To jest wynik przetargu. Zobacz także treść przetargu, którego dotyczy to ogłoszenie
Ogłoszenie z dnia 2012-03-21
Słupsk: Budowa opaski brzegowej narzutowej z kamienia łamanego (Kołobrzeg, km 328,90 - 330,280) - roboty dodatkowe
Numer ogłoszenia: 87552 - 2012; data zamieszczenia: 21.03.2012
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych: tak, numer ogłoszenia w BZP: 59731 - 2012r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia: nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Morski w Słupsku, Al. Sienkiewicza 18, 76-200 Słupsk, woj. pomorskie, tel. 059 8428406, faks 059 8428406, 8412443.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja rządowa terenowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Budowa opaski brzegowej narzutowej z kamienia łamanego (Kołobrzeg, km 328,90 - 330,280) - roboty dodatkowe.
II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiotem umowy jest realizacja w systemie zaprojektuj i buduj zadania pn.: Budowa opaski brzegowej narzutowej z kamienia łamanego (Kołobrzeg, km 328,90 - 330,280) - roboty dodatkowe. 2. Szczegółowy opis przedmiotu umowy zawarty został w Programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik do umowy. Program stanowi koncepcję przedprojektową, która stanowi materiał wyjściowy dla Wykonawcy dokumentacji budowlanej, wykonawczej i uzyskania niezbędnych pozwoleń i uzgodnień wymaganych prawem budowlanym. Na podstawie zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji Wykonawca zrealizuje zadanie inwestycyjne. 3. Zakres rzeczowy przedmiotu umowy obejmuje wykonanie pełnej dokumentacji budowlanej zadania, o którym mowa w ust. 1 i 2 oraz jego realizację, tj. wybudowanie zaprojektowanych robót dodatkowych stanowiących część realizowanej inwestycji, zgodnie z wykonaną i zaakceptowaną przez Zamawiającego dokumentacją budowlaną. 4. Zadanie obejmuje: 4.1. wykonanie map do celów projektowych; 4.2. wykonanie koncepcji projektowej; 4.3. wykonanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń wymaganych prawem budowlanym; 4.4. wykonanie prac inwestycyjnych w zakresie: 4.5.1. wykonania robót rozbiórkowych odsłoniętych elementów starych konstrukcji żelbetowych wraz z ich utylizacją, 4.5.2. wykonania zbrojenia geosyntetycznego, 4.5.3. wykonania robót ziemnych.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.11.12.00 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne .
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: Zamówienie z wolnej ręki
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
- Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 20.03.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
dane rejestrowe
i kontaktowe firmy
WMW MAREK PESTILENZ I WOJCIECH PESTILENZ SPÓŁKA JAWNA
jakie przetargi wygrała firma
WMW MAREK PESTILENZ I WOJCIECH PESTILENZ SPÓŁKA JAWNA
- WMW Sp. J. Marek Pestilenz i Wojciech Pestilenz ,, Parszczyce Dz. nr 9/21, 84-110 Krokowa, kraj/woj. pomorskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 1626016,26 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty: 2199993,38
Oferta z najniższą ceną: 2199993,38 / Oferta z najwyższą ceną: 2199993,38
Waluta: PLN.
