letnim doświadczeniu w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie, która w dniu podpisania umowy będzie członkiem właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów, - dysponuje lub będzie dysponował jedną osobą posiadającą : uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budow-nictwie w specjalności w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ogra-niczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia oraz minimum 3 letnim doświadczeniu w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie, która w dniu podpisania umowy będzie członkiem właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów - dysponuje lub będzie dysponował jedną osobą posiadającą : uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budow-nictwie w specjalności w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowla-ne, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia oraz minimum 3 letnim doświadczeniu w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie, która w dniu podpisania umowy będzie człon-kiem właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów - o udzielenie zamówienia w zakresie Pakietu nr 2 mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy udokumentują: wykonanie co najmniej jednej usługi, o wartości minimum 100.000 zł (słownie : sto tysięcy złotych) brutto, pełno branżowego zastępstwa inwestycyjnego przy realizacji inwestycji, której przedmiotem była budowa, nadbudowa, przebudowa lub remont obiektu służby zdrowia (przez obiekt służby zdrowia Zamawiający rozumie budynki zakwalifikowane do klasy 1264 zgodnie z PKOB), w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem jej wartości, przedmiotu, daty wykonania i podmiotu, na rzecz którego usługa została wykonana oraz załączą dowody potwierdzające, że ta usługa została wykonana należycie Uwaga: Zamawiający nie dopuszcza sumowania zadań celem uzyskania wymaganego warunku kwotowego; - dysponuje lub będzie dysponował jedną osobą posiadającą : uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budow-nictwie w specjalności konstrukcyjno budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia oraz minimum 3 letnim doświadczeniu w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie, który w dniu podpisania umowy będzie członkiem właści-wej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów, inżynie-rów budownictwa oraz urbanistów; posiadający 2-letnią praktyka zawodowa w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków zgodnie z art. 24 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicz-nych (Dz. U. Nr 165, poz. 987 ze zm.). - dysponuje lub będzie dysponował jedną osobą posiadającą : uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budow-nictwie w specjalności sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograni-czeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących prze-pisów w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia oraz minimum 3 letnim doświadczeniu w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie, która w dniu podpisania umowy będzie członkiem właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów, - dysponuje lub będzie dysponował jedną osobą posiadającą : uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budow-nictwie w specjalności w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ogra-niczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia oraz minimum 3 letnim doświadczeniu w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie, która w dniu podpisania umowy będzie członkiem właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów, - dysponuje lub będzie dysponował jedną osoba posiadającą : uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budow-nictwie w specjalności w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowla-ne, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia oraz minimum 3 letnim doświadczeniu w pełnieniu samodzielnych funkcji w budownictwie, która w dniu podpisania umowy będzie człon-kiem właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz ustawą o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów, Osoby wymienione powyżej powinna posiadać odpowiednie uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 290), rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. 2014 r., poz. 1278) oraz ustawą z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych (Dz. U. z 2014 r., poz. 768), albo odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający, określając wymogi dla osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Prawa Budowlanego oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U z 2016 r., poz. 65). Dopuszcza się połączenie wyżej wskazanych funkcji pod warunkiem spełnienia przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:







III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

brak

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - na potwierdzenie spełnienia warunku o którym mowa 9.2.3 SIWZ Przedstawiony wykaz musi zawierać co najmniej następujące informacje: nazwiska i imiona osób; funkcje (role) w realizacji zamówienia i / lub zakres czynności; numery i rodzaj posiadanych uprawnień; informację o podstawie do dysponowania tymi osobami; dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia robót, lokalizacja, nazwa zadania oraz Inwestora / zamawiającego, wielkość i rodzaj robót budowlanych z zaznaczeniem objęcia ich ochroną konserwatorską. Wykaz usług wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy usługi zostały wykonane zgodnie z przepisami i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty; - na potwierdzenie spełnienia warunku o którym mowa 9.2.3 SIWZ,
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

brak

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca spełnia warunki udziału według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SIWZ(wypełnić pkt 1!!!! ewentualnie oświadczenie dotyczące podmiotu na które zasoby lub sytuację na które się wykonawca powołuje czyli oświadczenie z pkt 2). Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SIWZ(wypełnić pkt 3!!!! ewentualnie oświadczenie z pkt 4 dotyczące wykazanie rzetelności w sytuacji podleganiu wykluczeniu, ewentualnie oświadczenie z pkt 5, czyli oświadczenie Wykonawcy dotyczące podmiotu na które zasoby lub sytuację na które się wykonawca powołuje w zakresie braku podstaw do wykluczenia tego podmiotu) 10.1.2 Wypełniony we wskazanych miejscach i podpisany Załącznik nr 2 -formularz ofertowy, 10.1.3 Dokumenty rejestrowe potwierdzające posiadanie uprawnień/pełnomocnictwa potwierdzające umocowanie osób do składania oferty w imieniu Wykonawcy,

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Nie
Informacja na temat wadium


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
cena60,00
termin płatności40,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe


IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:

IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:


Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:


Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:


Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. 2. Zakazane są zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wyko-nawcy, chyba że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z potrzeb Zamawiającego lub z przyczyn dotyczących Zamawiającego lub też z przyczyn obiektywnych, niezależnych od żądnej ze stron i dotyczy: a) terminu wykonania zamówienia na skutek przedłużenia się terminu wykonania dokumentacji projektowej, lub wykonania robót budowlanych z przyczyn niezależnych od Wykonawcy niniejszej umowy, b) terminu wykonania zamówienia na skutek okoliczności innych niż w lit. a. Warunkiem dokonania takiej zmiany jest wy-stąpienie okoliczności niezależnych od stron umowy i niezawinionych przez żadną ze stron umowy, c) zakresu wykonania niniejszej umowy przez Wykonawcę na skutek obniżenia lub braku finansowania inwestycji budowla-nej objętej czynnościami nadzoru inwestorstwa zastępczego, d) omyłek pisarskich lub błędów rachunkowych, e) mających na celu wyjaśnienie wątpliwości treści umowy, jeśli będzie ona budziła wątpliwości interpretacyjne między stro-nami, f) jeżeli zmiany umowy, w tym zmiany sposobu płatności, wymagać będą ochrony interesu Zamawiającego, g) zmiany stawki podatku VAT na usługi nadzoru inwestorskiego, h) w razie zaistnienia okoliczności o których mowa w § 5 ust. 2,4, i) innych okoliczności, których wystąpienia nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. 3, W przypadku zmiany: a) stawki podatku od towarów i usług, b) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, c) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, możliwym będzie przeprowadzenie negocjacji dotyczących zmiany wynagrodzenia Wykonawcę. Warunkiem podjęcia negocjacji z Zamawiającym będzie udowodnienie przez Wykonawcę, iż zmiany te mają wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. Uzasadnienie winno być przekazane Zamawiającemu na piśmie.. 3. Zmiany umowy, o których mowa wyżej wymagają aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 2018-06-22, godzina: 11:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
Zamawiający przewiduje wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny ofertowej brutto określonej w umowie. Szczegóły dotyczące zwrotu zabezpieczenia określono we wzorze umowy stanowiącej Załącznik nr 5 do SWIZ. a. Przed podpisaniem umowy Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie. b. Zabezpieczenie zostanie zwrócone w części wynoszącej 70% w ciągu 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania go przez Zamawiającego za należycie wykonane. c. Pozostała cześć zabezpieczenia zostanie zwrócona nie później niż w 15. dniu po upływie okresu rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane. d. Zabezpieczenie może być wnoszone: przelewem - wpłacane na rachunek Zamawiającego w taki sposób, aby przed podpisaniem umowy znajdowało się na ww. rachunku; w poręczeniach bankowych, poręczeniach pieniężnych spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych lub poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - deponowane w oryginale u Zamawiającego za potwierdzeniem przyjęcia przed podpisaniem umowy. e. Dopuszczalne jest złożenie zabezpieczenia w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, zastaw na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego; zastaw rejestrowy na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów - nie są akceptowane jako formy wniesienia zabezpieczenia. f. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy składane w formach gwarancji i poręczeń powinno spełniać następujące wymogi: zawierać w swej treści oświadczenie gwaranta (poręczyciela), w którym zobowiązuje się on nieodwołalnie do bezwarunkowej wypłaty kwoty zabezpieczenia należytego wykonania umowy na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż zabezpieczenie to jest mu należne z tytułu wykonaniu lub nienależytego wykonania umowy; g. okres ważności zabezpieczenia należytego wykonania umowy nie może być krótszy niż okres realizacji umowy, powiększony o 30 dni. h. Jeżeli w zabezpieczeniu zawarty będzie wymóg informowania gwaranta (poręczyciela) o zmianach Umowy bądź uzyskiwania jego akceptacji w tym zakresie, Wykonawca jest zobowiązany - przed podpisaniem każdego aneksu do Umowy - przedstawić Zamawiającemu potwierdzenie poinformowania gwaranta (poręczyciela) o zmianach Umowy bądź akceptację tych zmian albo wnieść nowe zabezpieczenie. i. W przypadku wydłużenia okresu realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie przed podpisaniem stosownego aneksu lub (w przypadku gdy zmiana nie następuje na podstawie aneksu) najpóźniej w terminie 28 dni przed upływem ważności zabezpieczenia wnieść zabezpieczenie w pieniądzu lub dostarczyć aneks przedłużający okres ważności obowiązywania zabezpieczenia lub nowe zabezpieczenie na przedłużony okres pod rygorem realizacji przez Zamawiającego uprawnień wynikających z zabezpieczenia

