Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu
Ogłoszenie z dnia 2020-12-22
Ogłoszenie nr 770088-N-2020 z dnia 2020-12-22 r.
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: "Rewitalizacja budynku stacyjnego w Kańczudze oraz wierzy wody i budynku magazynowego wraz z zagospodarowaniem terenu"
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Nazwa projektu lub programu: nie dotyczy
Minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %): 0%
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania: Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania: nie dotyczy
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających: Nie
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: Nie
Mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych: nie dotyczy
Informacje dodatkowe: nie dotyczy
telefon: 016 648-97-24
e-mail: pzd_przeworsk@wp.pl
www: www.bip.powiatprzeworsk.pl
nie dotyczy
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL): Tak, www.bip.powiatprzeworsk.pl
Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia: Tak, www.bip.powiatprzeworsk.pl
Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem: Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie: Nie
Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Nie
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Tak
Inny sposób: Pisemnie
Adres: Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk
Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne: Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem (URL): nie dotyczy
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
Numer referencyjny: EZ.3311.27.2020
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny: Nie
II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części: Nie
II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Rodzaj zamówienia: Usługi.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rewitalizacja budynku stacyjnego w Kańczudze oraz wierzy wody i budynku magazynowego wraz z zagospodarowaniem terenu"
Przedmiot zamówienia obejmuje:
A.1. WYMAGANIA OGÓLNE:
A.1.1. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przed złożeniem oferty zapoznał się z istniejącym zagospodarowaniem terenu i aktualnym stanem faktycznym, zawartymi w ofercie materiałami wyjściowymi oraz zdobył wszelkie informacje niezbędne do przygotowania kompletnej oferty.
A.1.2. W terminie do 7 dni od dnia podpisania umowy, Wykonawca wystąpi do Zamawiającego o udzielenie mu stosownego pełnomocnictwa do występowania przed organami administracji publicznej oraz osobami fizycznymi i prawnymi w imieniu Powiatu Przeworskiego, w celu uzyskania wszelkich decyzji, zezwoleń, opinii i uzgodnień.
A.1.3. W terminie do 14 dni od dnia podpisania umowy, Wykonawca przekaże Zamawiającemu do zatwierdzenia harmonogram prac projektowych.
A.1.4. Wykonawca swoim kosztem i staraniem opracuje projekt koncepcyjny.
A.1.5. Wykonawca swoim kosztem i staraniem opracuje dokumentację projektową tj. kompletny projekt budowlany, projekt wykonawczy (w tym przedmiar robót, kosztorys inwestorski oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych) oraz dokumentację przetargową a także skompletuje wniosek wraz z załącznikami do wystąpienia o uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę.
A.1.6. Wykonawca uzyska swoim kosztem i staraniem wszystkie niezbędne decyzje ( w tym prawomocną decyzję konserwatorską i pozwolenie na budowę), uzgodnienia, zezwolenia, zatwierdzenia, opinie, warunki techniczne, i inne dokumenty i materiały.
A.1.7. Wykonawca wykona swoim kosztem i staraniem inne niezbędne opracowania w przypadku stwierdzenia konieczności ich wykonania jako skutek zapisów uzyskanych decyzji lub innych warunków technicznych np. decyzji konserwatorskiej.
A.1.8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania od Wykonawcy uzupełnienia brakujących dokumentów lub żądania wymiany wadliwych na właściwe w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby w okresie po odbiorze dokumentów do czasu zakończenia realizacji inwestycji, pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego.
A.1.9. Wykonawca jest odpowiedzialny za zorganizowanie procesu wykonywania opracowań projektowych w taki sposób, aby założone cele projektu zostały osiągnięte zgodnie z umową i obowiązującymi przepisami w danym zakresie.
A.1.10. Podstawowe obowiązki projektanta w zakresie odpowiedzialności zawodowej oraz wymagania dla projektowanych obiektów określa ustawa prawo budowlane oraz ustawa o samorządach zawodowych.
A.1.11. Dokumentacja projektowa nie może zawierać nazw własnych znaków towarowych, patentów lub pochodzenia.
A.1.12. Wykonawca zobowiązany jest posiadać wiedzę w zakresie wszystkich przepisów wydanych przez władze centralne i lokalne oraz innych przepisów, regulaminów i wytycznych, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonywanymi opracowaniami projektowymi. Wykonawca będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie ich postanowień podczas wykonywania opracowań projektowych.
A.1.13. Wykonawca będzie odpowiadał za ochronę opracowań projektowych i materiałów wyjściowych otrzymanych w trakcie prac projektowych do czasu ich przekazania Zamawiającemu.
A.1.14. Wykonawca będzie przechowywał przez okres co najmniej 10 lat od daty odbioru przewidzianego umową, egzemplarz archiwalny wszystkich wykonanych opracowań projektowych.
A.1.15. Wykonawca będzie stosował materiały do wykonania badań i prac projektowych, które spełniają wymagania opisu przedmiotu zamówienia i polskich przepisów, norm i wytycznych.
A.1.16. Wykonawca ponosi wszystkie koszty z tytułu zakupu, transportu, wykorzystania materiałów i inne, jakie okażą się potrzebne w związku z wykonywaniem badań i prac projektowych.
A.1.17. Wykonawca wykona na swój koszt wszystkie potrzebne pomiary, badania i oceny (ekspertyzy) stanu istniejących obiektów.
A.1.18. Wykonawca będzie stosował metody wykonywania pomiarów i badań przy inwentaryzacjach oraz metody obliczeń i oprogramowanie komputerowe przy ocenach stanu technicznego i pracach projektowych zgodne z wymaganiami umowy, przepisów i polskich norm. Oprogramowanie komputerowe powinno posiadać wymagane prawem licencje na użytkowanie.
