eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi ToruńSZKOLENIA ZAWODOWE

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2014-03-04

Toruń: SZKOLENIA ZAWODOWE
Numer ogłoszenia: 71442 - 2014; data zamieszczenia: 04.03.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia , ul. Mazowiecka 49A, 87-100 Toruń, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 56 6580202, faks 56 6580201.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.pup.torun.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: SZKOLENIA ZAWODOWE.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia są usługi szkolenia polegające na zorganizowaniu i przeprowadzeniu kursów dla osób bezrobotnych uczestniczących w projekcie -Jesteśmy aktywni - działamy - współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz w ramach środków Funduszu Pracy. 1.Operator maszyn do robót ziemnych i drogowych - kl.III - 10 osób (1 grupa) 2.Kierowca-operator wózków jezdniowych wraz z bezpieczną wymiana butli gazowych i uprawnieniami elektrycznymi do 1 kV -18 osób (1 grupa), 3.Kierowca-operator wózków jezdniowych wraz z bezpieczną wymianą butli gazowych 30 osób (2 kursy 15-osobowe), 4.Monter instalacji wod-kan-gaz. i c.o. z uprawnieniami spawalniczymi (metoda MAG) - 10 osób (1 grupa), 5.Pracownik techniczno-magazynowy z uprawnieniami na wózki jezdniowe i uprawnieniami elektrycznymi do 1 kV - 15 osób (1 grupa), 6.Fakturzysta z obsługą kas fiskalnych i komputerowych programów sprzedaży - 15 osób (1 grupa), 7.Kadry i płace z obsługą programu PŁATNIK i SYMFONIA -15 osób (1 grupa), 8.Pracownik budowlano-drogowy - 8 osób (1 grupa), 9.ABC Biznesu -130 osób (8-11 grup)..

II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • W zakresie części: 3.Kierowca-operator wózków jezdniowych wraz z bezpieczną wymianą butli gazowych - nie więcej niż 50% wartości tej części zamówienia, 9.ABC Biznesu - nie więcej niż 50% wartości tej części zamówienia.

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8, 80.53.20.00-2.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 9.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że: - jest instytucją szkoleniową w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r., poz. 674 z późn. zm.), tj. posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych na 2014 rok. Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli instytucja szkoleniowa będzie figurowała w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych jako instytucja aktywna w roku 2014, - spełnia wymagania do prowadzenia działalności szkoleniowej określone w §25 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 20.09.2001 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001 r. Nr 118 poz.1263) - dotyczy części 1 i 8 zamówienia. Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli instytucja szkoleniowa posiada dokument wystawiony przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, potwierdzający spełnienie wymagań do prowadzenia przedmiotowego szkolenia. - spełnia wymagania do prowadzenia szkoleń i egzaminów spawaczy w metodzie MAG-135 - dotyczy części 4 zamówienia. Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli instytucja szkoleniowa posiada ważny co najmniej na okres trwania szkolenia atest/certyfikat na prowadzenie szkoleń i egzaminów spawaczy w metodzie MAG-135 uzyskany na podstawie wymagań instytucji podległych Ministrowi Gospodarki lub innemu właściwemu.

