eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi Trzcianka › ROBOTY BUDOWLANE W RAMACH ZADANIA INWESTYCYJNEGO "PRZEBUDOWA, NADBUDOWA I ROZBUDOWA BUDYNKU ADMINISTRACYJNEGO NADLEŚNICTWA TRZCIANKA, ul. OGRODOWA 2, dz. nr 7001/9, 7001/10 i 7001/11" - ETAP II - PRZEBUDOWA ISTNIEJĄCEJ CZĘŚCI BUDYNKU ADMINISTRACYJNEGO

Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu



Ogłoszenie z dnia 2020-12-15



Ogłoszenie nr 766905-N-2020 z dnia 2020-12-15 r.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Trzcianka:

ROBOTY BUDOWLANE W RAMACH ZADANIA INWESTYCYJNEGO "PRZEBUDOWA, NADBUDOWA I ROZBUDOWA BUDYNKU ADMINISTRACYJNEGO NADLEŚNICTWA TRZCIANKA, ul. OGRODOWA 2, dz. nr 7001/9, 7001/10 i 7001/11" - ETAP II - PRZEBUDOWA ISTNIEJĄCEJ CZĘŚCI BUDYNKU ADMINISTRACYJNEGO

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych: Nie

Minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %): 0%

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający: Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania: Nie

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających: Nie

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: Nie
I. 1) NAZWA I ADRES: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Trzcianka, krajowy numer identyfikacyjny 57006449300000, ul. Ogrodowa 2, 64-980 Trzcianka, woj. wielkopolskie, państwo Polska

telefon: 672 163 240,
faks: 672 163 240
e-mail: monika.majchrzycka@pila.lasy.gov.pl,
www: https://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_pila/nadl_trzcianka
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Inny - Państwowa Jednostka Organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL): Nie

Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia: Tak, https://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_pila/nadl_trzcianka/zamowienia_publiczne

Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem: Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie: Nie

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Nie

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Tak

Inny sposób: w formie pisemnej

Adres: Nadleśnictwo Trzcianka, ul.Ogrodowa 2, 64-980 Trzcianka

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne: Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: ROBOTY BUDOWLANE W RAMACH ZADANIA INWESTYCYJNEGO "PRZEBUDOWA, NADBUDOWA I ROZBUDOWA BUDYNKU ADMINISTRACYJNEGO NADLEŚNICTWA TRZCIANKA, ul. OGRODOWA 2, dz. nr 7001/9, 7001/10 i 7001/11" - ETAP II - PRZEBUDOWA ISTNIEJĄCEJ CZĘŚCI BUDYNKU ADMINISTRACYJNEGO