A.1.19. Cena ofertowa powinna uwzględnić wszystkie koszty pomiarów i badań. Szczegółowy zakres pomiarów i badań oraz metody należy uzgodnić z Zamawiającym.
A.1.20. Dobór badań laboratoryjnych należy dokonać z uwzględnieniem wymagań odpowiednich Polskich norm i zaleceń podanych w opracowaniu.
A.1.21. Załączniki do niniejszego opisu przedmiotu zamówienia stanowią integralną całość z niniejszym opracowaniem.
B.1. WYMAGANIA TECHNICZNE DLA PROJEKTOWANYCH OBIEKTÓW I URZĄDZEŃ BUDOWLANYCH
B.1.1. STAN ISTNIEJĄCY
Uszczegółowiony opis obiektów budowlanych stanowią załączone pliki skanów kart ewidencyjnych zabytków.
Przed przystąpieniem do wykonania rewitalizacji należy wykonać Ekspertyzę stanu technicznego obiektów (w zakresie konstrukcji, instalacji i estetyki) wraz z ekspertyzą mykologiczną. Opracowanie to będzie podstawą do określenia zakresu koncepcji i projektu budowlanego.
Przekazanie ww. opracowań nie zwalnia Wykonawcy od inwentaryzacji istniejącego stanu obiektów kubaturowych wraz z instalacjami. Przed przystąpieniem do przetargu zalecane jest wykonanie wizji lokalnej.
B.2. WYMAGANIA TECHNICZNE DLA PROJEKTOWANYCH OBIEKTÓW I URZĄDZEŃ BUDOWLANYCH
Projekt budowlany i wykonawczy” winien być sporządzony zgodnie z przepisami polskiego prawa, w szczególności:
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz.U.2019.0.1065 t.j
- Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
- Jeśli jest wymagane Rozwiązania projektowe powinny być pozytywnie zaopiniowane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zarówno na etapie koncepcji jak i projektu budowlanego i zakończone wydana decyzją konserwatorską – jeśli wymagana.
- Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania prawomocnego Pozwolenia na budowę
B.2.1. PODSTAWOWE PARAMETRY I WYMAGANIA DLA PROJEKTOWANEJ INWESTYCJI:
Ogólne wymagania przygotowawcze:
a) wykonać ekspertyzę techniczną stanu istniejącego,
b) wykonać opinię geotechniczną – tam gdzie wymagane
c) wykonać inwentaryzację terenu
Obiekty objęte pracami projektowymi:
1. Budynek stacyjny:
a) wykonać izolację przeciwwilgociową i termiczną fundamentów
b) rewitalizacja stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej
c) wykonać instalację odgromową
d) zabezpieczyć piwnice przed wilgocią poprzez wykonanie izolacji poziomej i nowej posadzki.
e) odtworzenie elewacji
f) remont więźby i pokrycia dachu
g) sprawdzić stan i ewentualnie zaprojektować izolację poziomą ścian.
h) wykonać projekt zagospodarowania terenu obejmujący remont peronu, płytkę odbojową i chodniki wraz z towarzyszącą małą architekturą (ławki, kosze na śmieci, latarnie)
i) odwodnienie.
2. Wodociągowa wieża ciśnień:
a) konserwacja elementów muru
b) wykonać instalację odgromową
c) wykonanie izolacji poziomej.
d) remont więźby i pokrycia dachu
e) rewitalizacja stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej
f) sprawdzić stan fundamentów i ewentualnie zaprojektować izolację poziomą ścian.
g) odwodnienie.
3. Magazyn spedycji kolejowe
a) konserwacja elementów konstrukcji i ścian bocznych drewnianych
b) wykonać instalację odgromową
c) remont więźby i pokrycia dachu
d) rewitalizacja stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej
e) sprawdzić stan posadowienia (fundamentów) ewentualnie zaprojektować izolację poziomą.
f) odwodnienie.
UWAGA:
- po wykonaniu Ekspertyzy Technicznej stanu budynku przez Wykonawcę istnieje możliwość zwiększonego zakresu robót niż podano powyżej. Każdą nową pozycję Wykonawca uzgodnić z Inwestorem. Zwiększony zakres robót projektowych wynikły z Ekspertyzy Technicznej nie będzie podstawą do zwiększenia wynagrodzenia za wykonane prace projektowe.
- wszystkie powyższe prace, jak i te wynikłe z Ekspertyzy Technicznej Wykonawca uzgodni z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz z Inwestorem.
- Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania we własnym zakresie wszystkich niezbędnych decyzji, pozwoleń, warunków itd. związanych z niniejszym zadaniem.
UWAGI ZAMAWIAJĄCEGO:
Wykonawca ma obowiązek przedkładania opracowanych elementów projektowych oraz wszelkich dokumentów realizacji zadania Zamawiającemu, omawiać przyjęte rozwiązania na spotkaniach i Radach Projektu. W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego wad, niezgodności, uchybień w przekazanych opracowaniach projektowych lub w przypadku rekomendacji innych rozwiązań technicznych, Zamawiający zawiadomi o powyższym Wykonawcę, a Wykonawca jest obowiązany niezwłocznie je wprowadzić. Zwiększony zakres robót projektowych wynikły z Ekspertyz Technicznych, przeprowadzonych badań, uzyskanych uzgodnień lub decyzji nie będzie podstawą do zwiększenia wynagrodzenia za wykonane prace projektowe.
B.3. INNE WYTYCZNE
Po podpisaniu umowy w terminie do 10 dni Zamawiający zorganizuje spotkanie z Wykonawcą. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Zamawiającego. Celem spotkania będzie omówienie szczegółowych wymagań dotyczących przedmiotu zamówienia.
