eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi PłockRemont oraz przebudowa części frontowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Płocku przy ul. Sienkiewicza 48 wraz z rozbiórką istniejących komórek lokatorskich oraz przebudowa części oficyny budynku



Ogłoszenie z dnia 2024-01-11


Powiązane ogłoszenia:

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont oraz przebudowa części frontowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Płocku przy ul. Sienkiewicza 48 wraz z rozbiórką istniejących komórek lokatorskich oraz przebudowa części oficyny budynku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKIE TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 610293139

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Kwiatka 5

1.5.2.) Miejscowość: Płock

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mtbsplock@plocman.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.mtbs.plock.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

spółka prawa handlowego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont oraz przebudowa części frontowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Płocku przy ul. Sienkiewicza 48 wraz z rozbiórką istniejących komórek lokatorskich oraz przebudowa części oficyny budynku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1fb7563-ae25-11ee-a06e-7a3efa199397

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00028344

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-01-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e1fb7563-ae25-11ee-a06e-7a3efa199397

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/
2) W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: mtbsplock@plocman.pl (nie dotyczy składania ofert).

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/ oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
2) Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
3) Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2022 r. poz. 1233) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.
4) Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
5) Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
6) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy
do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych
jako załączniki do jednego formularza).
7) Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
8) W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/ w zakładce „Zgłoś problem”.
9) Oświadczenia składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
10) Forma dokumentów zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): zgodnie z zapisami SWZ i Projektowanych postanowień umowy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont oraz przebudowa części frontowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego z rozbiórką istniejących komórek lokatorskich oraz przebudową części oficyny budynku wielorodzinnego, rozbiórką części oficyny i budową muru zabezpieczającego, w Płocku przy ul. Henryka Sienkiewicza 48, na działkach o numerach ewidencyjnych gruntów 489/5 i 512/9 obręb 8 – Śródmieście, jednostka ewidencyjna 146201_1 miasto Płock wraz z infrastrukturą techniczną (instalacjami wewnętrznymi: wod-kan, c.o., elektryczną, telekomunikacyjną, węzłem cieplnym, instalacjami zewnętrznymi, oświetleniem terenu) oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji udzielających pozwoleń na użytkowanie i oddanie Zamawiającemu inwestycji zrealizowanej do stanu nadającego się do bezpośredniej eksploatacji zgodnie z przeznaczeniem oraz usunięcie wszystkich wad i usterek powstałych w okresie rękojmi i udzielonej gwarancji jakości.

Przedmiot umowy podzielony jest na trzy części realizacji:

I – roboty ziemne, rozbiórki, fundamenty części frontowej budynku mieszkalnego - podstawowy, gwarantowany zakres zamówienia, określony w załączniku nr 1 do umowy , stanowiący 14 % zamówienia,

II - remont oraz przebudowa części frontowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego (z wyłączeniem robót objętych I częścią) oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji udzielającej pozwolenia na użytkowanie i oddanie Zamawiającemu wybudowanego obiektu zrealizowanego do stanu nadającego się do bezpośredniej eksploatacji zgodnie z przeznaczeniem oraz usunięcie wszystkich wad i usterek powstałych w okresie rękojmi i udzielonej gwarancji jakości – zakres opcjonalny zamówienia - opcja I, określona w załączniku nr 2 do umowy , stanowiąca 58 % zamówienia.

UWAGA:
Realizacja przedmiotu zamówienia części II (Opcji I) jest uzależniona od środków finansowych, jakie Zamawiający będzie mógł przeznaczyć docelowo na realizację ww. zadania inwestycyjnego.
Zamawiający ma prawo do skorzystania z przewidzianego prawa Opcji I w terminie do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy, po upływie tego terminu Zamawiający nie będzie mógł skorzystać z prawa Opcji I. Warunkiem uruchomienia prawa Opcji I jest złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa Opcji I.
Wykonawca, po otrzymaniu od Zamawiającego powyższego oświadczenia, zobowiązany jest do rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy w zakresie Opcji I – z dniem następnym po zakończeniu realizacji części I – gwarantowanej, podstawowej.

Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z Opcji I nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego.


III - przebudowa części oficyny budynku wielorodzinnego, rozbiórka części oficyny i budowa muru zabezpieczającego oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji udzielającej pozwolenia na użytkowanie i oddanie Zamawiającemu wybudowanego obiektu zrealizowanego do stanu nadającego się do bezpośredniej eksploatacji zgodnie z przeznaczeniem oraz usunięcie wszystkich wad i usterek powstałych w okresie rękojmi i udzielonej gwarancji jakości – zakres opcjonalny zamówienia - opcja II, określony w załączniku nr 3 do umowy, stanowiąca 28 % zamówienia.