Numer referencyjny: SA.270.1.2.2020

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny: Nie

II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części: Nie


II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie istniejącej części budynku administracyjnego Nadleśnictwa Trzcianka zlokalizowanego przy ul. Ogrodowej 2 w Trzciance, stanowiące etap drugi zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Trzcianka ul. Ogrodowa 2 dz. nr 7001/9, 7001/10 i 7001/11” oraz wykonanie części robot budowlanych przewidzianych w etapie pierwszym inwestycji, mających zapewnić pełną funkcjonalność starej części budynku po zespoleniu funkcjonalnym z częścią nową budynku, w oparciu o dostarczoną dokumentację projektową, w skład której wchodzi projekt budowalny, projekty wykonawcze, STWiORB oraz pozwolenie na budowę i zapisy SIWZ.
2. Roboty budowlane:
a) w części istniejącej budynku będą polegały w szczególności na:
• Przebudowie części pomieszczeń i podziale większych pomieszczeń na mniejsze pomieszczenia.
• Zabudowie istniejącego na poddaszu tarasu i uzyskaniu w ten sposób dwóch dodatkowych pomieszczeń biurowych.
• Rozebraniu istniejących, spękanych i zawilgoconych ścian pomieszczeń na parterze, znajdujących się bezpośrednio pod tarasem.
• Na odsłoniętym stropie nad piwnicą wymodelować nowy wieniec żelbetowy i na nim wymurować nową ścianę z bloczków gazobetonowych (YTONG lub równoważny) gr. 24cm. Strop nad parterem wykonać w technologii stropu Teriva lub równoważnego o wysokości belek żelbetowych 24cm. Wymodelować wieniec żelbetowy i wykonać ściany poddasza wraz z wieńcem żelbetowym 24x24cm. Ściany zewnętrzne zaizolować warstwą wełny mineralnej gr. 16cm. Na ostatnim wieńcu oprzeć konstrukcję drewnianą więźby dachowej przykrytej dachówką ceramiczną.
• Przebudowie istniejącego biegu schodowego poprzez rozbiórkę istniejącej drewnianej konstrukcji biegu i wybudowaniu biegów i podestów o konstrukcji żelbetowej. Uwzględniając zalecenia Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu, Delegatura w Pile, ozdobny rzeźbiony przedstawiający głowę zwierzęcia element tj. słupek rozpoczynający bieg schodów przeniesiony zostanie, w stanie nienaruszonym, o jedną kondygnację wyżej, gdzie rozpoczynał by on bieg schodów na poddasze. Schody w tej części pozostały by w stanie nienaruszonym.
• Wydzieleniu na strychu użytkowym pomieszczenia serwerowni.
• Wzmocnieniu i dociepleniu stropu nad I piętrem.
• Wymianie w całości wewnętrznych instalacji wod.-kan. ,c.o., elektrycznej.
• Wykonaniu nowej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz instalacji klimatyzacyjnej.
• Odnowieniu elewacji istniejącej części budynku w nawiązaniu strukturą i kolorystyką tynków i płytek cokołowych do części nowo - wybudowanej.
• Wymianie okładzin schodów zewnętrznych wejściowych oraz prowadzących do piwnicy.
• Wykonaniu nowej opaski wokół budynku.
• Wykonaniu studzienek odwadniających przy oknach piwnicznych na zewnątrz budynku.
• Wykonaniu chodnika z kostki betonowej na dziedzińcu pomiędzy nowym a starym budynkiem od strony u. Ogrodowej (zaznaczone na mapie zagospodarowania terenu)
b) w części nowo - wybudowanej budynku będą polegały w szczególności na:
• Uzupełnieniu okładzin schodów oraz montażu balustrady na schodach zewnętrznych wejścia bocznego do budynku nowo -zrealizowanego.
• Podłączeniu instalacji ppoż. z centralą SSP oraz montażu w pomieszczeniach nowo - zrealizowanego budynku czujek ppoż.
• Montażu jednostki klimatyzacyjnej w biurze KADR.
• Połączenie serwerowni światłowodem w nowo - wybudowanym budynku z nową serwerownią w budynku modernizowanym.
3. Z uwagi na to, że roboty budowlane objęte umową będą prowadzone w budynku administracyjnym Nadleśnictwa Trzcianka, który będzie częściowo użytkowany przez Pracowników Nadleśnictwa (w nowej części) stąd też Wykonawca jest zobowiązany do szczególnego zabezpieczenia terenu budowy, oznakowania i ogrodzenia oraz ochrony, w sposób uniemożliwiający wejście osób postronnych. Osoby, które wejdą na teren budowy bez zgody kierownika budowy mają być niezwłocznie usunięte.
4. Obowiązki Wykonawcy określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
1. Dokumentacji projektowej,
2. Szczegółowych Specyfikacjach Wykonania i Odbioru Robót,
3. Przedmiarach robót i kosztorysach ślepych.
6. UWAGA! Dokumentacja projektowa określa cały zakres inwestycji pn. „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Trzcianka ul. Ogrodowa 2, dz. nr 7001/9, 7001/10 i 7001/11”, który jest przewidziany do wykonania w III etapach:
• Etap I – Rozbudowa budynku administracyjnego,
• Etap II – Przebudowa i nadbudowa istniejącej części budynku administracyjnego,
• Etap III – Zagospodarowanie terenu,
7. Niniejsze zamówienie dotyczy drugiego z ww. etapów w całości – „Przebudowa i nadbudowa istniejącej części budynku administracyjnego”, oraz częściowego zakresu prac z etapu pierwszego w zakresie dostosowującym istniejący zespół budynków do aktualnych przepisów branżowych oraz wytycznych wynikających z projektu budowlanego wobec czego załączone przedmiary oraz kosztorysy ślepe przedstawiają zakres inwestycji przewidziany do wykonania w II etapie i częściowo w etapie I.


