Ogłoszenie z dnia 2014-02-21
Warszawa: Wykonanie dodatkowych prac konserwatorskich we wnętrzach Pałacu na Wyspie: Pokoju Kąpielowym, Sali Balowej, Rotundzie, zgodnie z programami konserwatorskimi i sporządzenie pełnej dokumentacji konserwatorskiej w ramach projektu Konserwacja i Remont Pałacu na Wyspie wraz z otoczeniem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie dofinansowanego ze środków POiIŚ. Do umowy nr 59/03/2013/K z dnia 22 marca 2013 r.
Numer ogłoszenia: 62602 - 2014; data zamieszczenia: 21.02.2014
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, ul. Agrykoli 1, 00-460 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 50 60 197, 50 60 174, faks 22 50 60 174.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny: Państwowa Instytucja Kultury.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Wykonanie dodatkowych prac konserwatorskich we wnętrzach Pałacu na Wyspie: Pokoju Kąpielowym, Sali Balowej, Rotundzie, zgodnie z programami konserwatorskimi i sporządzenie pełnej dokumentacji konserwatorskiej w ramach projektu Konserwacja i Remont Pałacu na Wyspie wraz z otoczeniem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie dofinansowanego ze środków POiIŚ. Do umowy nr 59/03/2013/K z dnia 22 marca 2013 r..
II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia są dodatkowe prace konserwatorskie i restauratorskie przy dekoracjach malarskich w zakresie zachowanych oryginalnych dekoracji malarskich autorstwa Jana Bogumiła Plerscha, które to dekoracje były dotychczas pokryte współczesnymi uzupełnieniami..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 92.52.21.00 - Usługi ochrony obiektów historycznych 92.31.10.00 - Dzieła sztuki 92.31.20.00 - Usługi artystyczne .
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
- Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak, projekt/program: Projekt Konserwacja i remont Pałacu na Wyspie wraz z otoczeniem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie dofinansowanego ze środków - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, priorytet XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, działanie 11.1. Ochrona i Zachowanie dziedzictwa Kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym..
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 13.12.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Restauro sp. z o.o., ul. Małe Garbary 4-6, 87-100 Toruń, kraj/woj. kujawsko-pomorskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 350000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty: 430500,00
Oferta z najniższą ceną: 430500,00 / Oferta z najwyższą ceną: 430500,00
Waluta: PLN.
ZAŁĄCZNIK I
Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę
1. Podstawa prawna
Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Zamawiający udzielił Wykonawcy zamówienia podstawowego w dniu 22 marca 2013 r. po przeprowadzeniu postępowania w trybie przetargu nieograniczonego. W trakcie prac konserwatorskich ujawniły się prace, które powinny zostać wykonane, gdyż są niezbędne dla realizacji zamówienia podstawowego. Po rozpoczęciu prac konserwatorskich przy dekoracjach malarskich w Sali Balowej i wykonaniu badań sondażowo-odkrywkowych stwierdzono, że pod warstwami przemalowań znajdują się oryginalne malowidła pędzla Jana Bogumiła Plerscha. W świetle wiedzy dostępnej na podstawie publikowanej i niepublikowanej literatury fakt ten całkowicie zaskoczył zespół konserwatorski. Po poszerzeniu zakresu odkrywek okazało się, że kolorystyka i forma oryginału różni się znacznie od wykonanych w latach późniejszych rekonstrukcji i przemalowań. Zamawiający podjął decyzję odsłonięciu oryginalnych malowideł spod przemalowań oraz uzupełnieniu i zrekonstruowaniu zniszczonych fragmentów kompozycji w oparciu o pogłębioną analizę zachowanych przykładów oraz istniejące wzorce graficzne. Z uwagi na fakt, iż jedynie w całości i w oryginale dzieło przedstawia pełną wartość historyczną, estetyczną i artystyczna wykonanie prac dodatkowych jest niezbędne i nie było możliwe do przewidzenia na etapie zamówienia podstawowego. Wartość prac dodatkowych nie przekroczy kwoty 50% wartości zamówienia podstawowego. W tych okolicznościach spełnione zostały przesłanki art. 67 ust. 1 pkt. 5 lit. b)
INNE PRZETARGI Z WARSZAWY
- Modernizacja i nowe zagospodarowanie skweru obok przedszkola "Misia Wojtka nr 99" przy ul. Siewierskiej 3 w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy
- Świadczenie kompleksowej usługi zarządzania działalnością informacyjno - edukacyjną Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.
- Dostawa projektorów wideo wraz z wyposażeniem dla Teatru Narodowego w Warszawie
- Umowa ramowa na zakup urządzeń teleinformatycznych klasy TEMPEST
- Dostawa sprzętu AGD dla Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej
- Remont placu zabaw w Przedszkolu nr 201 przy ul. Wilczy Dół 4.
więcej: przetargi w Warszawie »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.