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wykonał: a) w części 1 zamówienia: - co najmniej jeden kurs operatora koparko-ładowarek dla minimum 10 osób. b) w części 2 zamówienia: - co najmniej 1 kurs w zakresie kierowcy-operatora wózków jezdniowych dla minimum 15 osób każdy z liczba godzin zajęć co najmniej 67 oraz - co najmniej 1 kurs w zakresie uprawnień elektroenergetycznych dla minimum 10 osób z liczbą godzin zajęć co najmniej 40, c) w części 3 zamówienia: - co najmniej 2 kursy w zakresie kierowcy-operatora wózków jezdniowych dla minimum 15 osób każdy z liczba godzin zajęć co najmniej 67. d) w części 4 zamówienia: - co najmniej 1 kurs w zakresie spawania metodą MAG dla minimum 10 osób z liczba godzin zajęć co najmniej 140. e) w części 5 zamówienia: - co najmniej jeden kurs magazyniera lub pracownika magazynowego dla minimum 15 osób z liczbą godzin zajęć minimum 50, oraz - co najmniej jeden kurs kierowcy-operatora wózków jezdniowych dla minimum 15 osób z liczbą godzin zajęć minimum 67, - co najmniej 1 kurs w zakresie uprawnień elektroenergetycznych dla minimum 15 osób z liczbą godzin zajęć co najmniej 40, W przypadku realizacji szkolenia dla minimum 15 osób obejmującego łącznie zagadnienia magazynowe i moduł kierowcy-operatora wózków jezdniowych kurs musi obejmować minimum 120 godz. zajęć. W przypadku realizacji szkolenia dla minimum 15 osób obejmującego łącznie zagadnienia kierowcy-operatora wózków jezdniowych oraz uprawnień elektrycznych kurs musi obejmować minimum 107 godz. zajęć. f) w części 6 zamówienia: - co najmniej jeden kurs z zakresu sprzedaży, fakturowania, obsługi kas fiskalnych dla minimum 10 osób z liczbą godzin zajęć min.100. g) w części 7 zamówienia: - co najmniej jeden kurs z zakresu kadr i płac dla minimum 15 osób z liczbą godzin zajęć min.150. h) w części 8 zamówienia: - co najmniej jeden kurs z zakresu montażu rusztowań budowlanych dla min.5 osób. i) w części 9 zamówienia: - co najmniej 10 kursów z zakresu przedsiębiorczości dla minimum 10 osób każdy z liczbą godzin zajęć minimum 60. UWAGA: W przypadku szkoleń o szerszej tematyce, ale obejmujących swym zakresem tematycznym zagadnienia związane z przedmiotem niniejszego zamówienia, w odpowiednich kolumnach - Wykazu wykonanych usług szkoleniowych - należy podać nazwę bloku, modułu lub części szkolenia o podobnej tematyce odpowiadającej niniejszemu zamówieniu i liczbę godzin jaka była przeznaczona na tę tematykę.

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że na czas realizacji zamówienia będzie dysponował: a) potencjałem technicznym: - pomieszczenia umożliwiające realizację zajęć teoretycznych dostosowane do potrzeb danego szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia - w szczególności co najmniej 1 sala szkoleniowa (w części 9 zamówienia z uwagi na możliwość jednoczesnego realizowania 2 kursów - co najmniej 2 sale szkoleniowe) dostosowana do ilości osób szkolonych z odpowiednią ilością miejsc i stolików, oświetleniem, ogrzewaniem i wentylacją. Pomieszczenia muszą być zgodne z rozporządzeniem MPiPS z 26.09.1997 w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2003, Nr 169, poz.1650 ze zm.), rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31.12.2002 w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U.z 2003, Nr 6, poz.69 ze zm.), rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 12.04.2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowania (Dz.U. z 2002, Nr.75, poz.690 ze.zm.), rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7.06.2010 w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. z 2010, Nr 109, poz.719). - wyposażenie dydaktyczne i urządzenia techniczne umożliwiające realizację zajęć teoretycznych danego szkolenia tzn. flipchart lub tablica magnetyczna (klasyczna), rzutnik multimedialny, - pomieszczenia lub plac, które umożliwią realizację zajęć praktycznych danego szkolenia dostosowane do potrzeb danego szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia, - wyposażenie, maszyny lub urządzenia techniczne umożliwiające realizację zajęć praktycznych danego szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy ich eksploatacji (w części 1 zamówienia - 2 koparko-ładowarki, ładowarka jednonaczyniowa, koparka jednonaczyniowa, walec drogowy; w części 2 i 3 - co najmniej 3 wózki jezdniowe - różne typy; w części 5 - co najmniej 3 wózki jezdniowe - różne typy, 15 stanowisk komputerowych, 15 kas fiskalnych; w części 6 - 15 stanowisk komputerowych, 15 kas fiskalnych, terminal kart płatniczych, czytnik kodów kreskowych; w części 7 i 9 - 15 stanowisk komputerowych).