II.5) Główny kod CPV: 45.00.00.00


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT: 2484777,21
Waluta: PLN

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)

II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

data rozpoczęcia: 01.04.2021
data zakończenia: 31.08.2022

II.9) Informacje dodatkowe: TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
1. Rozpoczęcie wykonywania zamówienia: nie wcześniej niż przed dniem 1 kwietnia 2021 roku
2. Zakończenie wykonywania przedmiotu umowy– do 31 sierpnia 2022 roku.
Ww. termin obejmuje:
- zakończenie robót budowlanych
- skompletowania i przekazanie zamawiającemu operatu kolaudacyjnego
- pozostałych dokumentów wymienionych w § 7 umowy.
3. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej, niż przed dniem 1 kwietnia 2021 r., termin realizacji zamówienia nastąpi nie wcześniej niż od dnia 1 kwietnia 2021 r.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu.

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu.

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał dwie roboty budowlane polegającą na budowie, przebudowie lub remoncie obiektu budowlanego o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto każda.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. warunek musi spełniać co najmniej jeden z wykonawców w całości.
W przypadku gdy wykonawca polega na zdolnościach technicznych i zawodowych podmiotów trzecich na zasadach określonych w art.22a ustawy Pzp powyższe zastrzeżenie dotyczy również tych pomiotów.
Uwaga:
- Zamawiający wymaga, aby jedna robota budowlana była wykonana w ramach jednej umowy.
- Jeżeli wykonawca lub podmiot trzeci, którego potencjałem wspiera się wykonawca realizował zadanie w trybie zaprojektuj i wybuduj, zamawiający uzna robotę budowlaną, o której mowa w lit.a za spełniającą warunek, jeżeli robota ta będzie odpowiadała swoim zakresem i wartością wymogom określonym w lit a.
- Zamawiający uwzględni tylko zadania prawidłowo zakończone.
- Użyte przez Zamawiającego pojęcia budowy, rozbudowy, remontu, przebudowy, obiektu budowlanego należy rozumieć zgodnie z definicjami podanymi w ustawie Prawo budowalne z dnia 7 lipca 1994 r.
- W przypadku, gdy wartość robót budowlanych wykazanych przez wykonawcę wyrażona będzie w walucie obcej, zamawiający przeliczy wartość na walutę polską w oparciu o średni kurs walut NBP, dla danej waluty, z daty wszczęcia postępowania (ogłoszenia niniejszego postępowania). Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP, zamawiający przyjmie kurs średni z ostatniej tabeli przed wszczęciem postępowania).
b) dysponuje lub będzie dysponował w okresie wykonywania zamówienia i skieruje do jego realizacji :
- Kierownika budowy – osoba posiadające uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, na wykonywanie których w aktualnym stanie prawnym pozwalają uprawnienia budowlane w tych specjalnościach oraz minimum trzy letnie doświadczenie zawodowe .
- Kierownik robót sanitarnych - osoba posiadające uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, posiadającego minimum trzyletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót dla robót sanitarnych, lub inne uprawnienia umożliwiające wykonywanie tych samych czynności, na wykonywanie których w aktualnym stanie prawnym pozwalają uprawnienia budowlane w tych specjalnościach oraz minimum trzy letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika robót sanitarnych.
- Kierownika robót elektrycznych – osoba posiadające uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji oraz urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, posiadającego minimum trzyletnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika robót elektrycznych.
- Kierownik robót telekomunikacyjnych - osoba posiadające uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: telekomunikacyjnych, posiadającego minimum trzyletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót telekomunikacyjnych.

