eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPrzetargiPrzetargi WleńRozświetlamy gminę Wleń



Ogłoszenie z dnia 2025-04-29

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Rozświetlamy gminę Wleń

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wleń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821724

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Bohaterów Nysy 7

1.5.2.) Miejscowość: Wleń

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-610

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wlen.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wlen.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozświetlamy gminę Wleń

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b820f311-ee8f-44b0-b60d-a04106b2ab65

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00210397

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00128846/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.21 Rozświetlamy Gminę Wleń

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b820f311-ee8f-44b0-b60d-a04106b2ab65

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Sposób komunikacji określono w rozdziale XII SWZ, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej oraz na stronie Platformy e-
Zamówienia oraz na stronie internetowej Zamawiającego.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/

Strona internetowa Zamawiającego: https://bip.wlen.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/ .
2. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej wskazanych w SWZ.
3. Funkcjonalność Platformy gwarantuje złożenie przez Wykonawcę w postępowaniu zaszyfrowanej oferty wraz z załącznikami, w sposób uniemożliwiający Zamawiającemu zapoznanie się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert.
4. W toku prowadzonego postępowania komunikacja między Wykonawcami a Zamawiającym prowadzona będzie za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
5. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje w postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na stronie internetowej postępowania. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w postaci elektronicznej za pośrednictwem platformy e-zamówienia do konkretnego Wykonawcy poprzez „Formularz do komunikacji”.
6. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości przesłanych przez Zamawiającego bezpośrednio na Platformie e-Zamówienia, gdyż system powiadomień może ulec awarii.
7. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U.2020.2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie e-Zamówienia, tj.:
7.1. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
7.2. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje,
7.3. zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0.,
7.4. włączona obsługa JavaScript,
7.5. zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf .
8. Do przygotowania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu osobistego lub podpisu zaufanego.
9. Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez Wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Przetwarzanie danych osob. z w związku z przeprowadzeniem postępowania odbywać się będzie zgodnie z rozp. Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osob. i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (w skrócie „rozporządzenia 2016/679”). Dane osob. będą przetwarzane w celu: przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia pn. „Rozświetlamy gminę Wleń” Sprawa RIS.271.3.2025”, zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego i jej realizacji, przechowywania dok. postępowania (protokołu postępowania z załącznikami) na wypadek kontroli prowadzonej przez uprawnione organy i podmioty, kontroli inst. dotujacej, przekazania dokumentacji do archiwum a następnie jej zbrakowania.
2. Zamawiający udostępnia dane osob., o których mowa w art. 10 rozp. 2016/679, w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX Pzp, do upływu terminu na ich wniesienie. Celem przetwarzania danych jest prowadzenie postępowania, zawarcie oraz realizacja umowy w sprawie zamówienia publicznego i realizacja Projektu w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Odbiorcami danych osob. osób fizycznych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania.
3. W postępowaniu są przetwarzane dane osob. podlegające ochronie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osob. oraz rozp. 2016/679. Dane te mogą dotyczyć w szczególności samego wykonawcy (osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą), jego pełnomocnika (osoby fizycznej), jak też informacji o osobach, które w swojej ofercie wykonawca przedkłada celem wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, braku podstaw do wykluczenia z postępowania, jak i potwierdzenia wymogów zamawiającego dotyczących wykonania przedmiotu zamówienia.
4. W postępowaniu i po zakończeniu postępowania do przetwarzania danych osob. osób fizycznych stosuje się przepisy ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osob. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1781) oraz rozp. 2016/679.
5. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozp. 2016/679, zamawiający informuje, że:
1) administratorem danych osob. osób fizycznych jest Zamawiający – Gmina Wleń,
2) dane osob. osób fizycznych przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c rozp. 2016/679 w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego „Rozświetlamy gminę Wleń” Sprawa RIS.271.3.2025” oraz realizacją Projektu.
3) odbiorcami danych osob. osób fizycznych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania.
4) w odniesieniu do danych osob. osób fizycznych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 rozp. 2016/679;
5) osoba fizyczna posiada:
a) na podst. art. 15 rozp. 2016/679 prawo dostępu do danych osob. jej dotyczących;
b) na podst. art. 16 rozp. 2016/679 prawo do sprostowania swoich danych osob.;
c) na podst. art. 18 rozp. 2016/679 prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osob. z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 rozp. 2016/679;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy osoba fizyczna uzna, że przetwarzanie danych osob. jej dotyczących narusza przepisy rozp. 2016/679;
6) osobie fizycznej nie przysługuje:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e rozp. 2016/679 prawo do usunięcia danych osob.;
b) prawo do przenoszenia danych osob., o którym mowa w art. 20 rozp. 2016/679;
c) na pod. art. 21 rozp. 2016/679 prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osob., gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osob. osób fiz. jest art. 6 ust. 1 lit. c rozp. 2016/679