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że na czas realizacji zamówienia będzie dysponował osobami o wykształceniu, kwalifikacjach i doświadczeniu niezbędnym do realizacji poszczególnej części zamówienia: - w części 1-5, 7-9 zamówienia - co najmniej 3 wykładowcami/trenerami/instruktorami. Każdy z wykładowców musi posiadać doświadczenie zawodowe w postaci przeprowadzonych w okresie od 1.01.2012 co najmniej 3 zajęć z bloku tematycznego, który będzie realizować na kursie, - w części 6 zamówienia - co najmniej 2 wykładowcami/trenerami/instruktorami, z których każdy musi posiadać doświadczenie zawodowe w postaci przeprowadzonych w okresie od 1.01.2012 co najmniej 3 zajęć z bloku tematycznego, który będzie realizować na kursie, oraz 1 osobą, która ukończyła szkolenie dla liderów klubów pracy i posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć w zakresie aktywnego poszukiwania pracy w oparciu o rekomendowany przez MPiPS program szkolenia - Szukam Pracy. Osoba ta musi posiadać doświadczenie w prowadzeniu zajęć z zakresu aktywnego poszukiwania pracy - co najmniej 3 zajęcia w okresie od 1.01.2012.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;
  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
  • wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

- certyfikaty jakości usług (o ile Wykonawca je posiada) wydane przez instytucje do tego uprawnione (przy ocenie brany jest pod uwagę certyfikat systemu zarządzania jakością ISO, akredytacja właściwego kuratora oświaty), - Pełnomocnictwo, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, - Pełnomocnictwo, w przypadku podmiotów występujących wspólnie, do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia (jeśli dotyczy), - Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w pkt VI SIWZ polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art.26 ust.2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt.VII.2 SIWZ.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1) zmiany terminu realizacji szkolenia - na wniosek Zamawiającego w przypadku nieskompletowania w terminie grupy szkoleniowej lub na wniosek Wykonawcy z powodu zdarzeń, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy (np. choroba wykładowcy), 2) zmiany w kadrze dydaktycznej, gdy konieczność jej dokonania wynika ze zdarzeń, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy (np. choroba, śmierć itp.). W przypadku zmiany wykładowcy wykonawca zobowiązany jest zapewnić, aby nowy wykładowca posiadał co najmniej kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenie osoby, która została wykazana w wykazie kadry dydaktycznej (zał. nr 5 do SIWZ), na podstawie którego dokonano wyboru wykonawcy, 3) zmiany miejsca realizacji zajęć, gdy konieczność jej dokonania wynika z przyczyn, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. Zmiana ta nie może prowadzić do obniżenia wymagań technicznych i funkcjonalnych określonych w SIWZ, 4) zmiany harmonogramu zajęć i innej dokumentacji szkolenia, gdy konieczność jej dokonania wynika z przyczyn, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. 5) w części 9 zamówienia - zmiany o 1 w ilości planowanych grup szkoleniowych oraz zmiany w liczebności osób w grupie szkoleniowej - przy zachowaniu ceny przeszkolenia 1 osoby, na wniosek Zamawiającego podyktowany terminami rekrutacji i przyznawania dotacji.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.pup.torun.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia 87-100 Toruń, ul. Mazowiecka 49A.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 14.03.2014 godzina 08:00, miejsce: Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia 87-100 Toruń, ul. Mazowiecka 49A kancelaria, pok.42.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Projekt - Jesteśmy aktywni - działamy - współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: Operator maszyn do robót ziemnych i drogowych - kl.III.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1.Cel szkolenia: uzyskanie uprawnień operatora maszyn kl.III w zakresie dwóch specjalności: koparko-ładowarki oraz do wyboru przez uczestników kursu: koparki jednonaczyniowe, ładowarki jednonaczyniowe, walce drogowe. 2.Ilość godzin zajęć dydaktycznych: 336, w tym: 168 godz. teorii, 116 godzin zajęć praktycznych oraz 52 godz. dodatkowego szkolenia praktycznego dla osób nie posiadających miesięcznego stażu przy eksploatacji techniczno-eksploatacyjnej maszyn określonej specjalności. 3.Zajęcia praktyczne powinny być przeprowadzone w podgrupach maksymalnie 5-osobowych. 4.Liczba osób do przeszkolenia: 10 (maksymalna - 10, minimalna - 8 osób). Kandydaci będą posiadać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy w zakresie przedmiotu szkolenia..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 2.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 75
    • 2. Doświadczenie wykonawcy - 20
    • 3. Posiadanie certyfikatów jakości usług - 5

CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: Kierowca-operator wózków jezdniowych wraz z bezpieczną wymiana butli gazowych i uprawnieniami elektrycznymi do 1 kV.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1.Cel szkolenia: uzyskanie uprawnień do kierowania wózkami jezdniowymi wraz z bezpieczną wymianą butli gazowych oraz uprawnień elektrycznych w zakresie eksploatacji do 1 kV. Uprawnienia do kierowania wózkami jezdniowymi muszą być uprawnieniami obowiązującymi na terenie każdego zakładu pracy. 2.Ilość godzin zajęć dydaktycznych: 127. 3.Wymagany zakres tematyczny szkolenia: - obsługa wózków jezdniowych z bezpieczną wymianą butli gazowych - 82 godz., w tym 30 godz. zajęć praktycznych w zakresie kierowania wózkami jezdniowymi. - eksploatacja urządzeń elektrycznych - 45 godz. 4.Zajęcia praktyczne w zakresie obsługi wózków jezdniowych muszą być przeprowadzone w grupach maksymalnie 3-osobowych. 5.Liczba uczestników: maksymalnie - 18, minimalnie - 15 osób..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w dniach: 28.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 50
    • 2. Doświadczenie wykonawcy - 30
    • 3. Posiadanie certyfikatów jakości usług - 20

CZĘŚĆ Nr: 3 NAZWA: Kierowca-operator wózków jezdniowych wraz z bezpieczną wymianą butli gazowych.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1.Cel szkolenia: uzyskanie uprawnień do kierowania wózkami jezdniowymi wraz z bezpieczną wymianą butli gazowych tj. uprawnień obowiązujących na terenie każdego zakładu pracy. 2.Ilość godzin zajęć dydaktycznych: 82 godz., w tym 30 godz. zajęć praktycznych w zakresie kierowania wózkami jezdniowymi. 3.Zajęcia praktyczne w zakresie obsługi wózków jezdniowych muszą być przeprowadzone w grupach maksymalnie 3-osobowych. 4.Liczba uczestników: 2 kursy 15-osobowe (grupy maksymalnie - 15-osobowe, minimalnie - 13-osobowe). Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50% wartości tego zamówienia. 5.Pożądany termin rozpoczęcia: I kurs - kwiecień 2014, II kurs - sierpień 2014..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 30.09.2014.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 50
    • 2. Doświadczenie wykonawcy - 30
    • 3. Posiadanie certyfikatów jakości usług - 20

CZĘŚĆ Nr: 4 NAZWA: Monter instalacji wod-kan-gaz. i c.o. z uprawnieniami spawalniczymi (metoda MAG).

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1.Cel szkolenia: nauczenie montażu instalacji wod.-kan.-gaz. i c.o. oraz uzyskanie uprawnień spawalniczych w zakresie metody MAG. 2.Ilość godzin zajęć dydaktycznych: 200-205. 3.Wymagany zakres tematyczny szkolenia: - Przygotowanie robót instalacyjnych, wodociągowych, c.o. i kanalizacyjnych na podstawie dokumentacji technicznej, - BHP, - Montaż instalacji wodociągowej i c.o. z rur stalowych, miedzianych i z tworzyw sztucznych, - Montaż armatury łazienkowej, urządzeń sanitarnych i odbiorników ciepła, - Prace konserwacyjne i naprawcze instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, armatury i instalacji c.o. - Przepisy w zakresie urządzeń i instalacji gazowych - Przyłącza urządzeń gazowych, - Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG - 140-145 godz. 4.Baza szkoleniowa do przeprowadzenia zajęć znajdująca się na terenie Miasta Torunia w szczególności musi być zgodna - z wymaganiami instytucji uprawnionych do wydawania atestów/certyfikatów na prowadzenie szkoleń i egzaminów spawaczy, uzyskanych na podstawie wymagań instytucji podległych Ministrowi Gospodarki lub innemu właściwemu, - z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 27.04.2000 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych (Dz.U. z 2000 r., Nr 40, poz.470). Liczba uczestników: maksymalnie - 10, minimalnie - 8 osób..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w dniach: 56.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 50
    • 2. Doświadczenie wykonawcy - 30
    • 3. Posiadanie certyfikatów jakości usług - 20