W Zamawiający dopuszcza łączenie w/w specjalności, jeżeli którakolwiek z uprawnionych osób będzie posiadała łącznie wymagane przez zamawiającego uprawnienia.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. warunek wykonawcy mogą spełniać łącznie.
Uwaga:
- Zamawiający, określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 65 ze zmianami).,
4. Korzystanie przez Wykonawcę z zasobów innych podmiotów:
4.1. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych;
4.2. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.


Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak

Informacje dodatkowe: Wspólne ubieganie się Wykonawców o udzielenie zamówienia.
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia;
2. W przypadku, o którym mowa pkt. 1 Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
3. Jeżeli oferta Wykonawców, o których mowa pkt .1. została wybrana, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców;
4. W przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną:
a) określone warunki udziału w postępowaniu winien spełniać jeden Wykonawca lub Wykonawcy wspólnie, za wyjątkiem doświadczenia, które nie podlegają sumowaniu, doświadczenie wykazuje w całości jeden z wykonawców składających ofertę wspólną;
b) w stosunku do żadnego z nich nie mogą istnieć podstawy do wykluczenia , art. 24 ust. 1 oraz art. 24 ust. 5 pkt 1.
5. Wspólnicy spółki cywilnej traktowani są jak Wykonawcy składają ofertę wspólną.
6. Na podstawie art. 22d ust. 2 Pzp Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć wpływ na realizację zamówienia.
7. Ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy.

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp

III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp: Tak

Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp - TAK

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu: Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji: Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Zamawiający będzie żądał następujących dokumentów:
a) odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt. 1 ustawy Pzp,
W przypadku oferty wspólnej ww. odpis składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
Ww. dokument należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
a. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1 a - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokumenty powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
b. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednie oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby lub osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym lub organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Terminy wystawienia dokumentów stosuje się odpowiednio.
c. W przypadku wątpliwości co do treści złożonego przez wykonawcę , Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiedniego kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
W celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej lub zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający będzie żądał:
a) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty;
W przypadku składania oferty wspólnej wykonawcy składających ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
Ww. oświadczenie należy złożyć w oryginale natomiast dowody i inne dokumenty należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodności z oryginałem
Wykaz robót budowlanych stanowi załącznik nr 3 do SIWZ
b) wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - zgodnie z załącznikiem nr 4 do SIWZ.
W przypadku składania oferty wspólnej wykonawcy składających ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
Ww. oświadczenie należy złożyć w oryginale.