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 1. Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą.
2. Zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania.
3. W przypadku gdy wniesienie żądania dotyczącego prawa, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, spowoduje ograniczenie przetwarzania danych osobowych zawartych w protokole postępowania lub załącznikach do tego protokołu, od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający nie udostępnia tych danych, chyba że zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 18 ust. 2 rozporządzenia 2016/679.
4. Ograniczenia zasady jawności, o których mowa w ust. 3 i art. 18 ust. 3-6 Pzp, stosuje się odpowiednio.
5. W przypadku korzystania przez osobę, której dane osobowe są przetwarzane przez zamawiającego, z uprawnienia, o którym mowa w art. 15 ust. 1–3 rozporządzenia 2016/679, zamawiający może żądać od osoby występującej z żądaniem wskazania dodatkowych informacji, mających na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia.
6. Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe są przetwarzane, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może naruszać integralności protokołu postępowania oraz jego załączników oraz dokumentacji wytwarzanej w ramach realizacji Projektu.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RIS.271.3.2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Rozświetlamy gminę Wleń”.
1. Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w:
1.1 Programie funkcjonalno- użytkowym (PFU) oraz załącznikach do PFU dla zadania pn. „Rozświetlamy gminę Wleń” autorstwa ECO ENERGY POLAND Mariusz Staniek – Załącznik nr 11 do SWZ.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej w zakresie koniecznym do należytego wykonania zadania oraz specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót. Uzyskanie niezbędnych do realizacji ostatecznych decyzji, w tym decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych wraz z uzyskaniem opinii/prawomocnej decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Pełnienie nadzoru autorskiego oraz przeprowadzenie wszelkich niezbędnych odbiorów. Wykonanie robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektową, uzgodnienia i decyzje oraz umowę zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami wiedzy technicznej. Projekt budowy (modernizacji) oświetlenia drogowego dla Gminy Wleń jest działaniem mającym na celu budowę oświetlenia w formacie „Zaprojektuj, wybuduj” w lokalizacjach nieoświetlonych odcinków na drogach powiatowych, gminnych oraz lokalnych. Dodatkowo zakres inwestycji obejmuje budowę i uruchomienie nowych punktów oświetlenia w technologii solarnej (komplet –słup, wysięgnik, akumulator + oprawa LED). W ramach inwestycji planowane jest również oświetlenie kościoła Św. Mikołaja we Wleniu oraz pomnika. W miejscowości Wleń na obwodnicy zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 13201 Oświetlenie Dróg, jako klasę oświetleniową przyjęto klasę M4. W pozostały lokalizacjach, z uwagi na odległość pomiędzy słupami przekraczającą 50 metrów oświetlenie traktowane jest jako zewnętrzne i wymaga się jedynie spełnienie warunku mocy oprawy (nie większej), zawarta w tabeli atrybutów stanowiąca załącznik nr 3 do projektu.
1.2. Charakterystyczne parametry określające zakres robót
Zakres prac obejmuje budowę nowej linii oświetleniowej w m. Bełczyna, m. Łupki, m. Modrzewie, m. Nielestno, m. Strzyżowiec, m. Radomice, m. Wleń, m. Pilchowice. Łączna liczba punktów świetlnych, wliczając naświetlacze oświetlające pomnik oraz kościół wynosi 117 sztuk. W miejscowościach Strzyżowiec oraz Łupki, na nowo wybudowanym oświetleniu planuje się montaż istniejących opraw, pochodzący z demontażu (lokalizacja opraw do demontażu w załączniku mapowym) – 16 sztuk. Dodatkowo w ramach modernizacji na terenie Gminy Wleń przewiduje się budowę nowych punktów oświetleniowych – 47 sztuk kompletnych zestawów w technologii solarnej (zasilane z panelu fotowoltaicznego) – słup, wysięgnik, panel solarny, akumulator oraz oprawa LED. Lokalizacja projektowanego zakresu zgodnie z podkładem mapowym stanowiący załącznik nr 1 do dokumentacji.
Dodatkowo należy uwzględnić do realizacji:
• Montaż wysięgników rurowych dla linii napowietrznej
• Montaż szaf oświetleniowych dla linii kablowej oraz napowietrznej
• Montaż osprzętu dla linii napowietrznej (haki, uchwyty)
• Montaż tablic bezpiecznikowo-wnękowych
• Montaż przewodów izolowanych linii napowietrznej nn typu AsXSn lub podobnych o przekroju 2x25 mm2
