Ten przetarg został już zakończony. Zobacz wynik tego przetargu
Ogłoszenie z dnia 2020-12-31
Ogłoszenie nr 776838-N-2020 z dnia 2020-12-31 r.
Sukcesywna dostawa odczynników w ramach projektu pt. "Multicentryczna międzynarodowa platforma naukowa kluczem do efektywnego prowadzenia badań",nr PPI/APM/2019/1/00044/U/00001, finansowanego ze środków na Odczynniki biochemiczne
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy
Nazwa projektu lub programu: "Multicentryczna międzynarodowa platforma naukowa kluczem do efektywnego prowadzenia badań",nr PPI/APM/2019/1/00044/U/00001, finansowanego ze środków ze środków NAWA
Minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %): 0%
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania: Nie
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających: Tak
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej: Nie
telefon: 713 205 020
faks: 713 205 386
e-mail: biuro.zampub@upwr.edu.pl
www: www.upwr.edu.pl
adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne: https://bip.upwr.edu.pl/zamowienia-publiczne/zamowienia-powyzej-30000-euro/dostawy
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL): Tak, https://bip.upwr.edu.pl/zamowienia-publiczne/zamowienia-powyzej-30000-euro/dostawy
Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia: Tak, https://bip.upwr.edu.pl/zamowienia-publiczne/zamowienia-powyzej-30000-euro/dostawy
Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem: Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:
Elektronicznie: Nie
Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Nie
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: Nie
Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne: Nie
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
Numer referencyjny: Nr postępowania: R0AP0000.271.120.2020
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny: Nie
II.2) Rodzaj zamówienia: Dostawy
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części: Nie
II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1 Przedmiotem zamówienia jest: Sukcesywna dostawa odczynników w ramach projektu pt. "Multicentryczna międzynarodowa platforma naukowa kluczem do efektywnego prowadzenia badań", nr PPI/APM/2019/1/00044/U/00001, finansowanego ze środków NAWA z podziałem na Odczynniki biochemiczne.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany ilościowo i rodzajowo w Arkuszu asortymentowo-cenowym stanowiącym załączniki nr. 1.1 do siwz. W toku realizacji umowy Zamawiający będzie zamawiał asortyment w ilościach zgodnych z rzeczywistymi potrzebami Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całego asortymentu z Arkusza asortymentowo-cenowego (załacznik nr1.1 do siwz).
2. Miejscem dostarczenia przedmiotu zamówienia:
Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, pl. Grunwaldzki 49. 50-366 Wrocław. Katedry Farmakologii i Toksykologii, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. Norwida 31, 50-375 Wrocław oraz Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, pl. Grunwaldzki 47, 50-366 Wrocław, zgodnie ze wskazaniem podanym przy składaniu zamówienia, w terminie zgodnym z zadeklarowanym przez Wykonawcę w ofercie.
3. Warunki gwarancji: szczegółowe warunki gwarancji określone zostały we wzorze umowy stanowiący załacznik nr 5.1 do siwz.
4. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się we wzorze umowy stanowiący załacznik nr 5.1 do siwz.
5. Klasyfikacja przedmiotu zamówienia wg kodów – Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
33696000-5 Odczynniki i środki kontrastowe
33696500-0 Odczynniki laboratoryjne
6. Warunki płatności: szczegółowe warunki i sposób płatności zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5.1 do siwz.