III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
6. Dokumenty wymagane przez Zamawiającego, które należy dołączyć do ofert:
1) formularz oferty wg wzoru Zamawiającego, o treści odpowiadającej Załącznikowi nr 1 do SIWZ.
W przypadku składania przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy złożyć jeden wspólny formularz.
Ww. dokument należy złożyć w oryginale.
2) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postepowaniu o treści odpowiadającej Załącznikowi nr 2 do SIWZ.
W przypadku składania przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa pełnomocnik Wykonawców.
Ww. dokument należy złożyć w oryginale.
3) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o treści odpowiadającej Załącznikowi nr 2a do SIWZ.
W przypadku składania przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z Wykonawców.
Ww. dokument należy złożyć w oryginale.
4) zobowiązanie podmiotu trzeciego,(jeżeli występuje) jeżeli Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, zamierza polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów - o treści odpowiadającej Załącznikowi nr 5 do SIWZ.
Ww. oświadczenie należy złożyć w oryginale lub kopii notarialnie poświadczonej.
5) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Ww. pełnomocnictwa należy złożyć w oryginale lub kopii notarialnie potwierdzonej.
Ww. oświadczenie należy złożyć w oryginale lub kopii notarialnie poświadczonej.
6) Kosztorysy ofertowe szczegółowe – mają być sporządzone dokładnie na podstawie przedstawionego przez Zamawiającego przedmiaru robót i uwzględniać wszystkie koszty niezbędne do realizacji zamówienia. Wykonawca, określa ceny na wszystkie elementy zamówienia wymienione w przedmiarach robót, które po wypełnieniu przez wykonawcę stanowić będą kosztorys ofertowy szczegółowy jako załącznik do oferty. Kosztorys ofertowy należy sporządzić zgodnie z dostarczonymi przedmiarami robót wg. zasad: bez zgody Zamawiającego w przedstawionych przedmiarach nie wolno wprowadzać żadnych zmian. W kosztach opisanych w przedmiarach przez wykonawcę należy uwzględnić wszystkie koszty niezbędne o realizacji zamówienia.
Brak kosztorysu ofertowego szczegółowego skutkować będzie odrzuceniem oferty zgodnie z: art. 89 ust. 1 pkt 2 Pzp „ Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia z zastrzeżeniem art. 89 ust. 2 pkt. 3.”
7)Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wzór oświadczenia stanowi – załącznik nr 6 do SIWZ.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 49 600,00 zł.
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Wadium musi obejmować okres związania ofertą.
3. O uznaniu przez Zamawiającego, że wadium w pieniądzu wniesiono w wymaganym terminie, decyduje data wpływu środków na rachunek Zamawiającego.
4. Wadium może być wnoszone:
4.1. w pieniądzu
4.2. w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
4.3. w gwarancjach bankowych,
4.4. w gwarancjach ubezpieczeniowych,
4.5. w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 359 z późn. zm.).
5. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli wadium nie zostało wniesione lub zostało wniesione w sposób nieprawidłowy.
6. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Banku PKO BP O/Trzcianka o numerze: 75 1020 3844 0000 1102 0006 9062
Na przelewie należy umieścić adnotację: „Wadium, Znak sprawy: SA.270.1.2.2020”. Datą wniesienia wadium jest data uznania rachunku Zamawiającego, a nie data wydania dyspozycji przelewu.
7. W przypadku wnoszenia wadium w formie określonej w ust. 4 pkt 4.2-4.5, z uwagi na obowiązek zwrotu przez Zamawiającego wadium oraz przechowywania ofert w sposób gwarantujący ich nienaruszalność, Wykonawca powinien złożyć dokument gwarancji/poręczenia w dwóch formach:
• oryginału, który nie będzie w sposób trwały związany z oferta, np. w dodatkowej kopercie,
• kopii poświadczonej przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem, którą można w sposób trwały związać z ofertą.
8. Dokument wadium wniesiony w formach określonych w ust. 4 pkt 2-5 musi zawierać następujące elementy:
a) wskazanie podmiotu wystawiającego poręczenie lub gwarancję (gwarant), podmiotu zlecającego ustanowienie poręczenia/gwarancji (Wykonawca) i beneficjenta poręczenia/gwarancji,
b) określenie nazwy zadania, którego dotyczy poręczenie/gwarancja,
c) zobowiązanie gwaranta do zapłacenia beneficjentowi kwoty poręczenia/gwarancji -Gwarant musi oświadczyć, Że zapłaci beneficjentowi kwotę gwarancji/poręczenia w przypadku zaistnienia okoliczności określonych w art. 46 ust. 4a i 5 Pzp,
d) określenie kwoty poręczenia/gwarancji-wadium nie może być mniejsze niż określone w ust. 4,
e) określenie terminu ważności poręczenia/gwarancji - musi obejmować okres począwszy od upływu obowiązującego terminu składania ofert, aż do upływu ostatniego dnia terminu związania ofertą.
f) bezwarunkowość dysponowania poręczeniem/gwarancją - poręczyciel lub gwarant zobowiązany jest do niezwłocznego przekazania kwoty poręczenia/gwarancji na konto wskazane przez beneficjenta, na pierwsze żądanie beneficjenta zawierające oświadczenie, że kwota jest mu należna z powodu zaistnienia okoliczności określonych w art.46 ust. 4a i 5 Pzp,
g) nieodwołalność poręczenia/gwarancji - Gwarant nie może odwołać zobowiązania wynikającego z udzielonego poręczenia/gwarancji,
h) określenie prawa i miejsca rozstrzygania sporów dotyczących poręczenia/gwarancji -wszelkie spory dotyczące poręczenia/gwarancji rozstrzygane będą w oparciu o prawo obowiązujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
i) określenie miejsca wykonalności praw z poręczenia/gwarancji- prawa z poręczenia/gwarancji muszą być wykonalne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
9. Poręczenie/gwarancja o treści niezgodnej z postanowieniami ust. 8 lub zawierająca postanowienia ograniczające odpowiedzialność Gwaranta wobec Beneficjenta jest równoznaczne z nie wniesieniem wadium i skutkuje odrzuceniem oferty Wykonawcy.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium w przypadku wystąpienia okoliczności wskazanych w art. 46 ust. 4a i 5 Pzp. Zamawiający zwraca wadium na zasadach określonych w art. 46 ust. 1- 4 Pzp.
11. W przypadku gwarancji bankowej niezbędnym jest przedłożenie pisemnej bezwarunkowej gwarancji udzielonej przez bank (oświadczenie), zgodnie z wymaganiami określonymi przez prawo bankowe.
12. W przypadku gwarancji ubezpieczeniowej niezbędnym jest przedłożenie pisemnej bezwarunkowej gwarancji udzielonej przez firmę ubezpieczeniową (oświadczenie), zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
13. W przypadku poręczenia niezbędnym jest złożenie przez poręczyciela oświadczenia pisemnego wobec wierzyciela.
14. Zaleca się, aby kopię dowodu wniesienia wadium dołączyć do oferty.