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH



Część nr: 1Nazwa: 4.2 Pakiet nr 1 : wykonanie czynności prawnych i faktycznych w zakresie pełnienia obowiązków inwestora zastępczego przy reali-zacji inwestycji 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej pod nazwą "Przebudowa budynków centralnej Tlenowni"
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:PAKIET NR 1 całościowe (kompleksowe) zarządzanie kontraktem polegające na zapoznaniu się z dokumentacją dotyczącą inwestycji, zatwierdzenie dokumentacji projektowej i skierowanie jej do realizacji, nadzór nad robotami budowlanymi wraz z kontrolą rozliczeń (kontrola finansowa, ilościowa i jakościowa), w tym zastępowanie i doradzanie Zamawiającemu w całym procesie inwestycyjnym, między innymi : 1.1. koordynacja procesu inwestycyjnego, kontroli zgodności wykonywanych robót z dokumentacją projektową, z wymaganiami zamawiającego i założeniami funkcjonalno technicznymi, 1.2. opracowanie i wdrożenie systemu przepływu informacji pomiędzy uczestnikami procesu realizacji inwestycji 1.3. ustanowienie inspektorów nadzoru we wszystkich branżach budowlanych występujących przy realizacji inwestycji(także wów-czas gdy potrzeba powołania inspektora/ów nadzoru w określonych branżach i o określonych uprawnieniach wystąpiła w trakcie inwe-stycji, z zastrzeżeniem że nie może spowodować to zmiany ustalonego wynagrodzenia), ze wskazaniem głównego inspektora nadzoru - koordynatora, 1.4. zapoznanie się z umowami dotacyjnymi, 1.5. Inwestor zastępczy będzie czynnie uczestniczył w pracach projektowych w szczególności zorganizuje narady dotyczące po-stępu prac projektowych, egzekwował będzie harmonogram prac projektowych, 1.6. Inwestor Zastępczy przekaże Wykonawcy robót budowlanych, dokumentacje projektowe, kserokopie pozwolenia na budowę wraz z kompletem uzgodnień oraz przekaże wraz Inwestorem plac budowy, 1.7. Inwestor Zastępczy dokona weryfikacji dokumentacji projektowo-kosztorysowej, a następnie zatwierdzi i skieruje do realizacji, z zastrzeżeniem że zatwierdzenie i dalsze przekazanie nastąpi w terminie 7 dni roboczych od daty otrzymania dokumentacji(w tym także poprawionej) projektowo-kosztorysowej, 1.8. Przygotowaniu w uzgodnieniu z Zamawiającym niezbędnej dokumentacji przetargowej na wybór Wykonawcy o udzielenie zamówienia publicznego (po zaakceptowaniu przez Zamawiającego warunków SIWZ), 1.9. Ocena merytoryczna ofert w Przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, w zakresie wskazanym przez Zama-wiającego (jako biegły w myśl art. 21 ust. 4 pzp), 1.10. Inwestor Zastępczy skoreluje postępowania o zamówienia publiczne i dostawy urządzeń z etapami budowy i możliwościami montażu w trakcie realizacji Inwestycji, 2. nadzór nad bieżącymi pracami, a w szczególności: 2.1. weryfikacja i bieżąca kontrola harmonogramu wykonania robót, kontrola właściwej koordynacji prac, zaangażowania odpo-wiedniej fachowej siły roboczej i środków techniczno-organizacyjnych, kontrola terminów rozpoczęcia i zakończenia wykonywania poszczególnych prac i całego zadania, 2.2. sprawdzenie i zatwierdzenie harmonogramu rzeczowo-finansowego(sporządzonego przez Wykonawcę robót), jak również przedłożenie go zamawiającemu celem zapoznania, 2.3. egzekwowanie, weryfikacja i zatwierdzenie Projektu Organizacji Budowy, Projektu Organizacji Robót, Planu BIOZ i innych, 2.4. Zapewnienie nadzoru nad wykonywaniem prac w zakresie wskazanym w pozwoleniu konserwatorskim(o ile dotyczy), 2.5. zawiadomienie właściwego organu oraz projektanta sprawującego nadzór o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budow-lanych, zgodnie z wymogami art. 41 ustawy Prawo budowlane, 2.6. uczestnictwo wraz z Zamawiającym w przekazaniu Wykonawcy terenu inwestycji oraz terenu pod zaplecze inwestycji, 2.7. przekazanie, w imieniu Zamawiającego, wykonawcy robót budowlanych wszelkiej dokumentacji niezbędnej do prawidłowego wykonania robót budowlanych, 2.8. wyegzekwowanie od Wykonawcy zapewniania ochrony i ubezpieczenia inwestycji oraz mienia w sposób uzgodniony z Zama-wiającym, 2.9. wyegzekwowanie od Wykonawcy bieżącego utrzymania czystości dróg dojazdowych oraz przyległej powierzchni, w szczegól-ności takiego prowadzenia prac, aby nie zakłócały one funkcjonowania sąsiednich nieruchomości, 2.10. wyegzekwowanie od Wykonawcy prawidłowej obsługi geodezyjnej i geologicznej, 2.11. organizowanie, prowadzenie i protokołowanie regularnych spotkań co najmniej raz na dwa tygodnie z wykonawcą robót budowlanych, podwykonawcami i projektantem (w razie zaistnienia potrzeby) oraz innymi uczestnikami realizacji inwestycji w celu omówienia i ustalenia procedur organizacyjnych, omówienia problemów projektowych, postępu czynności i prac, ich jakości, harmo-nogramów wykonawców i podwykonawców prac, zaangażowanego potencjału siły roboczej, bezpieczeństwa i higieny pracy, zgodności wykonywania robót z przepisami prawa, normami, zasadami sztuki