7. Równoważność:
1) Wskazany przez Zamawiającego przedmiot zamówienia znajduje zastosowanie w opracowanych już procedurach, wykorzystywanych w badaniach naukowych i realizowanych zadaniach prowadzonych przez Zamawiającego. W przypadkach, w których Zamawiający użył nazw własnych, Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych jakościowo, funkcjonalnie, fizykochemicznie, eksploatacyjnie i technicznie oraz przy zachowaniu kompatybilności, norm, parametrów i standardów, jakimi charakteryzuje się opisany przez Zamawiającego przedmiot zamówienia. Przez podanie nazw własnych produktów (numerów katalogowych) będących przedmiotem zamówienia, Zamawiający ma na celu wskazanie standardów jakościowych produktu oraz dokładne określenie przedmiotu zamówienia, określenie klasy produktu, oczekiwanych standardów, minimalnych parametrów, cech użytkowych oraz jakościowych, jakim mają odpowiadać produkty równoważne, aby spełniały stawiane wymagania, a nie wskazuje na konkretny wyrób lub konkretnego producenta. Opisane parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum jakościowe wymagane przez Zamawiającego. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kształt, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach, pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w SIWZ. Każdorazowo, gdy Zamawiający określił w SIWZ lub załącznikach do SIWZ przedmiot zamówienia poprzez wskazanie norm, nazw własnych, numerów katalogowych, znaków towarowych, patentów, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, należy przyjąć, że w odniesieniu do każdego takiego przedmiotu zamówienia użyto sformułowania „lub równoważny”. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest wykazać, ze oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania, posiada cechy jakościowe i cechy użytkowe nie gorsze niż produkty określone przez Zamawiającego, pod rygorem odrzucenia oferty jako niezgodnej z opisem przedmiotu zamówienia wskazanym w SIWZ oraz w załącznikach do SIWZ (tj. arkuszach kalkulacyjnych). Oryginalne nazewnictwo lub symbolika podana została w celu uszczegółowienia przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producentów w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. Przedstawienie w ofercie produktu uznanego przez Zamawiającego za nierównoważony spowoduje odrzucenie oferty jako niezgodnej z treścią SIWZ.
2) Uzasadnienie określenia przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia poprzez wskazanie norm/nazw własnych / numerów katalogowych / znaków towarowych/patentów/pochodzenia /źródła/ szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę.
Zamawiający opisał jako przedmiot zamówienia część produktów specjalistycznych poprzez wskazanie ww. określeń z uwagi na konieczność prowadzenia badań na wcześniej opracowanych, sprawdzonych procedurach. Wskazane z nazwy odczynniki są kompatybilne z posiadanym sprzętem, co zostało sprawdzone doświadczalnie i zespół osiągnął oczekiwane wyniki. W przypadku stosowania substytutów, często efekty były niezadowalające i nie otrzymywano satysfakcjonujących wyników badań. Aby ograniczyć ryzyko niepowodzenia, zdecydowaliśmy o umieszczeniu nazw własnych. Wskazanie przez Zamawiającego powyższych określeń przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów oczekiwanych materiałów, które pozwolą na prowadzenie badań bez konieczności kalibracji aparatury pomiarowej i urządzeń posiadanych przez Zamawiającego oraz osiągnięcie prawidłowych, wiarygodnych wyników badań oraz ich porównanie z wynikami badań prowadzonych wcześniej przez Zamawiającego.
3) Przeznaczenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiot zamówienia ma służyć prowadzeniu badań, których celem jest:
1) wykorzystanie biomedycznych modeli zwierzęcych w celu analizy wpływu czynników cywilizacyjnych na potencjał reprodukcyjny oraz ochrona bioróżnorodności poprzez zastosowanie technik wspomaganego rozrodu w programach ratowania populacji ginących gatunków zwierząt. Prowadzone będą badania polegające m.in. na pobieraniu i kriokonserwacji gamet oraz sztucznym zapłodnieniu i hodowli zarodków różnych gatunków zwierząt. Uzyskane gamety i zarodki poddawane będą zaawansowanej ocenie przy pomocy cytometru przepływowego i mikroskopu fluorescencyjnego.
2) modelowanie nieliniowych efektów mieszanych (NLME) w przewidywaniu ryzyka pozostałości leków w produktach pochodzenia zwierzęcego. Przeprowadzane będą analizy chromatograficzne oraz zaawansowane modelowanie populacyjne.
3) wykorzystaniu modelu zwierzęcego (pies, szczur) w badaniach stresu oksydacyjnego w chorobach kardiologicznych i metabolicznych. Oznaczonych zostanie szereg parametrów stresu oksydacyjnego w surowicy kwri oraz zaawansowane modelowanie populacyjne.
4) pogłębienie wiedzy na temat biologii nowotworów psów, szczególnie w kontekście zaburzeń naprawy DNA. Prowadzone będą badania polegające m.in. na ocene wrażliwości in vitro komórek nowotworowych psów na inhibitory PARP, stosowane samodzielnie lub w połączeniu z lekami genotoksycznymi, wraz z badaniem ekspresji białek.