ZAŁĄCZNIK I
Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę
1. Podstawa prawna
Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Uzasadnienie prawne: Wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od zamówienia dodatkowego, którego realizacja stała się konieczna na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia (katastrofalne przypływy sztormowe). Zamówienie dodatkowe nie jest objęte zamówieniem podstawowym. Uzasadnienie faktyczne: W związku ze znaczącymi stratami w wale wydmowym na wysokości planowanej do realizacji ciężkiej opaski narzutowej z kamienia łamanego Zamawiający stwierdza, że zachodzi konieczność wykonania robót dodatkowym w postaci uzupełnienia strat poprzez ponowne odłożenie określonej ilości materiału wraz z jego umocnieniem za pomocą materiałów geosyntetycznych oraz zagęszczeniem. Przedmiotowe straty spowodowane są siłą wyższą, do której zaliczamy katastrofalne przypływy sztormowe. W okresie 13-15 stycznia br. zanotowano przypływ sztormowy przy stanie morza 7-8 w porywach do 9 ° B o ponad 20 cm przekraczający stan alarmowy (636). Zdarzenie to spowodowało znaczne straty na całej długości Wybrzeża Środkowego. Na wysokości przedmiotowej inwestycji wystąpiły znaczne straty w wale wydmowym. Według szacunków posztormowych, wykonywanych bez przyrządów geodezyjnych ich łączna kubatura znacznie przekroczyła 4 tys. m3, pomiary geodezyjne przeprowadzone przez Wykonawcę inwestycji wykazały straty w wielkości ok. 6 tys. m3. Znaczne straty w wale wydmowym spowodowały miejscami prawie zupełne jego rozpłukanie. Zakładana w PFU technologia budowy opaski ciężkiej wymaga oparcia całej konstrukcji na wale wydmowym, który przed zniszczeniem przez sztorm, posiadał ok. 4 m wysokości oraz szerokość powyżej 8 m. Na chwilę obecną nie jest możliwe utrzymanie tych warunków technologii bez odbudowania wydmy. Przedmiotowe prace są niezbędne do wykonania z powodu potrzeby zachowania pierwotnie zgłoszonej lokalizacji opaski. Obecnie obmierzone straty wskazują ponad 5 metrową zmianę w lokalizacji podstawy wydmy, powodując potrzebę przesunięcia pierwotnie zgłaszanej lokalizacji inwestycji, co stanowi znaczącą zmianę w projekcie budowlanym. Dodatkowo miejscowa zmiana przebiegu opaski brzegowej wiązałaby się z jej wydłużeniem, związanym z potrzebą dopasowania się do istniejącego nieregularnego przebiegu podstawy wydmy. Dodatkowe zbrojenie geosyntetyczne ma zapobiegać przemieszczaniu się gruntu, co po wybudowaniu opaski jest niezbędne dla zachowania długości okresu trwałości wykonanej opaski brzegowej. W związku z powyższym istnieje potrzeba zachowania pierwotnych założeń projektowych, przekładająca się na zachowanie określonych w podpisanej umowie warunków kontraktowych. Mając na uwadze powyższe, wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego.
INNE PRZETARGI Z SŁUPSKA
- Zorganizowanie i przeprowadzenie 11 kursów dla uczestników projektu Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego pomorskich medycznych szkół policealnych - etap II
- Zakup usługi zdrowotnej - świadczenie usługi psychotraumatologa
- Modernizacja dróg wewnętrznych na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów i placu odpadów frakcji energetycznej.
- Zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych poprzez budowę zbiornika retencyjnego wraz z budową kanalizacji deszczowej w miejscowości Siemianice
- Budowa kompleksu sportowego Orlik 2024 w formule zaprojektuj i wybuduj oraz wykonanie dokumentacji projektowej na zagospodarowanie terenu sportowego w Siemianicach.
- Częściowy remont pokrycia dachowego na budynku przy ul. Kościuszki 1 oraz remont pokrycia dachowego na budynku przy ul. Kilińskiego 41b na terenie Szkoły Policji w Słupsku.
więcej: przetargi w Słupsku »
PRZETARGI Z PODOBNEJ KATEGORII
- Utrzymanie szlaków zrywkowych na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w 2025r.
- ,, Modernizacja oczyszczalni ścieków,,
- Wykonanie robót budowlanych wraz z zagospodarowaniem terenów zieleni w ramach inwestycji pt. Zagospodarowanie Placu Powstańców Warszawy oraz pielęgnacja zieleni.
- Budowa ulicy Piaskowej w Ostrowi Mazowieckiej wraz z budową odwodnienia, budową kanału technologicznego i przebudową kolizji z infrastrukturą oraz uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na użytkowanie.
- Rozbudowa infrastruktury rekreacyjno-turystycznej nad Zbiornikiem Jeziorsko w gm. Pęczniew
- "Budowa boisk przyszkolnych w Roczynach - etap III" w zakresie budowy budynku szatni, bieżni oraz zagospodarowania terenu
więcej: Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne »
Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.