eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi KaliszWykonanie robót dodatkowych na zadaniu pn. Modernizacja Domu Pomocy Społecznej przy ul. Winiarskiej w Kaliszu



Ogłoszenie z dnia 2010-03-15

Kalisz: Wykonanie robót dodatkowych na zadaniu pn. Modernizacja Domu Pomocy Społecznej przy ul. Winiarskiej w Kaliszu
Numer ogłoszenia: 72124 - 2010; data zamieszczenia: 15.03.2010
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: nie.

Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Miasto Kalisz, Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz, woj. wielkopolskie, tel. (062) 7654300, faks (062) 7642032.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Wykonanie robót dodatkowych na zadaniu pn. Modernizacja Domu Pomocy Społecznej przy ul. Winiarskiej w Kaliszu.

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane.

II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie wyrównania powierzchni ścian i sufitów, ułożenia na podłogach (w pokojach) warstwy poziomującej z płyt OSB i warstw wyrównawczych posadzek (w korytarzach i łazienkach) oraz szczelnej izolacji przeciwwilgociowej (w łazienkach).

II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.21.52.10 - Roboty budowlane w zakresie domów opieki społecznej .

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki

III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 15.03.2010.

IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Zakład Budowlany Budownictwa Mieszkaniowego i Infrastruktury Towarzyszącej Andrzej Kosior, ul. Młynarska 8/3, 62-800 Kalisz, kraj/woj. wielkopolskie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 161897,19 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

  • Cena wybranej oferty: 140705,00

  • Oferta z najniższą ceną: 140705,00 / Oferta z najwyższą ceną: 140705,00

  • Waluta: PLN.

ZAŁĄCZNIK I

Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę

  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 5 lit. b) ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.

  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Po przekazaniu obiektu Wykonawcy i usunięciu z pomieszczeń wyposażenia tj. mebli i wykładzin, stwierdzono dużą różnicę w poziomie posadzek, która nie gwarantuje prawidłowe położenie podłogi z paneli i ułożenie płytek. W celu wyrównania poziomów posadzek konieczne jest ułożenie w pokojach warstwy poziomującej z płyt OSB, natomiast w korytarzach i łazienkach położenie warstwy wyrównawczej z zaprawy cementowej. W łazienkach po skuciu płytek okazało się, że zabudowa istniejących pionów instalacji sanitarnych uległa zniszczeniu w taki sposób, że odspoiła się łącznie z glazurą. Występuje zatem konieczność wykonania nowej zabudowy pionów płytami gipsowo-kartonowymi, co warunkuje ułożenie nowych płytek przewidzianych w zamówieniu podstawowym . Po wykonaniu (zgodnie z zamówieniem podstawowym) jednowarstwowej gładzi gipsowej na sufitach i ścianach nie uzyskano równej powierzchni nadającej się do malowania. Konieczne zatem jest wykonanie drugiej warstwy gładzi gipsowej na ścianach i sufitach, a na połączeniach płyt stropowych dodatkowe wklejenie siatki korygującej ich łączenie. Po skuciu płytek na posadzkach i ścianach w łazienkach stwierdzono brak izolacji przeciwwilgociowej. Konieczne zatem jest uszczelnienie ścian w obrębie brodzików oraz wykonanie szczelnej izolacji posadzki. Jak z powyższego wynika, zostały spełnione przesłanki zawarte w art. 67 ust. 1 pkt 5 lit. b) tj. wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.