4) Charakterystyka produktów specjalistycznych, cel ich użytkowania, sposób oceny rów-noważności:
Zamawiający wskazał jako przedmiot zamówienia część produktów specjalistycznych przy użyciu nazw własnych lub symboliki danych producentów. Zamawiający wskazał jako produkty wzorcowe m.in.:
a) poz. 15: MINERAL OIL - light oil (neat), BioXtra, sterile filtered, suitable for mouse embryo cell culture, Sigma Aldrich nr kat M5310-1L
Zespół ma przygotowaną procedurę opartą o ten właśnie odczynnik oraz złe doświadczenia z zastosowaniem innych produktów.
Produkt równoważny powinien mieć następujące właściwości: typ ‘light’, najwyższa sterylność i czystość, potwierdzone zastosowanie w hodowli zarodków in vitro.
b) poz. 35:Amersham™ Protran® Premium Western blotting membranes, nitrocellulose, Sigma Aldrich nr kat. GE10600003
Zespół ma przygotowaną procedurę opartą o ten właśnie odczynnik, który pozwala na uzy-skanie wiarygodnych wyników.
Produkt równoważny powinien mieć następujące właściwości: membrana nitrocelulozowa o wielkości porów 0.45 μm zapewniająca doskonałą czułość, rozdzielczość i niskie tło w zasto-sowaniach do wykrywania metodą Western blot metodą fluorescencyjną. Wielkość membrany 300 mm × 4 m.
5) Sposób oceny równoważności cd.:
Wykonawca, który w ofercie powoła się na zastosowanie produktów równoważnych jest zobowiązany jest wpisać w „Arkuszu kalkulacyjnym” stanowiący załącznik nr 1.1 do siwz dla części 1,2 w kolumnie „PRODUKT RÓWNOWAŻNY” nazwę producenta i nr katalogowy oferowanego przez siebie produktu równoważnego. W przypadku nie wypełnienia kolumny Produkt równoważny przez Wykonawcę, Zamawiający rozumie, iż nie oferuje produktu równoważnego i że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia.
8 Podwykonawstwo:
Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest do wskazania powierzonej czynności (zakresu zamówienia) w swojej ofercie (wzór formularza – Załącznik nr 1 do SIWZ) oraz o ile jest to wiadome, podania wykazu proponowanych podwykonawców. W przypadku braku takiego oświadczenia Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował zamówienie bez udziału Podwykonawców.
II.5) Główny kod CPV: 33.69.60.00
II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,00
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów - szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)
II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Tak
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
data zakończenia: 30.09.2022
II.9) Informacje dodatkowe: 1.Zamawiający w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, określił maksymalny termin przedmiotu zamówienia od dnia zawarcia umowy do dnia 30.09.2022r.
Wykonawca będzie realizował dostawy przedmiotu umowy w ilościach wynikających z bieżących potrzeb Zamawiającego, w dniach od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy), dostawa sukcesywna w terminie max. do 14 dni od dnia złożenia zamówienia;
a) termin realizacji zamówienia może ulec zmianie wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
2. Termin dostaw jednostkowej przedmiotu zamówienia stanowi poza cenowe kryterium oceny ofert i może ulec skróceniu na warunkach określonych w Rozdziale 14 SIWZ
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowych warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowych warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczegółowych warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp: Tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
- podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp - TAK
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji: Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Nie
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej: Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Przewidywana minimalna liczba wykonawców:
Maksymalna liczba wykonawców:
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej: Nie
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów: Nie
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych: Nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów: Nie
IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria | Znaczenie |
---|---|
Termin dostawy: | 40,00 |
cena: | 60,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony): Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji: Nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: Nie
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: Nie
Informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia: Nie