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej: brak danych

IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców:

Przewidywana minimalna liczba wykonawców:

Maksymalna liczba wykonawców:

Kryteria selekcji wykonawców:

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta: brak danych

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej: brak danych

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów: brak danych

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych: brak danych

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów: brak danych

IV.1.8) Aukcja elektroniczna

Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:

IV.2.2) Kryteria
KryteriaZnaczenie
okres udzielonej rękojmi na roboty budowlane:40,00
cena oferty brutto:60,00

IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony): Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne

IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji: brak danych

Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: brak danych

IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: brak danych

Informacje na temat etapów dialogu:

Informacje dodatkowe:

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia: brak danych

Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak

Zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zamawiający zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych w tym paragrafie.
2. Zmianie może ulec termin realizacji przedmiotu umowy, o którym mowa w §6, w przypadku:
a. wystąpienia robót dodatkowych, od wykonania których uzależnione jest wykonanie zamówienia podstawowego,
b. wystąpienia konieczności wykonania robót zamiennych, wstrzymujących lub opóźniających realizację robót będących przedmiotem umowy,
c. wystąpienia wad dokumentacji projektowej skutkującej koniecznością dokonania poprawek lub uzupełnień, jeżeli uniemożliwia to lub wstrzymuje realizację określonego rodzaju robót mających wpływ na termin wykonania umowy,
d. wystąpienia konieczności ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia,
e. zmiany ilości jednostek przedmiarowych robót objętych umową,
f. zmiany technologiczne, w szczególności:
• konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej, w szczególności w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonania projektu,
• odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
• konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa,
• pojawienie się nowszej technologii wykonania robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy,
• pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, lub umożliwiające uzyskanie lepszej jakości robót.
g. przestojów spowodowanych koniecznością usuwania nieumyślnych uszkodzeń istniejących urządzeń, nieoznaczonych w dokumentacji projektowej,
h. wstrzymania robót przez uprawnione organy, z przyczyn nie wynikających z winy stron umowy,
i. niemożności wykonywania robót, gdy obowiązujące przepisy nie dopuszczają do wykonania robót lub nakazują wstrzymanie robót z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,
j. wystąpienia opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechania przez właściwe organy administracji państwowej, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność,
k. zaistnienia innych okoliczności prawnych, ekonomicznych lub technicznych, skutkujących niemożliwością wykonania lub należytego wykonania umowy zgodnie z jej postanowieniami,
l. wystąpienia zdarzenia losowego mającego charakter siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami,
3. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z w/w okoliczności termin realizacji przedmiotu zamówienia może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności, tj. o okres opóźniający lub wstrzymujący realizację zamówienia potwierdzony przez Zamawiającego i Inspektora nadzoru inwestorskiego.
4. Dopuszcza się zmianę osób sprawujących funkcje na budowie, o których mowa w § 4 i § 5 umowy w następujących przypadkach:
a. śmierci, choroby lub innych zdarzeń losowych;
b. jeżeli zmiana tych osób stanie się konieczna z jakichkolwiek innych przyczyn niezależnych od Wykonawcy.
c. nie wywiązywania się z obowiązków wynikających z umowy,