Przed przystąpieniem do opracowania właściwego, Wykonawca przedłoży do akceptacji Zamawiającego projekt koncepcyjny. Projekt koncepcyjny winien możliwie jak najbardziej szczegółowo określać zakres przedsięwzięcia, ustalając rozwiązania konstrukcyjne a także zawierać analizę szacunkową kosztów realizacji. Na podstawie projektu koncepcyjnego Zamawiający wybierze wariant do realizacji oraz przyjmie do realizacji rozwiązania techniczne. Wykonawca przystąpi do dalszego opracowania dokumentacji i niezbędnych dokumentów, na podstawie których uzyska decyzję konserwatorską lub pozwolenie jeśli SA wymagane i inne niezbędne decyzje i uzgodnienia, przygotuje kompletny Projekt Budowlany oraz wniosek o pozwolenie na budowę. Projekt koncepcyjny należy wkalkulować w wartość dokumentacji.
Akceptacja rozwiązań zawartych w projekcie koncepcyjnym nastąpi na specjalnie w tej sprawie zorganizowanym posiedzeniu w siedzibie Zamawiającego.
Termin przedłożenia dokumentacji do sprawdzenia - Projekt Budowlany (min. 2 egz. wersji papierowej i wersja elektroniczna) określony w umowie oznacza nieprzekraczalny termin złożenia kompletnego Projektu Budowlanego wszystkich branż (wszystkie branże ogólnobudowlane (architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne) wraz z niezbędnymi decyzjami i uzgodnieniami
Termin przedłożenia dokumentacji do sprawdzenia - Projekt Wykonawczy (min. 2 egz. wersji papierowej i wersja elektroniczna) określony w umowie oznacza nieprzekraczalny termin złożenia kompletnego Projektu Wykonawczego wszystkich branż (wszystkie branże ogólnobudowlane (architektura, konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne) wraz z częścią przetargową i kosztorysami inwestorskimi. W przypadku braku uzgodnienia Projektu Wykonawczego i wniesieniu uwag do rozwiązań projektowych, Wykonawca niezwłocznie przystąpi do korekty projektu. W ustalonym przez Zamawiającego terminie Wykonawca przedłoży skorygowany projekt do ponownej oceny przez Zamawiającego.
We wskazanych w umowie terminach przedłożenia dokumentacji do sprawdzenia, Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć min. 2 egz. kompletnej dokumentacji w wersji papierowej oraz wersje elektroniczną. W przypadkach uzasadnionych, Zamawiający dla wydania ostatecznej opinii może zażądać dodatkowych, niezbędnych jego zdaniem materiałów czy obliczeń, które Wykonawca jest zobowiązany sporządzić swoim staraniem i na swój koszt.
Termin wykonania całości zamówienia określony w umowie oznacza termin protokolarnego odbioru dokumentacji (w ilości zgodnej z warunkami umowy) wraz z decyzją konserwatorską lub zgoda jeśli wymagana oraz prawomocne pozwolenie na budowę wraz z załącznikami.
C.1. OGÓLNE WYMAGANIA DO WYKONYWANYCH OPRACOWAŃ PROJEKTOWYCH
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość i zgodność zastosowanych materiałów, metod i oprogramowania komputerowego do wykonywanych pomiarów, badań (inwentaryzacji), ocen stanu technicznego i prac projektowych z wymaganiami Zamawiającego, opisu przedmiotu zamówienia oraz zatwierdzonego harmonogramu prac projektowych. Wykonawca jest odpowiedzialny za stosowane metody wykonywania opracowań projektowych. Do projektu Wykonawca dołączy oświadczenie projektanta oraz sprawdzającego o sporządzeniu projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej.
Każdy przedkładany, celem weryfikacji lub odbiorów, egzemplarz dokumentacji, winien być opatrzony w podpisy opracowujących projektantów i sprawdzającego. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia sprawdzenia projektu architektoniczno budowlanego pod względem zgodności z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności. Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania sprawdzającego dokumentację do uczestnictwa w czynnościach odbioru właściwych opracowań.
Wykonawca odpowiada za wady dokumentacji projektowej do czasu odbioru pogwarancyjnego wybudowanego obiektu. Ujawnione w tym okresie wady bądź oczywiste omyłki dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest poprawić w trybie odwrotnym niezwłocznie, po ich ujawnieniu (otrzymanym zawiadomieniu). Ewentualne dodatkowe koszty budowy (remontu, odnowy itp.) wynikające z błędów projektowych, błędów w przedmiarze robót lub wynikłe z braku odpowiednich pozycji przedmiaru pokrywa Wykonawca.
Przypomina się o obowiązku ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej inżynierów budownictwa, członków Izby Inżynierów Budownictwa za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
C.1.1. WYMAGANIA DOTYCZĄCE PROJEKTÓW BRANŻOWYCH
Kserokopie wszystkich wystąpień Wykonawcy w sprawie wydania warunków technicznych, uzgodnień i opinii, jak również uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii należy na bieżąco przekazywać Zamawiającemu(możliwe jest przesyłanie drogą elektroniczną), w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego.
Branżowe warunki techniczne, uzyskane od właścicieli lub zarządców urządzeń, winny być zaakceptowane przez Zamawiającego, po przedłożeniu wyników uprzedniej weryfikacji i analizy Wykonawcy.
UWAGA ZAMAWIAJĄCEGO:
Wydane przez gestorów sieci, warunki techniczne, Wykonawca winien zweryfikować w zakresie konieczności i właściwości ich wykonania oraz wydatków związanych z przekładaniem sieci, kosztami remontu i modernizacji istniejących sieci.
W związku z powyższym:
Przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie oraz zbiorcze zestawienia kosztów do opracowywanej dokumentacji należy odpowiednio podzielić, z uwagi na zakres niezbędny do realizacji przez Inwestora (np. przekładki niezbędne do realizacji przedsięwzięcia) oraz na część dodatkową określoną w warunkach przez właścicieli sieci.