budowlanej, orzeczeniami i uzgodnieniami właściwych organów, 2.12. wykonywanie osobistych świadczeń przez poszczególnych inspektorów nadzorów w wymiarze co najmniej 5 godzin tygo-dniowo(w okresie trwania prac branżowych), 2.13. w razie potrzeby wzywanie projektanta na budowę, kierowanie do projektanta zastrzeżeń do projektu, zgłoszonych przez wykonawcę robót budowlanych i dokonywanie z nim stosownych uzgodnień i wyjaśnień, 2.14. wydawanie głównemu projektantowi, kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń, dotyczących usunięcia nieprawi-dłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, a także odkrywek, wstrzymanie prac w przypadku gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z obowiązującymi przepisami, projektem lub pozwoleniem na budowę. 2.15. prowadzenie kontroli jakości wszystkich wykonywanych czynności (w tym nadzorów projektowych) i robót budowlano - montażowych, wbudowanych materiałów i wyrobów, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu rozwiązań i wyrobów wadliwych, sprzecznych z przepisami prawa i nie dopuszczonych do stosowania w budownictwie, 2.16. dokumentowanie robót budowlano-montażowych przez cały okres procesu inwestycyjnego w tym w szczególności dokony-wanie w dzienniku budowy wpisów stwierdzających wszystkie okoliczności mające znaczenie dla oceny właściwego wykonania i wyce-ny robót, 2.17. weryfikacja zmian dokumentacji projektowej wprowadzonych przez projektanta w ramach nadzoru autorskiego oraz ewentu-alnej dokumentacji zamiennej wraz z zatwierdzeniem jej do realizacji, 2.18. przedstawianie Zamawiającemu opinii do zmian wprowadzonych nadzorami autorskimi pod kątem zgodności z obowiązują-cymi aktami prawnymi dotyczącymi obiektu i wydanymi decyzjami (w tym: pozwoleniem na budowę, przepisami p.poż. i wytycznymi konserwatora zabytków), zawierających merytoryczne uzasadnienie kwalifikacji zlecenia wykonania robót w trybach szczególnych wy-nikających z przepisów Pzp, 2.19. ustalanie zakresu ewentualnych robót zamiennych i/lub dodatkowych, opracowanie protokołów konieczności wykonywania tych robót z odpowiednim uzasadnieniem w celu uzyskania akceptacji ze strony Zamawiającego oraz sprawdzenie wycen dodatko-wych/różnicowych, 2.20. opiniowanie projektów ewentualnych aneksów lub umów na roboty dodatkowe, zamienne, zaniechane, 2.21. przedstawianie zamawiającemu propozycji rozstrzygania zaistniałych problemów związanych z realizacją robót budowlanych nieujętych w dokumentacji, a mających wpływ na zmiany kosztów robót i termin realizacji, 2.22. wyprzedzające informowanie Zamawiającego o ewentualnych przeszkodach zagrażających terminom przyjętym w umowie z wykonawcą robót budowlanych oraz harmonogramie rzeczowo - finansowym, 2.23. przygotowanie wszelkich dokumentów koniecznych do udzielenia zamówień uzupełniających i/lub dodatkowych dla wyko-nawcy robót budowlanych oraz przygotowanie dokumentacji do przeprowadzenia postępowań zgodnie z obowiązującymi w tym zakre-sie z przepisami ustawy Pzp (jeżeli wystąpi taka konieczność), czy też zgodnie z regulaminem wewnętrznym Zamawiającego w tym zakresie oraz czynny udział w tych postępowaniach, 2.24. przygotowywanie wszelkich materiałów niezbędnych do zmiany umowy w tym w zakresie zmiany materiałów, urządzeń, przebiegu tras mediów, technologii oraz uzyskanie zgody na powyższe zmiany od autorów projektów technicznych i przedstawienie Zamawiającemu wniosków wraz z przedmiarami robót, kosztorysami do akceptacji, 2.25. prowadzenie dokumentacji dotyczącej podwykonawców, tj. zgłoszenia podwykonawców przez Wykonawcę robót budowla-nych, badanie kompletności zgłoszeń, analiza zgodności zgłoszeń i umów z podwykonawcami z umową z wykonawcą, wyrażanie zgo-dy (lub sprzeciwu) na zatrudnienie podwykonawcy po konsultacji i akceptacji decyzji w tym zakresie przez Zamawiającego, archiwizacja kopii umów z podwykonawcami, kontrola i kompletacja dokumentów potwierdzających uregulowanie przez wykonawcę robót budow-lanych należności podwykonawcom w sposób umożliwiający Zamawiającemu realizację jego uprawnień wynikających z przepisów Kodeksu cywilnego i Pzp. 2.26. Zatwierdzenie i wprowadzanie na plac budowy Podwykonawców, 2.27. Sprawdzanie faktur pod względem formalnym, merytorycznym i rachunkowym oraz przekazywanie ich Zamawiającemu do realizacji, po uprzednim skontrolowaniu płatności pomiędzy Wykonawcą robot budowlanych a jego podwykonawcami, przystąpienie do egzekwowania od Wykonawcy robot budowlanych zaległych płatności, przekazanie sprawdzonych faktur Zamawiającemu najpóź-niej w ciągu 7 dni od ich otrzymania, 2.28. Podjęcie niezbędnych działań celem ochrony Zamawiającego przed podwójną płatnością wynagrodzenia za roboty podwyko-nawców, 2.29. opracowanie i wdrożenie systemu odbioru wykonywanych czynności i prac z uwzględnieniem przekazania dokumentacji powykonawczej, przeprowadzenia rozruchów technologiczno-instalacyjnych, dostarczenia Zamawiającemu kompletu