• Montaż fundamentów wraz ze słupami i wysięgnikami dla linii kablowej oraz napowietrznej
• Montaż przewodów na sieci kablowej YKY 2 x 1,5 mm2 wraz ze złączem bezpiecznikowym, bezpiecznikiem 4A
• Montaż uziemień
• Układnie kabli w rurach, pustkach lub kanałach zamkniętych YAKXS 4x25 mm
• Przewierty mechaniczne pod obiektami
• Prace dodatkowe - rozebranie chodników, kopanie rowów, obcinanie gałęzi
• Demontaż opraw oraz wysięgników rurowych
• Wykonanie niezbędnych pomiarów w celu dokonania odbioru wykonanych prac. (rezystancji izolacji, uziemienia, ciągłość żył itp.)
• Wykonanie dokumentacji technicznej i powykonawczej
• Wykonanie operatów wodnoprawnych
• Uzgodnienie zajęcia pasa drogowego
Zamawiający nie posiada uzgodnień lokalizacyjnych w zakresie budowy nowych punktów, uzyskanie wszelkich niezbędnych zgód i uzgodnień leży po stronie Wykonawcy, jak również uzyskanie późniejszych odbiorów i zatwierdzeń. Zadanie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej z uzgodnieniami i uzyskanie jej zatwierdzenia przez właściwe organy administracji państwowej.
W ramach robót powinno się zrealizować poniższe prace:
• wizję lokalną,
• zabezpieczenie i oznakowanie miejsca w czasie wykonywania robót,
• przedstawienie zamawiającemu zastosowanych materiałów do akceptacji,
• wykonanie dokumentacji wraz z niezbędnymi uzgodnieniami
• realizację robót z wszystkimi robotami towarzyszącymi,
• podłączenie nowych urządzeń pod napięcie,
• wykonanie dokumentacji powykonawczej zawierające wszystkie elementy projektu budowlanego i/lub wykonawczego oraz inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
1.3. WYMAGANIA ZAMAWIAJĄCEGO W STOSUNKU DO PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1.3.1. Wymaganie odnośnie dokumentacji
1) Zamawiający przekaże wybranemu w postępowaniu Wykonawcy komplet posiadanej dokumentacji.
2)Na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 418) roboty budowlane w rozumieniu Ustawy Art.3 ust.7 polegające na instalowaniu urządzeń, jakimi są oprawy oświetleniowe wraz z osprzętem elektrycznym (złącza bezpiecznikowe i zaciski przyłączeniowe) oraz mechanicznym (wysięgniki), na obiektach budowlanych jakimi są istniejące słupy sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia, nie wymagają Pozwolenia na Budowę według przepisów Ustawy Art. 29 ust. 2 pkt 27.
3)Wykonawca ma obowiązek sporządzenia lub pozyskania map do celów projektowych – mapa sytuacyjno-wysokościowa w skali 1:1000 (lub 1:500), również w wersji elektronicznej (format: „dwg” i„dxf”).
4)Wykonawca przygotuje wymaganą przepisami dokumentację dla budowy i dobudowy nowych punktów. Każda oddzielna dokumentacja ma zawierać:
a)Projekt budowlany (Projekt Zagospodarowania działki, projekt architektoniczno-budowlany) – 4 egzemplarzy (w tym 2 egz. dla zamawiającego: 1 zatwierdzony i 1 niezatwierdzone);
- Projekt techniczny – 3 egz.;
- Przedmiar robót – 2 egz.;
- Kosztorys inwestorski – 2 egz.;
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – 4 egz.;
oraz w wersji elektronicznej na pendrivie w 2 egz. w formatach: dla plików tekstowych *.doc oraz dla plików nieedytowalnych w formacie *.pdf, a także w formacie grafiki wektorowej *.dwg lub pokrewnym oraz w formacie plików kosztorysowych *zuz lub pokrewnym oraz wersji eksportowanej do formatu *xls lub pokrewnym. Dodatkowo Wykonawca przedłoży dokumentację w wersji elektronicznej (projekt budowlany, projekt techniczny, STWiOR itp.).
Dokumentacja projektowa będzie kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, a także obowiązującymi przepisami i normami.
5)Przygotowana dokumentacja podlega zatwierdzeniu przez właściwe organy nadzoru i kontroli. Dokumentacja projektowa powinna być sporządzona przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia. Wykonawca zobowiązany będzie do uzgadniania na każdym etapie zmian projektowych oraz przyjętych rozwiązań z Zamawiającym. Wykonawca będzie zobowiązany zapewnić pełną obsługę geodezyjną oraz po zakończeniu robót budowlanych opracować dokumentację powykonawczą.
6)Zgodnie z koncepcją, należy przewidzieć i zaprojektować najbardziej optymalny sposób zasilania oświetlenia w pierwszej kolejności uwzględniając możliwość podłączenia projektowanego oświetlenia (dowieszenia lub dobudowa) na zasadzie rozbudowy już istniejącego zasilania wraz z uwzględnieniem zmian wartości mocy przyłączeniowych. W przypadku budowy nowych szaf oświetleniowych, zaprojektować i uzgodnić ich lokalizację oraz podłączyć do nich nowe punkty oświetleniowe (specyfikacja szaf zgodnie z opisem w pkt. 4.5 PFU).