UWAGA:
Realizacja przedmiotu zamówienia części III (Opcji II) jest uzależniona od środków finansowych, jakie Zamawiający będzie mógł przeznaczyć docelowo na realizację ww. zadania inwestycyjnego.
Zamawiający ma prawo do skorzystania z przewidzianego prawa Opcji II w terminie do 18 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji robót Opcji I, po upływie tego terminu Zamawiający nie będzie mógł skorzystać z prawa Opcji II. Warunkiem uruchomienia prawa Opcji II jest złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa Opcji II.
Wykonawca, po otrzymaniu od Zamawiającego powyższego oświadczenia, zobowiązany jest do rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy w zakresie Opcji II – w terminie 30 dni od dnia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji II przez Zamawiającego.
Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z Opcji II nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

część II - remont oraz przebudowa części frontowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego (z wyłączeniem robót objętych I częścią) oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji udzielającej pozwolenia na użytkowanie i oddanie Zamawiającemu wybudowanego obiektu zrealizowanego do stanu nadającego się do bezpośredniej eksploatacji zgodnie z przeznaczeniem oraz usunięcie wszystkich wad i usterek powstałych w okresie rękojmi i udzielonej gwarancji jakości – zakres opcjonalny zamówienia - opcja I, określona w załączniku nr 2 do umowy , stanowiąca 58 % zamówienia.

UWAGA:
Realizacja przedmiotu zamówienia części II (Opcji I) jest uzależniona od środków finansowych, jakie Zamawiający będzie mógł przeznaczyć docelowo na realizację ww. zadania inwestycyjnego.
Zamawiający ma prawo do skorzystania z przewidzianego prawa Opcji I w terminie do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy, po upływie tego terminu Zamawiający nie będzie mógł skorzystać z prawa Opcji I. Warunkiem uruchomienia prawa Opcji I jest złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa Opcji I.
Wykonawca, po otrzymaniu od Zamawiającego powyższego oświadczenia, zobowiązany jest do rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy w zakresie Opcji I – z dniem następnym po zakończeniu realizacji części I – gwarantowanej, podstawowej.

Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z Opcji I nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego.
III - przebudowa części oficyny budynku wielorodzinnego, rozbiórka części oficyny i budowa muru zabezpieczającego oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji udzielającej pozwolenia na użytkowanie i oddanie Zamawiającemu wybudowanego obiektu zrealizowanego do stanu nadającego się do bezpośredniej eksploatacji zgodnie z przeznaczeniem oraz usunięcie wszystkich wad i usterek powstałych w okresie rękojmi i udzielonej gwarancji jakości – zakres opcjonalny zamówienia - opcja II, określony w załączniku nr 3 do umowy, stanowiąca 28 % zamówienia.

UWAGA:
Realizacja przedmiotu zamówienia części III (Opcji II) jest uzależniona od środków finansowych, jakie Zamawiający będzie mógł przeznaczyć docelowo na realizację ww. zadania inwestycyjnego.
Zamawiający ma prawo do skorzystania z przewidzianego prawa Opcji II w terminie do 18 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji robót Opcji I, po upływie tego terminu Zamawiający nie będzie mógł skorzystać z prawa Opcji II. Warunkiem uruchomienia prawa Opcji II jest złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa Opcji II.
Wykonawca, po otrzymaniu od Zamawiającego powyższego oświadczenia, zobowiązany jest do rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy w zakresie Opcji II – w terminie 30 dni od dnia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji II przez Zamawiającego.

Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z Opcji II nie skorzysta. Realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. sytuacji ekonomicznej lub finansowej;

Zamawiający wymaga:

1) aby Wykonawca posiadał środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 2 500 000,00 zł,

2) aby minimalny roczny przychód Wykonawcy w obszarze objętym zamówieniem tj. w robotach budowlano-montażowych w ostatnich dwóch latach obrotowych wynosił 10 000 000,00 zł (w każdym roku).

2. zdolności technicznej lub zawodowej:

1) Zamawiający wymaga aby Wykonawca, w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał i prawidłowo ukończył co najmniej:

a) jedną robotę budowlaną polegającą na remoncie budynku mieszkalnego wielorodzinnego ujętego w gminnej ewidencji zabytków oraz zlokalizowanego na obszarze zabytkowego zespołu urbanistyczno-architektonicznego i warstw kulturowych miasta lub gminy o powierzchni użytkowej mieszkań nie mniejszej niż 680 m², obejmującą minimum podbijanie fundamentów pod ścianami nośnymi budynku na długości min. 30,00 mb - kluczowa część zamówienia,
Kluczową część zamówienia stanowi remont oraz przebudowa części frontowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Sienkiewicza 48 z wykonaniem fundamentów oraz podbijaniem fundamentów pod ścianami nośnymi.