5. Zamawiający dopuszcza zmianę osób odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, pod warunkiem, że zaproponowana przez Wykonawcę, na dane stanowisko, osoba wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż Zamawiający określił na etapie postępowania o zamówienie publiczne.
6. Termin zakończenia prac określony w §6 może ulec skróceniu za zgodą Stron.
7. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany albo rezygnacji przez Wykonawcę z podwykonawców biorących udział w realizacji umowy, o których mowa w art. 22a ust. 1 Pzp, za pomocą których Wykonawca wykazał spełnianie warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 22 ust. Pzp. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia wymagania, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp oraz w SIWZ w stopniu nie mniejszym niż wymagany w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
8. Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Pzp :
a. zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego),
b. zmiany danych teleadresowych,
c. zmiany osób wskazanych do kontaktów między stronami,
d. zmiany będące następstwem sukcesji uniwersalnej po jednej ze stron Umowy.
Zmiany określone w ppkt. od a do d nie wymagają obowiązku sporządzenia aneksu do umowy.
9. Wykonawca w umowie nie wprowadzi jakichkolwiek zmian bez polecenia i zgody Zamawiającego.
10. Wszelkie zmiany umowy są dokonywane przez umocowanych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy w formie pisemnej w drodze aneksu umowy, pod rygorem nieważności.

Zmiany umowy w sytuacji zaistnienia okoliczności związanych z
Wystąpieniem epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego

1. Umowa może zostać zmieniona w sytuacji zaistnienia okoliczności związanych z wystąpieniem epidemii, które wpływają lub mogą wpłynąć na należyte wykonanie umowy, na zasadach uregulowanych poniżej, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa mających zastosowanie do sytuacji epidemicznej wywołanej COVID-19.
2. Strony umowy niezwłocznie, wzajemnie informują się o wpływie okoliczności związanych z wystąpieniem epidemii na należyte wykonanie umowy, o ile taki wpływ wystąpił lub może wystąpić.
3. Każda ze Stron umowy może zawnioskować o jej zmianę. W celu dokonania zmiany umowy Strona o to wnioskująca zobowiązana jest do złożenia drugiej Stronie propozycji zmiany w terminie 7 dni roboczych od dnia wystąpienia okoliczności będących podstawą do zmiany.
4. Wniosek o zmianę umowy powinien zawierać co najmniej:
1) zakres proponowanej zmiany,
2) opis okoliczności faktycznych uprawniających do dokonania zmiany,
3) podstawę dokonania zmiany, to jest podstawę prawną wynikającą z przepisów ustawy lub postanowień umowy,
4) informacje i dowody potwierdzające, że zostały spełnione okoliczności uzasadniające dokonanie zmiany umowy.
5. Dowodami, o których mowa w ust. 4 pkt. 4) powyżej, są wszelkie oświadczenia lub dokumenty, które uzasadniają dokonanie proponowanej zmiany, w tym w szczególności:
1) oświadczenia lub dokumenty dotyczące nieobecności pracowników lub osób świadczących pracę za wynagrodzeniem na innej podstawie niż stosunek pracy, które uczestniczą lub mogłyby uczestniczyć w realizacji zamówienia,
2) decyzje wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego lub działającego z jego upoważnienia państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem epidemii, nakładające na wykonawcę obowiązek podjęcia określonych czynności zapobiegawczych lub kontrolnych,
3) polecenia lub decyzje wydane przez wojewodów, ministra właściwego do spraw zdrowia lub Prezesa Rady Ministrów, związane z przeciwdziałaniem epidemii, o których mowa w art. 11 ust. 1–3 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r., poz. poz. 374, z późniejszymi zmianami .),
4) analiza rynku potwierdzająca brak lub istotne ograniczenie dostępności materiałów, surowców, produktów lub sprzętu niezbędnych do wykonania Umowy,
5) dokument potwierdzający obiektywne trudności w uzyskaniu materiałów, surowców, produktów lub sprzętu niezbędnych do wykonania umowy, takie jak w szczególności oferty lub korespondencja z podmiotem trzecim (np. dystrybutorem, producentem, dostawcą, usługodawcą),
6) dokument potwierdzający wystąpienie opóźnień w realizacji innych przedsięwzięć, które wpływają na termin realizacji umowy lub poszczególnych świadczeń,
7) dokument potwierdzający wystąpienie okoliczności, których Strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem umowy, a które wpływają na termin wykonania umowy lub poszczególnych świadczeń,
8) dokument potwierdzający, że dokonanie zmian przedmiotu umowy ma wpływ na termin wykonania umowy lub poszczególnych świadczeń,
9) dokument potwierdzający zmianę kosztu Wykonawcy wynikającą ze zmiany przedmiotu lub terminu wykonania umowy (np. oferty dostawców, usługodawców, dystrybutorów lub producentów sprzętu, lub innych podmiotów oferujących świadczenia, których nabycie stanie się niezbędne wskutek dokonania proponowanej zmiany),
10) dokument potwierdzający konieczność uiszczenia dodatkowych danin publicznoprawnych, opłat administracyjnych, sądowych itp., które muszą zostać poniesione przez Wykonawcę w związku ze zmianą umowy,
11) innych okoliczności, które uniemożliwiają bądź w istotnym stopniu ograniczają możliwość wykonania umowy.
6. Strona wnioskująca o zmianę terminu wykonania umowy lub poszczególnych świadczeń zobowiązana jest do wykazania, że ze względu na zaistniałe okoliczności – uprawniające do dokonania zmiany – dochowanie pierwotnego terminu jest niemożliwe.
7. W przypadku złożenia wniosku o zmianę druga Strona jest zobowiązana w terminie 7 dni od dnia otrzymania wniosku do ustosunkowania się do niego. Przede wszystkim druga Strona może:
a. zaakceptować wniosek o zmianę,
b. wezwać Stronę wnioskującą o zmianę do uzupełnienia wniosku lub przedstawienia dodatkowych wyjaśnień wraz ze stosownym uzasadnieniem takiego wezwania,
c. zaproponować podjęcie negocjacji treści umowy w zakresie wnioskowanej zmiany,
d. odrzucić wniosek o zmianę. Odrzucenie wniosku o zmianę powinno zawierać uzasadnienie.
8. Z negocjacji treści zmiany umowy Strony sporządzają notatkę przedstawiającą przebieg spotkania i jego ustalenia.
9. W przypadku sporu pomiędzy Stronami co do treści wniosku o zmianę lub zasadności jej dokonania – w szczególności w odniesieniu do wpływu okoliczności będących podstawą do zmiany na realizację umowy – Strony mogą powołać eksperta lub zespół ekspertów w celu uzyskania niezależnej opinii na temat spornych zagadnień. Ekspert lub zespół ekspertów jest powoływany za zgodą Zamawiającego i Wykonawcy. Koszt opinii eksperta lub zespołu ekspertów ponosi Strona wnioskująca o zmianę, chyba że z treści opinii wynikać będzie jednoznacznie, że stanowisko Strony wnioskującej o zmianę umowy było prawidłowe – w takim przypadku koszty opinii ponosi druga Strona. Koszty związane z opinią eksperta lub zespołu ekspertów nie uprawniają do zmiany wynagrodzenia umowy.


IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym:

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 30.12.2020, godzina: 10:00

Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: język polski

IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: brak danych

IV.6.5) Informacje dodatkowe:

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.