CZĘŚĆ Nr: 5 NAZWA: Pracownik techniczno-magazynowy z uprawnieniami na wózki jezdniowe i uprawnieniami elektrycznymi do 1 kV.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1.Cel szkolenia: przygotowanie uczestników do pracy na stanowisku pracownika hurtowni, magazynu (z obsługą komputera) oraz uzyskanie uprawnień do kierowania wózkami jezdniowymi wraz z bezpieczną wymianą butli gazowych oraz uprawnień elektrycznych w zakresie eksploatacji do 1 kV. Uprawnienia do kierowania wózkami jezdniowymi muszą być uprawnieniami obowiązującymi na terenie każdego zakładu pracy. 2.Ilość godzin zajęć dydaktycznych: 160. 3.Wymagany zakres tematyczny szkolenia: - organizacja pracy w magazynie i hurtowni, - dokumentacja magazynowa, - dokumentacja dot. dostawy i sprzedaży - obsługa komputerowych programów magazynowo-hurtowych - 20 godz. - obsługa kas fiskalnych, - obsługa wózków jezdniowych z bezpieczną wymianą butli gazowych - 82 godz., w tym 30 godz. zajęć praktycznych w zakresie kierowania wózkami jezdniowymi. - eksploatacja urządzeń elektrycznych - 40 godz. 4.Zajęcia praktyczne w zakresie obsługi wózków jezdniowych muszą być przeprowadzone w grupach maksymalnie 3-osobowych. 5.Liczba uczestników: maksymalnie - 15, minimalnie - 13 osób. 6.Pożądany termin rozpoczęcia: kwiecień 2014..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-0.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w dniach: 42.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 50
    • 2. Doświadczenie wykonawcy - 30
    • 3. Posiadanie certyfikatów jakości usług - 20

CZĘŚĆ Nr: 6 NAZWA: Fakturzysta z obsługą kas fiskalnych i komputerowych programów sprzedaży.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1.Celem szkolenia jest uzyskanie przez uczestników praktycznych umiejętności z zakresu sprzedaży, obsługi kasy fiskalnej z fakturowaniem komputerowym oraz przestrzeganiem zasad higieny w procesie produkcji żywności i w obrocie żywnością. 2. Liczba osób do przeszkolenia: maksymalnie - 15, minimalnie - 14. 3. Forma organizacji szkolenia: kurs. 4. Pożądany termin rozpoczęcia i zakończenia szkolenia: maj 2014.. 5. Czas trwania kursu: 3 tygodnie. 6. Wymagana ilość godzin zajęć dydaktycznych - 100. 7. Wymagany zakres tematyczny szkolenia: - BHP w handlu, organizacja pracy w placówce handlowej - 6 godz. - Zasady higieny w procesie produkcji żywności i w obrocie żywnością - 6 godz. - Profesjonalna obsługa klienta - 6 godz. - Realizacja płatności gotówkowych i bezgotówkowych - 8 godz., - Obsługa kas fiskalnych i urządzeń współpracujących, terminale kart płatniczych - 24 godz. - Fakturowanie komputerowe - obsługa programu informatycznego - 30 godz., - Blok aktywnego poszukiwania pracy - 20 godz..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w dniach: 21.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 50
    • 2. Doświadczenie wykonawcy - 30
    • 3. Posiadanie certyfikatów jakości usług - 20