świadectw, ate-stów, instrukcji obsługi urządzeń oraz innych dokumentów odbiorowych. Kontrola podlegających montażowi urządzeń i ruchomego wyposażenia dostarczanych przez Wykonawcę w zakresie zgodności ze standardem określonym w dokumentacji, 2.30. weryfikacji jakościowej źródeł zakupów, parametrów i zgodności z projektem materiałów i urządzeń montowanych i instalo-wanych przez wykonawcę robót budowlanych, 2.31. przeprowadzanie odbioru czynności i prac zanikających (ulegających zakryciu) i odbiorów częściowych (etapowych), uczestni-czenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i sieci, 2.32. zorganizowanie i nadzorowanie przeglądów przed odbiorowych oraz ewentualny nadzór nad usunięciem wad wykrytych w trakcie przeglądów; 2.33. nadzór nad rozruchem poszczególnych urządzeń w celu sprawdzenia zgodności ich wykonania z dokumentacją techniczną, 2.34. Inwestor Zastępczy Zapewni dyspozycyjności Inspektorów Nadzoru podczas montażu i rozruchu wyposażenia i urządzeń, 2.35. egzekwowanie od wykonawcy robót budowlanych wszystkich warunków realizacji umowy na roboty budowlane, w tym usu-nięcia usterek stwierdzonych w trakcie realizacji i na dzień odbioru 2.36. naliczaniu kar umownych dla wykonawcy robót budowlanych i przekazywanie Zamawiającemu danych w celu ich egzekwo-wania, 2.37. przedstawienie Zamawiającemu stanowiska w sprawie wad i usterek stwierdzonych na etapie odbioru końcowego robót bu-dowlanych z podziałem na: wady do usunięcia, wady trwałe. 2.38. podejmowanie, po uzgodnieniu z Zamawiającym, decyzji w kwestii wadliwego wykonania robót budowlanych i z tego tytułu sporządzenie wniosku o ewentualne obniżenia wynagrodzenia wykonawcy robót budowlanych; 2.39. ustalaniu podstaw i wysokości obniżenia należności wykonawcy robót budowlanych, np. z tytułu obniżenia jakości robót, 2.40. przygotowanie dokumentów koniecznych do dokonania odbioru końcowego wykonanych prac, 2.41. skompletowanie instrukcji p.poż, sieci i urządzeń, skompletowanie dokumentów zamontowanego wyposażenia i urządzeń (karty gwarancyjne, instrukcje, kopie umów zawartych przez Wykonawcę robót budowlanych z dostawcami urządzeń w zakresie bieżą-cej konserwacji i eksploatacji oraz ewentualnych napraw gwarancyjnych itp.), dokumentacji powykonawczej, 2.42. powołanie komisji odbioru końcowego, następnie powiadomienie o odbiorze wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego i przeprowadzenie procesu odbioru końcowego wraz ze sporządzeniem protokołu, 2.43. koordynowanie odbiorów specjalistycznych - inspekcja sanitarna, straż pożarna, dozór techniczny i innych wymaganych przepisami, 2.44. uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa decyzji administracyjnych, opinii, uzgodnień i wystąpienie do właściwe-go urzędu celem uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie(ewentualnie dokonanie zgłoszenia zakończenia robót do właściwego urzędu), 2.45. przekazanie Zamawiającemu kompletu niezbędnych dokumentów umożliwiających rozpoczęcie użytkowania obiektu; 2.46. wykonanie rozliczeń końcowych i dokonanie ich uzgodnień z wykonawcą robót budowlanych i/lub podwykonawcami robót budowlanych, uzyskanie oświadczeń wykonawcy i podwykonawców o braku roszczeń z tytułu realizacji inwestycji, 2.47. rozliczenie mediów zużytych w trakcie realizacji inwestycji przez Wykonawcę robót budowlanych, 2.48. rozliczeniu końcowym wykonanych zadań inwestycyjnych, w tym sporządzenie karty środków trwałych oraz rozliczenie w porozumieniu z Sekcją Materiałową zamontowanego lub dostarczonego wyposażenia i urządzeń wykazanych w dokumentacji projek-towej, jak i zamontowanego lub dostarczonego(na skutek ewentualnych zmian dokonanych w trakcie trwania inwestycji), 2.49. przygotowanie dokumentacji do rozliczenia dotacji inwestycyjnej według wymogów umów dotacyjnych, 2.50. występowanie w imieniu Zamawiającego przed organami administracji w sprawach wynikających z realizacji zamówienia, w granicach udzielonych pełnomocnictw; 2.51. sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu za potwierdzeniem odbioru harmonogramu przeglądów wynikających z gwarancji i rękojmi określonych w umowach i przepisach prawa; 2.52. przeprowadzanie przeglądów gwarancyjnych wynikających z podpisanej umowy z wykonawcę robót budowlanych, w termi-nach i na warunkach w niej określonych, 2.53. bieżąca realizacja uprawnień Zamawiającego z tytułu rękojmi i gwarancji, w szczególności prowadzenie i nadzorowanie oraz dokumentowanie usuwania wad i usterek, 2.54. nadzór nad demontażem maszyn i urządzeń związanych z inwestycją oraz koordynacja procesu ich magazynowania, sprzedaży złomu lub utylizacja za zgodą i w porozumieniu z Zamawiającym, 2.55. wykonywanie innych obowiązków mogących wyniknąć z umowy na wykonanie robót budowlanych i z umowy na wykonanie dokumentacji projektowej,
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71000000-8, 71244000-0, 71241000-9, 71310000-4, 71520000-9, 71541000-2, 71540000-5