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy, Zamawiający dopuszcza wprowadzenie istotnych zmian do umowyw stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy oraz określa warunki tych zmian poprzez dopuszczenie możliwości zmian umowy w formie pisemnego aneksu dotyczącego w szczególności: I. zmiany terminu wykonania dostaw: a) z przyczyn obiektywnych nie leżących po stronie Wykonawcy, b) z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, c) z powodu wystąpienia siły wyższej. II. zmiany podwykonawcy: Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powołał się na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powołał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienie. III. zmiany osób reprezentujących Wykonawcę lub Zamawiającego z przyczyn losowych. IV. zmiany przepisów podatkowych: Ustawowa zmiana stawki podatku VAT: Wynagrodzenie należne wykonawcy podlega automatycznej waloryzacji odpowiednio o kwotę podatku VAT wynikającą ze stawki tego podatku obowiązującą w chwili powstania obowiązku podatkowego. W takim przypadku wysokość wynagrodzenia należnego wykonawcy ustalana jest każdorazowo z uwzględnieniem aktualnej stawki podatku VAT obowiązującej na dzień wystawienia faktury (powstania obowiązku podatkowego). W takiej sytuacji nie jest wymagane sporządzenie aneksu do umowy. V. Zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub wynikających z prawomocnych orzeczeń lub ostatecznych aktów administracyjnych właściwych organów - w takim zakresie, w jakim będzie to niezbędne w celu dostosowania postanowień Umowy do zaistniałego stanu prawnego lub faktycznego. VI. Siłą wyższą - rozumianą jako wystąpienie zdarzenia nadzwyczajnego, zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i zapobieżenia, którego nie dało się uniknąć nawet przy zachowaniu najwyższej staranności, a które uniemożliwia Wykonawcy wykonanie jego zobowiązania w całości lub części. W razie wystąpienia siły wyższej Strony Umowy zobowiązane są dołożyć wszelkich starań w celu ograniczenia do minimum opóźnienia w wykonywaniu swoich zobowiązań umownych, powstałego na skutek działania siły wyższej. VII. Zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie lub wytycznych dotyczących realizacji projektu. VIII. warunki dokonywania zmian: a) inicjowanie zmian na wniosek Wykonawcy lub Zamawiającego, b) uzasadnienie zmiany prawidłową realizacją przedmiotu umowy, c) forma pisemna pod rygorem nieważności w formie aneksu do umowy. 2. Zmiana umowy z naruszeniem powyższych zapisów podlegają unieważnieniu.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U 2018 poz. 419, 1637), jeżeli wykonawca, nie później niż wterminie składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym: Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy PZP. 2. Zamawiający zaleca, aby informacje zastrzeżone, jako tajemnica przedsiębiorstwa były przez Wykonawcę złożone w oddzielnej wewnętrznej kopercie z oznakowaniem tajemnica przedsiębiorstwa, lub spięte (zszyte) oddzielnie od pozostałych, jawnych elementów oferty. Brak jednoznacznego wskazania, które informacje wykonawca uznaje za tajemnicę przedsiębiorstwa oznaczać będzie, że podlegają one ujawnieniu bez zastrzeżeń
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Data: 19.01.2021, godzina: 10:00
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): Nie
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Informacje dodatkowe:
Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp. 2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy. 3. Odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności: a) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę; b) określenia warunków udziału w postępowaniu; c) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia; d) odrzucenia oferty odwołującego; e) opisu przedmiotu zamówienia; f) wyboru najkorzystniejszej oferty. 4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania. 5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej, opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 6. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.7. Wykonawca może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować Zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2 ustawy Pzp. 8. W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji Zamawiający powtarza czynność albo dokonuje czynności zaniechanej, informując o tym wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności. 9. Na czynności, o których mowa w ust. 8, nie przysługuje odwołanie, z zastrzeżeniem art. 180 ust. 2 ustawy Pzp. 10. Odwołanie wnosi się w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 ustawy Pzp zdanie drugie albo w terminie 10 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób. 11. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej. 12. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w art. 182 ust 1 i 2 ustawy Pzp wnosi się w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. 