C.1.2. WYMAGANIA DO ZAMAWIANEJ DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ
I. Opracowania geodezyjno - kartograficzne i formalno – prawne
II. Ekspertyzy techniczne stanu istniejących obiektów kubaturowych (zgodnie z przepisami prawa)
III. Projekt koncepcyjny
IV. Projekt budowlany wraz z uzgodnieniami, decyzjami i pozwoleniami (m.in. decyzja konserwatorska lub zgoda jeśli wymagane i pozwolenie na budowę)
V. Projekt Wykonawczy
VI. Projekt Wykonawczy - Dokumentacja przetargowa
VII. Kosztorys inwestorski
C.1.2.I. OPRACOWANIA GEODEZYJNO - KARTOGRAFICZNE I FORMALNO - PRAWNE
1. Opracowania geodezyjno – prawne
2.1. Dokumenty własności
- wyrys z mapy ewidencji gruntów
- wypisy z rejestru ewidencji gruntów
- mapy do celów projektowych w zakresie niezbędnym do wykonania powyższych zadań
opatrzone pieczątkami właściwego terenowo Starostwa Powiatowego.
Aktualność wyrysów i wypisów – min 3 m-ce od daty przekazania Zamawiającemu dokumentacji.
C.1.2.II. OPRACOWANIA GEOTECHNICZNE, GEOLOGICZNO – INŻYNIERSKIE, ODNOPRAWNE
1. Dokumentacja geologiczno – inżynierska – jeśli wymagana.
C.1.2.III. DOKUMENTACJA TECHNICZNA
1. PROJEKT KONCEPCYJNY
Projekt koncepcyjny winien się składać z:
części opisowej,
ekspertyz technicznych
części rysunkowej
kosztorysowej.
wizualizacja zewnętrzna budynku
Część rysunkowa powinna zawierać inwentaryzacje obiektu, ogólne rysunki zmienionej funkcji przebudowywanego obiektu, koncepcje zagospodarowania terenu wraz z propozycjami detali małej architektury. Wszystkie rozwiązania powinny być wstępnie uzgodnione z konserwatorem zabytków.
Część kosztorysowa powinna zawierać podstawowe ilości materiałów oraz robót, a także ceny jednostkowe oraz ich podstawy.
2. PROJEKT BUDOWLANY
- Projekt budowlany należy opracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa I Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz.U.2018.0.1935 ze zmianami)
- Projekt budowlany należy wykonać dla wszystkich koniecznych branż uwzględniając przystosowanie obiektu do obowiązujących norm i przepisów (wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami). - Projekty budynku powinien być wykonywane w ścisłej wzajemnej koordynacji międzybranżowej. Do projektu należy dołączyć oświadczenie projektanta oraz oświadczenie sprawdzającego o sporządzeniu projektu budowlanego zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami techniczno – budowlanymi, normami, wytycznymi i zasadami wiedzy technicznej oraz, że projekt jest kompletny z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
Podczas projektowania należy przewidzieć zabezpieczenie i ewentualną przebudowę kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej.
Należy ustalić własność terenu i przyległych działek. W uzasadnionych przypadkach należy uzyskać zgodę właściciela na wejście w teren.
3. PROJEKT WYKONAWCZY
Projekt Wykonawczy dla wszystkich branż należy opracować zgodnie z Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U.2013.1129).
3.1. PROJEKT WYKONAWCZY - DOKUMENTACJA PRZETARGOWA
Na każdym z etapów opracowywania dokumentacji projektowej Wykonawca w sposób szczególny zobowiązany jest do przestrzegania zapisu art. 29 ust.1. PZP „Przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty”.
UWAGI ZAMAWIAJĄCEGO:
- Projektowanych rozwiązań technicznych, stosowanych materiałów budowlanych czy rozwiązań systemowych zawartych w dokumentacji projektowej i określonych materiałach przetargowych nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję.
- Zakazuje się wskazywania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia w którymkolwiek z elementów dokumentacji projektowej i dokumentacji przetargowej. Dopuszcza się posłużenie się wskazaniem znaku towarowego, patentu lub pochodzenia jedynie w sytuacjach wyjątkowych tj. uzasadnionych specyfikacją przedmiotu zamówienia a jednocześnie, gdy nie można opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. Nakłada się jednak obowiązek umieszczenia wyrazów „lub równoważny”. Wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia jest wyjątkiem od reguły i nie powinno być interpretowane rozszerzająco. W każdym przypadku posłużenia się znakiem towarowym, patentem lub wskazaniem pochodzenia należy zawrzeć klauzulę dopuszczającą składanie ofert równoważnych przez zamieszczenie wyrazów „lub równoważny”.
- Użyte materiały i rozwiązania techniczne musza być uzgodnione z Konserwatorem Zabytków
3.1.1. SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH
STWiORB należy opracować w sposób jednakowy dla całego zadania, na podstawie Ogólnych Specyfikacji Technicznych, albo na podstawie odpowiednich norm materiałowych i czynnościowych, świadectw dopuszczenia materiałów do stosowania, wytycznych technicznych i technologicznych. SRWiORB należy opracować w oparciu o normy PN-B, PN-EN, oddzielnie dla każdej branży oraz zaopatrzyć w spis treści z ciągłą numerację stron.
STWiORB powinien zawierać szczegółowe wymagania dla wykonawcy robót w zakresie: sprzętu, materiałów, transportu, wykonania robót, kontroli jakości robót, obmiarów robót, odbiorów robót i płatności za roboty oraz być ściśle powiązanym z dokumentacją projektową i ślepym kosztorysem.
3.1.2. PRZEDMIAR ROBÓT I KOSZTORYS OFERTOWY
Wersja elektroniczna ślepego kosztorysu wraz z zapisanymi formułami powinna być dostarczona Zamawiającemu także w formacie danych kompatybilnym z MS Excel. Wersja elektroniczna przedmiaru robót powinna być opracowana w formacie zgodnym z MS Excel, lub MS Word.