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
pln
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2025-11-30
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
cena60,00
termin płatności40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:


Część nr: 2Nazwa: 4.3 Pakiet nr 2 : wykonanie czynności prawnych i faktycznych w zakresie pełnienia obowiązków inwestora zastępczego przy reali-zacji inwestycji 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej pod nazwą "Przebudowa budynku nr 10
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:PAKIET NR 2 Obowiązki inwestora zastępczego: całościowe (kompleksowe) zarządzanie kontraktem polegające na zapoznaniu się z dokumentacją projektową, zatwierdzenie dokumentacji projektowej i skierowanie jej do realizacji , nadzór nad robotami budowlanymi wraz z kontrolą rozliczeń (kontrola finansowa, ilościowa i jakościowa), w tym zastępowanie i doradzanie Zamawiającemu w całym procesie inwestycyjnym, między innymi : 2.56. koordynacja procesu inwestycyjnego, kontroli zgodności wykonywanych robót z dokumentacją projektową, z wymaganiami zamawiającego i założeniami funkcjonalno technicznymi, 2.57. opracowanie i wdrożenie systemu przepływu informacji pomiędzy uczestnikami procesu realizacji inwestycji 2.58. ustanowienie inspektorów nadzoru we wszystkich branżach budowlanych występujących przy realizacji inwestycji(także wów-czas gdy potrzeba powołania inspektora/ów nadzoru w określonych branżach i o określonych uprawnieniach wystąpiła w trakcie inwe-stycji, z zastrzeżeniem że nie może spowodować to zmiany ustalonego wynagrodzenia), ze wskazaniem głównego inspektora nadzoru - koordynatora, 2.59. zapoznanie się z umowami dotacyjnymi, 2.60. Inwestor zastępczy będzie czynnie uczestniczył w pracach projektowych w szczególności zorganizuje narady dotyczące po-stępu prac projektowych, egzekwował będzie harmonogram prac projektowych, 2.61. Inwestor Zastępczy przekaże Wykonawcy robót budowlanych, dokumentacje projektowe, kserokopie pozwolenia na budowę, kserokopię pozwolenia konserwatorskiego wraz z kompletem uzgodnień oraz przekaże wraz Inwestorem plac budowy, 2.62. Inwestor Zastępczy dokona weryfikacji dokumentacji projektowo-kosztorysowej, a następnie zatwierdzi i skieruje do realizacji, z zastrzeżeniem że zatwierdzenie i dalsze przekazanie nastąpi w terminie 7 dni roboczych od daty otrzymania dokumentacji(w tym także poprawionej) projektowo-kosztorysowej, 2.63. Przygotowaniu w uzgodnieniu z Zamawiającym niezbędnej dokumentacji przetargowej na wybór Wykonawcy o udzielenie zamówienia publicznego (po zaakceptowaniu przez Zamawiającego warunków SIWZ), 2.64. Ocena merytoryczna ofert w Przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, w zakresie wskazanym przez Zama-wiającego (jako biegły w myśl art. 21 ust. 4 pzp), 2.65. Inwestor Zastępczy skoreluje postępowania o zamówienia publiczne i dostawy sprzętu medycznego i urządzeń z etapami budowy i możliwościami montażu w trakcie realizacji Inwestycji, 3. nadzór nad bieżącymi pracami, a w szczególności: 3.1. weryfikacja i bieżąca kontrola harmonogramu wykonania robót, kontrola właściwej koordynacji prac, zaangażowania odpo-wiedniej fachowej siły roboczej i środków techniczno-organizacyjnych, kontrola terminów rozpoczęcia i zakończenia wykonywania poszczególnych prac i całego zadania, 3.2. sprawdzenie i zatwierdzenie harmonogramu rzeczowo-finansowego(sporządzonego przez Wykonawcę robót), jak również przedłożenie go zamawiającemu celem zapoznania, 3.3. egzekwowanie, weryfikacja i zatwierdzenie Projektu Organizacji Budowy, Projektu Organizacji Robót, Planu BIOZ i innych, 3.4. Zapewnienie nadzoru nad wykonywaniem prac w zakresie wskazanym w pozwoleniu konserwatorskim, 3.5. zawiadomienie właściwego organu oraz projektanta sprawującego nadzór o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budow-lanych, zgodnie z wymogami art. 41 ustawy Prawo budowlane, 3.6. uczestnictwo wraz z Zamawiającym w przekazaniu Wykonawcy terenu inwestycji oraz terenu pod zaplecze inwestycji, 3.7. przekazanie, w imieniu Zamawiającego, wykonawcy robót budowlanych wszelkiej dokumentacji niezbędnej do prawidłowego wykonania robót budowlanych, 3.8. wyegzekwowanie od Wykonawcy zapewniania ochrony i ubezpieczenia inwestycji oraz mienia w sposób uzgodniony z Zama-wiającym, 3.9. wyegzekwowanie od Wykonawcy bieżącego utrzymania czystości dróg dojazdowych oraz przyległej powierzchni, w szczegól-ności takiego prowadzenia prac, aby nie zakłócały one funkcjonowania sąsiednich nieruchomości, 3.10. wyegzekwowanie od Wykonawcy prawidłowej obsługi geodezyjnej i geologicznej, 3.11. organizowanie, prowadzenie i protokołowanie regularnych spotkań co najmniej raz na dwa tygodnie z wykonawcą robót budowlanych, podwykonawcami i projektantem (w razie zaistnienia potrzeby) oraz innymi uczestnikami realizacji inwestycji w celu omówienia i ustalenia procedur organizacyjnych, omówienia problemów projektowych, postępu czynności i prac, ich jakości, harmo-nogramów wykonawców i podwykonawców prac, zaangażowanego potencjału siły roboczej, bezpieczeństwa i higieny pracy, zgodności wykonywania robót