13. Jeżeli zamawiający nie opublikował ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy lub mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej lub nie zaprosił wykonawcy do złożenia oferty w ramach dynamicznego systemu zakupów lub umowy ramowej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: 1) 15 dni od dnia zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, a w przypadku udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę - ogłoszenia o udzieleniu zamówienia z uzasadnieniem; 2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający: a) nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo b) opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki; 3) 1 miesiąca od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający: a) nie zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenia o udzieleniu zamówienia; albo b) zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które nie zawiera uzasadnienia udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę. 14. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert lub składania wniosków. 15. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia. 16. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. 17. W postępowaniu toczącym się wskutek skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17.11.1964 Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy rozdziału 3 Działu VI ustawy Pzp nie stanowią inaczej. 18. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych 19.Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych 20.Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia rozliczeń w innych walutach niż zł. 21.Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej 22.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem wyjątków określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych 23. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej. 24.Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest: Monika GOLIŃCZAK, e-mail: monika.golinczak@upwr.edu.pl 25. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się zgodnie z wyborem Zamawiającego za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23. 11. 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 .7. 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. W związku z powyższym Zamawiający informuje, że do komunikacji w niniejszym postępowaniu należy korzystać z następujących sposobów przekazywania informacji: 1) adres poczty elektronicznej dostępny całą dobę: monika.golinczak@upwr.edu.pl ; w przypadku korzystania z poczty e-mail, do następujących czynności: a) wezwanie kierowane przez Zamawiającego do Wykonawcy w celu złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw do wykluczenia; odpowiadając na to wezwanie Wykonawca składa dokumenty w formie papierowej w postaci oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem na zasadach określonych w rozdz. 7 ust. 13 SIWZ; b) wezwanie kierowane przez Zamawiającego do Wykonawcy w celu uzupełnienia wadliwych lub brakujących dokumentów lub oświadczeń potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw do wykluczenia; odpowiadając na to wezwanie Wykonawca składa dokumenty w formie papierowej w postaci oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem na zasadach określonych w rozdz. 7 ust. 13 SIWZ; c) wezwanie kierowane przez Zamawiającego do Wykonawcy w celu uzupełnienia brakujących lub wadliwych pełnomocnictw; odpowiadając na to wezwanie Wykonawca składa dokument pełnomocnictwa w formie papierowej w postaci oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie; d) wezwanie kierowane przez Zamawiającego do Wykonawcy w celu wyjaśnienia treści oferty, rażąco niskiej ceny, zgody na poprawę omyłki na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 3 Pzp oraz do wyrażenia zgody/odmowy na przedłużenie związania ofertą. W przypadku odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w lit. „d”, Wykonawca może dokonać ww. czynności za pośrednictwem poczty elektronicznej. e) informacja Zamawiającego dla Wykonawcy o dokonaniu poprawy oczywistej omyłki pisarskiej lub rachunkowej w treści oferty; f) wezwanie kierowane przez Zamawiającego do Wykonawcy w celu złożenia wyjaśnień o których mowa w art. 26 ust. 3 i 26 ust. 4 ustawy Pzp; odpowiadając na to wezwanie dopuszczalne jest złożenie wyjaśnień za pośrednictwem poczty elektronicznej w postaci skanu dokumentu podpisanego przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy w niniejszym postępowaniu oraz każdego środka komunikacji wskazanego w niniejszej SIWZ.: g) informacja Zamawiającego o wyborze oferty najkorzystniejszej; h) informacja Zamawiającego o unieważnieniu postępowania; i) informacja Zamawiającego o wniesieniu odwołania po upływie terminu składania ofert; j) zapytanie Wykonawcy dotyczące wyjaśnienia treści SIWZ; Wykonawca składa zapytanie w postaci wiadomości przesłanej pocztą