7)Wykonawca dostarczy instrukcje techniczne zamontowanych urządzeń dla potrzeb eksploatacji i konserwacji – jeżeli będą wymagane.
Projektowana trwałość poszczególnych elementów przedmiotu zamówienia powinna być następująca:
- elementy konstrukcyjne oraz obiekty inżynierskie: 20 lat
- sieci uzbrojenia terenu i instalacje w zakresie orurowania i przewody: 30 lat
- urządzenia technologiczne: 10 lat
Rozwiązania projektowe powinny uwzględniać uzyskanie wskazanej trwałości nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach, jakie wystąpić mogą zarówno w trakcie realizacji jak również w okresie eksploatacji sieci, obiektów i urządzeń.
1.4. Wymagania odnośnie realizacji
1.4.1. Zaprojektowanie i budowa łącznie 117 nowych punktów świetlnych na nowych liniach o łącznej długości 10791 mb we wskazanych miejscowościach Gminy Wleń. Przewieszenie 16 sztuk opraw z istniejących instalacji w Łupkach i Strzyżowcu. Montaż 4 sztuk naświetlaczy w celu oświetlenie kościoła św. Mikołaja oraz 2 sztuk naświetlaczy naziemnych skierowanych na pomnika we Wleniu.
1.4.2. Zaprojektowanie i budowa łącznie 47 nowych punktów świetlnych we wskazanych miejscowościach Gminy Wleń zasilanych z ogniw fotowoltaicznych.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje także:
• Sporządzenie inwentaryzacji budowlanej dla potrzeb wykonania dokumentacji projektowej,
•Sporządzenie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane oraz Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego,
•Projekt budowlany powinien zawierać niezbędne ekspertyzy, opinie, pozwolenia i uzgodnienia (w tym opinie/decyzje Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków).
• Sporządzenie projektu wykonawczego, kosztorysów i przedmiarów oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z ROZP. ROZWOJU I TECHNOLOGII z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego,
•Wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową wraz z zawiadomieniem o zakończeniu budowy art. 54 Ustawy PB,
•Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany jest w Załączniku nr 9 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:
cena oferty (brutto) - znaczenie 60%
okres gwarancji na wykonane roboty budowlane - znaczenie 25%
posiadanie certyfikatu ENEC+ - znaczenie 15%
W kryterium „cena” (Kc) Zamawiający dokona oceny punktowej każdej z ofert zgodnie z formułą:
Kc= (cena najniższa)/(cena oferty badanej) ×100 pkt ×60%
W kryterium „Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane” (Kg) oferta może uzyskać maksymalnie 25 punktów. Ocena zostanie dokonana na podstawie okresu gwarancji wskazanego przez Wykonawcę w Ofercie. Minimalny wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji wynosi 60 miesięcy. Każde dodatkowe 12 miesięcy gwarancji powyżej wymaganego 60 miesięcznego okresu będzie premiowane przez Zamawiającego. Przyjmuje się, że punkty w tym kryterium będą przyznawane następująco:
60 miesięcy (wymagane) – 0 punktów
72 miesiące – 5 punktów
84 miesięcy – 10 punktów
96 miesiące – 15 punktów
108 miesięcy – 20 punktów
120 miesięcy – 25 punktów
W przypadku niepodania przez Wykonawcę okresu gwarancji skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Ustawy.
Kryterium „Posiadanie certyfikatu ENEC+” (Kenec)
Jeżeli oferowane oprawy posiadają certyfikat ENEC+ lub certyfikat równoważny wraz z pełnym tekstem certyfikatu razem z załącznikami obejmującymi listę komponentów certyfikowanych opraw potwierdzający spełnienie norm europejskich, szczególnie potwierdzający wiarygodność podawanych przez producenta parametrów funkcjonalnych deklarowanych w momencie wprowadzenia wyrobu do obrotu, takich jak: napięcie zasilania, klasa ochronności elektrycznej, pobierana moc, skuteczność świetlna, temperatura barwowa, strumień świetlny, zgodnie z Normą EN-62722-2-1:2016 (certyfikat będzie uznany za równoważny jeśli zostanie nadany przez niezależne laboratorium badawcze, posiadające akredytację na terenie Unii Europejskiej) to Wykonawca otrzyma 15 pkt.
Jeżeli którakolwiek z opraw zaoferowanych przez wykonawcę nie posiada certyfikatu ENEC + lub równoważnego to Wykonawca otrzyma 0 pkt.
Ocena punktowa będzie wyrażona liczbą zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku. Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska największą ilość punktów w wyniku następującego działania:
K = Kc + Kg + Kenec
Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim wymaganiom przedstawionym w Ustawie oraz w SWZ i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane

4.3.6.) Waga: 25

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Posiadanie certyfikatu ENEC+

4.3.6.) Waga: 15

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – są wpisani do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym mają siedzibę lub miejsce zamieszkania, co w przypadku wykonawców mających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (RP) oznacza, że są wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
1.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – nie dotyczy.
1.3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że:
a) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem w wysokości nie mniejszej niż 1 000 000,00 złotych (słownie: milion złotych);
b) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie niższą niż 2 000 000,00 złotych (słownie: dwa miliony złotych).
1.4. Zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że:
1) wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedną robotę budowlaną obejmującą budowę/przebudowę/modernizację/ remont sieci oświetlenia ulicznego o wartości co najmniej 1.000.000,00 zł brutto (słownie: jeden milion złotych);
2) dysponuje lub będzie dysponował następującymi osobami i skieruje je do realizacji dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. posiadającymi przygotowanie zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w specjalności:
• minimum jedną osobą, która będzie pełniła funkcję: projektanta posiadającą uprawnienia w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do projektowania;
• minimum jedną osobą, która będzie pełniła funkcję: kierownika budowy, posiadającą minimum 3- letnie doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi oraz posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
• minimum jednym zespołem osób składającego się z 5 osób posiadających ważne świadectwo kwalifikacyjne w zakresie eksploatacji:
a. urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu nie wyższym niż 1 kV;
b. sieci elektrycznych oświetlenia ulicznego;
c.aparatury kontrolno-pomiarowej oraz urządzeń i instalacji automatycznej regulacji, sterowania i zabezpieczeń urządzeń i instalacji wymienionych w pkt. 2 i 7 załącznika nr 1 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad stwierdzenia posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci z dnia 28.04.2003r. lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia równoważne do wyżej wskazanych.
Wymieniony wyżej zespół osób musi dysponować również uprawnieniami do prac pod napięciem (PPN eksploatacyjne). Przy wykonywaniu usług objętych postępowaniem niezbędne będzie posiadanie przez pracowników wykonujących usługę upoważnienie do wstępu i wykonywania prac pod napięciem, na sieci zakładu energetycznego.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ.
2. Informacje zawarte w oświadczeniu, o którym mowa w pkt. 1 stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
3. Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U.2024.1616), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór Załącznik nr 8 do SWZ.
4. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
5. Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w Rozdziale XIII, pkt 6, ppkt 6.4. SWZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego – wzór: Załącznik nr 7 do SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem.
2. Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez Zamawiającego.
3. Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone – wzór: Załącznik nr 6 do SWZ;
Dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty.
4. Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - wzór: Załącznik nr 5 do SWZ.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:
a) Deklaracja CE od producenta.
b) Karta katalogowa opraw.
c) Raport z badania IK i IP z certyfikowanego laboratorium.
d) Instrukcja montażu opraw.
e) Raport LM - 80 zastosowanych diod LED, dla temperatur referencyjnych, wraz z prognozą trwałości strumienia światła zgodnie ze wzorem Memorandum Technicznym TM -21, potwierdzający trwałość strumienia światła oprawy ulicznej o najniższej trwałości spośród oferowanych opraw ulicznych, mierzoną parametrem L90 dla opraw oświetlenia ulicznego.
f) Obliczenia fotometryczne.
g) Rozsył światła oferowanych opraw oświetleniowych w formie elektronicznej bazy danych tj. plików LDT, EVO lub równoważne umożliwiających na ich podstawie dokonanie wyliczeń parametrów oświetleniowych drogi w ogólnodostępnym programie komputerowym do wspomagania obliczeń.
h) Licencje/certyfikaty ENEC+ wraz z załącznikami potwierdzającymi listę certyfikowanych komponentów lub certyfikat równoważny oferowanych opraw oświetlenia ulicznego (wymagane tylko w przypadku deklaracji w ofercie przez Wykonawcę posiadania takiej licencji/ certyfikatu).