CZĘŚĆ Nr: 7 NAZWA: Kadry i płace z obsługą programu PŁATNIK i SYMFONIA.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1.Cel szkolenia: praktyczne przygotowanie do pracy w charakterze pracownika ds. kadr i płac. 2.Liczba osób do przeszkolenia: maksymalnie - 15, minimalnie - 13. 3. Forma organizacji szkolenia: kurs. 4. Pożądany termin szkolenia: maj/czerwiec 2014. 5. Wymagana ilość godzin zajęć dydaktycznych - 180. 6. Czas trwania kursu: 6 tygodni 7. Wymagany zakres tematyczny szkolenia: - elementy prawa pracy - 10 godz. - Dokumentacja pracownicza - 15 godz. - Płace - sposoby rozliczeń z pracownikami, listy płac, rozliczenia z ZUS i PIT - 40 godz. - Wynagrodzenia za czas nieobecności w pracy, zasiłki z ubezpieczenia chorobowego - 15 godz., - Kadry i płace w ujęciu informatycznym - program Symfonia - 70 godz., - Obsługa programu Płatnik - 30 godz..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w dniach: 42.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 50
    • 2. Doświadczenie wykonawcy - 30
    • 3. Posiadanie certyfikatów jakości usług - 20

CZĘŚĆ Nr: 8 NAZWA: Pracownik budowlano-drogowy.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1.Cel szkolenia: uzyskanie uprawnień na montaż rusztowań budowlanych metalowych, obsługę przecinarek do nawierzchni dróg, zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych. 2.Ilość godzin zajęć dydaktycznych: 130- 140. 3.Liczba osób do przeszkolenia: 8 (maksymalna liczba uczestników - 8, minimalna - 6 osób). Kandydaci będą posiadać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy w zakresie przedmiotu szkolenia. 4.Pożądany termin rozpoczęcia szkolenia: kwiecień 2014. 5.Czas trwania kursu: 1 miesiąc. 6.Program nauczania musi być zgodny z Wytycznymi Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20.09.2001 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001 r. Nr 118, poz.1263). 7.Szkolenie kończy się egzaminem zewnętrznym przeprowadzonym przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.00.00-8.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 1.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 50
    • 2. Doświadczenie wykonawcy - 30
    • 3. Posiadanie certyfikatów jakości usług - 20

CZĘŚĆ Nr: 9 NAZWA: ABC Biznesu.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: 1.Celem szkolenia jest wyposażenie skierowanych osób bezrobotnych w wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. 2.Liczba osób do przeszkolenia: maksymalnie 130 osób, minimalnie 110 osób. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50% wartości tego zamówienia. 3.Forma organizacji szkolenia: kurs. 4.Liczba kursów (grup): maksymalnie 11, minimalnie 8. 5.Wielkość grup szkoleniowych - 8-15 osób. 6.Pożądany termin szkolenia: od kwietnia 2014 do końca 2014 roku. 7.Grupy będą zgłaszane Wykonawcy z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem. 8.Czas trwania szkolenia: 8 kolejnych dni roboczych. 9.Szkolenie skierowane jest głównie do osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP dla Miasta Torunia, które otrzymały pozytywną decyzję o przyznaniu dotacji na działalność gospodarczą. 10.Wymagana ilość godzin dydaktycznych - 60 godz./os. 11.Wymagany zakres tematyczny szkolenia: a) Procedura rejestracyjna firmy oraz formy prowadzenia działalności gospodarczej - 4 godz., b) Prowadzenie i rozliczanie finansowe działalności gospodarczej - 18 godz., c) Prawo pracy - 2 godz., d) Marketing i promocja firmy - relacje z klientem - 2 godz., e) Negocjacje i etyka biznesowa - 2 godz., f) Zasady tworzenia biznes planu - 2 godz. g) Komputerowa księga przychodów i rozchodów (warsztaty z komputerem) - 30 godz..

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 80.53.20.00-2.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Zakończenie: 31.12.2014.
  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

    • 1. Cena - 50
    • 2. Kwalifikacje wykładowców - 30
    • 3. Posiadanie certyfikatów jakości usług - 20

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.