elektroniczną. Zamawiający nie wymaga stosowania przez Wykonawcę wiadomości w postaci dokumentu elektronicznego opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym dla skuteczności tej czynności, a jej dokonanie jest dopuszczalne z użyciem każdego środka komunikacji wskazanego w niniejszej SIWZ. Zamawiający informuje, że zastosowanie poczty elektronicznej do czynności wymienionych w niniejszym punkcie SIWZ nie wyłącza możliwości ich dokonania z zastosowaniem formy pisemnej, która w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest zawsze dopuszczalna. Wielkość wiadomości odbieranej przez Zamawiającego nie może być większa niż 50 MB 2) adres poczty tradycyjnej: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ul. C.K. Norwida 25, 50-375 Wrocław, pok. 144 – Kancelaria Ogólna, czynna w godzinach: 7:00-15:00 z oznaczeniem przesyłki sygnaturą sprawy: R0AP0000.271.120.2020 w przypadku przekazywania informacji za pośrednictwem operatora pocztowego, osobiście lub za pośrednictwem posłańca; 26. Oferty oraz oświadczenia, o których mowa w art. 25a ustawy Pzp, składa się, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej opatrzonej własnoręcznym podpisem. W przypadku składania przez Wykonawcę oświadczeń z art. 25a ustawy Pzp, uzupełnień czy poprawy Zamawiający dopuszcza ich złożenie jedynie w formie pisemnej: 1) za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r., Prawo pocztowe (Dz. U. poz. 1529 oraz z 2015 r. poz. 1830), 2) osobiście, za pośrednictwem posłańca. Zamawiający nie dopuszcza w takim przypadku złożenia oświadczeń z art. 25a ustawy Pzp poprzez środki komunikacji elektronicznej. 27. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. 28. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania wiadomości przez wykonawcę, Zamawiający będzie uważał, iż wiadomość (przekazana na adres e-mail podany przez wykonawcę) została doręczona w sposób umożliwiający zapoznanie się wykonawcy z jej treścią. 29. Wykonawca każdorazowo informuje zamawiającego o zmianach adresu poczty elektronicznej, adresu do korespondencji. 30. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia składania ofert pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku. 30. Zamawiający nie przewiduje zwołania zebrania Wykonawców. 31. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SIWZ. Dokonaną zmianę oraz treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, zamieszczając informacje na stronie internetowej: https://bip.upwr.edu.pl /zamówienia-publiczne/zamowienia-powyzej-30000-euro/dostawy 32. Wszelka korespondencja dotycząca niniejszego postępowania powinna być opatrzona sygnaturą niniejszego postępowania R0AP0000.271.120.2020 zamieszczoną w temacie wiadomości i tytule dokumentu. 33. Korespondencja przesłana przez Wykonawcę na adresy inne niż podane w niniejszym rozdziale SIWZ traktowana będzie jako niedostarczona do Zamawiającego. 34. Zamawiający informuje, że przed terminem składania ofert nie będzie indywidualnie udzielał odpowiedzi czy wyjaśnień dotyczących SIWZ wykonawcom którzy tego żądali. Wszystkie zmiany, wyjaśnienia, uzupełnienia na równych zasadach będą udostępniane jedynie na stronie internetowej wskazanej w niniejszej SIWZ. 35. Zamawiający nie ustanawia dynamicznego systemu zakupów, nie przewiduje umowy ramowej, nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej
INNE PRZETARGI Z WROCŁAWIA
- Dostawa drobnego sprzętu laboratoryjnego
- Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku znajdującego się przy ul. Wyspiańskiego 2N w Kłodzku na potrzeby siedziby Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu Oddział w Kłodzku.
- Świadczenie usług pocztowych dla Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu
- Dostawa podstawowych materiałów zużywalnych dla Grupy Badawczej Syntezy Zaawansowanych Materiałów z podziałem na 5 części
- Obsługa laboratoryjna robót budowlanych na obiektach drogowych, mostowych, kubaturowych i torowiskach dla potrzeb realizacji zadań inwestycyjnych
- Remont budynku przy ul. Jordanowskiej 22 we Wrocławiu w zakresie zamiany systemu ogrzewania.
więcej: przetargi w Wrocławiu »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Dzierżawa i serwis analizatorów wraz z dostawami odczynników, materiałów eksploatacyjnych i zużywalnych dla potrzeb Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego SPZOZ w Rybniku
- "16/2025 Sukcesywna dostawa środków dietetycznych specjalnego przeznaczenia żywieniowego orazśrodków kontrastowych dla Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie"
- Dostawa leków - Produkty lecznicze i kontrasty do pracowni Rezonansu Magnetycznego
- Dostawa środków kontrastowych
- Produkty lecznicze.
- Dostawa leków i płynów infuzyjnych do aptek szpitalnych PZZOZ w Będzinie.
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.