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Jeżeli Wykonawca wraz z ofertą nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowane oprawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. Zamawiający informuje, że nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, gdy mimo ich złożenia oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Oferta cenowa zgodna z załączonym drukiem „formularza oferty” – wzór: Załącznik nr 1 do SWZ, która zawiera cenę wyliczoną przy użyciu „Tabeli elementów scalonych”.
2. Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik.
3. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (jeżeli dotyczy) – wzór: Załącznik nr 3 do SWZ.
5. Zobowiązanie i oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) - wzór: Załącznik nr 4 do SWZ.
6. Dowód wniesienia wadium.
7. Tabela elementów scalonych w formacie .pdf (podpisana) – Załącznik nr 1a do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 15 000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych i 00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
3.1. pieniądzu;
3.2. gwarancjach bankowych;
3.3. gwarancjach ubezpieczeniowych;
3.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 98).
4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto Gminy Wleń Bank Spółdzielczy w Lwówku Śląskim O/Wleń nr rachunku nr 79 8384 1019 0000 0228 2000 0019 z dopiskiem „Wadium – Rozświetlamy gminę Wleń”.
UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:
5.1. musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w Ustawie;
5.2. z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
5.3. powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
5.4. termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
5.5. w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
5.6. beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Gmina Wleń;
5.7. w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 Ustawy), Zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum).
4. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 Ustawy zostanie odrzucona.
5. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 Ustawy.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty.
2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, będzie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje roboty budowlane, dostawy lub usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
4. W przypadku, o którym mowa w pkt. 2 i 3 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynikać będzie, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ.
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
6. W przypadku wadium wnoszonego w formie poręczeń lub gwarancji w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia(art. 58 Ustawy), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum).

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z zapisami SWZ:
Załącznik nr 10 do SWZ. PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY: Rozdział XII. POSTANOWIENIA SZCZEGÓŁOWE, § 26

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-05-14 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Formularza do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku dostępnego na Platformie e-Zamówienia dostępnego pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-05-14 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2025-06-12

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

Podziel się

Poleć ten przetarg znajomemu poleć

Wydrukuj przetarg drukuj

Dodaj ten przetarg do obserwowanych obserwuj








Uwaga: podstawą prezentowanych tutaj informacji są dane publikowane przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych. Treść ogłoszenia widoczna na eGospodarka.pl jest zgodna z treścią tegoż ogłoszenia dostępną w BZP w dniu publikacji. Redakcja serwisu eGospodarka.pl dokłada wszelkich starań, aby zamieszczone tutaj informacje były kompletne i zgodne z prawdą. Nie może jednak zagwarantować ich poprawności i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.


Jeśli chcesz dodać ogłoszenie do serwisu, zapoznaj się z naszą ofertą:

chcę zamieszczać ogłoszenia

Dodaj swoje pytanie

Najnowsze orzeczenia

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.