z przepisami prawa, normami, zasadami sztuki budowlanej, orzeczeniami i uzgodnieniami właściwych organów, 3.12. wykonywanie osobistych świadczeń w wymiarze co najmniej 10 godzin tygodniowo przez inspektora nadzoru robót ogólno budowlanych oraz pozostałych inspektorów w wymiarze co najmniej 5 godzin tygodniowo (w okresie trwania prac branżowych), 3.13. w razie potrzeby wzywanie projektanta na budowę, kierowanie do projektanta zastrzeżeń do projektu, zgłoszonych przez wykonawcę robót budowlanych i dokonywanie z nim stosownych uzgodnień i wyjaśnień, 3.14. wydawanie głównemu projektantowi, kierownikowi budowy lub kierownikom robót poleceń, dotyczących usunięcia nieprawi-dłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, a także odkrywek, wstrzymanie prac w przypadku gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z obowiązującymi przepisami, projektem lub pozwoleniem na budowę. 3.15. prowadzenie kontroli jakości wszystkich wykonywanych czynności (w tym nadzorów projektowych) i robót budowlano - montażowych, wbudowanych materiałów i wyrobów, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu rozwiązań i wyrobów wadliwych, sprzecznych z przepisami prawa i nie dopuszczonych do stosowania w budownictwie, 3.16. dokumentowanie robót budowlano-montażowych przez cały okres procesu inwestycyjnego w tym w szczególności dokony-wanie w dzienniku budowy wpisów stwierdzających wszystkie okoliczności mające znaczenie dla oceny właściwego wykonania i wyce-ny robót, 3.17. weryfikacja zmian dokumentacji projektowej wprowadzonych przez projektanta w ramach nadzoru autorskiego oraz ewentu-alnej dokumentacji zamiennej wraz z zatwierdzeniem jej do realizacji, 3.18. przedstawianie Zamawiającemu opinii do zmian wprowadzonych nadzorami autorskimi pod kątem zgodności z obowiązują-cymi aktami prawnymi dotyczącymi obiektu i wydanymi decyzjami (w tym: pozwoleniem na budowę, przepisami p.poż. i wytycznymi konserwatora zabytków), zawierających merytoryczne uzasadnienie kwalifikacji zlecenia wykonania robót w trybach szczególnych wy-nikających z przepisów Pzp, 3.19. ustalanie zakresu ewentualnych robót zamiennych i/lub dodatkowych, opracowanie protokołów konieczności wykonywania tych robót z odpowiednim uzasadnieniem w celu uzyskania akceptacji ze strony Zamawiającego oraz sprawdzenie wycen dodatko-wych/różnicowych, 3.20. opiniowanie projektów ewentualnych aneksów lub umów na roboty dodatkowe, zamienne, zaniechane, 3.21. przedstawianie zamawiającemu propozycji rozstrzygania zaistniałych problemów związanych z realizacją robót budowlanych nieujętych w dokumentacji, a mających wpływ na zmiany kosztów robót i termin realizacji, 3.22. wyprzedzające informowanie Zamawiającego o ewentualnych przeszkodach zagrażających terminom przyjętym w umowie z wykonawcą robót budowlanych oraz harmonogramie rzeczowo - finansowym, 3.23. przygotowanie wszelkich dokumentów koniecznych do udzielenia zamówień uzupełniających i/lub dodatkowych dla wyko-nawcy robót budowlanych oraz przygotowanie dokumentacji do przeprowadzenia postępowań zgodnie z obowiązującymi w tym zakre-sie z przepisami ustawy Pzp (jeżeli wystąpi taka konieczność), czy też zgodnie z regulaminem wewnętrznym Zamawiającego w tym zakresie oraz czynny udział w tych postępowaniach, 3.24. przygotowywanie wszelkich materiałów niezbędnych do zmiany umowy w tym w zakresie zmiany materiałów, urządzeń, przebiegu tras mediów, technologii oraz uzyskanie zgody na powyższe zmiany od autorów projektów technicznych i przedstawienie Zamawiającemu wniosków wraz z przedmiarami robót, kosztorysami do akceptacji, 3.25. prowadzenie dokumentacji dotyczącej podwykonawców, tj. zgłoszenia podwykonawców przez Wykonawcę robót budowla-nych, badanie kompletności zgłoszeń, analiza zgodności zgłoszeń i umów z podwykonawcami z umową z wykonawcą, wyrażanie zgo-dy (lub sprzeciwu) na zatrudnienie podwykonawcy po konsultacji i akceptacji decyzji w tym zakresie przez Zamawiającego, archiwizacja kopii umów z podwykonawcami, kontrola i kompletacja dokumentów potwierdzających uregulowanie przez wykonawcę robót budow-lanych należności podwykonawcom w sposób umożliwiający Zamawiającemu realizację jego uprawnień wynikających z przepisów Kodeksu cywilnego i Pzp. 3.26. Zatwierdzenie i wprowadzanie na plac budowy Podwykonawców, 3.27. Sprawdzanie faktur pod względem formalnym, merytorycznym i rachunkowym oraz przekazywanie ich Zamawiającemu do realizacji, po uprzednim skontrolowaniu płatności pomiędzy Wykonawcą robot budowlanych a jego podwykonawcami, przystąpienie do egzekwowania od Wykonawcy robot budowlanych zaległych płatności, przekazanie sprawdzonych faktur Zamawiającemu najpóź-niej w ciągu 7 dni od ich otrzymania, 3.28. Podjęcie niezbędnych działań celem ochrony Zamawiającego przed podwójną płatnością wynagrodzenia za roboty podwyko-nawców, 3.29. opracowanie i wdrożenie systemu odbioru wykonywanych czynności i prac z uwzględnieniem przekazania dokumentacji powykonawczej, przeprowadzenia rozruchów technologiczno-instalacyjnych, dostarczenia Zamawiającemu kompletu świadectw, ate-stów, instrukcji obsługi urządzeń oraz innych dokumentów odbiorowych. Kontrola