b) jedną robotę budowlaną polegającą na wykonaniu robót branży sanitarnej remontowanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego ujętego w gminnej ewidencji zabytków oraz zlokalizowanego na obszarze zabytkowego zespołu urbanistyczno-architektonicznego i warstw kulturowych miasta lub gminy o powierzchni użytkowej mieszkań nie mniejszej niż 680 m²,

c) jedną robotę budowlaną polegającą na wykonaniu robót branży elektrycznej remontowanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego ujętego w gminnej ewidencji zabytków oraz zlokalizowanego na obszarze zabytkowego zespołu urbanistyczno-architektonicznego i warstw kulturowych miasta lub gminy o powierzchni użytkowej mieszkań nie mniejszej niż 680 m²,

d) jedną robotę budowlaną polegającą na wykonaniu robót wykończeniowych remontowanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego ujętego w gminnej ewidencji zabytków oraz zlokalizowanego na obszarze zabytkowego zespołu urbanistyczno-architektonicznego i warstw kulturowych miasta lub gminy o powierzchni użytkowej mieszkań nie mniejszej niż 680 m²,
w ramach robót wykończeniowych Wykonawca musi wykazać, iż wykonał:
- biały montaż elektryczny,
- biały montaż sanitarny,
- elementy w branży budowlanej zgodnie z PT – architektura:
- podłogi i posadzki,
- tynki i gładzie wewnętrzne,
- tynki zewnętrzne,
- roboty malarskie wewnętrzne i zewnętrzne,
- okładziny wewnętrzne i zewnętrzne,
- stolarkę drzwiową wewnętrzną i zewnętrzną,
- balustrady balkonów, portfenetr i klatek schodowych,
- stolarkę okienną.

Zamawiający uzna warunki za spełnione, jeśli roboty będą wykonane zarówno w czterech lub trzech zamówieniach (umowach), jak również - jeśli będą wykonane w dwóch lub jednym zamówieniu (umowie).
Zamawiający oceni spełnienie powyższych warunków na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów na zasadzie spełnia – nie spełnia.
2) aby Wykonawca skierował do realizacji zamówienia publicznego:

a) jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń* - kierownik budowy,

b) jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń * - kierownik branży sanitarnej,

c) jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń*- kierownik branży elektrycznej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące podmiotowe środki dowodowe potwierdzające brak podstaw wykluczenia:
1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
– sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia.
Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące podmiotowe środki dowodowe potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu:
1) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.
2) Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
3) Oświadczenia Wykonawcy o rocznym przychodzie Wykonawcy w obszarze objętym zamówieniem, za okres nie dłuższy niż ostatnie 2 lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres.
4) Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Inne dokumenty dołączane do oferty:

1. Pełnomocnictwo osoby lub osób podpisujących ofertę - jeżeli uprawnienie do podpisu nie wynika bezpośrednio z załączonych dokumentów.
2. W przypadku złożenia oferty wspólnej – pełnomocnictwo udzielone liderowi.
3. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby – Załącznik Nr 3 lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów /jeżeli dotyczy/.
4. Oświadczenie z art. 117 ust. 4 Pzp - Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia – Załącznik Nr 4 /jeżeli dotyczy/.
5. Dowód wniesienia wadium – jeżeli zostało wniesione w innej formie niż pieniężna.
6. Kosztorysy ofertowe sporządzone metodą szczegółową dla każdej części osobno (część I - zakres podstawowy, część II - Opcja I, część III - Opcja II) - stanowiący podstawę ustalenia ceny zamówienia z przedstawieniem czynników cenotwórczych, na podstawie których był on przygotowany.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Wykonawca przystępując do postępowania jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych) do upływu terminu składania ofert.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Oferta wspólna:
1) W przypadku złożenia oferty wspólnej Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2) Oferta wspólna musi spełniać wymagania:
a) oświadczenie, o którym mowa w pkt I.1 Rozdział VIII SWZ składa:
- każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu
lub
- pełnomocnik w imieniu każdego z Wykonawców,
b) oświadczenie, o którym mowa w pkt I.2 Rozdział VIII SWZ składa:
- każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (na oddzielnym formularzu)
lub
- pełnomocnik w imieniu każdego z Wykonawców osobno.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

zgodnie z zapisami Projektowanych postanowień umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2024-01-29 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: za pomocy Formularza ofertowego udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e - Zamówienia.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2024-01-29 11:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2024-02-27

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

cena

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Pełna nazwa zadania: Remont oraz przebudowa części frontowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z rozbiórką istniejących komórek lokatorskich oraz przebudowa części oficyny budynku wielorodzinnego, rozbiórka części oficyny i budowa muru zabezpieczającego w Płocku przy ul. Sienkiewicza 48.
2. Terminy wykonania zamówienia:

a) przekazanie terenu budowy protokołem zdawczo-odbiorczym sporządzonym przez przedstawicieli obydwu stron wraz z dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę – do 7 dni od dnia zawarcia umowy,
b) część I – zakres gwarantowany (podstawowy) – do 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy,
c) część II – zakres opcjonalny – Opcja I - do 18 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji robót zakresu Opcji I,
d) część III – zakres opcjonalny – Opcja II – do 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji robót zakresu Opcji II.

3. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę minimum 60 miesięcy gwarancji jakości na cały zakres robót budowlanych (Zakres podstawowy, Opcja I, Opcja II), zgodnie z zapisami Działu II Projektowanych postanowień umowy.

4. Kryterium "Cena" będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez Wykonawcę w formularzu Oferty, w tym:

- cena za zakres minimalny (podstawa) – C₁ - 14% - 14 pkt,
- cena za Opcję I – C₂ – 58 % - 58 pkt,
- cena za Opcję II – C₃ - 28% - 28 pkt.

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.