Przedmiary robót i kosztorysy ofertowe dla wszystkich branż i wszystkich robót objętych dokumentacją projektową, kosztorys inwestorski powinny być wykonane lub przekonwertowane do formatu zgodnego z MS Excel.
3.1.3. PROJEKT WYKONAWCZY zawierający dane do wyceny robót.
1. KOSZTORYS INWESTORSKI ZE ZBIORCZYM ZESTAWIENIEM KOSZTÓW
Kosztorys powinien być sporządzony na podstawie przedmiaru robót, w następującym układzie: Lp. elementu kosztorysowego, podstawa ustalenia nakładu rzeczowego lub cen jednostkowych, nr pozycji przedmiaru lub innego zestawienia, numer elementu rozliczeniowego, nazwa elementu rozliczeniowego, jednostka miary, ilość jednostek, cena jednostkowa, cena za element rozliczeniowy.
Wersja elektroniczna wraz z zapisanymi formułami powinna być dostarczona Zamawiającemu w formacie danych kompatybilnym z MS Excel.
C.1.2.IV. DECYZJE ADMINISTRACYJNE
1.Wszystkie decyzje, opinie, uzgodnienia i zatwierdzenia należy uzyskać dla Powiatu Przeworskiego.
2.ODSTĘPSTWA OD PRZEPISÓW TECHNICZNYCH
Zgodnie z art. 9 ust.1 ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo Budowlane w przypadkach szczególnie uzasadnionych dopuszcza się odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych. Właściwy organ, po uzyskaniu upoważnienia ministra, który ustanowił przepisy techniczno-budowlane, w drodze postanowienia, udziela bądź odmawia zgody na odstępstwo. Wniosek do właściwego Ministra, w sprawie upoważnienia do udzielenia zgody na odstępstwo właściwy organ składa przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę.
C.1.3. WYMAGANIA W ZAKRESIE SZATY GRAFICZNEJ
Wykonawca wykona opracowania projektowe w szacie graficznej, która spełnia następujące wymagania:
- zapewnia czytelność, przejrzystość i jednoznaczność treści,
- część opisowa będzie spisana za pomocą edytora tekstu, na komputerze,
- jest zgodna z wymaganiami odpowiednich przepisów, norm i wytycznych,
- ilość arkuszy rysunkowych będzie ograniczona do niezbędnego minimum,
- całość dokumentacji będzie oprawiona w twardą oprawę na, odwrocie której będzie spis treści,
- rysunki będą wykonane wg zasad rysunku technicznego,
- każdy rysunek powinien być opatrzony metryką, podobnie jak strony tytułowe i okładki poszczególnych części składowych opracowania projektowego.
- Szata graficzna i układ projektu budowlanego powinna spełniać wymagania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Ponadto wymaga się aby:
- części opisowe wykonane były za pomocą komputerowego edytora tekstów kompatybilnego z MS Word,
- obliczenia ilości podstawowych robót były wykonane za pomocą arkusza kalkulacyjny kompatybilnego z MS Excel lub przekonwertowane z programów kosztorysowych.
Przed przekazaniem opracowań projektowych do odbioru częściowego lub ostatecznego Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji proponowany spis teczek i ogólną szatę graficzną opracowań projektowych.
C.1.4. DOKUMENTY PROJEKTU
W trakcie wykonywania prac projektowych Wykonawca i Zamawiający tworzą dokumenty projektu, które stanowią dokumentację przebiegu procesu projektowego i dokumentację kontroli przeprowadzanych przez Zamawiającego i Wykonawcę.
Do dokumentów projektu zalicza się następujące dokumenty:
- uzyskane dla dokumentacji projektowej wszelkie: decyzje, uzgodnienia, zatwierdzenia, warunki techniczne, oceny, opinie, protokoły sprawdzeń, raporty z audytów, raporty z kontroli wraz z ich analizą dokonaną przez Wykonawcę,
- materiały do uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń, decyzji oraz warunków technicznych wymaganych przepisami szczególnymi
- uzyskana decyzja konserwatorska –lub zgoda jeśli wymagana.
- uzyskane prawomocne pozwolenie na budowę bądź zgłoszenie.
C.1.5. TABELA OPRACOWAŃ PROJEKTOWYCH
1. Opracowania geodezyjno - kartograficzne i formalno – prawne:
1.1. Mapa do celów projektowych - 1 egz. wersja papierowa, 1 egz. wersja elektroniczna
1.2. Dokumenty własności (oryginały wypisów pełnych i wyrysów z ewidencji gruntów) – 1 egz.
2. Dokumentacja geologiczno - inżynierska i hydrologiczna, opracowania hydrologiczno – hydrauliczne – sporządzone odrębnie – po 1egz. dla Zamawiającego
3. Projekt koncepcyjny – 2 egz. wersja papierowa, 3 egz. wersja elektroniczna
4. Projekt Budowlany dla wszystkich branż odrębnie – 5 egz. wersja papierowa, 5 egz. wersja elektroniczna (w tym 4 egz. stanowią załącznik do wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę).
Projekt Budowlany sporządzony dla wszystkich branż odrębnie.
5. Projekt Wykonawczy dla wszystkich branż odrębnie – 2 egz. wersja papierowa, 2 egz. wersja elektroniczna
Projekt Wykonawczy sporządzony dla wszystkich branż odrębnie
5.1. Dokumentacja przetargowa – 3 egz. wersja papierowa, 3 egz. wersja elektroniczna
zawierająca: projekt wykonawczy, STWiORB, przedmiar robót w układzie specyfikacji technicznych, ślepy kosztorys, projekt wykonawczy stanowiący postawę wyceny robót budowlanych.