podlegających montażowi urządzeń i ruchomego wyposażenia dostarczanych przez Wykonawcę w zakresie zgodności ze standardem określonym w dokumentacji, 3.30. weryfikacji jakościowej źródeł zakupów, parametrów i zgodności z projektem materiałów i urządzeń montowanych i instalo-wanych przez wykonawcę robót budowlanych, 3.31. przeprowadzanie odbioru czynności i prac zanikających (ulegających zakryciu) i odbiorów częściowych (etapowych), uczestni-czenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i sieci, 3.32. zorganizowanie i nadzorowanie przeglądów przed odbiorowych oraz ewentualny nadzór nad usunięciem wad wykrytych w trakcie przeglądów; 3.33. nadzór nad rozruchem poszczególnych urządzeń w celu sprawdzenia zgodności ich wykonania z dokumentacją techniczną, 3.34. Inwestor Zastępczy Zapewni dyspozycyjności Inspektorów Nadzoru podczas montażu i rozruchu wyposażenia i aparatury medycznej, 3.35. egzekwowanie od wykonawcy robót budowlanych wszystkich warunków realizacji umowy na roboty budowlane, w tym usu-nięcia usterek stwierdzonych w trakcie realizacji i na dzień odbioru 3.36. naliczaniu kar umownych dla wykonawcy robót budowlanych i przekazywanie Zamawiającemu danych w celu ich egzekwo-wania, 3.37. przedstawienie Zamawiającemu stanowiska w sprawie wad i usterek stwierdzonych na etapie odbioru końcowego robót bu-dowlanych z podziałem na: wady do usunięcia, wady trwałe. 3.38. podejmowanie, po uzgodnieniu z Zamawiającym, decyzji w kwestii wadliwego wykonania robót budowlanych i z tego tytułu sporządzenie wniosku o ewentualne obniżenia wynagrodzenia wykonawcy robót budowlanych; 3.39. ustalaniu podstaw i wysokości obniżenia należności wykonawcy robót budowlanych, np. z tytułu obniżenia jakości robót, 3.40. przygotowanie dokumentów koniecznych do dokonania odbioru końcowego wykonanych prac, 3.41. skompletowanie instrukcji p.poż, sieci i urządzeń, skompletowanie dokumentów zamontowanego wyposażenia i urządzeń (karty gwarancyjne, instrukcje, kopie umów zawartych przez Wykonawcę robót budowlanych z dostawcami urządzeń w zakresie bieżą-cej konserwacji i eksploatacji oraz ewentualnych napraw gwarancyjnych itp.), dokumentacji powykonawczej, 3.42. powołanie komisji odbioru końcowego, następnie powiadomienie o odbiorze wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego i przeprowadzenie procesu odbioru końcowego wraz ze sporządzeniem protokołu, 3.43. koordynowanie odbiorów specjalistycznych - inspekcja sanitarna, straż pożarna, dozór techniczny i innych wymaganych przepisami, 3.44. uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa decyzji administracyjnych, opinii, uzgodnień i wystąpienie do właściwe-go urzędu celem uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie(ewentualnie dokonanie zgłoszenia zakończenia robót do właściwego urzędu), 3.45. przekazanie Zamawiającemu kompletu niezbędnych dokumentów umożliwiających rozpoczęcie użytkowania obiektu; 3.46. wykonanie rozliczeń końcowych i dokonanie ich uzgodnień z wykonawcą robót budowlanych i/lub podwykonawcami robót budowlanych, uzyskanie oświadczeń wykonawcy i podwykonawców o braku roszczeń z tytułu realizacji inwestycji, 3.47. rozliczenie mediów zużytych w trakcie realizacji inwestycji przez Wykonawcę robót budowlanych, 3.48. rozliczeniu końcowym wykonanych zadań inwestycyjnych, w tym sporządzenie karty środków trwałych oraz rozliczenie w porozumieniu z Sekcją Materiałową zamontowanego lub dostarczonego wyposażenia i sprzętu medycznego wykazanych w dokumen-tacji projektowej, jak i zamontowanego lub dostarczonego(na skutek ewentualnych zmian dokonanych w trakcie trwania inwestycji), 3.49. przygotowanie dokumentacji do rozliczenia dotacji inwestycyjnej według wymogów umów dotacyjnych, 3.50. występowanie w imieniu Zamawiającego przed organami administracji w sprawach wynikających z realizacji zamówienia, w granicach udzielonych pełnomocnictw; 3.51. sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu za potwierdzeniem odbioru harmonogramu przeglądów wynikających z gwarancji i rękojmi określonych w umowach i przepisach prawa; 3.52. przeprowadzanie przeglądów gwarancyjnych wynikających z podpisanej umowy z wykonawcę robót budowlanych, w termi-nach i na warunkach w niej określonych, 3.53. bieżąca realizacja uprawnień Zamawiającego z tytułu rękojmi i gwarancji, w szczególności prowadzenie i nadzorowanie oraz dokumentowanie usuwania wad i usterek, 3.54. nadzór nad demontażem maszyn i urządzeń związanych z inwestycją oraz koordynacja procesu ich magazynowania, sprzedaży złomu lub utylizacja za zgodą i w porozumieniu z Zamawiającym, 3.55. wykonywanie innych obowiązków mogących wyniknąć z umowy na wykonanie robót budowlanych i z umowy na wykonanie dokumentacji projektowej,
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 71000000-8, 71244000-0, 71241000-9, 71131000-4, 71520000-9, 71541000-2, 71540000-5

3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
pln
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2026-11-30
5) Kryteria oceny ofert:
KryteriumZnaczenie
cena60,00
termin płatności40,00

6) INFORMACJE DODATKOWE:






Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.