6. Kosztorys Inwestorski ze Zbiorczym Zestawieniem Kosztów – 3 egz. wersja papierowa, 3 egz. wersja elektroniczna
7. Materiały do uzyskania opinii, uzgodnień, pozwoleń, decyzji oraz warunków technicznych wymaganych przepisami szczególnymi – 1egz. wersja papierowa, 1 egz. wersja elektroniczna
8. Oryginały uzyskanych decyzji (w tym decyzji konserwatorskiej lub zgody jeśli wymagane) i pozwoleń (w tym ostateczne pozwolenie na budowę) wraz z załącznikami
Zamawiający oczekuje przedłożenia wersji elektronicznej ww. dokumentacji na nośnikach CD/DVD: zawierających każdorazowo pliki w wersji nieedytowalnej „*.pdf” oraz wersji edytowalnej
w następujących formatach:
- Dokumentacja geodezyjno – prawna – format danych .*doc, *dwg
- Projekt koncepcyjny – format danych *.doc, *.dwg
- Projekt budowlany – kompletny – format danych *.doc, *.dwg
- Projekt wykonawczy – kompletny – format danych *.doc,*.dwg
- Dokumentacja przetargowa – *.doc,*.xlsx,*.dwg
C.1.7. NADZÓR AUTORSKI
Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego na czas realizacji inwestycji oraz w okresie gwarancji i rękojmi w zakresie określonym w ustawie Prawo Budowlane, a ponadto do
a) Czuwania w toku realizacji robót budowlanych nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z dokumentacją projektową
b) Uzupełniania szczegółów dokumentacji projektowej
c) Udziału w naradach technicznych.
d) Wyjaśniania przez projektanta rozwiązań technicznych zawartych w dokumentacji projektowej
e) Wydawania przez projektanta opinii technicznych związanych z realizowaną inwestycją i opracowaną dokumentacją
f) Udzielania pisemnych wyjaśnień na pytania wykonawców składane podczas prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację inwestycji będącej przedmiotem projektu.
Przyjmuje się, że liczba pobytów Projektanta na budowie wynikać będzie z uzasadnionych potrzeb określonych każdorazowo przez Zamawiającego lub występującego w jego imieniu inspektora nadzoru, a w wyjątkowych sytuacjach kierownika budowy
Nadzór autorski sprawowany będzie podczas realizacji inwestycji będącej przedmiotem projektu (art. 20 ust1 pkt. 4 ustawy prawo budowlane). Zamawiający nie określa terminu realizacji inwestycji.
II.5) Główny kod CPV: 71.22.00.00
II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00
Waluta: PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)
II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
data zakończenia: 30.06.2021
II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
Określenie warunków: Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku w tym zakresie
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku w tym zakresie
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Zamawiający uzna warunek za spełniony:
1) jeżeli Wykonawca wykaże się doświadczeniem w wykonaniu w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 1 zadanie, którego przedmiotem było wykonanie dokumentacji projektowej na remont, budowę, przebudowę, rozbudowę budynku zabytkowego.
2) jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje osoba posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, która w ostatnich 3 latach przed upływem terminu składania ofert sporządziła (autor lub współautor) co najmniej 1 projektu budowlanego i projektu wykonawczego remontu, budowy, rozbudowy lub przebudowy budynku zabytkowego.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp: Tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp - TAK
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp - TAK
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji: Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, o którym mowa w art. 25 a ust.1 ustawy Pzp w zakresie wskazanym przez zamawiającego potwierdzające, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu - wg wzoru na załączniku nr 2 do SIWZ
2. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu na wezwanie zamawiającego należy przedłożyć następujące dokumenty:
1) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
2) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
3) odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1
ustawy;
4) oświadczenie wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1170) - wg. załącznika nr 6. do SIWZ.
Forma dokumentu: oryginał
5) oświadczenia wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu.
Forma dokumentu: oryginał
Uwaga :
1) Niniejsze oświadczenie Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia przekazuje (bez wezwania) zamawiającemu w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust 5 ustawy Pzp .
2) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa go każdy z członków.
Wzór oświadczenia o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp stanowi Załącznik nr 3 do SIWZ.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
3. W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez zamawiającego a dotyczących:
zdolności technicznej lub zawodowej na wezwanie zamawiającego należy przedłożyć:
1) wykaz usług projektowych wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, potwierdzającym wykonanie co najmniej 1 zadania, którego przedmiotem było wykonanie dokumentacji projektowej na remont, budowę, przebudowę, rozbudowę budynku zabytkowego, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy usługi zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są poświadczenia bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty - wg załącznika nr 4 do SIWZ .
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności wykaże posiadanie projektanta– 1 os. posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, która w ostatnich 3 latach przed upływem terminu składania ofert sporządziła (autor lub współautor) co najmniej 1 projektu budowlanego i projektu wykonawczego remontu, budowy, rozbudowy lub przebudowy budynku, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami wg załącznika nr 5 do SIWZ .
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w ust. 2;
1) pkt 2–4 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości
2. Dokumenty, o których mowa w ust.1 pkt 1 lit. b, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w pkt 1 lit. a, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu.
3. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis ust. 2 stosuje się.
4. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
6. Inne dokumenty:
1) wypełniony i podpisany Formularz ofertowy stanowiący załącznik do nr 1 do SIWZ
2) pełnomocnictwo dla osoby/osób podpisującej/cych ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu wykonawcy składającego ofertę, gdy prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów do niej załączonych (w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność przez notariusza)
3) pełnomocnictwo ustanawiającego Pełnomocnika - gdy ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego - w formie oryginału albo kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza, ustanawiające pełnomocnika do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia albo reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Treść pełnomocnictwa powinna wskazywać rodzaj uprawnień, do których upoważniony jest Pełnomocnik, tj. np. podpisanie oferty, potwierdzenie za zgodność z oryginałem kopii dokumentów, składanie oświadczeń woli i wiedzy itp.
4) zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia - jeżeli wykonawca dla wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu powołuje się na zasoby innych podmiotów.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
1.Wysokość wadium.
Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swoją ofertę wadium w wysokości:
600,00 PLN (słownie: sześćset złotych).
2. Forma wadium.
Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą i może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) w pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. 2018 poz.110, 650, 1000 i 1669),
3. Elementy składowe gwarancji lub poręczenia.
W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja musi być
sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i powinna zawierać (lub podobne zasady/odwołanie się do przepisów) następujące elementy:
a) Nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
b) Określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
c) Kwotę gwarancji,
d) Termin ważności gwarancji,
e) Zobowiązanie gwaranta do: „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie
Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:
- odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, lub
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
f) Zobowiązanie gwaranta do: „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie
Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art.26 ust. 3 i 3a z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia o którym mowa w art 25a ust 1 pełnomocnictw, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust.2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
g) Gwarancja winna być nieodwołalna i bezwarunkowa.
h) Wszelkie spory dotyczące gwarancji podlegają rozstrzygnięciu zgodnie z prawem Rzeczypospolitej Polskiej i podlegają kompetencji sądu właściwego dla siedziby Zamawiającego, Jednocześnie Zamawiający wymaga, aby okres ważności wniesionego wadium nie był krótszy niż okres związania ofertą. Postanowienia wskazane powyżej stosuje się odpowiednio do poręczeń.
3.Miejsce i sposób wniesienia wadium.
W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej należy dokonać przelewu na rachunek bankowy Zamawiającego prowadzony przez BS Przeworsk Nr 88 9106 0008 2001 0013 8439 0003
Wadium wnoszone w innych dopuszczalnych przez Zamawiającego formach w oryginale dołączyć do oferty, w przypadku Konsorcjum wadium może być wniesione przez jednego z wykonawców / pełnomocnika Wykonawców.
4.Termin wniesienia wadium.
a) Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający będzie uważał za skuteczny w chwili uznania rachunku zamawiającego.
b) Wadium musi być wniesione na cały okres związania ofertą wymagany treścią siwz lub wezwania,
c) Wniesienie wadium w formie innej niż pieniądz poprzez dołączenie go do oferty jest równoznaczne z wniesieniem go przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem złożenia oferty przed terminem składania ofert.
d) Wykonawca zostanie wykluczony z niniejszego postępowania, jeżeli jego oferta do upływu terminu składania ofert nie zostanie zabezpieczona wadium w wymaganej wysokości i formie.
5.Zwrot wadium.
Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium według zasad określonych w art. 46 ustawy Pzp.
Zamawiający może żądać ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 3 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza. W takim przypadku Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
6.Zatrzymanie wadium.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, w odpowiedzi na którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia o którym mowa w art 25a ust 1 pełnomocnictw, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust.2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
7. Zasady wnoszenia wadium określone w niniejszym Rozdziale dotyczą również przedłużania ważności wadium oraz wnoszenia nowego wadium w przypadkach określonych w ustawie.
8. Zamawiający uzna wadium w postaci gwarancji nie pieniężnej wymienionej powyżej z kwalifikowanym podpisem elektronicznym, który winien być przesłany przed terminem składania ofert za pośrednictwem skrytki epuap na adres: PZD-Przeworsk/domyslna
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej: Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Przewidywana minimalna liczba wykonawców:
Maksymalna liczba wykonawców:
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej: Nie
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów: Nie
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych: Nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów: Nie
IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria | Znaczenie |
---|---|
Udzielona rękojmia na usługi objęte zamówieniem: | 40,00 |
Cena: | 60,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony): Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji: Nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: Nie
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: Nie
Informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia: Nie
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1.Niedopuszczalna jest, pod rygorem nieważności, zmiana postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy chyba, że konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności,
o których mowa w ust. 2 niniejszego paragrafu.
2.Strony mogą zmienić następujące istotne postanowienia zawartej umowy:
1) zmiana terminu wykonania usług projektowych lub terminu obowiązywania umowy:
• w następstwie działania organów administracji, w tym: braku wydania decyzji lub innego dokumentu w terminie ustawowym od daty wystąpienia Wykonawcy o wydanie stosownego dokumentu niezbędnego do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy, mimo, iż wystąpienie Wykonawcy spełniało wszystkie warunki formalne,
• w następstwie istotnych zmian w zakresie rozwiązań projektowych zaistniałych w trakcie dokonywania bieżących uzgodnień z Zamawiającym, inną instytucją lub osobą fizyczną,
• w następstwie okoliczności wpływających na wykonanie dokumentacji technicznej z tytułu spraw terenowo – prawnych,
• jeżeli Zamawiający z ważnych przyczyn, nie dających się przewidzieć w chwili zawarcia umowy, wstrzyma wykonanie prac projektowych,
• w następstwie przyczyn niezależnych od działania Stron, których przy zachowaniu wszelkich należytych środków nie można uniknąć ani im zapobiec, w szczególności protestów osób prawnych i fizycznych.
• W następstwie sytuacji społeczno-gospodarczej wywołanej pandemią COVID-19 na obszarze Polski
2) Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy w następstwie zmiany będącej skutkiem działań organów państwowych, przez co należy rozumieć ustawową zmianę obowiązującej stawki podatku VAT lub wprowadzenie nowego podatku.
3) Zmiana osób przy pomocy, których wykonawca realizuje przedmiot umowy - w przypadku braku możliwości wykonywania przedmiotu umowy przez wskazane osoby, Wykonawca może powierzyć te czynności innym osobom o kwalifikacjach (uprawnieniach) spełniających co najmniej takie warunki jakie podano w specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla przeprowadzonego postępowania, po wyrażeniu pisemnej zgody przez Zamawiającego.
4) Zmiany lub rezygnacji w trakcie realizacji zamówienia z podwykonawcy. W takim przypadku wykonawca jest zobowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
3. Strona występująca o zmianę postanowień zawartej umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 2. Wniosek
o zmianę postanowień zawartej umowy musi być wyrażony na piśmie.
4. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie, za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie w formie aneksu.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania zmiany umowy dopiero po rozpatrzeniu przedstawionych dowodów potwierdzających okoliczności mające wpływ na realizację przedmiotu zamówienia w związku z pandemią COVID-19 na obszarze Polski.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym: Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku z siedzibą w Przeworsku, ul. Słowackiego 17
Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Ma Pani/Pan prawo do skontaktowania się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych poprzez wysłanie wiadomości elektronicznej na adres: pzd_iodo@wp.pl, lub wysyłając korespondencję na adres: Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk Telefon: (016) 648-97-24
2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego;
3. Administrator danych osobowych - przetwarza Pani/Pana dane osobowe na podstawie obowiązujących przepisów prawa, zawartych umów oraz na podstawie udzielonej zgody.
4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu/celach:
a) wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Powiatowym Zarządzie Dróg w Przeworsku;
b) realizacji umów zawartych z kontrahentami Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku;
c) w pozostałych przypadkach Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody.
5. W związku z przetwarzaniem danych w celach o których mowa w pkt 4 odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być:
a) organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa;
b) inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Powiatowym Zarządem Dróg w Przeworsku przetwarzają dane osobowe dla których Administratorem jest -
6. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt 4, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
7. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługują Pani/Panu następujące uprawnienia:
a) prawo dostępu do danych osobowych, w tym prawo do uzyskania kopii tych danych;
b) prawo do żądania sprostowania (poprawiania) danych osobowych – w przypadku gdy dane są nieprawidłowe lub niekompletne;
c) prawo do żądania usunięcia danych osobowych (tzw. prawo do bycia zapomnianym), w przypadku gdy:
− dane nie są już niezbędne do celów, dla których były zebrane lub w inny sposób przetwarzane,
− osoba, której dane dotyczą, wniosła sprzeciw wobec przetwarzania danych osobowych,
− osoba, której dane dotyczą wycofała zgodę na przetwarzanie danych osobowych, która jest podstawą przetwarzania danych i nie ma innej podstawy prawnej przetwarzania danych,
− dane osobowe przetwarzane są niezgodnie z prawem,
− dane osobowe muszą być usunięte w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisów prawa;
d) prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych – w przypadku, gdy:
− osoba, której dane dotyczą kwestionuje prawidłowość danych osobowych,
− przetwarzanie danych jest niezgodne z prawem, a osoba, której dane dotyczą, sprzeciwia się usunięciu danych, żądając w zamian ich ograniczenia,
− Administrator nie potrzebuje już danych dla swoich celów, ale osoba, której dane dotyczą, potrzebuje ich do ustalenia, obrony lub dochodzenia roszczeń,
− osoba, której dane dotyczą, wniosła sprzeciw wobec przetwarzania danych, do czasu ustalenia czy prawnie uzasadnione podstawy po stronie administratora są nadrzędne wobec podstawy sprzeciwu;
e) prawo do przenoszenia danych – w przypadku gdy łącznie spełnione są następujące przesłanki:
− przetwarzanie danych odbywa się na podstawie umowy zawartej z osobą, której dane dotyczą lub na podstawie zgody wyrażonej przez tą osobę,
− przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany;
f) prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych – w przypadku gdy łącznie spełnione są następujące przesłanki:
− zaistnieją przyczyny związane z Pani/Pana szczególną sytuacją, w przypadku przetwarzania danych na podstawie zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej przez Administratora,
− przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności gdy osoba, której dane dotyczą jest dzieckiem.
8. W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie to nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
9. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu w Powiatowym Zarządzie Dróg w Przeworsku Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych.
10. W sytuacji, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby, której dane dotyczą, podanie przez Panią/Pana danych osobowych Administratorowi ma charakter dobrowolny.
11. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe, w sytuacji gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa.
12. Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 30.12.2020, godzina: 10:00
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
INNE PRZETARGI Z PRZEWORSKA
- DOWÓZ UCZNIÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z TERENU GMINY MIEJSKIEJ PRZEWORSK DO PLACÓWEK OŚWIATOWYCH WRAZ Z OPIEKĄ PODCZAS PRZEWOZU W 2025 ROKU Z PODZIAŁEM NA CZĘŚCI
- Modernizacja dróg wewnętrznych , publicznych i remont kanalizacji deszczowej w roku 2025
- Dostawa preparatów dezynfekcyjnych
- Konserwacja i obsługa urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie miasta Przeworska w ramach zadania " Modernizacja oświetlenia na terenie miasta "
- Świadczenie usług pocztowych na rzecz Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku
- Zakup i dostawa wyposażenia pracowni mechanicznej W32 do Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku-5
więcej: przetargi w Przeworsku »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z analizą rzeczowo-finansową dla zadania pn. "Budowa budynków wielorodzinnych w Braniewie - etap I
- Nowe, wspaniałe miejsce spotkań, zabawy i sportu dla Brzeźna - zagospodarowanie terenu przy ul. Zelwerowicza - zadanie realizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj" w ramach zadań z BO 2024
- "Instalacja OZE i poprawa efektywności energetycznej wraz z przebudową zaplecza technicznego Zarządu Dróg Powiatowych w Słupsku" - II postępowanie
- "Przebudowa budynku służby celno-skarbowej w Lubieszynie ze zmianą sposobu użytkowania na budynek oświatowo-administracyjny" - w formule zaprojektuj i wybuduj
- "Przebudowa wraz z rozbudową i wyposażeniem w bazę dydaktyczną budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie"
- AN/ZP/129/24 Aranżacja kawiarni wraz z zapleczem na terenie Politechniki Poznańskiej Budynek A3 Parter, ul. Piotrowo 3a, 61-138 Poznań
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.